Дізнайтесь більше в лонгріді на сайті: ukrainer.net/vidmina-ros-kultury/ Також дивіться відео "Російська культура як частина гібридної війни": kzbin.info/www/bejne/jnylqayDqaZ3frM
@Munis2202 жыл бұрын
"Говорить на русскомъ стыдно изъ-за ассоциаціи съ россіянскими военными, Путинымъ и прочими"-, ВЫ серьёзно льёте такую дешёвую пропаганду въ уши массъ? Я не противъ украинскаго. Мнѣ онъ нравится. Но нести полную чушь о рускомъ (удвоеніе здѣсь нѣтъ вообще) - это бредъ чистой воды. Слѣдуя вашей логике, то выходитъ что мы сейчасъ должны немецкій ненавидеть, вѣдь на нёмъ говорилъ Гиtlerъ, английскій, испанскій, вѣдь на сихъ языкахъ говорили колонизаторы, и не только, которые жестоко обращались съ захваченными народами и т.д и т.п. Не несите чушь о рускомъ! Хотите показать величіе украинскаго языка - покажите! Только адекватно это величіе покажите, а ни какъ Ницой, Фаріонъ и т.п. личности.
@maksymmerkulow51962 жыл бұрын
5:40 - цей чоловік герой. Один з тих, хто тихо й непомітно робить корисну справу, але результати цієї роботи бачить уся країна. Літинському однозначно респект.
@the_doomcliff2 жыл бұрын
Чекай на "какую разніцу", поки що її тупа позиція підтримується сильніше ніж адекватні думки. Літинський справді герой, не всі українці заслуговують на таких людей, як він, на жаль. І багато хто не розуміє важливості і складності того, чим він займається.
@Олен-ч1д2 жыл бұрын
Я колись купляла пралку по принципу, щоб було україномовне меню. Тоді їх було обмаль.
@ФуцкТхэусэа Жыл бұрын
@@the_doomcliff и как это бедные сша не додумаются до употребения только одного языка, а в целых регионах всё дублируют на испанском 😁
@the_doomcliff Жыл бұрын
@@ФуцкТхэусэа США колишня колонія, де місцеві мови були знищені, тримаю в курсі.
@Mykyta899 Жыл бұрын
100%. Повага небайдужому чоловікові.
@СлаваСливка-в9д2 жыл бұрын
Нарешті Україна українізується.💗
@thenashbridges2 жыл бұрын
Нарешті Україна *дерусифікується* ☝️ Бо інакше складається враження, шо тут жили московити, а прийшли злобні українці і нумо їх українізовувати. А було ж якраз навпаки! Будьмо уважні.
@СлаваСливка-в9д2 жыл бұрын
@@thenashbridges Незабуваймо, що замість насильно виселених українців, поприїжджало багато росєян з росєянським язиком!
@thenashbridges2 жыл бұрын
@@СлаваСливка-в9д за нормальних (неімперських) умов вони би вже давно асимілювалися в український простір. Маємо прийняти за даність: ті, хто живуть в Україні роками, є українцями, не зважаючи на етнічність, тому щодо них може бути застосована лише дерусифікація.
@Mykyta899 Жыл бұрын
@@СлаваСливка-в9дїх усього відсотків 17 десь на всю Україну. Плюс асимілювались вже. Тому то вже українці.
@lesutkalaada75812 жыл бұрын
Дякую Ukrainer за вашу невпинну роботу з популяризації України на міжнародному рівні та просвітлення самих українців…Українська мова набуває великого відродження, що дає усім українцям велику силу для знищення споконвічного ворога. Тому там на росії біснуються. Українська мова- це наш кордон, це наше ДНК!❤️🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@maksymmerkulow51962 жыл бұрын
Живу у Києві. Можу сказати, що за останні роки української мови тут значно побільшало. Хоча більшість містян досі розмовляє російською, зміни у мовному середовищі очевидні. І я вітаю ці зміни, хоч українська мова мені не рідна.
@guterherr88322 жыл бұрын
Яка мова рідна, якщо не секрет?
@EAGauss2 жыл бұрын
*мешкаю
@guterherr88322 жыл бұрын
@@EAGauss Чим доведеш?)
@Nina-wz4yh2 жыл бұрын
@@EAGauss ні. не треба виправляти те, що не треба виправляти. Мешкаю - це галицький, полонізований діалект української мови. Це синонім слова "живу", "проживаю", але ніяк не "більш українське слово", тому виправляти не слід.
@EAGauss2 жыл бұрын
@@Nina-wz4yh "мешкаю" - це літературне українське слово, таке саме, як і "живу". Тим не менш, важливий контекст. Живу - значить я живий, не мертвий. Мешкаю у помешканні, а проживаю у житлі. Цим мені українська й до вподоби, що вона досить гнучка і має багато синонімів.
@rusZZia-TERRORIST2 жыл бұрын
Дякуємо за Вашу працю на інформаційно-ідеологічній ниві !!! 💙💛
@biizonndp2 жыл бұрын
Українізуємось, українці, бо ми того варті!
@gansgans56162 жыл бұрын
Слава Україні та її Героям!
@heartncore2 жыл бұрын
@Петя из Цюрюпинска @Петя из Цюрюпинска Українська мова як рідна мова - ключовий захист української нації від шкідливого інфополя руского міра. Коли ми геть забудемо про рашистську мову і глобально опануємо англійську, квазі "старший брат" перестане тягти нас на ДНО.
@kulmeza43732 жыл бұрын
Точніше, ДЕрусифікуємось! Викорінюємо це все, чого у нас раніше не було й не має бути!
@Warager.Danzig2 жыл бұрын
"Кохаймося, бо ми того варті" 3 52 млн. до 20? Кожен лозунг дорого коштує для народу.
@Fafnirych2 жыл бұрын
@Петя из Цюрюпинска понад 3 сторіччя знищення української мови тобі ні про шо не говорить? те, що відсотків 30% змосковщені тобі ні про шо не говорить? переписи подивись хоча би сторічної давнини, вся Україна була україномовною. Корінний народ України - українці. Більше того, Кубань, Східна Слобожанщина, Стародубщина, частина Ростовської області, наприклад Таганрожчина - це теж етнічно українські землі. В кожній області України села переважно україномовні, навіть на Луганщині іноді складно знайти село НЕ україномовне, і так на усіх етнічно українських землях. Більше того, частина Берестейської області Білорусі теж етнічно українська, також Закерзоння польське, де діяло УПА, де проводилася операція Вісла - теж етнічно українське. Більше того Пряшівщина, що к Словаччині - теж етнічно українська (послухай пісню народну з Пряшеву "Hrdza - Stefan" - там суто українська мова, та й до того ж Пряшев був частиною ЗУНР). Більше того, Південна Марморщина - етнічно українська земля і так можна продовжувати далі. Зараз відбувається Піднесення національної свідомості українців, зараз відбувається відродження української нації, Відродження української культури, мови, але такі, як ти цього не здатні збагнути, адже ви прихильники рускаґа міра, вам розвиток не потрібен, ви певно що готові залюбки повернутися у СССР. Жалюгідне видовище, співчуваю тобі
@ДанилоСитник2 жыл бұрын
Дякую за творчість! Бажаю автору успіхів та розвитку.
@ЮлияЗинченко-о7ц2 жыл бұрын
Перейшли з чоловіком в спілкуванні в сім'ї на початку осені 2013 року. Ми поїхали в автобусний тур в Словаччину, група була може 17-19 людей. В Братиславі нам показувала місто дуже приємна жінка, на початку туру вона на рос. мові запитала якою мовою розповідати екскурсію - російською чи українською, група досить дружно "українською", мабуть відповідь здивувала гіда, вона так почала посміхатися і дуже душевно провела екскурсію. Після цього випадку ми вирішили з чоловіком дома українізуватися. Найскладніше не переходити на російську мову, коли до тебе нею звертаються. Я пам'ятаю як я раділа коли в 2014 році на телеканалі плюс плюс вийшла перша серія Свинки Пеппи українською мовою, перед цим мультфільм виходив російською на цьому телеканалі. Ну дикість - на українському телеканалі для українських дітей виходить англійський мультфільм в російському перекладі.
@tatjanabakum14782 жыл бұрын
Ви молодці!
@andrewshepitko63542 жыл бұрын
Просто коли до Вас звертаються російською, пам'ятайте, хто Ви є і що Ви на своєму місці.
@Mykyta899 Жыл бұрын
Дійсно дикість. Коли у англ мультфільмі замість українського дубляжа, російський - це неповага до самих себе.
@pihovkin2 жыл бұрын
Я, та мої друзі також перейшли на українську мову! Я дуже радий, що багато моїх побратимів переходять на українську!
@lidiasmith16822 жыл бұрын
❤️
@Zawodskoi_DZAK2 жыл бұрын
Львів'яни роздають тобі і друзям кавуни 🍉🍉🍉🍉
@Inidibenining2 жыл бұрын
@@Zawodskoi_DZAK Філіжанки кави *
@daggeronfroy26062 жыл бұрын
@@Zawodskoi_DZAK Файненько :)
@ТимофейЛещинский-й2ь2 жыл бұрын
Дякую за роботу!!! Слава Україні!!! Слава ЗСУ!!! Слава Непереможному і Героїчному Українському Народу!!! Кривий Ріг вітає!!!
@sweetiejones2 жыл бұрын
Дякую! Це дуже важлива тема і її треба підіймати, бо наша мова це наша ідентичність, це наш кордон і ми повині поширювати нашу мову.
@Max3r_2 жыл бұрын
Гитлер так же говорил
@Mykyta899 Жыл бұрын
@@Max3r_що ти мелеш. Коли гітлер говорив про поширення німецької в Німеччині?? Якщо там й так була німецька усюди.
@Mykyta899 Жыл бұрын
@@Max3r_ви у своїй країні зросійщюєте всі народи. І мало того, робите це по за межами росії. Оце вже схоже на гітлера.
@ІннаНазаренко-м1ъ2 жыл бұрын
Дякую за вашу роботу!
@sweetiejones2 жыл бұрын
Єдине, про що я шкодую, це те, що перейшла на україньску тільки після 24.02.22, коли треба було переходити набагато раніше.
@tatianadr.komenko92952 жыл бұрын
Ви молодець 🥰. Краще пізно, чим ніколи 💐
@sweetiejones2 жыл бұрын
@@tatianadr.komenko9295 дякую ♥️
@Zawodskoi_DZAK2 жыл бұрын
Це велика перемога в плані лиця країни!
@ДіанаЦимбрикевич-з6е2 жыл бұрын
Головне, що ви це розумієте. Треба вчитися на помилках, але картати себе за них не треба. Ви і так велика молодець, що перейшли ! 😍 Тримаймося 💙💛
@sweetiejones2 жыл бұрын
@@ДіанаЦимбрикевич-з6е дякую ♥️
@glormond2 жыл бұрын
Коли російські окупанти приходять на окуповані землі, вони знищують будь-які сліди української мови - книги, вивіски, написи. Цей факт потрібно пам'ятати всім, хто заявляє, що "мова не на часі". Мова була не на часі до 2014 року, коли українців зросійщували і ми мали забути українську і стати як Білорусь, русифікованою авторитарною колонією московії. Згадайте, коли з'явились соцмережі і Вконтактє, абсолютна більшість україномовних людей вели переписки російською мовою. А на полицях більшості українців стояли книги російською мовою, бо українською або не видавались, або ж російські коштовували банально дешевше через великі тиражі. Або ж, було "какая разніца"... Однак навіть активна українізація з 2014 року була недостатньою. Минулого року сидячи в парку в Києві, від прохожих можна було почути лише в 1 із 10 випадків українську, решта - російська... Людей, які приїздили до Києва на навчання чи роботу та розмовляли українською змушували відчувати себе меншовартісними, і більшість, на жаль, прогиналися і переходили на російську, щоб не виділятися. Найпопулярніші блогери, які у кожного на слуху, до 2022 року вели свої канали російською мовою з розрахунком на "велику авдиторію". Ось так нас росія захоплювала, ще до війни. Шкода, що лише війна примусила більшість людей усвідомити важливість української мови у нашому житті.
@annakusenko63422 жыл бұрын
Як гарно написано, все так, стовідсотково погоджуюсь з кожним словом
@voltjotk31042 жыл бұрын
Українська це наша ідентифікація
@КатеринаГандзюк-я4г2 жыл бұрын
Говорите до мого серця. Думаю про це постійно. Моя мова має бути скрізь в моїй країні. І на щастя, тепер ніхто не дивується, коли я не хочу чути російських пісень у публічному просторі і спілкуюся українською в магазині. Це щоденна наша праця над собою
@deviantstudio2 жыл бұрын
так, в цьому плані респект русні 😁
@Артём-р1ь7ф Жыл бұрын
Даже если поголовно все жители Украины перейти на украинский язык, то что изменится??? Коррупция исчезнет? Зарплаты, пенсии и тд увеличиваться? Военно-промышленный комплекс станет сильнее? Исчезнут преступники? И да, я из Украины, город Харьков
@Mykyta899 Жыл бұрын
@@Артём-р1ь7фросії складніше буде впливати на Україну і українців, українці менше асоціюватимуть з росією, апетити загарбницькі у неї зменшаться, значно складніше асимілювати з росіянами буде. Спільна мова формує відчуття єдності суспільства, приналежності до спільної громади/соціальної групи (українців). Та і просто це не справедливо, от моїх предків зросійщили колись (розписувати не хочу). Я дізнався що весь мій рід (окрім одного прадіда москаля) україномовний був, і перейшов на українську. Ти теж, поцікався у діда, хто були твої пращури, звідки родом, ким себе вважали за національністю, якою мовою спілкувались, чи носили вишиванки. Впевнений, у більшості українців та сама історія що і у мене. Сам з Донецької області до речі.
@Надія-72 жыл бұрын
До тепер пам'ятаю поїздку до Європі в турист. групі з майже 40 жителів України (2019). Українською розмовляла лиш я та гід. На третій день подорожі всі хто до мене звертався, звертався українською. Вважаю це малесенькою перемогою. І величезним шоком кількість росмовних.
@Ganna-Mel2 жыл бұрын
В тому ж році їздила туристичною групою в Рівне. Наша група була самою російськомовною у всьому місті. Всі інші люди розмовляли українською. Це для мене стало відкриттям тоді.
@alyonaf10542 жыл бұрын
@@Ganna-Mel ви не знали, що більшість українців розмовляють українською? Чому це відкриття? Я народилась у Харкові, в нас було багато студентів з різних міст, те, що вони україномовні, було незвично, але аж ніяк не "відкриття". Ми в курсі були, що в Україні живемо. Це були далекі 2000ні. Більшість з цих студентів переходили на російську, нажаль, поки перебували у Харкові. Кажу нажаль, тому що час показав - російськомовні українці не готові проявляти таку ж повагу і манери, йти назустріч "зручності" оточення, переїзджаючи до повністю україномовних міст. Українці з заходу країни чудово знають і російську, і українську. Зі сходу - намагаються розповідати казки про те, що їм "складно". Я можу це казати, бо я сама звідти.) Також смішно мені чути про "мовний срач і розкол", в якому зросійщені звинувачують українців. Хоча розкол творять вони ж самі. Попросили тебе українською - скажи українською. Все, ні проблеми, ні розкола. Вдома спілкуйся, як хочеш. Але ні, деякі вважають, що їх притискають, коли вони банально не поважають власну державу і своїх співгромадян. Які мають повне право забути російську назавжди. Зауважу, я немаю пробелми, коли люди до мене звертаються російською. Але мене бісить і засмучує абсолютна відсутність рефлексії у "притиснутих", що проблема - в них. Чому у людей відраза і огида до російської - пояснювати не треба. Чому в людей відраза і внутрішній спротив до української - оце питаннячко. Вони ж не Єфросиніна, що треба вірші у прямому етері вигадувати, а просто каву замовити чи хліба купити - а яка проблема зробити це українською. Хоча здавалось би..
@Ganna-Mel2 жыл бұрын
@@alyonaf1054 мене це здивувало тому, що молодь розмовляє українською. Я з зросійщіного міста і молодь здебільшого спілкується російською. Притому ми були у Рівному, а не Франківську чи Львові, тому у мене було таке здивування.
@maksymmerkulow51962 жыл бұрын
@@alyonaf1054 Так, більшість громадян україномовна. Просто російські та проросійські пропагандисти створили і вдало використовували міф про те, що українською говорять лише в Галичині і, може, десь на Волині чи в Закарпатті, а насправді та ж Харківщина вражає своїми колоритними діалектами.
@alyonaf10542 жыл бұрын
@Lvivskyi boy на щастя, з таким я стикалась. Але цілком уявляю. Я ж кажу, не дивно, що почути українську в Харкові було екзотикою. Принаймні, вступились за касира?
@denys_chupryna2 жыл бұрын
Дякую за випуск! Переходимо у побуті також на українську. Дякую моїм вчителям з Харкова, які навіть у 2000-х вели уроки українською. 💛💙
@terenmethis88202 жыл бұрын
Дуже поважаю тих, хто переходить на українську!🥰 Я розумію, що важко долати ментальні бар'єри. Але знайте, навіть ламана, з суржиком українська чарує)) Є багато критиків і тих, хто вимагають за 1 день зразу ідеальної вимови і ніяких росіянізмів. Ви їх не слухайте! Це процес, і я пишаюся кожним хто став на цю стежку! Дуже рекомендую видалити російську з розкладки в телефоні і на комп'ютері. Це допомагає не відкочуватися назад і не переходити на російську в онлайні з деякими людьми. Є розширення для браузерів - лагідна українізація. Це допоможе перейти на україномовний контент. А контент - це те зробить перехід можливим. Для збагачення мовного запасу, сталих виразів, фразеологізмів - фільми, серіали, книги, новини, статті - все українською, тоді й переключиться мова, якою ви думаєте. Літературна мова прекрасна, така співуча і поетична, але не обділяйте увагою і місцеві говірки)) Українська багата на діалекти! І нам треба їх берегти. В багатьох країнах діалекти викорінили, а тепер плачуть, бо це цілий пласт живої мови, який не повернути тепер. Часто такі словечка там можна знайти, які западають в душу і від них вже не позбавитися😍 Тому літературна - для роботи, офіційних заходів, науки, телебачення, а жива - для друзів, такою мовою хочеться сміятися)) Тримаю кулачки за всіх, хто переходить і шлю вам віртуальну обійняшку🤗
@terenmethis88202 жыл бұрын
@@xmxmxmxm Як я вище писала, дуже закликаю берегти діалекти)) То є прекрасна і жива мова! І дійсно, в багатьох країнах ним користуються, в той час як в інших його, на жаль, безповоротно викорінили. І суржика соромитися не варто. Але це все ж трішки різні поняття, між якими подекуди тонка межа. Суржик це більше ненормативний мікс двох мов (немає різниці яких саме), який трапляється через погане володіння однією з мов, але намагання нею розмовляти, або через не чітке розмежування двох мов, обома з яких людина володіє. Діалект - більш усталена регіональна лексика, властива певній території і громаді, яка на ній живе. Часто утворюється не через мікс двох мов, а як свої питомі слова (деколи з запозиченим коренем). Але, звісно, в деяких обставинах межа вельми тонка))
@anutaaa20882 жыл бұрын
Дуже гарно написано🥰
@СергейМедуха-з7с2 жыл бұрын
Українці Найкращі!🔥💪🙂👍🇺🇦
@SweetWeedukr2 жыл бұрын
З мене як завжди вподобайка. Мій улюблений канал.
@serafimatregubova77422 жыл бұрын
Дніпро на зв‘язку👋🏻 До війни в моєму оточенні не було жодної україномовної людини. Я так само все життя говорила мовою окупанта. Тепер я змінююсь, моє оточення там само переходить на мову. Ми на правильному шляху. Дуже тішуся цим змінам🌻
@Lively332 жыл бұрын
Я українською розмовляв ще і до війни, а зараз всі так почали змінювати свою мову і це більше схоже на тренд, моду... p.s. я всією душею щоб люди розмовляли в Україні ураїнською!
@Lively332 жыл бұрын
@Артемій Орел так, най, але ж не в мові справа ))
@sem4rgl7152 жыл бұрын
@Артемій Орел У деяких людей може справді не вистачає мозку, а деякі вже давно хотіли спробувати перейти на українську. Але справді, здається, що важко майже в повністю російськомовному місті та просторі перейти ось так просто на українську мову за один день - коли ніхто в твоєму оточенні навіть не те, що не говорить українською, навіть не говорить про те, що хоче якось практикувати свою не тільки письмову, але й також і усну українську мову. І так сталося, що ти почав свій поступовий перехід тільки зараз, не тільки через моду, але й тому що вже справді цього хотів. Я наприклад почав свій поступовий перехід не тільки тому що хотів просто за один день перейти з російської на українську мову, а ще і тому що волею випадку опинився на деякий час у Рівному, в україномовних знайомих, і дав собі установу, що весь час буду говорити з першого дня там у Рівному тільки українською, і це мені дуже допомогло не так скоріше опанувати українську мову, яку я й так знав, а саме почати вільно нею говорити, тому що до цього уся моя практика розмовної української мови це - школа, універ та мабуть все. Наостанок хотів би ще додати, що бляха, я ніколи в житті не уявляв, що так легко можна перейти на українську мову, аби тільки було з ким її практикувати і це взагалі не буде проблемою :)
@SuperSlant Жыл бұрын
@@Lively33 А кто это "все"? Многие, но не все. И даже не большинство.
@SuperSlant Жыл бұрын
@@sem4rgl715 Ох уж эти дешёвые манипуляции с игрой на самолюбии. В том то и дело, что мозгов не хватает именно у тех, кто переходит на украинский под влиянием того, что какие-то доморощенные софисты и демагоги определяют их как неполноценных. Ведь получается, что это не от любви к украинскому языку или иной форме искреннего интереса к нему, а от опасения выглядеть негативно в глазах людей, не имеющих в данном вопросе никакого авторитета. Грош цена такому переходу на украинский.
@VlasneToJeDobre Жыл бұрын
Ну жити в російськомовному місті українцю у 2023 це крінж. Переїжджаєте до Львова чи навіть Києва(у Києві більше 50% людей перейшло на державну), можливо десь 60%. Або Івано-Франківськ, Чернівці. Файні міста для життя
@Blacky71092 жыл бұрын
Від мене вподобайка! Але, українці, не забувайте, що багато іноземців вивчають українську мову від вторгнення рф в Україну! Я непоганий приклад того! 😊 Вітання з Польщі! Все буде Україна! 💙💛
@Fafnirych2 жыл бұрын
Дякую вам за підтримку українського народу ❤️
@Blacky71092 жыл бұрын
@@Fafnirych Дякую Вам за добре слова. Намагаюсь з початку війни допомогати українцям як можу. Українці також більше не повинні страждати від війни! А українська мова дуже красива! Хочу її вивчити на такому рівні, щоб могла без проблем спілкуватися з українцями в Україні після війни. 😊 Слава Україні! 💙💛
@Fafnirych2 жыл бұрын
@@Blacky7109 Якщо ви не проти та якщо у вас є вільний час, то хочу порадити вам подивитися відео про Голодомор в Україні 32-34 років. Мені цікава ваша думка. Відео називається: «Вбиті Голодомором в Україні. Реальна кількість жертв та докази штучності» - на ютуб каналі «Радіо Свобода Україна». Справді цікава ваша думка стосовно цього
@Blacky71092 жыл бұрын
@@Fafnirych Я вже читала книжки про Голодомор, наприклад Anne Applebaum "Czerwony głód" (Енн Епплбаум "Червоний голод"). Це дуже складна тема і величезна трагедія для українського народу! Скоро (ці дні) подивлюсь фільм і напишу Вам пару слів. Вітання для Вас 😊
@vasilyfamilienko43182 жыл бұрын
@@Blacky7109 Фраза "ці дні" із-за дуже поширеної реклами прокладок/тампонів тепер асоціюється з менструацією у більшості українців. Тому краще так не говорити. Ну і правильно буде "цими днями" (або розмовне напівросійське "на днях"). Ну і ще - українська мова то мова "pro-drop" - тобто "зайві" слова випадають, коли зрозуміло із контексту (наприклад. можна не говорити "є" - як в Польській). Хоча якщо так спілкуватися - то подумають ви з Карпат.
@vladislava_sim2 жыл бұрын
народилася і виросла в Харкові, де майже усі говорили російською. Навіть школа, у яку я ходила, мала російську як мову викладання. Влітку перейшла на українську мову, бо не хочу бути частиною "руского міра"
@vladislava_sim2 жыл бұрын
@Царь всея путиноидов серед молодих людей (16-30років) приблизно половина
@Fafnirych2 жыл бұрын
Ви молодець, підтримую вас !
@igor_y12 жыл бұрын
Антоніна прекрасна акторка, дякую за позицію
@volodymyrgolubovskyi35942 жыл бұрын
Люди, які освідомили важливість української мови та переходять на українську ви неймовірні!!!🇺🇦❤️
@Mykyta899 Жыл бұрын
Дякую
@kovalskyi2 жыл бұрын
Харків’янин від народження,російськомовний ,після повномасштабного вторгнення з боку держави терориста вирішив перейти на українську мову ,це трохи складно але я намагаюсь )
@Fafnirych2 жыл бұрын
ви молодець, підтримую вас
@daggeronfroy26062 жыл бұрын
молодець!!!! Я теж з Харкова, радий чути що Харків украінізується
@Mykola_Kucherenko2 жыл бұрын
Дякую каналу за цікаве висвітлення важливої теми. Також вдячний своїм батькам, які навчили ЛЮБИТИ нашу мову.
@Alisa-dd8tp2 жыл бұрын
Коли перейшла на українську, то відчула, ніби стала на своє місце. Не граєш своє життя, а живеш. До першого класу жила в селі під Харковом і спілкувалась суржиком. В школу пішла у місті. Там діти сміялись з того, як я розмовляю, тому кілька років взагалі не було друзів, поки не вивчила ту російську. Бридко тепер це усвіломлювати. Цікаво, що деякі однокласники також суржиком спілкувалися у себе вдома, але про це я дізналась вже в старших класах. Виходить, це і була меншовартість в головах, через яку відрікалися від мови і цуралися таких же "селюків" 😐
@tatjanabakum14782 жыл бұрын
Суржик-це діалект, не соромтеся, українська прекрасна у всіх її варіантах. А сміхуни із російськомовного Харкова, де вони зараз??? Там де і інше населення російськомовних регіонів.... За їх рузьке мір платимо всі разом, всією Україною....
@Alisa-dd8tp2 жыл бұрын
@@tatjanabakum1478 частково згодна з Вами, та все ж причина війни не одна і не тільки в українцях. Ще півроку тому я так само, як і майже увесь Харків розмовляла російською. Дуже важко і боляче, коли чуєш, що ти причина звірств сусіда. Це, як добивати лежачого, хоч лежачий і не розуміє свого положення. Думаю, тут відповідальність має бути на владі, бо принаймні на місцях вона не достатньо робила для відродження національної свідомості. Те ж телебачення. Моя бабуся до останніх днів дивилась рос.канали по супутнику і чекала той клятий руський мір 😔 Ніякі мої слова її не переконували. Відключення України від цього смітника дуже б змінило б ситуацію. Або та ж церква московського патріархату. Люди туди, як на сеанс до соловйова ходять. Там якраз також закликають і досі до руського міра. Ця церква і досі по всій країні функціонує і робить свою роботу.
@liuta_i_nesterpna2 жыл бұрын
@@tatjanabakum1478 Суржик - це не діалект, а мішанина двох (переважно) мов. Наприклад, картошка - це суржик/калька, а бульба/бараболя/мандебурка/ріпа/крумпля - діалектизми.
@МихайлоДуда-и9ъ2 жыл бұрын
Дякую Вам за працю та цікаве відео. Надіюся що все буде добре.
@dovah_v63822 жыл бұрын
Дякую за відео! Потрібно висвітлювати важливість українізації, бо в нинішніх умовах мова - це зброя, якою кожен може зробити свій внесок на культурному фронті.
@pan_puzich2 жыл бұрын
Україна буде розмовляти українською)
@tetyanaLN2 жыл бұрын
Сама розмовляла українською, але переходила на російську з російськомовними. В останні роки старалася цього не робити. Зараз взагалі. Намагаюся очистити мою українську. І дуже радію людям, які перейшли на українську. Чудове відео, важлива тема, цікаві герої. Дякую вам.
@АнтонінаДоценко-н1п2 жыл бұрын
Українська мова - співуча, чарівна! 🇺🇦💙💛Слава Україні! Україна понад усе!
@eeddie252 жыл бұрын
Я відчув цю різницю на шкірі у 2014 році. Я приїхав з села з Вінницької області вчитися до коледжу в центрі Києва в 2013. І я памʼятаю якими маргіналами вважалися україномовні "селюки" і як більшість студентів-киян старалися перейти на російську, хоча самі є дітьми приїзжих і дома розмовляли з батьками українською. І здавалось що 90% розмовляє російською. Але після майдану і війни якось в один момент говорити українцем перестало бути позорно і всі україномовні стали гордо говорити українською. Ті, що вагалися, теж перестали соромитися і корчити з себе московитів, і навіть повністю російськомовні перестали відчувати дискомфорт, коли їх змушували робити уроки на українській, бо українська більше не понижала їх "елітний" статус. Менш ніж за рік, просто вимкнувши в суспільстві сприйняття української як "мови бидла", кількість російськомовних в моїй групі зменшилась з 90% до 40%. І це іще в далекому 2015.
@Dude-iz2dw2 жыл бұрын
показуючи такі ініціативи ви мотивуєте інших людей ораганізовуватися і переходити на українську, молодці!
@ukrainernet2 жыл бұрын
дякуємо
@user-uh1ty3vl2v2 жыл бұрын
Я-ЛЮДИНА!! МАЮ ПРАВО НА ВИБІР!! Я обираю УКРАЇНСЬКУ МОВУ!!!
@HutkoZhvavo2 жыл бұрын
Дякую команді за роботу. Моя повага кожному, хто долучається до відродження та захисту українського в Україні та світі.
@ksu_she42932 жыл бұрын
Коментар в підтримку каналу! Тема необхідна і актуальна, дякую щиро!💛💙
@goodperson28842 жыл бұрын
Я остаточно перейшла на українську мову 16 липня 2022, після перегляду фільму Ірини Фаріон. В той же день я побачила фото з Вінниці, виступ Зеленської з цього приводу. Біль, ненависть та відчай остаточно перемкнули мене на шлях український! До цього 19 років говорила виключно моск через середовище, родичів та інші розповсюджені явища. Питання рідної мови для мене важке, бо рідна мова - це та, на якій ти з матір'ю говориш. Тож раніше рідна мова для мене була русский, але відтепер це лише українська.
@Andrahmr2 жыл бұрын
Мова - це душа народу. Україномовний херсонець 🇺🇦
@ЛарісаДаньківська2 жыл бұрын
Добридень! Вдячна за працю і підтримую на всі 100. Українська потребує практики. Мені, українці, було важко не перейти на російську, якщо співбесідник розмовляє російською. По краплі приходиться вичавлювати з себе раба та безхребетність. А в теперішній ситуації не можу чути вражу мову і туди ж вражу культуру... Наша мова, культура, історія і є нашим стержнем і дуже надійним оберегом. Слава нації! Смерть ворогам!
@anastasiia84592 жыл бұрын
Дякую за це прекрасне відео, але ще більше я вдячна українцям, які повертаються до рідної мови, хоч і маленькими кроками, але повертаються. Ви неперевершені, ви сильні, ви розумні, а головне свідомі. Ви українці, тому, будь ласка, говоріть українською якомога більше, вона прикрашає не лише вас, але й всю нашу країну загалом.💙💛
@marinkagolega2 жыл бұрын
Я з Черкаської області і все своє життя чула і говорила виключно українською, російську почула в 15 років вперше, переїхавши до Полтави. У Полтаві я отримувала значні утиски своєї україномовність, адже в Полтаві у 2012 майже не говорили державною . Моя мама приїжджаючи до мене в гості відчувала себе не комфортно навіть в магазинах, адже все обслуговування було виключно російською, окрім того українська тут була мовою села, що неодноразово прилітало і мені, а от російська - мова еліт (хоч ті люди могли бути і тупими як пробки, але ж російськомовні, значить краще). А після 2014 почалися зміни, з 2019 я можу дивитися фільми в українській озвучці і не чути російську там (я так і вивчила російську в дитинстві, через телебачення з українськими субтитрами, якби не вони, я б російську не знала), я можу отримувати обслуговування українською, і в своїй країні я чую українську, Полтава зараз украіномовна і російською говорить тільки покоління за 50+ і це особливо відчувається після 24.02 як у місто приїхало багато харків’ян, якф зазвичай говорять російською і це дуже вибивається із загалу. Що хочу сказати, ч надзвичайно вдячна тим людям, які вели боротьбу за мою рідну мову ще 10 років тому, тоді, коли я підлітком змушена була русифікувати свою мову і почати використовувати російські слова, щоб хоч трохи у Полтаві зійти за свою або хоча б людину з Полтавської області, ці люди вибороли мені право зараз відстоювати свої права на український простір і дали час зміцніти моїм переконанням та вирости для продовження їх боротьби. Просто дякую всім тим, хто виборював нашу Незалежність, виборював існування нашої мови, культури, всім тим хто не боявся бути розстріляним в радянському союзі за свої українські погляди та всім тим хто продовжував боротися за все українське витісняючи російське з нашої вже Незалежної країни. Просто дякую за те, що дали мені вирости українкою і що я маю можливість продовжувати вашу справу💛
@vasilyfamilienko43182 жыл бұрын
В Полтаві і російською не дуже говорили. Коли я там жив декілька років - там усі розмовляли суржиком і часом було тяжко зрозуміти що вони мають на увазі. А про "мова села і мова еліт" - це з СССР. Усі університети, культурні проекти і престижні роботи були лише на російській - у всіх республіках. А тому "місцеві мови" вважались "для тупих і селюків". І ця ж колоніальна ідея лишилась в багатьох людей в головах. Це все із-за того, що СССР не називали імперією і ми ніколи не деколонізувалися до 2014го.
@marinkagolega2 жыл бұрын
@@vasilyfamilienko4318 говорили, більшість населення у Полтаві, особливо старшого віку, або які мають якісь наукові ступені, тому що тут дуже міцно сидів наратив про "мову села" і "мову еліт". В офіційному просторі всі переходили на російську, хоч в побуті нею могли і не користувались) Не так звичайно як в Харкові, на щастя, але говорили) До 2014 року в закладах обслуговували виключно російською, так само російською облуговували продавці і людина, яка була україномовна себе взагалі не комфортно почувала. Якщо ти говориш гарно російською, це мало більший приорітет ніж чудовезнання української. Говорю це з досвіду моєї матері, яка до мене приїзджала. Для нас це був колосальний стрес, тому що ми російською не говорили, як і зараз не говоримо. Той самий суржик про який ви згадали, він також російський, тобто основна маса слів, що використовуються є російськими і я якщо чесно сама не дуже гарно розуміла про що вони говорять між собою, реально треба було асимілюватися і навіть підвчити якісь перекручені слова типу "стулець", "вторий") За 10 років тут справді багато чого змінилось, а особливо з 2019, це відчутно з порівнянні з сусідньою україномовною Черкащиною, де мінімальна кількість російських слів в побуті і не було такого поклоніння російській. До речі, як в самих Черкасах не зкажу, говорю за область, яка по ту сторону від Дніпра, ближче до Батьківщини Шевченка) Але якщо порівнювати Полтаву і Кременчук, то Кременчук був і є більш російськомовним, там говір схожих на харківський і в магазинах та закладах досі обслуговують російською..... Тож, як кажуть, з цим порівнювати
@vasilyfamilienko43182 жыл бұрын
@@marinkagolega Мова міста і мова села це стандартна тактика СССР у всіх регіонах. Тому зо освіту і престижні роботи можна було отримувати лише на російській мові. А тому "російська то мова інтелігенції, розумних та багатших", а "місцеві мови (українська, казахська, і так далі) - то мови для дурнів і селюків". І таке було в усіх 17 республіках СССР (включаючи саму росію - вони ненавиділи малі народи на своїй території). Але українську мову та українців вони ненавидили найбільше. На другому місці будуть кавказці (незалежно від національності), а потім казахи. Я до такого звик ще в СССР і не сильно помічав. (А взагалі я народився росіянином, що жив в Росії (РСФСР), потім переїхав у Білоруську ССР, а потім в 1991му в Україну, і живу тут, та вважаю себе українцем) А Кременчук дійсно дуже обросійщений, але це тому що там велика тюрма сурового режиму і велика колонія для неповнолітніх, ну і тому там, бо дуже багато росіян і російськомовних сиділи там (взагалі помічаю, що росіяни набагато частіше бандити, аніж українці).
@VlasneToJeDobre Жыл бұрын
В мене друг з Миргорода (Полтавська область) Там українська мова була завжди як в Черкаській, це у Кременчуці та Полтаві були певні проблеми певне
@ДмитроНещенко11 ай бұрын
Дякую за вашу працю! Дуже тішить що українська повертається!
@irynainkiliuk80862 жыл бұрын
Дякую Вам за Вашу гарну справу!!! В Україні мова українська!!! Вона прекрасна!!!
@Yurii_riccio2 жыл бұрын
Слава Україні та всім Героям, Захисникам, Захисницям 💙💛🔱🖤💗🙏Дякую Вам.
@VadimTar2 жыл бұрын
Дякую за вашу роботу! Повністю погоджуюсь з кожним сказаним словом
@justlive14742 жыл бұрын
Ukrainer - топ!
@Franko-qx6ln2 жыл бұрын
В Україні - УКРАЇНСЬКОЮ
@katerynak62 жыл бұрын
Мова - надважлива! Це спосіб мислення. Тому переходити на українську буде навіть корисно)
@user-ef3ku4x2 жыл бұрын
І війну вона закінчить угу угу Найважливіше - це гроші і підтримка людей, зсу, незважаючи на мову.
@erikanegel1713 Жыл бұрын
Перейшла на українську і неймовірно кайфую від цього.
@ukrainernet Жыл бұрын
Прекрасне рішення )
@ВасильПсевдонім2 жыл бұрын
За українською мовою майбутнє🇺🇦❤️
@alionahofmeyer24962 жыл бұрын
Ловіть файник👍 Навіть якщо ти один розмовляєш українською і навколо 100 російськомовних - ти вже переміг!
@ttysikk2 жыл бұрын
Справа в тому що я раніше толерувала те що мене могли обслуговувати російською! Хоча я клієнт в живу в Україні, тож тепер ніякої толерантності з мого боку не буде. Ці люди які не можуть вивчити українську уже 30 років, мають піти до школи і вивчити 5 словосполучень українською, якшо вони працюють в обслуговуванні торгових чи харчових закладів і тому подібному. Моя ментальність змінилась. і я більше не можу толерувати те що мене не поважають як громадянина України. тому особисто для мене тепер все інакше. Мої діти принципово не будуть знати російську, тепер уже принципово.
@ЮлияЗинченко-о7ц2 жыл бұрын
Толерантність щодо мови зникає і в бізнесі. Переписка між двома міжнародними компаніями, які працюють в Україні і підрядником "Надалі все листування просимо вести на українській мові. Сподіваємось на розуміння. Слава Україні!".
@pacuchok2 жыл бұрын
Поширюю відео вподобайкою і коментарем. Розумію, що для деяких рідна мова російська, ніхто не змушує і не повинен заставляти вас, наприклад, вдома розмовляти українською. Але хоча б соц. мережах, нашому інформаційному просторі, дуже важливе вживання української. Ті, хто розуміє значення мови, хто старається на вулиці і в магазинах спілкуватися державною - українською, хто робить маленькі кроки українізації - ви неймовірні. Адже ми впливаємо один на одного, а тобто і формуємо державу. Досі цікаво, чому ще з 2014 у нас настільки багато вивісок російською. Уявляю, якби, наприклад, в Польщі кожен другий магазин був німецькою) Дуже шкода що поширенням української мови добре не займалися ще з 1991 як мінімум на рівні влади. Але війна це те, що точно повинно дати зрозуміти важливість мови. Поки хлопці та дівчата військові боряться на військовому фронті, ми повинні боротися на культурному фронті. Бо це, насамперед, в наших інтересах;)
@yuliakutsai45032 жыл бұрын
Дуже дякую за такий цікавий та необхідний матеріал у важливий для нації час! 😍
@andriichornyi90572 жыл бұрын
Класний і інформаційний випуск. Живу у Львові і тут завжди цінували українську мову проте зараз мене бісить, що в Одесі все ще рос мова в пріоритеті і те що саме місто проросійське…я сподіваюсь, що такі відео трохи ширше дасть змогу думати людям
@ТамараГайдамака2 жыл бұрын
Віталій Портніков в останньому своєму відео з Остапом Дроздовим сказав , що на початку 20 ст. єврей , одесит Володимир Жаботинський сказав , що прийде час і Одеса буде розмовляти українською . Будемо сподіватись , що з часом це так і станеться .
@VlasneToJeDobre Жыл бұрын
Я львівʼянин я до 15 років не міг писати російською і майже не знав її..
@LoriKri2 жыл бұрын
Дякую за чудовий контент! Приємний голос, все по фактам. Мені це трохи нагадало, як малою слухала такі передачі про тварин та науку ( також українською) 💙💛
@ПолішкоАндрій2 жыл бұрын
Чудове відео. Дякую та слава Україні!
@Vlagyslav_Popko2 жыл бұрын
Молодці! Підтримую ваше природне прагнення!
@aleksandrsij80802 жыл бұрын
До сліз! Ваш випуск в саме сердце!
@kvitkakvitkakvitka2 жыл бұрын
Велика подяка Святославу Літинському за все, що він зробив для нас🙌🏼💛💙 Уявляю скільки сил, скільки часу й терпіння на це пішло! Дякую Вам!!!! І дякую, що розповідаєте про такий надзвичайних людей!!!
@dispute_charge_explained2 жыл бұрын
Часто люди, які переходять говорять краще/чистіше ніж ті, хто все життя говорив 😃
@Володко2 жыл бұрын
Українська має значення! 🇺🇦
@СергійЧеркащенко2 жыл бұрын
Нас все більше , хто повертається до української мови! Шануймося!
@Kitsutsu31242 жыл бұрын
Я теж тільки з початком повномасштабного вторгнення повнісью перейшла на українську, бо російську взагалі нема змоги терпіти, ні в якому вигляді. Дуже круте відео🔥🔥🔥дякую
@VICTORY-jv3xi2 жыл бұрын
Побільше б таких каналів як Ви!! Показуєте надихаючі приклади, які в подальшому посприяють ще більшому переходу українців на сторону добра🤍
@ukrainernet2 жыл бұрын
дуже дякуємо
@SuperSlant Жыл бұрын
О каком добре речь? В чём оно выражается в данном контексте?
@liumilic2 жыл бұрын
🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
@shash6282 жыл бұрын
Складається таке відчуття що такі відео в основному дивляться саме ті хто перейшов чи був україномовним, а не ті хто російськомовний
@ОльгаМендрик-р2ы2 жыл бұрын
Логічно
@shash6282 жыл бұрын
@@ОльгаМендрик-р2ы нелогічно, бо якраз такі відео мають бути направлені на російськомовних, а вони це не дивляться
@MaxAddas2 жыл бұрын
Україна понад усе!
@olga-drachuk Жыл бұрын
люди! ви супер! добитись такого! ви шикарні. дякую. і каналу також
@kyiv-i4j2 жыл бұрын
Дякую за відео. Бажаю успіхів. Хай живе та процвітає Україна!
@АндрійМ-в2ц2 жыл бұрын
Питання не тільки в тому, на якій мові ти розмовляєш. Ти можеш розмовляти українською, проте продовжувати розвивати в Україні корупцію. Бо так можливо людям простіше. Заплатити за диплом, чи за отримання водійського посвідчення тощо. А в результаті країна вже більше 30 років не може вийти з цієї прірви. Хоча ми могли жити куди краще ніж будь-яка країна Європи. Менше страху, більше відповідальності, і все у нас було б гуд
@АндрійМ-в2ц2 жыл бұрын
@Анамє іnside ꑭ Ну так, це ж путін заставляє українців брати чи давати хабарі
@Warager.Danzig2 жыл бұрын
100% згоден/согласен 👍🏻
@vitaliykosonohov75352 жыл бұрын
Справа в тому, що українська завжди була елементом національної безпеки!
@ilikesalto2 жыл бұрын
Я з донеччини, теж перейшов на українську, хоча все життя було "какая разніца". Просто не хочу розмовляти рос.мовою, це принизливо для мене після всього що було у з 24 лютого.. Я гадав що путіна підтримує 2% маргіналів, але тепер.. я не хочу мати нічого спільного з росіянами..
@mariayurchenko_2 жыл бұрын
❤️🇺🇦
@Dungeonmajster2 жыл бұрын
Дякую за важливий контент!
@nadiiaschwarz54652 жыл бұрын
Читала книжку Куркова, от побачила його вперше в цьому відео. Дякую!!
@yehor_ua2 жыл бұрын
І сам помічаю, як багато моїх знайомих, хто розмовляє/розмовляв російською, стали використовувати суржик, а не літературну російську, або перейшли на чисту українську з деякими вкрапленнями російської/суржику. Тому краще погана українська на початку, бо вона точно покращиться, ніж хороша, але російська і надалі. Дякую за відео)
@ТимофейГоробец-ц1о2 жыл бұрын
Гарна ідея, у Краматорську багато хто прийняв рішення перейти на українську мову самостійно.
@Таміла-е2ч2 жыл бұрын
А що робити з такими товарами, як Braun, де коробка тільки російською підписана, що робити з Juki, де інструкція повністю російською мовою? Що робити з різними засобами гігієни? І засобами для прибирання? Куди не зайдеш, майже все підписано російською. Всі етикетки, якісь дрібнички для кухні, навіть, саме страшне - дитячі настільні ігри чи просто якісь набори для творчості? От що з цим робити? Я просто дещо дрібне не купую, але є такі речі, які потрібно. Обираєш оверлок, а тобі там не має української інструкції. І ти купуєш, бо модель хороша. Як бути з цим? Невже ми не заслуговуємо на те, щоб отримувати послуги і товари рідною мовою? Куди з цим звертатися? Чому полиці в тому ж Епіцентрі завалені різним лайном, як Nivea, Colgate і т.д. ? А, і Frosh, який я вже теж не купую, бо екологічність екологічністю, а етикетки треба нормальною мовою друкувати. Чи українцям і таке зайде? Що думають ці виробники?
@gost2 жыл бұрын
Україномовний Франківськ, який має найбільше церков на кількість городян в Україні, має достатньо корінних місцевих любителів совка та навіть путлєра, продають гуманітарку в крамницях, розмитнювали машини для себе подешевше, та везли доляри через кордон по доброму курсу, розкручуючи інфляцію у країни. А відкошують від армії особливо патріотично - у вишиванках, з прапорами та виключно мовою пращурів. Українці не ті, що ходять у вишиванках, а ті, що своїми діями роблять Україну сильнішою. Наша країна - це не територія, Україна - це люди. Полюбіть свого ближнього та вони полюблять вас. Інакше Україна припинить своє існування.
@gansgans56162 жыл бұрын
Вподобайка та комент на підтримку каналу! Наша руССофобія все ще недостатня!
@ronweasley98192 жыл бұрын
Як іде мова за відродження мови, не варто забувати й про якість тієї мови. Московська мала дуже сильний вплив на нашу мову за вже майже 100 років дуже тісних зв'язків (рахуючи від захоплення більшовиками України), а ше зо 200 років менш тісного впливу на так званів Великій Україні. Хотілося би щоби разом з відродженням нашої мови, люди не забували про її особливі риси, чи то лексичні, чи синтаксичні, чи морфологічні, чи загальні граматичні, чи фонетичні. Не потрібно ставитися до нашої мови як до діалекту російської. Наша мова заслуговує поваги.
@TheVladyslav272 жыл бұрын
Дякую за відео! Дуже важливе запитання.
@tanyalyfar13302 жыл бұрын
Коротке але дуже змістовне і емоційно і усвідомлене відео. Дякую 🥲🙏🏼 У мене з 2014 до 2021, але остаточно лютий 2022 зайняв шлях від ЗРОСІЙЩЕНОЇ людини, яка вважає що «вважати, А не БУТИ достатньо» зайняв шлях Усвідомлення себе українкою і після того свого бажання Представляти Україну і мою 🇺🇦націю, украінську культуру✊
@вільнасильнаінезалежна2 жыл бұрын
Дякую вам за контент та подачу українською
@ДіанаЦимбрикевич-з6е2 жыл бұрын
Коментар в підтримку україномовного ютубу і всіх, хто перейшов на українську.
@zaobriy2 жыл бұрын
Дякую за випуск. Перейшли з друзями 24 - почуття приємні:)
@sakuratuposasukelove2 жыл бұрын
Дякую за цю тему, це відео дуже важливе для нас
@elisabethdorrer48312 жыл бұрын
Many Ukrainians who came to Belgium realize Ukrainian is expected of them. Especially when other Europeans go to the trouble of learning Ukrainian as I have been doing. Нехай Україна переможе Росію! Слава Україні!
@vasylsavchenko26722 жыл бұрын
Дякую за чудове, відео!
@malvinayanok48392 жыл бұрын
Немає мови - немає народу 💯. Я живу в Києві. На жаль дуже багато звучить навкруги російської. І від молоді чую і від людей похилого віку, на жаль😭
@user-ef3ku4x2 жыл бұрын
І що... народ - це люди, а не мова. Чи Швейцарія - це не країна, бо в неї не має спеціальної мови?
@vladykad3962 жыл бұрын
Дякую за відео, це те що потрібно завжди і всім українцям)
@Grab322 жыл бұрын
Це дуже ❤
@janostrogski22362 жыл бұрын
Краще пізно ніж ніколи і я це підтримую. Але мене дивує те що цим людям дійшло тільки тоді коли на голову почали падати бомби.
@liuta_i_nesterpna2 жыл бұрын
Та що Ви, пане. Навіть після бомб не всім дійшло. От саме це і дивує безмежно.
@musik-poetry-cats2 жыл бұрын
А мова причетна до бомб?
@janostrogski22362 жыл бұрын
@@musik-poetry-cats "Якби ви вчились так, як треба, То й мудрість би була своя." Якби українці вчили свою мову, історію та поважали свою культуру, то були б захищені і жили в достатку. Підтвердженням моїх слів є країни Балтії. Які добре попрацювали зі своїми "согражданами" (заставили вчити мову і історію) і тепер вони в НАТО і ЄС. Мова - це ДНК нації а історія - це життя твоїх предків, які вказують на свої помилки і показують тобі шлях до свободи і світлого майбутнього.