Рет қаралды 80,714
Niektóre obiekty, mimo swoich niewielkich rozmiarów, są w stanie posiadać i rzeczywiście posiadają wielką "duszę". Uwierzcie nam Kochani, że obcowanie z takimi budynkami zawsze wywołuje głęboką refleksję, nie wspominając o wszystkich odcieniach nostalgii. Niekiedy wystarczy jeden pokój, jeden obraz, jeden przedmiot codziennego użytku, żeby w naszych umysłach czas się zatrzymał aby chwilę później zostały wypełnione retrospekcyjnym kołowrotkiem.
Mały domek i wielkie wnętrze - to powiedzenie idealnie pasuje do tego, co zastaliśmy w naprawdę we wszystkich dwóch pokojach, nie licząc przedsionka z nieprawdopodobną ilością pajęczyn osnuwających znajdujące się tam przedmioty. Po przekroczeniu progu zadbanej i uporządkowanej kuchni mieliśmy wrażenie, że znaleźliśmy się w jakimś skansenie budownictwa ludowego. Przepięknie zachowany piecyk, prosty, aczkolwiek elegancki kredens oraz mnóstwo świętych obrazków przez dłuższą chwilę podtrzymywały owo wrażenie. Niestety, kiepski stan podłogi między przykrytym popularną ongiś ceratą stołem i kredensem brutalnie sprowadził nas na ziemię. Chatynka jest całkowicie opuszczona.
Drugie pomieszczenie, pełniące funkcję sypialni i tzw. "dużego pokoju" jeszcze bardziej nas zaczarowało. Ogromne drewniane łóżko z wiszącym nad nim obrazami przedstawiającymi Najświętsze Serce Jezusa po lewej i ołtarz nieznanego kościoła pośrodku prezentowało się niezwykle okazale. Na bocznych ścianach znalazło się o wiele więcej obrazków i zdjęć zarówno prywatnych, jak i religijnych. Najwięcej uwagi poświęciliśmy jednak prawie idealnie zachowanej, solidnej komodzie przyozdobionej jeszcze większą ilością świętości, z których najbardziej wyróżniała się pięknie wykonana ikona Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że osoba, najprawdopodobniej starsza pani, która spędziła tutaj ostatnie lata swego cennego życia, była niezwykle religijna oraz mocno przywiązana do tradycyjnych wartości.
Zapraszamy na nasze media społecznościowe:
/ urbexteamkwi. .
/ urbexteamkw. .
Pamiętaj #urbextoniewandalizm