Orbánék globális játszmája: miért szaporodnak az akkugyárak Magyarországon?

  Рет қаралды 130,065

Partizán

Partizán

7 ай бұрын

Ami a XIX. századnak a szén volt, a XX.-nak pedig az olaj, az a XXI.-nek a ritkaföldfémek és társaik, mint a lítium vagy a nikkel. Ahogy egyre nagyobb szükség lesz ezekre a kritikus nyersanyagokra, úgy lesz egyre gyilkosabb a küzdelem ezek kontrolljáért is. Márpedig ezek nélkül a fémek nélkül nincsenek elektromos autók, laptopok, telefonok, szélerőművek, és modern harcászati eszközök sem. Azaz nincs nélkülük zöld átállás, ütőképes hadsereg, és a mindennapi életünk kényelme is kérdésessé válik. Az EU hosszú szendergés után most több fronton is próbál tenni azért, hogy jobb pozícióba kerüljön, és hosszú évtizedek után először újra bányák nyílhatnak Európában. Ezzel pedig a közvetlen szomszédságunkban is láthatóvá vállhat, hogy valójában mennyire szennyező a tiszta energia. Azonban úgy fest, ezek a próbálkozások sem lesznek elegendőek ahhoz, hogy megtörjék Kína nyomasztó monopóliumát a területen.
Az Investigate Europe egész EU-ra kiterjedő oknyomozó projektje az Unió a kínai nyersanyag-függőség elleni szélmalomharcát térképezte fel. Kálmán Attila, az IE újságírója emellett azt is feltárta, hogy mi Magyarország szerepe ebben a harcban, és hogy kapcsolódik ide az akkumulátorgyártás. A Partizán három részes hírlevél sorozatában európai és globális kontextusba helyezve mutatja be, hogy melyek a legnagyobb kihívások, problémák ezen a területen, hogy min változtatott Ukrajna megtámadása, és hogy milyen bányászati cégekhez folynak közpénz milliárdok az EU-n keresztül. Ebben a videóban a hírlevelek legérdekesebb, legijesztőbb és legfontosabb állításait foglaljuk össze.
Ezenkívül podcast is készült a témában, ezt itt tudjátok elérni:
KZbin: • Lehetünk-e bányák nélk...
Spotify: open.spotify.com/show/1HtMa7k...
Nézd, olvasd, hallgasd - minden péntek reggel: csapat.partizanmedia.hu/forms...
Támogasd te is a Partizán munkáját!
csapat.partizanmedia.hu/fundr...
Iratkozz fel a Partizán hírlevelére:
csapat.partizanmedia.hu/forms...
További támogatási lehetőségekről bővebben:
www.partizanmedia.hu/tamogatas
Facebook: / partizanpolitika
Facebook Társalgó csoport: / partizantarsalgo
Instagram: / partizanpolitika
TikTok: / partizan_media
Partizán RSS: rss.com/podcasts/partizan-pod...
Partizán saját gyártású podcastok: rss.com/podcasts/partizanpodc...

Пікірлер: 544
@Kounomura
@Kounomura 7 ай бұрын
Jedlik Ányosnak nem csak azért leszünk örökre hálásak, mert ha ő nincs, kénytelenek lennénk csapvízzel inni a fröccsöt, hanem azért is, mert ő alkotta meg az első iparilag is használható elektromos motort, ami a nyelvújítás aranykorában teljesen magától értetődően kapta meg a "villámdelejes forgony" nevet. A játékos kedvű Ányos egy kis méretű modell kocsit is épített a forgonyhoz, így tulajdonképpen pusztán szórakozásból megépítette a világ első elektromos autóját.
@szilardszolloskei
@szilardszolloskei 6 ай бұрын
És Tesla mit talált fel?
@Kounomura
@Kounomura 5 ай бұрын
@@szilardszolloskei Tesla 56 évvel fiatalabb volt, az ö korában a villanymotorok már javában pörögtek, ö már a tudósok, kutatók, technikusok (ö mind a három volt) következö generációjához tartozott. Tesla természetesen egy zseniális feltaláló volt, akinek a nevéhez nagyon fontos elektrotechnikai találmány füzödik. Felfedezte (és be is vezette) pl. a váltóáram elönyeit a villamos hálózatokban, a villanymotorok, generátorok, transzformátorok új generációit épitette meg, a villanyáram nagy távolságra való "szállítását" megoldotta stb. Üttörö kutatásai voltak az elektromágneses hullámok tulajdonságai, terjedése stb. ,morzézés, rádiózás stb. De az elektrotechnikán kívül más müszaki területen is komoly találmányai voltak. pl: feltalált egy olyan szellemes csövezetéket, amelyikben minden külön szerkentyü nélkül csak egy irányban tud folyni a folyadék. Egy különleges vizturbinát is konstruált stb..
@cluacz63628
@cluacz63628 7 ай бұрын
szuper nagyon. folytassátok ezt muanyag összehasonlítással is.
7 ай бұрын
Nyugat nyer, mert a környezetszennyezés nem nála van Kelet nyer, mert további piacokat gyúrhat maga alá Magyarországnak mi marad? - mérrgezett föld, víz, levegő és az olcsó munkaerő. Megéri. Európa Indiája leszünk, vagy már vagyunk.
@Nyolcas-KallaiErik
@Nyolcas-KallaiErik 4 ай бұрын
Az tény hogy Nyer de milyen áron? Vasfüggöny 2.0! Vissza Kommunizmusba Elvtársak! :D
@Torzonborzoff
@Torzonborzoff 7 ай бұрын
A ritkaföldfémek (pl Európium) nem szabad keverni a gazdaságilag fontos, ritkább fémekkel (kobalt, mangán) Keveritek a fogalmakat. Lektoráltassátok, mielőtt leadtok olyan anyagot, amihez nem értetek. Szívesen segítek legközelebb.
@peterperenyi2880
@peterperenyi2880 7 ай бұрын
Europium hasznalatban van az atomenergia teruleten. Gazdasagilag azert az energia eleg fontos mivel arra epul.
@sokoo1978
@sokoo1978 7 ай бұрын
Plusz az akkumulátorokban nincs ritkaföldfém, a motorokban van. De pl. a Tesla következő generációs motorjában már nincs.. Egy új iparág kapcsán következtetéseket levonni az aktuális helyzet alapján botorság, és félrevezető.
@bicyclerepairman6090
@bicyclerepairman6090 7 ай бұрын
@@sokoo1978 A video nem csak a ritkafölfémekről szól, hanem majdnem csak Kína által bányászott és feldolgozott fémekről is.
@kalmanattila1988
@kalmanattila1988 7 ай бұрын
"ritkaföldfémek ÉS nikkel, ill. lítium". Nem véletlenül vannak külön említve. A ritkaföldfémek és az említett fémek is kritikus nyersanyagok. Egyszer sem hangzik el, hogy ezek a fémek ritkaföldfémek lennének.
@sokoo1978
@sokoo1978 7 ай бұрын
@@kalmanattila1988 @bicyclerepairman6090 Ez egy új helyzet, amire már rég reagálni kellett volna. Azért már egy jó ideje tudni lehet hogy mi várható. Nem Kína tehet arról, hogy nekünk büdös a bányászat és a finomítás. A szükséges nyersanyagok egyáltalán nem ritkák, egyszerűen eddig nem volt rájuk ilyen mértékben szükség. És egyébként nem csak a villanyautók kapcsán van gond, az energiaszektor sincs felkészülve a hőszivattyúkra se, ami talán még nagyobb villanyfogyasztó lesz mint az autók. Magyarországról meg ne is beszéljünk, brutál szánalom ami itt megy a témában.
@westunion5481
@westunion5481 7 ай бұрын
Raizgultak az akksikra ,peddig már léteznek más alternatívak !!
@annasomogyi6536
@annasomogyi6536 7 ай бұрын
Szilícium völgy! Egy ilyen témánál figyeljünk a pontos fordításra.
@messagex
@messagex 7 ай бұрын
Jól mutaja a készítők szinvonalát...
@annasomogyi6536
@annasomogyi6536 7 ай бұрын
@@messagex erre azért nem következtetnék ebből, mert fontos anyag, és a legjobbak is hibázhatnak, de érdemes lenne a videó élesítése előtt lektoráltatni
@IamHUNdeX
@IamHUNdeX 7 ай бұрын
@@messagexIlyen következtetéseket azért szerintem nem érdemes levonni egy fordítási hibából.
@messagex
@messagex 7 ай бұрын
ez nem fordítási hiba sztem. Számomra nem túl hiteles, ha egy tudományos igényűnek beállított anyagba ilyen megjelenik. Innentől kezdve sokkal inkább tekintettem az egészet egy politikai propagandának, mint sem egy, a témában megbízható információs anyagnak. @@IamHUNdeX
@fiukis2467
@fiukis2467 7 ай бұрын
@@messagex Az a durva, hogy te még politikai propagandának tudsz nézni bármit, amiben elég annyi valóságtartalom, hogy épülnek Magyarországon az akku gyárak.Pont. Épülnek, baszki. Az jó? Nem jó. Túltámogatja a kormány őket? Igen. Miért pont nálunk épülnek? Na látod.Csak a józan paraszti eszedet kellene használnod (ha van), nem önérzeteskedni és szavakon rugózni. Pont úgy nézel ki, mint aki direkt azért kötött bele, hogy igazolni tudja a hitetlenségét.
@pfaza
@pfaza 7 ай бұрын
Hát, ettől a videótól se fogok jobban aludni! Azért köszi a sok infót!
@MrsMoz
@MrsMoz 7 ай бұрын
én reggel néztem, az se jobb 😄 nem tudtam, h ennyire siralmas a helyzet...nekünk meszeltek
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@MrsMoz Csak el akarják hitetni veled. Amúgy végtelen mennyiségű nyersanyag és végtelen mennyiségű energia áll rendelkezésre, gyakorlatilag ingyen. Ha elhiszed, hogy rossz a helyzet, akkor jó drágán eltudják adni neked a 'drága' energiát. A Nap ingyen süt. Napelem.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Kommunista propagandafilmet láttál?
@MrsMoz
@MrsMoz 7 ай бұрын
@@perceptron-1 napelemmel fogunk fűteni? azzal mennek majd az autók? azzal működnek majd a gyárak? és a fidesz elcseszett gazdaságpolitikája is?
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@MrsMoz Igen, napelemmel lehet fűteni, de mégjobb napkollektorral. Igen, az autók akkumulátorai eltudják tárolni a napelemmel termelt áramot. 1 átlagos háztető termel annyi áramot 1 nap, amennyit 1 átlagos autó elfogyaszt 1 nap. Igen, működnek gyárak napenergiával. Már 5000MW, a Paks 1 + 2 pedig csak 4x 500MW + 2x 1200MW lesz amint elkészül. Az utolsó kérdés nem nekem szól, azt válaszolja meg az illetékes -elvtárs- !
@PlanetT1000
@PlanetT1000 7 ай бұрын
El tudja valaki küldeni azt a kutatást amire hivatkoztok a videó elején? Arról, hogy az elektromos autòk karbon lábnyoma 70-80%-a is lehet benzineseknek
@3desapa_jr388
@3desapa_jr388 7 ай бұрын
Az érdekelne engem is. Hogyan is van ez számolva? Életciklusra? Mert csak a legyártásuknak 150-200%-a belsőégésű motorosokhoz képest. Életciklusra pedig lehet 200 ezer km után már előnyben vannak. De a megállapítás nagyon pontatlan és félrevezető.
@laszloTheJr
@laszloTheJr 7 ай бұрын
@@3desapa_jr388 és bizonyára akkupakk/autó méret függő is, mert egy kis városi elektromos autó kis akkuval szerintem sokkal környezetbarátabb, mint bármi.
@gaborrajnai6213
@gaborrajnai6213 7 ай бұрын
Miért mit gondoltatok, hogy a tesla alvázát azt nem martin kemencében olvasztják? Legutóbbi emlékeim szerint 1 tonna nyersvashoz 10 tonna feketeszén kell a máglyán.
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
@@3desapa_jr388 Sok kutatás számolt sok különböző számot, de általában nem kell 200 ezer kilométer hogy behozza a benzineseket. Leggyakrabban olyat látok ahol 30-100 ezer km közé teszik ezt, attól függően mekkora kocsi, hol gyártották és hol használják. Szénerőművek dobnak rajta a legtöbbet, de azokat szerencsére lassan mindenhol bezárják Európában, a trend legalább is lefelé mutat, egy-két kivétel meg kér még egy évtized haladékot.
@laszlo4919
@laszlo4919 7 ай бұрын
@@gaborrajnai6213 kimaradt a kémiaóra? 1 mol vasoxidot 1 mol szén redukál segítek 1 mol vas az kb 50 g 1 mol szén az meg 12 g tehát kb 250 kiló szén kell egy tonna nyersvashoz persze egyébként sem martinkemencében csinálják a vasat, hanem igen jelentős részben hulladékvasból
@tomasnagy5696
@tomasnagy5696 7 ай бұрын
A lítium és a nikkel nem a ritkaföldfémek csoportjába tartozik. Az első az alkálifémek, míg a második az átmenetifémek csoportjába tartozik. Mindkettő elem megtalálható a földkéreg 30 leggyakoribb elemei között. A ritkaföldfémek elnevezése se a legszerencsésebb, mert százszorosan több van belőlük, mint például az aranyból, visszont az igaz, hogy nehézkes a kitermelésük és csak Kína foglalkozik vele.
@kalmanattila1988
@kalmanattila1988 7 ай бұрын
persze, hogy nem ritkaföldfémek, azért vannak külön említve
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
"A lítium és a nikkel nem a ritkaföldfémek csoportjába tartozik" A videó kiemeli, hogy nem ritkaföldfémek.
@Zozo-hx9tg
@Zozo-hx9tg 7 ай бұрын
Jah, az elso allitas tobb okbol kifolyolag sem igaz, a vilag legnagyobb lithium kitermeloje Ausztralia, azon belul is Nyugat-Ausztralia es ez a jovoben meg inkabb igy lesz. A feldolgozas tetuleten szinten ez az irany igaz itt az Auszralokon kivul egy Chilei es egy Amerikai illetve 2 Kinai a legnagyobb, ez jelentosen valtozni fog. Egy lithium banya nyitasa 4-5 ev ha a szilard spoduminebol nyerik ki a lithiumot mig ha az otthoninak megfelelo termelvizbol(Chile) akkor joval olcsobb mind akitermeles mind a feldolgozas. Hiaba van a foldon mindenhol lithium a megtalalasa, banyaszata es a feldolgozasa tudasigenyes. Barki akar az afrikai allanok akar a Brazilok talalnak lithiumot a jovoben komoly technologiai, logisztikai, feldolgozasi hatrannyal indulnak. A kinaiak oriasi elonye az akkumulator eloallitasanak technologiai tudasa. Nem lattam a videot,lehetvolt ezekrol szo.
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
@@TheBlacktom A leírásban meg ez van: "...a ritkaföldfémek és társaik, mint a lítium vagy a nikkel." Illett volna ide is helyesen írni, ha már véded őket.
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
@@kalmanattila1988 A videó leírását is olvastad?
@nakispeti
@nakispeti 7 ай бұрын
Ezen videó sokkal demagógabb, mint amennyire informatív (akar lenni). Amit sugall, akkumulátorgyártás rossz, mindenki Kínától fog függeni, ami vállalhatatlan. Mindkét sugallat erősen véleményes. Az ipari (és mezőgazdasági) termelés az, ami teher a környezetnek, nagyon nagy teher, arra miért van szükség? Az ember szükségletei és a népesség folyamatos növekedése miatt. Aztán hogyan jön ide az elektromos autózás? A belső égésű motornál energiapazarlóbb rosszabb hatásfokú energiaátalakító kevés van. Azt érti mindenki, hogy a kőolajszármazékok elégetése a legnagyobb zsákutca mind energetikai mind fenntarthatósági szempontból? A belső égésű motorban mivé alakul a kőolajszármazékban található energia elsődlegesen? Hővé, amivel nem kezdünk semmit, sőt még hűtjük is berendezést, hogy ne menjen tönkre és működése közben folyamatosan szennyezük a légkört. Rossz gondolat volt mindig is. A kőolajszármazék egyszer elfogy és kell pár millió év amire újra ki lehet termelni. A felhasznált ritkaföldfém újra felhasználható, a kőolajszármazék amit elégetünk, az nem. Ez hatalmas különbség. Amivel azonban egyet lehet érteni ebben a videóban elhangzottakkal, hogy a profitéhség ostobaságot és szűklátókörűséget szül. Az valóban nem jó, ha bármely, a világ iparához szükséges nyersanyag vagy alapanyag egy kis csoport/ország tulajdonában van. Az olcsó munkaerő reményében Kínában gyártani/gyártatni a „mindent”, nagyon beszűkült tudatra vall, mivel a technológia könnyen másolhatóvá vált. Így a technológiai tudásból eredő előny hamar elolvad. A „nyugat” értsd alatta Amerika és Európa a kutatás fejlesztéssel megszerzett előnyét olcsó gyártási profitra cseréli, másolhatóvá teszi. Sok rossz döntés csak azért, hogy a profit nagyobb lehessen. Ez valóban visszaüthet. Azt üzenni pedig, hogy az akkumulátorgyártás környezetterhelése mindennél rosszabb, nagyon demagóg és egyszerűen nem igaz. A szabályozások nem betartása/betartatása az, ami valóban káros. Picit csapongtam elnézést, a videó sugallata nem tetszett, a témafelvetés jó, de nem így. A jövő vagy zöld lesz vagy nem lesz és ehhez az elektromos átállás elengedhetetlen, anélkül egyszerűen nem fog menni.
@belagyanta7
@belagyanta7 7 ай бұрын
Csak akkor lesz zöld jövő ha újra integráljuk a természetet kis közösség formákban; lerántva magunkról minden erőket (vallások, ideológiák) akik sorsunkról döntöttek eddig; és eredményeként, ezt a megmérgezett világot tálalnak ma előttünk! Így, tovább életbe tartani ezt a beteg kizsákmányoló gazdaság diktaturát, a legdurvább káosznak biztosítanánk a teret ...csak, és nem egy szebb (zöld) jövőért. Naívság, attól várni a gyogyulást aki kegyetlenűl megbetegített eddig...
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@belagyanta7 Hogy képzeled ezt? Írd meg konkrétan, mert ez így túl elnagyolt. Tudod: az -öö- lényeg, a részletekben rejlik. Kiirod egy táblára, hogy: 'NEMHAGYJUK', ahogy minden eddigi tüntikézésen szokás volt? Szia! 14 év után, ma újra engedélyezték a szélerőművek telepítését magyarországon. Haladunk. Ez elég helyi, és elég kisközösségi, és elég környezetbarát dolog. Ugye nem gyertyával akarsz világítani, vagy nem is használnál áramot, mint mormonok amerikában?
@belagyanta7
@belagyanta7 7 ай бұрын
@@perceptron-1 könnyebb lesz mikor nem lesz miből válogatni, de én különben úgy akarom... áram nélkűl, gyertyákkal! Lehet hogy nem sokára maga is jobban járna ha ennek tudna örülni... jobb lesz gyertyával mint anélkűl!
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@belagyanta7 És az a telefon/computer amiről most ide beirogatsz mi a franccal működik? Gyertyával?
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
De ne aggódj, nekem van olyan elektronikus áramtermelő szerkezetem, amivel akár egy gyertya, egy égő fahasáb segítségével is feltöltheted a telefonodat, ha már ehez ragaszkodsz, én el tudok adni neked ilyet!!!
@-_taba
@-_taba 7 ай бұрын
“Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót, és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz, hogy a pénz nem ehető.” Indián közmondás.
@wicked_one123
@wicked_one123 7 ай бұрын
ez egy baromság. ...egy ostoba hálivúdi közhely. Miért? mert a Föld NEM egy statikus rendszer, mint egy raktár, amit ha megtöltesz akkor tele lesz, hanem egy dinamikusan változó szénalapú élőlény, ahol a szén körforgása a folyamatok motorja. ...azaz nem tudod az összes fát kivágni, mert új nő helyette, nem tudod az utolsó folyót is megmérgezni (még akkumulátoros autókkal sem), mert gyógyítja magát, hisz él, nem tudod az utolsó halat kifogni, mert új születik, .....mindezt azért nem, mert NEM tud az ember túlszaporodni, mert a kiválasztódás a replikátorok (pl gén, vagy épp vírus) szntjén történik, azaz aki megszületik az már eleve egy kiválasztódás eredménye. .......
@kellermihaly8353
@kellermihaly8353 7 ай бұрын
@@wicked_one123 Brazíliában most 44 fokban főnek meg az emberek, az Amazonas több ága pedig kiszáradt! Bolsonaro - aki egy hozzád hasonló idióta - is úgy gondolta nem lehet tönkretenni az erdőket, mert majd újra nőnek! Csak egy gyermektelen ostoba önző alak gondolkodhat így a világról, aki már megette a kenyere javát és leszarja a jövőt! Persze - mint a dinók - az ember után is lesz élet a földön, de akkor miért is "okoskodsz" állandóan, ha teszel rá!?
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Ezek környezetből kibányászott anyagok. Semmiféle környezetszennyezést nem okoz, ha ezen anyagok fel nem használt részét visszajuttatják a környezetbe, oda, ahonnan kibányászták.
@peterperenyi2880
@peterperenyi2880 7 ай бұрын
@@perceptron-1 Radioaktiv meddok maradnak a banya helyen.
@crislwisl
@crislwisl 7 ай бұрын
​@@perceptron-1k Helytelen. Az anyagok kibányászása, finomítása melléktermékeket produkál, amik általában összetételük miatt rendkívül mérgezőek (Lásd vörösiszap). Nem is beszélve maga a bánya környezeti hatásáról. A nyílt szinű bányák olyanok mint egy óriási seb a tájban. Ezeknek a területeknek a rehabilitációja évtizedeket vesz igénybe
@zoltanhaluszka9898
@zoltanhaluszka9898 7 ай бұрын
Az lesz a vége, hogy le fogják állítani ezt a kötelező villany autózás őrültséget és csak opcionális lehetőség legyen. Így lehet csökkenteni a további egyirányú függőségeket.
@ftcmonster1995
@ftcmonster1995 7 ай бұрын
Szerintem a januártól bevezetett betét díj is megérdemelne egy külön műsort itt a partizánban. Kiváncsi lennék.
@szabolcsimre2102
@szabolcsimre2102 7 ай бұрын
Majd kaptok ti Handrástól!!! 😂
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
Eláshatná valaki azt a gyökeret már.
@matebarbalics8980
@matebarbalics8980 7 ай бұрын
Nagyon jo a hang/vagas/motion graphics!
@farkasmate2798
@farkasmate2798 7 ай бұрын
Hasonlóan színvonalas a 444 es Valótlanul videóhoz bár itt gyakran előfordulnak ilyen meghatározó sokkoló témájú tartalmak..nálam a Nagy Chipháborús tartalmas videó is ilyen volt.
@mihalysz2037
@mihalysz2037 7 ай бұрын
sok az elfogult állítás a videóba. az 🔋 gyártásra szükség van Magyarországon a benzines autók 2030 utáni korlátozás miatt. a németeknél lévő környezeti szabályozás megengedőbb ezért környezetszennyezőbb politikát fojtathatnak mint nálunk. az ottani zöldek itteni társai sírtak hogy ide jön egy akkumulátor gyár és, hogy milyen szennyező és mikor kiderült hogy a németeknél épül meg lazább szabályozás mellet az meg milyen jó hogy végül oda épül meg. Több nagy cég hozzánk hozza a fejlesztés, hogy a gyártást és a kutatás egy helyen legyen. A gyártás mellet a szellemi érték hozzáadását kell növelni a különböző iparoknál és arra törekedni ezt külsős magyar cégként megtenni, mert ezzel több külföldi pénz marad benn Magyarországon.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Ellentétben a filmben megszólaltatott 'szakértőkkel', ez egyáltalán nem 'egy teljesen új iparág'. Az első autók, 140 évvel ezelött, elektromos autók voltak, akkumulátorral. 1888-ban Tesla saját építésű elektromos autójával grasszált Budapesten, miközben az első pesti telefonközpont építésén dolgozott.
@clocktimustime6157
@clocktimustime6157 7 ай бұрын
Te is ilyen ősturulmagyartudatú tudós elme vagy? A hozzászólásaid alatt értékelnénk néhány forrásmegjelölést is, a tényközléseid mellé.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@clocktimustime6157 Ősmagyar? 🦌🛶🎠⚜👑Turul? 🐤Á, dehogy! Azok 🚀a Szíriuszról jöttek, alig 10 -8.6- fényévnyire ide, én az Orionról. 🤣 Az 🪐a másik irányba van, és jóval messzebb.🌌 Komolyabb űrhajó kell hozzá.🛸🤣
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@clocktimustime6157 A gugli nem tűri ha más forrást írok. A tudományos közlemények és komolyabb elemzések nagyrésze fizetős. De te is utánanézhetsz -majdnem- bárminek, ami már lejárt szavatosságú, az ingyen van. Ott a zinternet. Mi érdekel pontosan?
@ereshkigalis
@ereshkigalis 7 ай бұрын
Ezzel együtt erre a kísérleti találmányra mégsem épült akkor még iparág. Ha az elektromotor nem is új, ahogy a lítium ion aksikkal is a '60-as években kezdtek el kísérletezni, de az iparág, amit ráépítettek sokkal később jelent meg, s kezdett dominanciát szerezni, ezért talán tekinthetők újnak. Amúgy meg rohadt környezetszennyező, egyáltalán nem zöld, s nem fog semmilyen problémát megoldani, cserébe a gyermek és felnőttrabszolgaságot új szintre emeli Afrikában.
@Zsuzsi-eu3pd
@Zsuzsi-eu3pd 7 ай бұрын
Szerintem úgy értették, hogy évtizedekkel ezelőtt nem került forgalomba a nagyközönség számára, így nem volt "iparág" méretű.
@ucudara2294
@ucudara2294 5 ай бұрын
Ez egy nagyon korrekt videó, csak így tovább, több ilyen tartalomra lenne szüksége a magyar társadalomnak.
@Kounomura
@Kounomura 5 ай бұрын
A "társadalom" nevében azért ne beszélj. A dajkameséken pl. én már túl vagyok.
@kabeltelevizio
@kabeltelevizio 3 ай бұрын
Hát azért elég sok fura csúsztatás van benne.
@miklosborka-fc3cq
@miklosborka-fc3cq 7 ай бұрын
Ha egy város centrumában élsz,iszonyúan nem minden,hogy benzin- ill.dieselgőzt inhalálsz nap mint nap rákkeltő koncentrációban,vagy a tiszta levegőt...
@Roland3pont
@Roland3pont 7 ай бұрын
Dőlj hátra, attól még ott van az elektromos autók iszonyatos súlya miatt bőven plusszban keletkező és iszonyatosan mérgező gumi és fékpor. Azt pl. kevesen tudják, hogy az elektromos autókat jóval sűrübben kell gumizni és az elkopó gumik porából nem lesz bárányfelhők lesznek.. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor az elektromos autók rossszak, csak környezetvédelmi szempontból és városi tisztaság szempontjából ez sem ingyenebéd sajnos.
@Etin74
@Etin74 6 ай бұрын
A katalizátorokról hallottál már? Én itt vidéken több dízelgőzt szívok, mint te mert az MTZ-n nincs katalizátor...
@Indurainable
@Indurainable 5 ай бұрын
​@@Etin74Szted a katalizator megoldja? Akkor ma Pesten tiszta lenne a levegő.
@SuzyMetzi-ym2ln
@SuzyMetzi-ym2ln 3 ай бұрын
Ja pl monacob
@SuzyMetzi-ym2ln
@SuzyMetzi-ym2ln 3 ай бұрын
A magyar autópark átlag életkora 16 év!
@milannedelykov7603
@milannedelykov7603 7 ай бұрын
Jó sok téveszme van a videóban, de ez már mindennapos... Lehet villanymotort ritkaföldfémek nélkül is készíteni, az indukciós motorokhoz leginkább réz kell. Lehet akkut építeni kobalt nélkül, a Tesla is gyárt LFP akkus autót, és a kínaiak is. A kobalt legnagyobb felhasználója jelenleg a kőolajipar, a dízelolaj kénmentesítéséhez használják. Gondolj arra, mikor beindítod reggel a dízeledet, hogy talán miattad hal meg épp egy afrikai kisgyerek a kobaltbányában. Ha a villanyautó gyártás karbon lábnyomát hasonlítjuk a hagyományos autókéhoz, és belevesszük a lítiumbányászatot, akkor vegyük bele a kőolajbányászat, a szállítás, a finomítás és egyéb logisztika energiaigényét, környezetszennyezését is. A tankhajó baleseteket és az olajfúró tornyok baleseteit is. Mindjárt más lesz a kép. Lehetne még folytatni a sort, például hogy Európában hány akkugyár működik jelenleg, és hány épül épp. Nem Magyarország lesz a csicska ország, aki kiszolgálja majd a nagy autógyárakat. Továbbá nem csak az autógyáraknak van szükségük akkura, hanem az energetikai rendszereknek is. Ja, és a lítium akku kb. 90%-ban reciklikálható. A kőolajiparban mekkora a reciklikálás aránya?
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
Jóemberkedjünk akkor elég nagyban: A gyémántgyűrű vásárlásakor is mindig felsír az eladóval együtt a vásárló is, mennyi gyerek halt meg az eljegyzési kellékért.
@Etin74
@Etin74 6 ай бұрын
Kedves Olvasóink! Fizetett e-propagandát hallottunk!
@milannedelykov7603
@milannedelykov7603 6 ай бұрын
@@Etin74 Tényleg? És mennyit fizetsz?
@protonstudiowien4171
@protonstudiowien4171 6 ай бұрын
Ezt én is szeretem amikor a villanyautó co2 lábnyomához még a Tesla gyárában alkalmazott takarító nő által kilélegzett co2 is hozzászámolják viszont a Diesel meg a benzin csak úgy terem a kúton. Régen sokat vitáztam emberekkel, most már nem. Mindenki gondoljon amit akar. Én is azt teszem. Egy dolgon azért gondolkodjunk el: mi van ha ez a video is egy olajlobbi által kreált és fizetett feketítő hadjárat része? Nem először fordulna elő. Az egész tele van fals és részrehajló ferdítéssel. Egy halmazból kiragadunk pár adatot ami minket igazol. Manapság egyre többet látok ilyent.
@Etin74
@Etin74 5 ай бұрын
@@milannedelykov7603 Nem az én dógom... Szerintem már megkaptad a jussod.
@adamberindza1063
@adamberindza1063 5 ай бұрын
Örülök hogy nem a Corvinusra jártam
@timetodie7929
@timetodie7929 7 ай бұрын
Egy mondat fontos az egészből, hogy 2030-ra 50 százalékkal megnő Magyarország energiafogyasztása, de a lakosság 90 százaléka úgysem képes felfogni, hogy ez mit jelent.
@peterperenyi2880
@peterperenyi2880 7 ай бұрын
Majd megtanuljak!
@kovacsfanni880
@kovacsfanni880 7 ай бұрын
💔 Megszakad a szívem az akkugyárak miatt…is. Köszi a munkátok. 🙏🏻
@hokiturmix
@hokiturmix 7 ай бұрын
Itt inkább az a probléma, hogy az anti science fideszkdnp klub éphogycsak annyi környezetvédelmi törekvést/törvényt tart be, hogy ki ne rúgjanak a """rothadó""" liberális Euból.
@alpinrenova
@alpinrenova 7 ай бұрын
Ne szakadjon meg a szíved az aksi gyárak miatt. A környezetemben vannak aksi gyárak vagy ahoz kapcsolódó üzemek(Komárom megye). Sok ismerősöm és barátom dolgozik ott, és ők nem nagyon panaszkodnak. Azért 500 ezret keresni 8 általánossal nem rossz munkahely egy tiszta legkondicionált környezetben. Én korábban szénbányában dolgoztam mostanában meg hőerőműben néha.Az a kritikus az aksi gyárakkal aki eleteben nem látott korabban gyárat.
@hantimagyar
@hantimagyar 6 ай бұрын
Kívánom, hogy 500x500 ezer forintod legyen, de egészséged semmi!@@alpinrenova
@verestamas3920
@verestamas3920 7 ай бұрын
Kicsit kidomboríthatták volna a gyárak és a bányászat környezetkárosító hatásait. (Pl az akkugyár konkrét adatokkal)
@karolyszalok4208
@karolyszalok4208 7 ай бұрын
Európa szeméttelepe leszünk vagy már inkább vagyunk.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Még jó, hogy a zöld átálláshoz szükséges napelemekhez felhasznált Sziliciumot, ami gyakorlatilag homok és ami a Föld bolygó 60%-át alkotja, nem neveztétek mocskosnak, meg környezetszennyezőnek.
@timetodie7929
@timetodie7929 7 ай бұрын
Ez fontos, különben tudnánk termelni élelmiszert, így viszont majd a magyarok sem lehetnek önellátóak, hanem mesterséges élelmiszereket vehetnek vagy éhen halnak, vagyis a Fidesz a globalisták legnagyobb szekértolója.
@A_T_Sanya
@A_T_Sanya 7 ай бұрын
Attila sokat mutogattad az egyezmenyes jelet? :D csak latom hogy sinbe van teve a kozepso ujjad :) :P amugy mihamarabbi jobbulast :) Nagyon jo adast hoztatok ossze, a legjobbak vagytok es ezt ugy ertem hogy osszefogtok es egyutt alkottok ilyen es ehhez hasonlo adast. Nagyon koszonom a munkatokat, abszolut kovetendo pelda vagytok :)
@homloklebenyterapia9790
@homloklebenyterapia9790 7 ай бұрын
Kíváncsi leszek handrás hogy magyarázza majd ezt is meg.
@gaurdein
@gaurdein 7 ай бұрын
Régen néztem.. Azóta szerencsére több eszem lett
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
Melyik részt nem érted? Mit kell magyarázni?
@laszlo6491
@laszlo6491 5 ай бұрын
Gratulálok ehez az igényes műsorgyártáshoz😊
@kissbela7409
@kissbela7409 7 ай бұрын
Pénzről szól az egész baszod! :D Meg a környezetvédelem nevében darálunk be minden zöldterületet betonnal az újabb fogyasztási szegmens érdekében, a PROFITÉRT! Yeeeee! :D
@janostorok1117
@janostorok1117 7 ай бұрын
Az NMC kémiájú akkumlátorokba kellenek a példákban levő ritkafémek arányaiban. Az LFP-be pl. nem kell, aminek egyre nagyobb a piaci részesedése. Ez sehol nem hangik el a videóban. Szomorú és félrevezető..
@bicyclerepairman6090
@bicyclerepairman6090 7 ай бұрын
LFP jelentése lithium iron phosphate, ha ebbe nem kell lithium akkor valaki nagyon részeg lehetett névadásnál.
@sokoo1978
@sokoo1978 7 ай бұрын
@@bicyclerepairman6090 A lítium nem ritkaföldfém, és még csak nem is ritka fém, épp ellenkezőleg.
@bicyclerepairman6090
@bicyclerepairman6090 7 ай бұрын
@@sokoo1978 Jogos nem ritkaföldfém, de a példákban szerepel és Kína a kitermelője, semennyire se vagyunk előrébb a lítiummal.
@gergaux
@gergaux 7 ай бұрын
@@bicyclerepairman6090litiumnak nem Kína a legnagyobb kitermelője, hanem Ausztrália és Dél-Amerika.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@bicyclerepairman6090 Magyarország Lítium nagyhatalom, de ezt nem mondták el nektek. Psszt!🤭🤐🤫
@lesswing7839
@lesswing7839 7 ай бұрын
Van más is! Mi az a "szárazanyag akku"
@laszloordog279
@laszloordog279 6 ай бұрын
Hiánypótló videó!!! Végre egy korrekt videó ami nem a hypról szól hanem a valóságról.
@Kounomura
@Kounomura 5 ай бұрын
És azt te honnan tudod, hogy ez a valóság-e?
@laszloordog279
@laszloordog279 5 ай бұрын
@@Kounomura Jogos a kérdés. A könyvek, cikkek, podcastak amiket technológiai, társadalmi, gazdasági, politikai, környezetvédő témában olvastam ,halgattam afelé mutatnak ,hogy ez a videó sokkal nagyobb valószínűséggel igaz mint hamis.
@laszloordog279
@laszloordog279 5 ай бұрын
@gyozobarasits5721 Mondj példát te kitől milyen könyvet/eket olvastál? Milyen podcastokat halgatsz? Szívesen belehalgatok, beleolvasok. Aztán véleményt alkotók róla.
@cartoonelladefrasz7568
@cartoonelladefrasz7568 6 ай бұрын
Ha eléri a föld lakossága a 20MRD-ot annyit fogunk fingani hogy hiába leszünk karbonsemlegesek.
@Csaba.2391
@Csaba.2391 7 ай бұрын
✅️✅️
@csibesz07
@csibesz07 7 ай бұрын
"Közös haszon legyen..." Ilyen kevés van ebben az országban. 🤣
@gyenisattila1069
@gyenisattila1069 7 ай бұрын
Szerintem egyáltalán ne aggódjunk a karbon lábnyomon.... az Ukrán háborúnak mekkora a karbon lábnyoma?....
@gyorgyvarga6075
@gyorgyvarga6075 7 ай бұрын
Az nem számít. Azt nézd meg hogy a bankrendszernek vagy a szórakoztató iparnak mekkora minden egyes évben. Vagy a hadiparnak. Sajnos itt azt kell látni hogy vagy visszaülünk a tábortűz mellé és majd egyszer kihalunk, vagy megpróbálunk tenni ellene a technológia segítségével. Szerintem ez is egy zsákutca de ne legyen igazam. (Az űrben akkora a sugárzás hogy néhány hónap elteltével az emberi DNS visszafordíthatatlan károkat szenved).
@001padre8
@001padre8 7 ай бұрын
A Zorbánkormány likeolja ezt
@istvanfeher6568
@istvanfeher6568 7 ай бұрын
Szerintem nincs szükség a világon több 100 autógyárra. Teljesen fenntarthatatlan a jelenlegi gazdasági légkör. Minden ötletnek több nézőponja van. De napjainkban csak az támogatott, amelyik pénzügyi hasznot termel. A hosszútávú hatásokat nem vagy csak ritkán vizsgálják.(környezetre ill. a társadalomra gyakorolt hatások)
@gyorgyvarga6075
@gyorgyvarga6075 7 ай бұрын
Végre egy helyes meglátás. Legjobb komment! Gratulálok!
@istvanfeher6568
@istvanfeher6568 5 ай бұрын
Teljesen jogos észrevétel. Azokra sincs szükség.@gyozobarasits5721
@halilalipapi
@halilalipapi 7 ай бұрын
Mindenkinek eljön az ideje. Kína nyersanyagnagyhatalom, Európában meg van víz és "tiszta" levegő. Idővel átértékelődnek majd a természeti erőforrások ugyanis amíg lítium és a többi értékes nyersanyag nélkül leélt az emberiség jópárezer évet, addig víz és élelem nélkül nem sokáig bírnánk... De ezt mi már nem fogjuk megélni.
@kornelialukacs559
@kornelialukacs559 7 ай бұрын
Az a baj, hogy pont a levegőt, vízeket , de a termeléshez használható talajt áldozzuk fel egy erőltetett iparpolitika oltárán a hazánkban. Az egyébként minden iparágban megfigyelhető volt, hogy a laza környezetvédelmi szabályok, meg az adópolitika miatti nagyobb tőkefelhalmozás miatt a termelést a 'fejlett világ' de áttette a távolkeletre no meg Afrikába , mert addig sem kell foglalkozni a szigorú környezetvédelmi, munkavédelmi és mindenféle szabályok betartásával és betartatásával. Aztán még mutogatni is lehet, hogy az a bizonyos karbonlábnyom ott milyen magas. Egyébként most sem biztos, hogy a jó irányból akar mindenki megoldásokat keresni és találni.
@zoltanfarago23
@zoltanfarago23 7 ай бұрын
De érteni kellene, hogy Európában miért van "tiszta" levegő.
@kornelialukacs559
@kornelialukacs559 7 ай бұрын
De most pont abban akarunk élenjárni, hogy leszünk egy szemétsziget, mert ugye a termelés erősen környezetszennyező és hamarosan életbe lép az a rendelet is, hogy a kibocsátónak kell a hulladékgazdálkodás egészéről gondoskodnia, azaz majd a nem használt, tönkrement akkumulátoroknak itt kell kikötniük és Magyarországnak kell elhelyezésről és ártalmatlanításról gondoskodni. Segíteni pedig pont a környezetvédelem jelszavát hangsúlyozva senki sem fog. Egyébként a világnak nem szabadna szigetszerűen kialakítania valamifajta "szeméttelepeket", jobban járna a környezet, merthogy gyorsabban tudná ártalmatlanítani a kis adagokban érkező szennyezőket, mintha egyszerre aztán csőstől kap hatalmas mennyiséget kap kisebb területen.@@zoltanfarago23
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@kornelialukacs559 Ezek környezetből kibányászott anyagok. Semmiféle környezetszennyezést nem okoz, ha ezen anyagok fel nem használt részét visszajuttatják a környezetbe, oda, ahonnan kibányászták. Még jó, hogy a zöld átálláshoz szükséges napelemekhez felhasznált Sziliciumot, ami gyakorlatilag homok és ami a Föld bolygó 60%-át alkotja, nem nevezték mocskosnak, meg környezetszennyezőnek.
@S41GON
@S41GON 7 ай бұрын
Kár, hogy energia nincs...
@kisstamas5198
@kisstamas5198 6 ай бұрын
Már az elején leállítottam a videót, mert a bevezetőben egy hivatkozás néküli kutatási "eredményre" hivatkozik amely szerint 70 - 80 %-kal nagyobb ökológiai lábnyomról beszél a belsőégésű motorokkal készülő autókhoz képest. Várom a kutatási eredmyényeket remélem léteznek :D A Partizán helyében én nem adtam volna a nevem ehhez a "ritkaföldfémhez"
@andrasfusus4474
@andrasfusus4474 7 ай бұрын
Tiszta propaganda semmi....
@Sammal22
@Sammal22 7 ай бұрын
Könyörgöm, legalább ti ne Brüsszelezetek! Az egy város! Tessék szépen kimondani hogy melyik hivatalra gondoltok.
@lupus4977
@lupus4977 7 ай бұрын
(Földrengések viszont egyre gyakrabban vannak.....)
@mihalyvarfoldi5052
@mihalyvarfoldi5052 7 ай бұрын
Ezért lenne fontos a “köz” érdekében álló környezetvédelmi és munkavédelmi szabájozások szigorítását követelni a kormánytól, szemben az értelmetlen tüntetésekkel kis csoportokban a gyárépítések ellen…
@xerxen100
@xerxen100 6 ай бұрын
Általában nem támogatom az ilyen ötleteket, de konkrétan a dél-koreaiakkal szemben kötelező lenne. Azok a legalja mindennek. A világ legkorruptabb országa, Seoulban és környékén is rendszeresek a légriadók, amikor tilos az utcára mennei a légszennyezettség miatt, és még csak az okát sem vizsgálják...
@dirkd7979
@dirkd7979 Ай бұрын
Úgy fest, hogy a komcsik mégis csak visszamásztak az ablakon.
@Kounomura
@Kounomura 5 ай бұрын
Németül, angolul számtalan komoly cikk és tanulmány van ezzel kapcsolatban, még Nobel-dijasoktól is. De rengeteg marhaság is elhangzik ebben a témában. Ahhoz, hogy valaki tényleg megértse a klimakérdést és annak lehetséges megoldásait, komoly fizikai ismeretek szükségeltetnek. Különben politikailag megetetik az embert. Ebben a témában egyetlen politikusnak, vagy politikai elemzönek sem szabad hinni. Nekik ez a téma is olyan, mint az LMBTQ, azaz politikai propaganda, valakik érdekében. Csak igazi szakembereknek, fizikusoknak , mérnököknek stb. szabad hinni, de akkor is csak egy bizonyos, saját tudásszint birtokában.
@kovacspeter262
@kovacspeter262 7 ай бұрын
Jelenleg globálisan a legnagyobb fenyegetést és veszélyt ma Kína jelenti, mi meg örömmel asszisztálunk ehhez...
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
Kit fenyeget?
@siccmicc
@siccmicc 7 ай бұрын
​​@@TheBlacktom sokunkat. Csak nem látod. Kezdődött Afrikában és nyúlnak a csapjai Kelet -Europaba. Mar most el van adosodva a magyar lakosság Kína felé, lásd Belgrád -Budapest vasútvonal (Az új selyemút gyönyörűen látszik repülőről is, majd ha Ázsia felé repulsz, Kína felett, majd megcsodálhatod)
@Roland3pont
@Roland3pont 7 ай бұрын
@@TheBlacktom Mondjuk tokkal vonóval azt az alapvető biztonságot amiben most (még) élsz.
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
@@Roland3pont Kína meg fogja támadni Magyarországot?
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
@@Roland3pont Hja, Ukrajnában is miattuk van háború. Vagy inkább valami usa-szarládák miatt? Nem is tudom.
@mikisragner3709
@mikisragner3709 6 ай бұрын
Ilyen jöhetne több is. Lényegesen érdekesebb volt mint pl.Tölgyessy produkciója, midőn kényszeres túlmozgással, hadonászással próbálta leplezni, hogy csak beszél-beszél de nem mond semmit.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Informatív. Kár, hogy az adatok nagy része hiányos és fals. De amúgy jó. Mégtöbb ilyet!
@xpander303
@xpander303 7 ай бұрын
mondanál 1-2 példát, lehetőleg forrással támogatva? nem vagyok járatos a témában, de érdekelne hol van eltérés.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@xpander303 13:52 A cáfolatnak mondatonkint is milliárd dolláros piaci értéke van. Ki fizet érte? Ha fizeted, szivesen Néhány támpont, ahonnan elindulhatsz: A Föld 6000km mély. Magyarországon 4000m mély kutatófúrások is vannak, de ilyen mélyen bányák nincsenek, pedig lehetnének. Hogy mi van ezerszer ilyen mélyen, a Föld belsejében? hát nem az, amit eddig hazudtak a népnek. 'Végtelen nyersanyagforrás' Forrás: amerikai kongresszusi könyvtár A 17. másodpercnél kezdődik: a karbonlábnyom, ami egy szélhámosság, a gazdaságok tönkretételére találták ki. Szinte minden ipari folyamat kapcsolható széndioxidhoz. 3:43 Semmiféle nyersanyaghiány nincs, az aszteroidaövből tetszőleges mennyiségű fémet tudunk hozni. A TECHNOLÓGIA RENDELKEZÉSRE ÁLL! Kezdődhet az űrbányászat. 10:12 Egyetlen űrkavics annyi fémet tartalmazhat, mint amennyit az emberiség eddig összesen felhasznált az évtízezredek alatt.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
A nemzeteket rabszolgasorba döntő világállam felépítésén szorgosan dolgozó, amerikába ezerszámra kivándorolt tudatlan birka magyar jogászok okozták a problémát, ahogy ma is magyarországon, a '80-as években a Teller Ede tanácsára meghirdetett SDI csillagháborús kezdeményezés ritkaföldfémekre vonatkozó törvényelőkészítése az amerikába ezerszámra kivándorolt tudatlan birka magyar jogászok technológiai hozzánemértése kapcsán félrecsúszott, és ahelyett, hogy felpörgette volna az amerikai gazdaságot, a ritkaföldfémek bányászatát lenullázta, Európa ezt automatikusan másolta, tönkretéve saját iparunk alapjait, ezáltal 20 év alatt teljesen megsemmisült az európai alapanyaggyártó ipar, az alkatrészek, gépek, készülékek gyártása is átkerült kínába, mert termékekre továbbra is szükség volt. Amerikában, ahogy Európában is 13:55 bőséges nyersanyaglelőhelyek vannak, 14:00 az elcseszett jogi környezet nem teszi lehetővé a gazdaságos működést. De nem kell aggódni, megtaláltuk a megoldást: Fogunk csinálni egy technológiaváltást, ami kiköszörüli ezt a jogászok által okozott csorbát. Átállunk a jogászoknak is tetsző, karbonlábnyommentes ammóniagazdaságra, azaz lópisivel fogjuk hajtani az autókat.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@xpander303 Cobaltot használnak a benzin finomításhoz immár 120 éve, gyerekmunkával bányásszák, ezzel eddig senkinek semmi baja nem volt, mert senkinek fogalma sem volt ezidáig erről, csak hirtelen az elektromos akkumulátor gyártásnál merült fel, hogy cobalt is kell hozzá, és a sötétzöldek hirtelen ráugrottak a cobaltra, hogy az milyen környezetszennyező, energiaigényes a bányászata, de az újabb tipusokhoz már nem kell.
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
@@xpander303 Sok más komment felsorol példákat.
@zodiakus1219
@zodiakus1219 6 ай бұрын
Munkaerő kölcsönző cégeken keresztül fognak itt dolgozni a távolkeleti vendégmunkások. Nagy fantázia nem kell hozzá kikhez köthetőek ezen cégek.
@isunembizsu
@isunembizsu 7 ай бұрын
Nagyon szuper videó, végre nem csak a "sötétzöld" látásmód jelenik meg magyar nyelven.
@gyorgyvarga6075
@gyorgyvarga6075 7 ай бұрын
Ez erős általánosítás. Aki igazán zöld az a saját fogyasztásának csökkentésével lesz zöld és nem napelemekkel és akkumulátoros kütyükkel.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@gyorgyvarga6075 Ez egy baromság! Nem lehet lecsökkenteni a fogyasztást, mert akkor nem tudnál ide se beírni. Talán nem akkumulátoros az a computer, amiről ide beírtál, vagy villanydelejes forgonnyal csiholtad az áramot? Én pl. gyártottam igazi zöld színű napelemet, lehet is kapni. Az se elég zöld neked?🤣
@gyorgyvarga6075
@gyorgyvarga6075 7 ай бұрын
@@perceptron-1 Jézusom! Nem lehet könnyű veled együtt élni 😄😄😄
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@gyorgyvarga6075 Ezért élek kommunában. És magunk gyártotta napelemmel termelt zöld energiát használunk.🤑 De nem kell spórolni az energiával, végtelen mennyiségű érkezik a Napból.🤔🤫 Ha nem használnánk fel, akkor is pont ugyanennyi érkezne.🤔🤫🤣🤣🤣
@gyorgyvarga6075
@gyorgyvarga6075 7 ай бұрын
@@perceptron-1 oké, én maradok azok körében akik csak egyszerűen csökkentik a fogyasztásukat bárminnyire is lehetetlen megoldás ez másoknak.
@gyenisattila1069
@gyenisattila1069 7 ай бұрын
Könnyen lehet itt okoskodni... de mi lenne a jó megoldás, hogy lehet megvalósítani... ez már nehezebb kérdés.
@koncsaranna
@koncsaranna 7 ай бұрын
Brüsszel továbbra is csak egy város, ami csak van, de nem csinál semmit! Nem értem miért kell átvenni ezt az egybites kommunikációt! (11:08)
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
Mi az Európai Unió székhelye?
@rellapu
@rellapu 7 ай бұрын
A nátrium ionnal mi az ábra?
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Ne zavard össze őket! sötétzöldek.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Egyébként a hidrogén mint energiaforrásé a jövő. A hidrogén előnyösen tárolható ammónia formájában, ez NH3, azaz lópisi. Elvégre lovasnemzet vagyunk, már az ammóniát is a nyereg alatt puhítottuk. Ebből közvetlenül elektromos áram nyerhető. Az ammóniát szobahőmérsékleten bármilyen palackban tárolhatod, az ammónia szobahőmérsékleten folyékony, és megújuló/zöld energiával gyártható gyakorlatilag bármiből (vízből+levegőből, szerves hulladékanyagból, orosz importgázból)
@amiwhand1138
@amiwhand1138 7 ай бұрын
@@perceptron-1 beszélsz baromságot
@InnerspaceX
@InnerspaceX 7 ай бұрын
70-80%-a az még mindig 20-30%-kal kevesebb karbon lábnyom...
@MrBiiila
@MrBiiila 7 ай бұрын
A lítium és a nikkel NEM! ritkaföldémek! 🤷 Ez az alapvető tévedés az egész videó hitelességét megkérdőjelezi már az elején.
@brummatejbeezmeghajthaver
@brummatejbeezmeghajthaver 7 ай бұрын
Eddig azt hittem, hogy a jobb egészségügy miatt volt jó döntés külföldre költözni. De úgy látom, hogy most már azért is, mert a gyerekem nem ilyen környezetben fog felnőni, amit a magyarok most hoznak össze maguknak.
@katalinlehoczky2878
@katalinlehoczky2878 7 ай бұрын
Kínába költöztél?
@axt3462
@axt3462 7 ай бұрын
És mindenkit nagyon érdekel, hogy hova költöztél. Csak erre a kommentre várt az internet népe.
@brummatejbeezmeghajthaver
@brummatejbeezmeghajthaver 7 ай бұрын
@@axt3462Látod, hogy mennyire frusztrált vagy?
@axt3462
@axt3462 7 ай бұрын
@@brummatejbeezmeghajthaver Én jól megvagyok, köszi. Te vagy az, aki valamit görcsösen be akar itt bizonyítani.
@user-vo4nl6eu2u
@user-vo4nl6eu2u 6 ай бұрын
Nem mindegy, hogy hol döglesz meg?
@itpros-z
@itpros-z 7 ай бұрын
Mindenki csak a gyárakon rugózik, de a legyártott akkumulátorok ha elérték az életciklusuk végét, a gyártó országba kerülnek vissza. A hulladékhasznosítás, újrafelhasználás az akkumulátort gyártó ország feladata. Sakk matt. Ugyanis a gyárak mellé kellene építeni feldolgozókat is. (Olyanokat amik működnek is és nem csak lerakatok/tárolók. Jelenleg ez nincs, hordókban és bányákban tárolunk. Ugyanugy ahogy a kiégett fűttőelemeket pl. a régi uránbányákba szállítják vissza. Ez is hatalmas hiba, de itt ebben a témában mellékes.) Mielött bárki azt mondja az ráér, nos nem. Mert a gyártási folyamat során keletkező selejtről sem beszél senki. Ennyi gyár esetén ezek kezelését is kellene tervezni és megoldani. Ehhez jön a loggisztika, az infrasturkture (utak, viz, áram) fejlesztése, ami megint csak kérdőjeles. Csak a véleményem írtam le, min hozzászólást a témához.
@ereshkigalis
@ereshkigalis 7 ай бұрын
Iszonyat környezetszennyező technológia. Aksis autót sem vennék, mondjuk kocsit sem, de ez más kérdés. A hidrogénes sem veszélytelen, de amint látjuk, ezek is gyönyörűen képesek az öngyulladásra, szal nem igazán értem, miért emelett tette le a voksát a kapitalista piac. A gyárak szabadon szennyezhetnek, senki nem néz a körmükre, a helyiek meg hiába tiltakoznak.
@mihalykun6715
@mihalykun6715 3 ай бұрын
Úgy hallottam,tényleg elég sok a selejt.🕊
@janosgruner3163
@janosgruner3163 7 ай бұрын
Ami nyugatnak zöld, az Magyarországnak fekete.
@belagyanta5169
@belagyanta5169 7 ай бұрын
@gyozobarasits5721 de nem ők vannak hatalmon itt!
@TiborDevenyi-wd2ep
@TiborDevenyi-wd2ep 6 ай бұрын
❤❤❤kanasz nagy mate allaspontja pedalda mertek ki vezetni az akkumulátor gyartast es akku alkoto elemeinek felépítéséhez szükséges lítium terheles a feldolgozashoz szukseges karos anyagokat is tartalmaznak
@GaborFarago-fp1ns
@GaborFarago-fp1ns 7 ай бұрын
Minden háztartásban van akumlátor! Mér zavar bárkit hogy Magyarországon is gyártják???? Máshol lehet??????? Mért vásárolod ha nem jó?????? Hú ha emberek itt nagy a baj fejekben!!!!
@kellermihaly8353
@kellermihaly8353 7 ай бұрын
Minden lakásban van wc, de ugye nem laknál a szennyvíztisztítóban!
@timetodie7929
@timetodie7929 7 ай бұрын
Akkor fizesd te az energiaszükségletét, bár úgyis veled fogják fizettetni vagy majd lekapcsolnak a rendszerről, mert a gyár termelése lesz az első, de meg is érdemled.
@margitkathy4512
@margitkathy4512 7 ай бұрын
Mélységesen el vagyok keseredve!😢😢😢😢
@Pedrosamigo2
@Pedrosamigo2 7 ай бұрын
Erdekelnének a kb. 13' -tól a magyar megjelölt lelőhelyek ---- Milyen anyagok és hol feltételezhetőek? Köszi
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Ezt nemkötik az orrodra, 80 évre titkosítva van.🤣🤔🤫🤐🤪
@kellermihaly8353
@kellermihaly8353 7 ай бұрын
A bányászati hivatal nyilvános adattárában megnézheted a fúrási helyeket, és a magmintákat! Kíváncsi lennék mit értenél belőle!
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@kellermihaly8353 azt a 10%-ot, ami nincs 'leselejtezve', mert 'elavult'
@OwerWild
@OwerWild 7 ай бұрын
Magával az akkugyárral szerintem nem lenne olyan nagy gond. Egy normális szabályozással, ami munkavállaló- és könyezetvédelmi korlátokat állít, ugyanolyan lehetne, mint bármelyik másik iparág. Persze nem nálunk. Nálunk az emberélet és egészség olcsó, a szegénység lassan afrikai mértékű, így senkit sem érdekelt, hogy a pártállam lényegében eladta a magyar dolgozókat, és az itt lakók egészségét, hogy némi apróból újabb yachtokat és kastélyokat vehessenek. Érdekes egy irány. Az itt élők már most átlag sok évvel kevesebbet élnek, mint az EU átlaga, (férfiak esetében 81 helyett 74 év), ez nyilván csak rosszabb lesz. Az itt élőknek az eleve alacsony magyar bérek mellett a filippínó vendégmunkásokkal kell majd az állásokért harcolni, tehát a lakosság kb a szegényebb keleti , vagy az afrikai létszinvonal felé fog csúszni, legtöbbeknek a kitörés esélye nélkül, az értrelmes, magas hozzáadott értéket termelő emberek pedig elhagyják az országot. Nevezzük ezt mondjuk evolúciónak.
@gaborl6837
@gaborl6837 7 ай бұрын
ha nem jönne a filippínó vendégmunkás, akkor a magyar melós béréből még többet lenne kénytelen levonni a kormány, hogy az egyre növekvő számú nyugdíjas tömeg nyugdíját ki tudja fizetni. tehát amíg sok a nyugdíjas, addig égetően nagy szükségünk van vendégmunkásokra, minél többre. ezen a helyzeten csak egy demográfiai fordulat segíthetne.
@OwerWild
@OwerWild 7 ай бұрын
@@gaborl6837 Fordulat szeritem nem igazán lesz. Bár a kormány Toretto-t megszégyenítő módon hajtogatja, hogy 'tsaláááád', jövőképet adni már csak annyi tud hogy 'bezzeg itten nem erőszakolnak migráns nemváltott csecsemők', ez meg azért egy bizonyos szint felett kevés lesz. (alatta meg nullszaldót sem érik el a fidesz rajongói). A gyárak pedig elég nagy kedvezményeket kapnak, bár így is hoznak ,de világot megváltani nem nagyon fognak. A 'nemzeti elit'-nek hívott tolvaj slepp eltartása mellett ebből aligha jut nyugdíjra, de ... szerintem nem is fog kelleni. Elmondják szépen, hogy a fiatalok dolga eltartani az öregeiket: Egy részének persze nem nagyon lesz miből, vagy kevéssé akarja, de ez nem számít. Nyilván nekimennek a külföldre menekült magyaroknak, belengetik- konzultálják, hogy majd őket megadóztatják, amit viszont úniós jog szerint nem lehet, de hergelésnek jó lesz.. 'azért nincs nyugdíj, mert a rohadt, maiFiatalokat nyugatosak és inkább telefont vesznek, mintsem adjanak enni a a szüleiknek' A fideszre szavazó nyugdíjasok egy részének elég lesz ez, meg a kommunista nosztalgia, a többi meg túl régóta ordítja, hogy 'vesszen soros', hogy lenne hova visszakoznia.
@elhentel5947
@elhentel5947 7 ай бұрын
Ez egy lenyegi felreertes. Az elektromos auto sosem azt a celt szolgalta, hogy csokkentsuk a karosanyag kibocsatast. Hanem a LOKALIS, VAROSI kibocsatas csokkentest, ami a kozvetlenul az egeszsegunkre karos.
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
Hanem azt a célt szolgálja, hogy car-sharingben üzemeljen és könnyen megfigyelhető, irányítható állampolgárok üljenek bennük.
@janostoth3650
@janostoth3650 5 ай бұрын
Ez a helyes válasz!
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Ha mi, magyar kisvállalkozók is megkaptuk volna 10 évre előre a munkások 11 Milló forintos bérköltségét állami támogatásként, akkor mi is tudunk ilyeneket építeni az országban. A fogadott család, az unokatestvérek ehhez nem értenek, a családhoz nem tartozók pedig nem kapnak állami támogatást, ezérthoznak be küldöldi cégeket. Mindig is a magyar vállalkozások, kulákok elnyomása volt a cél, ez nem változott. Ez egy ellenséges országoktól importált, internacionalista, a zsé. érdekeket szem elött tartó gazdaságpolitika.
@linsgream9889
@linsgream9889 7 ай бұрын
Persze, vagy inkább vennéd magadnak a következő Mercit/ BMW-T ;)
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@linsgream9889 Vagy helikoptert?
@linsgream9889
@linsgream9889 7 ай бұрын
@@perceptron-1 vagy azt :)
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@linsgream9889 Azért 300 milliárdból már egész jó kis helikopter kijönne, nem? És talán még egy magyar tulajdonú akkumulátorgyárra is maradna 299 999 000 000 Forint.
@gaborl6837
@gaborl6837 7 ай бұрын
Gyurcsány próbált egyedül olyan társadalmi struktúrát létrehozni, hogy itthon is legyenek olyan kis és közepes cégek, amelyek az európai vagy világpiacra termelnek magas színvonalú, saját fejlesztésű termékeket. Ehhez ugye kiművelt, kreatív emberekre van szükség... másrészt meg olyan piaci környezetre, amely segíti őket, nem pedig gátolja, vagy egyszerűen a NER lovagok által lenyúlja a dolgot. Ha lenne nálunk 300-400 ilyen közepes cég, akkor már rá is fordultunk volna a célegyenesre, hogy utol érjük a fejlettebb nyugatot... Jelen pillanatban még száz sincs... Ez van!... Nem beszállítói, vagy összeszerelő gazdaságnak kellene lennünk, hanem kihasználni a meglévő magyar kreativitást... Ugyanez a helyzet a mezőgazdasággal. Az ezerholdas agrárhercegek totál lenyomják a kisebb termelőket, és egyszerűen csak búzát, kukoricát és ilyesmit termelnek, amit nagyban el lehet adni... vagy sertés és baromfi telepeket létesítenek a hozzá való vágóhidakkal... Számukra a borászat csak hobbi, amely viszi a pénzt, de éppen olyan kellék, mint a több tízmilliós BMW... Egyszerűen rátelepednek az országra, és alacsony hatásfokú, de nagy kiterjedésű üzleteket csinálnak, amivel elveszik a teret mindenki más elől... aztán az így összejött milliárdokból urizálnak... Köpedelem ez az ország!... Ami a rendszerváltás óta történt, az valami rémálom!... A fene se hitte volna, hogy a Kádár-rendszer bukása után visszatér a Horthy-rendszer gazdasági szisztémája is...
@opeth84
@opeth84 5 ай бұрын
Szilíciumvölgy nem Szilikonvölgy
@ferencnemes3461
@ferencnemes3461 6 ай бұрын
26:50 : Az a helyzet, kicsi a büntetések összege, kellene még egy 0 mindnek a végére h a sárgák gondolkodjanak rajta.
@gyongyibarabas6642
@gyongyibarabas6642 7 ай бұрын
Szuper anyag, köszi
@Attila880805
@Attila880805 7 ай бұрын
Az első fél percben csúsztattok😂
@zoltanfarago23
@zoltanfarago23 7 ай бұрын
És ezt a nyugatot istenítik itt sokan. Abba bele se gondolnak, hogy mi volt az ára a felemelkedésüknek.
@kellermihaly8353
@kellermihaly8353 7 ай бұрын
Kérdezd majd meg a kínaiakat meg az oroszokat ( felemelkedés ?? ), hogy ott mi volt! Kb 100 milliós nagyságrendben pusztultak el emberek, és most is munkatáborokban "nevelnek" százezreket!
@Pedrosamigo2
@Pedrosamigo2 7 ай бұрын
Senki sem isteníti pajtás. Az emberiség mindenhol szétb....a a világot úgy fejlődött. Csak míg Nyugaton még ilyeneket bepötyöghetsz a kis gépedbe és nem jelenik meg a titkosrendőrség másnap nálad, addig Oroszo. meg Kínában bizony így van. ------ A két rosssz közül mégiscsak az első a jobb, nem? ------ Ezt nem érti sok elmúlt években Nyugat ellen uszított megtévesztett ember itthon. Érted miről beszélek? Az alap emberi szabadságjogok! Azt hiszed ez alanyi jogon jár? Menjél el egy körútra pár hónapra az új "baráti országaink" -ba utána várom véleményed.
@csababorbely3453
@csababorbely3453 7 ай бұрын
nem bazmeg kinát kell meg az oroszokat kell isteniteni:D hova költözél szivesen, kinába ahol ugy dolgozhatsz mintha majom, vagy nyugatra ahol vannak jogaid .... komolyan kérdezem, hol élnél és dolgoznál szivesen? (fogadjunk hogy aztirod magyaroroszágon lol) csak megjegyzem kinai az usa és a globalizácio hátán emelkedett fel, tehát pont az usa és europa tette meg neki ezt a szivességet.
@belagyanta5169
@belagyanta5169 7 ай бұрын
Azért sikerűlt nekik nyugatot isteníteni mert már jóval korában kigyomlálták a magyar ember szívéből és lelkéből a sajátos keletet!
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
@@kellermihaly8353 Az ideológiát nyugatról kapták (Lenin, Trockij), nem a kisujjukból szopták. A paraszti réteget ott villámgyorsan végezték ki, nyugatabbra sokkal lassabban.
@tiborkaldenecker3078
@tiborkaldenecker3078 6 ай бұрын
Nem értek én sem egyet azzal, hogy Magyarország akkumulátor nagyhatalom legyen, főleg ilyen hatósági ellenőrzés és szabályozás mellet. A videóban azzal van problémám, hogy a Partizán egyértelműen beáll a belsőégésű autók mellé, és teszi ezt úgy hogy hatásvadász, sommásan fogalmaz, összemos dolgokat, nem jár utána a részleteknek, ami számomra óriási csalódás. "...a ritkaföldfémek és társaik, mint a lítium vagy a nikkel." ebből a néző azt szűrhetné le, hogy a lítium ritkaföldfém, pedig a földön a leggyakoribb 30 elem között szerepel, az igaz hogy egyenlőre kevés helyen bányásszák, de egyre több helyen találnak lelőhelyet, pl. Kanadában óriási mennyiségre bukkantak. Azt sem említik, hogy az akkumulátor gyártás milyen gyors fejlődésen megy keresztül, pl, említhetnék a Tesla száraz elektrolitos technológiáját amihez tized annyi víz kell és energiából is jóval kevesebb, vagy azt is megemlíthetnék hogy az új akkumulátorokba egyre kevesebb említett anyag kell, gondolok itt az LFP akkumulátorokra, nincs bennük kobalt, de most kezdik majd nagy mennyiségben gyártani a nátrium-ion akkumulátorokat amiben még lítium sincs. Úgy próbál hangulatot kelteni a videó az elektromos autók ellen, hogy közben hatásvadász módon bányászó gyerekeket játszik be. Miért nem mutatnak tankerhajó vagy olajfúró torony katasztrófákat, hogy milyen óriási szennyezéssel járhat a belsőégésű autók kiszolgálása üzemanyaggal, mekkora szennyezéssel jár az olajbányászat, szállítás, feldolgozás és ismét a helyszínre szállítás és akkor még nem beszéltünk a motorban az elégetéséről, Miért nem beszélnek arról, hogy a nagy autógyártók miért lobbiztak az EURO 7 szabályozás ellen, ahol nem szigorítottak volna a kibocsátási normákon, csak valós körülmények között mérték volna, ahol akár százszoros értékek is mérhetők. A videó elején ilyen adatok alapján számolták a karbonlábnyomát az autóknak?
@cserandrea
@cserandrea 2 ай бұрын
Hű de nehéz ezt hallgatni. Tizenéves koromban a magyartanárnőnk mindenkit - csak verbálisan persze - nyakon vágott aki így hangsúlyozta az olvasott szöveget. NE ÉNEKELJ! Mondta. Bárcsak e mögött a riporter mögött is ott állna tanárnőm! 🙆🏼‍♀️🙏
@gabigulyas4111
@gabigulyas4111 7 ай бұрын
LFP akkumulátor?
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Az épülő Paks2 miatt nagyeneriafelhasználású cégeket kellett az országba csábítani mindenáron, hogy rentábilis legyen a 30 szorosan túlárazott atomerőmű beruházás.
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
Lesz még Paks 2?
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@TheBlacktom Nemhogy 2, de még 3 is lesz! Az eddig elszabotált építés óta 10 év eltelt és a teakonyha már kész. Haladunk. Nézd meg műhódról! 2024-re lett tervezve a beüzemelés. Csúszások mindenhol vannak ilyen nagyberuházás esetén. A Paks3 Thóriumos üzemanyaggal fog működni, most tervezzük éppen. A Paks4 Fúziós atomerőmű lesz, olyan, amilyen a franciáknál épülő ITER.
@finoallafine147
@finoallafine147 7 ай бұрын
Eladtuk az Orszàgot fillérekért...
@lastdevilada
@lastdevilada 7 ай бұрын
Itt a lényeg!
@fpetren
@fpetren 7 ай бұрын
@@lastdevilada igazad van, sokkal drágábban kellene kiárulni az országot.
@Cornflakes1111
@Cornflakes1111 7 ай бұрын
@@fpetren valamit húznunk kellett a kalapból, amire vevő a világ, úgy látszik egyszerűbb és gyorsabb aprópénzért gyárakat hozatni, mint korszerűsíteni és kiterjeszteni a mezőgazdaságot, mert pl kajára ugyanúgy igény lesz, mint energiára.. Nem hiszem, hogy van bármiféle koncepciója a kormánynak a jövőre és a magyar emberekre nézve.
@finoallafine147
@finoallafine147 7 ай бұрын
@@Cornflakes1111 A sajàt jövőjükön kívül érdekli őket màs, úgy gondolod?? Visznek kifele minden vagyont.. Dubai,New York, stb veszik a hàzakat...
@finoallafine147
@finoallafine147 7 ай бұрын
@@fpetren az 1ft.nal amennyiert az audi meg a mercedes kapta a foldteruletet mindenkepp...
@algo_ritme
@algo_ritme 6 ай бұрын
Mutassatok igazi alternatívàt!
@mikisragner3709
@mikisragner3709 6 ай бұрын
Az alternatívák mutatása nem a Partizán (egy újság) feladata. Az alternatíva BEMUTATÁSA - majd ha lesz - az a Partizán feladata lesz.
@algo_ritme
@algo_ritme 6 ай бұрын
@@mikisragner3709 Objektív tényfeltárás, nyomozás, utánajárás.. mi a dolga egy újságírónak? Csak a dolgok bemutatása? Neeem! Akarat, szándék, érdek.. Hogyan, miből, kicsoda... Komplex szakma ez. Alternatíva meg lenne!
@mikisragner3709
@mikisragner3709 6 ай бұрын
@@algo_ritme Egyetértek! Járjon, utána legyen véleménye és ezt közölje velünk. Ez az újságíró dolga. De azt nem várjuk tőle hogy kitaláljon egy új környezetbarátabb akksit! Majd ha találtak alternatívát azok akinek ez a szakmája, akkor arról azonnal számoljon be az újságíró.
@algo_ritme
@algo_ritme 6 ай бұрын
@@mikisragner3709 Nem! Persze! Nem is úgy gondoltam! Nem egy doktorit kell írni, hanem cikket szerkeszteni 😄 Viszont meg lehet szólaltani olyanokat, akiknek ez a szakterületük és nem az újságírás!
@user-ny4hj5iv1h
@user-ny4hj5iv1h 6 ай бұрын
De akkor ez nem Orbánék globális játszmája, hanem a "fejlett" nyugati országoké: 5:47-6:02. Jó, hogy ezt kimondod, ez korrekt egy Partizántól.
@laszloblue3611
@laszloblue3611 7 ай бұрын
Legalább 1 politikus foglalkozik a jövővel, nemzettel. 2/3 mindörökké, de persze kolalició lehetosege fennáll, ha valaki tud az egyszerű, kis ember fejével gondolkodni, es nem egy karácsony.
@davidgal6549
@davidgal6549 7 ай бұрын
Legközelebb olyan riportert válasszatok, aki tud artikuláltan beszélni. 1-2 helyen nagyon oda kell figyelni, hogy értse az ember. Kössz hello
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 5 ай бұрын
Undorító ami a világban megy.. hatalmas cégek egymást tapossák..a Samsung gyár is egy aljas..Koreai... százaka t küld el jelenleg a J.fénysz.ui helyről.. ha jól tudom, haverom ott melózott...
@GaborFarago-fp1ns
@GaborFarago-fp1ns 7 ай бұрын
Periodikus rendszereddel menj a fenébe😂😂😂😂😂😂😂
@sandormolnar849
@sandormolnar849 7 ай бұрын
szóval Europa ês Amerika egyszerűen csak kicsinálta sajàt magát...
@gaborl6837
@gaborl6837 7 ай бұрын
@gyozobarasits5721 egyelőre
@CsilingeloCsillamos
@CsilingeloCsillamos 7 ай бұрын
A Nyugat talán tudna előnyt szerezni, ha az űrkutatásba, azon belül az aszteroida- és holdbányászatba fektetne. Tudom, sok idő (20-30 év), mire meglesz a technológia, de ez a legbiztosabb esélyünk a Kínától való függés megszüntetésére.
@gaborrajnai6213
@gaborrajnai6213 7 ай бұрын
Mint azt láttad a ritkaföldek a periódusos rendszer alján helyezkednek el, tehát nehezek. Nomost a Naprendszer kialakulásakor volt egy igen jelentős körmozgás miáltal létrejött benne egy fajsúly alapján történő szeparáció, azaz a nehézelemek a naprendszer belsejében vannak. Ha ilyesmit akarsz bányászni, akkor a Merkúrra menj, ne a Holdra.
@peterperenyi2880
@peterperenyi2880 7 ай бұрын
Felejtsd el! Rettento nagy technologia ugrasra lenne szukseg...
@kellermihaly8353
@kellermihaly8353 7 ай бұрын
@@gaborrajnai6213 A kisbolygóöv vagy aszteroidaöv a Naprendszerben a Mars és a Jupiter pályája között!
@mikeghor
@mikeghor 7 ай бұрын
Európának jelenleg konkrétan nincsen működő űrrakétája. Oroszországnak van, de ugye azt most elvből nem használjuk. USA tud európai eszközöket fellőni az űrbe.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@peterperenyi2880 Minden technológiánk megvan az űrbányászathoz, csak a globális pénzügyi maffia még nem tette rá a kezét azért nincs .😅🚀🛸🛰🪐
@GeriSoftStudio
@GeriSoftStudio 7 ай бұрын
Csak annyi bajom van ezzel, hogy az akkumlátorgyár nem rossz, csak ahogy a példa mutatja, rossz kezekben irányítják, ezért szennyez. A másik, hogy az elektromos autókhoz egyre kevesebb cobalt, mangán, nikkel kell, mert az LFP kémia a nyerő, amihez nem kell, eközben rengeteg platina és palladium kell a katalizátorokhoz, és mindenféle károsanyag szűrőkhöz. Így az, hogy ezekre az elektromos autóknak van a legnagyobb szükségük, szimplán nem igaz.
@babo1982410
@babo1982410 7 ай бұрын
De ilyen mértékben, és főleg, hogy amik jönnek, mind kínai, úgy rossz. A Kínától való függőségünk lesz ezzel óriási. Már az se volt szerencsés, hogy az összes létező autógyárat behívta a kormány, és a németektől való függésünk hatalmas volt. Most már Kínától függünk egyre jobban. De nekünk enki ne mondja meg, meg mi szuverén, önűlló állam vagyunk. Hogyne!
@csababorbely3453
@csababorbely3453 7 ай бұрын
@@babo1982410 hát alap felvetés hogy nem biztos hogy autoipartol kéne függeni. a gyári összeszerelés a lényeg ebben....ugyanzt eröltetik most az aksigyáraknál mert hogy a gyáir-összeszereö-emberek csak egy másik gyári-összeszereö-üzbemen tudnak majd fizetést kapni, nem pedig egy 30év-alatt- megvalosithato-lett-volna hitech iparágban. jo döntés volt a 90es évek elején amikor gyorsan kelkett a pénz azembereknek mivel üres volt az államkassza, de azota már más iráynba kellett volna terelni az ösztönzést.
@laszlohervay2502
@laszlohervay2502 7 ай бұрын
Már nem.@@babo1982410
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
@@babo1982410 Samsung SDI koreai. SK On koreai. Azért nincs kizárólagos függés Kínától. Remélhetőleg nem is lesz.
@GirizdL
@GirizdL 7 ай бұрын
Azaz, ha látjuk, hogy jó egynéhány területen veszélyben van a jól megmaradásunk, akkor érdemes lenne elkezdeni barátkozni és tenni valamit, amivel fontossá válunk nemcsak az EU-nak, nemcsak oroszoknak, mongoloknak, koreaiaknak, töröknek és szerbnek, de a kínaiaknak is. Csakhát a pénz önmagában olyan, hogy van másnak is, talán a tudással lehet versenyezni, de az állandó alkalmazás kényszer közepette egy is a kihasználatlan kompetenciák közül ha adott, önmagától sodródik a kihasználódottá és elhasználhatóvá válás felé. Kincsként csak azt tudjuk megőrizni már lassan, amiről nem tudunk 😢
@MrLostDavid
@MrLostDavid 7 ай бұрын
Handras kedveli ezt a videót .....
@robertbana8059
@robertbana8059 7 ай бұрын
Akkor Leninnek igaza volt😂?
@gabor6259
@gabor6259 7 ай бұрын
A Mi Hazánk videója szerint a Börzsöny tele van arannyal, de itt meg se volt említve. Kognitív disszonanciában vagyok most.
@endreneroka8211
@endreneroka8211 7 ай бұрын
Toroczkai kolléga már talált egy aranybányát, amit úgy hívnak emberi hülyeség! Jelenleg is folytatja a kitermelést, és láthatóan jól meg fog élni belőle! Verespatakot akarsz csinálni a Börzsönyből????
@gaborl6837
@gaborl6837 7 ай бұрын
toroczkai fideszbérenc
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
@@endreneroka8211 Bangyiné, a te hülyeségedet hogy hívják? Állati?
@endreneroka8211
@endreneroka8211 7 ай бұрын
@@yx8074 Nem engem "bányászik ki" Toroczkai, hanem téged! 🐑
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
@@endreneroka8211 Nem Toroczkai találta a bányát, hanem egy mérnök. Tanultál magyarul, vagy csak röfögni?
@musso2000k
@musso2000k 6 ай бұрын
első tíz perc érdekes, utána időpazarlás ezt a videót nézni. az első tíz percet meg nyilván máshonnan csórták. minőségi tartalomgyártás. ja nem. a vége kibaszottul tragédia.
@peterperenyi2880
@peterperenyi2880 7 ай бұрын
Gelencser professzor biztosan nagyokat bologatott az adas alatt!😀
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
Jaj, az a bárgyú ökör.
@balinthagymasi7365
@balinthagymasi7365 7 ай бұрын
Tud nekem válaszolni vki milyen új munkahelyekről van szó? Én azt látom hogy mongol és filippínó embereket hoznak dolgozni és amúgy meg stop van a termelői szinten. Erről is kellene egy műsor vagy NORMÁLIS vita indító pro és kontra dolgokról. Szép feladat :)
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc 7 ай бұрын
Ezek szerint a kinaiak okosabbak mint a pökhendi nyugat.! Egy nemzedék és be következik amit szicsi ping megigért, ho gy kina nem felejti el london zsaarnoksá gát.
@agnesnagykasza3391
@agnesnagykasza3391 7 ай бұрын
Hátborzongató
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
Ezek környezetből kibányászott anyagok. Semmiféle környezetszennyezést nem okoz, ha ezen anyagok fel nem használt részét visszajuttatják a környezetbe, oda, ahonnan kibányászták.
@agnesnagykasza3391
@agnesnagykasza3391 7 ай бұрын
@@perceptron-1 hogy ugyanoda visszajuttassák az nem lehetséges. Milyen technológiával nyerik ki? Mossák, vegyszerezik, szitálják? A filmben nem látjuk ezt
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@agnesnagykasza3391 A Lítium természetes anyag, ahogy az összes többi is. Nagy mennyiségben mérgező, ahogy a konyhasó is. A hülyeség a környezetszennyező, a butaság a legmérgezőbb és nagyon terjed.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@agnesnagykasza3391 Még jó, hogy a zöld átálláshoz szükséges napelemekhez felhasznált Sziliciumot, ami gyakorlatilag homok és ami a Föld bolygó 60%-át alkotja, nem nevezték mocskosnak, meg környezetszennyezőnek.
@felcsutimaradona4299
@felcsutimaradona4299 7 ай бұрын
Ide sikerült magyarországnak eljutni. Kínai és orosz gyarmat lettünk, egy hulladél lerakat.
@robertdanko79
@robertdanko79 7 ай бұрын
Rémisztő a helyzet! Kína, Kína...Kína! Mindenben fölénk nő, de a szörnyű az egészben, hogy mi (nyugat) adtuk nekik a know-how-t, a pénzt, a szakértelmet, ők meg copy-paste módon kimaxolták a tudást! A diák lepipálja a tanárt! (A szegedi dróntotál szép volt! Elnézegettem volna még egy darabig.) 🙂
@Pedrosamigo2
@Pedrosamigo2 7 ай бұрын
Hát ilyen ez barátom amikor a naívság és a gőg keveredik: A Nyugat azt hitte van abban a pozícióban, hogy megnyerte a világok harcát, a demokrácia - vagy annak nevezett dolog - már megnyert minden csatát és már ez lesz az egyduralkodó rendszer mindenütt. Japánoknál, Dél -Koreaiaknál pl. bejött, felhúztuk őket , hagytuk őket minket szolgálni, versenytársak lettek ugyan de belementek a demokratikus játékszabályokba. Kínaiak meg gondoltak egyet és úgy döntöttek végül is ha a Nyugat tálcán kínálja a lehetőséget miért ne lehetnének szolgából akár újra urak is? Ha megvan az erejük nem muszáj nekik a Nyugat általá kijelölt államberendezkedés mentén továbbfejlődniük. Többet kellett volna a kedves döntéshozóknak Washingtonban meg Brüsszelben a történelmet tanulmányozni. Elsősorban a kínait. :)))))
@tiborszep2405
@tiborszep2405 7 ай бұрын
Micsoda minőség nagyon jó
@laszlohervay2502
@laszlohervay2502 7 ай бұрын
Ha az AKU.gyárak rengeteg energiát fognak felhasználni a gyártása folyamán. Az áramforrás pedig ezidáig nincs biztosítva. Kérdezem mibő lesz Magyarországnak energiája az akuk feltöltésére a háztartás és egyéb energia szükségletről nem is beszélve?
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
50% Paks atomerőmű, 35% napenergia, a többit meg összehordja a szél.
@kovacspeter262
@kovacspeter262 7 ай бұрын
Meg majd fizeted a 3 szoros energia árat hogy kínai barátainknak jó legyen.
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
Eddig miből volt? Na ugyanabból, legfeljebb más arányban. Az hülyeség hogy az áramforrás ne lenne biztosítva. Fogy a kapacitás -> felmegy az áram ára -> befektetők új erőműveket építenek -> nő a kapacitás -> csökken az áram ára. Semmi extra.
@S41GON
@S41GON 7 ай бұрын
Paks II minek épül szerinted?
@yx8074
@yx8074 7 ай бұрын
@@S41GON Már vagy 10 éve, csak még az alap is hiányzik. Ha holnap megnyitnák, már az is késő lenne. Így az aksigyár kapja majd 10 forintért a paksi áramot (12-be kerül megtermelni), a magyar polgár meg 100-ért az importot. Családbarát intézkedés.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
A karbonlábnyom egy szélhámosság. A növények CO2-t lélegeznek be!!!
@TheBlacktom
@TheBlacktom 7 ай бұрын
A növények oxigént lélegeznek be. Nézz utána.
@perceptron-1
@perceptron-1 7 ай бұрын
@@TheBlacktom A növények nagyobbrészt CO2-t lélegeznek be!!! Minimálisan oxigént is belélegeznek, természetesen. (Ezt nem a wikipédiáról olvastam, ott nem tudom mi van erről, majd megnézem és kijavítjuk, ha hülyeséget írtak oda, a karbonlábnyom lobby mindent megtesz, hogy a széndioxiddal ijesztgesse a kő-buta népet). Van egy olyan mérőkészülékem, amivel meg lehet mérni. Akár egy űrhajóban (a fejlesztés eredetileg oda készült). Egy űrhajóban tényleg fontos a max. 400ppm, hogy az asztro-, kozmo-, tajkonauták ne álmosodjanak el. De itt a Földön ez nevetséges. Itt s z é n k ö r f o r g á s van, a növények kivonják a légkörből a fölöleges széndioxidot. Négykilences 99.99% pontossággal tudom mérni az oxigén és a széndioxid felhasználást/termelést. Ha érdekel, eladó a készülék és saját magad is megmérheted hogy is van ez!
@mihu86
@mihu86 7 ай бұрын
13:51 "kövön, kavicson és szenen kívül..." Nézzetek szét Kiskunlacháza és Bugyi környékén... És járjatok utána kinek a tulajdonában van és hova megy. A homok. (Ok, majdnem kavics, de azért mégsem)
@tamasszabo30
@tamasszabo30 7 ай бұрын
Pislogni ér
One moment can change your life ✨🔄
00:32
A4
Рет қаралды 17 МЛН
WHO LAUGHS LAST LAUGHS BEST 😎 #comedy
00:18
HaHaWhat
Рет қаралды 21 МЛН
THEY WANTED TO TAKE ALL HIS GOODIES 🍫🥤🍟😂
00:17
OKUNJATA
Рет қаралды 24 МЛН
아이스크림으로 체감되는 요즘 물가
00:16
진영민yeongmin
Рет қаралды 56 МЛН
Folytatjuk! Újabb nagy titkok a Merkur történelméből
14:34
ATV Magyarország
Рет қаралды 156 М.
Értelmetlen magyar katonai szerepvállalás Csádban
58:04
Telex Podcast
Рет қаралды 96 М.
Szabadon - Az akkugyárak árnyékában
30:42
Szabad Európa
Рет қаралды 36 М.
A csengeri örökösnő története.
51:55
Partizán
Рет қаралды 221 М.
One moment can change your life ✨🔄
00:32
A4
Рет қаралды 17 МЛН