ЧОРНІ КЛОБУКИ: тюркські етноси як частина політичного організму Русі

  Рет қаралды 9,729

Україна за кермом

Україна за кермом

Күн бұрын

Пікірлер
@bundes_ua
@bundes_ua 4 ай бұрын
Най квітне український ютуб!💚
@Анна-я5э3р
@Анна-я5э3р 4 ай бұрын
Дякую за Вашу працю, дуже цікава інформація. Вас приємно слухати, матеріал викладено спокійно і доступно. Успіхів.
@volodymyrpathfinder9809
@volodymyrpathfinder9809 3 ай бұрын
Шановна Автор, я Вам дуже вдячний. Існування Чорних клобуків для мене не новина, але в вашому відео я почув деякі факти про які раніше не знав. Отже дякую.
@lazylucyyy
@lazylucyyy 4 ай бұрын
Дякую за як завжди цікавий контент! ❤
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@lazylucyyy дякую за підтримку 💛
@olgaponomarenko3722
@olgaponomarenko3722 4 ай бұрын
На Переяславщині є села Велика Каратуль І Мала Каратуль вважається ,що їхні назви повязані із чорними клобуками
@ВолодимирГалайдюк
@ВолодимирГалайдюк 4 ай бұрын
@@olgaponomarenko3722 Мабуть, із переяславськими торками. Чорні клобуки, як такі, жили на Перепетовому полі та в басейнах Росі з її притоками. А в Каратулі ще за царя Панька говорили, що від "кара - чорний, тул - шапка".
@parabellum6692
@parabellum6692 4 ай бұрын
Князь Богдан Глинський до хрещення хан Мансур після міжусобиці в Золотій орді привів із собою декілька не великих орд "татар" до князя Вітовта.Вони охрестились і були розселенні на кордоні (Київського князівства як частина Литовського князівства) із Диким полем і саме він Богдан Глинський (Мансур)заснував прикордонні фортеці Черкаси і Полтава....
@Анна-я5э3р
@Анна-я5э3р 4 ай бұрын
Це дуже і дуже цікаво. Дякую.
@AlexKaravashenko
@AlexKaravashenko 4 ай бұрын
Узин- мiсто зберегло свою назву...Кагарлик...Таганча...Пии....Карапишi...Канiв...Черкас, iще десятки або сотнi тюркських топонiмiв. Те що вони проicнували до нашiх днiв- означаэ , що там життя нiколи не преривалося надовго iвдалося зберегти визначальну пам'ять.
@ЛютийМахновець
@ЛютийМахновець 4 ай бұрын
Не видумуй... ніякого відношення до тюрських мов ці слова немають... вврніше навпаки: турки цих слів незнають, як не знають слова махно, сірко, заволока і т.д....
@AlexKaravashenko
@AlexKaravashenko 4 ай бұрын
@@ЛютийМахновець як називалися торки? Торпеi,Чорнi Клобуки,Узи,Кувоi, Берендеi...A хiба Кагарлик не тюркського походження? Чи Таганча?Карапишi чи Трахтемирiв?Канiв це тюркське слово , якiЧеркаси i Чигирин- це вже не секрет нi для кого...А от мова чорних клобукiв вiдрiзнялась вiд кипчацькоi, на це треба звертати увагу.
@ЛютийМахновець
@ЛютийМахновець 4 ай бұрын
@@AlexKaravashenko сірко, петлюра, мазепа... теж тюрські?... бо незрозуміло, що означає... це для тебе "несекрет"... ти, певно, знаєш турецьку? Ну так розтлумач мені, толочкофіл, що ті назви означають, бо гуглперекладач від цих слів глючить...
@AlexKaravashenko
@AlexKaravashenko 4 ай бұрын
@@ЛютийМахновець спава у тому, шановний, певна трактовка тюркських слiв icнуэ... НЕ ТРЕБА свою лiнь возносити у ступiнь знань: я не перевiряв, не чув , не знаю - отже цього не може бути( !).що ви менi тицяэте слова ( махнiв, сiркiв....) я iх не вживав? До чого це? А от Кагарлик Узин, Таганча ,Черкас, Канiв, Трахтемирiв мають тюркське походження. То в чому тодi cправа- покортi ло блиснути знаннями? Так обгрунтуйте Вашi заперечення, ая можливо зможу переконати Вас у хибностi Ваших тверджень.Зараз це просто безвiдповiдальнi заяви з Вашого боку, несерйозно це
@AlexKaravashenko
@AlexKaravashenko 4 ай бұрын
@@ЛютийМахновецьпояснiть: чому Ви у приклад приводите слова, якi я не вживав.? Пояснiть...а то я буду вважати Вас не дуже притомною людиною...
@vitaliibruelov9490
@vitaliibruelov9490 4 ай бұрын
Під Васильковом Київської обл. є села Барахти та Кодаки, які також пов'язують з чорними клобуками.
@AlexKaravashenko
@AlexKaravashenko 4 ай бұрын
@@vitaliibruelov9490 Вся Фвстовщина, Бердичищивна...Поросся це всi мiсця зберегшися топонiмiв чорних клообукiв.Зберёглися Берендеэвки, Торчиське ., Черкас ...Э залишки укпiплень торкiв: Трахтемирiв, там пiзнiше Стефан Баторiй дарував це поселення , як резиденцiю Запорiзькому Вiйську
@AlimuzafarSaifaddinkutuz
@AlimuzafarSaifaddinkutuz 4 ай бұрын
най Алах допомагає вашому каналу,дуже цікава тема,розкажіть також,будьте ласкаві,про кипчаків і ногайців,куди дилися населеня ногайського району на Запоріжжі,також корінне населеня Киз Яру(Мелітополь)
@ДмитроСкабіна
@ДмитроСкабіна 4 ай бұрын
Як куди ділись? Туди куди й решта ногаїв ,після того як пришла московська наволоч з Катаржиною 2. Повтікали хто через Буджак в володіння осман за річку Прут та Дунай, а з Кубанської орди, хто на Кавказ ,а хто до османів з того боку Чорного моря.
@alex-hansvontotenkopf9074
@alex-hansvontotenkopf9074 4 ай бұрын
Більшу частину кацапи винищили, а залишки відійшли під захист османів.
@ВасильКудря-г9е
@ВасильКудря-г9е 4 ай бұрын
За наказом Катерини 2 Жеребцелюбивої їх виселив царський кат Суворов.Допомагав їм загін Запорозьких козаків.
@ВасильЦегельник
@ВасильЦегельник 4 ай бұрын
Дякую Вам за працю на Україну !!!
@Валентина-н2ш5о
@Валентина-н2ш5о 4 ай бұрын
Чудовий просвітницький випуск. Така популяризація нашої історії просто вкрай потрібна!
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
дякую!
@ФранцБоровский
@ФранцБоровский 4 ай бұрын
Русь не була світською державою, ця назва невідомо коли виникла навіть, це були князівства, ми більше знаєм про греків, римилян ніж про той час на так званій Русі, хоча цікаво що було чути на сході та заході про Малу Русь, це про той час коли був єдиний король, до речі недооцінений король своїми пращурами, про нього вперше дуже багато дізнався в польских джерелах, він і корону від Папи отримав....
@ВасильКудря-г9е
@ВасильКудря-г9е 4 ай бұрын
Дурниці пишеш.
@ВолодимирГалайдюк
@ВолодимирГалайдюк 4 ай бұрын
Чорні клобуки взяли участь у створенні Пороської оборонної лінії. В Пороссі відомо 46 укріплень, із них 59% зі слідами «степової фортифікації». Типовими рисами чорноклобуцьких городищ є невеликі розміри укріплень (0,08-0,49 га), багаторядне ескарпування схилів з невисокими валами (1,5-3 м, при ширині 6-7 м) без зрубних конструкцій та ровами. 40-ві - 80-ті роки ХІІ ст. стали періодом найбільшої активності чорноклобуцького об’єднання. Саме в цей період було збудовано ряд нових фортець (не менше шести). Однією з таких досить добре збережених фортець-сховищ чорних клобуків середини - другої половини ХІІ ст. є городище в с. Уляники, Кагарлицької МТГ.
@СашаЯстребов-ю4ш
@СашаЯстребов-ю4ш 4 ай бұрын
Сама назва "Кагарлик" говорить, що цю назву дали не слов'яни.
@ВолодимирГалайдюк
@ВолодимирГалайдюк 4 ай бұрын
@AlbanKazakstan-d5h Ерунду пишете. Малейших археологических и других доказательств этому нет.
@ВолодимирГалайдюк
@ВолодимирГалайдюк 4 ай бұрын
@@СашаЯстребов-ю4ш Так. Найбільш вірогідною на даний час версією (в "літературному перекладі") вважають щось типу "Ханське/Каганове".
@Merneptah_
@Merneptah_ 4 ай бұрын
​@AlbanKazakstan-d5hв мокшандии во времена Геродота обитали андрофаги. Там же они живут и сейчас.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
​@@ВолодимирГалайдюк Вірогідною, калька з москов. -вєроятною. Українською буде - ймовірно(ю).
@ІСАЇ4216
@ІСАЇ4216 4 ай бұрын
Дякую шановна
@victorbaxmat8416
@victorbaxmat8416 4 ай бұрын
Розпіарена,розпродана,масовано" маркетована" так звана " Русь" навряд чи представляла собою державу в сучасному розумінні слова...Це політичне утворення насправді було збірною окремих князівств таких же як і в Європі! Ніхто при здоровому глузді на переломі 1000 тисячоліття не скаже про якусь єдність, центричність чи моноетнічність тієі ж Франціі,чи Іспаніі,чи Німеччини середньовіччя! Тому надувати мильну бульбашку що подібна Русь була не збірною князівств ,а чимось моно" етнічним", це обманювати себе і оточуючих як мінімум...А персональні князі окремих володінь заключали " союзи( об' єднання) з ким попало, проти інших князівств! Ось така була епоха середньовіччя і раннього феодалізму.... 1:12
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 4 ай бұрын
Русь дійсно не була державою в сучасному розумінні того слова. Але Русью, пізніше Вкраїною(Україною) (що є тотожніми синонімами) називалась Київщина. Середнє Подніпровʼя є державоутворюючим регіоном для українського народу. І це історико-географічний факт. Геродот річку Дніпро порівнював із Нілом. Це дійсно важлива річкова артерія не тільки для України, а і для Європи. І Київ та Київщина, що знаходяться в місті злиття багатьох притоків Дніпра та на його переправах, завжди виступали економікогеографічним центром.
@АлексТ-у9о
@АлексТ-у9о 4 ай бұрын
Русью на переломі 1000 року правильно вважати домінуюче об'єднання якому платили дань . Це щоб не плутатися . Наприклад наводять Новгород як начебто теж Русь , але Новгород ніякі князівства не об'єднував , до нападу на Київ він не домінував і йому ніхто дань не платив .
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 4 ай бұрын
@@АлексТ-у9о До того ж, Великий Новгород Русью ніколи не називався та не вважався.
@ЕвгенийБабаревич
@ЕвгенийБабаревич 4 ай бұрын
З одного боку воно так,але не зовсім з іншого. На той час народи ділилися не лише по племені ,а в першу чергу по вірі своїй. Тому світогляд на основі релігійної приналежності,був в основі всіляких союзів. Звідси і треба виходити,що до єдиного історичного простору певних народів,бо вони скоріше були одним,пов'язаним релігійною традицією суспільством. І до речі,мови печенігів ніхто не знає,але тіж греки у своїх хроніках свідчать, що говорили вони мовою руською!)
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 4 ай бұрын
@@ЕвгенийБабаревич Про Русь написано задовго до Хрещення Володимиром. Тому, Русь не повʼязана з однаковою на всіх вірою. Це добре видно по археологічних дослідженнях та вивченню могильників, в яких померлих ховали за різними обрядами.
@parabellum6692
@parabellum6692 4 ай бұрын
Неймовірної якості розповідь.ВИ перша хто розповідає історичну правду а не міфи про "великих та могутніх слов'ян".На мою особисту думку саме слов'яни разом з вікінгами і тюрками створили Козацтво і Український Народ.Дякую Вам Авторе щиро дякую!!!
@cynic3859
@cynic3859 4 ай бұрын
Вікінги-козаки? Цо оксюморон якийсь.
@parabellum6692
@parabellum6692 4 ай бұрын
@@cynic3859 Читай-те уважно моє смс.Слов'яни вікінги і тюрки являються предками українського народу а козацтво є військовий елемент цього ж самого українського народу, завдяки козацтву і нашим предкам (слов'янам вікінгам і тюркам) створився Український Народ і завдяки козацтву український народ існує і сьогодні!Не було б наших предків(слов'ян вікінгів тюрок) не було б козаків а не було б козаків не було б Українського народу а не було б Українського народу не було б України!!І не матюкайтесь(оксюмерон) а друкуй-те українською мовою!Не зрозуміли знову надруковане?Тоді вам до лікаря він вам усе пояснить....
@ИгорьГорбуз
@ИгорьГорбуз 4 ай бұрын
Дякую Вам за цікаве відео вітаю з Казакстану
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@ИгорьГорбуз рада, що вам сподобалось )
@user-ag007
@user-ag007 4 ай бұрын
чи є якісь вагомі докази, що згадані племена належали до тюркської мовної групи? хто, і головне Як це визначив?
@cynic3859
@cynic3859 4 ай бұрын
«Торки - тюркомовні племена, які становили частину гузів, що вперше згадуються у працях Гардізі й Костянтина VII Багрянородного (Х ст.). Останні проживали в басейні р. Урал, на межі тайги та степу, де їх сусідами були печеніги, з якими гузи ворогували.»
@ЕвгенийБабаревич
@ЕвгенийБабаревич 4 ай бұрын
Так, дійсно,а звідки відомості,що до їх тюрського походження? Чи хто умудрився роздобути генетичний маркер?
@KkkKkk-w7v
@KkkKkk-w7v 4 күн бұрын
Privet iz Karakalpastan 😊
@annalypunova247
@annalypunova247 4 ай бұрын
Настя, будь ласка, коли згадуєте будь-яких князів, вказуйте час правління чи життя. Так зручніше оріентуватися. А загалом чудовий контент. Вподобайка та підписка.
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@annalypunova247 дякую! Прийму до уваги 💛
@cynic3859
@cynic3859 4 ай бұрын
В даному випадку часові рамки ширші за окремих князів. Торгові шляхи в бік римської імперії функціонували мабуть від Різдва христова. Але і торгові шляхи в бік Табаристану були принаймні з VIII ст. ...а "степові" зв'язки [не стільки торгові, скільки "культурні] - то таки ще з часів скіфів [не зважаючи на те, що скіфи "в вузькому сенсі" - таки від Дунаю до Дону].
@СергейВ-в2ь
@СергейВ-в2ь 4 ай бұрын
Поясніть мені хтонебудь чому лукоморє що повязують з річкою Молочна , знаходиться у причорноморї якщо Молочна впадає в Молочний лиман Азовського моря.?
@Ichtiandrhunter.1447
@Ichtiandrhunter.1447 4 ай бұрын
В чеській мові капелюх - klobouk. У нас це головний убір служителів православної або греко-католицької церкви.
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@Ichtiandrhunter.1447 саме так. Клобу́к- головний убір служителів православної та греко-католицької церкви, камилавка з наміткою. Назва «клобук» має тюркське походження (прасл. *kolbukъ від тюрк. kalpak - «шапка, ковпак») і вживається лише у Східній Європі.
@Ichtiandrhunter.1447
@Ichtiandrhunter.1447 4 ай бұрын
@@sunkissed-ukraine До чехів та словаків слово потрапило напевно в часи Великої Морави від Кирила з мефодієм з болгарської мови. Болгари теж мають значне тюркське походження.
@игорьяценко-о6о
@игорьяценко-о6о 12 күн бұрын
Здається Чорні клобуки були приблизно о 1000 році при Київських князях, а от Каракалпаки зʼявилися в часи Батия о 1200 році, і вони більш монголоідні , не такі як огузи чи угри. Окрім Караколпаків ще є Карачаї теж чорняві і Кара Булгари.
@СвітланаСтепанівна-ъ6к
@СвітланаСтепанівна-ъ6к 4 ай бұрын
Під Канівом є село Калабарда його також відносять до чорних клобуків переводиться як фортеця з тюрської мови,кругом Переяслава стоять і зараз Змійові вали збудовані дуже давно при князі Володимирі вони вже були бо згадуються в літописі вони тягнуться також кругом Київа дві лінії оборони було на той час уявіть собі!Якщо наші предки на той час змогли таке зробити без машин,екскаваторів,а тільки за допомогою волів і самовідданої праці по охороні держави,то чому зараз не зроблено таких хоч валів від москалів?Доречі коли кацапня рвалася на Переяслав їхні танки не змогли переїхать Змійові вали наші предки нас і зараз охороняють!Змійові вали є біля Малої Каратулі це лінія оборони Переяслава,а села розташовані на відстані 6,8км один від одного для зручної оборони і комунікації.У князя Володимира Мономаха була сестра Анна в родині її звали Янка батько її князь Всеволод заснував село Яненки зараз це Пологі Яненки.
@игорьяценко-о6о
@игорьяценко-о6о 12 күн бұрын
Маємо колапс, бо в договорі 909-911 року , є Київ , Чернігів і Переяслів, та в договорі 945. Питання що то за Переяслів ? Е згадка про заснування Володимиром Великим Переяславля і це блище до 980 року.
@СвітланаСтепанівна-ъ6к
@СвітланаСтепанівна-ъ6к 11 күн бұрын
@игорьяценко-о6о 980рік встановили на основі археологічних знахідок,найдуть нові знахідки то тоді буде мова про більш древнє походження.Але я дуже пишаюся тим,що хожу містом де 20років жив і правив Володимир Мономах і його сини,збереглися руїни церкви усипальниці Мономаховичів і перша згадка Україна також звязана з родом Мономаховичів Володимиром Глібовичім 1187року він був великим воїном захисником Русі України його любили і поважали він умер від смертельних ран.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
Подяка за скрупульозний детальний підхід до теми. Сучасники певно не уявляють яку силу тоді складали степові тюркські народи і як вони вплинули на наш етногенез. І найбільше це були згадані вами племена під назвою чорні клобуки. Вони були найвірніші союзники руських князів, хоча в літо 1060 сини Ярослава ,,Мудрого" вигнали деяку їх частину з Руської землі. Ймовірно вони разом з недобитками печенігів осіли за Дунаєм під назвою ґаґаузи. А нині їхні переселенці з ХІХст. проживають на півдні Одеської обл.(Буджак) та на півдні Молдови. Навіть зігнані з Сх.Європи мадяри мали таку силу, що кн.Олег зачинився в Києві, боячись їхнього пересування на Захід повз місто. А що вже казати за печенігів... Хвала богу що їх змогли винищити збірне військо болгар, половців і здається ромеїв. Від Карпат і по Сіврщину є населені пункти, що явно вказують на їх тюркське походження. Та й серед українців напевно найбільше генів залишили ті номади. Хоча я зовсім не маю тюркських рис, але серед родичів є такий натяк😊. Нічого не вдієш, українцям ця помісь пішла на миловидну користь, хоча шкода, що у декого ноги стали коротшими, особливо у дівчат, порівнюючи з бїльш довгоногими білорусками...
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й дякую за дуже цікаві факти! Так шкода, що ми мало знаємо про ті часи і багато чого вже втрачено. Моя бабуся з півдня Київщини - чорнява як вуглинка) цікаво чому ))))
@ЕдуардПромінський
@ЕдуардПромінський 4 ай бұрын
Половці теж лишили свій вклад у формування української нації . Згадаймо династичні шлюби між князями та половецькими ханами , особливо Чернігівськими князями . Більшість половців згодом прийняли християнство грецького обряду , тобто православіє . Після нашестя монголів частина відкочувала на захід , а частина лишилася на півдні України та Криму . Нащадки половців були депортовані з Криму за наказом сучої дочки катерини її м'ясником суворовим в 1778 році в приазовські степи , де заснували 29 сіл та Маріамполь ( Маріуполь ) . Разом з ними були депортовані і ромеї / румеї , греки - переселенці з Візантійської імперії .
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
​@@sunkissed-ukraine м.Суми теж заснували вихідці з Пд.Київщини(Ставище), а потім, як майже по всій Слобожанщіні , були підселення зі всього Правобережжя і навіть з Лемківщини. Так ось зі Ставища заснували також декілька сел і дехто із мешканців має прізвище Торяник. Он воно як передаяться.
@AlexKaravashenko
@AlexKaravashenko 4 ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й нi, гагаузи то тюрки- християне i з'являються вони у 18 ст у Буджацьких степах...от першi буджаки- це i э отi ,, печенэги" - печенiг це грецький термiн, бо греки не могли вимовити слова: буджак, баджанак...у них виходило : пацинак, патцинак...ми вже послiдували за грецькою традицiэю.Але насправдi це кочiвники буджаки, якi дали назву Ордi i мicцевостi, яку вживають icторично.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
​@AlbanKazakstan-d5h Если вьі с Казакстану, то поверю, вьі ж наши друзья😊.
@aleksandr724
@aleksandr724 4 ай бұрын
Та тому що це 2 брати Рус і Булгур( Хазар) Козак.😊
@aleksandr724
@aleksandr724 4 ай бұрын
@AlbanKazakstan-d5h Прикол в тому що ні- ці назви дали наші предки.І кожен щось значить на українській мові.Наприклад - Казах- Стан- Вільне Розташування- Або Країна Вільних.(Людей).Ви навіть перекладу прямого не розумієте.Хоч наші народи і справді - брати...ДАГе-Стан- Верх Розташування і Місце.Тобто-Розташування На Горі- або Гірський Народ.Ми спокійно перекладаємо ваші назви...
@Сергій_Ісаєнко
@Сергій_Ісаєнко 4 ай бұрын
@AlbanKazakstan-d5h шальвари (шаровари) індо-європейське слово, досі є в фарсі та хінді. Черкаси - є п'ять версій (ілірійська, тюркська, слов'янська, сарматська, адигська)
@Romario-tp5nl
@Romario-tp5nl 4 ай бұрын
назви всі пояснюються з точки зору слов'янської мови, але чомусь вони тюркоязичні. Як так?
@ІринаТкаченко-г8ч
@ІринаТкаченко-г8ч 4 ай бұрын
Шановна пані, слід називати джерело інформації, яку ви озвучили.
@felixstarovoitov9019
@felixstarovoitov9019 4 ай бұрын
В Русі не вживали слово "русичі", це слово зустрічається тільки у північних племен щодо русинів
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
В Русі теж не вживали слово - русини, а були просто руси(русами). А русини, то вже пізніше введення.
@felixstarovoitov9019
@felixstarovoitov9019 4 ай бұрын
@@i-bg3bj йдеться те про корінь рос/рус, а про відповідні суфікси і закінчення. "Ич"- щодо народів на Русі не вживалось, тільки до чиїсь потомків
@citizenofOdessa
@citizenofOdessa 4 ай бұрын
Русичі - це поетичний параетнонім XVI століття.
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 4 ай бұрын
Правильно казати "тюркомовні" етноси, а не тюркські. Хто саме є "тюрками" - невідомо. Генетика тюркомовніх народів найрізноманітніша з усіх відомих: від кавказців з високим носом, великими очима на видовженому обличчі до якутів з малим носом вузькими очима на круглому обличчі. До того ж, тюркські мови - наймолодші з відомих. У них найменша кількість накопичених з часом відмінностей. Що якути, що азербайджанці з легкістю зрозуміють один одного. Найдавнішою тюркською мовою є булгарська, а Стара Велика Булгарія, що обʼєднувала булгарські племена, як добре відомо, виникла на теренах України. То ким були "чорні клобуки"? Споконвічними мешканцями степової України - потомки скіфів (сколотів), яких описував Геродот, що стали тюркомовними під час Хозарського каганату чи прийшлими тюркомовними завойовниками?
@ЛютийМахновець
@ЛютийМахновець 4 ай бұрын
Ага! Прийшли нізвідки, і зникли в нікуди... повна маячнч... те ж саме із "тюркомовністю": з якого х... милого, їх вважають "тюркомовними", а не іраномовними чи індусомовними?... іраномовність та індусомовність набагато важче перевірити ніж тюркомовність... іще візьмуть та і перевірять, і з'ясують, що ніякого відношення тюрки до місцевих топонімів не мають...
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 4 ай бұрын
@@ЛютийМахновець Вони можуть виявитися і "булгаромовними", бо Стара Велика Булгарія виникла на теренах України, а булгарська мова, яка вже счезла, офіційно вважається найранішою з тюркських. А до яких античних мов найближче була булгарська? Чи не до скіфської, як і словʼянські? Отакі вони пироги, малята!:) За археологічними дослідженнями Середнього Подніпровʼя в поселеннях Пеньківської культури 5-7 ст. виявлені житла: як прямокутні напівземлянки, так і юрти. Тут же, в могильниках Черняхівської культури, присутні захоронення як трупоспалення, так і трупопокладання. В Зарубінецькій культурі в могильниках також поховання різних обрядів, в поселеннях поруч один з одним різні житла. Про що це говорить? Що в одному і тому ж поселенні жили, як і зараз живуть, люди як осілі, так і полукочові, з різних етнічних груп, які сповідували різні вірування та могли говорити різними мовами. Мешканці України славилась асиміляціями та інтеграціями. Якщо людина приходила з миром - їй були раді. Землі та пасовиськ вистачало всім. Але, якщо ти ворог-окупант-вбивця-грабіжник - то буде тобі непереливки.
@ЛютийМахновець
@ЛютийМахновець 4 ай бұрын
@@Echinacea_purpurea слово "вважається", за доказ для "науки" сприймається тільки мешканцями волго-окського межиріччя...
@Echinacea_purpurea
@Echinacea_purpurea 4 ай бұрын
@@ЛютийМахновець То ви ж сприйняли? Зрозуміли про що мова? Зрозуміли! То, за вашою логікою, ви мешканець "волго-окського межиріччя".
@ЛютийМахновець
@ЛютийМахновець 4 ай бұрын
@@Echinacea_purpurea та я зрозумів, що ти один із тих толочкофілів, прихильників московських побрехеньок про "украінупрідумаллєнін", і "украінскіцязікпрідумалавстрійскійгєнштаб"...
@SamsungJ-ny6qe
@SamsungJ-ny6qe 4 ай бұрын
які рюріковичі!?😂😂😂
@alexandrmakedonian2115
@alexandrmakedonian2115 4 ай бұрын
Читайте базу. Скоріш за все угри не переходили Карпати, а пішли іншим шляхом.
@ВолодимирГалайдюк
@ВолодимирГалайдюк 4 ай бұрын
Угри точно не переходили. Ішли з півдня, вздовж Дунаю. Відомо давно, але є "договорняк" - одні не піднімають тему, що не було ніякого переходу через гори, другі - що не було там ніяких руських князівств (типу кн. Лаборець). Кожен залишається при своїй величі. За археологічними даними, першими перейшли через Карпати, утікаючи, рештки розбитих печенігів.
@try4178-mn8yr
@try4178-mn8yr Ай бұрын
Каракалпаки
@ВалерійРуденок
@ВалерійРуденок 4 ай бұрын
Чорні клобуки, торки, берендеї, роксолани та інші, це скіфські племена. Скіфи,- не тюрки, а іраномовні племена.
@luissiul7501
@luissiul7501 4 ай бұрын
Хіба монголи - тюрки?
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@luissiul7501 монголи в армії Батия становили заледве 20%. Набирали воїнів із підкорених кочових племен Великого Степу
@luissiul7501
@luissiul7501 4 ай бұрын
@@sunkissed-ukraine ну просто ви так сказали, ніби дійсно монголи були тюрками.
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@luissiul7501 може, обмовилась
@yurymaidania6222
@yurymaidania6222 4 ай бұрын
А де білі, жовті, сині клобуки?
@Ichtiandrhunter.1447
@Ichtiandrhunter.1447 4 ай бұрын
Щось не дуже сходиться. Якщо вважати чорних клобуків нащадками печенігів та торків, то ці два народи - огузи. А сучасні каракалпаки тоді не можуть бути стотожнюваними з чорними клобуками, бо каракалпаки - кипчаки, як і половці.
@Tatyana-i8k
@Tatyana-i8k 4 ай бұрын
Неправда ввсе.
@СергейГорбань-ы2б
@СергейГорбань-ы2б 4 ай бұрын
Все гарно співаєте але кримські татари 2 міліона україньців забрали в рабство -це не геноцид?
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@СергейГорбань-ы2б а Русь була рабовласницькою державою і торгували «наші» князі не тільки хутром і медом, основний товар - раби. Класна стаття на цю тему localhistory.org.ua/texts/statti/rabstvo-zakonno-ta-pributkovo/
@vasylgorodyskyi1020
@vasylgorodyskyi1020 4 ай бұрын
Читайте хроніки тих же запорожців - вони писали що під час походів на Крим, виявилось що там жило 60% українців християн і 40% мусульман. Запорожці їх хотіли визволити але ті відмовились, козакам їх довелось порубати- це історичні записи очевидців. Гугл в поміч
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@vasylgorodyskyi1020 так а то був не геноцид? Порубати людей за те, що вони відмовились йти зі своїх хат?
@анатолийандрущенко-л7д
@анатолийандрущенко-л7д 4 ай бұрын
А де докази тюрського походження торків. берендеїв! Припини викладати московську історію! В Козацькій державі Печенігів вважали за Литву.- читай історію Андрія Лизлова! Вважати Каракалпаків та Чорних клобуків одним народом - це комуністична міфологія!!!
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
З такою маячнею, на інші канали: ШІУ, История Руси... Там ваш контент, бо у них скоро китайці будуть слов'янами. Головне що не московитами😅.
@анатолийандрущенко-л7д
@анатолийандрущенко-л7д 4 ай бұрын
Власниця каналу мабуть отримала диплом із рук самого Мединського !
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
​@@i-bg3bj А після ослаблення орди частина пінчуків заселила північ Київщини. І понині тамтешнє населення називають пінчуками.
@ЛютийМахновець
@ЛютийМахновець 4 ай бұрын
100%... гнати цих колаборантів-толочкофілів з України на їхні рідні залєщанські болота слід...
@ЛютийМахновець
@ЛютийМахновець 4 ай бұрын
​@@анатолийандрущенко-л7д👍👍👍👍👍👍!!!...
@ВасильКудря-г9е
@ВасильКудря-г9е 4 ай бұрын
Пані,ви безбожно калічите наголоси.ПереЯслава,кнЯзя треба,а не як ви.Хто вас учив української?
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@ВасильКудря-г9е я українською розмовляю все життя, якщо тяжко слухать, знайдіть інший канал
@ВасильКудря-г9е
@ВасильКудря-г9е 4 ай бұрын
@@sunkissed-ukraine А ви панв не огризайтесь,а прислухайтесь до конструктивної критики.
@ВасильКудря-г9е
@ВасильКудря-г9е 4 ай бұрын
@@sunkissed-ukraine Чи ви любите лише славослів'я на свою адресу чути.
@sunkissed-ukraine
@sunkissed-ukraine 4 ай бұрын
@@ВасильКудря-г9е Я ж не питаю хто вас вчив пунктуації. Не пишу зауваг щодо такту, якого в вас нема. Тому пильнуйте за собою, будь ласка.
@wilde8618
@wilde8618 4 ай бұрын
Як буде правильно клобукИ чи клобУки? Завжди говорили клобУки.
@ВалерийКовтун-й4й
@ВалерийКовтун-й4й 4 ай бұрын
Слово клобУк слов'янського походження, на відміну від колпАк. Так що відповідно і наголос.
Quando A Diferença De Altura É Muito Grande 😲😂
00:12
Mari Maria
Рет қаралды 45 МЛН
Quilt Challenge, No Skills, Just Luck#Funnyfamily #Partygames #Funny
00:32
Family Games Media
Рет қаралды 55 МЛН
Бойки - відважні карпатські лицарі
28:36
Україна за кермом
Рет қаралды 8 М.
Таємниці княжих імен.
33:20
Олександр Алфьоров
Рет қаралды 47 М.