Výnimočná a skvelá prednáška. Klobúk dolu pred vedomosťami p. Ing.Tomáša Přikryla
@jardam.86005 жыл бұрын
pan Přibyl opět nezklamal. Děkuji za parádní přednášku.
2 жыл бұрын
Vyzkoušel jsem osobně vlézt do lunárního modulu ve Hvězdárně a planetárium hl.m.Prahy - neobešlo se to bez boule na hlavě. Budiž to varováním příštím generacím. Děti (6 a 8 let) byly v modulu jako ryby ve vodě, já jako sardinka v krabičce... Doporučuji osobní zkušenost ;-) a před panem Přibylem kloubouk dolů
@casio0074 ай бұрын
tak ono ve studiu to zase takový problém nebyl :)
@michalpazdera70803 жыл бұрын
Až na ty otravný telefony super přednáška.
@pletiplot4 жыл бұрын
Naprosto skvělý nápad pozvat malého syna jako spolupřednášejícího. Tenhle kluk se nebude bát vystoupit před lidi :-)
@djchlupatejlojza59484 жыл бұрын
Nedá mi to a musím reagovat! Tuto přednášku jsem viděl už mockrát. Musím ohodnotit toho malého odborníka. Malí odborníků, jsi perfektní! Naprosto úžasný zážitek, děkuji tobě a tvému otci, díky!!!!
@pavelmensik158011 ай бұрын
Malí odborníků......To nedává smysl. Malí.....odborníci. Malý....odborníku. Malých ....odborníků.
@Lathander7202 жыл бұрын
Ten to rika s takovym nadsenim. To uplne zveda kvalitu prednasky o cely rad. Uz jsem od nej videl 4 prednasky, vsechny suprovy. Musim najit dalsi.
@moze-theonlyone2 жыл бұрын
Ja tu už mám uložený zoznam so všetkými jeho prednáškami a počúvam stále dookola, :D
@radekpavlik77575 жыл бұрын
Vynikající přednáška!
@danielkral98965 жыл бұрын
nádherná přednáška
@vladimirgemel27114 жыл бұрын
Chlap nemá chybu :-)))
@josefbachmann85653 жыл бұрын
Pan Přibyl? Excelentní! Ale ten kdo si nedokáže na cca hodinku vypnout mobil, by měl svou závislost řešit s odborníkem. Sorry jako...
@ivanhornak4547Ай бұрын
😅 Mr Pribyl is too good for that terrible sound quality. Respect please...😢
@moze-theonlyone3 жыл бұрын
21:48 😄nakoniec tam tá potvora väčšia ako 20m bude zrejme pristávať, keďže spaceX uspeli v súťaži s lunárnou verziou starship 😄
@Rubicius5 жыл бұрын
Skvela prednaska, od lonskeho Valmezu sem se tesil, az ji uvidim podruhe :-)
@vladimir7370Ай бұрын
z toho klučiny neco bude.. radost videt kluka co nehledi do mobilu ale čte a zajima se o vedu a techniku...
@MrVidlak Жыл бұрын
Z mladého něco bude, jestli ho to bude bavit, dotáhne to daleko
@lukasstrelec6043 жыл бұрын
pokial viem,tak nosnost saturn 5 sa zvysovala kazdym letom.takze neviem,ci posledne misie museli tak setrit na hmotnosti.
@KarelVarle-k7p10 ай бұрын
Jenze saturn 5 ne mesici nepristal :) byla to jen nosna raketa :) lunarni modul je neco uplne jinyho a proto bylo potreba ho pokazdy odlehcit
@lukasstrelec60410 ай бұрын
@@KarelVarle-k7p ale ced to viem preboha.to. co bola za debilna odpoved.
@NacchiCZ3 жыл бұрын
Jebnuti posluchaci s pipajicimi mobilama a blbci fotografove s bleskama... Asi nekdo neumi fotit bez blesku a nekdo neumi vypnout zvuky na mobilu ... nebo jak jedna pani dokonce telefonovala. Byt prednasejicim, tak je vyhodim. Jinak celkem fajn informace. Dik.
@jol666jol5 жыл бұрын
před 50lety opravdu člověk na Měsíci nebyl a není tam ani dnes
@jankrajca88584 жыл бұрын
Opravdu? A jak tedy objasníte ty stovky kg různorodého regolitu? Odkud se objevil na Zemi? A kde se vzali na Měsíci koutové odražeče?
@borisnavratil4 жыл бұрын
jolka jol řekl Sueneé, viď.
@jol666jol4 жыл бұрын
@@jankrajca8858 šutry můžete vyštrachat kdekoli, Měsíc je kus Země, složení stejné, odražeče pokud tam vůbec nějaké jsou, tam dopravili automatickou sondou
@jankrajca88584 жыл бұрын
@@jol666jol Složení regolitu není stejné, a ani nemůže být úplně totožné! Jelikož je tato hornina vystavena "agresivnímu" slunečnímu větru. Je elektrostaticky nabytá a takovou na Zemi nikde nevykopeš a ani nevytvoříš. A pokud tam byly odražeče dopraveny automatickou sondou(dle toho jak by jsi tímto vysvětlil jejich přítomnost na Měsíci) pak NASA musela mít tak či tak zmáklou technologii pro přistání, takže v tom případě tam klidně mohla vyslat lidi, jelikož by to technologicky vyšlo na stejno. Holt, chytni se za nos a uznej svou slabomyslnost.
@jol666jol4 жыл бұрын
@@jankrajca8858 slabomyslnost může být u člověka, který tvrdí že vyslání stroje má podobné technologické nároky jako vyslání člověka. poměr mezi náročností je tak 1 ku 1000 . Člověk potřebuje podporu života, dýchatelnou atmosféru, a její čištění, jídlo ,malé přetížení, psychologickou a fyzickou podporu, snesitelnou teplotu kolem 20 stupňů atd, to jsou tak náročné podmínky které musí perfektně na 100% fungovat jinak je konec-smrt, u stroje může dojít k dočasnému výpadku a poté k oživení, k poruše u podpory života nikoli, protože přijde okamžitá nebo blízká smrt, problému vůbec nerozumíš.
@vladokonecny82733 жыл бұрын
Nedá se na to dívat, ani to poslouchat. Kde na ty hlouposti chodí? Příklad. 40:02. Tryska se u Apolla 15 pomačkala. Jak se mohla pomačkat? Když se povrchu nedotkla. Ta tryska, s ablativním chlazením, byla asi z alobalu a zapomněla odfouknout pach s povrchu. Regulace tahu raketového motoru na 10% je blbost. Takový motor ještě nevyrostl.