Hlásím, že v tuto chvíli je i indikační LEDka plně funkční. Dráty jsem tehdy nevytrhl z desky, ale osadil jsem vadnou LED. Až dnes mě napadlo změřit na nich napětí. Po výměně LED vše funguje.
@marekzitka24273 жыл бұрын
To vypadá na docela chytrou pájecí stanici. Asi si ji taky objednám. Nápad s Lidl akumulátorem je fakt dobrý. Skvělé video. :)
@casio007 Жыл бұрын
myšlenka pěkná, provedení katastrofa :) ale taky to zkusím předělat
@roscer99713 жыл бұрын
Skvělá práce 👍 Ale, vždy je co vylepšit 😉
@atilaigelit25283 жыл бұрын
Tiež idem robiť niečo podobné, ešte čakám na nejaké veci z Číny. Bude to hybrid. Napájanie zo zdroja -stanica a potom odnímateľný displej cez xt60 kde bude na baterke xt60. Čiže budem ju mať ako stanicu a v prípade núdze vytiahnem displej a použijem napríklad v aute z 12V alebo z akupacku. Bude to správene na 3D tlaciarni.
@NoulCS3 жыл бұрын
Taky tu páječku mám a za mě maximální spokojenost. Jinak nepřemýšlel si o výrobě elektrické pece na tavení kovů "námět na video" :)
@KUBA64official3 жыл бұрын
Na vývoji jedné odporové elektrické pece spolupracuji, ale sám jsem o její výrobě nepřemýšlel. Chtěl bych si postavit indukční pec, ale pro mnohem menší objemy tavby.
@karelbraun40633 жыл бұрын
Než si ničit nástavec, zvolil jsem radši 3d tisk. Ale pěkný. 😁😁
@saimon14093 жыл бұрын
Taky už ji mám :-)
@Lukas-ss9gw Жыл бұрын
Ahoj, proč jen neudělat vývod z konektorů baterie a máte hotovo raz dva.
@grandfatherandfatmanparkou34863 жыл бұрын
Zdarec, podařilo se Ti prodat vlastně a i ostatní věci? ( Koloběžku ...)
@KUBA64official3 жыл бұрын
Zdravím, koloběžka pořád prodaná není. Ani jeden ze dvou zájemců nepřišel. Z tohoto důvodu už bych chtěl před další domluvenou schůzkou poslat část peněz na účet předem.
@mrqwerty32593 жыл бұрын
Ideální výsledek! Prototyp podroben široké ( jistě i odborné) diskusi, komentáři, toť záruka dobrého výsledku!! Jen tak dále 😀 A také díky za komunikaci.....
@mrqwerty32593 жыл бұрын
No perfektní!!! Ještě precizně zpracovaný drátový držáček horkého "kopyta" - páječky, elegantně přidělané - nacvaknuté na Aku. Ještě poznámka - jistě bych ještě zajistil chemoprenový spoj alespoň jedním mechanickým šroubovým spojem min M2, M2,5 či M3! Jen chemoprénu, byť dobře slepenýmu bych nevěřil - rozdíly teplot, mechanické rázy s klipem u pasu atd. Nebezpečí při ulomení - bude to viset na drátu!! 😀
@KUBA64official3 жыл бұрын
Děkuji za komentář. Určitě je to ještě kam posouvat. Se šrouby máte pravdu, dnes už bych je tam taky dal. Už jen kvůli snadné demontáži a opravě utržené LEDky. Asi bych spíš než metrické ale volil krátké vruty skrz plast směrem do hliníku. V práci ale hned první den můj "zlepšovák" zaujal vedení natolik, že se objednaly další dvě tyto páječky a jednu budu podobným stylem předělávat na Makitu a druhou na Stanley akumulátory. Tam už to přišroubuji. Doteď jsme na žebřících používali plynovky nebo trafopájky s měničem a Pb akumulátorem v batohu.
@pepeveliky70782 жыл бұрын
Jaký je tam dc konektor.
@TheJiriZeman3 жыл бұрын
@KUBA64 Chlape, tvoje videa miluju. Jak dovedeš vše vysvětlit. Jen tak dále. Neudělal bys video na DIY generátor ozonu ? Stačí flyback z televize nebo lze použít starou mikrovlnku a MOT ? Děkuju.
@janlukes58333 жыл бұрын
Hehe, já chtěl použít mikrovlnku jen jako časovač modulů z Alíka. S MOT by mě to teda zajimalo.
@marekaksmu3 жыл бұрын
Nedávno dělal generátor ozonu rulof maker nebo jak se jmenuje ten kanál s tím italem a dělal to z trubice zářivkový, nerezový mřížky a napájel tansformatorem, co s ním krmíme neony :) určitě to video na yt najdeš...
@TheJiriZeman3 жыл бұрын
@@marekaksmu jenze trafo na neonku nemam. Jen z mikrovlnky. Ale jestli Kuba udela video, rozhodne se necham inspirovat.
@Tomasttttt3 жыл бұрын
líbí se mi video
@Trught3 жыл бұрын
Doporučuji ve všech T12(čínských) ručkách vyměnit originální kuličkové otřesové čidlo nejlépe za rtuťové, funguje o 100% lépe, původní čidlo je jen plechový váleček uvnitř se 2 hliníkovými kuličkami které časem spínají i bez pohybu.
@KUBA64official3 жыл бұрын
Díky, ze rtuti mám respekt, až se to rozbije, tak budu vědět, kde hledat.
@Trught3 жыл бұрын
@@KUBA64official Moje T12 je stolní takže spadnout může maximálně ze stolu, ale i tak jsem tu skleněnou kapsli dal alespoň do smršťovací bužírky.
@ales_xy3 жыл бұрын
@@Trught Zkoušel jsi i náklonové spínače prodávané třeba v TME? Problém může být jen s těmi noname čínskými spínači. www.tme.eu/cz/katalog/cidla-nakloneni_113592/?s_field=1000014&s_order=asc&limit=100¤cy=CZK&page=1
@petrhovadik70363 жыл бұрын
Mám přesně to samé a spokojenost. Za cca 400kč v akci no nekupto.... Každopádně teď bych šel do Ksgera který má kvalitnější regulaci teploty. Viz recenze od Killeroze...
@KUBA64official3 жыл бұрын
Pokud vím, tak KSGER má vestavěný spínaný zdroj, tím pádem je větší a má napájení z 230V. Vámi zmiňovaného autora sice nesleduji, ale vím, že ve FB skupinách je to hodně populární a doporučovaný produkt.
@petrhovadik70363 жыл бұрын
@@KUBA64official Kagero je i ve variantě bez spínaného zdroje, ve stejné velikosti jak Quicko. Každopádně jak jsem psal, mám to samé Quicko jak vy a jsem též spokojenej...
@MatesKalasek3 жыл бұрын
Ahoj prosím tě mohl bys mi dát kontakt na tebe potřeboval bych s tebou něco probrat děkuji popripade fb
@peterflaska85123 жыл бұрын
Ten odkaz pre SK kutilov nie je ,lebo nie je možné zaslať zo žiadneho skladu okrem číny....
@edgarkoterle3 жыл бұрын
Tá Schottkyho dióda tam nemusela byť, mohol si tam dať DC Jack s rozpínacím kontaktom po pripojení konektora.
@KUBA64official3 жыл бұрын
To bych pak z konektoru nemohl odebírat 18V. Ale zase by bylo dobré, že by nebyl pod napětím, když tam není nic zapojené a nemohl by se o něco zkratovat.
@ricki.foxo_owo543 жыл бұрын
já dal 100 lajk? jinak super video
@davidpolacek49023 жыл бұрын
super, ale ten dc konektor bych dal pryč a dal tam xt60
@GauSSik8333 жыл бұрын
vzhledem k napětí 24V a proudu kolem 2-2.5A? naprostá zbytečnost ;)
@Tomasttttt3 жыл бұрын
pájecí péra vpohodě, i to staré
@konicekj13 жыл бұрын
Teplotu kterou indikuje display při náběhu, hrot v žádném případě nemá, a to ani u značkových pájecích stanic. teplota hrotu se přiblíží indikované hodnotě podle typu po 3-5 minutách. Měřeno termokamerou.
@ales_xy3 жыл бұрын
Je pravda, že teplota na displeji je měřená termočlánkem uvnitř hrotu (přibližně v místě spojení trubice topného tělesa a kuželové části pájecího hrotu), takže leží blíže topnému tělesu než pájecí hrot a tudíž nárůst teploty zaznamená o něco dříve, než se projeví na konci hrotu. Ale nevím, jak se vám podařilo dojít k časům 3 až 5 minut (tedy možná vím, ale nechci spekulovat). I staré páječky jako kopie Solomonek SL-20, SL-30 nahřívají cca do 1 minuty. Teplota hrotových páječek jde nejpřesněji a nejjednodušeji měřit kontaktně termočlánkem, přímo na hrotu pájedla. Značkoví výrobci prodávají měřáky speciálně na měření teploty pájecích hrotů, případně i připojitelné k pájecím stanicím pro jejich automatickou kalibraci. Ale existují i levné kopie, které fungují a nejsou drahé, např. na aliexpresu po zadání "FG-100 temperature" vypadnou 4 stránky výsledků s kopií jednoho známého výrobce. V podstatě to lze změřit i termočlánkem k multimetru, ale problém je, že chromel-alumel se nedají moc dobře pocínovat a tím není dobrý tepelný kontakt. Termočlánky pro zmíněný FG-100 se liší tím, že je spoj chromel-alumel opatřen nakrimpovanou malou dutinkou ze snadno smáčitelného materiálu.