Super! Přesně tohle je můj plán, než objíždět stavebniny, tak mít pár ověřených e-shopů, ze kterých budu materiál objednávat. Dojede mi to přímo na stavbu a ušetřím hodně času. A zrovna z PKVplus už jsem pár věcí objednával, takže taky můžu doporučit.
@cestazabydlenim13 күн бұрын
Na plánované velké objednávky je to paráda. Co se nedá plánovat, musí se objet… a toho je taky dost 😀😀
@martintalavasek13 күн бұрын
@@cestazabydlenim Jo jo, tu věrnostní kartičku do Bauhausu jsem si měl udělat už před lety :D Vždycky něco chybí nebo dojde.
@cestazabydlenim13 күн бұрын
Tyjo, ani nechci vědět, kolik jsem jim tam nechal 😀 Ale ta otvírací doba je luxus a kolikrát mě to zachránilo…
@kostrma16 сағат бұрын
Na tu dešťovku jsem koupil teleskopický pochozí nástavec. Kvůli dětem je to super. Akorát drahý. Stálo mě to myslím 8,5 tisíce.
@cestazabydlenim5 сағат бұрын
Chápu a taky to asi uděláme. Ten základní je škaredý a ještě k tomu nebezpečný.
@gsridernet17 сағат бұрын
Trochu jsem nepochopil umístění šachty před "zatáčkou". Obvykle se dává do změny směru, aby se tam dalo případně čistit atd...
@cestazabydlenim17 сағат бұрын
To by bylo ideální, ale tam o ten metr dál už šachta být nemohla z jiných důvodů. Tak ten metr snad bude na čištění ok.
@petrjiricek85475 сағат бұрын
Když už se kope a tak daleko do země, tak je potřeba uložit trubky na nasávání větrání pro technickou místnost a spižírnu. Moderní dům nemá problém s topením, ale s chlazením. Pak spižírna s 25°C je úplně k ničemu.
@cestazabydlenim5 сағат бұрын
Asi nechápu, jak kanalizace souvisí s odvětráním technické místnosti apod. Můžete to nějak rozvést?
@petrjiricek85475 сағат бұрын
@cestazabydlenim říká se tomu zemní registr, pro celý dům je to nesmysl, ale pro 2m2 spižírny nebo 5m2 tech místnosti je dostačující základní řešení s 150 hadicí nebo KG a odůvodněním. Sání odvětrání těchto místností se nápoji a pak je zde celoročně zajištěna stabilní teplota. Alternativa chlazení je hybridní bojler, ale ten už nezapadá do konceptu ideální kocepce vytápění a ohřevu vody. Poslední řešení je kombiklimatizace co má dva otvory. Prostě jen dražší a neekonomické řešení, přitom zemina chladí/topí (výstup z registru okolo 6°C +4-4 celoročně) zadarmo. Je hodne spekulací o zdravotních rizicích, ale je to trošku mimo realitu, protože potrubí je vyspadovano směrem od domu a do domu jde prakticky suchý vzduch. I když už máte zahrnuto, tak bych o tom uvažoval dokud jde nějaká trubka zamaskovat pod fasádu a není hotová zahrada. Pak už chlazení vychází daleko nákladněji. Na chlazení je potřeba daleko více energie než na ohřev cca 3:1 na 1°C
@cestazabydlenim4 сағат бұрын
Zajímavé a díky za info. Každopádně určitě to dělat nebudeme, protože by to bylo v rozporu s řadou jiných technologií. Např. tak jak se člověk kvůli radonu drbe s každou prostupkou, dvěma vrstvami pásů, odvětráním desky, tak si ho krásně dovede do baráku. Druhá věc je vzduchotěsnost domu a celá investice do ní by přišla na zmar. V dnešní době už musíme mít rekuperaci. Do baráku “po staru” možná, ale do nízkoenergetických/pasivních domů mi to nedává smysl.
@petrjiricek85474 сағат бұрын
@cestazabydlenim asi jste nepochopil princip registru a utěsnění domu. Mám rekonstrukci domu z r1956 a tesnosti jsem dosahl lepší nez maji moderni domy. Delal jsem si vše sám a pouzil jen kvalitni matetialy. Radon, to by musel projít stěnou KG, možná projde, ale to i odpady. Vzduchotesnost je take nesmysl, protože spižírna i technická místnost musí byt oddělená od rekuperovaných prostor. Spižírnu pro jiné klima a technickou mistnost nebo garáž pro hluk, pachy, teplo... Používají se zde padací prahy a jiné vyplnění zárubní, je to hodně o detailech...