Olyan érzésem van ezzel az egésszel kapcsolatban, hogy ezt szinte lehetetlen tökéletesen megcsinálni, annyira aprólékos dolog, de ha mégis sikerül, előbb utóbb úgyis kilyukad, vagy a ragasztás engedi el, és akkor úgyis bejut a pára.
@robertnagy2456Ай бұрын
Az így készült ház valójában egy dunsztosüveg, melegágya a penésznek. Tudom, csomó megoldás van ellene is. Mintha megoldanánk egy problémát ezzel létrehozva egy másik problémát, hogy azt is meg kelljen oldani. Viszont egy kérdés: Az ilyenformán felragasztott párazáró fólia az ajtó körül mivel és hogyan tüntethető el? Mert ez így minden,csak nem esztétikus...
@ottobalint3108Ай бұрын
@@robertnagy2456 Ezernyi hibaforrás előre beépítve jó drágán!
@befedlekbt.2143Ай бұрын
Elnézést, hogy csak most reagálok, de nem jött anno értesítés a kommentről. Szóval, ha még érdekes, akkor most válaszolnék. Ha az ember minőségi anyagokat használ, és érti, hogy pontosan mi is a lényege ennek a rétegnek, akkor akár tökéletesen is meg lehet csinálni. Tény, hogy érdemes előre gondolkodni, hogy a végén ne kelljen vakargatni a fejünket a megoldást keresve. A Dörken ragasztói nem engednek el - ezt tanúsítani is tudom: a videóban szereplő épület belső gipszkartonozása még nem teljesen készült el. Azaz a fólia és a ragasztók is láthatók. Sem az átlapolásoknál, sem a csatlakozásoknál nem tapasztalható semmilyen változás a tömítő anyagokban. Én már több, mint 20 éve ezzel a rendszerrel dolgozom, és még soha-sehonnan nem jött olyan visszajelzés, hogy bármi gond lenne a légzárással.
@gyulalukacs4695 Жыл бұрын
Ügyesek vagytok. A gégecsöveket ne felejtsétek tömíteni, pl. Kaiser gyárt hozzá dugót.
@tamaspapp26953 жыл бұрын
Jó videó lett. Olyan kérdésem lenne, hogy ahol vannak a (direkt)függesztések, amelyek később a gipszkartont tartják, ott látszik hogy a rögzítőcsavarok átmennek a fólián. Azt nem kell leragasztani? Vagy ott már nem tud szökni a pára?
@attilajakab1398 ай бұрын
Szuper a Videó😊
@ispapp8 ай бұрын
Korrekt munka 2 észrevételem lenne: -Nem hangzik el, de a precizitás mértékéből feltételezem, hogy a függesztők csavarozásánál is használatok valamilyen szegtömítő anyagot -ha már függesztők vannak, mért kell a párazáráson átvezetni az elektromos kábelek csövezését? (Nyilván van ahol muszály áttörni, de a többséges simán elfért volna a gipszkarton mögött, kevesebb munka)
@kockaepito24353 жыл бұрын
Kérdésem lenne. A ragasztó meddig fogja igy tartani? Nekem a házam az USA-ban igy lett megcsinálva. A ház egészségtelen. Hiába van elektronikusan szabályozható levegőztetés. De ami nagyobb baj, hogy ahol megnyitottuk hozzáépítés miatt a ragasztok elöregedtek, mert a fához valóban nem lehet ragasztani.
@domi40623 жыл бұрын
Ezt a kis videót jó lenne megmutatni majdnem minden könnyűszerkezetes házépítő kivitelezőknek és azok műszaki ellenőreiknek, mert halvány lila gőzük sincs , hogy mi is az a párazárás.
@psz57932 ай бұрын
Szèp napot! Örülök ennek a videónak. A kábel áttöreseknek a leragasztasát, illetve egy pillér-párazaró fólia csomópontnál a fólia szakszerű bevágását meg lehetne tekinteni valahol?
@befedlekbt.2143Ай бұрын
Üdvözlöm. Kérem keressen meg e-mailben, és akkor küldök fotókat.
@psz5793Ай бұрын
@@befedlekbt.2143 üdvözlöm! Hol találom meg az e-mail címüket? A weboldalon nem találtam. Nagyon köszönöm.
@Chimborasso113 жыл бұрын
A kengyel alatt is van valami tömítés? Ott a rögzítő csavar okozta áttörést a fólián hogyan lehet orvosolni?
@Photon3d4 жыл бұрын
Igényes munka!
@topsecret86434 жыл бұрын
Látszik a szakmai hozzáértés! Csak így tovább! A tudás ott van, a videó minősége meg majd lesz jobb is!
@conradkeith90933 жыл бұрын
I realize I'm quite off topic but do anyone know of a good site to stream new tv shows online ?
@xzaviernash71463 жыл бұрын
@Conrad Keith Flixportal
@conradkeith90933 жыл бұрын
@Xzavier Nash Thank you, I went there and it seems like they got a lot of movies there :) I really appreciate it!
@xzaviernash71463 жыл бұрын
@Conrad Keith happy to help :)
@szabolcsbaroci78943 жыл бұрын
Szigetelt fém kéménynél (kandallókémény) hogy néz ki mindez?
@nagyzoltan878411 ай бұрын
Az osb a padlasfele kivultre jon? Ha jon parozaro folia alolra(szoba fele) mehet jaro feluletre osb? Mivel parazaro valami szinten az osb
@adriankosa67512 жыл бұрын
Nekem még mindig vegyesek az érzéseim az ilyen szintű rétegrendekkel kapcsolatban. Nagyon jók, nagyon szuperek, DE 1. Nagy szakértelmet igényel a szakszerű felrakásuk. 2. Hány éves tapasztalat bizonyítja, hogy ezek a nyújtható és egyéb ragasztók 5-10 év múlva nem engednek el és nem fog elszökni a meleg levegő, ami aztán páralecsapódással jár? 3. Nagyon sérülékeny ez a rétegrend, elég egy utólagos rossz fúrás, aztán lehet bontani, hogy a lyukas párazárót megszűntessük. 4. Elég ha bárhol bejut egy rágcsáló a rétegredek közé és ott titokban olyan kárt csinál, amit majd csak akkor veszünk észre, amikor már berohadt a szigetelés, vagy elrohadt a gerenda. Javításához mindent bontani kell. Én örülnék egy nem ennyire kényes megoldásnak, rágásálló fóliák, önvisszavulkanizálódó fóliák lyukfúrás esetén stb... Én is most csinálom a párazárást, filccel a gerendákat mindenhova feljelölöm, hogy az OSB lapok jó helyen fogassam le, ne fúrjak bele olyan helyen a fóliába, ahogy nincs szegtömítés.
@befedlekbt.21432 жыл бұрын
Kedves Kósa Adrián! Kérem hívjon telefonon, úgy könnyebben tudok válaszolni! Üdv.: Zsárik Ferenc +36204333489
@szabozsolt56311 ай бұрын
@@befedlekbt.2143 Azért annyit, hogy a ragasztó hány évre garantált, hogy nem öregszik el, nem engedi el a fóliát jó lenne itt is megosztani! Családi háznak minimum 50 évet ki kell bírni. Hogyan lehet garantálni hogy a ragasztó ki fogja bírni ezt az 50 évet?
@istvantorok347121 сағат бұрын
Hol van a padló kátránypapirozás?
@befedlekbt.21434 сағат бұрын
A padló és így a falak talajnedvesség elleni szigetelése is a lemezalap alatt lett megoldva. Kátránypapír helyett már sokkal korszerűbb anyagokat lehet használni. A zsalukőre Delta Vízszintes falszigetelő csíkot, míg a feltöltésre Delta MS lemezt tettünk, és a kettőt összedolgoztuk egymással. Erre készült el a lemezalap. A falak alatt lévő szigetelést túllógattuk, így a külső oldalon csatlakoztatni lehetett lábazati vízszigeteléssel.
@btartina74143 жыл бұрын
Nagyon jó a videó--köszi!Lenne egy kérdésem! Az megfelelő ha a belső és külső foliázást kiragasztásokkal de egyesited a nyilászáró alatt és körben létrehozva egy hézagmentes kvázi dobozt amiben a hőszigetelésed van és gyakorlatilag a külső része páraáteresztő a belső pedig párazáró.Remélem érthető! Köszi
@befedlekbt.21433 жыл бұрын
Kérlek hívj fel telefonon, hogy jobban megértsem a kérdésed, nagyon szívesen segítek. +36204333489
@zlight74964 жыл бұрын
Erre megy az Osb és a gipszkarton v tetöléc +gipsz?
@befedlekbt.21434 жыл бұрын
Kérlek pontosítsd a kérdésed! Mire szeretnél mit? A borító képen szereplő profilvázra gondolsz, vagy a videóban valamelyik szerkezetre?
@csababanfi29173 жыл бұрын
Mi ez a fekete nyújtható ragasztószalag? Lehet tudni a típusát? Köszönöm előre is!
@befedlekbt.21433 жыл бұрын
Dörken Delta Flexx Band
@csababanfi29173 жыл бұрын
@@befedlekbt.2143 Köszönöm!
@SandorRebek19 күн бұрын
Mivan a direkt rogzito csavarjaival
@ottobalint3108Ай бұрын
Műanyag zacskóba lakni... kell ez???
@befedlekbt.2143Ай бұрын
Amennyiben olyan könnyűszerkezetes házról, vagy tetőről van szó, amit télen fűtenek, akkor a lég-és párafékezés elengedhetetlen. Ha Ön tud jobb megoldást arra, hogy a pára ne jusson a szigetelésbe, és ott ne váltson halmazállapotot, akkor nyugodtan használja azt. Nekem ez vált be - immár több, mint 20 éve.
@ottobalint3108Ай бұрын
@@befedlekbt.2143 Őszintén örülök, hogy Önnél bevált, de sajnos egy kis figyelmetlenség a kivitelezés során, pici sérülés vagy luk elég ahhoz, hogy tölcsérré váljon az egész. Nézze ezt meg 3:35 - kzbin.info/www/bejne/Z2ikY5KQnZ50fKc
@m89hu6 ай бұрын
Ezt látva most már értem a Svédek miért a fólián belül vezetik az áram kábeleket. Nagyon sok a hibalehetőseg a sok atszúrás miatt
@befedlekbt.2143Ай бұрын
Pontosan. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy előre gondolja át a sorrendeket. Persze egy kis odafigyeléssel és gyakorlással könnyen megoldható az áttörések tömítése is, de valóban egyszerűbb, ha ezzel nem kell bajlódni.