Vigyázz a párával! Ahol levegő van, ott pára is lesz, és az ki akar csapódni. Nem mindegy, hol fog..

  Рет қаралды 77,308

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

Күн бұрын

Пікірлер: 217
@gergozsoller
@gergozsoller 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Nagyon szeretem a videóit! Engem érdekelne egy videó, (és szerintem hasznos lenne) a párazáró, páraáteresztő, hőtükör fóliákról, rétegrendekről, hogy melyiket hova, hogyan kell helyesen rakni. Köszönjük a hasznos tartalmakat!
@TurkRicsi
@TurkRicsi 2 жыл бұрын
Ez engem is érdekelne. Pl. Könnyűszerkezetes házaknál mi a megfelelő kivitelezés. Nagy a katyvasz benne.
@6234roli
@6234roli 2 жыл бұрын
Ez engem is érdekelne! Egy ilyen cikk-cakk helyet, hogy oldana meg gyakorlatban? Nekem ez egy kissé már inkorrekt szörözésnek tűnik! Engem érdekelne, hogy gyakorlatban hogyan oldaná meg ezeket a fedéseket ( mert a gyártó sem tér ki mindenre)? A lécek kezelést vagy a össze vissza profilt vajon a tulaj megtervezett, lepapirozta hogy miből készítse az a vállalkzó vagy a teljes légtömörség is megvolt szabva amit méréssel akkor alá kéne támasztani (ez nagyon ritka) mi volt az esetleges írásos egyesség vagy elképzelés? Nekem ez kicsit fura. Önnek is igaza van sok a hiba de azért nem kéne a jó i... Belekötni! Nyomjon ki minden csavart szigeteléssel 🤣 Még az állam sem fizetne meg eu pénzből.
@mastermindd
@mastermindd 2 жыл бұрын
@@6234roli "Nekem ez egy kissé már inkorrekt szörözésnek tűnik!" - Nekünk, megrendelőknek, akik vagyonokat fizetünk az anyagért és a munkáért, egyáltalán nem tűnik inkorrekt szőrözésnek. Nekünk ez sokszor egy élet munkája, a szakiknak meg mindössze "csak" igényesség kérdése.
@peterbaranyi5027
@peterbaranyi5027 2 жыл бұрын
Én a tulaj helyébe bontattnám az egész vázszerkezetet, a kivitelezőtől meg kártérítést követelnék, és a műszaki ellenőrt kérdőre vonnám. Ketten együtt egy bűnszervezetet alkotnak.
@rowlandsshorts730
@rowlandsshorts730 2 жыл бұрын
Sok sikert pereskedni par evig a birosagon aztan meg probald behajtattni ha sikerul. Mindenki olyan okos amugy :D Ettol fuggetlenul igazad van :D
@peterbaranyi5027
@peterbaranyi5027 2 жыл бұрын
@@rowlandsshorts730 Ja, azt hozzá kellett volna tennem, hogy normális világban élve. De valamilyen szinten azt is figyelembe kell venni, hogy nem szabad mindenkire ráhagyni mindent, igen is ki kell állni az igazunkért. Ezért van ez a sok szakmailatlanság, átverés mindenhol, mert az emberek hadják, hogy rugdossák őket. "A tégla nem üt vissza." Ideje lenne felhagyni a tégla szereppel tömegesen minden területen!
@peterlevai8529
@peterlevai8529 2 жыл бұрын
@@peterbaranyi5027 ebben az országban nincs igény a rendre és a szigorra, a többségnek jó a langyi világ. Mi ilyen himi-humi, ügyeskedő nép vagyunk. Ennek megvannak a történelmi okai is, de az most mellékes :) Ha a többségi akarat az lenne, hogy rend legyen, akkor talán a jogalkotók megteremtenék a lehetőségét az ilyenek számonkérésnek, és ami még fontosabb, intézkednének is.
@PB-qy9nh
@PB-qy9nh 2 жыл бұрын
Számla nélkül nehéz lesz.
@zsolthorvath4281
@zsolthorvath4281 2 жыл бұрын
Üdv! A tetőtéri ablak alsó részénél is lesz páralecsapódás, a nem függőleges falsík beépítése miatt. Sokszor láttam már az ablak alján penészesedést. További szép napot!
@utolsomohikan2447
@utolsomohikan2447 2 жыл бұрын
Szaki tényleg mutass egy jó példát is, mert ilyen kontár munkát bárki tud mutatni, számtalan szakival dolgoztattam én is, egyik munkája sem érte el a kettes alá szintet, ezért jó lenne látni szép munkát is.
@KrisztianLudvig
@KrisztianLudvig Жыл бұрын
Kedves Péter! Több videóban láttam, hogy a tetőtér beépítéseknél a téglafal elé is lécvázat szerelnek és a párazáró hőtükrös fóliát is rávezetik. Feltételezve hogy a beépítés szakszerűen történik (téglafalat belülről levakolják, a párazáró fóliázás légtömör, faanyag kezelve van stb.) nem tesznek-e nagyobb kárt azzal, hogy a téglafalat hagyják lehűlni azáltal hogy az elé szerelt hőtükrös előtétfal felfogja a meleget. Esetleg az adott lécvázat még szálas szigeteléssel szigetelik is (főfal szempontjából belülről). Lehet hogy célszerűbb a téglafalakat szimplán levakolni és festeni? Válaszod előre is köszönöm!
@laszlopap9215
@laszlopap9215 2 жыл бұрын
Jó estét mindenkinek! Én meg fizettetném a válalkózóval az egész anyagot! Örülhetnek ha ennyivel meg úszná! 😉
@benusmiklos5374
@benusmiklos5374 Жыл бұрын
Jó estét. És meg is fizetné a vállalkozó önnek gondolom... Se pénz se posztó
@mariannpavik8189
@mariannpavik8189 2 жыл бұрын
Nagyon jó videó lett ez, a különben szívfacsaró látottakról.
@Lefti84
@Lefti84 2 жыл бұрын
Maximalistákat nem szokták megfizetni rendesen ezért a profit lesz az ami számít minél előbb minél gyorsabban a megrendelőnek is az számít hogy minél elobb kész legyen.De ha elmagyarázzák neki hogy bocs ez drága lesz de meg lesz csinalva rendesen az ááa....az tul sok... Itt az eredménye a hanyagul kivitelezett epítésnek
@AndrasHerceg
@AndrasHerceg 2 жыл бұрын
a maximalista es a fenti troger munka minoseg kozott azert vannak vastagon fokozatok.
@csabit113
@csabit113 Жыл бұрын
Láttam már "maximalista" munkát igénytelenül, drágán és magabiztosan elvégezve. A szomorú az, hogy a videóban látott munka, kivitelezés nem a pénzen múlt.
@joesmash1363
@joesmash1363 2 жыл бұрын
Nem is értem! A szegtömítő szalag 3000 ft 50 méter! A CD UD profil kb annyi mint a léc vagy olcsóbb! És direktfüggesztővel vagy pálcás függesztővel fele munka megcsinálni! Párazáráshoz én jobban preferálom a kétoldalas és a ragasztó- és tömítőszalagokat főleg a nyújtható bitumenest! Minden felületre meg van mit kell használni. Amúgy a gyártók sok szakanyagot ,videót ,oktató anyagot, ingyenes szaktanácsadást adnak ! Az a legrosszabb szaki aki azt hiszi mindent tud ezért nem képzi magát !A mérőszalag pedig jó megoldás lehet toldások kiépítéséhez!
@zooleeka22
@zooleeka22 2 жыл бұрын
Ezt a mindennapi töménytelen trágyát hogyan lehet lelkileg feldolgozni? Hetene hány órát kell menni pszichiáterhez?
@jozsefszimilko4662
@jozsefszimilko4662 2 жыл бұрын
Szia! Vályogház, terméskőből rakott alap kb 80 cm -1m magas, nincs vakolva, látszanak a kövek, szépen van rakva. Hogyan és mivel lehet szigetelni ,és szeletelt téglát szeretnénk lábazatnak rakni, na de hogyan hogy jo is legyen! Köszönöm a válaszodat! A homlokzat vakolva, de nincs vele gond, legalábis nem látok problémát, na de azt hogy folytassuk szinezésre gondolok?
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
Szai bocsi, hogy írok neked ez ügyben de látom nem kaptál még választ kérdésedre. Tavaj két hasonló helyzetben kerestek fel engem. Az egyik vályog falazat, és terméskő lábazat... itt azt csináltam hogy vakolkat le (de nem muszáj) kapott 10 cm kőzetlemez szigetelést.. a kő lábazatot nagyábból síkabra véstem majd azt kijavítottam spéci anyaggal , majd bevakoltam ugyan csak oda illő anyaggal... nem lehet vele gond.. nincs negatív visszajelzés nincs repedés nincs gond vele.. persze mindezt úgy kell mególdani , hogy a lábazat bentebb legyen néhány cm-l a vakolat külső síkjától. A másik tégla fal.. ott kapott a fal 15 cm. szigetelést.. a kő lábazat itt nem lett megvésve mert meglepően síkólt, így szintén kijavít és rávakol. itt is ügyelve arra hogy a lábazat bentebb legyen a vakolattól. tökéletesem működik mindkét megoldás!
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
ja és ugyan úgy ráteheted a szeletelt téglát a lábazatra, csak fontos hogy rabicháló legyen a vakolatban!!! de arra ügyelj hogy a lábazat mindig bentebb legyen a falsíktól!!!! úgy kell kialakítani....vésni...... szigetelni...stb... hogy ez így legyen FONTOS!!!
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
@@jozsefszimilko4662 nincs mit!
@dusinnhht
@dusinnhht 2 жыл бұрын
Nincs sajnos hivatalos rétegrend kőfalra, tudtommal vályogra sem. Meg dübel sem. Mi a nagyon kiálló darabokat levéstük, majd az egész kapott egy olcsó kiegyenlítő vakolatot (cement, homok, mész + spéci kőműves adalékok, pl folyékony mosogatószer :D ? (kőműves receptje, mondtam, nekem mindegy, ha fent marad.. :D ) ). Erre ment normális ragasztóval az alul xps, feljebb eps tábla, be lett dübelezve rendesen 12-14db/nm el (a régi kő közti kötőanyag lófszt sem tart, oda ragasztót is kellett beinjektálni a dübelekhez). Ezután normálisan be lett hálózva, vékonyvakolva és színezve. Ez így elég redesen párazár az eddigiekhez képest, de nem vészes (eps nem számít párazárónak a mendemondákkal ellentétben). Így belül szellőztetni kell, de nem vészesen, mert nem fűtőtt helység. Én vályogra is ezt a rétegrendet tenném, és aktív szellőzőrendszerrel oldanám meg a párakérdést, ha jól értem, akkor úgy, mint ahogy Péterék is teszik a felújítós videókban. Lehetne bohóckodni kőzetgyapottal, meg szilános díszvakolattal, de abból a plusz költségből inkább szellőzőrendszert vennék, akár olcsó, egyhelységeseket.
@zoltanfonod2878
@zoltanfonod2878 2 жыл бұрын
Tisztelt Péter! Amennyiben megjelent a penész a faanyagon(szalufa) anélkül, hogy bontást kellene eszközölni milyen megoldás van a penész megszüntetésére. Tetőtér nagyobb fokú kiszellőztetése megoldás lehet?
@imibihari9257
@imibihari9257 2 жыл бұрын
Üdvözlöm Péter nagyon jók és tanító jellegűek a videók.... Nagyon meg néznék egy videót egy helyes pára zárásról nagyon várom 😁🙂😉
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
itt van egy:kzbin.info/www/bejne/iITRqKecma9gf68
@gabigabor1042
@gabigabor1042 2 жыл бұрын
Szia Péter. A videóidat nézve nagyon elszomorít, hogy mennyire virágzik a trehány szakképzettség nélküli munkavállalók kora. Nem beszélve arról, hogy aki egy hangyaf@sznyit sem ért az építőiparhoz azt milyen könnyen bekebelezik ezek a senkiháziak. Hála neked és a videóidnak lehetőséget adsz betekinteni a munkádba és ezzel együtt "tanítod" a népet, azt a réteget is akinek a legnagyobb szüksége van az efféle információ mennyiséghez-minőséghez. Szuperak a videók, ne hagyd abba, mi (nézők) veled vagyunk és a nézettséggel támogatunk! Üdv felvidékről!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Köszi!
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
A párazáró fóliázásnál is van ill. elérhető a légtömör állapot kialakítása? Azt nem a falazatnél kell elérni? Gondolok itt a falazat külső hőszigetelésére..... És mit értünk páratömörség alatt? Ezt még nem hallottam.. Csak érdeklődök mert szeretnék javítani a téves infókon.
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
De hogy lehetne egy épület légtömör,ha csak a falazat lenne az,a födémnél pedig átfujna a szél a gipszkarton mögött lévő fólián? Plusz,H lehetne párazáró a fólia, ha olyan rossz a felrakása H a szél átfuj rajta? A páratömör pedig az a pàrára vonatkoztatva mint a légtömör a légmozgásra.
@istvankovacs7349
@istvankovacs7349 2 жыл бұрын
És mennyi ilyen lehet még a mai "felhígult" építőiparban,ahol a szakképesítés nélküli "szakik" ,lelkiismeretlen vállalkozóknak dolgoznak?
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
és ebben ki a ludas? az állszaki vagy az aki alkalmazza? Mért vannak állszakik? Mert ők nem kérik a bejelentést.. mért nincsenek szakik ,,?? mert őket meg nem kell bejelenteni... több mint 25 éve vagyok a szakmámhoz hű..a legutobbi munkahelyemen 5 évig vártam hogy mikor jelent be. majd jött egy állszaki. aki után én javítottam azt amit ő javított...meg stb.. ő ott van még mindig én nem. Hígul?? Hát persze hogy hígul!!!! bejelentés nuku ..reggeli nuku..wc.. nuku.. munkaruha nuku..munkavédelem nuku.. a szakembernek.... ennyi A szakember annak járna egy két dolog..és hát kéri is ha kell..Az állszakik nos.... .... persze hogy felhígul...
@emb3rke
@emb3rke 2 жыл бұрын
Kíváncsi vagyok amúgy, hogy miután fény derül a kókányolásokra, akkor mi történik? Megjavítják ezeket garanciában, vagy minden úgy marad?
@rowlandsshorts730
@rowlandsshorts730 2 жыл бұрын
10bol 9 marad igy. Amugy meg generalok keszhaz stb mind egyre megy csak egyik rosszabb mint a masik :D
@PB-qy9nh
@PB-qy9nh 2 жыл бұрын
Lehet, hogy számla sincs.
@ferencpazmany405
@ferencpazmany405 2 жыл бұрын
Huhh, ez is egy szépség. És ezzel most mi lesz? Ez rengeteg melónak tűnik (+ pénznek)... UI.: Látom, nem sikerült az alvás. Remélem, nem az "unokázósok" miatt. Köszönöm a videót.
@jozsefszabo5420
@jozsefszabo5420 2 жыл бұрын
Jól tette az építtető, hogy szólt. A beton koszorú minősége finoman szólva is pocsék. Ha jól értem, az elkészült fólia mögé fújták volna be a hőszigetelő anyagot? Üdv: egy statikus
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
nem sikerült a beton a legszebbikévé ez igaz! Azt lehetett vólna orvosólni még mielött... Ezt hogy?? Bontás.. inentől a fa egy része kuka.. fólia kuka.. csavarok kuka...szerelési ragasztó kuka...a beton itt most a legkevesebb probléma.
@szondics70
@szondics70 2 жыл бұрын
Szerintem a szerkezetig nem kell elengedni a párát, a szerkezetre rárakni a párazáró fóliát, tükörsimán föllehet rakni még tükröződni is fog, hőtükör ragasztóval minden illesztést össze lehet ragasztani, de ha valakinek nem elég a hőtükör ragasztó vehet gépészeti alu ragasztó szalagot is, tökéletes légtömör felületet lehet képezni. Persze lehet azt mondani, hogy átfúrjuk 4000 helyen a fóliát és belemegy a szerkezetbe a pára, de így kivitelezve a szerkezet párás közegben van az meg sem a fémnek sem a fának nem lesz jó hosszú távon, a szarufát megvédjük a párától a gipszkarton szerkezetet nem? kzbin.info/www/bejne/rpXEZYWZp7SfqLs
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
Talán lehet nem is kellene hermatikusan lezárni egy tetőt vagy épületet!?!?!? Járt már valaki egy hermatikusan lezárt épületbrn?
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
Mért van az ha akárhova akármikór lerakok valahova egy nejlont vagy fóliát alatta pára ...nedvesség keletkezik.. Lehet nem is kéne fólia... ? Pont az váltaná ki a problémákat??? Hmm... hogy is van ez most??
2 жыл бұрын
@@ferencdocs4279 A probléma a rossz kivitelezés. Nem a gyártók találják ki ezeket a megoldásokat, hogy minél többet legombolhassanak az építtetőkről, hanem az építtetők igényeit hallják meg a mérnökök, akik különböző megoldásokat találnak ki rá. Párazárónál maradva, az a gond, ha valamerre elszökik a párás meleg, akkor ott ha találkozik a hidegebb felülettel, akkor arra lecsapódik a pára. Na ez a gond, ezt kell megakadályoznia a párazáró fóliának. Ha valahol lyukas, vagy rosszul van felrakva, akkor elszökik ott a párás levegő. Ha "hermetikusan" lezársz egy épületet, (amit amúgy nem tudsz, de érdemes törekedni rá) akkor kevésbé fogod az utcát fűteni. Hogy ne akarj megfulladni bent, ezért hőcserélős szellőzőt érdemes beszerelni.
@szondics70
@szondics70 2 жыл бұрын
@100 films present A csapadékzáró fólia és a szigetelőanyag közt szokták előírni az 5 cm légrést, ez talán azért kell, hogy az 50 fokra felmelegedett tető ne adja át a hőt az ásvány gyapotnak, ezen az 5 cm-en átcirkulál a levegő, és rossz a hővezetési tényezője.
@tibordessefy1528
@tibordessefy1528 2 жыл бұрын
@@szondics70 Nem, ezt a légrést nem erre találták ki. A héjazat áthűtésére a fólia feletti ellenlécezés szolgál. Erre a légrésre a fólia alatt azért van szükség, hogy az esetleges pára, ami átjut a hőszigetelőrétegbe, ki tudjon párologni és kicsapódjon a fóliára, a fólia pedig elvezeti a belső oldalon a csapadékot a tétszerkezetből. Utólagos hőszigetelésnél sajnos nincs jobb megoldás. Ez valóban rontja a hőszigetelést, viszont hosszabb élettartamot is garantál a szerkezetnek. Ennek kiváltására találták ki a membrános páraáteresztő tetőtéri fóliákat, de nem túl költség hatékony leszedni az egész tetőt, majd a fóliát is cserélni.
@csabakiss464
@csabakiss464 2 жыл бұрын
Hihetlen mennyi kontàr semmirekelö f......sz van!!! Nàlam a fütésszerelö került elzavaràsra mivel vàllalhatatlan munkàt végzett!!!! Köszönöm a videòit!!! Csak igy tovàbb
@peternagy6495
@peternagy6495 2 жыл бұрын
Üdvözlöm kedves Péter !Én úgy gondolom hogy a Magyar Szakmunkásképzés is egy vicc ,mivel most ahogy dolgozni kezdtünk épp most is látom ,egy Mesterre 18 gyerek jut ,akikből kőművest kéne faragnia és a legszomorítóbb az hogy a fele gyereket sem érdekli a dolog ,de a mestert sem hogy lesz e belöllük valami vagy sem ,mondjuk azt is kétlem hogy az állítólagos mester értene is hozzá ,a hibákat sajnos az alapoknál kell keresni ,és pont a múlt héten jöttem rá hogy édesapám mért adott engem egy nagy céghez tanulónak és nem az iskolában taníttatott meg a szakma rejtelmeire , most is a fiatalok vízzel vakolnak és a felhőt dolgozzák el :D Mondjuk elég szép munkát végeznek,legalább lemossák a falat ,de hogy ebből ők vakolni nem tanulnak meg az fix ,pedig a főnököm nem sajnálná töllük az anyagot sem :D Itt a szakember képzésben is hatalmas hiányosságok vannak főleg hogy ezek a fiúk 3 dikosak és idén kőműves bizonyítványuk lesz ,csak az a kérdés hogy ? meg mennyinek ? meg mire ? És ezzel nem a gyerekeket akarom bántani mert ha nem tanítják őket ,arról nem ők tehetnek , pedig van köztük 8-10 aki nemcsak buliból jár iskolába ,azt megfigyeltem, főleg egy Árpád nevezetű aki maradni szokott 2 után ,ahogy ő mondta hogy tanuljon is valamit mert érdekli a szakma ,ő pl. elég ügyesen vakol ,vannak tehetségek csak foglalkozni kéne velük és nem végzős kőműveseket vízzel vakoltatni mert vicc , ez nem idevágó téma de sokszor pont a múlt játszik közre ebben ,viszont az ő bűnük meg az amit nem tudok , nem csinálom meg inkább otthagyom vagy ajánlok mást ,nem szégyen az . További szép napot ! és jó munkát kívánok !
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
Az utódainkat támogatni kellene. Az a baj hogy a vállalkozók nem teszik ezt meg! óriási hiba! Én is már úgy mentem az ipariba hogy elötte már kisinas vóltam. és tanultam tanítottak.. mire mentem az ipariba már kb. képpe voltam ezzel azzal. ... Lehet ez is hozzájárúlt hogy kitünővel végeztem. de ez most mindegy. Vólt helyzet egy munkahelyemen, hogy a válalkozonak lehettek vólna tanulói, elutasította.. Én felajánlottam a betanításukat, foglalkoztatásukat, de az volt rá a válasz nincs erre idő. úgyhogy ennyit erről.. később máshól, lett rá alkalmam és jó vólt nekik segíteni.. és egyátalán nem hátráltatta a munkám.. ugyan úgy elvégeztem minden rámeső feladatot. Szóval sajnos azt kell mondjam a vállalkozók nem támogatják ezt,, sehogyan,, sújjos hiba!!!!
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
és még annyit hozzá.... miért is nem érdekli a gyerekeket? Mert mit látnak? Apa hazamegy koszosan abban a ruhában amiben othon is szokott lenni, mert a munkaadó nem ad neki. Majd Ül a wc. egy óráig mert a meló helyen nincs wc.. Aztán meg megissza a gyerek hideg fantáját mert még a vize is elfogyott munka közben, és még csak azt se vitt a munkaadoja..holott hőségriadó is volt épp az nap. Aztán mit lát még, odamegy apjához hogy szeretne külön szobát, erre apuka válasza, nem megy fiam mert nem vagyok bejelentve igy hitelképtelen vagyok. Nos miért is nincs kedvük a szakmához... mert ezt látják az esetek 70% ban az országban.
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
nem a karton lécezésnél 10:13h ajánlott a szegtömítő szalag ..vagy lehet nem jól tudom? A szegtömítő szalag elsősorban vízzáró és vízhatlan alátétszigetelés esetén alkalmazandó. Feladata, hogy az ellenléc alatt óhatatlanul létrejövő lyukaktól távoltartsa a nedvességet. Az alátéthéjazatra illetve alátétszigetelésre kell ragasztani az ellenléc alatt annak teljes hosszában. Vagy jelen esetben is kellene? ha igen akkor hogyan és mien formában? Minden szeg alá tenni kell? Konkrétan erről lenne egy videó, mert engem érdekelne, hogy mi a helyes mególdás köszönöm! Mi a helyes rétegrend? 1. szabvány szerinti 2r gipszkarton 2. fém profil 3. .....stb.... Hogyan tovább????
@csabaseres8120
@csabaseres8120 2 жыл бұрын
Engem a érdekelne, hogy a padlástérbe hogyan tudok felvezetni bármiféle vezetéket utólag nyílás nélkül, illetve hogyan oldható meg ez hatékonyan? Mert legegyszerűbb felvezetni egy gégecsövet a falban, de ahogy régebbi videóban megtudtam az nem a legjobb megoldás. Vagy ha már be van építve a gégecső, akkor azt el lehet valahogy zárni a párától? :D Köszönöm!
@tibordessefy1528
@tibordessefy1528 2 жыл бұрын
Lehet kapni ehhez speciális céleszközt. Villanyszerelésnél ezeket az anyagokat pl. könnyűszerkezetes házaknál alkalmazzuk, hogy a párafékezést és párazárást szakszerűen kialakítsuk, visszaállítsuk. Légzáró mandzsetta, vagy tömítőgallér kifejezésre rákeresve meg is találod. Egy négyzet alakú ragasztó a közepén egy táguló gumihüvellyel, amit rá tudsz ragasztani a párazáró fóliára megbontás után és a csövet bele tudod húzni, majd a tetőre elvezeted a csövet a kívánt helyre. Drága, mint minden speciális technológiai alkalmazás. Csövet is lehet tömíteni, megfelelő anyaggal, sőt kell is, ha olyan helyre vezet. Villanyszerelést ne végezz magadnak, hívj szakembert!
@galistvan8557
@galistvan8557 2 жыл бұрын
Kedves Péter. A lakásba minden helység ( szoba,konyha,fürdő,műhely)vakolva párnafázva és azon a gipszkarton. A kérdésem az úgy jó vagy párazáró fólia kellet volna és ha igen melyik helységbe?Szigetelés nincs a gipszkarton és a fal között.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Akár jó is lehet, a kérdés, a pára lejut-e a hideg szerkezetig? Ha nem, akkor nem kell külön párazárás!
@forgonapra8064
@forgonapra8064 2 жыл бұрын
Ez nagyon minimál kofingos kivitelezés volt... Azt szeretném kérdezni, hogy a tetőtéri szigetelés hiányosságai, és természetesen a kezeletlen fa miatt, mennyi idő kb, amíg bírja így? tudom sok mindennek a függvénye, csak érdekelne meddig tartható fent ezt az állapot, köszönöm. :)
@napi111free
@napi111free 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Légyszíves vidd tovább a gondolatmenetet nekünk laikusoknak. Mi következik abból, ha kimegy a lyukakon a pára? Mit okzhat? Köszönöm!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A hideg térben lecsapódik, víz lesz belőle! itt egy video:kzbin.info/www/bejne/joqvaqaErayLqsk
@williamforsyth6667
@williamforsyth6667 2 жыл бұрын
"ha kimegy a lyukakon a pára?" Van egy kis pontatlanság a videóban - A lyukakkal nem az a gond, hogy kimegy rajtuk a pára, a lyukakon a benti meleg, párás levegő megy ki. Ahogy halad kifelé lehül, és egyre kevesebb párát képes magában tartani. A felesleg lecsapódik a felületeken. - Vagyis ha lyukakon ki tud menni a benti levegő, akkor az útjában minden folyamatosan vizes lesz. A faanyagokat megeszi a gomba, a szálasz szigetelések szétáznak, a téglák szétfagyhatnak. - Ahhoz hogy a pára kijusson, nem kellenek lyukak. A folytonos felületeken is átdiffundál a pára, anyagtól függő mértékben. A rétegrendek kialakításakor arra is figyelnek, hogy kifelé haladva a rétegek egyre könnyebben engedjék át a párát ami odáig eljutott.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@williamforsyth6667 így pontos, köszönöm!
@tobiassebaj7539
@tobiassebaj7539 2 жыл бұрын
Az a szomorú ebben az egészben, hogy szerencsétlen megrendelő jóminőségi anyagokat vásárolt, és ilyen gané emberek több kárt okoznak mint hasznot.
@zsuzsannadeak7913
@zsuzsannadeak7913 2 жыл бұрын
Kedves Péter, Tetőtér beépítés előtt állunk, kíváncsiak vagyunk a véleményére a fújt pur hab szigeteléssel kapcsolatban. Ajánlja ezt a technológiát? Ha igen, akkor lakott tetőtér szigeteléséhez melyik típust, a zártat vagy a nyitottat érdemes választani? Milyen vastagságban érdemes alkalmazni ahhoz, hogy megfelelően funkcionáljon? Plusz párazárásra (lakótér felőli oldalon) mindkét típusnál szükség van? Előre is köszönjük ha válaszol, szívesen néznénk erről a technológiáról is egy videót.
@nicktosa7465
@nicktosa7465 2 жыл бұрын
Cellulóz nem érdekli? Helyileg hol kellene szigetelni?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Sajnos elmaradt a válasz! Meg kell tervezni, mert ez egy egyetemi féléves anyag, amit kérdeztél! Általában jó, de alapvetően spec esetekben használnám. A zártcellás az, amihez nem kell párazárás!
@gtth4681
@gtth4681 2 жыл бұрын
Üdvözlet. Szintén tetőtérrel kapcsolatban lenne egy szakmai kérdésem. Rétegrend fentről: Tetőszerkezet (15mm OSB, lécezés, alàtét lemez, stb) zsindely fedéssel, alulról pàraàteresztő fólia, 0,37U értékű Ursa àsvànygyapot hőszigetelés 30cm vastagsàgban, függesztett gipszkartonszerkezet, hőtükrös pàrazàró "fólia", 12,5mm gipszkarton. Ez helyesen elkészítve hosszú távon energetikailag, szakmailag, megfelelő szerkezet? Köszönöm!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Ez egy jó rétegrend-de csak elméletileg! A sok gipszkartoncsavar át fogja perforálni a párazárót, és nem lehet elvinni a villamos vezetékeket sem! A párazáró réteg és a gipszkarton közé kell egy szerelőüreg a villanyszerelőnek, és egy plusz váz lécből vagy fémből, hogy a gipszkartont arra csavarozzák!
@gtth4681
@gtth4681 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor nagyon köszönöm a gyors választ! Illetve az összes eddigi videót, tanulsàgos, néha elképesztő "történetek". Tovàbbi jó tartalomgyàrtàst, kíváncsian várom a további videókat. Üdvözlet!
@laszlopeto3088
@laszlopeto3088 2 жыл бұрын
Üdv mindenkinek szerintem sok mester is most itt lát ilyen dolgokat .Azt hogy hogy is kellene dolgozni .Sokan lehet most hallanak ilyet először.. Sajnálom a tulajt a kivitelezőt kukoricára térdeltetni kell. Én már megtettem volt sírás.
@ferencsuto8910
@ferencsuto8910 2 жыл бұрын
Érdekelne a történet utóélete . Sikerült-e valahogy kijavítani ezt az ordenáré kivitelezést ?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
holnap reggel oda megyek...
@norbisarkany9921
@norbisarkany9921 2 жыл бұрын
Jó napot. Olyan kérdésem lenne, mi a helyzet ha gipszkartont ragasztunk fel vakolás helyett már mint az egész házban? Vagy az végett ki kéne vakoltatni az egész házat? Egy barátomnál kb 6 éve van ragasztva semmi gond vele! Válaszát előre is kőszönöm.
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
kimaradt válaszként... lehet így is szárazvakolatként is ismeretes. alá kell vakolni vékonyan, így légtömör lessz. nem árt dübelezni is! telibe kell fogasvassal húzni,, rengeteg ragagasztó kell hozzá. ahova nem jó a hobbi ragacs ,,,se praktiker se obis.. de miért is szeretnéd? eléggé költséges és nem olyan kemény kötött felület mint egy hagyományos vakolat. és nem ólcsóbb mint a vakoltatás. A vakolásnál attól rettegsz, hogy nem lessz egyenes és szép igaz? Erre sajnos keresni kell jó szakembert aki tud is vakolni, nem csak mondja!! tudom nehéz de van csak sajnos meg kell találni. Nem egyszerű! ha gipszkaronoztatod a falakat akkor is kell szaki aki bevakolja, de azt is el tudják rontani sajnos aztán kell további szaki aki kartonoz... sok sikert!
@norbisarkany9921
@norbisarkany9921 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen a gyors választ ri fix ragasztó val lenne ragasztva pontragasztásal ahogy a gyár előírja Különben 35 cm-es ytong fal. Külső falra 20 cm-es kőzetgyapot izoláció megy rá nem értem a belső vakolás lényegét ebben az esetben
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
@@norbisarkany9921 azt nem láttam hogy ytong van.. én leglettelném elötte. Arra persze nem kell vakolat.. Pontragasztás akkot meg pláne dübel ..nem azt mondom hogy 5centinként de középütt ..min 2 és csomópontok.. Cdak gondoljunk abba bele jogy a nikecelt is be dübelezzük.. pedig az csak kb. negyed akkora mint egy gipszkarton. De ez csak vélemény ahhoz hogy biztonságos is legyen a dolog.. láttam már lehuppanó lapokat.. felpúposodást.. csak ez egy vélemény egy csipetnyi tapasztaltokból
@norbisarkany9921
@norbisarkany9921 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen👍
@gyorgyreisch440
@gyorgyreisch440 2 жыл бұрын
Kedves Péter, ebben a videóban (is) többször használja a kezeletlen fából "nem lehet" tetőszerkezetet építeni mondatot. Szerintem , ahogy ebben a videóban is mutatja, viszont nem . Ezt a két kifejezést sokan és gyakran összekeverik, és (szerintem) rosszul használják. Pl. "záróvonalon nem lehet előzni", "járdán nem lehet parkolni", vagy ahogy ön most itt mondta "nem lehet kezeletlen fából építeni". Igenis lehet, csak nem szabad.
@fanaticpass
@fanaticpass 2 жыл бұрын
sógoromék laknak ilyen albérletben ahol csupasz tégla +karton van. azért tudom mert ömlött be a hideg a konektron keresztül. ez a szakma alja sajnos... remélem lesz ebből büntető jogi eljárás....
@norbertfrindik7175
@norbertfrindik7175 2 жыл бұрын
Szia! Lenne pár kérdésem a párával vagy csőtöréssel kapcsolatban...hol tudnálak elérni egy jó tanácsért?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
FB-on, Szakiellenőr, DE nem privátban kérlek! Nyilvánosan lszi!
@sandorgyura78
@sandorgyura78 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Üdvözletem! Szintén párazárással kapcsolatos problémám van. A FB-oldalára írtam!
@pozsega
@pozsega 2 жыл бұрын
Csak egy kérdésem lenne. A pára záró fólia nem kerülhetett volna a lécváz belső felére, közvetlenül a gipszkarton alá? Akkor talán kevesebb kókányolás lett volna.
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
A gipszkarton csavarjai jól kilyuggatták volna....
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
És az összes vezeték ami ilyenkor elmehet a fólia és a gipszk. között olyankor Az is össze vissza jukasztgatná a fóliát.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@antaltamasi9944 te már vágod!
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
Mondjuk ebben a konkrét esetben jobb lett volna,lehet még úgy is jobban szigetel kivitel készült volna... Lehet pont a szaki ellenőr mesélte valamikor,H egy nem annyira jónak tervezett épület jobban teljesített végül mint a nagyon jónak tervezett, mivel a másodiknál azok a kisebb hibák amit kivitelezéskor vétettek,sokkal nagyobb bajt okoztak mint az első háznál. Az jobban tolerálja .....
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor messziről ugatom😁
@balazscsoi5198
@balazscsoi5198 2 жыл бұрын
Kedves Péter, azt vettem észre hogy "ráfüggtem" a videóira pedig eszem ágában nincs építkezni...Nézek én gitáros oldalt (nem gitározok), kamionos oldalt (nem kamionozok) és elgondolkodtam, hogy mi a közös ezekben...a profizmus, érezni a videón, hogy nemcsak szakma hanem szenvedély is ezért a nézőknek is igényes tartalmat nyújt. Tetszik, hogy pozítívumokat is bemutat illetve hogy figyel arra, hogy a kekeckedés és az elvárható minőség közt különbséget tegyen.
@zamoca8811
@zamoca8811 2 жыл бұрын
Kedves Mindenki! A videóban hallottak, és látottak szerint a munkát egy műszaki ellenőr gelügyelte. Mi történik ilyenkor? Laikusként is látszik (a tulaj gondolom, ezért keresett mást), hogy szakszerűtlen a kivitelezés. Az ellenőrt ilyenkor nem terheli felelősség? Egyszerű halandóként honnan kéne tudni, hogy a megbízott ellenőr is alkalmatlan a munkára? Mindig 2-3 független műszaki ellenőrt kéne kihívni, aki a kivitelezőt és a másik ellenőrt is felügyeli?
@peterlevai8529
@peterlevai8529 2 жыл бұрын
Nekem is ez jutott eszembe. Illetve még a munkanaplóba is bekerült a megjegyzés, és semmi sem történik. Ilyenkor ez már szándékos károkozás lehet? Lehet ebből per?
@Micha3l111
@Micha3l111 2 жыл бұрын
Majd a karton mindent eltakar, ha akar! Folia folia a csipkes folia, meg az ejjel leragasztalak en. Bocs
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
Ne félj tulaj nem lessz baj, majd a festék eltakar...🤣
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
bocsi de ezt folytatnom kellett...
@peterlevai8529
@peterlevai8529 2 жыл бұрын
Sok videóban elhangzik, hogy kezeletlen fát nem lehet felhasználni tetőépítéshez. Ha én fatelepen vásárolok tetőlécet, akkor az mindene esetben kezelt fa lesz, vagy árusíthatnak kezeletlen fát is? Szóval kell erre figyelnem, ha faanyagot vásárlok vagy lekezelnek ma már mindent? Mi a tapasztalat?
@mariannpavik8189
@mariannpavik8189 2 жыл бұрын
Fatelep esetében nem tudom, de pl tüzépen van kezeletlen fa is, ezért szerintem kell rá figyelni. Vannak, akik a helyszínen maguk végezték a kezelést, családi programként, amikor hiánycikk volt a fa.
@gtth4681
@gtth4681 2 жыл бұрын
Szia. Nem kezelik, kérésre helyszínen màrtjàk àltalàban. Én 3 helyen jàrtam, mikor a tetőt csinàltàk az àcsok, mind3 helyen màrtatni kellett, plusz tétel volt, természetesen plusz pénzért.
@gezafazekas8913
@gezafazekas8913 2 жыл бұрын
A kémény környékét hogy lehet párazárni? Gondolom a hőhatás miatt ott nem célszerü fóliázni.
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/aHbaYouZrMZlrpI
@danielvadnai2882
@danielvadnai2882 2 жыл бұрын
Kedves Péter! Tudna ajánlani ácsot? 23. Kerületi társasház tetőtérbeépítése miatt lenne szükségem egy megbízható kivitelezőre. Várom válaszát. Köszönettel,V.Dániel
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Vállalunk kivitelező keresést, ellenőrzést. ide tudsz írni: mail@szaki-ellenor.hu
@szlukatundepecsenkane4485
@szlukatundepecsenkane4485 2 жыл бұрын
Ács Budapest, alias Balázs Péter. Ajánlom megnézni videocsatornáját. Minden munkáját videonaplózza és meg is osztja.
@danielvadnai2882
@danielvadnai2882 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Kedves Péter! Megkapta az e-mail-em?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@danielvadnai2882 közben írtam is!
@P.Norbert
@P.Norbert 2 жыл бұрын
Egy kérdésem lenne. Azt látom, hogy beépített tetőtérnél a födém szigetelés alá szoktak párazáró fóliát tenni, és azt ragasztják össze a tető szigetelését belülről védő párazáró fóliával. A födém szigetelésre rá az obs lapok, így csak alulról van védve a párától a födém szigetelés, a padlás légtere felől nem. Nem szükséges a födém szigetelése fölé is párazáró fólia?
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
De beépített tetőtérnél minek szigetelnéd a födémet, hanggátlás miatt?
@P.Norbert
@P.Norbert 2 жыл бұрын
@@antaltamasi9944 egyrészt hangszigetelés, másrészt nem állandó használatú, fix fűtés nélküli helyiség lenne, így fűtött-fűtetlen szoba közötti hőszigetelés. :)
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
@@P.Norbert értem. Akkor max,ha biztosra akarsz menni,betehetsz egy pàra áteresztő fóliát. Szerintem azt sem szükséges a pára miatt
@P.Norbert
@P.Norbert 2 жыл бұрын
Úgy gondolom a megoldás a padló alátét lesz párazáró réteggel.
@antaltamasi9944
@antaltamasi9944 2 жыл бұрын
@@P.Norbert de párazárás nem jó,mert a pára bentreked a szigetelésben
@krisztiandora97
@krisztiandora97 2 жыл бұрын
Tisztelt Péter! Kérdésem az lenne, hogy -a fa tetőlécet impregnálhatom, kezelhetem lenolajjal (lenolaj lakbenzinnel hígítva kb. 20-30%-ban) Favédelem szempontjából megfelel? Hol használhatom ezt a megoldást vagy egyáltalán nem ajánlott? Pl. 1. tetőszerkezeteknél nyilván nem, 2. álmennyezet építése faszerkezetből beton/panel és tégla lakásban tetőszerkezet vagy beton födém alatt. Gondolok erre azért, mert ha a betonnal érintkezik a fa, az sem tesz neki jót, különösen akkor, ha a felső szomszéd (többemeletes bérház esetében) beáztatja. 3. Faház oldalsó utólagos szigetelésénél, amikor a közetgyapot alá a fa rácsszerkezetet tetőlécből szerelik fel, össze. Hálásan köszönöm a választ. Egy "Amatőr" lakásfelújítás iránt érdeklődő.
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
nem,,nem,,nem,,,és nem
@ГуставКопас
@ГуставКопас 2 жыл бұрын
Tiszteletem! Csak érdeklődnék hogy ha tetőtér a szarufák között miért nincs szigetelés mert akkor nem csak a pára miatt aggódnék. Kösz
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
az most készül majd!
@zoltankun5715
@zoltankun5715 2 жыл бұрын
Csak egy kérdés?! 51 ben épült ház tetőszerkezete még mindig ál. Soha nem kapott semmilyen kezelést. Túl lihegett dolog, okoskodva ebből lehet ma pénzt keresni.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Nem baj, ha nem értünk valamihez, de akarjunk tanulni, tudod? Az 1951-ben beépített fa az előtte levő 70 évben nőtt! Amit most veszel, az utána, feleannyi idő alatt, és nem télen vágták, stb. ÉS régen úsztatták a fát, kiáztak belőle a sók, aztán meszelték, faszénkátrányozták, stb...
@norbertszanto4952
@norbertszanto4952 2 жыл бұрын
Ez a kezeletlen fa kérdése nagyon megfogott. Alapbol nagyon hasznos, de ez még nem a világ vége. Attol a fa ugyan olyan jo. Sajnos a fatelepen a 100x-osan túlhígított szerbe mártogatják a fát és kb 1 év után eltünik az egész még ha nem éri nap is. Nincs semmi baj a kezeletlen fával, és ha kezelik akkor meg kezeljék rendesen mert amit lehet kapni gombaölőzött fát nagy része csak szemfényvesztés.
@norbertszanto4952
@norbertszanto4952 2 жыл бұрын
De a párazárásrol megegyezik a véleményünk meg minden egyébről is.
@zsoltorosz1272
@zsoltorosz1272 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor sőt diólevél főzettel kezelték
@viktormolnar
@viktormolnar Жыл бұрын
Abszolút egyet értek. Nálunk sincs semmilyen párazáró fólia semmi ilyesmi. Mégsincs a párával semmi gond. Semmi penész meg pára sehol. Igaz a ház nem is pár hónap alatt lett összecsapva mint manapság. Hanem pár év alatt a 80 as évek végén. Szerintem ez az egész párazáró mizéria egy téves értelmetlen hülyeség.. ha egy ilyen új házban kellett dolgoznom bármit is egyszerűen borzalmas volt. A legkissebb munkától is szakad az emberről a víz. Undorító mindnek a klímája. Nálunk ezzel szemben nincs pára. Jelen pillanatban épp 33% a relatív páratartalom. Mondjuk tél van és száraz idő kint. Sajnos láttam pár építkezést és láttam mi megy. Lerakták az esztrich et (egyébként nagyon szépen. ) És egy hétre rá már rakták is rá a 60x30 as járólapot. Az a beton még olyan viszes volt mint egy mocsár. Ahogy elvettünk egy otthagyott vödröt ott volt a nagy vízfolt ami a betonból kijött. Megy rá a járólap. Aztán bezárjuk oda a többszáz liter vizet majd csodálkozunk ha évekig olyan párás a ház mint a büdösszar. Amit még jól be is zárunk a párazáró fóliával. Remek ötlet. Talán inkább meg kéne várni minden anyagot hogy rendesen kiszáradjon. És ez igaz a fára is. Amúgy azok a fa anyagok már valószínűleg úgy jöttek penészesen. Kivágják tök vizesen összekötik nulla szellőzéssel majd kirakják az egészet az esőre. Nem tud kiszáradni. És akkor csodálkozunk ha penészes. Sajnos ott is tróger mindenki. Leszarják. Csak ritkán látni fatelepen hogy legalább letakarják a fát. Sajnos. Amúgy miért nem jó a fa szerkezet a gipszkarton alá? Csak azért mert nem ehez szokott a szeme? Mert amúgy nem tartja meg a kartont mi? Mondjuk ha bevizesedik akkor lehet baj. De amúgy nem gondolnám hogy katasztrófa lenne. Amúgy igen azt a fóliázást jó szarul csinálták meg. Meg a fa munka is kissé szedett vedett. De azért el nem bontatnám. Mondjuk azért az ilyesmit illett volna előre egyeztetni a tulajjal. Az biztos.
@jozsefilyes2311
@jozsefilyes2311 2 жыл бұрын
Kedves Péter mutasd meg légyszives te hogy hogyan csinálsz meg legalább 1 munkát😊
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
megjegyzem, műszaki ellenőr vagyok, tehát nem nekem kell a kivitelezői munkát levégezni! Elég, ha tudom hogyan kell elvégezni, és bárhova elhívhatsz, a melósok nem fognak megfogni, mert meg tudom nekik mutatni! De lesz ilyen is! Ugyanis nagyon jól gondoltam , mikor szakközépbe jelentkeztem anno, hogy az az elméleti szakember, akit az első melós az első kérdéssel megfog, nem sokmindenre jó!
@keepupspeak643
@keepupspeak643 2 жыл бұрын
Fúú, a végén a csimborasszós rész fekszik! :D 😢 18:28
@eszterjuhasz804
@eszterjuhasz804 2 жыл бұрын
Hol van a szigetelès?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Egyelőre sehol...a párazáró és a tetőfólia közé lenne befújva...
@phylyp8
@phylyp8 2 жыл бұрын
Ilyenkor elcsodálkozom, hogy nagyapámék háza hogy maradhatott lakható 122 évig.
@adriankosa6751
@adriankosa6751 2 жыл бұрын
A mi házunk is 110 éves. Hogy maradnak talpon a régi házak? Ha kapott némi szigetelést az alap, akkor a fő nedvesedési gond el is hárult. Tetőszerkezet egyszerű volt, mindig tudott szellőzni, ezek az új megoldások jók, hatékonyak, DE ha bárhol a rétegrendben hiba lesz, akkor borul a bili. Nincsenek egymást kiváltó biztonsági megoldások, láncba kapcsolódik minden réteg a rétegrendben. Ha bejut csak 1db rágcsáló, megrágja a párazáró, páraáteresztő fóliát, máris olyan végzetes hibát okoz, ami idővel nagy károkat tesz a faanyagban. A másik gondom ezzel a technológiával, hogy egy javíthatatlan felépítésű. Mindent bontani kell ahhoz, hogy a legelső réteghez hozzáférj. És ugye azt mondják, hogy a hő 30% távozik a tetőn át. Igen, de az ebbe beleőlt anyagok ára hány év múlva térül meg, főleg ilyen kókány módon felrakva még károsítja is a szerkezetet. Akkor felteszem én a kérdést, hogy megéri-e spórolni a 30%-on, ha nem tudjuk kifizetni a megfelelő tudással rendelkező szakit, cserébe egy kókány csapat miatt, majd elrohadnak a tartószerkezetek? Nagyon túlbonyolított ez a rendszer, egyszerűbb és szerelhetőbb megoldás sokkal jobb lenne.
@mandljanos2932
@mandljanos2932 2 жыл бұрын
Amennyire tudom az öregektől régen csak száraz fát használtak, amin a gomba már nem talált fogást a nedvességtartalom alacsony mivolta miatt. Ma egyik nap még a rigó fütyül a fán másik nap már faanyag. A párával akkoriban azért nem volt gond, mert hagyták elmenni. Cserébe nem építettek be tetőteret, és nem szigetelték agyon. A gond ma ott van amikor egy zsákutcába engedjük a párát, és csak arra tud távózni amerre nem szeretnénk. Öregek megmondták, hogy a víz meg fogja találni az útját, kérdés, hogy az nekünk jó-e.
@benusmiklos5374
@benusmiklos5374 Жыл бұрын
Semmilyen mester, vállalkozó nem tud építeni, kivitelezni rendesen"
@gaborlukacs5712
@gaborlukacs5712 2 жыл бұрын
Ebben a videóban több dolgot nem értek.A párazárás úgy ahogy mondod egyszerűen rossz.De 3 dolog ami zavar engem.Egy,tetőtérbeépítést látunk,mi a mennyezetet,ferdesíkot és térdfalat vagy előtétfalat ki hogy hívja 2 réteg 12,5 tűzgátló gipszkartonnal borítjuk.(Kizárólag fémvázzal).Alsó réteg után glettelés illetve tömörítés aztán a második réteg.Ezek után jöhet kizárólag a belső alapkiépítés.A videóban az látszik hogy a már kiépült belső válaszfalak közvetlen a faszerkezethez kapcsolódnak.Hiába a fémprofil A1 minősítése(bár itt az is fából van) a gipszkarton semmivel se találkozik.0 a tűzgátlás.Gondolom a mennyezet is 1 rtg gipszkarton lesz mint ahogy a falak is.Nem kívánok neki egy lakástüzet mert akkor volt tető nincs tető.Illetve a végére egy gondolat,tervező a tulaj ha jól értettem.Khm.....
@Homeelectric
@Homeelectric 2 жыл бұрын
Milyen szegtömítő szalagot ajánlasz?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Mi Jutát és dörkent használunk, de bármi jó, ami erre van kitalálva
@Homeelectric
@Homeelectric 2 жыл бұрын
Köszönöm a segítséget.
@Homeelectric
@Homeelectric 2 жыл бұрын
Szerinted az jó megoldás lehet, hogy a fém szerkezetre ràragasztom a párazáró fóliát majd minden profilra ragasztok szegtömítőt? Így a karton csavar mellett is zárna rendesen.
@csabalaszlo5644
@csabalaszlo5644 2 жыл бұрын
Fóliánál 10cm átfedés kellene. 50kilóméter cserépléc?
@gyulanemes6721
@gyulanemes6721 2 жыл бұрын
A belső falak kemény 7 cm vastagok. Jó lesz az akusztikája a tetőtérnek. Napos időben nem csak hallják, de néha látják is egymást a szomszédos helyiségekben. A pókháló fa-szerkezet egy csoda.
@attilarapali3933
@attilarapali3933 2 жыл бұрын
Ezt te honnan veszed hogy 7cm vastagok a falak.Gondolom megmérted .
@gyulanemes6721
@gyulanemes6721 2 жыл бұрын
@@attilarapali3933 Igazad van, falnak nem nevezném, inkább belső térelválasztó. Már a kezdő képen is jól látszik, hogy mekkora a két felület közötti távolság. Hát nem nagy, ami jót tesz a hangszigetelésnek a belső térben. Te építetted ? Mert akkor kafa 🙂
@GRicsi89
@GRicsi89 2 жыл бұрын
Ez a szerkezet valami köpedelem. Nem vagyok benne a szakmában, csak amatőrként vagyok jelen, de ez... Erre szavak sincsenek. Ilyen össze-visszaságot, semmi rendezettség, csak anyagpocsékolás. Minden irányba odacsavarozgatott cseréplécek. A fólia szintén minden irányból megy minden irányba. Ez szó szerint csak fel van hányva a falra és kész. Én tuti visszabontatnám az egészet és kifizettetném az összes elpocsékolt anyagot. Ez így egy nagy nulla.
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
Mindenképpen ..ÚJRATÁBLA!!!!!!!!
@szilidszudzsaro7243
@szilidszudzsaro7243 2 жыл бұрын
Ács Budapest mikor beufozza a falakat
@kovacszoltanjanos8850
@kovacszoltanjanos8850 2 жыл бұрын
Ez egy hányadék, akóm-bakóm. Ez valóban megtörtént? Szomorú. Üdv: Zoltán
@ferencdocs4279
@ferencdocs4279 2 жыл бұрын
Mégegy észrevét. A kartonok találkozásait éleit nem kellett vólna megvágni? Én úgy tudom megszokták bandázsólni....
@sandordudas9664
@sandordudas9664 2 жыл бұрын
Padlásban a macska lakik, nem ember! A padlás azért van, hogy a lakás páráját kivezesse a természetbe, de az eső ne essen be!
@belahobor8378
@belahobor8378 2 жыл бұрын
Na ilyenkor kellene a tervező nevét közzétenni hogy ilyen mestereket el lehessen kerülni
@afterpartyvarnai6589
@afterpartyvarnai6589 Жыл бұрын
Az kemény :D
@expamandro
@expamandro 2 жыл бұрын
kőzetgyapot szigetelés a legalja. Ilyet sem lenne szabad házakba beépíteni
@akosszucs1455
@akosszucs1455 2 жыл бұрын
Nagyon érdekelne, hogy melyik jogszabály tiltja a kezeletlen fa beépítését. Főleg, ha 1996 óta hatályos. Jól jönne, ha meg tudná hivatkozni az, akit épp az ellenkezőjéről akar győzködni a sok "jólvanazúgy" kókler.
@jozseffinta5308
@jozseffinta5308 2 жыл бұрын
USA ban tiltva van kezelt fával beépíteni ahol nincs nedvesség nek kitéve mint pince falak vagy beton al való érintkezés az ottan kötelező kezelt fa legyen mint tetőtér vagy első második emeleti falak nem lehet kezelt fa
@sandormolnar6275
@sandormolnar6275 2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/j2asqKaujKuMrdE Kedves Péter, Kíváncsiak lennénk a meglátásodra, hogy párazáró fólia vagy hullámkarton is elég lehet a szigetelés alá, ahogy az a linkelt videóban látható. Köszönjük. Üdv, Sanyi
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A sár magában jó párazáró, és a meleg oldalra kerül, ha lehőszigeteljük. Nem kell párazárás.Nem tudtam végignézni, de jó az alapvetés
@bozsokitamas468
@bozsokitamas468 2 жыл бұрын
Nem értek hozzá, de nekem azok a gipszkarton csavarok is eléggé a sarkokon vannak... :(
@Dannympower_shdwgarage
@Dannympower_shdwgarage 2 жыл бұрын
A villanyszerelés is hagy némi kívánnivalót ahogy elnézem. Azzal miért nem tetszik foglalkozni a videókban? Sajnos nagyon sokszor megyek ki mások után javítani. Nagyon kevesen szerelnek szakszerűen… es a megrendelők még mindig nem értik meg, hogy egy szakszerűtlen villanyszereles is legalább annyira végzetes lehet mint egy elrontott tető..
@zsoltfuri8974
@zsoltfuri8974 2 жыл бұрын
Dörken fóliát így meggyalázni....
@hunbold1
@hunbold1 2 жыл бұрын
Félpárazáró fólia.
@belabeni7492
@belabeni7492 2 жыл бұрын
Ezt miért így?😫😫😩
@pifoeko4580
@pifoeko4580 2 жыл бұрын
OTT milyen penész lesz konkrétan életveszélyes ha így marad!
@akosszeredi5571
@akosszeredi5571 2 жыл бұрын
Üdv. 2:07 ha fa szerkezetbe nem lehet be építeni,akkor árulni miért lehet? Köszönöm előre is.
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 2 жыл бұрын
Szegény pára! AA...
@szabolcsbalogh6830
@szabolcsbalogh6830 2 жыл бұрын
Ez a méreg nem a cián 🤭 rengeteg munka , plusz pénz kidobás a javításra , helyreállításra . Szégyen milyen szakik mondják magukat szakik nak .
@zsoltzombory8553
@zsoltzombory8553 2 жыл бұрын
Ismerős nyáron vásárolt vályog ingatlanba így volt megoldva a fal vízszigetelése, kérdés: mennyire kell lesüllyedni szánalom kategóriába, hogy valaki ilyen kamu szigetelést összeokádjon? kzbin.info/www/bejne/hnnHiKB7pbqYqs0 kzbin.info/www/bejne/q6iohqxqhsRgpZo
@MrBalintka01
@MrBalintka01 2 жыл бұрын
Ez a para zaras nem sikerult megint
@MoondawnHuDMFanClub
@MoondawnHuDMFanClub 2 жыл бұрын
Blower Door Teszt: kzbin.info/www/bejne/eXnEiKSmlqiJe5o
@marcilesko1058
@marcilesko1058 2 жыл бұрын
Ellenpélda: kzbin.info/www/bejne/qnjXe6ulYpp3osk
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Köszi! ez tényleg jó!
@janosvarga9628
@janosvarga9628 2 жыл бұрын
Egy naivnak tünö kèrdès .Ha nincs a padlás beèpitve ,át tud a szerkezet szelözni .Minek kell foliába csomagolni ,mert a nylon mindig nedvses . Olyan mint a szög, korhadást okoz.
@andreadvorak6948
@andreadvorak6948 2 жыл бұрын
Ez a kivitelezés több sebből vérzik. A felhasznált PE fóliát nem ezzel a feketek, kaucsuk tömítő masszával kell összeragasztani, így tulajdonképen nem csak a csomópontok hibásak, hanem maga a felület is.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Köszönöm! Eddig el sem jutottunk...
@gyulafejer6237
@gyulafejer6237 2 жыл бұрын
🌲💦🍄
@MrImi78
@MrImi78 2 жыл бұрын
De az miért van hogy nem más kivitelezőtt ajánlasz . Csak magad!! Nem csak te vagy a piacon szuper man .......
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
ott az egész szaknévsor, internet, minden...kiválaszt valakit, és segítek megnézni, hogy okés-e? De én ismeretlen feladatra nem ajánlok olyan embert, aki nem tudom, ráér-e? Mert végül 2 oldalról kapom az ívet! No, ezért!
@renatotorday
@renatotorday 2 жыл бұрын
Jó bornak nem kell cégér! Mi a bajod ezzel, nincs elég munkád? Engem például nem kell, hogy ajànljon, mert tele a naptàram. Mi értelme lenne?
@akosbodo6775
@akosbodo6775 2 жыл бұрын
Még mindig itt ezen az oldalon? Remélem tanulsz is a látottakból :)
@MrImi78
@MrImi78 2 жыл бұрын
@@akosbodo6775 igen azt is hogy mennyire szeretheti egy ember magát :)(
@akosbodo6775
@akosbodo6775 2 жыл бұрын
@@MrImi78 van aki úgy "szereti magát" hogy ingyen tudást biztosít, mi az amit kerüljünk el pl egy építkezésen és van aki úgy szereti magát, hogy előbbi embereknek megy trollkodni a YT oldalára. Dehát az internet már csak egy ilyen sport :)
@tamastamas5808
@tamastamas5808 2 жыл бұрын
Egyetértek avval hogy ez a "szakértés" puszta trollkodás a népszerűség kedvéért. mondhatni közel voltam tűzhőz, szóval tudok olyan dolgot, amit nem említ a videó. A tulaj bölcsen hallgat arról hogy a költség vetést úgy kellett szabni hogy az beleférjen az állami támogatásba
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
A költségvetésben Dörken fóliával készített párazáró réteg volt. Ez pedig nem az! Sőt, igen messze van az a fóliázás a párzárástól, amin egy hízott veréb át tud repülni. Nem mellesleg, milyen minőségben voltál közel? Netalán résztvettél benne? Mindez nem lett volna baj, ha sikerült volna rendbeszedni. ez sajnos nem történt meg! Tehát erről ennyit!
@muranyizsolt1844
@muranyizsolt1844 2 жыл бұрын
Valóban létezik trollkodás, de tamáskodás is. És én kérek elnézést, ha valóban duplán hívnak Tamásnak. Jómagam is testközelböl láttam ezt a kivitelezést, és hidd el a pénztelenség és az igénytelenség nem járnak együtt. Utóbbiból jóval több van, mint amit a szakértő bemutat.
How it feels when u walk through first class
00:52
Adam W
Рет қаралды 21 МЛН
Бенчик, пора купаться! 🛁 #бенчик #арти #симбочка
00:34
Симбочка Пимпочка
Рет қаралды 3,1 МЛН
ТИПИЧНОЕ ПОВЕДЕНИЕ МАМЫ
00:21
SIDELNIKOVVV
Рет қаралды 1,6 МЛН
Reclaimed Parquet floor - Not removing the tar!
7:36
Paul Robinson
Рет қаралды 145 М.
@egyorasferj - Gipszkartonozás tetőtérben.
7:10
Egy Órás Férj
Рет қаралды 1,7 М.
Gányolás húszmilliós nézettséggel
21:02
Becsületesnepper
Рет қаралды 191 М.
Alulról nedvesedő falazatok kezelése egyszerűen
6:56
MAPEIHungary
Рет қаралды 266 М.