A Ty pamiętałeś, żeby *subskrybować? **bit.ly/2OrJZ6f* *Sprawdź aktualną ofertę domów: **www.tanidomszkieletowy.pl* Co do *prezentu, to zapraszam do **14:57* Cześć! Dzisiaj omówiliśmy sobie *ostatnie istotne aspekty związane z płyta fundamentową* i tym samym zamknęliśmy *całą serię na temat rodzajów fundamentów.* Uff odcinków było sporo ale *czas iść z materiałem dalej, prawda? :)* Zapraszam do oglądania oraz na *następny odcinek, gdzie zobaczycie jak wygląda projekt budowlany!*
@dawidpeczkowski64802 жыл бұрын
Dzięki za materiał. Pytanko takie: Jakie są różnice między płytą ocieploną góra a jakie ocieplaną od dołu. Jak to jest z oddawaniem ciepła przy ogrzewaniu podłogowym. która wersję płyty zastosować? Dom murowany.
@drzeky2 жыл бұрын
Ogrzewanie podłogowe potrzebuje czegoś, co tę temperaturę zakumuluje oraz izolację pod spodem aby owo ciepło nie szło w grunt.
@adamgalinski71414 жыл бұрын
Super przedstawiona wiedza.:)
@drzeky4 жыл бұрын
Staram się możliwie zjadliwie to pokazywać :)
@wojtek5852 жыл бұрын
Witam, czy mógłby Pan podpowiedzieć, jak poradzić sobie z mostkami termicznymi między ścianą a płytą fundamentową w przypadku elewacji drewnianej (poziomej) domu szkieletowego? Dodam, że z powodów niskiej akumulacji oraz niższych kosztów interesuje mnie izolacja u góry. Z góry dziękuję za wskazówki.
@drzeky2 жыл бұрын
Jeśli plyta fundamentowa ma izolację po bokach, to powinna dochodzić do elewacji drewnianej i nie ma wtedy problemu.
@michalk60823 жыл бұрын
Hej. Jesteś jedynym kanałem, na którym znalazłem to czego szukałem a mianowicie opis płyty z izolacja od góry 👍 Architek z konstruktorem proponują mi płytę o grubości 30cm betonu z izolacja właśnie na górze!! 15cm EPS! Grunt glina - mady rzeczne! Będzie ok? Pozdrawiam
@drzeky3 жыл бұрын
Witam i cieszę się, że moje materiały są pomocne :) Brzmi dosyć drogo ale w końcu ktoś to przeliczał w tym projekcie. Dużo tutaj narzucają warunki gruntowe.
@michalk60823 жыл бұрын
@@drzeky Boję się że tego nikt nie przeliczał, a jedynie ktoś zabezpiecza się by nic się nie działo z budynkiem, a ja będę musiał za to płacić :( jednak z drugiej strony w tym przypadku chyba lepiej dać więcej niż za mało . . . ?!
@drzeky3 жыл бұрын
No nie, ja też jestem zdania, że coś ma być wytrzymałe na tyle na ile potrzeba i nic więcej, bo to zbędny koszt finansowy i czasowy. W tym przypadku warunki gruntowe mogą grać rolę ale proszę spróbować chociaż wypytać konstruktora czy to aby nie jest przesadzone.
4 жыл бұрын
Hej. Pytanie odnośnie domku na zgłoszenie - 35m. Na podstawie jakich informacji powinniśmy dobrać fundament? Grunt w 1 strefie przemarzania. Jaki byś wybrał dla osoby bez doświadczenia? Skłaniam się ku słupom, ale też dużo osób poleca płytę fundamentową, która jak się okazuje dla domku 35 może wyjść podobnie cenowo, a może i taniej :) 💰
@drzeky4 жыл бұрын
Hej! Strefa przemarzania mówi jedynie jak głęboko taki fundament musi sięgać, żeby zminimalizować ryzyko wysadzenia go przez wodę. Jeśli nie masz doświadczenia to polecam jednak słupy, są zdecydowanie prostsze w wykonaniu. Nie ma możliwości, żeby płyta fundamentowa wyszła taniej od słupów pod taki domek. Nawet robiąc niezgodnie z technologią, bez wymieniania gruntu i zagęszczania go to sam materiał kosztuje więcej.
4 жыл бұрын
@@drzeky Dzięki za info ♥️
@bogdanpar81604 жыл бұрын
no rysunek nawet na kartce ołówkiem na bieżąco rysowany dużo by pomógł!!!
@drzeky4 жыл бұрын
Robię co mogę :) W nowszych odcinkach już staram się w ten sposób pokazywać. Zachęcam do oglądania na bieżąco :)
@zk32804 жыл бұрын
Trochę spóźniony ale.. obejrzałbym odcinek o porównaniu kosztów.. obstawiam że są porównywalne (wariant ocieplenie pod płytą) a łapkami bym się nie przejmował.
@drzeky4 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz :) Cóż, moje kalkulacje miały być nagrodą dla widzów. Niestety nie udało się spełnić warunku jaki dałem aczkolwiek niedługo wyjdzie odcinek z nagrodą pocieszenia dla tych, co odpowiedzieli na moją propozycję :)
@jerzywilk72244 жыл бұрын
A co Pan może powiedzieć o Ringmur system fundametowy? kzbin.info/www/bejne/rafZlaWfbdSDh7M&feature=share
@drzeky4 жыл бұрын
Witam. Oglądnąłem i muszę przyznać, że mocno przekombinowana budowa tej płyty jest. Przy tym mało to innowacyjne, bo przecież można kupić sobie systemowe kształtki z twardego styropianu, tworzące "koryto" do zalania betonem. Tutaj jest coś na wzór pustaków szalunkowych ale ze styropianu, dodane zbrojenia i łączniki. Na gołe oko widać, że to będzie okropnie drogie.
@merkhava4 жыл бұрын
Pod płytę - jeśli nie ma trudnych warunków wodnych, nie potrzeba robić warstwy betonu podkładowego!
@drzeky4 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz. Znów wracamy do zagadnienia podstawowego, mianowicie płyta potrzebuje specjalnego projektu i dokładnych obliczeń, zależnych od panujących na działce warunków. Grubość, kolejność, pomijalność warstw, zbrojenie - to wszystko z tego wynika. Pozdrawiam.
@merkhava4 жыл бұрын
@@drzeky Piszę to jako projektant płyt :) parę domów już stoi :) w tym ciężkie murowańce :)
@drzeky4 жыл бұрын
Mógłbyś zdradzić widełki cenowe projektu płyty o powierzchni 60-80m^2 na standardowym gruncie (glina, iły, trochę piasku) ?
@merkhava4 жыл бұрын
@@drzeky 1000 :) i więcej :) ale na razie moce przerobowe są na co innego skierowane.
@drzeky4 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za informację :)
@Lesek3324 жыл бұрын
Prostokąt 7x15m!!! :)
@drzeky4 жыл бұрын
Jak się "łapki" zgodzą za tydzień to pomyślimy :)
@emmariano74 жыл бұрын
843 osoby obejrzało, a tylko 48 łapek w górę. Cóż można powiedzieć... Wszyscy chcieliby wszystko za darmo. Taki to nasz Po jebany naród jak to ktoś kiedyś powiedział. Pozdro
@drzeky4 жыл бұрын
Hej! Co zrobić... za to zrobiłem nagrodę pocieszenia, porównując budowę ścian z bloczków i pustaków zalewowych :)