Płytki drukowane [RS Elektronika] #42

  Рет қаралды 142,786

RS Elektronika

RS Elektronika

Күн бұрын

link do PCB:
www.pcbway.com/
W tym odcinku znajdziecie kilka ciekawych sztuczek, pozwalających na rozszerzenie możliwości popularnych stabilizatorów z serii 78xx.
link do noty aplikacyjnej:
pdf1.alldatasheet.com/datashe...
pdf1.alldatasheet.com/datashe...
Spis
0:00 - 0:39 - Wstęp
0:40 - 2:33 - Ogólne parametry serii
2:34 - 5:30 - Podwyższanie napięcia
5:31 - 8:43 - Eksperymenty z podwyższaniem napięcia
8:44 - 10:04 - Podwyższanie prądu
10:05 - 10:29 - Regulacja symetrycznego napięcia
10:30 - 12:28 - Stabilizatory LDO serii 78Rxx
12:29 - 14:12 - Zakończenie
Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook'u:
/ rselektronika
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce audio -
Reduktor Szumu
/ reduktorszumu
Zapraszamy na stronę reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Пікірлер: 100
@MrKuba65
@MrKuba65 6 жыл бұрын
Masz niespotykany w przyrodzie dar krótkiego , lapidarnego przedstawienia tematu bez niepotrzebnych słów. Nieznany w polskiej edukacji publicznej. Do tego materiał jest zwarty , konkretny i pełen treści. Sama esencja. Szanujesz czas i inteligencję widza. Szkoda że przez cały okres edukacji jaki przeszedłem w życiu dopiero po 50-tce spotykam tak konkretnego wykładowcę. Chapeau bas !
@Neuroszima
@Neuroszima 3 жыл бұрын
niestety nie wszystko jest tu poruszone: 1. zero informacji o płytkach prototypowych. 2. "koszty płytek są znaczne", zero informacji o tym skąd takie płytki zamawia i jakiego rzędu są to koszty.
@zenonpompka
@zenonpompka 2 жыл бұрын
@@Neuroszima Jak by Ci ceny podał to zobacz kiedy materiał był kręcony, i poco ci to teraz, bystrzaku.
@rafaminkina3760
@rafaminkina3760 8 жыл бұрын
Twoje filmy są mega mega super ! Kiedyś kończyłem technikum elektroniczne, straciłem na ten proces 4 lata. W tym czasie nie nauczyłem się tak wiele jak z twoich filmów w ciągu kilku godzin. Nauczyciele powinni uczyć się od Ciebie sposobów przekazywania wiedzy . Podrawiam i dziękuję
@Max-vl1in
@Max-vl1in 8 жыл бұрын
+Rafał Minkina miałeś gorszą motywację
@fluffynexo
@fluffynexo 7 жыл бұрын
+Marcin Berman Bzdura, jestem po ogólniaku o profilu w żaden sposób nie związany z fizyką wykraczającą poza program nauczania (kończący się po pierwszej klasie liceum, gdzie z dziedziny elektryki i elektroniki były omówione tylko podstawowe pojęcia takie jak prawo Ohma) i ucząc się dosłownie od zera z tego kanału, bez problemu wszystko pojmuję, wystarczy posiadać przynajmniej w części sprawny mózg.
@pierdzielak
@pierdzielak 5 жыл бұрын
@@Marcin Berman Ja skończyłem technikum informatyczne nigdy nie trzymałem w ręku lutownicy a z tego kanału nauczyłem się dużo bez żadnego przygotowania merytorycznego ze szkoły profilowej wystarczy umieć słuchać i umieć szukać w internecie tego czego się z filmu nie rozumie
@DonEsteban3D
@DonEsteban3D 4 жыл бұрын
no ja też się nic nie nauczyłem, fakt nikt w klasie nie miał motywacji ale sposób nauczania to też była tragedia. Na studiach z kolei przynudzają. Rozumiem że trzeba podać te wzory z zespolonymi i calki ale za mało praktyki i mało przystępna ta wiedza. Amerykanie o wiele lepiej uczą. Obrazki jak dla dziecka a poziom wyżej niż u nas. I to wchodzi do głowy.
@ExtraChuje
@ExtraChuje 9 жыл бұрын
PCB można zamawiać, a jeśli robi się jakiś projekt za pieniadze, to nawet powinno się to robić. Ale z doświadczenia wiem że pierwsza wersja, niezaleznie od tego ile czasu poświęcimy przy jakimś tam eaglu, jakie DRC zrobimy, bardzo często ma jakieś problemy, jakieś niedoskonałości i kilka błędów, a na pewno nie jest jeszcze końcowo zoptymalizowana. Zrobienie sobie w domu pierwszego, czy kilku pierwszych prototypów ma taką zaletę że w ciągu godziny możemy zmontować prototypowy układ i go przetestować. A w ciągu dnia czy dwóch dni można doprowadzić wszystko do należytego porządku, zrobić porządne testy konstrukcji i mieć pewność że gdy płytki przyjdą już pocztą, zostanie sam montaż i nie trzeba będzie robić poprawek w kilkudziesięciu egzemplarzach gotowego urządzenia. Dwustronne płytki to też nie problem, narobiłem ich termotransferem kilka setek przez ostatnie lata ;) Takiego poradnika chyba w sieci za bardzo nie ma, więc jak chcecie mogę Wam "sprzedać" kilka moich patentów. Może kiedyś się przyda dla potomnych ;)
@neon3515
@neon3515 8 жыл бұрын
oglądam odcinek za odcinkiem i imponuje mi bardzo poziom wiedzy jaki Pan posiada :) naprawdę :) słucha się Pana bardzo dobrze, mówi Pan prostym, a zarazem bardzo technicznym językiem :) powodzenia, tak trzymać :) i łapka w górę oczywiście :)
@habitek
@habitek 7 жыл бұрын
Rewelacja. dziekuje. Lubie sobie nawet sluchac do snu :) cokolwiek to nie znaczy. po prostu jest swietnie to wszystko zrobione. Rob te filmy dalej ! Sily Mocy i Sukcesow
@axisz184
@axisz184 9 жыл бұрын
Trafiliście z odcinkiem idealnie. W poniedziałek idę do pracy w firmie produkującej płytki drukowane.
@adamwFX
@adamwFX 4 жыл бұрын
Pracowałem kilka lat przy produkcji pcb, moj dzial zajmowal sie produkcja plytek dwustronnych, w skrócie :1.polerowanie 2.wiercenie 3.kąpiel 4.metalizacja otworów 5.nakladanie foli światłoczułej 6.naswietlanie 7.plukanie/zmywanie nie naswietlonej foli 8.trawienie 9.soldermaska/naswietlanie/zmywanie 10.cynowanie punktow 11.opis... Generalnie troche roboty jest...
@Kudlathy
@Kudlathy 7 жыл бұрын
Przy produkcji przemysłowej płyt PCB warto poruszyć temat samych wykończeń padów :) Super kanał, zarówno ten jak i reduktor szumu
@januszjasztal2893
@januszjasztal2893 7 жыл бұрын
witam,fajnie opowiadasz,skąś to znam te projektowanie , malowanie i trawienie
@piotrlenarczyk5803
@piotrlenarczyk5803 5 жыл бұрын
Dziękuję za spoko materiał:) Moje prywatne przemyślenia co do produkcji elektroniki: Zabronisz celowego obliczania starzenia się elementów, to profesjonalni "inżynierowie" zaprojektują urządzenie z przewidywalnym czasem pracy, lub wprost zaprogramowaną ilością cyklów (np. tonery:) - dosłownie czapka pcheł. Są też inne triki oszustów: "podwykonawcy" z intencyjnie zaprojektowanym szkodliwym elementem, niskiej jakości plastik, przegrzewania, utlenianie się połączeń i lakierów, szczelne obudowy urządzenia z baterią, cienkie izolacje, złącza mechaniczne na dźwigni, brak możliwości naprawy/dokumentacji, et cetera. W Polsce nie opłaca się produkować elektroniki, bo nie da się konkurować cenowo z producentem, który nie płaci pracownikom.
@uzytkownikinternetu5514
@uzytkownikinternetu5514 9 жыл бұрын
Czekamy na więcej
@krzysztofradys7276
@krzysztofradys7276 8 жыл бұрын
Super filmy
@mariuszk2639
@mariuszk2639 Жыл бұрын
Niewiele w życiu lutowałem, w zasadzie jakieś tam mikrostyki, coś tam parę "zjaranych na oko" podzespołów. Czysta amatorszczyzna przez duże "A" 😁Fajnie było posłuchać prawdziwego fachowca od elektroniki. Pozdrawiam serdecznie...👋👍
@kadet6389
@kadet6389 6 жыл бұрын
Czekam bardzo na cz.4 ,BGA. Jak zacząć, sprzęt na start tak jak były odcinki o lutownicy zwykłej na start czy miernikach. Wkręciłem się troszkę w temat ale też zagubiony jestem. Jakieś preheatery, temperatury żeby nie uszkodzić, hotair i IR, Laptopy, sockety płyt głównych, dużo szumu. Chciałbym zacząć się bawić w to, na razie bawię się samą kolbą. Lubie lutować :)
@pawematuszczak7316
@pawematuszczak7316 8 жыл бұрын
Kondensator to dwa przewodniki rozdzielone izolatorem, zatem każda ścieżka stanowi kondensator, zazwyczaj bardzo mały (pojemność zależy od powierzchni wspólnej przewodników). Pojemność rozproszona to właśnie wszystkie pojemności tych niewidzialnych kondensatorów, utworzonych przez ścieżkę na płytce z sąsiadującymi ścieżkami i (przede wszystkim) rozlanymi płaszczyznami (masy i zasilania). Stosunkową dużą pojemność ma "kondensator" stworzony z sąsiadujących warstw masy i zasilania i jest to efekt bardzo korzystny przy zasilaniu szybkich układów (powyżej ok. 150 MHz), bo przy tych częstotliwościach "prawdziwe" kondensatory już nie działają.
@Martini_2022
@Martini_2022 5 жыл бұрын
Wiesz jaka jest różnica między materiałami RS a twoim komentarzem ? Że ty chcesz zabłysnąć a RS przekazać wiedzę w należyty sposób. Z twojego komentarza i tak nie zrozumie nic nikt poza tymi co już to wiedzą i im twoje tłumaczenie do niczego nie potrzebne.
@Martini_2022
@Martini_2022 5 жыл бұрын
@@grzeniu9972 A co rodzice na to ?
@zbikot30
@zbikot30 5 жыл бұрын
Odnośnie mówienia ze odcinek za długi, JESZCZE żaden nie był xD !!!!
@borawskikrzysztofkali77
@borawskikrzysztofkali77 7 жыл бұрын
Super.
@michab7477
@michab7477 7 жыл бұрын
Jest jeszcze metoda frezowania CNC, super do prototypów (1 i 2 stronnych obwodów), mała płytka to kilka minut po zakończeniu projektu i można lutować :) Prawie każdą PCB tak robię, zanim zamówię profesjonalne wykonanie o ile potrzebuję.
@ergot1938
@ergot1938 9 жыл бұрын
Pojemność rozproszona występuje na dużych powierzchniach ścieżek (pojemność "tworzy się" pomiędzy dwiema warstwami jako okładki kondesatora). Nie wiem czy się to jakoś wykorzystuje, natomiast należy tę pojemność uwzględnić podczas projektowania układu. Szczególnie wrażliwe są układy w.cz.
@torskiz6115
@torskiz6115 5 жыл бұрын
1:18 Gierka w tle odpalona 😏
@Kujwdubie
@Kujwdubie 3 жыл бұрын
nope, wygaszacz ekranu "labirynt" :)
@pawelswirek8914
@pawelswirek8914 2 жыл бұрын
Pozycja 14:16 -- na podstawie własnych doświadczeń z oprogramowaniem Protel i Altium stwierdzam, że jest niewiele lepiej. Niby coraz lepsze algorytmy, ale nadal rezultat jest taki sobie. Podobno da się ogarnąć regułami projektowymi we wspomnianym oprogramowaniu kwestię autoroutera, ale ich definiowanie może zająć tyle czasu, że ręczne zaprojektowanie PCB okaże się być szybsze. Dlatego nie używam tej funkcji, mimo iż ona istnieje. Wczesne wersje wspomnianego oprogramowania (jeszcze pracujące pod DOSem) miały przypadłość robienia serdelków ze ścieżek (których poprawianie było potem żmudną czynnością).
@krzysztofj5534
@krzysztofj5534 Жыл бұрын
Warto by jeszcze wspomnieć o pcb na podkładach aluminium i elastycznych . 🙂
@frytk4
@frytk4 9 жыл бұрын
okejka w ciemno!
@Twoj_kumpel
@Twoj_kumpel 2 жыл бұрын
Całe życie próbowałem zrozumieć jak to działa i nagle pojawił mi się ten film na głównej i nagle dowiedziałem się wszystkiego czego chciałem się dowiedzieć 😂😂😂
@zenonpompka
@zenonpompka 2 жыл бұрын
💪
@marekborcz88
@marekborcz88 7 жыл бұрын
Można zbudować program komputerowy który automatycznie analizuje uszkodzoną płytkę rozpoznając układy ze zdjęcia i typuje uszkodzony układ na podstawie danych z kamery termowizyjnej, analizatora stanów logicznych i funkcji układu.
@wolvesarestrange288
@wolvesarestrange288 9 жыл бұрын
4:09 Hmm... jestem ciekaw co to był za router. Kiedyś próbowałem z routerem Yenka electronics, w porównaniu z tym było o niebo lepiej.
@webxtpl
@webxtpl 9 жыл бұрын
Przed 301 :D
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 5 күн бұрын
16:10 Znalazłem jeden kanał, na którym pojawiły się filmy o wykonywaniu płytek drukowanych metodą termotransferu oraz metodą fotochemiczną. Twórca przy okazji reperowania przerw w wydruku ścieżek dodał, że najlepiej użyć korektora w płynie i odradzał używania markera (permanentnego flamastra), bo w przypadku ścieżek namalowanych markerem wychodzą podtrawienia ścieżek i płytka PCB wygląda fatalnie. Do wytrawiania używał wodnego roztworu nadsiarczanu sodu w temp. od 40 do 50 stopni C. Jakby ktoś pytał to mam na myśli kanał "Majsterkowanie i nie tylko".
@krzywyzielarz
@krzywyzielarz 5 жыл бұрын
Płytki PCB można też wykonywać na frezarkach laserowych albo wrzecionowych.
@pawelswirek8914
@pawelswirek8914 2 жыл бұрын
Frezarki wrzecionowe... w latach 90 mieli takowe na AGH. Pamiętam, jaki to hałas generowało w Odlewniku.
@omyk22
@omyk22 9 жыл бұрын
Osobiście używam pasty "do rynien" z początku odcinka jako pomoc do lutowania smd oraz power led i sprawdza się bardzo dobrze.
@ExtraChuje
@ExtraChuje 9 жыл бұрын
+omyk22 tylko trzeba ją potem IPA wypłukać
@hackleberrym
@hackleberrym 8 жыл бұрын
+ktoś kto Nie szkoda dobrego piwa na płukanie PCB? ;)
@ExtraChuje
@ExtraChuje 8 жыл бұрын
+Michał Hickiewicz plukalbym kraftwerkiem, gdybym tylko to kupował;) żal by mi go nie było:)
@jakubwrobel8864
@jakubwrobel8864 8 жыл бұрын
Pojemność rozproszona to odległości między warstwa przewodzącą ścieżkami a zapomniałem nazwy tym co trzyma cała płytę w całości
@ImekxD
@ImekxD 9 жыл бұрын
1:26, na ekranie stary wolfenstein :D
@robikz
@robikz 9 жыл бұрын
+ImekxD Nie, to wygaszacz ekranu Win95.
@vinidveryou7766
@vinidveryou7766 5 жыл бұрын
Nie, to stary doom :P
@twojstarynaweselu
@twojstarynaweselu 5 жыл бұрын
@@vinidveryou7766 to wygaszacz ekranu w starym Windowsie
@kolejowydolnyslask5684
@kolejowydolnyslask5684 3 жыл бұрын
Ja mówię że to minecraft. Na środku xegły a na górze szkło.
@przemek4101
@przemek4101 8 жыл бұрын
17:00 Dosyć fajnym przykładem do płytek drukowanych jest płyta główna routera Wi-Fi ;)
@grzegorzkombinator7888
@grzegorzkombinator7888 6 жыл бұрын
RS proszę zrób odcinek jak naprawić przegrzane lub oderwane punkty lutownicze na płytkach .Z pewnością taka wiedza przyda się dużejj części twoich widzów;-) .
@nobodynew8128
@nobodynew8128 5 жыл бұрын
17:58 płytka 1.5 stronna ;)
@Gu3scik
@Gu3scik 9 жыл бұрын
Mentor ma całkiem znośny autorouter tylko trzeba go porządnie zaprogramować. Oprócz tego wrażliwe moduły (timingi, impulsowe, radio) i tak projektuje się ręcznie a zostawia routerowi "nudne" połączenia :)
@TheDambo1
@TheDambo1 9 жыл бұрын
Rozw zagadki - ścieżki o różnych potencjałach działają jak okładki kondensatora, są to małe pojemności, ale mamy dzięki temu np "darmową" dodatkową minifiltrację zasilania. Anteny BT itp nie mogą mieć nad/pod sobą innych ścieżek podejrzewam, że z tego powodu.
@MariuszCuch
@MariuszCuch 4 жыл бұрын
15:50 druga połowa lat 90-tych, kiedy dopiero było na Ziemi kilka drukarek 3D w cenie Rolls-Royca, trawiliśmy w blasze miedzianej na wylot galanterię do makiet, głównie barierki i żaluzje w skali 1:100.
@vinidveryou7766
@vinidveryou7766 5 жыл бұрын
Ten Doom na monitorze :D
@kolejowydolnyslask5684
@kolejowydolnyslask5684 3 жыл бұрын
To bardziej minecraft.
@marekborcz88
@marekborcz88 7 жыл бұрын
Można analizować uszkodzenia niektórych płytek termomatrem cyfrowym lub kamerą temowizyją i czujnikiem Halla.Można analizować pobór prądu układu scalonego.
@wacek4001
@wacek4001 8 жыл бұрын
15:12 Teraz się pożycza żelazko.
@grankeee
@grankeee 7 жыл бұрын
Wiem, że zagadka stara, ale pasty lutowniczej używa się przede wszystkim do lutowania rur miedzianych w hydraulice.
@hubibubi2732
@hubibubi2732 2 жыл бұрын
Pytanie- tworzenie się kondensatorów- już to omawiałeś, to od Ciebie to wiem........nauka została przekazana...... pozdrawiam
@darkstar2111
@darkstar2111 5 жыл бұрын
NT231 Q301 - bardzo mnie ciekawi co to za element, jeżeli ktoś rozpoznaje w 11:34 to będę wdzięczny. Google nie daje rezultatów.
@tomixq
@tomixq 5 жыл бұрын
Cewka a dokładnie rodzaj cewki dławik.
@husc7775
@husc7775 3 жыл бұрын
Kwas azotowy mnie "przedzurawiľ". I ad buster mi się ostatnio przypomniał z swoją "piranią".
@waldi_f1656
@waldi_f1656 Жыл бұрын
lata temu zawodowo, orcad, pcad, eagle, tango, excelon, gerber, obudziłeś demona :) a teraz się człowiek w tym IT marnuje.
@dawid19z54
@dawid19z54 9 жыл бұрын
Czy zrobi pan coś o płytkach uniwersalnych. Mam do wykonania amatorski projekt. Nie opłaca mi się wytrawiać płytki.
9 жыл бұрын
Czy czasem wykorzystanie spoiwa bezołowiowego przy BGA, nie ma związku z koniecznością nagrzewania całego układu? Przecież taki przykładowy chipset płyty głównej (jaki pokazano na filmie) nie wytrzymałby raczej nagrzewania do 350*C
@RSElektronika
@RSElektronika 9 жыл бұрын
+PoznańskaPyra Czasem nie.
@jakubwrobel8864
@jakubwrobel8864 8 жыл бұрын
+RS Elektronika jak nazywa się płyta główna od pc
@wojtaswrr
@wojtaswrr 4 жыл бұрын
Czy do lutowania BGA można użyć kulek ołowiowych, to znaczy z klasycznego lutu? Bardzo by to ułatwiło montaż w warunkach domowych
@alanbejnarowicz1631
@alanbejnarowicz1631 9 жыл бұрын
Fajnie maszyna do lutowania a na komputerze gra xd heheszki
@MaciekStaniec
@MaciekStaniec 9 жыл бұрын
+Alan Bejnarowicz to jest wygaszacz ekranu z windowsa 95. Pozdro
@neon3515
@neon3515 8 жыл бұрын
+Maciek Staniec gimby nie znajo :D
@MaciekStaniec
@MaciekStaniec 8 жыл бұрын
neon3515 A zajrzyj przyjacielu na mój kanał :D
@neon3515
@neon3515 8 жыл бұрын
+Maciek Staniec zaglądnę :) uczysz się w technikum elektrycznym? :) mnie kręciła i dalej kręci elektrotechnika, ale ostatecznie studiuje budownictwo :) ta i ta dziedzina bardzo ciekawa i strasznie obszerna :)
@MaciekStaniec
@MaciekStaniec 8 жыл бұрын
neon3515 Na razie uczę się w gimnazjum :) Ale myślę że wybiorę liceum, a nie technikum. Zobaczymy jak to będzie :)
@1995Neo
@1995Neo 5 жыл бұрын
Odcinek bardzo fajny, ale autoroutery są już tak dobre, że często nie ma konieczności ich poprawiania :)
@Kujwdubie
@Kujwdubie 3 жыл бұрын
14:20 - układ pozwalający uzyskać sygnał RGB z Nintendo64 ;)
@bagstermucha
@bagstermucha Жыл бұрын
Dlaczego przy przy produkcji płytek drukowanych nie wykorzystuje się aluminium do tworzenia ścieżek? Przecież aluminium jest 4 krotnie tańsze niż miedź, odporniejsze na korozje (nie wymaga soldermaski) i łatwiejsze do trawienia
@Watcher4111
@Watcher4111 4 жыл бұрын
W sprzecie vintage plytki pcb byly niezle robione. Grube sciezki 70u, 140u a czasem grubsze. Plytki z zywicy epoksydowej. Same sciezki czasem byly nawet z miedzi np w sprzecie hiend pioneer
@adrianstr8162
@adrianstr8162 9 жыл бұрын
[Z] Jest to zjawisko polegające na tym, ze w wielo warstwowych płytkach jedna warstwa dostarcza zasilanie a druga doprowadza mase do poszczególnych układów, z tego wględu że te warstwy są ,,pełne" zajmują całom powierzchnie warsty, między nimi tworzy się kondensator. O pewnej niewielkiej pojemności, co można wykorzystać jako ikondensator ,,buforujący" moc dostarczaną do układów cyfrowych.
@Lbmaniak
@Lbmaniak 7 жыл бұрын
Łoo Panie ! co to za układ w 9:12 ???
@radekch.5411
@radekch.5411 3 жыл бұрын
Ja glosnik bluetooth na baterie na lm386 zrobilem w pajaku Edit: mial on mozliwosc zasilenia glosnika przy 9V nawet do 10wat 6 baterii AA Nie musialem radiatora uzywac bo lm386 sie nie grzalo
@szuetomytchereic5230
@szuetomytchereic5230 4 жыл бұрын
13:39 SER
@jestemnowy2546
@jestemnowy2546 5 жыл бұрын
1:25 serio !? Tam jest Minecraft?
@gibek2600
@gibek2600 5 жыл бұрын
to jest wygaszacz ekranu z windowsa 98
@kolejowydolnyslask5684
@kolejowydolnyslask5684 3 жыл бұрын
Warto tam pracować.
@wocekderejczyk1345
@wocekderejczyk1345 5 жыл бұрын
Oprócz konstrukcji lampowych są jeszcze myśliwce. Tam nawet lutować nie można.
@tenhendee5479
@tenhendee5479 4 жыл бұрын
Moglbys powiedziec cos na ten temat?
@wocekderejczyk1345
@wocekderejczyk1345 4 жыл бұрын
@@tenhendee5479 Luty, pod wpływem ciśnienia by się stopiły, więc wszystkie połączenia okręca się platynowym drutem.
@tenhendee5479
@tenhendee5479 4 жыл бұрын
@@wocekderejczyk1345 W jaki sposob pod wplywem cisnienia? Czyli konstrukcje point to point ?
@wocekderejczyk1345
@wocekderejczyk1345 4 жыл бұрын
@@tenhendee5479 tak, point-to-point.
@wocekderejczyk1345
@wocekderejczyk1345 4 жыл бұрын
Im niższe ciśnienie tym niższa temperatura wrzenia, co w połączeniu z nagrzewaniem się niektórych elementów oraz naprężeń powoduje przerwanie połączenia.
@QrchackOfficial
@QrchackOfficial 6 жыл бұрын
To istnieje taka nazwa jak płytki/układy "w-cze"? Zero informacji w internecie, myślałem że wszyscy mówią HF zamiast wprowadzać jakieś niepotrzebne spolszczenia. W końcu nie mówimy PDU (płytka drukowana układu), tylko PCB
Mikroprocesory [RS Elektronika] #43
16:42
RS Elektronika
Рет қаралды 163 М.
SMD [RS Elektronika] # 22
15:56
RS Elektronika
Рет қаралды 104 М.
Опасность фирменной зарядки Apple
00:57
SuperCrastan
Рет қаралды 10 МЛН
🤔Какой Орган самый длинный ? #shorts
00:42
Iron Chin ✅ Isaih made this look too easy
00:13
Power Slap
Рет қаралды 36 МЛН
Breadboarding tips
20:16
Ben Eater
Рет қаралды 425 М.
Magistrala PCI [RS Elektronika] #249
23:03
RS Elektronika
Рет қаралды 43 М.
Co można zrobić z pomocą ESP8266?
5:30
Inżynier Naukowy
Рет қаралды 2,9 М.
Arduino 14: TRANZYSTORY MOSFET
13:39
Adam Śmiałek
Рет қаралды 32 М.
Kurs lutowania od A do Z (PORADNIK) - Toten Serwis Polska
20:03
Toten Serwis Polska
Рет қаралды 12 М.
Filtry [RS Elektronika] #44
13:17
RS Elektronika
Рет қаралды 91 М.
Naprawa zasilacza impulsowego; Co się w nim uszkodziło?
27:59
Majsterkowanie i nie tylko
Рет қаралды 68 М.
Masa [RS Elektronika] # 27
9:59
RS Elektronika
Рет қаралды 142 М.
Komunikacja po I²C, odczyt i zapis pamięci EEPROM
25:22
Majsterkowanie i nie tylko
Рет қаралды 24 М.
Zamienniki cz.1 [RS Elektronika] #48
16:12
RS Elektronika
Рет қаралды 90 М.
НЕ БЕРУ APPLE VISION PRO!
0:37
ТЕСЛЕР
Рет қаралды 371 М.
Запрещенный Гаджет для Авто с aliexpress 2
0:50
Тимур Сидельников
Рет қаралды 814 М.
iPhone socket cleaning #Fixit
0:30
Tamar DB (mt)
Рет қаралды 17 МЛН
Как распознать поддельный iPhone
0:44
PEREKUPILO
Рет қаралды 2,3 МЛН