Ez a videó, most nagyon jól sikerült, azaz rengeteg hasznos információval szolgált. Köszönjük
@k0d4x4 жыл бұрын
irány a 20.000 feliratkozo 💪
@gellertbiro80674 жыл бұрын
Jó videó, egy ilyen ETF-es táblázatot már olyan rég óta keresek, köszi
@drbalint684 жыл бұрын
Köszönöm!
@petermuzslay32884 жыл бұрын
Csak a Nyomda! :)
@gaborkorcsmaros88554 жыл бұрын
Pénznyomda?
@belahorvath97364 жыл бұрын
Koszi Balazs a videokat. En most BTC-ba tettem a penzem. Jo lenne hallami toled egy aktualis osszefoglalot rola. Udv, Bela
4 жыл бұрын
Revolut kezdő portfólióm: LTC, AGNC, PEP, O, JPM, XOM, T. Majd meglátjuk! :)
4 жыл бұрын
@ 761360,- :) Hello, tele van a net olyan oldalakkal, ahol mindent ki tudsz számoltatni. Pl: www.marketbeat.com/dividends/calculator/ Jó tervezgetést! :)
@alakeli3 жыл бұрын
@ hali. Először is, nem tudsz minden hónapban befizetni a TBSZ-re 5 éven át, csak az 1. évben, ami a gyűjtőév (ez a 0-ik) . Utána 5 évig se ki, se be. Másodszor: a Johnson&Johnson az 100 dollár felett jár, tehát 1 db-ot sem tudsz venni 10.000 forintból. Így nem havonta veszel, hanem amint összejön 1 db-ra való. Ettől függetlenül minden évben nyithatsz TBSZ-t, minden hónapban tehetsz az éppen 0-ik évben lévő számlára pénzt, és lehet gyűjtögetni. Az más kérdés, hogy ha havi 10.000-t teszel csak be, akkor a költségek relatív magasak lesznek, mindenképpen valami ingyenes olyan bróker kell, ami nem számít fel fix díjat havonta. Sajnos pont most vásárolja fel az Erste a RandomCapitalt, ami tudtommal az egyetlen ilyen magyar bróker volt. De semmiképpen ne menjen el a kedved, el kell kezdeni befektetni.
@tiktokcity6631 Жыл бұрын
Milyen furcsa ezt 2 év után nézni:) , most az állampapírok a menők, részvények meg a mumusok. Valószínűleg mostanában fognak akciosak lenni a részvények :)
@vavhab3 жыл бұрын
Ezt az excel tablat el lehet meg erni valahol?
@attilatoth87564 жыл бұрын
Köszi a videót.. Nekem GE-m van mert arra számítok hogy jövőre emel az osztalékon..BT-t vettem a minap mert szerintem 3-5 éves távon nagy fantázia lehet a BT Group plc-ben mivel 0-ra vágta az osztalékot de 2 éven belül már 7 penny-t akar fizetni és folyamatosan növelni fogja az osztalékot plusz 300 pennyíről esett le 120 pennyre...nekem tetszik még az AT&T és az IBM is továbbá az AES áramszolgáltató is plusz a Garmin mert nincs adóssága...neked mi a véleményed ezekről Balázs?
@attilatoth87564 жыл бұрын
@ szia, havi 10.000 Ft-on nem raknek reszvenybe hanem evente egyszer vennek 120.000 Ft-ert a hozamot ennek megfelelöen itt tudod kiszamolni könnyen es egyszerüen www.thecalculator.co/finance/Future-Value-of-Annuity-Calculator-586.html#:~:text=Example%20of%20two%20calculations%20%20%20%20Period,%20%20%244%2C050.25%20%2043%20more%20rows%20
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a befektetési alapok, alapkezelők hogyan adóznak az osztalék után? Gondolom ha veszek egy amerikai részvényeket tartalmazó indexkövető ETF-et, akkor ott is levonják a 15% forrásadót az osztalékokból. Az számít adózás szempontjából, hogy az alap az EU mely országában van bejegyezve, Írországban, Luxemburgban, Franciaországban, Németországban? A 15%-os amerikai levonás után az európai országok még terhelhetnek rá további adókat az alapkezelőre a kapott osztalékra accumulating ETF-eknél? És egy németországi accumulating alap, mely a DAX indexet követi szintén 26,5% levonást szenved el az osztalékokból?
@janoslazar77904 жыл бұрын
Revolutnál kíváncsi leszek mennyit fognak le adóba az egyik gyógyszeripari oszatalékomnál. Amúgy osztalékoknál a nasdaq oldalán szoktam informálódni elég jó kis információs táblákat alkalmaz részvényenként.
@baydon53404 жыл бұрын
A Revolutnal csak USA reszvenyt vehetsz, a videoban emlitett 15%-ot veszik le belole.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Igen, 15%-ot von a revolut.
@janoslazar77904 жыл бұрын
@@bencebalazs És az osztalék kifizetés revoluton azon a dátumon megvalósult, amelyik napra a kifizetést előre jelezték?
@janoskerekes75584 жыл бұрын
Szia Balázs! Akkor osztalék fizető etf-ket europában inkább az angol holand vagy a francia tőzsdén érdemesebb venni az adózás szempontjából?? Mivel a német adózás az nagyon magas.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Nem vagyok glabol adoszakerto, de van alacsonyabb osztalekadó az EU-ban mint a német. Drágább is. A kérdés ki melyik piachoz fér hozzá.
@balazszentai33644 жыл бұрын
Kíváncsi lennék az ADR, ADS részvények osztalékadózására is. Ha magyarként veszek a londoni tőzsdén, amerikai letétkezelő által kibocsátott OGZD részvényt, mely 2 db Gazprom részvényt tartalmaz, akkor hány országban merülnek fel adózási költségek levonások? - Az én elképzelésem az, hogy Oroszország levon 15% forrásadót az osztalék után, aztán az amerikai bank is levon néhány százalékot az osztalékból, de Amerikában, Angliában nem terhelnek rá adót. És mivel a londoni tőzsdén kereskednek vele, így Magyarországon sem merül fel SZOCHO fizetési kötelezettség. Helyes az elképzelésem?
@gabortanczos6674 жыл бұрын
Kedves Balázs, az amerikai tőzsdén kereskedett CEF-ekről van véleményed? Nyilván magasabbak a költségei , mint az etf-eknek, de osztalekvisszaforgatassal egy részük minden időtávon veri az sp500-at (pl BST, ADX, CSQ), normál részvényként adózik, stb. Talán egy videót is megérne a téma, válaszod előre is köszönöm
@bencebalazs4 жыл бұрын
Én nem vennék belőlük. 1%az eves dijuk, kicsit aktívabnan kezelt alap, hosszú távon alul múlja az indexet. A bst-t nasdaq indexszel kéne osszevetni, mert tech részvényekkel van tele, akkor már nem messze nem biztos hogy a zárt alap nyer.
@gabortanczos6674 жыл бұрын
@@bencebalazsköszönöm Balázs! Azért csak megpróbálom, mert osztalék újra befektetéssel 2015. 01.01-től tegnapig az évesített hozamok: spy 6,9%, qqq 17%, bst 22% (portfoliovisualizer. com) . Tudom a múlt nem garantálja a jövőt, de úgy tűnik ezek a fiúk megdolgoznak a pénzükért. A többi említett alap nem jobb, mint a nasdaq, de jutalék után is jobbak öt év alatt, mint az sp500. Gratulálok a videóidhoz, könyvedhez, mind a tartalom, mind a stílus 5 csillag!
@csasza764 жыл бұрын
Szia Balázs. Nem találtam pontos infót, talán te tudsz segíteni. Ha jól értem azok kapnak osztalékot akik az ex-dividend date-en birtokolják a részvényt. De pontosan mikor? Előző nap záráskor kell megvennem és már reggel eladhatom, vagy pont hogy este kell nálam lennie záráskor? Válaszodat előre is köszönöm.
@pavolmoney4 жыл бұрын
Ha aznap nyitáskor a tied, akkor kapsz, akkor is, ha eladod aznap.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Az ex dividend nap előtt kell megvenned min 1 nappal és másnap már el is adhatod. Persze akkor már az osztalék mértékével jó eséllyel olcsóbb lesz a részvény. Az mindegy, hogy reggel vagy este veszed, de a részvénnyel kell legalább 1-et aludnod:)
@csasza764 жыл бұрын
@@bencebalazs Köszönöm a választ.
@csasza764 жыл бұрын
@@pavolmoney Kösz
@-zoli57534 жыл бұрын
Pont tegnap vettem meg életem első részvényeit Trading212-n. AT&T, Exxon és Coca-Cola... Azt szeretném kérdezni, hogy ezen az oldalon hogy kell az adó dolgot intézni? Illetve ezen az appon hol tudom megnézni, melyik ETF mennyi osztalékot fizet? Mondtad ennek az appnak a tesztjénél, hogy mennyi a befektetési védelmi összeg. Ha csődbe menne a cég, hogy kapnám a befektetésemet? Előre is köszi, király videó lett.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Önbevallással bevalod az árfolyamnyereséged, (he lesz) éves szinten összesítve, mnb árfolyamon átváltva, 155 adó. Osztalékbana nettó öszegetkapod meg, de ha nem éred el amúgy a minimálbér 21szeresét jövedelemben, akkor még 17,5% szochót is kell rá fizetni, szintén önbevallással. Ezért jó, ha van TBSZ számla, de 212-n nincs. Ha becsődöl a cég az angol befektetővédelmi alapra számíthatsz, 85000 GBP erejéig.
@bozz198214 жыл бұрын
@@bencebalazs 21x nettó adózott vagy a bruttó ... Egyéb jövedelem vagy az osztalékból elért? Köszii
@patek924 жыл бұрын
@@bozz19821 ezt találtam a NAV oldalán: www.nav.gov.hu/nav/ado/szocialis_hozzajarulasi_ado/A_tozsdei_ertekpapir_20200401.html Adófizetési felső határ A szociális hozzájárulási adót addig kell fizetni, amíg a magánszemély összevont adóalapba tartozó jövedelme - például munkabére - és a következő, elkülönülten adózó jövedelmei[2], a vállalkozásból kivont jövedelem, az értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelem, az osztalék, a vállalkozói osztalékalap, az árfolyamnyereségből származó jövedelem, a külföldi illetőségű előadóművész e tevékenységből származó jövedelme a tárgyévben el nem érik az adófizetési felső határt. Ez a felső határ a minimálbér összegének huszonnégyszerese, 2019-ben 3 576 000 forint volt.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Jövedelem, a nettó bruttót nem tudom, google biztos megmondja:)
@janoslazar77904 жыл бұрын
@@patek92 nem 24x hanem 21x
@jozsefszucs27964 жыл бұрын
Szia Balázs! Véleményed szerint a Telekom mit kezd az 5,2 milliárd forint értékben visszavásárolt részvényekkel, bevonja őket vagy majd újra piacra bocsássa?
@bencebalazs4 жыл бұрын
Ezek a észvények megszűnnek majd létezni, nő ezáltal az 1 részvényre jutó profit. Ez jó a részvényeseknek. Jobb lett volna,, ha kifizetik osztalékba:)
@alakeli4 жыл бұрын
@@bencebalazs de ha megszűnnek a cég által megvett saját részvények, akkor miért olvasni olyan híreket, hogy pl. OTP eladott saját részvényt X darabot Y átlagáron?
@tamash.75374 жыл бұрын
Szia Balázs, köszi az újabb videót. Az Erste alkalmanként 5EUR-os osztalékjóváirási díjjal veszi le az osztalékot, át is mentem a KBC-hez. Két kérdésem lenne: az osztalék fizetésének napján csökken az árfolyam osztaléknyit? A Zwack árfolyamát nézve így tűnik nekem, vagy csak hirtelen kevésbé keresett és leesik az ára? A másik kérdés: REIT-nél meddig lehet elmenni az osztalékban szerinted? Köszi
@bencebalazs4 жыл бұрын
Ha már nem kapsz osztalékot a részvény után, akkor jellemzően kevesebbet akarsz adni érte. A Zwack sajnos egy illikvid valami, ezért lehet ott más a játék. Minden Reit más eset, 5-6 %tök normál, 7% is...de önmagában az osztalékhozam az csak 1 infó, ez alapján én nem döntenék.
@Zsoca814 жыл бұрын
A szelvényvágás napját megelőző napon a tőzsdei kereskedés zárása után és mielőtt még a piac kinyitna ismét a szelvényvágás napján, minden nyitott határidős, vagy visszavonásig érvényes tőzsdei megbízás értéke automatikusan lecsökken az osztalék összegével.
@zsoltejko4 жыл бұрын
Szia Balázs. Mit szólsz az SPH, GEO, ET, OXLC es az RC hez? En most ezeket vettem. Köszönöm
@danielperge754 жыл бұрын
nagyon rizikós a portfóliód! beleestél a kezdő osztalék befektetők első hibájába, csak az osztalék %-os kifzetését nézed és semmi mást: SPH - csökkenő revenue évek óta, őrült magas kifizetési ráta (400%), csökkenő tendencia szinte minden fronton az adósság pedig nő GEO - szintén örült magas kifizetési ráta és hatalmas adósság ET- szintén túl magas kifizetési ráta, de legalább nővekvő cég. ha túlélik az olaj válságot akkor talán jó lehet, de ez a piac alulról fog elkezdeni bedőlni és vannak sokkal nagyobb halak mint az ET OXLC- végre egy részvény aminek 100% alatti a kifizetési rátája, de még mindig nagyon kockázatos és csökkenő tendencia RC - 06.15.-én vágták meg az osztalék kifizetést 38%-al, ezzel szerintem el is mondtam mindent Összesítve ha osztalék befektetésben gondolkozol hosszú távon és nem csak el akarsz verni X forintot akkor én a helyedben eladnék mindent kb. 0-ában, tanulnék még rengeteget erről a témáról és előről kezdeném. Az összes részvényed ultra rizikós, bármelyik pillantban vághatnak vagy akár meg is szüntethetik az osztalék kifizetést és ráadásul nem olyan cégekről beszélünk, mint a Disney, akiben bízni lehet, hogy mihamarabb visszatér az osztalék, hanem hatalmas adósságú, eleve rizikós piacokon játszó játékosokról. A tanulás első lépésének ajánlom az összes céges mutatóval ismerkedést (P/E ratio, Revenue, Debt/Equity ratio, Payout ratio, Dividend yield, 3-5 dividend CAGR) illetve Seekingalpha.com-on elkezdeni olvasgatni azokról a részvényekről, amikkel szemezel.
@szabolcslippai19464 жыл бұрын
Tisztelt Balàzs! Màrcius òta követem a csatornàdat ès foglalkozom tőzsdei befektetèsekkel. Amikor, mondtad, a szelvènyvàgàs napjàn a cègek megnèzik, kiknek, hàny rèszvènye van ès ùgy fizetnek, az tulajdonkèppen azt jelenti, hogy ha azon a nap màr van rèszvènyem, màsnap el is adhatom, ők akkor is fizteni fognak? Bocsànat, ha tùl nyilvànvalò a kèrdès, ùjonc vagyok. :) Vàlaszodat köszönöm.
@csababorbely34533 жыл бұрын
de lehet venni amerikai etfet is...opcioval kell berántati magad és kész, minimális plussz költség (vagy akár semmi, vagy akár még fizetnek is érte:))
@janoskerekes75584 жыл бұрын
Csak Etf-et nem lehet venni az euban az amcsi tőzsdén ugye? Egyedi részvényt vehetek az Amcsi tőzsdén nem?
@bencebalazs4 жыл бұрын
Igen, egyedi részvényt lehet.
@janiiie274 жыл бұрын
Szia Balázs. Jó a video! Lenne egy kérdésem, az OTP banknál a Xetra rendszeren keresztül vett Amerikai részvények osztaléka után mennyit adózok? Előre is köszi a választ. Üdv
@bencebalazs4 жыл бұрын
Ha a német tőzsdén veszed az amcsi részvényt akkor 26 3% adót vonnak.
@alakeli4 жыл бұрын
@@bencebalazs Nem arról volt szó, hogy 15%?
@bencebalazs4 жыл бұрын
@@alakeli amcsi, magyar 15, német 26,3. Amerikaiak levonak 15%-ot a felette lévő részt a németek.
@alakeli4 жыл бұрын
@@bencebalazs köszönöm.
@alakeli4 жыл бұрын
@@bencebalazs Tehát az összes német tőzsdén vett amcsi papírokat érdemes eladni, és megvenni usa-ban?
@aliengalaxy60964 жыл бұрын
Szia! Azt látom hogy a Colgate július 17-re írja az ex-dividend dátumot és a fizetés napot augusztus 14-re. Az osztalék 2,44%. Szóval ha megveszem július 16--án, és augusztus 14--én kapok 2,44% osztalékot? Ha szerencsém lesz emelkedik az árfolyam augusztus végén és eladom mert csak az osztalék miatt vettem meg. Ezt lehet játszani? www.nasdaq.com/market-activity/stocks/cl
@bencebalazs4 жыл бұрын
Az amcsi részvények negyedévente fizetnek osztalekot, tehát csak a negyedét kapod meg.
@aliengalaxy60964 жыл бұрын
@@bencebalazs Mindegyik amcsi? És az ex dividend date az egész évre vonatkozik úgyis?
@BalazsTompa454 жыл бұрын
@@aliengalaxy6096 ez cegenkent valtozo, ez csak a nagy tobbseg.
@ricsike86114 жыл бұрын
Amerikai értékpapír esetében pl. ha 5% osztalékot fizetnek a papír után akkor ezt az 5%-ot megkapom 3 havonta, vagy évente hoz pl. 5%-ot és ezt kapom meg évente 4 alkalommal ?
@bencebalazs4 жыл бұрын
Túl szép lenne negyedévente 5% nem😃. Négy szeletre vágják az éves osztalekot
@aliengalaxy60964 жыл бұрын
Mi a véleményed erről? A tavaszi zuhanásban sok mélyponton lévő utazási cég részvényét vettem: IAG, Lufthansa, Air France, Carnival, Norwegian Cruise, Melia Hotel, TUI, Delta, American Airlines, Easyjet, United Airlines, Boeing, Airbus.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Több mint bátor 😃
@aliengalaxy60964 жыл бұрын
@@bencebalazs Ezenkívül is többnyire olyan cégeket néztem amelyeknél 50-70% zuhanás volt, tehát várható hogy pár év múlva akár 3-4x is lehet a haszon. Kb 30 fajtát, pont azért hogy egyensúlyozzák egymást.
@attilasik23204 жыл бұрын
BTC hozamom (marciusi vasarlassal) >50%. Persze ez nagy volatilitasnal lehet csak megugrani, ami a COVID-nak koszonhetoen megvolt.
@gergelyhideg17064 жыл бұрын
Magyar szolgáltató (OTP), magyar részvények osztaléka (Telekom, Zwack), Tbsz számlán. Jól tudom hogy mindez teljes mértékben adómentes? Köszönöm
@bencebalazs4 жыл бұрын
A videóban is mondtam, igen😃
@gellertbiro80674 жыл бұрын
ETF-eknek nem szoktak számolni osztalékhozamot?
@bencebalazs4 жыл бұрын
Szoktak , becsült osztalékhozamot adni. Pl Bloomber-en van ilyen. Google: etf neve és bloomberg és ott lesz.
@csibe19994 жыл бұрын
Szia! Nekem egy olyan fura dolgot találtam ki, hogy keresek 5% fölötti osztalékfizető cégeket és előző nap este veszek részvényeket és az osztalék napján egyből eladom. Ez mennyire működhet? Másik kommentben már valaki kérdezte hogy pontosan mikor kell birtokolni a részvényt, de még nem világos 100%ban. Ha pl 16.án van ex-divided date akkor 15.en este veszem meg és 16. reggel eladom az jó, vagy 17. reggelig kell várnom?
@bencebalazs4 жыл бұрын
A terv jó, de amikor már osztalék szelvény nélkül forog a részvény, akkor az osztalék mértékével kevesebbet adnak erta másnap, tehát a jutalekkal, osztalekadóval együtt biztosan sokat buksz rajta. Ki van az találva, nincsen ingyen ebed😃
@csibe19994 жыл бұрын
@@bencebalazs fenébe 😅 köszi a választ 😀
@alakeli4 жыл бұрын
@@csibe1999 őőőőő, ha 16-án szeretnéd, hogy tiéd legyen, akkor az azt megelőző 2 kereskedési nappal már meg kell venni. Tehát ha nincs a dologban hétvége, vagy szünnap, tőzsdeszünet, stb., akkor max. 14-én már nálad kell legyen.
@informerinsider7054 жыл бұрын
Hmm... mostmár csak egy nagyobb tőkét kellene valahogy felhalmoznom, kicsiben nem érdemes ebbe se belevágni.
@Stefans592054 жыл бұрын
Németekkel van kettős megállapodás, ami 15%adó-t von le, nem 26,3%.
@T-or7hr4 жыл бұрын
Csak nekem rossz a végén a hang?
@bencebalazs4 жыл бұрын
Csak pár szó maradt ki nem? Azt meg odairtam.
@patek924 жыл бұрын
erről a témáról már voltak videók, nem?
@bencebalazs4 жыл бұрын
Voltak, kb 1 éve, de más volt a megközelítés.
@balazszentai33644 жыл бұрын
Befektetői szempontból mellékes lehet, de hazafias szempontból érdekes lehet számunkra, hogy mi történik a külföldi részvények osztaléka után külföldön levont forrásadóval? Például USA-ban 15%, Németországban 26,4%, Franciaországban 30% adót vonnak le a helyi tőzsdén vásárolt részvények osztaléka után. A KBC ismertetője alapján a 15%-nál nagyobb levonás esetén magyarországi személyek elvileg visszaigényelhetik a különbözetet a kifizető ország hatóságánál, de ez olyan macerás, költséges, hogy nem éri meg vele foglalkozni. Ezzel kapcsolatban arra lennék kíváncsi, hogy a levont adókat a kifizető ország -ahonnan az osztalék származik- megtartja magának vagy mivel az osztalékjövedelmet magyarországi személy kapja, ezért az amerikai/német/francia... adóhatóság átutalja ezt a magyar adóhatóságnak. Rövidebben a kérdésem az lenne, hogy a külföldi részvény osztalékadója végül az adott külföldi ország költségvetését gyarapítja vagy a magyar költségvetést?
@bencebalazs4 жыл бұрын
A kettős adózást kizáró egyezmények alapján 1szer adóztatnak. Az amerikai részvény 15 %-os osztaléka amerikában marad,, iskolák, korházak, f35-ös vadászgépek lesznek belőle. Ha mondjuk 25% lenne sz osztalék adója magarországon, akkor a 15% feletti rész itt maradna. Németeknél ugyan ez.
@balazszentai33644 жыл бұрын
@@bencebalazs Köszönöm. És akkor fordítva is így működik? Ha egy németországi személy vesz a BÉT-en részvényt, akkor az osztalék után 15% folyik a magyar költségvetésbe, 11,4% (26,4% mínusz a már levont 15%) pedig a németországi központi költségvetésbe? Ha viszont a német befektető a frankfurti tőzsdén veszi meg az OTP részvényt, akkor ott történik minden levonás és a magyar költségvetés semmit sem kap az osztalékból? Ez esetben a külföldi tőzsdei bevezetések több tíz milliárd forint bevételkiesést okozhatnak a magyar államnak :(
@aliengalaxy60964 жыл бұрын
Találtam ezt, amint kerestem hogy hogyan lehet megnézni melyik cég mikor fizet: elemzeskozpont.hu/ex-dividend-date www.nasdaq.com/market-activity/dividends
@aliengalaxy60964 жыл бұрын
Erről mi a véleményed? 57% osztalékot ír. www.nasdaq.com/market-activity/stocks/wpg
@xXwupeXx4 жыл бұрын
Próbállak nézni, de a gesztikulálásod és a mimikád annyira hektikás, hogy már tényleg nagyon irritál. Valamint a mondanivalóid is egybe folynak.
@gellertbiro80674 жыл бұрын
Hát nekem nincsenek ilyen problémámim. Sőt, örülök, hogy nem annyira lapos a szöveg és így jobban tudok figyelni.
@bencebalazs4 жыл бұрын
Az ilyen sport, én így beszélek, nyilván van akinek tetszik, van akinek nem. Sok olyan YT csatorna van, ahol jókat mond az ember, de idegesít a stílusa és én sem nézem:)
@direktorur4 жыл бұрын
Most komolyan, egy ilyen témájú videót van aki nem csak hallgat, hanem néz is? :)
@75tigris334 жыл бұрын
szia, keresd meg azt a pisztolyt, amit a fejedhez tettek, hogy nézd végig. lehet egy mondat, vagy ötlet amit mond, hasznos lehet neked. ha nem nem vesztettél semmit.