Передовики макулатури та металолому. Як жили та що робили радянські піонери?

  Рет қаралды 13,592

Вгору.Херсон

Вгору.Херсон

16 күн бұрын

«Завжди готовий», хлопчик у червоній краватці та “з палаючими очима” читає уривок із книги «Ленін і діти». Такий образ змальовувала радянська пропаганда піонера ще понад 35 років тому.
У кого більшовики можливо привласнили ідею піонерії? А ще як херсонським піонерам доводилося «охороняти дощ» у 80-х та навіщо нинішні російські окупанти мілітаризують дітей за радянським зразком на лівобережжі Херсонщини, дивіться в сюжеті.
Над відео працювали Єгор Сидорович, Ілона Коротіцина, Устин Данчук, Володимир Рейнхарт, Андрій Польшин.
Дізнавайтеся більше новин про Херсон та область на сайті Медіаплатформи "Вгору": vgoru.org/
Тг: t.me/vgorunews

Пікірлер: 15
@user-xd9xs5mo3h
@user-xd9xs5mo3h 13 күн бұрын
Збирав і макулатуру і металолом. Але процедура ця була добровільно-примусова. Якщо не принесеш відповідної кількості макулатури, то виставляли на загальній лінійці школи і давали "втик". А іще пам'ятаю кумедну ситуацію, коли нас заставили принести у металолом кольорові метали. Однокласник приніс старі емальовані каструлі різних кольорів.
@user-rk7pm5bd2k
@user-rk7pm5bd2k 12 күн бұрын
А я під час об'явлення учбової тривоги у школі мав зняти над класною дошкою саме дорогоцінне, портрет тов. аЛеніна, а я забувся то учителька мені ледь не повідломлювала вуха так ретельно їх крутячи...у 4му класі, 60якийсь рік.
@user-qu3kg7ds4p
@user-qu3kg7ds4p 13 күн бұрын
Все,що ви описуєте-щира правда,я був і в жовтенятах,і в піонерах,і в комсомолі.І точно,в комсомольці спочатку приймали найуспішніших,а неактивних та хуліганів-насильно вже затягували,бо були такі,яким байдуже.А ті всі"уроки мужества","утренники",стояння біля пам'ятника Леніну біля клубу(без води по 3-4години на сонці,дівчата втрачали свідомість). Вивчення напам'ять величезних віршів на "уроки мужества",колотнеча,бо тре було не забути ,не переплутати ,бо це була дія з багатьма епізодами,репетиції після уроків або замість англійської(класна керівниця була організатор школи й вчителька англійської,тому ми мусили бути кращими.А я йшов на медаль-тому крім вчитися найкраще ,мусив ще приймати участь у всьому цьому пеклі!Крім ненависті та відрази до "компартофашистів",-нічого більше ця антипропаганда в мене не викликала!
@user-tl5uc4vd5m
@user-tl5uc4vd5m 13 күн бұрын
Щодо комсомолу - до нас прийшов дядечко з фотоапаратом, всіх сфоткав. А за тиждень нам роздали комсомольські квитки, і взяли 2 копійки членський внесок. Я вже потім намагалася приблизно підрахувати суми тих внесків по усьому СРСР, вони виходили якісь астрономічні. Навіть якщо брати по 2 копійки з людини.
@user-qu3kg7ds4p
@user-qu3kg7ds4p 12 күн бұрын
​@@user-tl5uc4vd5mТо надто просто у вас було.Я жив у селі 23км по прямій від Енергодар у,а від райцентру Кам'янки-Дніпровської-більше30-и.Треба було їхати в райком комсомолу, самому в фотоательє фотографуватись,а потім ще через 2-3тижні їхати замість школи в райцентр забирати свій квиток комсомольський.А потім в інституті віддав його комсоргу на пропечатку -вона загубила десь Так для історії він і втрачений...😅І дітям не покажеш.А від тих дресирувань на уроках мужності до сих пір у пам'яті випливають фрази пропаганди.Скільки часу молодого загублено на це,на малювання стінгазет до усіх свят.
@user-yn5jr5lt9s
@user-yn5jr5lt9s 12 күн бұрын
Сама була "предсовдружини"- "председатель совета" дружини школи, була реально активною піонеркою, зараз страшно згадувати...дякую за цікавий сюжет!
@viktorarturion2317
@viktorarturion2317 14 күн бұрын
Піонери, це Американська ідея
@user-tl5uc4vd5m
@user-tl5uc4vd5m 13 күн бұрын
Скаути
@netaneta41
@netaneta41 10 күн бұрын
Дякую
@user-yv3xx9gp3l
@user-yv3xx9gp3l 14 күн бұрын
Піонери це скаути...
@user-uc6ki7dw5y
@user-uc6ki7dw5y 4 күн бұрын
В піонери приймали з 5 класу🇺🇦
Uma Ki Super Power To Dekho 😂
00:15
Uma Bai
Рет қаралды 20 МЛН
McDonald’s MCNUGGET PURSE?! #shorts
00:11
Lauren Godwin
Рет қаралды 33 МЛН
Chernobyl. TV-series "Travel-book.Ukraine". Episode 5
3:23
Книга-мандрівка. Україна
Рет қаралды 587 М.
Конституція Пилипа Орлика. Перша?
14:30
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 192 М.