Jsi borec, jen lidi jako ty dokážou posunout naši společnost zase o kousek dál. Být zvědavý, nevěřit všemu, hledat informace a ověřovat si je, to je dle mého názoru to, co spoustu lidem v dnešní zmatené době chybí. Pro mě jsou tvoje Deeptalks a přednášky něco jako pohlazení po duši. Nejen já, ale i mnoho dalších lidí se dozví spoustu užitečných informací, které by sami horko těžko hledali. Díky
@petr.ludwig6 жыл бұрын
Stanislav Huňáček Díky moc. Takových slov si opravdu vážím.
@palusisko6 жыл бұрын
Parádní přednáška, díky!!
@davidelias98046 жыл бұрын
Díky, super video! Jediné co mě zarazilo bylo to, že jste nezařadil sport/ pohyb do faktorů který výrazně ovlivňujíe délku života.
@petr.ludwig6 жыл бұрын
Ten byl v minulé verzi přednášky, kde jsem měl 2 hodiny. Na téhle konferenci jsem měl jen 40 minut a tak jsem to musel zkrátit lehce. Sport je zde: slideslive.com/38898038/special-metaprednaska-petra-ludwiga-co-vi-veda-o-dlouhovekosti
@ctrian666 жыл бұрын
Sport podporuje dlhovekost? Tak to moze tvrdit len niekto kto sa s tymi co ziju 85rokov a viac nikdy nerozpraval. Ziadne sportove aktivity nerobili pravidelne, venovali sa najma praci a rodine. Nie nadarmo sa vravi, sportom k trvalej Invalidite. K dlhovekosti prispeje strava, pohyb(nie sport), mentalne nastavenie (filozofia) a geny(dedicnost).
@eugenzo6 жыл бұрын
Super, díky. Nápad přednášek kritického myšlení pro seniory je super a je to potřeba.
@VitPokorny6 жыл бұрын
Díky za přednášku!
@miladalukacova4069 Жыл бұрын
👏👏👏👏👏👏👏👏👏
@ondrejlipar6 жыл бұрын
Nepůsobí ty jednotlivé faktory až v nějaké kombinaci? Pokud bych to měl vztáhnout k jednotlivým potravinám, tak přece vstřebávání některých živin je závislé i na tom, s čím se kombinují - jestli se nepletu, například železo v doplňcích stravy není možné přímo kombinovat s černým čajem. Vyzobávat jednotlivosti mi připadá zavádějící a tak trochu proti celé ideji kritického myšlení.
@petr.ludwig6 жыл бұрын
Ano, faktory působí v kombinaci. To se ale hlavně týká doplňků. Připravujeme na to další přednášku, kde přesně o tom budeme mluvit.
@TheOgi226 жыл бұрын
26:29 5 kúskov ste myslel 5 zahryznutí alebo 5 ks ovocia a zeleniny? Napríklad 5 jabĺk?
@jakubaipldauer27866 жыл бұрын
Jsem si poměrně jistý, že 5 kusy bylo myšleno 5 ovocí/zelenin. 5 jablek není dobrý příklad, ideálně by to mělo být 5 rozdílných kusů, každé ovoce/zelenina má jiné pro naše tělo prospěšné látky, 5 jablek je fajn, ale např. jablko, banán, borůvky, květák a rajče budou mnohem účinnější.
@miroslavdrobny52656 жыл бұрын
Niektore vase nazory ma prekvapili hlavne tym ze su to vlastne uplne dostupne veci,len clovek si neuvedomuje aky maju uzasne velky vyznam.Mam 74rok. a budem to dodrziavat.Tej zeleniny asi aj viac aj ovocia.🍏🍅🌶🍐🍊🍋🍌...Len by som chcela potvrdit,ze aj konzervovana a nakladana zelenina.👌👍👏
@dionaeamuscipula39335 жыл бұрын
"Pousteni zilou" funguje, metodu rozpracovala napr. Hildegard von Bingen.
@coucouha6 жыл бұрын
...jen doufám, že "soja" lidi nepochopí jako "sojové kostky" :D... Fakt super a užitečná přednáška!!! :)
@martinletitgo15 жыл бұрын
supr prednaska , jen otazka nemate tip na opravdu kvalitni zeleny caj :)
@compucentrum4 жыл бұрын
Víte ono zpomalit stárnutí je něco jiného než snížit úmrtnost. Když si snížíte úmrtnost, tak budete žít seschllí, vrásčití. Ale když si zpomalíte stárnutí, tak zůstanete déle mladí a svěží a nemusíte dlouhou část života strávit ve stáří. Zásady dlouhověkosti jsou známé od roku 1956 jen malému počtu lidí a nikdo vám je neprozradí. Pozor na to, že v bezplatných článcích a přednáškách mohou někdy propagovat akcelerátory stárnutí. To jsou látky v přírodních rostlinných potravinách.
@chlupatazarovka82016 жыл бұрын
Kéž by to bylo tak snadné, jak je zde uváděno, ale není. Čísla jsou jedna věc, ale skutečnost jiná. Faktorů, které do dlouhověkosti vstupují je nepočítaně a co si budeme nalhávat, zatím je neznáme. No a pak ta psychosomatika, která do té rovnice přináší "imaginární čísla". Léty prověřeným faktem však je, že má-li život skutečný smysl, je mnohem delší a lepší. Na nějakém tom hrnečku čaje, nebo plechovce fazolí navíc, zas tak moc nezáleží.
@jindrich24855 жыл бұрын
Proč francouzi mají o tolik min infarktu než mi? Protože jsou to "revolucionarsti profesuonalove" a brání se snižování životní úrovně což je předpoklad pro dobré vztahy, což je vyznamny az stezejni aspekt aby to s člověkem neseklo.
@jindrich24855 жыл бұрын
Kousek to je třeba jablko? Nebo kousek jako kousnutí do jablka?
@jindrich24855 жыл бұрын
U mysi fekt dokonce na nekolik generací byl zjištěn u některých endokrinnich dizruptoru. Cigarety obsahují ohromné množství látek (a jedu) takže postižení vnoucka od kuracky "Proč ne"
@jikrazkapra5 жыл бұрын
Syrová zelenina? To je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej.