PITNÁ VODA v LESE / Zdroj, Skladování

  Рет қаралды 25,087

Marek Chlíbek - Dago

Marek Chlíbek - Dago

Күн бұрын

Пікірлер: 126
@eduardherak8599
@eduardherak8599 3 жыл бұрын
Díky Marku to bylo top video protože voda je zdrojem života vědět o takových studanchách je velmi důležité a hlavně v dnešní době když na naši planetě vody ubývá 💧💧💧👍👍👍❤️
@sonnsobek7633
@sonnsobek7633 10 ай бұрын
ty vide jsou i po 3 letech tak uklidnující uplne oaza klidu pro me :) dekuji
@honza.prokes
@honza.prokes 3 жыл бұрын
Zdravím vespolek.. Hodně užitečná věc při základním posuzování vody(např. z potoka), jestli je vhodné ji pít, může být i úplně jednoduchá zkouška na přítomnost biologického znečištění (uhynulá zvěř, průsak septiku, nebo močůvky z pole). Naberu vodu asi do poloviny objemu průhledné lahve, nebo do menšího hrnku, který jsem schopen zakrýt dlaní. Pět vteřin s ní vydatně třesu a pak se dívám, jestli zmizí pěna. Pokud je to do 3-5 sekund, je to např. pro občerstvení na cestě bezpečné. Čím méně, tím lépe. Lze to vyzkoušet i doma. Vezměte čistou sklenici, naplňte ji vodou a zkuste (u pitné vody z vodovodu zmizí pěna do 3 sekund)...pak do stejné sklenice nalijte mléko, vypijte, důkladně vypláchněte(!) a zkuste...pěna zmizí asi za 7-10 sekund. Velmi podobná je zkouška vody použitelné pro míchání betonu 8o)
@karellesl8016
@karellesl8016 2 жыл бұрын
Super. Na jaře jdu hledat do lesa za barákem studánku. Díky za inspiraci. Pošlu pozici.
@janamatouskova1772
@janamatouskova1772 3 жыл бұрын
Marku,děkuji za fajn video👍 Jsi chodící zdroj velice užitečných a poučných videí a já jsem za to moc ráda. A myslím,že nejsem jediná,která to tak má. Pokračuj prosím dál ve své tvorbě🍀
@dominiksmajda2045
@dominiksmajda2045 3 жыл бұрын
Jsem hrozně rad že jsou tu lidi co tohle točí máš dobrá videa pokračuj v tom
@andrejfiala1128
@andrejfiala1128 3 жыл бұрын
Díky...velmi dobrá téma, super
@valdazf
@valdazf 5 ай бұрын
Ahoj. Dekuji moc za super video! A jinak. Ja si myslim, ze v lese potkame prave lidi co toho moc nenamluvi. Majinsve myslenky a chodi si tam vyvetrat hlavu :-) ha toho prave taky moc nenamluvim :-) Jo a sem rad, ze me na tebe upozornil kamarad a rad se divam na tva videa!
@marekchlibek
@marekchlibek 5 ай бұрын
Děkuji za komentář
@BotOperator762-39
@BotOperator762-39 3 жыл бұрын
Ahoj kamaráde děkuji za rady :)
@bartlomiejvolfszczykutowic2610
@bartlomiejvolfszczykutowic2610 3 жыл бұрын
Pan Marek Chlibek dělá skvělé videa 👍👍👍👍.
@lukasrajman674
@lukasrajman674 3 жыл бұрын
Super video ,určitě zkusím něco vyrobit
@Rene_L
@Rene_L 3 жыл бұрын
Krásný námět a super informace. A nejlepší byly poslední věty, ohledně komunikace, jako by byly z mých úst.
@Thales_WH
@Thales_WH 2 жыл бұрын
Takové studánky a minipotůčky jsou pro mě naprosto ideální místo pro relaxaci. Zalézt si na takové místo, nikoho nepotkat vzít si sebou třeba knížku a jen si užívat okolního prostředí, přírodních zvuků a vypnout v hlavě vše, co nemůžeme vypnout v současné běžné civilizaci. Čištění je také fajn, to také občas dělám. Ale jen když jsem sám, ostatní na to nemají nervy a jsem pak za magora, který zdržuje :)
@cundr3605
@cundr3605 3 жыл бұрын
Super jako vždy. Děkuju za užitečné informace.
@radekpospisil8226
@radekpospisil8226 3 жыл бұрын
Super Vydeo výborne poučné člověk se díky tobě mnohé naučí diky
@MaetinRC
@MaetinRC 3 жыл бұрын
Děkuji za zajímavé video.
@Navrc242
@Navrc242 3 жыл бұрын
Dago máš super videa🙂 člověk se hodně od tebe naučí aspoň tedy v mém případě 🙂 díky za tvojí tvorbu
@marekchlibek
@marekchlibek 3 жыл бұрын
Velmi děkuji za hezký komentář :-) A s velkou pokorou děkuji, že mě i podporuješ členstvím.
@Navrc242
@Navrc242 3 жыл бұрын
@@marekchlibek Rád bych tě kontaktoval a zeptal se na pár věcí byl bys ochotný mi poskytnout tvůj email? Děkuji za odpověď :)
@martinzata
@martinzata 3 жыл бұрын
Pěkné povídání na hezkém místě Marku.
@mywaycz
@mywaycz 3 жыл бұрын
,, podívat se, jestli tam nevlezla nějaká mrtvá myš´´ seš super :D pokračuj Dago
@LEON_pilot
@LEON_pilot 3 жыл бұрын
Mrtvé myši jsou fakt potvory, ty vlezou všude :-D
@non9886
@non9886 3 жыл бұрын
hezké video! ale na druhou stranu pokud jsi už zabrousil do toho jakým způsobem udělat kontaminovanou vodu bezpečnější, tak jsi zahodil příležitost to rozvést. a promluvit o stříbru, jódu, peroxidu vodíku, ale i vitamínu c, různém koření (jako např. hřebíček), minerálech (jako šungit), ale i alkoholu, popelu apd. které s tím mohou docela pomoci, zvláště když se to různě zkombinuje navzájem, případně s uv a vyšší teplotou. jinak pasterace a sterilizace se provádějí i při nižších teplotách. jenom je potřeba myslet na to, že čím nižší teplota, tím více se musí prodloužit doba expozice a může tam přežít více bakterií, ale to v zásadě nehraje roli pro okamžité použití, ale už by se to projevilo při dlouhodobějším skladování. a to ještě spíše potravin než vody, která je ze zásady pro množení mikrobů nedostatečná. s tím budováním studánek jsi mě inspiroval. v mém blízkém okolí už pořádně žádné nejsou. zkusím začít tím, že najdu ty původní ze starších map a vyčistím je. a určitě pokud najdu vhodná místa, tak nějakou i postavím...
@sonnsobek7633
@sonnsobek7633 3 жыл бұрын
konečně nové video !! :3 paráda :) !
@miluskafilipcova4227
@miluskafilipcova4227 3 жыл бұрын
Pěkný video 👌
@exiledronin7574
@exiledronin7574 3 жыл бұрын
Dobre informace. Batoh mam, nedokazu to porovnat s nicim jinym v tomto objemu. Je z kvalitniho materialu a urcite vydrzi, ale je to tezce vykoupene jeho vahou. Jen at s tim pripadni zajemci pocitaji :) Ja bych si ho uz znova nekoupil, vybral bych neco lehciho.
@hermionaskaut1688
@hermionaskaut1688 3 жыл бұрын
člověče Marku, teď jsi mi vnukl nápad, v lese máme pramen, ke kterému chodívali ještě naši předci než byla studna a následně vodovod... nad lesem jsou veliká pole a tak jsem tuto vodu prostě odepsala, podle mne musí být plná pesticidů. Ale schválně na jaře tam zajdu, upravím ji aspoň pro zvěř a nechám udělat rozbor. Často totiž v lese přemýšlím, jestli nabrat vodu - i když z pramene - když jsou poblíž pole, nebo "civilizace"
@tomzat6467
@tomzat6467 3 жыл бұрын
Ďakujem za inšpiráciu aspoň môžem deckám z skautu vysvetliť cez online skaut niečo o studňiach a vode v prírode.
@zdenekburysek
@zdenekburysek 3 жыл бұрын
Dobrý den měl bych dotaz jak jste říkal, že nejlepší na skladovaní vody je sklo (demižon), jak jsou na tom například nerezové nádoby. Děkuji za odpověď
@Thales_WH
@Thales_WH 2 жыл бұрын
Čistě z principu na tom musí být nerezové nádoby dobře. Bakterie se na kovech moc nemnoží a ze všech přirozených povrchů tam mají nejkratší životnost (pokud nemají nějakou podporu přežití z venku).
@vieravecerova3337
@vieravecerova3337 2 жыл бұрын
organika, tedy i plast, je dobrou živnou půdou bakterií a plísní.
@henrietabednarikova2338
@henrietabednarikova2338 3 жыл бұрын
Ahojky, tak ja skladujem pitnú vodu v 500 litrovej nerezovej nádobe. Máme ale vlastnú studňu aj prameň na kopci za chalupou, samozrejme pekne upravený 👍😁. Ale tvoje videá mi veľa dávajú, rada pozerám keď mám čas.✋
@pecmarian
@pecmarian Жыл бұрын
Ahoj Dago ahoj vsetci, na skladovanie vody sa este pouziva tzv. BPA-free-Kontajner, ktory neobsahuje tu skodlivu cast z plastu "bisfenol" ktora sa uvolnuje do casom do vody. zatial s nim nemam skusenost, mozno sa k tebe o tom dostalo viac, keby si mal viac info, bolo by super keby si to v nejakom videu spomenul :)
@honzaprochazka2429
@honzaprochazka2429 3 жыл бұрын
Zvoneček zazvonil
@woodlandarcheryintheczechh3652
@woodlandarcheryintheczechh3652 3 жыл бұрын
Vždy když natáčíš video o vodě, tak vím že mě něco naučíš 👍
@RaceKara
@RaceKara 3 жыл бұрын
Na první hodině vodohospodářství jsem se mimo jiné dozvěděl, že voda má díky kyslíku samočistící schopnost a proto čím více někde probublává, víří a střetává se s překážkami atd., tím více se sama dokáže pročistit v přírodě v podstatě skoro od všeho. Asi největší problém jsou těžké kovy (nepracoval někdo tady v Číně v průmyslových oblastech? :-)) a poslední dobou hormony, ale v přírodě, tam jsou možnosti neomezené. Dále mne tenkrát zaujalo, že většina válek není a nebylo o ropu, území atd, ale hlavně o vodu. Příkladem je řeka Jordán a její historie a současnost..
@alenabauerova3131
@alenabauerova3131 3 жыл бұрын
Ahoj Dago ,děkuji za další skvělé video . At se daří a hodně štěstí, ps ukaž prosím v dalším videu, nůž co ted nosíš sebou . A jestli můžeš, i svoji novou 130 l b kuši .
@martinkarmasin
@martinkarmasin 3 жыл бұрын
Nebylo by lepší místo skla použít nerezové tanky na tu vodu? Taky se používají na víno
@tomasnepras1905
@tomasnepras1905 3 жыл бұрын
To já jsem s klukama na táboře byl nuceni pít vodu s řeky. A nic nám nebylo. A taký jsem pracoval u koní. A u těch koní se chytala deštivá voda ze střech do nádrží a ty koně to potom pily. A já když jsem měl velkou žízeň a nechtělo se mi chodit domů se napít. Tak jsem se vždycky napil té nádrže se stojatou dešťovou vodou. A nikdy mi nic nebylo! A to jsem byl schopný vypit i jeden litr vody najednou! Tudíž žaludeční kyseliny byly natolik rozředění, že nebyly schopný stoprocentně zlikvidovat případnou kontaminaci bakteriemi!
@fakesmile122
@fakesmile122 3 жыл бұрын
Se vám klaním mistře
@ondrejsmutny922
@ondrejsmutny922 3 жыл бұрын
Ahoj dago, možná blbá a s tematem nesouvisejici otazka, ale na co máš na sobě ty rukavice😄?
@Filip-ox4go
@Filip-ox4go 21 күн бұрын
Ahoj Dago, chcem sa spytat ci by si mi vedel prosim poradit ako taku studnicku vykopat.
@1.Toskar
@1.Toskar 3 ай бұрын
Mňa napadlo ak si robí niekto zásoby zaváranin tak je dobré prázdne sklenené poháre naplniť vodou a hneď máte kopu vody v zásobe navyše ju môžte sterilizovať ako zaváraniny a tým ju môžte piť hneď aj po rokoch
@tiktoktiktok5591
@tiktoktiktok5591 3 жыл бұрын
Čus.. Prosím tě co to máš za batoh a kde jsi ho koupil.. Děkuji
@janstefan694
@janstefan694 3 жыл бұрын
V minulosti na čištění vody se také používali měděné nádoby do kterých se voda dala přes noc a vlivem té mědi tam ty mikroorganismy pochcipali.
@henrietabednarikova2338
@henrietabednarikova2338 3 жыл бұрын
Tiež striebro zabíja baktérie 😁👍
@miroslavmiroslavovic7150
@miroslavmiroslavovic7150 3 жыл бұрын
Ahoj mam pár rodinných domů a v jednom z nich sem ted nebyl 1 rok a 3 mesice skrze situaci koronaviru..... A tady jsem teď od tebe slyšel že kde se dlouhodobě nepoužívá voda tak pak se ta bakterie množí v těch trubkach a ted sem prostě zaskočeny ....az pojedu dom tak co mam teda dělat.?. Když ty trubky v nich přece nejde zahrat voda...
@marekkasman6593
@marekkasman6593 3 жыл бұрын
ahoj Dago, porozprávaj niekedy či si mal skúsenosť s uštipnutím hadom.
@marekchlibek
@marekchlibek 3 жыл бұрын
Ano měl: kzbin.info/www/bejne/ap2QfmyKoNhnatE
@marekkasman6593
@marekkasman6593 3 жыл бұрын
@@marekchlibek perfektne diky ;)
@blue_fox5026
@blue_fox5026 3 жыл бұрын
A co říkáš na vodu z lomu jako dá se pít
@henrietabednarikova2338
@henrietabednarikova2338 3 жыл бұрын
Voda z lomu je VŽDY kontaminovaná tým, čo sa v tom lome ťažilo. Pokiaľ iba kameň (žula, mramor,...) tak maximálne je ovplyvnená tvrdosť vody. Ale ak rudy,a pod. tak pozor môže byť nebezpečné sa tam aj okúpať, nie že piť!!!
@ahojzdar8653
@ahojzdar8653 3 жыл бұрын
většina už známé informace, ale jak jsi říkal, opakování nikdy neuškodí ;)
2 жыл бұрын
Marku chtel jsem si koupit stribrny retizek a dat si ho do nadrzky na vodu kterou piju. Ale v klenotnictvi rikali ze to je cele potazene rodiem. A ze bez nej je to zazloutle a tak ani ciste stribrne nemaji. Co s tim?
@overdrive36
@overdrive36 3 жыл бұрын
Dovolim si zas a znova!!! Apka eStudanky, web eStudanky.eu... chodte prosim po krajine, mapujte a sdilejte, kde jsou studanky, snazte se je treba opravit, vycistit, kdyz na to mate, naberte vzorek a poslete na testy, a sdilejte vysledky. Prosim!!! Tajit studanku, nestarat se o ni a nesdilet je skoda. Existuje nas cela komunita, ktera se o studanky stara. Pridejte se!
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
Analýza takové vody je osemetna věc, zvlášť jde li o bakteriologickobiologicky rozbor. A cena analýzy startuje na 15 stovkách. Jak tu vodu odeberete špatně do špatné láhve, vzorek se kontaminuje, tak je po rozboru.
@romanlacus2720
@romanlacus2720 3 жыл бұрын
Nech sa ti darí Dago....pozdravujem spod Tatier
@klucanka
@klucanka 3 жыл бұрын
Ahoj Já jsem někde četl že funguje stříbro. Prý to používali dřív na lodích. Nešlo by třeba koloidní stříbro? Nebo prý kus stříbra třeba šperk? Tak nevým,jestli ty tak dej prosím vědět. (Když budeš chtít) Tak ahoj Pavel T.O.KLUČANKA
@michaljelsovsky314
@michaljelsovsky314 3 жыл бұрын
Stříbrné šperky se používali na odhalení nebezpečné vody. Stříbro reaguje s přírodními jedy. Voda zčerná. Koloidní stříbro je jen placebo... neprůkázané výsledky v mnoha testech
@tomashaliena8615
@tomashaliena8615 3 жыл бұрын
Presne ako píšes, kvalitný strieborný šperk alebo minca do vody a vybavené. Naviac zabíja nielen baktérie ale aj vírusy. Podobne funguje aj meď. Mimochodom presne z toho vychádza zvyk že sa do vody hádžu mince pre šťastie. Samozrejme dnes už nefunkčný keďže mince nie sú zo striebra. Problém je v tom že v dnešnej dobe ani šperky často nie sú z čistého striebra a káble a drôty nie sú z čistej medi. Tým si tam môžeš zase zniesť látky ktoré tam nechceš. A ešte čo sa týka koloidného striebra alebo aj medi, zlata, atď. tak aj to je určite funkčné pokiaľ je kvalitné. Mám vyskúšané aj sám na sebe a blízkych. Problém je v tom že to čo zoženieš bežne v lekárni je buď nekvalitné alebo príliš slabé. Často oboje.
@pedrodelgado753
@pedrodelgado753 3 жыл бұрын
Ahoj Marku co to máš prosím za polní lopatku ,děkuji .-)
@marekchlibek
@marekchlibek 3 жыл бұрын
www.vlkodlak.cz/noze-nastroje/lopatky-pilky-krumpace/spetsnaz-polni-lopatka-s-pouzdrem-cold-steel?search=lopatka
@pedrodelgado753
@pedrodelgado753 3 жыл бұрын
@@marekchlibek děkuji
@martinnovotny4187
@martinnovotny4187 3 жыл бұрын
V Chorvatsku na "robinzonádách" mají pod nebo za barákem vybetonované zásobníky na vodu. Zdrojem vody jsou dešťové srážky. Místní tu vodu používají vodu na pití bez převaření, turistům doporučují převařovat.
@Molton11
@Molton11 3 жыл бұрын
Funguje takovy ty klacicek do ypsilon? Pan to delal kdyz nam jeli vrtat studnu..
@yurix9100
@yurix9100 3 жыл бұрын
To je klmk sovietska kamufláž či sa mýlim?
@jozefmokos2034
@jozefmokos2034 3 жыл бұрын
Casto hovoris, ze ...dovednosti ktere mozna budem potrebovat...mozno som nevidel niektore video a preto nemam info, preto sa chcem opytat ci mas nejake konkretne dovody preco by sa to mohlo stat?
@starojda
@starojda 3 жыл бұрын
My "lesní děti"... Proč mám pocit, že to nebyla banální fráze? Na jazyk ti to přišlo tak, jako bys to používal často - ale přitom si to z žádného předchozího videa nepamatuju. No možná jen zbytečně hledám něco co tam není ;). PS: pasáž s maskováním před zvířaty byla super - příjemné oživení.
@kubicekjan7835
@kubicekjan7835 3 жыл бұрын
Seper. Dík
@Dontcslle
@Dontcslle 3 жыл бұрын
Hele není to reupload
@milosa.6018
@milosa.6018 3 жыл бұрын
Co se týká skladování vody v PET láhvích, tak si vždycky vzpomenu na situaci několik let zpátky, kdy (tuším, že Mattoni) měli akci a Makro koupilo několik kamionů balené vody a celé léto ji nechali venku na přímém slunci, než ji prodali...
@panpolivka6571
@panpolivka6571 3 жыл бұрын
Takže prevarit vodu ok 😀
@honzajaros9949
@honzajaros9949 3 жыл бұрын
Na levné skladování by se daly použít velké zavařovací sklenice (3-5l). Pokud máte známého v nějaké restauraci, tak se nechají sehnat tam. Voda by se ve sklenici rovnou nechala zavařit a mohla by být dost bezpečná po dlouhou dobu.
@vseomorcatech2189
@vseomorcatech2189 3 жыл бұрын
Kde to točíš? Za tebou je zeleň a to je půlka zimy!😂😂
@Igni..
@Igni.. 3 жыл бұрын
Že by to točil v létě ? 🤣
@1w8nn70
@1w8nn70 3 жыл бұрын
Má předtočená videa
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
U 12 měsíčků, jde po stopách Marušky. Mimochodem konference morčat o pojídání sušených švestek mě dost pobavila.
@vseomorcatech2189
@vseomorcatech2189 3 жыл бұрын
@@grandfatherandfatmanparkou3486 Jo, už jsem si zapnul komentáře a video brzy vyjde.
@grandfatherandfatmanparkou3486
@grandfatherandfatmanparkou3486 3 жыл бұрын
@@vseomorcatech2189 se zase nasmeju. Díky
@jirilelek8928
@jirilelek8928 3 жыл бұрын
Dobré je skladovat vodu ve železných a měděných nádobách ale jsou těžko sehnatelne kdo je kutil tak to zvládne ale kdo ne tak sou návody na internetu heský den.
@michalhakac1019
@michalhakac1019 3 жыл бұрын
Ale čo ten sršeň ☺
@-Miroslav
@-Miroslav 3 жыл бұрын
To bola turbo satucha 😁🖖
@PstruhDuhovy
@PstruhDuhovy 7 ай бұрын
A keby som vodu najprv prevaril a potom uskladnil?
@Pandorinaskrinka
@Pandorinaskrinka 3 жыл бұрын
Nie je bezpečnejšie a jednoduchšie za pochodu si proste iba nabrať vodu z potoka a na 30 minút do nej drbnúť tabletku?
@fakesmile122
@fakesmile122 3 жыл бұрын
No nevím ale asi by to chtělo filtr
@foxik5021
@foxik5021 3 жыл бұрын
Takže dlouho skladovaná voda plná legionelly, bakterií a já nevím co všeho a i tak jí na pár minut proženu varem tak bude už zdravotně nezávadná? Chápu to správně?
@matusskalican5930
@matusskalican5930 3 жыл бұрын
Na skladovanie ci uz vina alebo vody by som pouzil nerezove nadoby alebo ako si uviedol demizon. Nerezove nadoby tiez su roznych velkostiach a aj prevedeniach. Su aj olejove ktore su vzduchotesne(moze to mat velke plus pri nemnozeni bakterii.
@hugoboss8814
@hugoboss8814 3 жыл бұрын
Převaří se mi dobře voda s pítka
@schulinkoulle
@schulinkoulle 3 жыл бұрын
Tak srovnávat vodu v podzemí, která je při stálé teplotě a ve tmě s vodou v pet lahvi je trošku mimo, ne?
@tamhleten
@tamhleten 3 жыл бұрын
FILTRY NA VODU - nedokáží přefiltrovat chemické hnojiva které stékají z polí do potoků které tečou přes les apod.
@milekitic8918
@milekitic8918 3 жыл бұрын
starší video, ale podívám se znova
@Patrik1738
@Patrik1738 3 жыл бұрын
CHKO Litovelské Pomoraví !?
@Lebenspiel
@Lebenspiel 3 жыл бұрын
Těžko. Znám to tam velice dobře a jehličnaté části tam v podstatě nejsou.
@silentdeathx9849
@silentdeathx9849 3 жыл бұрын
Ahoj Dago, ještě bych připojil jedno doplnění ohledně studánek. Ne každá je v dnešní době vhodná, z hlediska používání průmyslových hnojiv a pesticidů. Pokud je studánka ve svahu nebo pod nějakým svahem, nad kterým je nějaké pole, mohou se do ní dostat pesticidy nebo hnojiva. Proto by měl vždy člověk, dobře vybírat místo kde se taková studánka nebo pramen nachází. Tyto chemické látky, se nezničí ani převařením a ani filtrací. ❗❗❗Proto bych doporučil nebrat vodu ze studánek nebo pramenů ve městech, vesnicích a nebo v jejich okolí. ❗❗❗Je tu i riziko, že pramen může být kontaminován, odpadními vodami ❗❗❗ takže vždy dobře zhodnotit místo.
@markar3516
@markar3516 3 жыл бұрын
Voda proteka PETkou? Kde jsi k tomu prisel? O neco vetsi molekuly CO2 zrejme neunikaji. Dale k difuzi musi byt duvod. Jaky je duvod, aby neco vnikalo do lahve? Logicky by voda jen silou gravitave odtekala pory a nasledne se odparovala.
@martinnovotny4187
@martinnovotny4187 3 жыл бұрын
Pokud je voda v lahvi sycená, tak: dokud je v lahvi tlak, tak se nic zvenčí dovnitř dostat nemůže.
@ladislavrihariha4545
@ladislavrihariha4545 3 жыл бұрын
Jedině nějaký pramen!? Venku (příroda)
@romanlacus2720
@romanlacus2720 3 жыл бұрын
Znova paráda....ANO, bohužiaľ tí čo chodíme v dnešnej dobe veľa do prírody tak sme pre iných divní....smutné
@fakesmile122
@fakesmile122 3 жыл бұрын
Jooo tak se mi to líbí 😼
@rychlejjezdec
@rychlejjezdec 11 ай бұрын
Neměl by ses pouštět do rad v tématech o kterých nemáš skutečný přehled. Legionella (legionářská nemoc) se šíří v nedohřáté vodě mezi 45-55 stupních. Je to problém lidí kteří šetří na vytápění bojleru. Měl by topit min. na 60 st.Ve studené vodě se Legionella šířit nemůže, to by pak mohla bejt v každý studni a studánce. Další nesmysl který prezentuješ je vystavování vody slunci. Za 1) nevíš na kolik se voda ohřeje a vystavuješ se nebezpečí že teplota v lahvi nedosáhne teploty pasterizace a bakterie se rozšíří. 2)vystavovat pet slunci je uplnej nesmysl, protože slunečnim zářenim a teplotou se z plastu uvolňují ftaláty a další chemikálie které rozhodně v těle nechceš. V ostatnim bych si od Tebe poradit nechal.
@vladimirkocurek
@vladimirkocurek 3 жыл бұрын
Fajn video, jenom bych te trochu poopravil ohledne bakterii. Antrax je infekce způsobená bakterií Bacillus anthracis. K nákaze dochází prostřednictvím spor, které bakterie vytváří. Spory jsou formou životního cyklu některých bakterií, která jim umožňuje dlouhodobé přežití i za nepříznivých okolností. Bakterie se uzavírá do ochranného obalu, omezí svou látkovou výměnu a opět se aktivuje při přechodu do příznivých podmínek. Bakterie antraxu například dokáží v půdě, písku, kamení přežít desítky let.
@katerinapelikanova8457
@katerinapelikanova8457 3 жыл бұрын
Sla bych na cundr
@Eschaia
@Eschaia 3 жыл бұрын
Trumpové :D
@siegkurst1228
@siegkurst1228 3 жыл бұрын
😆😆
@mufsk1
@mufsk1 3 жыл бұрын
proč máš pyžamo :-)))))
@fakesmile122
@fakesmile122 3 жыл бұрын
To je speciální vojenská maskovací uniforma 😌
@jirkaprazak9194
@jirkaprazak9194 3 жыл бұрын
nou hejt, ale v lese kde může do studánky vlézt mrtvá myš bych radši nespal :) pobavilo ;)
@fakesmile122
@fakesmile122 3 жыл бұрын
Ale ta myš se pak dá konzumovat v případě nouze
Hygiena v nouzových podmínkách a přežití v přírodě
40:24
Marek Chlíbek - Dago
Рет қаралды 40 М.
KTERÁ PILKA JE NEJLEPŠÍ DO LESA? TOP 3 PILKY
14:56
Jenda z Lesa
Рет қаралды 16 М.
Beat Ronaldo, Win $1,000,000
22:45
MrBeast
Рет қаралды 110 МЛН
99.9% IMPOSSIBLE
00:24
STORROR
Рет қаралды 21 МЛН
Survival - Nouzové bivakování - bivaky, plachty, pytle
28:37
Kraken - Bushcraft & Military
Рет қаралды 29 М.
Nocování v přírodě sólo - jak to chodí.....
17:00
MATEJKA55
Рет қаралды 61 М.
JAK ROZDĚLAT OHEŇ VE SNĚHU, MOKRU NEBO DĚSTI
15:57
Jenda z Lesa
Рет қаралды 20 М.
Předvánoční HOMELESS říkání..
38:23
Marek Chlíbek - Dago
Рет қаралды 11 М.
Oheň v lese ?..
31:17
V přírodě s Petrem
Рет қаралды 36 М.
Survival kurz - Přežití? Ne, Bushcraft víkend na téma voda a potrava
10:54
Kraken - Bushcraft & Military
Рет қаралды 21 М.
🗣 Spánek v PŘÍRODĚ od A do Z / Komplexní průvodce 🇨🇿
35:46
MODERNÍ ŠKOLA PŘEŽITÍ
Рет қаралды 88 М.
Jak VYBUDOVAT neodhalitelnou MRTVOU SCHRÁNKU
53:11
Marek Chlíbek - Dago
Рет қаралды 65 М.
Lískové jehnědy  - nouzové jídlo
12:07
Kraken - Bushcraft & Military
Рет қаралды 16 М.
Beat Ronaldo, Win $1,000,000
22:45
MrBeast
Рет қаралды 110 МЛН