Dziękuję za koleją dawkę informacji. Mógłby Pan w następnym odcinku wspomnieć o regulacji sprzęgła na drodze ciegno- -lika-klamka. Pozdrawiam.
@motomechability Жыл бұрын
Niestety materiał na następny odcinek został nagrany zanim pojawił się Pański komentarz i w drugim odcinku o sprzęgle nie będzie o regulacji linki. Jednak w odcinku który nagrałem o linkach tłumaczę tą kwestię. Zapraszam więc do obejrzenia, a jeśli coś jeszcze będzie nie jasne - proszę pytać. Pozdrawiam
@badman69 Жыл бұрын
Dzięki za przypomnienie wiadomości o sprzęgle, komentarz dla.zasiegu :) czekam na projekt wózka bocznego i dalszy ciąg o sprzęgłach :)
@motomechability Жыл бұрын
Dzięki!
@montewusiaigowska2326 Жыл бұрын
Wiadomości ciekawe i przekazane bardzo przystępnie. Dzięki, oglądam i słucham z chęcią.
@motomechability Жыл бұрын
Dziękuję!
@tomek3982 Жыл бұрын
Fajny odcinek. Przyjemnie się ogląda, dużo przydatnej wiedzy. Czekam na następny odcinek i mam nadzieję że dowiem się w nim dlaczego moje sprzęgło "ciągnie".
@motomechability Жыл бұрын
Dziękuję za miłe słówko. Przyczyn "ciągnięcia" sprzęgła może być kilka. Jeśli następny odcinek nie rozjaśni w pełni Twoich wątpliwości - napisz. Może razem do czegoś dojdziemy...
@lukiluki5538 Жыл бұрын
Super wytłumaczone 😀
@motomechability Жыл бұрын
Dziękuję! Staram się...
@Maxkolanko999 Жыл бұрын
Świetny materiał, bardzo fajnie wytłumaczone. Tak łopatologicznie co pomaga zrozumieć nie wtajemniczonym, bardzo fajny kanał z potencjałem bo robi Pan świetną robotę. Dzięki z tą wiedzę i czekam na kolejny odcinek 😀👍
@motomechability Жыл бұрын
Dziękuję za ciepłe słowa!
@szymonchalupka Жыл бұрын
Piękne dzięki za ten materiał. Wstyd się przyznać, ale po 10-ciu latach jazdy na motocyklu dopiero teraz zrozumiałem jak dokładnie działa sprzęgło :) Dałem suba i oglądam dalej.
@motomechability Жыл бұрын
Dziękuję!
@revision373 Жыл бұрын
Czyli ten "antykoping" to - tak dla łatwiejszego zrozumienia - takie koło wolnego biegu (jak w Syrence). Tak, tak... Moja wiedza o motoryzacji pochodzi z tamtych lat i pozostawała w uśpieniu aż do ubiegłego roku, kiedy po 34 latach przerwy kupiłem sobie nowego Rometa. I okazało się, że to ani WSK-a ani SHL-ka. 😵 Serdeczności! 🍀
@motomechability Жыл бұрын
Antyhopping zdecydowanie nie ma to nic wspólnego z wolnym kołem z syrenki! "Rozpina" napęd tylko w momencie gdy występuje duża siła hamująca na tylne koło. Zabezpiecza przed uślizgiem tylnego koła podczas gwałtownej redukcji.
@whiskacz71065 ай бұрын
Co jeśli po naciśnięciu sprzęgła ciągnie, ciężko wbija się luz? A gdy już jest na luzie nie wciskając klamki sprzęgła słychać inny dźwięk a naciskając znika.
@motomechability5 ай бұрын
Zmieniający się odgłos nie zawsze świadczy o nieprawidłowościach. Natomiast jeśli sprzęgło ciągnie i ciężko wbić luz, to co najmniej jest źle wyregulowane. Ale może oczywiście być też tak, że kosz sprzęgłowy jest już na tyle zużyty że coś działa nieprawidłowo.
@whiskacz71065 ай бұрын
@@motomechability będę chciał wymienić płyn i zobaczę pompkę czy przypadkiem tam się coś nie dzieje.
@motomechability5 ай бұрын
@@whiskacz7106 W takim razie sprawdź również siłownik na drugim końcu przewodu.
@rednelli Жыл бұрын
I na wieki wieków OOOOOOOOlej! ;-) Moczyć? Nie moczyć? Oto jest pytanie. A jaki wpływ ma Mos2 na nie??? Szacun i uznanie. Napracowałeś sie przy tym i innych materiałach.
@motomechability Жыл бұрын
Dzięki za uznanie! No i nie zaprzeczę że trochę pracy to kosztuje... A moczyć, moczyć. Koniecznie moczyć! Pozdrawiam!
@progaragechinskiemotorki Жыл бұрын
do odcinki i bieg w dół :D tak rozwaliłem kiedyś silnik zawory były niezadowolone
@rednelli Жыл бұрын
😄🤣😂😅
@motomechability Жыл бұрын
Moje gratulacje! Świetny sposób na zniszczenie silnika ;) Pozdrawiam!
@progaragechinskiemotorki Жыл бұрын
@@motomechability przypadkowo nawyk że do góry a biegi były w dół :D
@motomechability Жыл бұрын
Czasem nawyki są zgubne. Mi też się zdarzało pomylić jak wsiadałem na starszą Jawę czy jakiegoś angola. Ale na szczęście nigdy przy bardzo wysokich obrotach i nie tak radykalnie...
@rafak7078 Жыл бұрын
👍
@motomechability Жыл бұрын
Dzięki!
@komorkablues701 Жыл бұрын
To że wierzysz w byle co nie znaczy że możesz prześmiewac wiarę katolicką
@ska1659 Жыл бұрын
Odłączać.
@ska1659 Жыл бұрын
Łączyć, odłączyć itd.
@motomechability Жыл бұрын
Rozumiem.
@jacekbuszman1639 Жыл бұрын
Prowadząc tego typu programy warto zadbać o poprawną polszczyznę. Nie można włanczać czy wyłanczać lecz się włącza lub wyłącza. Nie ma też takich urządzeń jak włanczniki-wyłanczniki a są włączniki-wyłączniki zatem włączamy sprzęgło i aby ruszyć, stopniowo je wyłączamy zwalniając ręczną (czasem nożną jak w starych modelach H-D, Indianach czy naszym Sokole 1000) dźwignię. Kolejna drobna uwaga to nazwa pewnej części która przenosi napęd z silnika na kosz sprzęgła a mianowicie koło zębate nazwane potocznie ,,zębatką". Myślę że w takiej ,,warsztatowej" nomenklaturze można na co dzień używać tego typu określeń ale kiedy prowadzi się takie programy edukacyjne oprócz znajomości anglojęzycznych nazw różnych systemów w które wyposażone są nowoczesne motocykle, trzeba wiedzieć kiedy mówimy tę a kiedy tą i że coś się włącza a nie włancza. Ogólnie fajny program z wiadomościami dla początkujących użytkowników motocykli tylko jeszcze dociągnąć szczegóły i będzie super. Pozdrawiam serdecznie.
@marcingoos2112 Жыл бұрын
Merytoryka się liczy anie pierdalanse z j.polskiego
@shakal615234 Жыл бұрын
@@marcingoos2112 Dokładnie ;)
@jacekbuszman1639 Жыл бұрын
@@marcingoos2112 Otóż jesteś w błędzie. Może być najbardziej merytoryczny program a jeżeli będzie byle jak poprowadzony, to znaczy bez dbałości o szczegóły to część widzów przestanie go oglądać a zostaną tylko ci dla których zamiast poprawnej mowy można wprowadzić pismo obrazkowe jak w przedszkolu i też będzie dobrze bo przecież liczy się tylko meritum.
@motomechability Жыл бұрын
Oczywiście biorę to na klatę! Pewnie że takie błędy nie powinny mieć miejsca. Dziękuję za zwrócenie uwagi i również pozdrawiam.
@motomechability Жыл бұрын
@Jacek Buszman Jedna uwaga. Sprzęgło jest włączone, kiedy podzespoły są sprzęgnięte i pracują razem. Więc WYŁĄCZAMY sprzęgło aby móc wrzucić lub zmienić bieg i WŁĄCZAMY żeby ruszyć. W swoim filmie kilkukrotnie staram się to podkreślić aby zwrócić uwagę na popularny błąd logiczny.