Чудове відео !У Німеччині , де я живу вже 25 років ,існують місцеві народні театри ,які розмовляють чи то «Баваріш» (Баварія)чи то «пфельсіш»(Рейнланд-Пфальц ) Молодці ,українці !
@ЛіляВасиленко-в4ъ3 жыл бұрын
Дякую за розмову Врешті ми почали добиратися до свого коріння . Говірки це багатство нашої мови,це ті цеглинки з якої складається вся будівля. Нам треба просто говорити ,писати, думати .українською. Хопта,це супер .На Львівщині це слово теж вживається. Дуже дякую!
@оксаналуцюк-т5з3 жыл бұрын
ДЯКУЮ! СУПЕР!
@pijmoloko3 жыл бұрын
,,Вірно'' в значінні ,,правильно'' - це староруський канцеляризм либонь. Про це я взнав од «Підпільної Гуманітарки».
@YuriRadavchuk3 жыл бұрын
Дякую, що підняли питання подільського мовлення! Дозвольте уточнити, що подільський говір - це більш широке поняття. Говірка може бути кам'янецькою, хмельницькою, шепетівською... А говір - подільський.
@5156-r1e3 жыл бұрын
Особлива говірка в Могилів-Подільському, Мурованих Курилівцях і Шаргороді. Там особливо наголос ставлять на деякі слова. І багато слів польських
@StefaniPog Жыл бұрын
Є ще чудесне слово "зелепухи", коли літом чи навесні жуєш щось недоспіле.
@АндрійМайстренко-ю1с4 ай бұрын
Томашпіль. Половину слів ніколи не чув... Де наші: куфайка, соша, начення, тріло, єйбо-присійбо, нанашко, горіВка, труйка, ниньки, торішнє, колія, бОлниця, чуй сюди, віддаватися - вийти заміж, ціба в буду, старці, нучка, пагнісці, пазурі, коси, цьоця, гишки, когут, кварта, льох, гора = горище, ньоркати, налигач, бурдюх, дубовина, вимерзити, цюнька, тісто = лапша, рунделик, балія, щолок, хадзєін [зневажливо], мнясо, паша, гній, прада', таш так, баняк, пацьорки, кровлянка, ослінчик, гас, люшня, короварня, мур, крижалки, гніт, постоли
@CREDO_pro4 ай бұрын
Томашпіль був у Брацлавському воєводстві, авторка розповідає про якамʼянецьке. Це історичний аспект. Нанашка ж, взагалі кажеться лише на півдні Вінничини і півночі Одещини.
@lilyafortuna6957 ай бұрын
Коли половина польських слів то то так файно. автентика, мовний декор. а коли половина мсковських слів то є вже суржик, ганьба, злочин. і коли вже захід країни почне говорити українською?
@ljubomyrstehniy65573 жыл бұрын
На превеликий жаль ми починаємо себе ідентифікувати на чужині, для більшості українців такі питання взагалі не виникають у мізках. Потрібна розмова, так як ми ще своїх 40 років по пустелі не відблукали.
@ponuryi2 жыл бұрын
Видали книгу, можна придбати?
@ВоимяАфины Жыл бұрын
Гайсин, никогда не слышал подобных слов
@serhiipovisenko Жыл бұрын
не говірка, а говір, то різні речі
@OleksiiMatviichuk10 ай бұрын
пані розмовляє українською з акцентом. коли це звучить з уст автентичних українців з претензією на академічне володіння - слухати противно.