Ojcze Jakubie prosimy częściej a jeżeli się nie da to chociaż dłużej. Pozdrawiam
@Mi-oj9se2 ай бұрын
Dołączam się do prośby: częściej 🤲🏻 Bóg zapłać! Błogosławionej nocy Wszystkim! ✨🌛
@ugoldenbrown2 ай бұрын
Dziękuję ojcu za ten podcast 🙏❤️ Dziękuję Panu Bogu za wszystkich ludzi, których postawił na drodze mojego życia 🙏 za ojca Jakuba i spotkania biblijne, to było i nadal jest dobre ukierunkowanie w wierze, ojciec dociera do tak wielu ludzi, wykorzystując wszelkie środki, jakie dają obecne czasy. My jesteśmy tu bardzo krótko, przed nami wieczność, trzeba to sobie uświadomić. Mamy potężne narzędzie, jakim jest Msza święta i modlitwa, korzystajmy, póki czas. Szczęść Boże 🙏❤️
@annamaczka9951Ай бұрын
Dziękuję za spotkania i nauki chociaż tak krótkie.....pozdrawiam
@rufuskowalski56052 ай бұрын
Jak zwykle polecam:)
@emilia.uryszek2 ай бұрын
Lubię Ojca zdrowe i uczciwe podejście do spraw wiary.
@AndrzejRybacki-xi9odАй бұрын
Bóg zapłać . Pozdrawia sedewakantysta z Kraśnika.
@rufuskowalski56052 ай бұрын
Komentujcie proszę. Subskrybujcie proszę.
@joannaduchiewicz2 ай бұрын
Pozdrawiam Ojca i dziękuję za nauki. Modlę się za dusze czyścowe i ofiarowuję im odpusty i tak jak Ojciec mowi nieraz prosiłam je o pomoc i otrzymywałam ją.
@olgaveretenikiene73092 ай бұрын
Bog Zaplac ❤
@pafnucypl1881Ай бұрын
❤❤❤❤
@annam.79952 ай бұрын
W czasie, kiedy nie wiadomo już kogo słuchać i kto mówi prawdę, dobrze posłuchać Ojca. Ja, czytając Pismo, czasem się gubię, mam problem ze zrozumieniem wielu kwestii. Nie jest to dla mnie łatwa Księga. Życie też nie jest łatwe. Myślę, że wielu z nas, nie tylko ja, potrzebuje dziś przewodnika. Ojciec Jakub to dobry przewodnik. Po Biblii i po życiu. Mówi, jak jest, dzieli się swoją wiedzą teologiczną , wiarą i doświadczeniem, przytacza argumenty, podaje źródła, bardzo pomaga zrozumieć. Gołym okiem widać, że zależy mu na nas wszystkich i na naszym zbawieniu. Fajnie byłoby, gdyby jeszcze więcej ludzi mogło Ojca usłyszeć. Przyłączam się więc do apelu o działania na rzecz zwiększania zasięgów. Polecam i pozdrawiam.
@jolantacudzik31972 ай бұрын
Kościół zostawia nam nadzieję 🙏🕊
@rufuskowalski56052 ай бұрын
Trzeba trzymać się zdrowej nauki.
@Dzon_Jacek2 ай бұрын
👍
@MiauStein8Ай бұрын
Dziekuje za ten i inne podcasty. Slucham bardzo chetnie zawsze. Czy moze moglby Ojciec nagrac kiedys i wytlumaczyc nam to zdanie setnika, ktorym modlimy sie podczas Mszy sw.: Panie nie jestem godzien abys przyszedl do mnie, ale powiedz tylko slowo a bedzie uzdrowiona dusza moja. Modlimy sie tym a jednak pozniej przystepujemy do komunii swietej, czyli przyjmujemy Pana Jezusa do serca. To jak to w takim wypadku rozumiec?
@JK-yc1pi2 ай бұрын
Mam pytanie. Czy w Mt 5 - 21-26, także może być mowa o czyśćcu? A konkretnie: "²²A Ja wam mówię, że każdy, kto się gniewa na swego brata, będzie osądzony. A kto powie bratu: «Głupcze», stanie przed Wysoką Radą. A jeśli mu powie: «Durniu», skazany zostanie na ogień potępienia. (...) ²⁵Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, póki jeszcze jesteś z nim w drodze. Bo przeciwnik może cię wydać sędziemu, a sędzia strażnikowi, i zostaniesz zamknięty w więzieniu. ²⁶Zapewniam cię: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie oddasz ostatniego grosza." Będę wdzięczny za odpowiedź. Pokój i dobro!
@labibbiace2 ай бұрын
@@JK-yc1pi Tak, ogólnie bibliści wskazują również na ten fragment jako na passus mówiący o czyśćcu. Tak bowiem jest, że charakterystyką czyśćca jest właśnie to, że tam trzeba spłacić dług do „ostatniego grosika”, gdyż w czyśćcu człowiek doświadcza jedynie sprawiedliwości Bożej. Na miłosierdzie Boga możemy liczyć tylko tu na ziemi.
@JK-yc1pi2 ай бұрын
@@labibbiace Dziękuję :)
@bozenawojciechowska80142 ай бұрын
Młodzi księża już o tym mówią. Dziwne, że starsi nie, ani kiedyś, ani obecnie.
@michachmielowicz5450Ай бұрын
Oj Kościół chyba Judasza imiennie potępił. Dziękuję za materiał. Króluj Nam Chryste!
@labibbiaceАй бұрын
Nie. Nigdy Kościół oficjalnie nie powiedział, że Judasz jest potępiony. Tę informacje mamy z Pisma Świętego, choć i to nie jest do końca jasne.
@annamaczka9951Ай бұрын
21.24
@Wojciechum_2 ай бұрын
Przyznam, że czyścić mnie przeraża. "Nie jesteśmy w stanie pojąć jakie cierpienia przechodzą dusze czyśćcowe". To jak sala tortur. Ciężko mi to pojąć. Naprawdę, zagłębiając się w temat osobiście uważam że lepsza nazwa to sala tortur. "Cierpią cały czas". Pewnie tego nie rozumiem, może kiedyś zrozumiem 🙂 Pozdrawiam Ojca.
@labibbiace2 ай бұрын
@@Wojciechum_ To prawda, że czyściec przeraża. Z drugiej jednak strony, ogromnym pocieszeniem jest fakt, że to ostatnie cierpienie przed wiecznym szczęściem. Człowiek w czyśćcu to człowiek zbawiony. Już mu nie grozi utrata zbawienia. Pozdrawiam i korzystajmy z odpustów 😊
@Wojtekgier2 ай бұрын
W przytoczonej Księdze Machabejskiej ani nigdzie w Biblii nie ma ani słowa że istnieje czyściec . Pojęcie czyśćca pojawia się dopiero w 12 wieku w przekazach apokryficznych a jego ideę opracowali głównie teologowie paryskiej Sorbony . Tak więc przed 12 wiekiem miejsce - czyściec nie istniało ? Błąd czysto logiczny . Jako chrześcijanin wierzę że gdyby takie miejsce istniało mówili by o nim prorocy i nauczał Pan Jezus . Skoro nie - jest to wymysł ludzki i to z późnych wieków . Nie należy przedstawiać ludzkich pomysłów jako prawd objawionych od Boga . Pozdrawiam z Panem Bogiem
@labibbiace2 ай бұрын
Już w II wieku do celebracji Eucharystii zostały wprowadzone specjalne modlitwy za zmarłych. Także liczne inskrypcje modlitw za zmarłych umieszczane w katakumbach świadczą o tym, że było to powszechną praktyką w pierwotnym Kościele. Oczywiście, sama nazwa "czyściec" (łac. "purgatorium") jest terminem późniejszym. Natomiast wiara w czasowe oczyszczenie i praktyka za zmarłych jest obecna od początku Kościoła. Tertulian († 230): „Wdowa, która nie modli się za zmarłego męża, właściwie się z nim rozwiodła”. Późniejsi pisarze podobnie wspominają praktykę za zmarłych jako powszechną. Najbardziej znanym przykładem jest modlitwa św. Augustyna za jego matkę, Monikę, na końcu IX księgi Wyznań, napisanej około 398 roku. W połowie III wieku św. Cyprian nakazał, aby nie składać ofiar ani nie modlić się publicznie za zmarłego świeckiego, który się wyparł Kościoła. Dziwię się, że takie rzeczy piszesz jak "Tak więc przed 12 wiekiem miejsce - czyściec nie istniało", gdyż to co napisałem, są to informacje powszechnie znane i łatwo dostępne. Pozdrawiam
@WojtekgierАй бұрын
@@labibbiace Może jeszcze parę słów w temacie . Ludzkość czci zmarłych bliskich - przodków , ich pamięć od zarania dziejów , słusznie przeczuwając że po śmierci nie zniknęli ostatecznie , lecz trwają nadal w innym świecie . W swojej nauce " Bogacz i ubogi Łazarz " wymienia Jezus dwa miejsca gdzie są zmarli - " łono Abrahama " - czyli Niebo , oraz " Otchłań " - przeciwieństwo Nieba , między którymi jest przepaść nie do przejścia . Także w nauce o " wąskiej i szerokiej drodze " są dwie drogi - " do żywota i na zatracenie " Nie ma więc trzech miejsc i trzech dróg które stoją przed człowiekiem . Rozumiem że ksiądz musi być posłuszny doktrynie K RZ K . Może jednak w sprawach wątpliwych teologicznie głosu nie zabierać . z Panem Bogiem
@rafadejko3122Ай бұрын
Herezja👹
@Arti-vs9blАй бұрын
To, co wielebny głosi, jest herezją. Tak samo, jak preegzystencja i postegzystencja dusz. Dlatego nie powinno się traktować tych nauk serio. A najlepiej byłoby, gdyby ksiądz się zapoznał z dziełkiem O. Cullmanna pt. Immortality of the Soul or Resurrection of the Dead.