Pełen profesjonalizm. Nareszcie ktoś pokazał jak to robić krok po kroku a nie ogólnikowo. W końcu dowiedziałem się ile jest zalecanych przejazdów w zależności od gąbki i pasty, a nie odpowiedzi i materiały w stylu "tyle ile zawsze" lub " tyle ile trzeba". Obecnie najlepszy tego typu kanał na YT
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dziękujemy bardzo :)
@a.t.82977 жыл бұрын
Chciałem Wam podziękować za profesjonalne podejście do detailingu. Dzięki Waszym poradnikom na KZbin nigdy wcześniej nie mając do czynienia z korektą lakieru nabrałem chęci i odwagi do odświeżenia mojej Laguny 1 z 1999 r. :-) Podobno wyszło extra- opinie osób które widziały moją pracę 😊 No i wg mnie lakier wygląda teraz niesamowicie. Przeszedłem cały proces: Mycie aktywną pianą, Mycie szamponem, Usuwanie żywicy, smoły itp. Deironizacja, Glinkowanie Korekta pastą średnią i później finiszową. Na koniec woskowanie... Teraz wiem ile pracy kosztuje taki zabieg i nie dziwię się ile to musi kosztować w profesjonalnym zakładzie detailingowym ;-) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!!! P.S. Zakupy oczywiście w Waszym sklepie ;-)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Cieszymy się że mogliśmy zarazić detailingiem i pomóc w pierwszych krokach :) Pozdrawiamy
@Lars_Rainer6 жыл бұрын
Czym robiłeś deironizację?
@automoto-spa14087 жыл бұрын
widzę, że Pan Nowicki zna się na rzeczy jak mało kto na polskim yt :) pozdrawiam
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Ja tylko poleruję :) Pozdrawiam
@TomiSparrow6 жыл бұрын
Jak dla mnie najlepszy film instruktażowy w tej tematyce. Profesjonalnie, dobrze wytłumaczone, po obejrzeniu ogarnąłem polerowanie lakieru i jestem mega zadowolony :)
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Dzięki, dobrze słyszeć że mogliśmy pomóc :)
@elglutamine4 жыл бұрын
Kurde macie mega wiedzę do napisania książki o detailingu. kupiłbym!
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Jest taki punkt na naszej liście ;)
@bartomiejwciso60317 жыл бұрын
Super pokazane, krótko i na temat, może takie filmy uświadomią ludzi, że "polerka za dwieście" ma się nijak do prawdziwej korekty :) Pozdrawiam, Bartek !
@klimekpp7 жыл бұрын
Bartłomiej Wcisło tylko u mnie w rejonie jak powiedziałem ze e46 zrobię za 600 to gościa więcej nie zobaczyłem a później słyszałem na mieście ze jestem mega drogi itp
@jakubolek87086 жыл бұрын
Polerka a korekta lakieru to dwie. Różne rzeczy ale. Dla. Januszu to. To. Samo i jak ktoś robi za 600 to. Ma pojęcie i wie co robi, u mnie w mieście za 150 to już wogole. Dużo i szwagier zrobi za pół. Ceny...
@jozefdrozdzik53475 жыл бұрын
dostałem wszystkie informacje które potrzebowałem :) Wytłumaczone na spokojnie tak jak trzeba podejść do tematu :)
@WisniaWRC5 жыл бұрын
Bardzo pełny, rzeczowy i przystępny poradnik. Wielkie dzięki - dziś przyszedł sprzęt, jutro biorę się za dopieszczanie auta. :) Pozdrawiam!
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Dzięki, Pozdrawiamy :)
@neshifuturo7 жыл бұрын
18:00 Rękojmia - ustawowa, obligatoryjna odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne rzeczy sprzedanej. Stosowana przy umowie sprzedaży, ma również odpowiednie zastosowanie do innych stosunków prawnych.
@babazakiera7 жыл бұрын
Super fil teraz przynajmniej mniej boje się rotacji:) dopiero zaczynam swoją przygode z tymi oglądałam dużo poradników i było tylko ogólnikowo, tutaj jest szczegółowo i z tego sięciesze oby więcej takich poradników!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dobrze słyszeć że mogliśmy pomóc :) Pozdrawiamy
@grzklu7 жыл бұрын
MX NOWICKI Sztos! widać doświadczenie i pasje :) !
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki. Pozdrawiamy.!! :)
@ArturSmiech6 жыл бұрын
Świetny kanał i fachowy Prowadzący z pedagogicznym zacięciem! Dużo się tu dowiedziałem, ale wiem że jeszcze sporo przede mną. Mam polerkę rotacyjną Masner i za sobą pierwsze próby polerowania Mazdy 3 2007 metalik, ale teraz przede mną wyzwanie w postaci kupionego niedawno Mitsubishi Outlander Sport 2015 (amerykańska wersja ASX). Lakier (czarny metalik z granatowym ziarnem) jest bardzo miękki i nawet nieuważne usuwanie śniegu rysuje go. Ogólnie jest w dobrym stanie, jeszcze błyszczący, bez głębokich rys, za to pełno jest drobnych. Docelowo chciałbym położyć jakąś powłokę permanentną, ale na razie chciałbym poprosić o radę w doborze past i gąbek. Mam zestaw past K2 (średnia mocno pyli, więc odpuszczam) i Menzernę 2500. Co wybrać i w ilu krokach zrobić korektę? Będę wdzięczny za każdą radę.
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Z małym doświadczeniem możesz mieć problemy z dobrym finishem na maszynie rotacyjnej, na tym miękkim lakierze. Proponowałbym zacząć od menzerny PF2500 i do tego żółty pad nat'a, a ewentualnie możesz próbować jakimś innym padem o średniej twardości. Do finishu polecam pastę koch M2 antihologram i czarny pad z nat'a. Ewentualnie ostatnio zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie pasta rupesa z linii rotary www.pielegnowacauto.pl/rupes-rotary-ultrafine-pasta-polerska-250ml.html i też powinna dać dobre wykończenie na tym lakierze. Przy miękkich lakierach staraj się prowadzić maszynę trochę szybciej i rób krótsze przejazdy żeby uniknąć wysokiej temperatury na lakierze :)
@ArturSmiech6 жыл бұрын
Wielkie dzięki za te wskazówki. Ćwiczę teraz na starych drzwiach z BMW (bodaj 99 rok). Hologramów nie mam, ale zostają mi swirle. Tak więc mam świadomość, że sporo nauki przede mną. Jednakże niemniej ważny od techniki jest dobór odpowiednich materiałów i tu dopytam, czy pracowałeś z pastami Scholl? Szukając informacji o dobrych pastach natknąłem się na S20 Black (One-step). Czy ta pasta byłaby odpowiednia do mojego lakieru, czy też z uwagi na miękkość wskazana jest dwuetapowa korekta? Wtedy pozostałbym przy Menzernie i Rupesie.
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Pracowałem kiedyś dosyć sporo. S20 jest dosyć mocną pastą. U Ciebie potrzebny będzie naprawdę delikatny finish. Jeżeli zostają Ci swirle, w sensie typowe okrągłe lub półokrągłe rysy to znaczy że albo weszło Ci coś wpada (czystość pracy przy miękkich lakierach ma ogromne znaczenie), albo za mocna pasta, ewentualnie za mocna pasta i zbyt miękka gąbka przez co nie jest w stanie rozkruszyć ziarna. I kolejna opcja to nie usunięcie rys po poprzedniej paście.
@SpalonyMisiek7 жыл бұрын
Konkret informacje tylko zwykły Kowalski jak ma kupić maszynę ,gąbki ,mikrofibry jak i wszystkie potrzebne pasty to wyjdzie go troszke taniej niż taka usługa kosztuje, a umiejętność spalania lakieru to czeste tematy. Łapka do góry zostawiona konkretne porady.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Naprawdę nie jest łatwo przypalić lakier. Najczęstsze błędy to jazda po rantach i tam może dojść do przetarcia warstwy lakieru bezbarwnego i bazowego, ale o przypalenie trzeba się naprawdę postarać :) Dziękujemy bardzo :)
@majoreskac7 жыл бұрын
rewelacyjna wiedza,dzieki..
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki. Pozdrawiamy.
@jacobfurman65003 жыл бұрын
Kurczę żaden ze mnie detailer ale jestem prawie pewien, że to raczej rękojeść a nie rękojmia :) Super materiał, pozdrawiam!
@MXNOWICKIMacierzysz3 жыл бұрын
😂 zgadza się, moje przejęzyczenie 🤦♂️
@NG1NG7 жыл бұрын
Bardzo rzetelna i wyczerpująca informacja, żałuję że dopiero teraz na nią trafiłem - uniknąłbym wielu błędów, które poczyniłem na lakierze kierując się tzw. "dobrymi radami". Jedna mała uwaga - tylną część maszyny w tym przypadku możemy nazwać rękojeścią, natomiast na pewno nie "rękojmią" :-) Duży plus za oprawę dźwiękową.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Tak wiem, czasami jak się rozgadam to palnę gafę, a niestety nie mieliśmy dubla :/ Dziękujemy i zapraszamy do innych odcinków :)
@dawiddawidowski67827 жыл бұрын
Już przed oglądaniem wiem, że to zajebisty odcinek, Pozdro ;D
@MatPL327 жыл бұрын
dawid dawidowski fajnie że się dzielą wiedzą :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dziękujemy :)
@intusia6 жыл бұрын
Fajnie sie Ciebie slucha, super odcinek . powodzenia zycze
@galik4447 жыл бұрын
Też pamiętam swój pierwszy chwyt maszyny rotacyjnej... Rzucało nieźle :D
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Masz rację, pierwsze przejazdy to ostre rodeo :D
@kilym3033 жыл бұрын
Bardzo dobrze ogląda się Twoje poradniki, naprawdę szacun za przekaz wiedzy. Dopiero rozpoczynam naukę w tej tematyce. Mam passata na którym ćwiczę. Uczę się na nim aby dobrze wykonać pracę już na aucie docelowym. Nie mam zamiaru robić ekstremalnej korekty. Lakier jest w dosyć dobrym stanie. Używam past menzerny 1000 2500 3000. Pady Nata. Bardzo źle mi się pracuje z pastą 1000(strasznie sucha) więc albo chciałbym ją pominąć albo czymś zastąpić. Pracuje na maszynie rotacyjnej. Podsumowując - mój plan na auto docelowe to menzerna 2500 na żółtym padzie nata a następnie wykończenie na czarnym z pastą 3000. Czy mój plan jest wystarczający czy jednak powinienem zacząć od czegoś mocno ściernego, może połączenie niebieskiego pada Nat z menzerna 2500 byłoby też dobra alternatywą aby trochę mocniej wyciąć? Przepraszam z góry za aż tak długi komentarz.
@MXNOWICKIMacierzysz3 жыл бұрын
Plan zależy od twardości lakieru? Jego stanu i Twoich oczekiwań. 1000 zastąp fg400, jest tłustsza, będzie Ci się lepiej pracować
@TonyMontana-xj3zv2 жыл бұрын
nie ma to jak kupić tanią polerkę z allegro + zobaczyć profesjonalny poradnik na YT i połączyć to w jedną całość nie mając tylu różnych past ani stabilizacji obrotów, no ale wysłuchałem uważnie całe 40 minut filmiku + patrzyłem kiedyś jak znajomy lakiernik polerował przez chwilę więc co może pójść nie tak ?! :-) nauczę się na swoim samochodzie, hologramów na swoim wstydzić się nie muszę bo to tylko JA na niego patrzę, ale co najważniejsze bynajmniej wiem że futro polerskie używać jako 1-Step, a ja sądziłem że tego używa się na sam koniec-na sucho. Dzięki za filmik.
@MXNOWICKIMacierzysz2 жыл бұрын
Wiele osób tak myśli o futrze 😀 Chyba ze względu na to że w dotyku wydaje się milutkie
@jerzyszpikowski57014 жыл бұрын
Świetny odcinek. Dowiedziałem się wszystkiego czego potrzebowałem. Dzięki!
@Skarabeusz_ Жыл бұрын
Świetny poradnik, dzięki wielkie :)
@amigos121212122 жыл бұрын
Dziękuje za film, bardzo fajny, pozdrawiam :)
@pigzip4 жыл бұрын
Menzerna jwst taka sobie, one step zostawia holo. Cuting się roluje, finish na miękkiej gabce ok ale pyli
@felipe29Technology3 жыл бұрын
Masz rację. Dlatego idę w stronę sonax.
@htsprayworks75017 жыл бұрын
Ze wszystkim się zgodzę ale z tym grzaniem lakieru do 70 stopni to uwaga bo jak jest np. jakaś łata szpachlówki pod lakierem to może się odparzyć powyżej 60 stopni. W komorach lakierniczych też maksymalnie wypieka się lakier do 60 stopni. Ale wiadomo, że jak auto jest aluminiowe to można sobie przy polerce na więcej pozwolić bo lepiej oddaje ciepło. Zderzaki z tworzyw sztucznych to bardzo szybko się grzeją. Trzeba zawsze zrobić sobie próbę. Futro mimo dużej siły ciecia nie grzeje tak jak gąbka. Średnio o 10 stopni mniej jak gąbka z tą samą pastą i ma bardzo stabilną temp.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Nie mamy doczynienia z lakierami świeżo po lakierowaniu i wydaje mi się że ta ostrożność dotyczy jedynie świeżych lakierów. Większość samochodów które do nas trafiają miało coś lakierowane i również szpachlowane. Nie zauważyłem żeby temperatura miała wpływ na w pełni wysezonowanym lakier bądź szpachlę która jest pod spodem. Tworzywa to oczywiście inny temat. Inaczej oddają temperaturę i tu oczywiście trzeba bardzo uważać.
@htsprayworks75017 жыл бұрын
Lakiery generalnie znoszą dużo więcej stopni niż 70. Szpachla już niestety nie za bardzo. Chyba,że z dodatkiem włókna szklanego. Bierze się to z tego, że mają mniejszy skurcz. Albo np szpachlówki w pyłem aluminiowym lepiej oddają temperaturę. Tylko jeśli grzejesz gąbką za mocno taką naprawianą maskę od klasyka np. to może ci pościągać blachę i jest klops. Stare alfy maja duże płaskie maski z cienkiej blachy podatne na punkowe zmiany temp. Trzeba je szczególnie umiejętnie naprawiać. A gdy naprawa jest przeprowadzona źle np. szpachla jest nieprawidłowo usieciowana to zbyt ostre polerowanie może pokrzywić maseczkę. Zrób sobie test. na kawałku papieru zaciągnij szpachlówkę i jak wyschnie podgrzej do 60 stopni to zobaczysz jak się wykrzywi papier. W dodatku materiały lakiernicze mają to do siebie że rozgrzane robią się miękkie. A jak miękkie to łatwiej można uszkodzić. Np. szpachle podgrzaną na kawałku blachy do 70 stopni można zeskrobać śrubokrętem bez problemu. Sama odpada. Żywica nie daje rady wszystkiego trzymać i kruszy się na kawałki. I co co chodzi z tym lakierem Uni. Parę lat już lakieruje i w życiu o takim nie słyszałem. Są lakiery 1k i 2k. Czyli jedno i dwu składnikowe. W motoryzacji są 2k czyli lakier i utwardzacz. Do tego mamy rozróżnienie na singiel staqe w pl. mówi się po prostu akryle(monoemalie). albo wersje 2 warstwowe czyli base i clearcoat. I tutaj znów podział na kolory solid albo mataliki, perły itd. 3 warstwowe lakiery też są ale żadnego UNI nie znam :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Wśród znajomych lakierników i detailerów jakoś wszyscy wiedzą o co chodzi mówiąc UNI. Może kwestia nazywnictwa w danym regionie? UNI czyli po prostu monokolor, a monokolor może wystąpić w wersji akrylowej lub w wersji baza+klar. Jeżeli miałbym za każdym razem tłumaczyć to tak jak to opisałeś, to filmy trwałyby dużo dłużej. Oczywiście Twoje rozróżnienie jest bardzo fachowe i jak najbardziej się z tym zgadzam. Niestety dużo ludzi na monokolor mówi po prostu akryl, a to jak wiesz ogromny błąd ponieważ może być to też lakier bazowy. Krótko mówiąc najprościej używać słowa UNI lub monokolor ponieważ dotyczy to obydwu systemów lakierniczych.
@lukasz24577 жыл бұрын
Teraz Wet Sanding i usuwanie morki :) ! Super odcinek !
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Jest w planach, myślę że będzie to dłuuugi odcinek ;) Dziękujemy
@neshifuturo7 жыл бұрын
Rękojeść - część ręcznego narzędzia, przyrządu, instrumentu, broni ręcznej itp. służąca do uchwycenia i pewnego trzymania całą dłonią w celu posługiwania się danym urządzeniem.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Wiem, sory, lecimy bez żadnych dubli, kręcimy to w godzinach 20-24 więc po całym dniu można się przejęzyczyć :)
@50842047 жыл бұрын
Zejdźmy na moment na ziemię i wyobraźmy sobie 10-letni srebrny metalik 1. Piana aktywna + karcher 2. Rękawica mikrofiber, dwa wiaderka 3. Glinkowanie 4. Ponowne mycie mikrobirą, suszenie 5. Jakieś małe poprawki lakiernicze tu i ówdzie (myślę o kropkach fi 1mm max) 6. Futrzasta głowka na 600 obrótów + Meguiars Compound (w płynie) 7. pyłki usuwamy suchą mikrofibrą 8. Miękka gąbka 1200 obrotów + Meguiars Polish (też w płynie) 9. pyłki usuwamy suchą mikrobirą 10. Suchy wosk nakładany ręcznie i wcierany bawełnianą 'stockinet' (taka beżowa docinaną z rolki) Dobrze główkuję?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Ja bym dokupił chociaż preparat do usuwania smoły i zastosował go przed pianą. Dzięki temu będzie miał mniej pracy glinką, a koszt takiego preparatu to około 35zł za 1L. Zaprawki zrób po polerowaniu, a przed woskiem. Przy bardzo małych punktach zaprawka może wylecieć w trakcie polerowania. Nie wiem na jakiej maszynie pracujesz, ale polerowanie agresywną pastą rób na wyższych obrotach, czyli 1200-1400, a nawet 1500-1600. Natomiast wykończenie robi się na niższych obrotach czyli 900-1100, maks 1200. Wosk aplikuj aplikatorem piankowym i docieraj mikrofibrą. Po co bawełna, żeby porysować? :) Tutaj nie trzeba nic wcieraj. Rozkładasz i docierasz jak podeschnie.
@kamilkwartnik81427 жыл бұрын
Super odcinek, można się wiele nauczyć :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki, zapraszamy do śledzenia kanału. Pozdrawiamy
@pawemakarewicz73064 жыл бұрын
Super robota bardzo dobry film ! Pozdrawiam
@jinks10775 жыл бұрын
super poradnik
@dzandzal7 жыл бұрын
Świetny odcinek właśnie na taki czekałem! Zajmuje się polerowaniem frontów meblowych też mam takiego festoola i chyba czas wziąć się za swój samochód:-) Dziękuję i pozdrawiam!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Jeżeli jest taki sprzęt to szkoda nie spróbować ;) Dziękujemy i Pozdrawiamy :)
@dzandzal7 жыл бұрын
MX NOWICKI przeczytałem dalej w komentarzach że nie polecasz tych nowych polerek festoola a ja właśnie taka mam zaczynają się obroty od 600 a kończą na 1600 albo 1400 już nie pamiętam. Ale powinienem sobie dac radę co ?:-)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Niskie obroty są ok, ale będzie Ci brakowało prędkości przy cuttingu. Będziesz musiał po prostu robić bardzo wolne przejazdy maszyną i nadrabiać właśnie w ten sposób. Wiem że było 1400, być może zmienili na 1600, jeżeli tak to jest już dużo lepiej :)
@dzandzal7 жыл бұрын
MX NOWICKI mam jeszcze druga maszynę tam mam obroty do 2800 to najwyżej cutting tamta a finish festoolem:-)
@danzelbmwmaniak10146 жыл бұрын
Fajny kanal. Bardzo przydatny.pozr
@Bieelun7 жыл бұрын
Fajnie tłumaczysz :) pozdro
@Gregor11857 жыл бұрын
"pach pach pach" 😁 jesteś Gość 😉 i pomyśleć, że jeszcze w tym wszystkim, masz czas na nagrywanie tak wyśmienitych "kursów, poradników" Pozdrawiam. P.S. Niech Moc będzie z Tobą 😁
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiamy :)
@robuzytkownik75054 жыл бұрын
Dzięki za film.
@mihciok38567 жыл бұрын
Kolejny świetny materiał do nauki. Pytanie moje do was, na jakiej maszynie pracujecie bądz preferujecie do usuwania morki i skórki pomarańczy? Z resztą z chęcia zobaczyl bym u was taki materiał
@lukasz24577 жыл бұрын
Z morką to raczej pad jeansowy, albo wet sanding P1500 potem P3000 i wyciągasz lakier jak zawsze. Ale tyle w teorii, chciałbym też właśnie od chłopaków to obejrzeć w praktyce :P
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dziękujemy :) Usuwanie morki to bardzo długi temat. Ciężko byłoby się tu rozpisywać, ale tak krótko :) Jeżeli chcemy trochę zredukować morkę to podstawową opcją jest pad jeansowy na rotacji. Opcja większej redukcji to matowanie maszynowe. Opcja igła to matowanie ręczne i polerowanie na maszynie rotacyjnej i to raczej na gąbkach. Dlaczego ręcznie, dlaczego na rotacji i gąbkach? To jest właśnie temat na odcinek ;)
@alangomes23997 жыл бұрын
Ola! Eu sou brasileiro e gosto de acompanhar seu trabalhos. Você poderia incluir traduções em português na legenda? Assim ficará mais fácil de entender.
@kamilooss21135 жыл бұрын
Ola! Nie rozumiem nic więcej hehe
@rzadel4 жыл бұрын
@@kamilooss2113 Tu masz tłumaczenie po Polsku:) "Dzień dobry! Jestem Brazylijczykiem i lubię śledzić twoją pracę. Czy możesz dołączyć tłumaczenie portugalskiego do podpisu? Łatwiej będzie to zrozumieć"
@piotrtreder6594 жыл бұрын
Cześć, czy Twój Festool trafił już do naprawy?Z trzech zakupionych maszyn, dwie trafiły po ktotkim czasie do naprawy trzecia którą mam w domu też trafi do serwisu, wszystkie maszyny taki sam objaw,. Starszy model tej maszyny nie do zajechania o niebo lepsza maszyna .
@piotrtreder6594 жыл бұрын
Interesuje mnie to jakich lamp używasz w warsztacie, i do inspekcji?
@brandlande4 жыл бұрын
będąc pod wrażeniem tego odcinka, czy Mistrz doradziłby z czym wyskoczyć na obróbkę swiezego lakieru? HS doba minęła... jaka pasta, czym ściąć morke?
@LukaszJakubczyk2 жыл бұрын
Podpinam się pod pytanie
@gbrumcajsek84569 ай бұрын
Jak myślisz, czy na czarnym lakierze użycie zamiast pasty - czernidła Sonax z gąbką finiszującą, to dobry pomysł?
@Agent_Bond0073 жыл бұрын
Czy dobrze jest spryskiwaczem z wodą spryskiwać polerowaną powierzchnię ?
@MXNOWICKIMacierzysz3 жыл бұрын
Nie. Te pasty pracują na sucho, nie ma sensu dodawać wody. W niczym to nie pomoże. Możesz tylko zrobić większy bałagan chlapiąc i obniżyć siłę polerowania
@jarekk85336 жыл бұрын
Super kanał fachowo pokazujesz jak zadbać o samochód. Pytanie ile u Ciebie kosztuje polerka bądź odnowa średnio zepsutego lakieru?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
W zależności od gabarytu samochodu opcja one step +/- 1000zł brutto. Opcja dwu etapowego odświeżenia +/-2000zł brutto. Dalej mamy jeszcze pełną korektę. Oczywiście ostateczna ocena odbywa się po oględzinach auta.
@MegaMatt356 жыл бұрын
Super! Dowiedziałem się więcej od Ciebie w tym odcinku niż przez rok pracy w firmie gdzie często też polerujemy auta. Dopiero teraz widzę jakie błędy u nas się robi i że to co robimy to totalna amatorka! My polerujemy flexem na obrotach 600! Czy jest możliwość odbycia u Was szkolenia
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Miło słyszeć :) Tak robimy szkolenia. Jest opcja tańsza, w grupach 4 osobowych oraz opcja indywidualna. O szczegóły napisz na maila biuro@mxnowicki.pl lub przez naszego FB.
@the-senior-tech2 жыл бұрын
Learn a lot. Thanks
@MXNOWICKIMacierzysz2 жыл бұрын
You welcome 🖐
@ArtEX35 жыл бұрын
Świetne filmy, ciekawe porady, bardzo przyjemnie się ogląda. Miał bym prośbę do Ciebie jak się nazywa ten utwor, który puszczasz podczas pracy na filmiku będę wdzięczny jak byś podał nazwę :)
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Młody który zajmuje się montażem bierze to z biblioteki YT z tego co wiem.
@ArtEX35 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz ok wielkie dzięki, A mógłbym prosić o linka jeśli była by taka możliwość z góry dziekuje
@pr00f364 жыл бұрын
Witam, jaka szczoteczke kupić do czyszczenia padów? Na menzernie 2500 I żółtym padzie zrobić jeden przejazd rozprowadzajacy I co przejazd zwiększać obroty O 100 aż do 1500/600, ale ile przejazdów na tych docelowych obrotach? Również 6-7 jak przy cuttingu?
@madmaxshelby9073 Жыл бұрын
A czy próbowaliście rozwiązania cięcie rotacja a wykończenie DA ? Czy ma to sens w nie powodowaniu hologramów? Cięcie rotacja twarda gąbka i koch h9.02 a wykończenie DA gąbka finiszowa i koch antihologram
@MXNOWICKIMacierzysz Жыл бұрын
Kiedyś tak robiłem ponieważ nie wierzyłem w moc maszyn DA. Odkąd zacząłem poprawnie pracować na DA, to rotację używam do szyb i w trudno dostępnych miejscach.
@madmaxshelby9073 Жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Pytam bo bywa tak mimo dobrych narzędzi nie udaje się zejść z rys do zera lub prawie zera. A rysy nie są na tyle głębokie .
@marcinstaniec24162 жыл бұрын
Cześć! Świetny poradnik, bardzo dużo z niego się dowiedziałem. Mam pytanie jako totalny amator, czy po finishu jeśli chodzi o polerkę to po tym nakładamy wosk? Powodzenia!
@MXNOWICKIMacierzysz2 жыл бұрын
Tak, wypadałoby położyć wosk kub jakiś polimer kub powłokę :)
@marcinstaniec24162 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Dziękuję bardzo za odpowiedź, czy mógłbyś polecić jakiś dobry wosk?
@galik4446 жыл бұрын
Potrzebna porada. Bylem na ' recznej ' myjni. Zostawili spory balagan a mianowicie pelno okraglych rys po rekawicy. Usune to jakos recznie One Stepem? Na ten moment mam tylko rotacje. Mysle o Meguiars 105 lub K2 Ultra Cut. Auto to Alfa Romeo kolor czerwony.
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Na myjni mogą powstać różnej głębokości mikro zarysowania. Lakier Alfy jest dosyć miękki więc łatwo się podda, natomiast absolutnie nie używaj tak mocnych past. Jeżeli rotacja to menzerna PF2500 na średniej gąbce i później koch antihologramm na miękkim padzie. One stepem będzie raczej ciężko to ogarnąć, chyba że na maszynie DA.
@tomektomek17384 жыл бұрын
ooooooo wielki szacun
@gbrumcajsek84569 ай бұрын
Czy prędkość obrotową należy uzależnić od średnicy pada, biorąc pod uwagę że większy pad ma większą prędkość liniową na obwodzie?
@MXNOWICKIMacierzysz9 ай бұрын
Tak, jak najbardziej. Im większy pad tym niższe obroty. Dla 135-150 w granicach 1300-1600. Dla 80mm będzie to już 2200-2500 itd. Można znaleźć kalkulator w necie i sprawdzić z ciekawości :)
@gbrumcajsek84569 ай бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz - ok, dzięki :)
@ThePabul5 жыл бұрын
Hej ! Jedno pytanie - czy przy miękkim padzie i paście finishowej nie trzeba impregnować pada ? Dlaczego tej pasty należy dawać mniej (na filmie jedynie 2 groszki) ? Ile przejazdów można na takiej ilości wykonać ? Zakupiłem akurat menzernę SF3500.
@czajam7 жыл бұрын
Szybkie pytanie. Cleaner dodo juice lime prime -> ipa -> soft99 fusso coat 12 month czy bez ipy? BTW świetny odcinek! czekam na następne!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Fusso długo trzyma się nawet na cleanerach, ale jak chcesz maksymalnie wydłużyć trwałość to IPA. Pozdrawiamy
@nyrafas4 жыл бұрын
Ja dopiero bede zaczynal i mam takie pytanie-czy po futrze lub twardej gabce/mocno sciernej pascie mozna wykonczyc powierzchnie finishem czy trzeba schodzic pastami przez srednio scierna i dopiero finisz?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Jeżeli dopiero zaczynasz to warto zrobić pośredni etap
@Farmer211007 жыл бұрын
Witaj. W końcu jakiś profesjonalny film.. Do zaleceń na pewno się zastosuję. Mam pytanie. Mówisz o dobraniu odpowiedniej pasty i padu/gąbki polerskiej do danych rys. U mnie są delikatne kuliste rysy, lakier chyba w dobrym stanie audi a4 b7(czarna perła) po umyciu i pracy hydro woskiem jest połysk, ale to taki amatorski połysk nie urywa d*upy xD Będę polerował maszynką/polerką obrotową pierwszy raz. Napisz mi proszę, od czego zacząć, jakiej pasty, i padów? Nie chcę zepsuć, chce PRAWIE efekt lustra zrobić. Za 2 tygodnie wolne, będzie czas na to i chcę się zaopatrzyć w to co będzie potrzebne. Zdjęcia lakieru, rys mogę przesłać :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Koliste zarysowania mogą być średnie, ale również bardzo głębokie. Przy twardym lakierze audi raczej nie obejdzie się bez ostrego polerowania. Proponowałbym futro + tłusta pasta meznerna fg400, następnie żółty pad NAT i sonax perfect finish. Dokup również czarny pad którego będziesz mógł użyć z pastą perfect finish.
@zibbidi96297 жыл бұрын
Dzieki za ten material! A co sadzicie o padach, ktore maja "wbudowany" talerz np. Farecla?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dziękujemy :) Na początek przygody z polerowaniem nie są złe, natomiast komfort pracy jest dużo gorszy i nie mamy dużego wyboru jeżeli chodzi o piany.
@kamilkamilkamilkaify7 жыл бұрын
Ekstra filmik, szkoda, że go jeszcze nie było przed moją pierwszą korektą :D I mam pytanko, co robię źle, gdy polerując np drzwi - przy listwie lub pod przetłoczeniem (jak ma np. BMW E34 10 cm od szyby) zawsze mi zostają rysy? Staram się tam dojeżdżać, a i tak w tych miejscach nie mogę uzyskać takiego efektu jak na środku drzwi. Może jakiś odcinek o korekcie bardziej wymagających elementów, jak np. zderzaki ;)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Problemem może być rozmiar pada. Próbuj robić takie powierzchnie na padach 80mm lub nawet 50mm. To dobry pomysł na odcinek. Wpiszemy na listę :)
@michanizio13576 жыл бұрын
Czy w takich "trudnych miejscach" warto zabezpieczyć plastiki i inne elementy taśmą? A może jakieś inne sposoby na "oszczędzenie" tych plastików ?
@Antonio_magnes14 күн бұрын
Witam serdecznie mam pare glupich pytan :) kupilem adbl polerke 125 i jakie mam ustawiac obroty z pastami menzerna 1000 ,2500,3000 pozdrawiam czy na trojce wystarczy u mnie jest 1 bieg to 2000 2 2800, 3 3700 ,4600 5,5500 ,6 6400
@MXNOWICKIMacierzysz9 күн бұрын
Masz maszynę dual action więc to trochę inaczej niż rotacja. Obejrzyj ten materiał kzbin.info/www/bejne/f3axmqOKhMaYn5osi=7fNUHPEWHa0hPe-G
@ukaszwitek7 жыл бұрын
Witam. Świetny odcinek. Określenie "średnie włosie" w kontekście futra, jaka to długość włosia? Około 2cm?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dla mnie optymalną długość futra robi Brayt. Nie mierzyłem nigdy ile ma cm, ale na oko to jakieś 2-2,5cm. Bardzo ważna jest również jego gęstość, sprężystość, równość. Generalnie biorąc w rękę futro można od razu stwierdzić czy będzie się nadawało :) Te gorszej jakości wyglądają jak bujna czupryna po wyjściu z pod prysznica :D I niestety takie futra zostawiają bardzo nieregularne okrągłe lub pół okrągłe rysy które mogą stwarzać problemy.
@trax6218 Жыл бұрын
Czyżby festool lepszy od flexa ?
@dario15017 жыл бұрын
Hej MX NOWICKI.Widac ze to Twoja pasja,super!.Mam takie pytanko odnosnie polerek Rupes.Zamierzam kupic jedna z nich ale nie kumam tych oznaczen STD, STN, STF, DLX chodzi mi dokladnie o Rupes LHR 15 Mark 2 ENS.Jakbys napisal w skrocie o co kaman?Pozdrawiam.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Cześć, Są to oznaczenia producenta jaki zestaw kupujesz, czy samą maszynę czy coś jest w zestawie. Np.: DLX oznacza zestaw Deluxe, gdzie dostajesz oprócz maszyny m.in pasty (4), gąbki polerskie, mikrofibry, fartuch oraz torbę na maszynę; STN - zestaw zawiera maszynę, mikrofibry, gąbki polerskie i pasty (2); STF - zestaw zawiera maszynę, mikrofibry, gąbki polerskie. Natomiast STD to jeśli dobrze pamiętam tylko maszyna. Zerknij na stronę Rupes'a i tam pobierz katalog i będzie wszystko rozpisane. Pozdrawiamy :)
@michak94562 жыл бұрын
Witam, czy można szlifierką mimośrodową myć okna w domu? Myć nie polerować rysy. Chodzi mi o zabrudzenia po farbie, robakach i innych pyłkach zamiast latać z gąbką można by użyć szlifierki z jakims futrem? Czy są jakieś przeciwskazania?
@MXNOWICKIMacierzysz2 жыл бұрын
Raczej nie widzę przeciwwskazań. Zapnij pad z mikrofibry, płyn raczej wolno parujący i ogień
@michak94562 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Muszę to sprawdzić! Dzięki za odpowiedź :)
@kamiltrzeciak81007 жыл бұрын
Like i sub, pozdro ;)
@aleksandrmedviediev69144 жыл бұрын
To było futro firmy BRAYT?
@damiansowa19917 жыл бұрын
witam mam pytanie czy trzeba czyscic powierzchnie cleanerem po polishu przed finiszem czy wystarczy przetarcie mikrofibra?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Cześć, co rozumiesz przez cleaner? chodzi o IPĘ czy cleaner jako mleczko? Między etapami polerowania odtłuszczamy lakier IPĄ oraz po finishu a przed cleanerem. Cleaner'a nie musisz odtłuszczać ale możesz. Zerknij na odcinek o kzbin.info/www/bejne/oGm1d6WKn7Gci6s Pozdrawiamy
@metalbyku4 жыл бұрын
Bardzo fajny tutorial :)
@dan-rh8ds5 жыл бұрын
Mx Nowicki co polecasz do opon jakiś środek dobry ??😉
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Pytanie jaki efekt chcesz osiągnąć? Mat to Tenzi PR www.pielegnowacauto.pl/tenzi-pr-deep-black-tires-600ml.html , mocna satyna/lekki połysk to Funky Witch www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=funk+witch+dark lub Soft99 Pure Shine www.pielegnowacauto.pl/powloka-do-opon-soft99-pure-shine-100ml.html A jak połysk to ADBL Tire Dressing www.pielegnowacauto.pl/adbl-tire-dressing-500ml.html
@212sewa6 жыл бұрын
Witam. Polerowaniem zajmuje się od paru lat w sumie. Głównie amatorsko, dopiero całkiem niedawno zacząłem się w to bardziej "profesjonalnie" zajmować i zagłębiać w temat i pojawia się coraz więcej pytań. Korzystam praktycznie tylko z past menzerny . I nigdy nie pracowałem na DA. Uczyłem się na rotacji i na niej cały czas pracuje. One step nie daje mi jakichś mega rezultatów, ale takich nie da chyba nigdy. Za to lecąc 2-etapowo jestem w stanie wyciąć bardzo dużo przy naprawdę bardzo dobrym wykończeniu. Coraz bardziej angażuje się w ten temat i tu rodzi się moje pytanie . Zdaję sobie sprawę że odpowiedź będzie totalnie subiektywna, ale bardzo chciałbym usłyszeć radę profesjonalisty w tym temacie. Co byś mi polecał ? Jeśli zostałbym głównie przy rotacji to czy poleciłbyś jakieś pasty którymi dałoby uzyskać się lepsze efekty niż menzerną ? Czy przejście na pracę na maszynie DA będzie dla mnie mocno problematyczne ? Czy na dłuższą metę DA sprawdzi się lepiej? Czy przy przeciętnym one-stepie DA pozwoli mi uzyskać lepsze efekty przy zachowaniu dobrego wykończenia ? Z góry dziękuję za odpowiedź
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
1. Menzerna na rotacji działa bardzo fajnie. Proponowałbym spróbować jeszcze Kocha. Ja do rotacji wolę bardziej oleiste pasty. 2. Największym błędem przy pracy na DA jest kantowanie talerza, przez co ruch rotacyjny zatrzymuje się i siła polerowania mocno spada. Jeżeli jednak na rotacji opanowałeś pracę to powinieneś prowadzić pada płasko po powierzchni więc nie powinno być problemów. 3. Moje zdanie jest takie, że przy autach do jazdy na co dzień nie powinniśmy zbyt mocno polerować. Uważam że warto oszczędzać lakier żeby w razie mocniejszej przycierki, czy potrzeby kolejnych prac polerskich mieć jeszcze tego lakieru jak najwięcej. Co za tym idzie 2 etapowe odświeżenia w zupełności wystarczą, a na DA moim zdaniem da się zrobić to szybciej niż na rotacji, przynajmniej w większości przypadków. W związku z tym docelowo warto spróbować pracy na maszynie DA. 4. One step uważam że na DA jesteśmy w stanie zrobić dużo lepiej.
@212sewa6 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz dziękuję za wyczerpującą odpowiedź:)
@DżonyRambo7 жыл бұрын
Dobry odcinek :) Jakie futro jest na filmie ?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki, a futro to: www.pielegnowacauto.pl/brayt-futro-polerskie-z-welny-jagniecej-150mm.html
@DżonyRambo7 жыл бұрын
Zamówione ;)
@KamilWojtasik7 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał. Jaką maszynę rotacyjna polecacie do 1000 zł? Zależy mi żeby była w miarę cicha i lekka. Pozdrawiam
Czesc mozna Ci zlecic woskowanie i polerke samochodu?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Tak, wykonujemy usługi. Zapraszamy na oględziny do naszej siedziby w Macierzyszu. W googlach nas znajdziesz, MX Nowicki
@kaktus1231237 жыл бұрын
Jaki jest kolejny etap po wypolerowaniu? Konieczne jest nakładanie jakiś warstw ochronnych?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Wosk, sealant albo powłoka. Warto to zrobić żeby utrzymanie lakieru w czystości było łatwiejsze.
@michakwolek32086 жыл бұрын
czy predkosci obrotowe odnosza sie do wszystkich padow czy tylko tych pokazanych na filmie, mam maszyne z padami 80mm i nie wiem czy stosowac te wartosci czy moze troche wieksze?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Na filmie masz ogólny zarys jak to wygląda, natomiast oczywiście do każdego pada i danego lakieru musisz już trochę kombinować z dokładnym doborem prędkości. Każdy pad inaczej grzeje lakier i każda polakierowana powierzchnia grzeje się inaczej. Zawsze pamiętaj żeby nie przesadzać z wysoką temperaturą. Co do padów 80mm, to jeżeli na lakierze X pracuję padem 135mm powiedzmy na prędkości 1200, to przy 80mm będę to robił ciut szybciej o jakieś 100, czasami nawet 200 obr/min. Z mojego doświadczenia, ma to szczególne znaczenie przy etapie cuttingu na gąbkach.
@michakwolek32086 жыл бұрын
Dzieki za odp, rozumiem ze duzo (jak nie wszystke) parametry dobiera sie indywidualnie, co nie raz podkreslales w swoich filmach. Bylem ciekaw jak Ty sobie radzisz z roznymi srednicami, bo z czysto matematycznych wyliczen wychodzi mi ze chcac uzyskac taka sama predkosc przy padach 135 i 80 beda ta obroty 1200 i odpowiednio 2000. No ale to matematyka, o ile mi sie cos nie pokrecilo;)
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Nie nie, aż tak nie przesadzaj :)
@papiqu416 жыл бұрын
Mam pytanie dotyczące futra. NAT ma w ofercie futra twarde i miękkie. Które wybrać do użytku rotacyjnego jak i DA?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
NAT nie ma futer tylko mikrofibry. Na rotacji te produkty się nie sprawdzają, po prostu nie tną jak powinny. Tylko do DA. Generalnie masz dwa rodzaje mikrofibry. Grubsza, bardziej agresywna i krótsza delikatniejsza. Dodatkowo obie są na twardej i miękkiej przekładce. Twarda przekładka zwiększa agresywność, miękka zmniejsza. Dzięki temu masz do wyboru 4 agresywności padów :)
@papiqu416 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz może coś źle przeczytałem, wydawało mi się że to futro 😜 w kazdym bądź razie juz wiem co kupić 😊
@mariuszstanisawski91675 жыл бұрын
Czy po skończonej korekcie lakieru zawsze używamy alkoholu izopropylowego ? I dopiero nakładamy np. wosk?
@rzadel4 жыл бұрын
Powierzchnie należy odtłuścić i oczyścić z ewentualnych resztek pasty więc tak trzeba użyć IPA
@cinicini57216 жыл бұрын
Pytanie czasami maszyna mi ucieka to oznacza że nie styka dobrze do danego elementu? I czy po rotacji zawsze wykanczasz jeszcze maszyna DA jeśli niekiedy ja stosujesz?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Pad nie styka się równo z lakierem. Generalnie rotację używamy tylko do szyb i tam gdzie DA nie dojdzie przez skok. Ze względu na szybkość pracy właściwie tylko DA używamy. Co do samego wykończenia to możesz też wykończyć na rotacji. Oczywiście trzeba dobrze opanować prace na tej maszynie żeby poradzić sobie z finishem na każdym lakierze.
@cinicini57216 жыл бұрын
Czyli korektę przeprowadzasz w całości na da?
@cinicini57216 жыл бұрын
Jesli tak to czy wszystkie rysy usuniesz?
@jestemnajmondrzejszy7 жыл бұрын
Co do czyszczenia padów gąbkowych, nie powiedziane czy można po prostu prać tak jak mikrofibry?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Tak, my pierzemy w pralce w 60 stopniach. Przed praniem warto je wymoczyć w wodzie z płynem do prania i trochę wzruszyć wierzchnią warstwę brudu.
@waldzio876 жыл бұрын
Takie pytanko, czy jeśli wypoleruje lakier na żółtym padzie menzerna 2500 i powiedzmy efekt będzie zadowalający to czy później na lakier należy jeszcze nałożyć wosk czy ta pasta już zabezpiecza lakier wystarczająco?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Pasta ma jakieś dodatki które mogą być pewną formą zabezpieczenia. Bardziej chodzi tu o nadanie śliskości. Natomiast pamiętaj że nie wymywając pasty zostawiasz też w porach część urobku, czyli brzydko mówiąc jakiś syf (pasta i spolerowany lakier). Lepiej to wymyć i położyć jakiś wosk. Zresztą przytrzyma się on dłużej niż jakiekolwiek dodatki z pasty.
@waldzio876 жыл бұрын
Dzięki, właśnie zaraz zamawiam Rollera 9mm. Powiedz jeszcze czy roler plus Autoglym Car Glass polish na żółtym padzie da sobie radę z osadem na szybie z kwaśnych deszczów? (białe plamy na szybie) czy lepiej Ceriglassem?
@felipe29Technology3 жыл бұрын
@@waldzio87 i jak ten roller bo mam 9 rolera i kupiłem teraz rotację bo roler nie jest przyjemny do pracy, bardzo wibruje i mało tnie. Rzeczywiście lepiej się nim robi na padzie 75.mm Nie za bardzo jestem z niego zadowolony. I staje na różnych kantach, ogólnie nie wszędzie się da zrobić. Bardziej płaskie miejsca. A rotacja ma różne zastosowanie, w obłości ach, pod rejestracja zakrzywienia na zderzakach itd itp.
@saintghost7 жыл бұрын
@MX NOWICKI. mam futro, żółtą i czarną. która najlepsza jest do rozprowadzania wosku i wykończenia? proszę o radę. pozdrawiam
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Rozprowadzanie wosku tylko na czarnej. Jeżeli jest to wosk w paście to raczej na maszynie DA powinieneś to robić. Chyba że to jakieś mleczko, to może być na rotacji na niskich obrotach.
@saintghost7 жыл бұрын
Dzięki wielkie. Wosk to Colinite 845
@rybsonb38747 жыл бұрын
Jakie pady lepsze dla amatora..135mm czy 150mm?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Wszystko zależy jaki masz talerz mocujący. Lepiej pracuje się Nam w większości przypadków na 135mm.
@marekdziwok99152 жыл бұрын
Ile przejazdów i ile czasu trwa mać jeden przejazd
@MXNOWICKIMacierzysz2 жыл бұрын
To zależy od pasty. Od 6 do 8 przejazdów jedno wypracowanie pasty
@aresden1237 жыл бұрын
Witam, jak sie ma polskie prawo do detailingu? czy abym mogl zalozyc wlasna dzialanosc potrzebne beda jakies uprawnienia wodne? separator te sprawy? co z chemia i sciekami? jak jest pod tym wzgledem?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Cześć, zgłoś się do swojej gminy/urzędu i tam udzielą Ci wszelkich informacji. Nie jest to łatwa sprawa, ale trzeba próbować.
@kamil18walbrzych5 жыл бұрын
a jak to poznać że mamy 1200 obrotów? Ja mam na maszynie tylko 1.2.3.4.5.6 prędkości...
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
To nie pomogę. Muszą być gdzieś podane zakresy obrotów.
@GrzecznyChlopak4 жыл бұрын
Może znajdź specyfikację na necie np od 600 obr do 2800 i podziel to przez liczbę "biegów/prędkości" i znajdziesz podziałkę? Jedynie to mi przyszło do głowy :)
@dariuszdziubek24513 жыл бұрын
A co z produktami 3M pasty i gąbki ?
@MXNOWICKIMacierzysz3 жыл бұрын
Już od dawna nie używamy
@dariuszdziubek24513 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Czy to produkty nie warte stosowania?
@dyzioo12347 жыл бұрын
Powiedz mi czy trzeba zraszać lakier lub gąbki woda?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Nie trzeba. Oczywiście możesz pokombinować z wodą, chociaż lepsze są produkty tzw. pad prime, do impregnacji padów. Jest to coś w rodzaju quick detailera. Można wspomagać się tym produktem w trakcie pracy, kiedy widzisz że już kończy się pasta.
@rafamierzowski90625 жыл бұрын
Halo halo, jakie futro najlepiej wybrać do rotacji?🤔 pozdrawiam
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Brayt żółte, Lake Country fioletowe
@rafamierzowski90625 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz a Co myślicie o nowym producencie super Shine hybryd
@michalwiech966 жыл бұрын
Dzień dobry, potrzebuję porady mistrza :) Mam bmw e82, kolor czarny 2008. Lakier ma bardzo dużo hologramów, średnich i mocniejszych rys, widocznych gołym okiem. Zastanawiam się jakie środki oraz gąbki dobrać. Niestety nigdy tego wcześniej nie robiłem. Maszynę polerską pożyczę od kolegi. Będzie to chyba Da. Wracając do sedna sprawy. Myślałem nad Meguiars ultra Cut 105. Zacząłbym polerowanie na średnio twardym padzie, chyba że warto zacząć na futerku? Jak skończę cut to jakiej użyć pasty finishowej i na jakim padzie? Następnie planowałem Meguiars Ultimatate compound rozprowadzą na miękkim padzie + collinite 476's. Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Czy ewentualne wskazanie mi co miałbym u Państwa kupić jak przyjadę na oględziny wchodzi w grę? Łącze pozdrowienia.
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Jeżeli uda się do nas przyjechać to oczywiście dobierzemy odpowiednie produktu. Pamiętaj jednak że dopóki nie zacznie się pracy z lakierem to nie wiemy co w trawie piszczy. Pytanie jaki skok maszyny, ale w sumie można zacząć od meguiar'sa 105 lub sonaxa cutmaxa. Na początek proponowałbym niebieski pad z nat'a. Drugi etap to sonax perfect finish na żółtym padzie nat'a. W tych dwóch etapach powinno się uda zrobić bardzo dużo. Jeżeli twarde pady nie dadzą rady to wtedy wjazd z mikrofibrą lub krótkim futrem pod DA.
@michalwiech966 жыл бұрын
Właśnie katuję od rana Twoje poradniki. Z podziwem patrzę jak wielką wiedzę posiadłeś i dziękuję że odpisujesz!. Wracając do mojego pytania. Troszkę zmieniła się sytuacja. Kolega jednak ma maszynę polerską rotacyjną. Wybacz za wprowadzenie w błąd. Widziałem że polecasz talerz miękki czerwony, takowy kupię. Zdawać by się mogło że jest troszkę bezpieczniejszy od tradycyjnego twardego, przynajmniej jak dla mnie, początkującego. Czy mógłbyś mi pomóc w ułożeniu odpowiedniego zestawu pod zwykłą maszynę rotacyjną? Niestety kolorystyka gąbek się trochę rozjeżdża a nie chciałbym zrobić potwornego błędu. Łącze pozdrowienia :)
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Wstępne polerowanie pasta Koch www.pielegnowacauto.pl/koch-chemie-heavy-cut-8-02-250ml.html i f do tego biała gąbka NAT www.pielegnowacauto.pl/nat-biala-twarda-gabka-polerska-135mm.html Ewentualnie możesz użyć agresywniejszą opcję czyli futro www.pielegnowacauto.pl/brayt-futro-polerskie-z-welny-jagniecej-150mm.html Jako drugi etap menzerna pf2500 www.pielegnowacauto.pl/menzerna-pf2500-power-finish-250-ml.html i do tego żółta gąbka nat www.pielegnowacauto.pl/nat-zolta-srednia-gabka-polerska-135mm.html finish koch antihologramm www.pielegnowacauto.pl/koch-chemie-hochglanz-antihologram-politur-250ml.html i do tego czarna gąbka nat www.pielegnowacauto.pl/nat-czarna-miekka-gabka-polerska-135mm.html
@michalwiech966 жыл бұрын
MX NOWICKI Dziękuję za wskazówkę. 3 etapowa polerka.. Pięknie to brzmi aczkolwiek boję się trochę o swój lakier, który i tak już miał robioną nieudaną polerkę w komisie u Mirka handlarza. Mam nadzieję że jak bym skrócił Twoją receptę do Pasty Koch chemie heavy Cut + biały pad lub średnio twardy - pomarańczowy - tego jeszcze nie wiem. I zakończył bym kochem antihologram + czarny pad to mogłoby wystarczyć? Czy mam się trzymać wytycznych. Bardzo dziękuję za receptę!!!
@michalwiech966 жыл бұрын
MX NOWICKI Wybacz że tak molestuje Twoją wiedzę. Czy mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jakim padem i którą z powyższych past mam przeprowadzić korektę lakieru na zderzakach?
@dan-rh8ds5 жыл бұрын
Mx Nowicki jaka polecasz poleerle z tych tansZych ?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Krauss P7
@dan-rh8ds5 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz ale to drogie 700zl coś do 300?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
595zł www.pielegnowacauto.pl/polerka-elektryczna-krauss-1200w.html a z DA Roller 9mm na 549zł www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=Roller+9mm Z tańszych nie widzę nic ciekawego
@rzadel4 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz w alledrogo jest cała masa taniego sprzętu do 300zł a nawet poniżej tej kwoty, za 215 widziałem jakiegoś Bassa ale podejrzewam że do niczego to się nie nada, zakres obrotów, brak wolnego startu itd. Maszynę DA za 350zł można kupić ale to jakiś no name więc?
@MatysX36 жыл бұрын
Obroty 1500 to jaki bieg na maszynie dual action od adbl?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Obroty na rotacji, a na maszynie Dual Action to dwie różne bajki.
@kamilwrobel18275 жыл бұрын
Cześć. Miałem robioną kiedyś korektę lakieru przez poprzedniego właściciela i zostało pełno hologramow i mikrorys. Czy muszę teraz robić to dwuetapowo czy wystarczy zrobić pasta finishowa? Czy samym finishem nie zrobię jeszcze gorzej niż jest teraz? Chciałem lakier wyglinkowac zrobić finish i później Ipa i na końcu nałożyć wosk. Dzięki za super odcinek 🙂
@bulls-895 жыл бұрын
Jaka gąbką polerowac wosk? Twarda czy miękka?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Wosk docieramy ręcznie za pomocą mikrofibry. Niektóre woski możesz tylko nakładać na maszynie Dual Action na czarnej, waflowanej gąbce.
@krzysztofsiwik53106 жыл бұрын
Jaka to maszyna festool rap 150 ( 21 czy 14) ?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
To jest jeszcze stary model gdzie nie było rozgraniczenia na 21 i 14. Teraz nie kupiłbym już festoola ze względu na obroty. 14 ma za niskie maksymalne, a 21 za wysokie te podstawowe.
@MrScorpionix6 жыл бұрын
Która maszyna jest lepsza rotacja czy dual accion?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Nie ma lepsza. Każdą osiągniemy cel, tylko musimy obrać inną drogę. Jeżeli chcemy robić głównie one stepy i 2 etapowe odświeżenia to moim zdaniem DA sprawdza się dużo lepiej. Może nią zrobić szybciej. Przy pełnej korekcie, takiej naprawdę pełnej są miejsca gdzie łatwiej podejść jest rotacją. Przy szybach też lepiej sprawdza się rotacja. DA natomiast ułatwia nam zdecydowanie pracę przy wykończeniu problematycznych lakierów. I jeżeli planujesz rozpocząć dopiero przygodę z polerowaniem to kupując DA możesz od razu działać. Przy rotacji trzeba jednak przerobić trochę lakierów żeby nauczyć się odpowiedniej pracy. Oczywiście to nie jest tak że DA zrobi coś za nas, ale w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie dużo się nauczyć :)
@pepasius7 жыл бұрын
Mam kilka pytań, jak można pogadać? :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
tel. firmowy 735977717, opcja dwa facebook, opcja trzecia mail biuro@mxnowicki.pl , opcja czwarta sklep w Macierzyszu :)
@sawior36 жыл бұрын
Czyli rotacja do cięcia/da do finishu?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Nie koniecznie. My wycinamy bardzo dużo na DA. Wszystko zależy od lakieru oraz od dojścia/kształtu elementu.
@mioliomik2 жыл бұрын
na reno jakie predkosci ?
@MXNOWICKIMacierzysz2 жыл бұрын
Pośredni lakier więc nie szalej. I wszystko zależy od średnicy pada. Przy 135-140mm standardowo do 1500, ale że to Renault to raczej +/- 1200
@monikakrzemien54955 жыл бұрын
hej, jakie obroty dla one stepa?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Wszystko zależy od pasty, pada i lakieru. Natomiast raczej będą to obroty 800-1100