Jest milion youtuberow ,ale takie odcinki jak robi Nowicki to topka 🥇🥇
@MXNOWICKIMacierzysz Жыл бұрын
☺️ dziękuje 🖐
@kulikowskiprzemek5907 жыл бұрын
Dla mnie mistrzostwo w kwestii posiadanego doświadczenia oraz wiedzy jaki umiejętności dzielenia się tą wiedzą. Jestem pod ogromnym wrażeniem oglądając Wasze filmiki.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy :)
@grzegorzgliszczynski3893 Жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Chciałem zapytać bo spełniłem swoje marzenie i kupiłem flex xfe i pytanie czy wieszajając ja na ścianie ucierpi w niej łożysko?
@bartosz37703 жыл бұрын
Oglądam 3 raz 💪😅 bardzo dobry materiał z którego można się wiele dowiedzieć, tak naprawdę wszystkiego 😂 reszta to praktyka i nauka na błędach 💪
@autodetailing817 жыл бұрын
Dzięki bardzo za kolejną porcję rzetelnej wiedzy z podstaw pracy na dualu.
@BBoySewo2 ай бұрын
Kurde że też rok temu nie trafiłem na ten materiał. Kupiłem zajebistą DA z Milwaukee, do tego dwie baterie High Output 8.0Ah, ale kminiłem skok 15mm czy 21mm. Wziąłem 15mm, bo z informacji jakie znalazłem wynikało, że jest lepsza kontrola kosztem mniejszej powierzchni. Oszukując matrixa i tak dokupilem osobno płyte 21mm. Ale jakbym wiedział wcześniej, że duża tnie lepiej, to bym wziął duża. Mam twardy lakier i to była męczarnia już przy mocnym padzie.
@Jroz867 жыл бұрын
Popatrz a zawsze było trąbienie, że docisk przy polerowaniu DA czy Rupesem musi być duży a tu jednak człowiek nie potrzebnie się męczył dociskając maszynę tak mocno. Człowiek się uczy całe życie. Dzięki za filmiki, super robota!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki wielkie :) My też tak myśleliśmy 3 lata temu i twierdziliśmy że DA nie wycina, tylko rotacja, ale wiele prób i testów przyniosło dobre efekty jak widać :)
@Jroz867 жыл бұрын
Ale bez tego pierwszego kroku jak zrobiłeś czyli przejazd oscylacją to dużo pomogło na grubsze rysy, bo chyba bez tego to i tak pewnego etapu przy twardych lakierach nie przeskoczymy samym DA co nie?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Małą DA którą użyłem w filmie przy twardym lakierze, możemy nie wyciąć wszystkiego. To znaczy wytniesz ale może to trwać dłużej. Natomiast używając DA o skoku 15 lub 21mm wytniesz wszystko bez użycia rotacji. Problem jest tylko z dojeżdżaniem do listew ponieważ DA przez swój skok nie dopoleruje powierzchni przy samej listwie, a rotacje możesz precyzyjnie prowadzić przy samej krawędzi :) My też dużo matujemy. Jeżeli mamy głębsze rysy, to zamiast męczyć się kilkoma podejściami, to wolimy spłycić je papierem, a następnie wyciągamy to zmatowienie w jednym lub dwóch podejściach. I to zrobisz nawet na tej małej DA o skoku 8mm, z tym że musisz założyć mały talerz 75mm żeby mieć większą siłę polerowania.
@kulas3607 жыл бұрын
maszyna idealnie się spisała przy polerowaniu "na raz" kabiny xxl w ciężarowym MAN'ie - nowa zabawka szefa do nauki jazdy chyba nigdy nie widziała polerki :P efekt masakryczy! ale dobrze, że wstawiliście ten filmik przyda się na przyszłość :D
@matx19057 жыл бұрын
Bardzo poszerzyles moja wiedzę długo i dokładnie tłumaczysz oby więcej takich odcinków pozdrawiam;)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy :)
@TITO-qo9ey4 жыл бұрын
Szacunek za dzielenie się wiedzą krok po kroku. Dzięki temu taki amator jak ja, poważnie myśli o próbach na swoim samochodzie. Obym nie żałował 🙂
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Miło słyszeć, dzięki :)
@stivman706811 ай бұрын
DZIĘKUJĘ!!!!! BARDZO PRZYDATNE INFORMACJĘ !)))))
@przemysaww9587 жыл бұрын
Chyba dla mnie najlepszy odcinek zawarliście w nim kilka ważnych szczegółów na które w sumie nie zwracałem uwagi rozjaśniło mi to w głowie i dało do myślenia .Co myślicie o używaniu szczotki do padów zamiast przedmuchiwania ?Czas na odcinek o maszynie rotacyjnej.Oglądnął bym chętnie odcinek z porównaniem past polerskich.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Miło słyszeć ze pomogliśmy :) Czyszczenie gąbek ma sens w ten sposób, ale mikrofibry dobrze się nie wyczyści za pomocą szczoteczki ponieważ zostaje pył. Sprężone powietrze zdecydowanie jest najlepsze.
@Marcin-vl9on5 жыл бұрын
Petarda - bardzo rzetelne i konkretne podejście
@lukasz6oo5 жыл бұрын
Też używam maszyn kraussa . Rotacja oraz DA. Puki co zero problemów z sprzętem 👍. Pracuje się dość komfortowo, siła cięcia na przyjemnymi poziomie. Cena maszyn wyśrodkowane i uważam że adekwatna do jakości.
@tomaszszurek26045 жыл бұрын
Pytanie. O których maszynach mowa?
@crowfilmandrzej21256 жыл бұрын
Film KLASA! Dziękuję. Nareszcie konkret.
@kikizmb6 жыл бұрын
Robisz kozacką robotę. Super poradniki, chciałbym kiedyś pracować lub mieć taką firmę w przyszłości! Zacząłem od K2 Masnera(polerki rotacyjnej), ale wlasnie hologramy skusiły mnie do kupienia DA Lare pro ld15, bede ją miał niedługo, nie mogę się doczekać wdrożenia Twojego poradnika w życie ;D
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Trzymam kciuki :) Pozdrawiamy
@panprezesskora7 жыл бұрын
Nie będę ukrywał- uczę się polerki, chciałbym dojść do poziomu korekty, lecz nie mam kogo poprosić o porady dlatego kombinuje sam i wiedzę czerpie z KZbin- dlatego mam prośbę- jeśli będziesz robił materiał o rotacyjnej o wyjaśnienie kilku kwestii które każdy prowadzący poradniki ignoruja a nie są bez znaczenia... 1. Co z maskowaniem? Oklejamy krawędzie drzwi czy poprostu uważamy i kantem pada robimy krawędzie? (Dotychczas sam tak robiłem) 2. Co z miejscem pod klamka? Ręcznie czy próbować wejść padem? 3. Robimy całe auto jednym krokiem czy po kolei każdy element na gotowo? 4. Najlepsze pady 5. Jak dobrze zrobić ramki drzwi 6. Pad czy futro? 7. Obroty zalecane przez producenta pasty? (Wielu pokazuje jak polerują na megsie 105 na biegu 6 gdzie u mnie zalecane max obroty to bieg 3) Jak sobie coś przypomnę to dopisze ;) Z góry dziękuje i pozdrawiam
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
1. Chodzi o rant sąsiedniego elementu? Jeżeli nie wystaje ponad ten który polerujemy to nie ma potrzeby oklejania. 2. Demontaż klamek, a jeżeli się nie da to ręcznie. Ewentualnie magiczne urządzenie Autotriz nano polisher. Na siłę radzę nie wchodzić gąbką bo i tak nie dojdziemy dokładnie, a możemy tylko zrobić przecinkę na rancie :/ 3. Każdy element cutting i polish. Później mycie auta i dopiero finish. 4. Nie ma. Dobieramy to co nam pasuje i co pasuje do danego lakieru :) My używamy najwięcej NAT'a. 5. O jakie ramki chodzi? Podaj nam jakiś przykład, ewentualnie wyślij fotkę na maila lub FB :) 6. To zależy od lakieru. Futro jest zawsze agresywniejsze i mniej grzeje lakier. Dla mnie pracuje się bardziej komfortowo i możemy pracować na wysokich obrotach. Nie można jednak dopuścić do wypracowania pasty ponieważ zrobimy duży bałagan. Zresztą na gąbkach też nigdy nie wypracowuję pasty do końca. 7. Jeżeli chodzi o rotację to wolę operować obrotami, a nie biegami. W jednej rotacji bieg 3 to 1200 obrotów, a w innej 1500, a to znacząca różnica. Generalnie finish to 1000-1200 obrotów, są wyjątki gdzie trzeba wchodzić powyżej 1500 . Polish z reguły do 1500. Cutting na gąbce 1500-1700, a na futrze nawet do 2000-21000. Śmiało pytaj :) Pozdrawiamy
@bialassiedlce7 жыл бұрын
Kolejny bardzo bardzo dobry odcinek
@wojtekmzks7 жыл бұрын
Ekstra film jak zwykle! Łapka w górę! Fajnie słuchać Cie na filmiku i słyszeć to samo co przekazywał Paweł na szkoleniu. To jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że wiecie co robicie i nie ma w tym przypadku! Pozdro! :)
@daniel156ar7 жыл бұрын
Super odcinek, dzięki wielkie :) Pozdrawiam :)
@machol937 жыл бұрын
Super materiał !! Warto oglądać Cie na bieżąco :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki i do zobaczenia w kolejnych odcinkach. :)
@MasterKrzystar5 жыл бұрын
Dzięki chłopaki za dobrą robotę :)
@lukasilavsky97384 жыл бұрын
DB5800S ... the greatest polisher in my opinion. it was my first DA and i still have it. It is still wokring well. thaks to the just 8mm throw is allmost unstopable even in curved surfaces... 15mm throw professional polisher will stop spinning immediately
@michalwarmbier41137 жыл бұрын
Człowieku!!! Dzięki Ci wielkie za ten odcinek, ja kupiłem Meguaiersa niedawno :-)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Hehe, bardzo proszę :)
@michalwarmbier41137 жыл бұрын
MX NOWICKI powiedz mi proszę czy na DA trzeba odklejać elementy taśma czy jest ona w stanie spalić sąsiedni panel ? Z góry serdecznie dziękuje za odpowiec
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Jeżeli elementy są dobrze spasowane to nie ma potrzeby. Jeżeli element sąsiedni jest na wyższym poziomie, to wtedy okleić albo otworzyć (jeżeli są to drzwi lub maska) :) Spalić nie spalisz nigdy, co najwyżej element może zostać obity przez ruch oscylacyjny.
@michalwarmbier41137 жыл бұрын
MX NOWICKI dziękuje za podpowiedz sub już od dawna genialny kanał pomógł mi w wielu sytuacjach propos tych rzepow to zjaralem jednego tzn gąbka do talerza się przyspawala -:)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Niestety w maszynach DA jest problem z temperaturą. Zauważyliśmy że jedna poprawa to centralna dziura w padzie, a druga to otwory w talerzu mocującym. O ile z dziurą w padzie nie ma problemu (chodzi o dostępność padów), to talerze z otworami występują rzadko :/ Szukamy dobrych jakościowo talerzy... :)
@ayrt0n857 жыл бұрын
A co to za cudo za plecami stoi? Chrom aż kapie 😀 Filmik jak zawsze PRO 😉
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dzięki :) W tle duży kaliber, Cadillac Deville
@happy_keats5 жыл бұрын
Super :) i świetna reklama, kolo musi mieć po sufit roboty :]
@kubazawisza18837 жыл бұрын
Super filmik! Mam kilka pytanek - 1. Jak z twardościa czarnego lakieru Forda? 2. Czy DA Kraussa naprawdę jest warty dopłaty( aż taka jest różnica w sile cięcia?), czy na użytek domowy taki chiński Bass wystarczy? 3. Dzielicie np dach taśmą na kilka mniejszych obszarów, żeby łatwiej było pracować ? 4. Jaka pastę użyłes do finiszu :)? Pozdrawiam!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dziękujemy :) 1. Miękkie, szczególnie nowe czarne fordy mogą przysporzyć dużo problemów z wykończeniem. 2. Bass i Vandera miałem okazję używać jakieś 2 lata temu i różnica w sile polerowania była duża. 3. Nie dziel nigdy taśmą, lepiej połóż mikrofibrę żeby nie wyjeżdżać poza obszar roboczy (a to zdarza się na początku często) :) Z czasem wchodzi to w nawyk i z automatu nie będziesz wyjeżdżał poza obszar na którym aktualnie pracujesz. 4.Najczęściej używamy Sonax Perfect Finish lub NP 03-06.
@kubazawisza18837 жыл бұрын
Dzięki za odpowiedź, w sumie nie wpadłem na to żeby tylko np fluffym sobie ograniczać obszar ;) gorzej na pionowych powierzchniach. Szkoda że Krauss jest ponad 2x droższy niż Bass, ale chyba zdecyduje się na tego drugiego. Za róznice w cenie będę już miał cały zestaw do korekty :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Na pionowych przyklej tylko kawałek taśmy, ale poglądowo żeby nie dojeżdżać do niej :) Od czegoś trzeba zacząć ;)
@bff29 Жыл бұрын
na początku dodam, że fajny filmik:) ale mam jednak dwa pytania: 1. czy stosowanie IPA po polerce jest konieczne? czy tylko w przypadku chęci zastosowania innej pasty 2. jak myć pady nie mając maszyny do ich czyszczenia ani sprężonego powietrza, ciepła woda i jakiś płyn dadzą rade?
@MXNOWICKIMacierzysz Жыл бұрын
1. Jest konieczne ponieważ na lakierze zostaje urobek który zasłania finalny efekt pracy. Musisz to odtłuścić. 2. W trakcie pracy musi być sprężone powietrze. Ostatecznie szczoteczka. Po pracy spryskać APC rozcieńczonym 1:4. Po kilku minutach wypłukać pod ciepłą wodą. Następnie odwirować na maszynie i zostawić do wyschnięcia.
@12dawko7 жыл бұрын
Mógłbyś opowiedzieć troche o pastach polerskich ? Na rynku jest masa past polerskich czasami nie wiadomo którą wybrać. Mocno ścierna pasta Średnej agresywności Lekko ścierna Myśle że przydałbym sie taki odcinek o pastach :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Świetny pomysł, zapisane :)
@12dawko7 жыл бұрын
Ciesze się że przydało Ci do gustu :)
@mateusz.nester7 жыл бұрын
Dj Dawko używam mało znanych w Polsce past firmy Polytop i nie ukrywam są ok, ale do mocnych cięć stosuję 3m zielony korek. Choć produkty menzerny np FG400 i finishing z 3800 także dają ciekawe efekty.
@sebastianniemiec86475 жыл бұрын
Bardzo serdecznie dziękuję.
@konioklonio17 жыл бұрын
Mega robota!
@pk120687 жыл бұрын
Najlepszy odcinek
@krzysztofZet886 жыл бұрын
MX Nowicki. Chciałbym nałożyć black hola poorboy'sa i potem wosk natys black. Na jakich obrotach mam używać i jakich padów. Dziękuję, pozdrawiam.
@mihciok38567 жыл бұрын
Super materiał. Wiele cennych doswiadczeń. Zamierzam odnowic sobie lakier na Seacie Leonie 2. Jaki typ gąbki i pasty byscie polecali do takich lakierów zarówno do polerowania jak i finishu? Po obejrzeniu waszych materiałow mam mniej obaw by podjąc sie takiemu zabiegowi ;)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Meguiar's 105 lub Mothers Heavy Duty Rubbing Compound i do tego pad mikrofibrowy. Natomiast do wykończenie żółty lub czerwony pad NAT + pasta Sonax Perfect Finish.
@DonTypek7 жыл бұрын
Witam ponownie, tutaj tlumaczysz jak czlowiek 1 bieg 2 bieg itd. a przy Rotacji 1200, 1500 obrotow
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
W DA zakres obrotów ma małe znaczenie dlatego mówię o biegach. Z reguły i tak działamy na full. Przy rotacji obroty mają ogromne znaczenie ponieważ 1200, a 1500 to bardzo duża różnica. Tak jak odpowiedziałem pod drugim komentarzem, każda maszyna ma inny zakres obrotów, dlatego bezpieczniej jest, jeżeli podaję konkretne obroty :)
@marekzegarek18726 жыл бұрын
Witaj. A może by zrobić odcinek czysto teoretyczny? Słysze takie terminy jak: polerowanie korekta 1,2,3 etapowa odświeżanie lakieru 1,2 etapowe i teraz, czym one się różną od siebie, ile rys można usunąć w 1, 2 i 3 etapie, ile czasu zajmuje jeden etap i takie tam inne rzeczy które przydadzą się w rozmowie z potencjalnym klientem :)
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Czyli odcinek pt detailingowy slang :) Dobry pomysł.
@jakubkwiecinski27052 жыл бұрын
Siemka, stoję przed wyborem pierwszej polerki, wcześniej zajmowałem się głównie samymi wnętrzami. Myślę nad ADBL Roller 9mm lub Kraus DB5800s. Która będzie się lepiej sprawdzała?
@panprezesskora7 жыл бұрын
Świetny materiał, czekam na rotacje bo właśnie kupiłem sobie kraussa No i po megsie 205 zostały mi delikatne hologramy, ciekawy jestem co złe robię Pozdro
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Co to za auto i jaki lakier? (chodzi o twardość). Akurat ta pasta jest dosyć mocna na finish i być może do tego lakieru jest za mocna. Jakość wykończenia zależy od techniki pracy.
@panprezesskora7 жыл бұрын
Czarna perła skoda fabia z 01r, sądziłem, ze lakier będzie twardy... Co zatem polecasz? Manzerna? Mam trochę 2500- spróbuje Wyczytałem, ze przy pracy z manzerna powinno się zmieniać obroty co kilka przejazdów a z megsem nie, to prawda? Generalnie dla początkującego jaki zestaw past i padów poleciłbyś?
@Mateusz.Jonkisz7 жыл бұрын
Rewelacyjne te Wasze instruktarze :) jedno pytanie - czy można bezpiecznie stosować na maszynie DA pastę UC Megs'a (pacjent Accord Coupe z 1998) lakier w średnim stanie, dużo drobnych i kilka głębszych rys... no i oczywiście jakie pady zastosować pod tą pastę? Pozdrawiam i z góry dzięki!
@MexesWup7 жыл бұрын
Super filmik! Będę pierwszy raz pracował maszyną DA, wiedzy teoretycznej nabyłem już sporo, mam tylko czysto techniczne pytanie do was, czy do zrobienia GOLFA mk5 3d, wystarczy mi te 6 padów(oczywiście pomijając cały proces przygotowania lakieru)? 1x pad mikrofibra 130mm ( Menzerna FG400) 1x pad mikrofibra 80mm (Menzerna FG400) 1x pad czerwony średni NAT 135mm (Menzerna SF4500) 1x pad czerwony średni NAT 80mm (Menzerna SF4500) 1x pad czarny waflowy NAT 135mm (cleaner pod wosk) 1x pad czarny waflowy NAT 80mm (cleaner pod wosk)
@gryzli9997 жыл бұрын
Osobiście uważam, że zamiast czerwonego lepszy byłby żółty, ale próbuj i daj znać jak poszło ;)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Proponowałbym po 2szt padów, szczególnie mikrofibry 135 i 80mm oraz czerwonej 135mm. Ewentualnie dodałbym jeszcze żółtą tak jak napisał gryzli999, chociaż przy golfie powinno pójść dobrze na czerwonej :)
@Mario-zn3hp5 жыл бұрын
Witam serdecznie ,proszę o podpowiedź czy na maszynę DA można nałożyć pada z rotacji ?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
W sensie bez dziury? Generalnie można, my używamy wymiennie. Zależy jaka piana, jaka maszyna, jak pracujesz, może się zapadać centralna część pada od temperatury po pewnym czasie.
@zombiehawk19984 жыл бұрын
ja np używam padów z dziurą w rotacji tez działa
@MuminWROC7 жыл бұрын
Cześc Panowie! Jak zwykle materiał primo, z którego wiele można się dowiedzieć. Chciałbym zająć się bardzo zmęczonym czarnym lakierem mojej Alfy 166 (sporo swirli, kilka grubszych rys, mnóstwo drobnych), ale dowiedziałem się, że lakiery tej marki są bardzo miękkie i trzeba mocno uważać. Może doradzicie polerkę DA i pasty do pracy z tym lakierem na początek? Co do samego urządzenia myślałem nad Krauss DB 900W o skoku 8mm. Pozdrawiam!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dziękujemy bardzo :) Alfa jest miękka, to fakt. Jeżeli sam widzisz że lakier jest mocno zniszczony to śmiało zaczynaj do pada mikrofibrowego i pasty mocno ściernej (mothers heavy duty lub meguiar's 105, ewentualnie koch heavy cut). Drugą pastę jaką proponuję to sonax perfect finish i do tego żółta gąbka NAT, a później poprawić jeszcze na czarnej. Wydaje mi się że powinieneś poradzić sobie tymi dwoma pastami i trzema padami :)
@MuminWROC7 жыл бұрын
Dzięki za podpowiedź :) W takim razie zacznę od tego lub zbliżonego zestawu i DA 8mm, jak radził Paweł.
@adikonadam19744 жыл бұрын
Jaki jest zazwyczaj optymalny bieg przy cięciu i przy finishu? Wiadomo każda pasta inaczej, a przykładowo dajemy wyższe obroty na futrze kiedy tniemy, a niższe na finishu gąbką czy odwrotnie?
@michalwiech966 жыл бұрын
Hej, czy mógłbyś zrobić poradnik jak polerować plastiki i ciężko dostępne miejsca np: wąskie słupki? 😎
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Dzisiaj coś dla Ciebie będzie, ale rozwiniemy ten temat jeszcze ;)
@mateusz.nester7 жыл бұрын
Witam. Mam bardzo ważne pytanie;) Pracuje obecnie na dwóch maszynach Flex 14-2-150 oraz 3401 VRG. Zależało mi na przyjemnej pracy oraz efektach, jednak na chwilę obecna troszkę się pogubiłem co jest co i do czego;) ale po koleji. Pierwsze pytanie to jaka jest różnica pomiędzy Flex a Rupes? Czy Rupes jako maszyna DA daje lepsze efekty niżeli Flex 3401 vrg? Czy używając Flex 3401 z mikrofibra poprawie jego wydajność, gdyż póki co przy zastosowaniu gąbek, 4-5 biegu muszę dość długo polerować element znacznie go nagrzewając:/ Drugie pytanie dotyczy tego czy maszyna np Krupss 900W może dać równie bardzo zadowalające wyniki? W mojej pracy najbardziej zależy mi na efektach, na możliwie usunięciu jak największej ilości rys, także tych głębokich.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Flex VRG to maszyna o stałym ruchu rotacyjnym (oprócz oscylacyjnego), co sprawia że jest bardzo mocna ponieważ w maszynach DA zatrzymanie ruchu rotacyjnego wiąże się ze znacznym spadkiem efektywności polerowania. Rupes, LHR15, czy 21, to maszyny typowo Dual Action, czyli jest ruch oscylacyjny, a ruch rotacyjny jest wymuszony siłą odśrodkową. Niestety mocniejszy docisk lub kantowanie gąbką na lakierze powoduje zatrzymanie ruchu rotacyjnego. Po prostu trzeba nauczyć się pracować tymi maszynami, ale możemy osiągnąć podobne efekty jak przy maszynie VRG. Krauss 900W może dać podobne efekty, ale tylko z talerzem 75mm ponieważ z talerzem 125mm nie ma aż takiej mocy. Co do padów to zdecydowanie polecam kupić mikrofibry lub Flexipads Pro-Wool do VRG. Efekty będą o niebo lepsze niż na gąbkach :) W razie pytań pisz śmiało, może również pisać na prywatne wiadomości przez naszego FB
@bazin1211 Жыл бұрын
Co myślisz o zbieraniu pierwszego nadmiaru mikrofibrą zamoczoną w no rinse?
@MXNOWICKIMacierzysz Жыл бұрын
Próbowałem ale nie pasuje mi taka opcja
@kacpi1895 жыл бұрын
Witaj 🙂 niedługo kupuję maszynę DA a dokładnie Shinemaster S15 (bardzo okazyjna cena jak za nową) i zastanawia mnie praca na przetłoczeniach i kątach np. na błotnikach itp. DA nie spali lakieru czy po prostu robic szybsze przejazdy lub wgl omijać? 🤔 Pozdrawiam
@Zelipapa5 жыл бұрын
Kupiłeś już Krauss S15? Za ile i gdzie kupiłeś? Jesteś zadowolony? Pytam, bo mam zamiar kupić. Chcę jeszcze kupic rotację i chyba kupię Krauss P7 i w sumie zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupic DA z skokiem 8mm, a nie 15mm.
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Generalnie nie powinno się nic stać, ale z drugiej strony nie jeździmy celowo po rantach. Zrób najpierw sekcję powyżej rantu, a następnie sekcję poniżej.
@dario1972D5 жыл бұрын
Witam, czy dla początkującego zakup polerki DA ADBL Roller 9mm to nadal dobry wybór czy może przez te dwa lata pojawiły się nowe, ciekawsze opcje w granicy cenowej 600 zł? Btw. bardzo fajne, rzeczowe filmiki, pozdrawiam :)
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Cały czas Roller 9mm na topie :) Dziękujemy, Pozdrawiamy :)
@ameryka17904 жыл бұрын
Witaj zaczynam swoją przygodę z polerowanie lakieru chciałbym kupić 2 urządzenia do polerowania .Jedno większe ,drugie mniejsze żeby mieć lepszy dostęp do ciężkich miejsc .Zaznacze ze urządzenia typu dual action .Co byś doradził stosunek jakości do ceny ?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Opcja najlepsza to Zentool 15E2 i 12EM2 www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=zentool Ewentualnie zamiast 15mm, maszyna 21mm. 21mm wycina najlepiej, natomiast przy niektórych lakierach lepiej jest wykończyć na 15mm. Opcja tańsza to Zentool 21mm. I wtedy jako małą ADBL Roller 9mm www.pielegnowacauto.pl/catalogsearch/result/?q=adbl+roller+9mm Do niej dokupisz talerz na pady 80mm i masz uniwersalną maszynę na małe pady i na duże do wykończenia. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na zakup dużej maszyny o skoku 21mm. Jeżeli chcesz jeszcze obniżyć koszt dużej maszyny to można pomyśleć o Heckmannie, będziemy mieli niebawem te maszyny w ofercie www.pielegnowacauto.pl/producent/heckmann/
@Zelipapa5 жыл бұрын
@MX Nowicki chcę kupić 2 maszyny polerskie. Z rotacji myślałem o Krauss P7. Co do DA to myślałem o Krauss S15, chociaż nie wiem czy nie lepsza byłaby jakaś DA ze skokiem 8mm. Jakie jest Twoje zdanie, skok 8mm czy 15 w DA? Jakie polerki ze średniej półki polecasz?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Zazwyczaj maszyny o skoku 8mm, mają możliwość założenia talerza 75mm więc mamy uniwersalny sprzęt, który będziesz mógł wykorzystać w miejscach gdzie nie dojedziesz dużym padem. Natomiast 15mm będzie mocniejsza. Dużą maszynę kupujesz rotacyjną, a nią nie zrobisz tak fajnego one stepu, w tak krótkim czasie. Z tego powodu lepsza wydaje się maszyna o skoku 15mm. Jeżeli chcesz znać moje zdanie to wybrałbym maszynę DA o skoku 21mm i do tego DA o skoku 8 lub 9mm z możliwością założenia małego talerza.
@gryzli9997 жыл бұрын
No i to jest kozacki materiał! Co do impregnacji gąbki: spotkałem się z opinią, że przed nałożeniem pasty gąbkę można zaimpregnować wodą, lub wodą z mydłem. Z racji tego, że jesteś profesjonalistą domyślam się że nie uznasz tego za 100% odpowiednie działanie, ale czy taka praktyka wniesie coś pozytywnego?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Przerabiałem temat i uważam że jest to beznadziejna sprawa. Pad dostaje temperatury, a woda zaczyna się aż gotować. Zresztą nasączona wodą gąbka jest miększa i ma słabszą siłę polerowania. Można ewentualnie delikatnie dopryskać wody w trakcie polerowania, jak pad jest już nasączony pastą. Wtedy możemy wydłużyć pracę pasty i zredukować siłę polerowania, przez co będziemy mieli lepsze wykończenie. Pamiętaj jednak że ma być to dosłownie mgiełka wody :) Pokombinuj i sam się przekonasz ;)
@ameryka17904 жыл бұрын
Hej mówisz żeby zaczynać prace na maszynie da z użyciem pada mikrofibrowego lub futra .A jeśli mam maszynę o skoku 21 mm twarde pady castingowe powinny sobie poradzić na twardych lakierach typy BMW ,audi , Vw?Chodzi mi o korektę gdzie stopień cięcia który chce uzyskać będzie na bardzo wysokim poziomie
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
To zależy od stanu lakieru. Owszem warto zaczynać w tym przypadku od gąbki. Zresztą w ogóle, niezależenie jaka maszyna i jaki lakier, warto zacząć od opcji pośredniej i zobaczyć co się dzieje.
@ameryka17904 жыл бұрын
MX Nowicki | sklep | pracownia | szkolenia dziękuje za to ze odpowiadasz na moje pytania .Przygode z polerowaniem zaczolem 2 miesiące temu ale dzięki tobie i twojemu kanałowi zrozumiałem w 70 procentach o co tak naprawdę chodzi w korekcie lakieru , podchodzeniu do lakieru , nakładaniu wosków , dobierania ich do danych lakierów , dobieraniu mikrofibr itp .Dzieki raz jeszcze pozdrawiam ))
@thempeer7 жыл бұрын
czy przy matowaniu papierem nie zdziera się zbyt dużo lakieru bezbarwnego? Kiedy decydujemy się na matowanie, skąd wiemy że np 3 etapy korekty nie wystarcza i jakie są efekty po matowaniu? Film świetny, pozdrawiam ;)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Zależy od jakości papierów, gradacji i jak do tego podejdziemy :) Zrobimy na pewno odcinek o matowaniu ponieważ jest to bardzo ważny temat :) My matujemy w ostateczności i tylko punktowo, jeżeli widzimy że zostają nam głębsze zarysowania. Nie ma sensu męczyć się wtedy z takimi rysami samym polerowaniem ponieważ tracimy dużo czasu.
@wojtekel25997 жыл бұрын
jak wypada Krauss S15 w porównaniu do DB 5800 którą pracowałeś? DB ciężko dostępna:( skok 15mm vs 8mm obie 900w. Jaka jest trwałość szczotek w maszynie? Maszyna raczej do nakładania politur, HDC. Może raz na jakiś czas one step. Nada się?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Zamiast Krauss DB, jest teraz Heckamnn HS900 www.pielegnowacauto.pl/maszyna-polerska-heckmann-dual-action-900w.html . Ta sama maszyna :) S15 do takich podstaw jak najbardziej się nada, nawet będzie lepiej wycinać, ale minusem jest brak możliwości zamontowania talerza 75mm :/ Co do szczotek to my w naszych wymieniamy średnio 3 razy w roku w Kraussach.
@AndrzejDunowski7 жыл бұрын
Proszę o pomoc. Auto ma kolor żółty, bez bezbarwnego, przez dłuższy czas (nie wiem ile) na bokach auta były naklejki firmowe. W tej chwili ich już nie ma, ale miejsca na których były są ciemniejsze, te poza jaśniejsze do tego stopnia, że bez problemu da się odczytać co tam było napisane. Czy to da się to spolerować do równego koloru czy degradacja lakieru jest na tyle głęboka, że żadne polerowanie nie zniweluje różnicy?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Różnie z tym bywa, zależy ile czasu naklejki tam były i jak był myty samochód. Są przypadki gdzie nawet matowanie papierem ściernym nie pomaga. Oczywiście dwu etapowe polerowanie maszyną to minimum, od którego powinniśmy zacząć.
@Виталий-ю8ф6е7 жыл бұрын
I want to buy Kraussa DA DB-5800S or Kraussa SHINEMASTER S8. What do you advise.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
I have never use S8. DB5800 is perfect for begining because You can change backing plate 125mm, 75mm or 50mm :)
@cinicini57216 жыл бұрын
Ile srednio zuzywasz pasty na sedana w korekcie np 2 etapowej?
@bobiemigrant7 жыл бұрын
Witam, chcialbym zakupic maszyne polerska i jestem ciekaw Waszej opini odnosnie Liquid Elements T3000 V2. Pierwsze slysze o tej marce, dlatego jestem ciekaw jakosci, jaka oferuja. Dodam, ze chce kupic maszyne tylko do wlasnego uzytku, dlatego tez nie chce wydawac duzych pieniedzy na korzystanie z urzadzenia 5 razy w roku. PS. Wasze filmy sa wyjatkowe. Trzymajcie tak dalej!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Mieliśmy maszyny tej marki i sprawowały się bardzo dobrze. Niestety nigdy nie mieliśmy T3000 v2 i raczej już nie będziemy mieli ponieważ wycofaliśmy tą markę ze względu na problem z dostępnością towaru u importera.
@Marcin223sz2 жыл бұрын
Talerz 75 mm tylko do maszyny DA o skoku 8/9 mm czy na skoku 15mm też da radę? Czy jest to już zbyt duży wychył na taką tarczę?
@MXNOWICKIMacierzysz2 жыл бұрын
Za duży skok na taki talerz
@Marcin223sz2 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz tak myślałem.. ale dzięki za utwierdzenie w przekonaniu!👍😉
@zombiehawk19984 жыл бұрын
czy pad mikrofibrowy z miękka przekładka mimo wszystko będzie mocniej tnący niż niebieska cuttingowa gąbka?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
To zależy od lakieru, ale z reguły tak
@jakubkaminski40897 жыл бұрын
Czy mógłbyś polecić jakaś pastę zamiast tego Mothersa która jest dostępna w waszym sklepie. Chce spróbować maszynę DA na czarnej Skodzie Octavii I. Mothersa niema i tek nie mogę się zdecydować co wybrać. Będę wdzięczny za pomoc.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Sonax Cutmax, ewentualnie Koch Heavy Cut
@jakubkaminski40897 жыл бұрын
MX NOWICKI dzięki za podpowiedz. Udało mi się kupić pastę Mothersa na Allegro. Autko wypolerowane, ubyło mu z 10 lat. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem jaki to dało efekt. Naprawdę znacie się na rzeczy. Mam jeszcze jedno pytanie jaki najmniejszy talerz można założyć do tej maszyny. Potrzebuje czegoś do polerowania zderzaków i progów. Będę wdzięczny za podpowiedz. Pozdrawiam.
@MikeFoto_na_Moto7 жыл бұрын
Pytanko. Mam pasty Manzerna FG500 i FF3000, jakich padów użyć do polerowania podobno miękkiego lakieru Toyoty na maszynie DA ?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Toyota jest miękka, ale nie ma tragedii, powiedziałbym raczej że należy do średnich lakierów. Na pierwszy rzut mikrofibra. FF3000 proponowałbym zrobić na żółtym padzie. Ewentualnie w zapasie miej jeszcze czarnego pada.
@MikeFoto_na_Moto7 жыл бұрын
MX NOWICKI dziękuję bardzo
@4dminwhyy6933 жыл бұрын
Jako pierwsza i jedyna maszyna: Krauss db5800 Roller 9mm Liquid Elements T3000 10mm? Czy może jakieś 15mm? Tylko obawiam się czy bez problemu będę mógł wykończyć lakier
@MXNOWICKIMacierzysz3 жыл бұрын
LE nie używałem ale wybierając między kraussem a adbl, to zdecydowanie roller 9mm. 15mm jest dobrym rozwiązaniem jeżeli masz twardsze lakiery i potrzebujesz większą efektywność polerowania. Natomiast zaletą małych maszyn jest możliwość zmiany talerza na mniejszy, 75mm.
@4dminwhyy6933 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz 15 jako amator nie będzie problemów z wykończeniem?
@ekonom824 жыл бұрын
29:55 To zdrowie 😁
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
:D Zdrowie
@ameryka17904 жыл бұрын
Witaj jakie pasty poleciłbyś jeśli chodzi o maszyny DA ? Menzerna ,sonax czy może koch ? Lub coś innego co by się świetnie sprawdzało na maszynach DA
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Sonax i Koch. Menzerna bardziej pod rotację
@bobiemigrant7 жыл бұрын
Witam, czy wszystkie maszyny DA maja ten sam rozmiar "sruby" na talerzu mocujacym? Chcialbym dokupic mniejszy talerz, a ze wzgledu na budzetowa maszyne obawiam sie, ze kupie nie pasujacy. Filmik obejrzalem juz chyba z 6 raz i dalej wychwytuje z niego drobne smaczki.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Cześć, wszystko zależy od maszyny, ale większość powinno mieć mocowanie 5/16 UNF. Wiem, że BASS Polska ma chyba M8x1.0 co jest problemem już. Nie wiem jak Vander, to trzeba sprawdzić. Jaką masz maszynę? Pozdrawiamy
@bobiemigrant7 жыл бұрын
Wydaje mi sie, ze moja maszyna tez ma to mocowanie M8x1.0 Kosztowala mnie nieco ponad 400zl i nazywa sie Dino 640200. Zamowilem sobie talerz 75mm 5/16 UNF od Flexipads i po prostu sprawdze czy pasuje. Jeszcze takie szybkie pytanie. Gdyby talerz nie pasowal, sa jakies przekladki na dany rozmiar? Szukalem troszke po internecie, ale z moimi zdolnosciami wyszukiwania nic nie znalazlem. Pozdrawiam
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
My mamy dostępne tylko talerze 5/16. Chyba nie spotkaliśmy się z innymi rozmiarami
@djpawelus7 жыл бұрын
Jako uniwersalną maszynę do cleanera,aio, cięcia i finishu polecisz DA ze skokiem 12mm czy 15mm? Wiadomo do cięcia że 15stka ale czy cleaner tez da sie nia nałożyć ?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Różnica nie jest duża więc ciężko powiedzieć. Żeby ułatwić wybór to ustaliłbym kolejne kryterium, czyli czy można do tej maszyny założyć talerz mocujący 75mm oprócz 125mm :) Przy 15mm spokojnie zrobisz finish, rozprowadzisz cleaner, czy też AIO. Wyjątkiem mogą być ultra miękkie lakiery.
@JohnyPixel5 жыл бұрын
Powiecie cos o maszynie Flex XFE 7-15 150? Rotacje i małe DA mam Flexa i uważam ze są najlepsze, ale duże DA mam Rupesa 15 mark1 i się zastanawiam czy nie zmienić go również na flexa.
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Dla mnie duży XFE jest fajną maszyną do finishu i lekkiego one stepu. Kultura pracy bardzo ładna. Chyba najmniej wyczuwalne wibracje ze wszystkich 15'tek jakie używałem. Natomiast jeżeli chodzi o efektywność polerowania to moim zdaniem Rupes, czy Zentool wypada lepiej.
@JohnyPixel5 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Dzięki bardzo za odpowiedź, rupesa już nie mam, ale miałem wersje Mark1 więc mocą nie grzeszyła no i ruch obrotowy zatrzymywał się nawet z podkładką "washer mod". Teraz wszystkie maszyny zmieniłem na Flexa, tj rotacje PE14-2 150, małego Flexa XFE 7-12 i w przyszłym tygodniu dojdzie w miejsce rupesa duże DA flex XFE 7-15.
@adambartosz40787 жыл бұрын
Możesz mi powiedzieć czy Krauss shinemaster s15 bedzie dobra na początek ? :)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Bardzo dobra maszyna. Niestety jest jeden minus. Nie założysz małego talerza o średnicy 75mm :/
@kubazawisza18837 жыл бұрын
Możecie mi coś doradzić co do nakładania cleanera? Robiłem na DA czarny NAT cleanerem Prima Amigo, robiłem szybkie przejazdy po 1-2 inwyszło pełno holosów ;/ Dłuzej pracować czy za mało pasty dałem czy jak ?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Jaka maszyna? Który bieg? (proponowałbym 2,5-3 w zależności od skoku maszyny). 1-2 przejazdy to może być za mało dla tego cleanera ponieważ można nim pracować trochę dłużej. Pytanie czy były to holosy których nie usunąłeś, czy zrobiłeś nowe? Jeżeli chciałeś Prima Amigo usunąć holosy to zapomnij, jeżeli są duże to taki cleaner jest za słaby. Jeżeli chodzi o ilość pasty to 3 groszki, a później już tylko 1 maks 2.
@kubazawisza18837 жыл бұрын
MX NOWICKI Maszyna to krauss db 5800s, rozprowadzam na 1, pracuje na 2/3. Wcześniej robiłem swój 1 one step na żółtym nacie i sonaxie 04/06 ale nie dostrzegłem hologramów, dopiero po cleanerze :/ Dokupie kocha antiholo i pójdzie?
@adamdrozdowski30707 жыл бұрын
Jakie pasty i pady polecacie pod czarny perłowy lakier Audi lz9y i inne Vagowskie lakiery ?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Na pierwszy rzut Mothers Heavy Duty lub Meguiar's 105 i do tego pad z mikrofibry. Następnie menzerna PF2500 na żółtym padzie NAT i powinno to wystarczyć jeżeli będziesz pracował na maszynie DA.
@damianzenka65325 жыл бұрын
Czy koch h9.1 też sprawdzi się na tym lakierze z padem mf maguairs cutting?
@walg_rski18467 жыл бұрын
Czy na każdym samochodzie da się zrobić pełną korektę DA? Czy jednak rotacja i futro są niezastąpione?!
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
To dobre pytanie :) Generalnie nie trafiłem jeszcze na lakier na którym nie dałem rady wyciąć rys i musiałem łapać się rotacji. Problem jest inny. Maszyna DA przez skok oscylacji nie dochodzi nam do rantów. I jeżeli są łączenia elementów w postaci L lub mamy listwy na drzwiach, to jest duży problem żeby dojechać do końca. W takich przypadkach łapię za rotację :)
@walg_rski18467 жыл бұрын
MX NOWICKI jeszcze kwestia pierwszego etapu cięcia mikrofibrą i cutingową pastą. Ile zazwyczaj robicie takich przejazdów podczas jednego etapu? Czy jeśli za pierwszym razem ta najbardziej tnąca kombinacja nie poradzi sobie z wycięciem rys, to czy powtarzacie proces tak długo, aż wytnie wszystko co chemy i dopiero później wykańczanie?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Jeżeli masz zaimpregnowanego pada to można zrobić nawet do 20 przejazdów na jednym nałożeniu pasty. Oczywiście pracując na DA z większym skokiem zrobisz mniej przejazdów ponieważ pasta się szybciej wypracuje. Zazwyczaj robimy 1-3 podejścia (w sensie nałożenia pasty) w zależności od stanu lakieru i pozostałe ryski przycinamy papierem na sucho Kovax P2000 lub P2500 na mini szlifierce oscylacyjnej. I te zmatowienia wyciągamy jednym, a przy twardych lakierach dwoma podejściami. Kiedyś, przy bardzo zniszczonych lakierach męczyłem te rysy nawet 8-10 podejściami przy bardzo twardych lakierach, a teraz dzięki takiemu systemowi oszczędzamy sporo czasu :)
@bartomiejbrys28214 жыл бұрын
Czy w przypadku używania Pad washera z no rinsem jest sens impregnowac pad pasta ?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Nie
@maximasz9017 жыл бұрын
Witam . Chciałbym kupic DA bardziej do finishu , cena raczej nie gra roli , do uzytku profi co mozecie polecic ??
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Jeżeli tylko do finishu to Krauss DB5800 wystarczy nawet do profesjonalego użytku. I masz możliwość założenia talerza 125mm i 75mm. Ewentualnie Flex XFE, ale tutaj masz tylko talerze 125mm i 150mm
@spiler867 жыл бұрын
A czy nie bedzie wtedy bicia jak sie zalozy mniejsza tarcze?
@L_asz7 жыл бұрын
WItaj, na filmie pad brayta ma otwór, w sklepie już nie... To inny produkt ? Pozdrawiam
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Cześć, To ten sam produkt. Musimy zaktualizować zdjęcie :)
@Hepward4 жыл бұрын
na jakich obrotach powinno się pracować? zależy czy finisz czy cięcie czy raczej zawsze górny zakres który pozwoli na sprawne obracanie się pada cały czas podczas delikatnego docisku?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Szczerze mówiąc trochę zmieniliśmy technikę pracy od momentu wrzucenia tego odcinka. Staramy się pracować na dosyć niskich obrotach, ale wszystko zależy od maszyny. Przy mocnych maszynach operujemy na biegach 2,5-4. Przy słabszych 3,5-5, czasami 6
@Hepward4 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Dzięki, właśnie obejrzałem też inne filmiki i troche mi się coś nie zgadzało. No ja przykładowo mam mało profesjonalną maszynę - bass polska - i na niej niżej niż 4 niewiele się dzieje ale muszę zrobić jeszcze kilka testów bo to były moje pierwsze podboje
@bartoszbartosz34 жыл бұрын
@@Hepward jestem ciekaw bo sam mam ta maszynę ma podobno 950w . 8mm również skoku.
@CivicSiPoland5 жыл бұрын
dlaczego nie macie w ofercie krauss's s8? Jak wypada ta maszyna w porownaniu do prezentowanej db5800?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Nigdy nie interesowaliśmy się tą maszyną.
@ukaszczekaj44744 жыл бұрын
Lepszy będzie pad mikrofibrowy z miękką gąbką jak na filmie, czy może z twardą?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
Im twardsza gąbka tym większa agresywność polerowania. Zależy co potrzebujesz.
@kmserwisautodetailing45154 жыл бұрын
Chcesz powiedzieć, że pad z mikrofibry np. flexipads lepiej wycina rysy niż najtwardsza chyba gąbka na rynku KOCH Biała ?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
To zależy od lakieru, a zazwyczaj tak. Mikrofibra, czy futro wręcz biczuje lakier, przez co ścina go efektywniej. Chociaż zdarzają się lakiery gdzie gąbką wytniesz szybko. Zawsze warto zrobić próbę.
@marekzegarek18726 жыл бұрын
pytanko mam. czy wszystkie maszyny DA tak się lekko kręcą jak się dmuchnie powietrzem? mam ADBL o skoku 15mm i coś opornie mi się kręci. Pod rzep włożyłem tasiemke żeby sprawdzić obroty to na 3 biegu obraca się gdzieś jeden obrót na sek. czy to normalne ze tak wolno?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Powinny lekko się kręcić. A włożyłeś podkładkę pod talerz? W zestawie na pewno dostałeś. Odkręć talerz, dołóż ją i przykręć ponownie. Będzie ok :)
@marekzegarek18726 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz dzięki za odpowiedz. Dzwoniłem tez do sprzedawcy i powiedział to samo ale też dodał że powinna się wyrobić bo jest nowa.
@marekzegarek18726 жыл бұрын
podkładka pomogła
@dgchannel8857 жыл бұрын
Możecie doradzić mi w wyborze pomiędzy Rupes lhr15 mark2 a lhr75e, czy 15 dam radę wypolerować całe auto czy bedzie dobra tylko na większe powierzchnie, czy może kupić rupes mini i kosztem czasu zyskać dostęp do większych zakamarków?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Nie wyobrażam sobie polerować całego samochodu małą maszyną. Natomiast prawda jest taka że 15 nie dojdziesz wszędzie. Jeżeli docelowo chcesz kupić dwie maszyny to na początek kup 15, a później dokup małą. Ewentualnie pomyśl o czymś uniwersalnym ze zmiennymi talerzami, jak np. Krauss DB5800.
@dgchannel8857 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź
@jasny29917 жыл бұрын
Mam Larego ze starej edycji. Na zakamarki super zmienne tarcze.
@Punisher19126 жыл бұрын
Z tego co zrozumiałem pasty nie wypracowujemy do końca, a ile robimy przejazdów na danym elemencie (wszedzie na calym aucie musze robic taką samą ilosc przejazdow?)
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Pasta musi być dosyć klarowna, ale nie ma zniknąć. Dla past wykończeniowych i pośrednich jest 4-5 przejazdów. Dla mocno ściernych 5-7. Wszystko zależy od budowy samej pasty, doboru pada, a także lakieru i maszyny. Zmiennych jest bardzo dużo ale staraj się właśnie robić mniej więcej podaną przeze mnie ilość przejazdów i ewentualnie wprowadzać swoje modyfikacje :) Jeżeli auto jest wszędzie tak samo porysowane (mniej więcej) to raczej staramy się robić wszędzie tak samo. Chyba że nagle trafiasz na element ponownie polakierowany, gdzie są inne zarysowania, inny lakier to wiadomo że podchodzimy do niego zupełnie inaczej.
@JohnyPixel7 жыл бұрын
Widzę, że pracujecie między innymi na sprzęcie KRAUSS. i tutaj moje pytanie, posiadam rotacje Krauss P7, bardzo ją sobie chwale w tym przedziale cenowym, teraz planuje dokupic duże DA i pytanie... iść dalej w Kraussa, czy np Rupesa 15? Rupesem pracowałem i bez zastrzeżeń, pytanie jak jest z Kraussem, ponieważ duże DA o skoku powiedzmy 15mm kosztuje tylko około 400zł mniej od Rupesa, wiec roznica jakoś powalająca nie jest, a jak by nie było rupes renome ma większą. I tak jeszcze korzystając z okazji, jak wypada P7 do Festoola 150, bo w filmiku od rotacji widziałem, że właśnie takim pracowaliście. Pozdrawiam ;)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Rupes jest z pewnością lepiej wykonany i komfort pracy jest lepszy. Jeżeli chodzi o moc to pierwsze rupesy były dla mnie za słabe, zresztą mamy pierwszego lhr15 i używamy go raczej do one stepów lub polishu i finishu, ewentualnie przy miękkich i mało zniszczonych lakierach do cięcia. MarkII ma już zwiększoną prędkość i jest dużo lepiej ale bywają problemy z talerzami. Moim zdaniem powinni zrobić tam lepsze chłodzenie. My pracujemy jednak na Kraussach i jakoś żyjemy z tym gorszym komfortem :) Siła polerowanie jest priorytetem. Festool jest bardziej ergonomiczny, natomiast jeżeli chodzi o stabilizację obrotów to te maszyny działają na jednym poziomie. Awaryjność przy maszynach rotacyjnych praktycznie nie zauważalna, zarówno przy festool'u, jak i kraussie.
@JohnyPixel7 жыл бұрын
dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź ;)
@KubuśPuchatek7 Жыл бұрын
Co lepiej wybrać na początek krauss 5800s 900w czy evoxa hdf12 850w Może ktoś doradzić? Pytam ponieważ mam ofertę zakupu evoxa w tej samej kasie a ma większy ruch mimośrodu.
@MXNOWICKIMacierzysz Жыл бұрын
Nie używałem tej Evoxy, ale testujemy maszyny Shinemate i mają Ero600, odpowiednik db5800, ale mocowo dużo lepiej.
@pranieiczyszczenietapicerk28995 жыл бұрын
Jest może odcinek o temperaturze lakieru podczas pracy. Różni się ona między rotacja a da? Jaka jest maksymalna? Super odcinek
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
W odcinku z chłopakami z Optimum jest poruszony ten temat. Natomiast konkretnie o temperaturze nie ma. Generalnie nie ma znaczenia czy pracujemy na DA, czy na rotacji. Powinniśmy pilnować się żeby temperatura była jak najniższa.
@pranieiczyszczenietapicerk28995 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz a jaka jest średnia wartość jaka powinniśmy trzymać. Wiem że do każdego lakieru jest to inna wartosc ale chodzi mi o taką uśrednioną wartość?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Generalnie mówi się żeby nie podnosić temperatury więcej niż o 20 stopni. Zakładając że na hali temperatura lakieru ma 20 stopni to nie przekraczamy 40.
@nieogarniam7 жыл бұрын
Używacie w studiu oryginalego BP od Krausa? Warto inwestować w coś innego?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Oryginalny jest ok. 75mm mamy z Flexipads i Lake Country i przyznam szczerze że LC są lepsze.
@maciejs29385 жыл бұрын
Czy po każdym przedmuchaniu pada mikrofibrowego trzeba go od nowa zaimpregnowac? 🤔
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Nie ponieważ jest już wilgotny więc nie będzie chłonął pasty :)
@maciejs29385 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Wielkie dzięki za odpowiedź 🙋
@spiler867 жыл бұрын
Cześć, świetlówki mogą być led czy nie ma to znaczenia? To samo halogen.
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
My mamy tradycyjne i Led, natomiast docelowo wszystkie będą ledowe. Natomiast zawsze trzeba sprawdzić każde oświetlenie w praktyce. Halogeny mamy tradycyjne. Próbowaliśmy różnych ledowych i aktualnie najlepiej sprawdzały nam się ledy z firmy scangrip.
@chudyy19917 жыл бұрын
Pad mikrofibry nie moge znalesc z taka dziurka na srodku jak u was gdzie go dostane jakis link ? bo link z waszego opisu nie zawiera pada z ta dziurka na srodku.
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
www.pielegnowacauto.pl/materialy-polerskie-1/pady-z-mikrofibry/brayt-pad-z-mikrofibry-miekki-130mm.html Brayt w tej chwili jest już z dziurką. Zdjęcie nie jest jeszcze zaktualizowane, ale możesz śmiało zamawiać.
@chudyy19917 жыл бұрын
dzieki jestes wielki :)
@86Nowik6 жыл бұрын
Witam serdecznie mam takie pytanie odnośnie maszyn da gdyż napewno są lepsze dla początkującego doradź mi jaka maszynę wybrać moj budżet 1000 zł pozdrawiam
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Jeżeli chcesz uniwersalną maszynę gdzie możesz pracować na talerzach 125mm i 75mm to ADBL Roller 9mm. Z czasem można dokupić maszynę o skoku 21mm, np. Krauss żeby dobrze wycinać duże powierzchnie.
@86Nowik6 жыл бұрын
MX NOWICKI wielkie dzięki była to jedna z moich opcji przeglądając kanał wiec udaje się do Twojego sklepu a w wyborze kosmetyków na start mogę liczyć na Twoja pomoc ?
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Jak najbardziej, u nas pomoc w doborze produktów zawsze :)
@12dawko7 жыл бұрын
Witam! Jaką maszyne polecasz na zaczęcie przygody z polerowaniem DA czy Rotacyjna? ;)
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Hej :) DA odpalisz i od razu zaczniesz działać. Nad rotacją trzeba trochę posiedzieć. Dlatego też zawsze polecamy DA :)
@12dawko7 жыл бұрын
O taką odp mi chodziło :) Dziękuję!
@V1RUS-nx4tc5 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz A skok takiej DA jaki na początek ? Czy taką z większym skokiem mimo, że DA można narobić bałagan. Czy taką 8mm już coś zdziałamy ?
@dodgehemi9757 Жыл бұрын
Jak można dostać się do was n szkolenie
@MXNOWICKIMacierzysz Жыл бұрын
Można zakupić przez sklep www.pielegnowacauto.pl/kategorie/szkolenia.html Znajdziesz tam również szczegóły. Ewentualnie możesz zadzwonić lub napisać maila. 735977717 biuro@mxnowicki.pl
@MotoAdS4 жыл бұрын
W jakim stężeniu jest ten alkohol izopropylowy?
@MXNOWICKIMacierzysz4 жыл бұрын
W ramach inspekcji używamy 100%, a właściwie 99% bo takie są dostępne. Chyba że lakier jest bardzo świeży lub miękki to rozcieńczamy 50%
@MotoAdS4 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Dziękuję za odpowiedź. Czyli rozumiem, że takie koronawirusowe 70% nie powinno być złe :) Pozdrawiam serdecznie
@tomaszszubert92275 жыл бұрын
jaki zakres obrotu powinna mieć tak maszyna? Nie znalazłem tego w nagraniu, chyba że coś przegapiłem. Z góry dziękuję :)
@tomaszszubert92275 жыл бұрын
czy wartości są takie same jak w maszynie rotacyjnej?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Tu jest zupełnie inaczej niż w rotacji ponieważ niskie obroty są od 1600, nawet 2000 obrotów w zależności jaki skok ma maszyna i pod jakiej średnicy pady jest przystosowana. Górny to zakres to 4500, nawet powyżej 5000.
@damianosl58817 жыл бұрын
Panowie a co lepiej tnie. Krauss 8mm 900w czy lare 600w ale skok 9mm? Cena podobna obu polerek
@Adaskossj7 жыл бұрын
DamianosL też nie wiem którą wybrać, różnica w cenie to około 100zł
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Zdecydowanie 900W. Moc ma przy tych maszynach bardzo duże znaczenie.
@Aldik19802 жыл бұрын
Kurde fajne vlogi ale brakuje druiej kamery która by często obejmowała miejsce pracy, tu np maskę
@krystianstepien58355 жыл бұрын
Proszę o poradę bo chcę sobie chociaż delikatnie odświeżyć lakier w samochodzie ale jak najmniejszym kosztem. Jest w takim kiepskim stanie, że nawet dobre umycie robi ogromną różnicę. Tak więc nawet delikatne pozbycie się rysek będzie dla mnie sukcesem. O lustrze nawet nie myślę. Mam pożyczoną polerkę taką z Lidla. Wiem, że lipa ale przynajmniej mechaniczne urządzenie i nie zajadę się jak koń po westernie. cowlidlu.blogspot.com/2018/04/polerka-120-w-ultimate-speed-z-lidla.html Do tego mam pastę Meguiar`s Ultimate Compound oraz wosk Finish Kare. Ta polerka ma podstawę z gąbki oraz dołączone są do niej pady futerkowe oraz taki jakby flanelowy. Czy mogę coś za pomocą tego zestawu osiągnąć ? Czy również najpierw futerko, a później ta "flanela" ? Czy można wykorzystać tą gąbkę, która służy za podstawę do nakładek i użyć jej do ostatecznej polerki ?
@MXNOWICKIMacierzysz5 жыл бұрын
Efekty mogą nie być spektakularne ale zawsze mniej pracy niż ręcznie. Proponuję pracować gąbką. Praca najpierw futerkiem, później tą flanelą raczej mija się z celem. Efekt nie będzie dużo lepszy a tylko stracisz czas.
@krystianstepien58355 жыл бұрын
@@MXNOWICKIMacierzysz Dziękuję za odpowiedź. Jest celna ale spóźniona :)
@motopatyk7 жыл бұрын
Dlaczego po przejeździe najpierw wycierasz na sucho, a dopiero potem za pomocą IPY?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Żeby zebrać nadmiar pasty. Jeżeli od razu pryśniesz IPA to olejki z pasty odparowują i może być taki efekt, że pasta się wgryzie i ciężko będzie ją dotrzeć
@motopatyk7 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź, cholera człowiek całe życie się uczy.... Pozdrawiam
@djpawelus6 жыл бұрын
Ktora obecnie maszyne da uzywacie do ciecia? Lub ktora polecacie do pary z krausem malym
@MXNOWICKIMacierzysz6 жыл бұрын
Najczęściej pracuje u nas Krauss S21, mały Flex XFE 7-12 i ADBL Roller 9mm.
@ОлегТк-ю7б3 жыл бұрын
👍
@SzczurWodny7 жыл бұрын
do czego powstała maszyna DA ?
@MXNOWICKIMacierzysz7 жыл бұрын
Dokładnej historii nie znamy, natomiast na początku wykorzystywano takie maszyny do matowania. Później zauważono prawdopodobnie że ten ruch może być pomocny przy wykończeniu miękkich lakierów. A jeszcze dalej dodano duży skok (8, 15, 21mm) i zaczęto wykorzystywać te maszyny również do wstępnego polerowania.
@ThisMentelgenIsSpy4 жыл бұрын
Prawdopodobnie najpierw to wyszło w szlifierkach, maszyna DA jest odpowiednikiem szlifierki mimośrodowej, w której jest wymuszona oscylacja i pasywna rotacja. Jest to rozwiązanie mocniejsze niż sama oscylacja, ale delikatniejsze niż sama wymuszona rotacja, np. szlifowanie za pomocą szlifierki kątowej lub właśnie polerki rotacyjnej.