Podsumowanie projektu Smart City z unijnym dofinansowaniem

  Рет қаралды 163

iTV Kielce

iTV Kielce

Жыл бұрын

W Kielcach odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn.”System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego”. Podczas dwudniowego spotkania przedstawione zostały efekty, realizowanego przez Miasto Kielce projektu w ramach konkursu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszańców”.
Głównym celem projektu realizowanego od 2019 roku, było upowszechnienie idei miasta inteligentnego, poprzez monitorowanie jego usług i rozwoju, wprowadzenie zarządzania miastem opartego o aktualne dane i wykorzystanie ich do powstawania nowych usług oraz kreowania miejskich polityk.
W konferencji uczestniczyli zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda oraz przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Urzędu Miasta Kielce, Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Partnerami projektu realizowanego przez Biuro ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem - Smart City Urzędu Miasta Kielce są największe kieleckie uczelnie wyższe: Politechnika Świętokrzyska oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
W ramach działań projektowych zinwentaryzowano i poddano analizie przeszło 800 wskaźników, które zawierają różnego rodzaju dane dotyczące m.in. demografii, środowiska, gospodarki czy edukacji. Dane te pochodziły zarówno z Urzędu Miasta jak i mieszkańców, a dzięki nim możemy obserwować jak miasto rozwija się lub zmienia w danych obszarach. Projekt ma charakter pilotażowy.
Dzięki projektowi mieszkańcy mogą uczestniczyć w zarządzaniu, a miasto staje się dla nich przejrzyste w swoim funkcjonowaniu. Jednym z działań było wdrożenie serwisu i aplikacji mobilnej „Ulepszamy Kielce”, która umożliwia mieszkańcom szybki i bezpośredni kontakt z urzędnikami oraz miejskimi jednostkami. Kielczanie mogą zgłaszać problemy wymagające interwencji służb, ale również własne pomysły dotyczące funkcjonowania miasta.
Aplikacja umożliwia również powstanie stale aktualizowanej, tworzonej społecznie bazy danych np. na tej podstawie powstała mapa miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Zestandaryzowane dane zostaną udostępnione przez portal otwartych danych dla mieszkańców i innych podmiotów w celu ich wykorzystania w tworzeniu nowych wartości publicznych i usług miejskich.
Projekt obejmował również realizację szeregu działań edukacyjnych, których celem było również zwiększenie zaangażowania mieszkańców w życie naszego miasta.

Пікірлер
Obalamy mit o aktywności fizycznej
11:28
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 510 М.
Slow motion boy #shorts by Tsuriki Show
00:14
Tsuriki Show
Рет қаралды 8 МЛН
ВОДА В СОЛО
00:20
⚡️КАН АНДРЕЙ⚡️
Рет қаралды 28 МЛН
Inside Out 2: Who is the strongest? Joy vs Envy vs Anger #shorts #animation
00:22
НЫСАНА КОНЦЕРТ 2024
2:26:34
Нысана театры
Рет қаралды 756 М.
My North Korean Holiday: The Funniest / Worst Place on Earth?
55:10
Show Me the World
Рет қаралды 3,9 МЛН
30 szalonych lat: jak zmieniła się Polska (a my razem z nią)?
14:44
Obejrzyj, a nigdy nie przestaniesz czytać książek
10:57
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 1,2 МЛН
Po tym filmie zaczniesz się ruszać
11:11
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 275 М.
Czepkowanie 2015 UJK.
2:08
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Рет қаралды 1,5 М.
Otwarcie XXIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego
58:50
Targi Kielce
Рет қаралды 1,9 М.
Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - wizualizacja
10:01
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Рет қаралды 688
Slow motion boy #shorts by Tsuriki Show
00:14
Tsuriki Show
Рет қаралды 8 МЛН