Долучайтесь до нашої спільноти Buy Me a Coffee buymeacoffee.com/zapahslova - там є ексклюзивні випуски подкасту та книжковий клуб. Список літератури від ведучих доступний для підписників/-ць Buy Me a Coffee від рівня «Апологет писаризму»
@shatelei4 ай бұрын
чи будете розбирати книжку гаськи шиян "за спиною" - роман сильний і теж скандальний певною мірою?
@OlgaHaievska4 ай бұрын
Я ровесниця Оксани Забужко і роман читала ще тоді, коли він був актуальним. Зайшло. Поколінню моїх дітей і внуків може бути не зовсім зрозуміло в чому феномен цього твору. Як можливо важко собі уявити економічну ситуацію 90-х років і, як наслідок, психологічну кризу (та де кризу, катастрофу!) здорових дорослих людей. Забембані життям в совку, без будь-якої внутрішньої свободи в тому числі в особистих стосунках. От лежить такий собі тридцяти-сорокарічний безробітний на дивані, курить, дивиться в стелю і страждає. Чекає коли дружина, так само з вищою освітою, приповзе знесилена 12-ти годинною торгівлею на базарі і принесе шось поїсти. І підтримає його морально. І буде в ліжку ніжна і толерантна. Пам'ятаю, як збісив цей роман українських чоловіків. Як вони ненавиділи і Соломію Павличко, і Оксану Забужко. Принаймні ті з них, хто все-таки читав, а не лише телевізор дивився. До маразму доходило: в моду входили тонкі чорні колготки, (ну, колготки - це окремий біль радянських і пострадянських дівчат і жінок), так один український кінорежисер-невдаха сказав мені, що жінка, яка одягає чорні колготки, демонструє бажання, щоб її згвалтували. Не впевнена, що зараз мені було би цікаво перечитати. Це я к підняти знову на поверхню весь той мул, виснажливу працю за копійки, страх, безнадію і безпорадність. Не хочу. А Оксану Стефанівну поважаю.
@oksanakotan29004 ай бұрын
Я читала роман буквально минулого місяця. І я народилась вже після розпаду совка. Багато чого не розуміла, типу навіщо взагалі мати сексуальні стосунки от з такими.. Дякую за контекст. Дякую, за ваше бачення, це багато чого прояснило зараз для мене. І також пролили світло на поведінку нещасного «не понятого» мужчинки радянського зразка! Ще раз дякую🫶
@halynapidlisna18864 ай бұрын
Критикувати Оксану Забужко за це, що не дописує книгу, а є амбасадором України це як ??? Вона воює на кульурному фронті і робить це - геніально! Більше таких культурних діячів треба!!! А книга ,на той час, зробила переворот в українській літературі. Вам, нажаль , цього не зрозуміти! Книга - геніальна!
@shatelei4 ай бұрын
@@oksanakotan2900 вони "отакими" стали не одразу, спочатку були закохані і намагалися сподобатися, потім одруження і діти, побут - нема коли вгору глянути, а потім обертаєшся - а в тебе на дивані "отаке" і воно батько твоїх дітей, і півжиття вже пройшло
@oksanakotan29004 ай бұрын
@@shatelei ну от мені трохи це не зрозуміло. Як від «вони намагались сподобатись» одразу перехід до «на дивані отаке і півжиття пройшло») мені здається, це якесь (вибачте на слові) «терпільство» і ігнорування своїх кордонів і почуттів. Впевнена, що починається з дзвіночків, які перетворюються в дзвони за втратою себе у таких стосунках.
@ОлександраГора-ь2л4 ай бұрын
@@oksanakotan2900 люди обирають різних партнерів, і вибір їхній обумовлюється не в останню чергу життєвим бекграундом... якщо уважно прочитати "польові дослідження", то можна зрозуміти, чому головна героїня обрала саме такого чоловіка та чому намагалася побудувати з ним стосунки
@innaolexa4 ай бұрын
Чудовий випуск. Нова концепція розмови про конкретну книжку - дуже вдала, як на мене. Випуски виходять дуже насиченими і зарядженими на читання. Не втримуюся і стаю вашим спонсором. Було б чудово, якби книжкові клуби були в суботу.
@ОленаВеличко-у7п4 ай бұрын
Український фемінізм має історію довшу й глибшу, ніж Штати як такі. Тож говорити, що хтось привіз фемінізм в Україну звідти трохи дивно. Так, будучи в радянській окупації, ми сильно відстали в розвитку понятійного апарату, в філософському/теоретичному осмисленні, та навіть із збором фактичних даних про українське суспільство і його розвиток загалом і про жінок у цьому суспільстві наша соціологія поки не справляється. Але, навіть використовуючи поняття, придумані не нами, не треба забувати, що речі та явища, існують часом значно довше, ніж їхні назви.
@Tavrida.OleksandrАй бұрын
Історія першого жіночого бунту за права жінок були в США тому день жінок празнують в той день.А це авжеж не перше,бо була ще Анна Ярославовна і Свята Ольга Інгварівна.
@MrRomsaw4 ай бұрын
Ну який це кайф слухати це, коли інтонації обгортають, дають якісь висновки, смішать, навіть трошки збуджують!
@olena_dzeha4 ай бұрын
Зніміть, будь ласка, випуск про Соломію Павличко 🤞 Не вистачає цілісного бачення цієї особистості) І дякую за цей випуск, дуже цікаво було послухати 💛
@shatelei4 ай бұрын
підтримую
@ОльгаСафронова-ч6ц3 ай бұрын
Я в захваті від Чиркова в цьому подкасті. Як він розкривається тут, мені здається, це найкращий проєкт із ним. Наскільки і чутливий і розумний, відкритий. Література - це скарб людства, який неможливо оцінити, грунт для зростання. Дякую за ваші розмови про це, вони безцінні.
@emoook48694 ай бұрын
Нарешті дочекалась! Дякую вам за можливість вчергове провести вечір у затишній компанії двох чудових людей та дізнатись для себе щось нове)
@Роман-с1т8ж4 ай бұрын
Супер, новий випуск. Насолода для вух та інтелектуальне задоволення
@spsmiller4 ай бұрын
А я рада, що Забужко почала обгрунтовано захищати українців. Тільки вона може інтелектуально пояснити, що українці тільки частково несуть відповідальність за те, які ми є. Теперішня Забужко дає надію, що наш колективний характер можна виправити, а суспільсто зцілити.
@ВладиславКравець-ш4ъ4 ай бұрын
Ваша робота заслуговує на найвищу похвалу. Дуже якісний контент!
@LesiaUkrainkaSh4 ай бұрын
Це крутий випуск! Дуже цікаво спостерігати за Сергієм, який щойно прочитав цей текст і Євгеном, котрий вже проаналізував його на різних рівнях, але досі знаходить нові шари. Дякую!
@akiruaUazammetra4 ай бұрын
Вподобайка і коментар для просування цього чудового контенту. Слава Україні!
@ЯрославаМишко4 ай бұрын
НАКОНЄЦТО Я ДОЖДАВСЯ!!❤😍 Всідаюсь слухать з повною відсутністю будь-яких сумнівів щас це буде богоподібно))
@annalitvinova6844 ай бұрын
Ви дійсно нічого не чули про український фемінізм до Соломії Павличко? Тоді нащо беретеся (знову) про нього говорити? Щоб розповсюджувати хибні уявлення про те, що фемінізм - це щось дике й неприродне для України? Уточнюйте, принаймні, куди саме Соломія Павличко "принесла" фемінізм - у літературу, літературознавство тощо - критик мав би це краще знати. До речі, особливість українського фемінізму, наприклад, початку ХХ ст. як раз у тому, що він належить не до "лівого спектру", а радше до руху національного відродження - ось що було б цікаво почути й проаналізувати, як, власне, і думку про подвійну деколонізацію сучасних українських жінок - дуже важливу тему цієї книги, але ж цікавіше пів випуску пліткувати про те, як там Забужко кого показала в персонажах зі свого особистого життя. Вже не кажу про те, що в Євгенія Стасіневича явно щось особисте до Забужко і що в цілому його особисті вподобання та необґрунтована зверхність вже не вперше нівелюють цінність його критики.
@shatelei4 ай бұрын
+++
@anastasyapavlova74324 ай бұрын
Все по фактам!
@oksanasulyma35702 ай бұрын
Тепер хай зроблять випуск про Наталю Кобринську.
@oleksandralukina38094 ай бұрын
Як на мене, експеримент вдався і формат обговорення окремої книги в окремому випуску працює успішно! "Польові дослідження" стали першим текстом Забужко, який я прочитала, будучи українкою в США і взагалі не знаючи, яку роль грає американський досвід в цій книзі. Забужко мене дуже вразила і я тепер прислуховуюсь до неї як до української інтелектуалки, що розуміє, що таке західний досвід та спосіб мислення. Після цього випуску думаю почитати її есеї, дякую за рекомендації!
@shatelei4 ай бұрын
мені її есеї навіть більше подобаються, ніж проза. хоча "казка про калинову сопілку" геніальна. але більше я ридала над "нотр дам д'юкрейн" (дослідження про лесю українку)
@tamhel13434 ай бұрын
Слухаю вас на Абук, прийшла сюди залишити коментар саме на цей випуск) дуже влучний, емоційний, не знаю чи самі ви помічали, як переходили на підвищенні тона через палкість дискусії. Така книжка того вимагає)
@elenagorbunova84434 ай бұрын
Дякую за випуск, прослухала просто на одному диханні. Навіяло багато нових думок!
@orangefille4 ай бұрын
Дуже цікаво та наповнено❤ дякую, хлопці, за такий випуск
@marynasia4 ай бұрын
Дякую за випуск! Щодо складності читання Забужко… памʼятаю, як багато років тому тільки починала «вриватися» в її тексти - було дійсно складно. Мусила напружуватися і продиратися крізь них, ґуґлити якісь слова... Але я тоді ледь не фізично відчувала, як росту над собою. І в розрізі особистого словника, і просто якось, може, світоглядно. Оце було кайфово) у цьому, напевно, найбільша цінність текстів Забужко особисто для мене) і так - головним чином, я любила її есеї)«З мапи книг і людей» - 🫶🫶🫶
@oksanamazurka8894 ай бұрын
Звісно, від Помаранчевої революції Забужко змінила ракурс, бо одразу відстрелила що це початок війни А ще вірніше не початок, а нова фаза. Бо для неї, як дитини дисидентів, ця війна триває ще від шістдесятих Я просто із захопленням спостерігаю цей батл з тою фсбшною мафією, і розумію, що це дуже особисте До того ж по письменницькій лінії вона очевидно що приймає естафету від Лариси Петрівни, так що тут баталія епічна, рівня Толкієна
@oksanakotan29004 ай бұрын
Чорт забирай, а так же воно і є🤯🔥
@shatelei4 ай бұрын
@@oksanakotan2900 Чорт ЗАбирай, так
@Veramohera4 ай бұрын
Сподобалась розмова. Багато що стало зрозумілим, візьмусь за Дослідження ще раз, колись теж пробувала і закинула
@Marsilana4 ай бұрын
Дякую красно! Читала цю роботу пані Забужко років 20 тому, завдяки вашій розмові хочу оновити в пам'яті і переоцінити з висоти життєвого досвіду.
@МаринаГладунець4 ай бұрын
Скучила вже за вашим контентом! Надзвичайно цікаво! Просуваймо українське❤
@mariazayats40213 ай бұрын
ох і хорошеє! Такий формат дуже подобається. Може пан літературний критик ще захоче трохи Борхеса пояснити якось в наступних випусках)
@viktoriiavolod70034 ай бұрын
Приємно.... Треба купити і перечитати. Візьму її у відпустку. Дякую. Давайте ще👍
@sylaeva4 ай бұрын
вже вдруге помітила, що пан євгеній каже замість обсценна лексика - обсентна (або навіть і абсентна). впевнена, що це каламбур 🖤 загалом у цих розкішних випусках я воліла б дисбалансу на користь критика, але не можу не визнати, що формат гармонійний і працює на ширшу аудиторію. удавана простодушність сергія - щирий голос зацікавленого читача, який руйнує\скасовує інтелектуальний ценз. величезна вдячність!
@Marina-yx6iy3 ай бұрын
Подяка каналу за просвітницьку діяльність))) української має бути більше
@alexmatery82324 ай бұрын
Дякую Вам за відео! Дякую усім Військовим, усім вам хлопці і дівчата за вашу тяжку героїчну працю! Слава ЗСУ! Слава Силам Оборони України!
@Lesia53164 ай бұрын
Дякую вам! Зацікавилася, підписалася і чекаю на продовження !
@oleksandrbyelyenko4354 ай бұрын
Чекав весь день. (Насправді 2 тижні)
@Вікторія-л6м4 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ коментар на підтримку цього чудового каналу🎉
@Ірр-ф9л4 ай бұрын
Хроніки від фротінбраса - то любов❤
@katyaovcharenko86292 ай бұрын
Я на першому курсі придбала цю книжку, бо буквально подумала, що вона про наукові польові дослідження українського сексу 👀 (не вчиталася в контекст, побачила і імпульсивно купила. Не жалкую. Це була доля😅)
@juliadry4 ай бұрын
Який прекрасний випуск❤ уан лав
@MsTbiliseli4 ай бұрын
Дякую вам за розбір, панове! Читала цей романа будучи студенткою. Тоді зловила себе на тому, що в мене очікування від нього були геть інші, ніж враження по факту. Але книга дуже сподобалась. Після вашего ефіру хочу перечитати у віці 41 року )))
@katedanylenko66914 ай бұрын
Вперше коли зі мною трапилася ця книга на першому курсі і я буквально виписувала собі слова. Дякую за ваші діалоги)
@ОленаГапєєва-б2г4 ай бұрын
Дякую за це обговорення. Польові ціную і вважаю книгою, яку має прочитати майже кожен українець) коли вперше її читала, то закохалась. Вона просто винесла мені мозок. І от перечитувала вже під час ПВ. Було фізично боляче читати. Дуже глибоко і травмуюче і щодо стосунків, і щодо українства. Пані Оксана це сила все ж таки.
@Brluser4 ай бұрын
Наше молоде покоління! Яка гордість охоплює- розумні, красиві, освічені! Якщо такі люди підуть у політику- країна розквітне! Це чиновники при владі лякають , що політика не для всіх, саме тому ,що захопили корито і хочуть жерти звідти все своє життя! Навʼязали нам невігласа і крисячать з усіх боків!
@serhiyserdyuk90874 ай бұрын
Нажаль більшість голосує не за розумних а за популярних і медійних.
@KaterynaAvramenko-g7x4 ай бұрын
Коменти теж цікаві!!!
@Nadi4kaRuda4 ай бұрын
Чудовий формат!
@tetianapetruk37573 ай бұрын
Ви так зачепили цим випуском, що йду реєструватися в бібліотеку і брати цю книгу, щоб перечитати)
@hromadske_zmist3 ай бұрын
Так раді! Дякуємо вам, що дивитеся!
@Олена-ы3ф4 ай бұрын
Дякую. Послухала із задоволенням та багато для себе взяла. Продовжуйте, будь ласка
@anna_burlakova4 ай бұрын
Книга про ніс, то точно має бути «Кирпатий Мефістофель», а про людей комах - «Доктор Серафікус» 👀 Про війну можу припустити, що «Жанна батальйонерка»
@anastasiyamolotsiian93524 ай бұрын
Дуже б хотілося послухати про Прохаська
@татьянакушнир-р3п4 ай бұрын
Дякую
@zlobna_bulka4 ай бұрын
Так вийшло, що я два рази послухала. Не жалію..
@masalatv63034 ай бұрын
Ви супер
@ЛенаБирук-щ8й4 ай бұрын
Було цікаво послухати, так як я починала читати цю книжку разів з 5 і кожного разу далі трьох сторінок не заходила😮
@ВалерійКиричок4 ай бұрын
З першої сторінки там опис кухні та її квартири. Це як перший раз в США. В квартирі. Далі поступово буде жвавіше та цікавіше. І в кінці і передкінці авторка (чи може головна героїня, бо я не ставлю дорівнює між авторкою та головною героїнею!) буде говорити абзацами. І далі не буде нестерпно, але на початку буде. Так, важко. Сам з цим стикався, але прочитав.
@ТетянаК-у2м4 ай бұрын
Багато з моїх знайомих, тих, хто багато читає, теж не змогли здолати Польові дослідження.
@ДипРед4 ай бұрын
Це через стиль пані Забужко. Речення ускладнені купою зворотів, важкувата лексика для пересічного читача. Одне речення може сягати півтори сторінки. З точки зору філологічного інтересу мені сподобалось, але сам зміст залишив неприємний присмак
@ТаняГарькавая-ъ8т4 ай бұрын
Я не читала цієї книжки , а тепер побіжу в книгарню її купувати
@olena80894 ай бұрын
Читала давно, але не все зрозуміла і мало що памятаю. Треба запланувати перечитати. Ох і дісталось пані Оксані від Євгенія, щось навіть здалось як особисте :) Дуже цікаво. як звжди, дякую!
@shatelei4 ай бұрын
я ще не зустрічала чоловіків, які б хвалили цю книжку). а як її ненавиділи ровесники пані оксани - і авторку, і книжку)). як її цькували і називали божевільною. ті, що зараз намагаються прикинутися мудрими, але сучасними і прогресивними метрами укрліт. але чоловічий шовінізм з них так і не вивітрився. молодші, ясно, сприймають її вже інакше. і вже не вважають такою радикальною - в тому числі й у питанні мови
@jarynash4 ай бұрын
перше прочитала коментарі і напружилась, бо як же можна хейтити досягнення Забужко і фемінізм. але після перегляду заспокоїлась, хлопці досить різносторонньо розглядають книжку і авторку, і, нмд, Євгенію вдалося дистанціюватися від особистої неприязні до авторки і розглянути книжку неупереджено.
@volshebnitsa_viki4 ай бұрын
дякую за пораду, ставити крапку 👌🏼👌🏼👌🏼🥰
@dukemort56744 ай бұрын
Чирков: Оксана Забужко можливо гарна письменниця, але не дуже гарна маскувальниця Теж Чирков: Мєра Ландзюк
@bdeesh4 ай бұрын
А про кого це?)
@shatelei4 ай бұрын
@@bdeesh це про цікаву таку (і гарну) стендапершу, яка користується всіма здобутками фемінізму, але відмовляється себе називати феміністкою). ще вона каже, що в неї немає друзів, що дружба неможлива. і що ніколи не закохувалася. коротше - дуже травмована людина. але розумна, тож сподіваюся, що вона знайде нормального собі психолога і все в неї в житті вийде - і дружба, і кохання, і фемінізм)
@Tavrida.OleksandrАй бұрын
Вам не добре?
@pav0cristatus4 ай бұрын
це просто нереально цікаво❤🔥 будь-ласка, давайте більше укр постмодерну🙏
@franiakuzenko8234 ай бұрын
Забужко- яскраве явище Української літератури ! ❤ я читала лише : Сестро, Сестро. Але бачила кілька її інтерв'ю. Це вражаюча постать і явище культури. В неї і думки , і словесне їх втілення - все захоплює й викликає емоції, провокує роздуми. ❤
@shatelei4 ай бұрын
"казка про калинову сопілку" геніальна
@pani_komashka4 ай бұрын
Дякую за контент. Хочу зазначити, що фемінізм - боротьба за права жінок, складно назвали лівацьким рухом.
@shatelei4 ай бұрын
це таким штибом треба і лесю українку з кобилянською у лівачки записувати, але це ж буде неправда
@volodymyrbalamut88164 ай бұрын
Дякую за випуск. Було б ще цікаво послухати про Тараса Прохаська та його роман "НепрОсті".
@julianogovitsyna44604 ай бұрын
Підтримую. Дуже химерна книжка. Але так написана - що не відірватись.
@katerynaokhremenko59784 ай бұрын
Найкращий випуск! І цікава критика, і історії навколо, і щире відчуття тексту. Обожнюю)
@olha.pasichnyk4 ай бұрын
Пане Стасіневичу, а як же Наталя Кобринська? Чому ви декілька разів підкреслюєте, що Соломія Павличко «привезла фемінізм» в Україну? Він був тут задовго до того
@shatelei4 ай бұрын
так, люто плюсую
@Skingurushop4 ай бұрын
Про Карпу було б цікаво))
@yanachyrska4 ай бұрын
Дякую за обговорення! Сама збиралась читати цю книгу) тепер мушу
@miarai655728 күн бұрын
Так цікаво відчутна субʼєктивна неприязнь Євгена до Забужко. Також дивний вибір слова «опромінення» для опису розвитку українського фемінізму Жень, хто тебе образив?
@svitlana_april4 ай бұрын
Ага, скачущий Винничук то певно Танго смерті. Читаю зараз і теж важко даються ці стрибки в стилістиці написання.
@Hannusia014 ай бұрын
Обожнюю "Танго смерті"
@trishatornberng97034 ай бұрын
Цікаво було послухати, щоб остаточно склався пазл в голові. Як раз саме польові дослідження читала досить недавно але вже встигла порефлексувати, а тут трохи під іншим кутом вдалось поглянути
@oksanamazurka8894 ай бұрын
Дякую за Оксану Стефанівну, окремо за цитати, з цитатами це зовсім інша розмова І дуже цікаво про Біблію послухати
@ТетянаК-у2м4 ай бұрын
49:10 " ...світ любить закоханих..." - одна з таких цитат).
@motv17654 ай бұрын
ого, так обговорили, що захотілося почитати. В мене у шафі ще цієї легенди нема...
@korut122 ай бұрын
Від Миколи Кумановського пішла дружина після видання книги. І художник Микола Крицький теж каже що це співпадіння.
@ghostpaperone81024 ай бұрын
Цікаао було б подивитися ваш подкаст по крижці "Архіви КГБ. Невигадані історії"
@liudmylam26084 ай бұрын
цікавий розбір! захотілося прочитати вдруге цю книжку ) Щодо "біблії фемінізму" - може, в 90тих "Польові дослідження" для когось і були чимось таким за браком інших текстів на феміністичні теми, не знаю, але зараз точно ні. Для мене Забужко зовсім не асоціюється з фемінізмом, вона справляє враження жінки, якій хочеться сяяти самій. Так, вона писала про важливі жіночі постаті в українській культурі минулого, але солідарності з сучасницями їй бракує.
@yuliadanylenko7894 ай бұрын
Ви точно живете в Україні , а не в США ? Бо казати, що це звичайний текст , може ви живете в своїй бульбашці незалежних подружок, але подивіться навколо - в нас ще досі патріархальне сус-во.
@liudmylam26084 ай бұрын
@@yuliadanylenko789 у коментарі десь пише, що це "звичайний текст"? )) там написано, що я не вважаю його "біблією фемінізму"
@ukrkomentar4 ай бұрын
Ще не читала Забужко, послухала, щоб підготуватись, було дуже цікаво
@YanaDobrinova4 ай бұрын
Привіт спільнота🤗 Я "Польові дослідження українського сексу" слухала в застосунку Абук і це було Вау🔥, яка вдала озвучка, які інтонації і тембр голосу. Думаю книга мені була зрозумілою і дуууууже сподобалась саме завдяки вдалій начитці, адже це було перше знайомство із творчістю письменниці😊. Зараз замовила ще 4 польською мовою і буду дарувати їх місцевій бібліотеці міста Познань. Бо Оксана Стефанівна, як просвітницька енциклопедія культурно-політичної історії нашої країни, а її потрібно знати без пропаганди, над якою працює наш ворог.
@ТетянаКрикуненко4 ай бұрын
Як завжди цікаво! Читала перший раз ще в минулому столітті. Купилася на назву і отримала розчарування. Читати було не дуже цікаво,На відміну від сьогодні. Зараз читається зовсім по іншому.
@mariiabila13434 ай бұрын
А що ви думаєте про "Блуд" Євгена Гуцала, написаного у 80-х роках?
@СвятославЛукьяненко-х8т4 ай бұрын
Читав в 90ті. Важкий текст, але сподобалось
@hanuska52234 ай бұрын
До Забужко потрібно дорости. А те, що Євгену здається , що вона не така зубата як була у 90-тих, то можливо вона зуби наставляє на тих , що хотілося б Євгену.
@shatelei4 ай бұрын
просто тоді вона робила всю роботу сама, а зараз вже є кому перебрати естафету і можна вже бути менш зубатою, але більш конструктивною
@evgenia84874 ай бұрын
Починаючи з 14:16 вісміюється український фемінізм, та якбы ж хоч смішно було, а то просто "віруючі", "теологія". Тупо зверхнє ставлення до жінок які борються за свої права.
@shatelei4 ай бұрын
+++
@Степан-т3щ4 ай бұрын
О! Стасіевич точно сказав! Сьогодні "атаки " Забужко спрямовані не в середину нашого суспільства (як раніше), а назовні, що робить її більш пропагандисткою. Ось це - воно. Вона нажаль втратила ту корисність людмни, що вказує на недоліки всередині суспільства. Як і багато хто. І це прикро, що всі бояться діагностувати дурдом наш, бо сказати, що в усьому винні кгбфсб - це найпростіше
@yuliadanylenko7894 ай бұрын
Так зробіть ви це , а то критикувати з дивану завжди легко , правда? Особливо більш талановитих і яскравих
@lpa3314 ай бұрын
Важко уявити кращого "археолога" що постійно підіймає суспільно важливі питання, сенси, проблематику, причинно наслідкові зв'язки. Можливо знаєте таких? Щодо закидів про списання всього на фсбкгб. До прикладу, коментуючи інтерв'ю Портнікова з Латиніною, навпаки заперечила більшість тез Портнікова про "расіяувсьомувинна" і страшне) звинуватила у всьому українців які ту расєю створили і навчили. Протягнула святу Галичину на чому світ стоїть. Підняла проблематику, яку чомусь дуже рідко аналізують в своїх творах місцеві письменники. Це так, до прикладу, з останнього Щодо закидів в надмірній містифікації взагалі смішно. Відкликаймо нобелівку Токарчук. Анафема Галині Пагутяк, з якою Евген активно рекомендує ознайомитись. Містика частина модерної метафори Лариси Петрівна і українського літературного міфу вцілому
@oksanamazurka8894 ай бұрын
Звісно що назовні, бо зараз нарешті час коли Україну чують і бачать, і пані Оксана працює за ціле МЗС та міністерство культури водночас І хіба хтось крім Забужко може ще так говорити по суті, і так голосно, щоб бути помітною, і називати в лоб речі своїми іменами? І її блискуча лекція про Горську, це хіба не про нас? Я наприклад була вражена, що досі більшість суспільства (і я так само до недавно) не замислюється і не усвідомлює що хрущовська відлига - це не про гуманного Хрущова, а про те що УПА розгойдали Гулаг, і його не сила було тримати А потім 10 міліонів реабілітованих повернулись додому - я була просто шокована цією цифрою Для того щоб стались якісні зміни ми мусимо це все переварити
@irynamospaniuk23734 ай бұрын
Це нормальний людський рефлекс будь-якого суспільства з наявним інстинктом самозбереження: коли на тебе нападають ззовні, треба гуртуватися і захищати своїх.
@Степан-т3щ4 ай бұрын
Ось вам простий приклад - той хлоп, що вбив Фаріон. Треба було діагностувати ту небезпечну заразу в нашому суспільстві, що його дію породила, а ще поговорити про те, чому українці, патріоти в коментарях радіють і хіхікають з цього приводу. Це так - один з прикладів
@Тетяна_ТГШ_ІЯФ_ЛУ4 ай бұрын
Гарно Сергій рефлексував книгу. Мені приємно відлунювало) так як нещодавно теж її читала, насолоджуючись неймовірною українською лексикою (лиш через це книга має називатись однією з найкращих в 20 ст), синтаксисом, який тебе несе без обмежень, і звісно вона торкає важливістю для нас тем, де завжди пов'язує нашу історію і сьогодення. Щодо неактуальності зараз відносин чоловіків і жінок не погоджусь. Все так і є
@shatelei4 ай бұрын
+++
@oleksandrbyelyenko4354 ай бұрын
Намагався читати Забужко, і мені щось складно було. Може іншу книжку треба брати, а може просто начитатись ще чогось перед цим
@ВалерійКиричок4 ай бұрын
Спробуйте її есе почитати. Вони, на мою думку, не важкі.
@olena80894 ай бұрын
Есеї набагато легше заходять
@oleksandrbyelyenko4354 ай бұрын
Дякую
@СергейМостепан4 ай бұрын
Дякую Сєрий, дякую Женьок...ви кращіші. З нетерпінням чекаю ваши нових зустрічей.Мій мозок просто ласує вашим контентом....!!!
@shatelei4 ай бұрын
@@oleksandrbyelyenko435 а з прози можна взяти "казку про калинову сопілку" - мені вона легко пішла
@tetianakazakova11224 ай бұрын
Читала цю книгу півроку. Шукала таємні сенси. Мучила її по одній сторінці, а потім тиждень не хотіла братись знову. Але дочитала! Чекала від вашої розповіді розкриття цих самих таємних сенсів, які я, можливо, сама так і не побачила. Але нічого нового не почула. Окрім може думки про те як складно було бути українським мужчиною. І з цим я погоджуюсь . Одного разу підлітком , коли мама вдень заснула, я пішла в Карпатах в ліс по ожину, в коротких шортах. Ягід не було. Ноги відверху юшку, ще й мама насварила. 😅 Приблизно такі поічуття і від книги були.😢
@oksanakotan29004 ай бұрын
Як складно бути українським мужчиною?🤣🤣🤣 ви взагалі ту книжку читали чи якусь іншу?🤣
@olgaalekseeva99804 ай бұрын
Хлопці, як же вас цікаво слухати! Але в мої 50+ книжка пені не зайшла.
@ld65824 ай бұрын
Мені здається, що важливо потрапити в емоційний резонанс з текстом, тоді читати дуже просто. Я проковтнула книгу за одну ніч, а потім мене ще тиждень лихоманка трусила.
@yuliadanylenko7894 ай бұрын
Ну звичайно , це « Біблія фемінізму « для мене , жінки. Тому що навіть в 2010х , коли я її вперше прочитала , жінки , навіть у великих містах , так не говорили про себе і про свої почуття і про секс 🤐. Сус-во було ще дуже дрімуче в таких питаннях, фемінізм був забавкою для кількох інтелектуалок , а завдяки цій книжці в.т.ч. всі ці думки стали доступними для нас.
@vkm-1234 ай бұрын
Всі намагались розгадати прототипи. До речі, за версією Капранових, головна героїня там не сама Забужко, а якась інша жінка. І типу всі знали в тусовці хто. Книжка написана важко - як і всі книги Забужко. Читається - ще важче. Пам'ятаю, як 15 років тому нас 5 студентів намагалися осили Польові дослідження. До кінця дійшли лише двоє, я серед них. Не все було зрозуміло. Не все зайшло. Мало що запам'яталось. Але якийсь вайб сатисфакції від прочитаного був. Забужко крута далеко не своїми книжками, а, насправді, виступами, інтерв'ю, подкастами - тим, як вона вміє простими словами пояснювати складні, а інколи елементарі речі чи явища. Ще колись будемо пишатися, що жили з нею в одну епоху.
@lpa3314 ай бұрын
Щодо відсутності френдлі фаєр в текстах. Мабуть продовжувати "бити по своїх" коли усвідомлюєш, що твоїх вбивають, було б не логічно. А логічно, все ж таки змістити акценти. Загалом трохи прісно, як для розмови про Забужко
@shatelei4 ай бұрын
+++
@ОльгаБондаренко-ю3б4й4 ай бұрын
Ой лишенько 😢! Така гарна розмова. Захотілось мати цю книжку вдома, бо читала її десь в 2000-них відксерину на листи А4. Але 😮! Книгарня є - немає, Віват - немає, Старого Лева - немає . (Книжкове місто Франківськ )
@svitlanavaskevych4 ай бұрын
Здається Євгенія трохи плавить від Забужко 😅
@oleksandrbyelyenko4354 ай бұрын
Пропускати абзаци.... Як негарно
@valentynaskurzhanska6700Ай бұрын
Дивно, обговорювати книжку за спиною автора
@Skingurushop4 ай бұрын
Оо такк❤
@dinabezhan44244 ай бұрын
Дуже цікаво слухати критика Євгенія але Сергій дуже часто перебиває. Сергія теж цікаво слухати але перебивання в якийсь момент почали дратувати.
@katyashevchenko22394 ай бұрын
Хтось мимрить🤣🤣 то ви мабуть не слухали в аудіо - ось де не мимрять, а наче голову тобі трусять
@Степан-т3щ4 ай бұрын
Авторка в цьому творі буквально сказала, що українські чоловіки, як і будь-які чоловіки завойованої нації принижені і "пойобані" чужинцями - компенсують свій принижений стан сек-суальним насильством над жінками. Саме тому ті челіки, хто відчуває, що мова йде про них - ненавидять цю книжку.
@shatelei4 ай бұрын
так і є
@elagusin12154 ай бұрын
Живе втілення досліджень в образі Сергія і скандальні рядки пані Оксани, вибуховий коктейль. Тотальна спокуса. Доведеться перечитати перш ніж послухати. 💔💔💔
@bdeesh4 ай бұрын
Якщо головне що зробило книгу культовою ,за оцінкою критика, то назва чи варто читати щось крім неї?
@melanka_korol4 ай бұрын
відверто кажучи, я ще не читала прози Оксани Стефанівни, тільки вірші. але посала читати і кожне речення хочеться розтягувати і перечитувати.. до речі, дякую за випуск про причини "нечитання"🤝 якраз озьдо, почала потрошку "розчитувати" рекомендовані тексти Кобилянської. Товариство, можна дивитися подкаст без прочитання чи краще "з"?
@shatelei4 ай бұрын
думаю, що краще спочатку почитати, а вже потім слухати. щоб не було упередження. але починати прямо з "польових досліджень" - то жорстко) можна для початку есеї взяти. або "казку про калинову сопілку"
@melanka_korol4 ай бұрын
о, дякую, що відгукнулися! це так - починати потрібного з чогось більш лайтового) то просто трохи ознайомлювалася з безкоштовним текстом перед покупкою в електронній книгарні☺️а цейво, планую почати, таки ж за порадою одного пана (то вже з іншого відео), з «Планети полин». іще раз Вам дякую 🤝
@kuliasferivna4 ай бұрын
звісно, це трішки притягнуто, що Соломія Павличко «привезла» фемінізм в Україну, адже американський фемінізм та український фемінізм відрізнялись історичною тяглістю та умовами, за яких він розвивався. простіше кажучи, модель американського фемінізму не працює в українських реаліях. було б доречніше сказати, що Соломія Павличко привезла матчастину та доробок феміністичних студій, а не сам фемінізм.
@yuliadanylenko7894 ай бұрын
Чому модель американського фемінізму не накладається на український ? На вашу думку
@kuliasferivna4 ай бұрын
@@yuliadanylenko789 бо США та Україна мають різні історичні та суспільно-політичні шляхи, наразі американський фемінізм включає в собі і боротьбу за права трансґендерних жінок, але в Україні про таку боротьбу говорити рано + феміністичні студії у нас ще не настільки розвинуті (до прикладу, феміністична теорія кіно у нас ще на дуже низькому рівні). Звісно, фемінізм в цілому має спільні риси, штибу права на аборт, на рівну зарплатню і т.д., але у нас різні методи врегулювання цих питань і різні економічно-політичні обставини
@irynamospaniuk23734 ай бұрын
@@yuliadanylenko789бо США дуже патріархальна і відстала країна в цьому плані досі. Краще брати європейський фемінізм за зразок. Коли в США жінки в 50-ті роки не могли банківський рахунок відкрити та квартиру зняти без згоди чоловіка і вчилися бути ідеальними домогосподарками, в Україні, як в одній із радянських республік, в цей час жінки в шахтах в забоях працювали, а перед тим снайперками і льотчицями були під час Другої світової війни. В Америці 2 працюючих члени сімʼї стало нормою лише в 70-ті роки. Думаю, вам не треба розказувати, що в СРСР домогосподарками були лише дуже невеликий відсоток жінок, чоловіки яких належали до радянської номенклатури.
@oksanamazurka8894 ай бұрын
«Польові дослідження» читала ще зовсім юною, і була здивована, що там практично і немає ніякого сексу… А другий мій шок був від того: як можно вивалювати своє особисте життя отак на превселюдний обзор І читалось важкувато, правду кажучи , і … Щойно недавно Таня Микитенко навела мене на моно-виставу, і тут я вже нарешті кайфонула від того тексту, і всім щиро раджу Хоча мій улюблений забужківсьуий роман це «Музей»
@ВладСерженюк4 ай бұрын
говорячи про демонічну фігуру, стасіневич ігнорує форму: весь текст ніби проноситься в голові авторки поки вона йде з кухні до куртки пошукати чи є ще сигарети. Вона ледь встигає дужки за собою закривати, бо десь вже проїбалась-провалилась. І якщо всю дорогу ми сидимо на приставному стульчику в потоці переживань головної героїні, її образ з інфернального стає звичайною жизою. Стосовно "нещирої пози" на етапі видання, знову таки, ритм нав'язує, що забужко в муках випльовує книгу зі своєї роздертої вагіни, щоб тупо трохи поспати. Все що відбувається далі, всі ці виправдання, переконання, що то всьо збірні образи, то вже було потім. Вона не зобов'язана (або зобов'язана не) доводити нам щирість тексту, продовжуючи тримати градус, в якому вже не знаходиться. Як на мене, це краще грає на міфологію. Тіпа трепет авторки перед святою ніччю, коли вона цього антихриста породила.
@yuliadanylenko7894 ай бұрын
По моєму у вас шиза 🤯 і ненависть до жінок і вагін