Dziękuję bardzo za kolejny filmik. Dokładny, konkretny i krok po kroku odcinek dotyczący montowania, kosztów, zalet i wad pompy ciepła firmy Galmet. Nie mogę doczekać się kolejnych relacji z działania tego urządzenia. Pozdrawiam
@dorotapuzio98833 жыл бұрын
Bardzo przydatne wiadomości! Proszę o dalsze informacje tak jak Pan obiecuje! Ma Pan rację! W internecie nie ma prawie żadnych informacji o tym producencie! Przekazał nam to Pan bardzo profesjonalnie! Dziękuję za Pana poświęcenie cennego czasu aby nam - mnie było łatwiej! Pozdrawiam!
@dorotapuzio98833 жыл бұрын
@ Również pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz!
@macadamiaseed88643 жыл бұрын
Wszystko to co tu jest powiedziane to prawda. Sama idea instalacji pompy i fotowoltaiki wydaje się być ekonomicznie uzasadniona. Jest tylko jedno, a właściwie dwa ,,ale''. Pierwsze ale to prawo. Czy sprawdzał ktoś szczegółowe przepisy dotyczące dofinansowania przez gminy dla gospodarstw domowych. Bo np. Przy dofinansowaniu oczka wodnego jako zbiornika retencyjnego w wysokości 5000 zł jest zapis prawny, że: 1.Nieruchomości dofinansowane są umieszczane w specjalnym rejestrze 2. W razie sprzedaży takiej nieruchomości GMINA MA PRAWO PIERWOKUPU. A to oznacza, że to gmina wyceni wartość takiej nieruchomości i zapłaci tyle ile uzna za stosowne właścicielowi. A wiemy z doświadczenia jak te wyceny mogą różnie wyglądać np przy wywłaszczeniach itd... Drugie ale to biznes dla rządzących i powiązanych z nimi firm wpuszczanych na rynek w ramach zielonej żyły złota. Jeśli ktoś myśli, że w zielonej energii chodzi o ekologię to się grubo myli. Wystarczy przeczytać 2 dokumenty unijne: Agenda 2030 oraz Fit for 55. Tu chodzi o interes korporacji kosztem zubożenia ludności. Po prostu ma nastąpić przesunięcie kapitału w celu zmiany systemowej z ustroju wolnorynkowego na ustrój korporacyjno-rządowy. W nowym ustroju warunki będą dyktować korporacje przy pomocy rządów i ustalanego przez nie prawa. W takim układzie logiczny wniosek jest taki, że korporacje jako instytucje nastawione na generowanie zysków nie dopuszczą do tego, żeby gospodarstwa domowe uniezależniły się energetycznie. Podsumowując: 1. raczej nie warto liczyć na to, że inwestycja w fotowoltaikę czy pompę ciepła się zwróci. 2. Zasoby takie jak prąd czy gaz, a nawet węgiel będę ściśle kontrolowane przez rząd. Jedynym zasobem energetycznym niemożliwym do całkowitego kontrolowania przez rząd jest drewno. Kto ludziom zabroni zasadzić sobie np błyskawicznie rosnące oxytree na swoim terenie albo zbierać drewno w lesie i tym palić? Zabronić to jeszcze by mogli ale nie wyegzekwują tego. I to jest ostatni przyczułek wolności energetycznej dla ludzi myślę, że już w tak niedalekiej przyszłości, której możemy jeszcze spokojnie dożyć.
@macadamiaseed88643 жыл бұрын
@ tak, kiedyś mogą przyjść takie czasy, że trzeba będzie myśleć w kategoriach nie tego co wolno ale tego co się wogóle da zrobić. Pozdrawiam
@piotrzagrabski55443 жыл бұрын
Bardzo dziękuję Wzajemnie Za Film Pozdrawiam serdecznie Milego Dna
@jovita33333 жыл бұрын
Bardzo przydatny dla mnie film. Dziękuje 😊
@adago758 ай бұрын
A jak ma się sytuacja z rachunkami obecnie? A jak będzie po podwyżkach cen energii w lipcu? Możesz coś dodać?
@ewal50583 жыл бұрын
Dobry filmik na czasie rzetelne informacje dziekujemy i czekamy na dalsze relacje ❤👍👍
@modadama67683 жыл бұрын
Witam, bardzo ciekawy filmik, na pewno za jakiś czas do niego wrócę... 😉🙃
@modadama67683 жыл бұрын
@ pewnie masz rację 👍😉🙃
@offgridipodobnesprawy50243 жыл бұрын
Super filmik. Pozdrawiam...
@agnieszkagawowska99913 жыл бұрын
Super filmik podoba mi się pozdrawiam serdecznie amatora ogrodnika miłego dnia życza
@pawewierzelewski54362 ай бұрын
To bardzo dobra pompa zapewniam
@owocowyy_59793 жыл бұрын
A za 5 lat wymiana paneli fotowoltaicznych , ta ekologia to jest sciema dla zwykłych ludzi a wielki biznes dla koncernów
@paulinag33413 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Czas pokaże czy pompa ciepła była dobrym wyborem.
@maciejkostka31013 жыл бұрын
Można się z panem jakoś skontaktować w sprawie tej pompy
@ewal50583 жыл бұрын
Pozdrawiamy serdecznie ❤👍👍
@mariagesiorska20643 жыл бұрын
Niestety nie bylo innej mozliwosci od 33 lat mam ogrzewanie gazowe.Po gruntownym remoncie i zakupie nowego pieca gazowego nowa instalacja jet podlogowka moje rachunki za ogrzewanie centralne i ogrzewanie wody xa caly rok zaplacilam 1300zl.Serwis pieca 250 zl.Uwazam ze to nieduzo.Jest wszedzie jednakowa temperatura i nic nie robie.Nawet jak bedzie podwyzka to dam rade to placic.Serdecznie pozdtawiam.
@ewal50583 жыл бұрын
Ile metrów użytkowych?
@fanbiomasy2 жыл бұрын
Ta pompa to monoblok i czy można wiedzieć na jakich średnicach masz podłączone bojler i bufor .
@edytaszymura28573 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek
@Fabi....3 жыл бұрын
Witam, ja mam kocioł z podajnikiem, niestety pozakladowy, więc w świetle prawa mogę go używać do końca 2027r. Wstrzymuję się z inwestycjami grzewczymi... Przyglądam się... Pozdrawiam :) P.S.: Nie wiedziałem, że ma Pan 50lat, dał bym jakieś 40-45. Pozdrawiam :)
@Fabi....3 жыл бұрын
@marcin marcin ciekawe co zrobia, jak sie nie wymieni...
@costrzebawzyciurobic3483 жыл бұрын
Będę pierwszy sezon grzał pompą ciepła. Ale wybór pompy i technologii jaka się za nią kryje to nie lada wyzwanie dla inwestora. Niestety instalator często nie do końca zna się na tych mimo wszystko dla naszego kraju nowych technologiach, a ci którzy mogą coś powiedzieć często mają konkretny produkt i będą nas przekonywać, że to najlepsze rozwiązanie. Ja niestety albo stety należę do osób, które chcą wiedzieć co kupują, zatem decydując się na pompę nieco zgłębiłem tę technologię, a co z tego wynikło, a no to, że faktycznie nie można decydować się na pierwsze lepsze rozwiązanie, tym bardziej gdy masz relatywnie stary dom (w starej technologii). Pompa ciepła to splot wielu istotnych parametrów/czynników które musisz uwzględnić. Jak masz nowy dom to sprawa jest faktycznie dość błaha, niema każda pompa da radę. Co do rozwiązań na rynku polskim, jest trochę niby polskich producentów, te polskie (ale nie wszystkie) to faktycznie stare rozwiązania technologiczne, kupowane na wschodzie jako schodzące, albo po prostu tańsze. Niekiedy mają jedynie zmienioną naklejkę, a w środku wschodnie rozwiązanie. Mam tez takie zdanie, że obecnie kiedy pompy ciepłą stały się na pewien sposób modne, to importuje się wszystko co się da. Niestety pompy ciepła te importowane (jeden z producentów na kilkanaście jak nie więcej wariantów pompy ciepła do mieszkalnictwa jednorodzinnego) nie zawsze wpisuje się w nasze warunki klimatyczne. Pompy ciepła są produkowane na różne rynki, a my sprzedajemy wszystko jak leci (jak rozmawiałem o pompie ciepła wspomnianego producenta, to sprzedawca każdą z nich mi mógł zaoferować - to po co ma ten producent tyle pomp ciepła w ofercie?). Jeden z najnowszych polskich produktów pomp ciepła powietrze/woda, nawet dobrze wyglądających też jest produktem niestety technologicznie bardzo ustępującym tym co można uznać za pewien obecny standard. Szkoda, bo byłby to polski produkt. Inny polski produkt nawet relatywnie dobrze rokujący, niestety wnętrze ma z importu i po najniższej cenie.
@dominikmajewski70273 жыл бұрын
Witam. Mam pytanie o jaką firmę Polską Panu chodzi z tym przestarzałym systemem? bo właśnie stoję przed wyborem pompy i tak jak Pan mówił jest tyle czynników decydujących, że nie wiadomo z czego wybrać.
@mariuszmario72203 жыл бұрын
Dzien dobry mam pytanie jakiej pojemności ma Pan zbiorniki na CO i CWU ?
@mariuszmario72203 жыл бұрын
@ do CO mam Pan zbiornik z wężownica?
@JanKowalski-qb8te2 жыл бұрын
@ po co? Do cwu ok ale do CO🤔
@wiktorabajczuk56953 жыл бұрын
Dobry temat ja tesz posiadam pompę w starym domu i gzejniki zeliwne
@wiktorabajczuk56953 жыл бұрын
@ 1rok zużycie 6000kw dom jeszcze nie ocieplony 120mk
@wiktorabajczuk56953 жыл бұрын
@ a czego tak dużo
@wiktorabajczuk56953 жыл бұрын
@ coś iest nie tak a jakie rury masz do gzejnikuw
@wiktorabajczuk56953 жыл бұрын
@ to coś z ustawienia so nie zabarco ksszywo grzewcze musisz jakoś dopasować
@wiktorabajczuk56953 жыл бұрын
@ tak dokładnie czekam na następny film pozdrawiam
@mabog19743 жыл бұрын
proszę nie odpuszczać i wystosować pozew zbiorowy - zażądać niezależnej ekspertyzy dot. w/w instalacji - bo to śmierdzi na kilometr- poszły łapówy i to grube. należy walczyć korupcją bo niestety tak to wygląda.Za takie pieniądze można zastosować pompy ciepła choćby BOSCH, VIESSMANN, PANASONIC itd o jakości nieporównywalnie lepszej.
@pawelpw11613 жыл бұрын
sprawnosc zalezy na jaka temp grzejesz CWU? Przy Pompach ciepla zazwyczaj CWU grzeje sie na 45-50*, grzanie na 60* jak na grochu kosztuje swoje. Kolejna sprawa to pytanie jak pompa jest ustawiona, czy ma pomagac sobie grzalka dla przyspieszenia grzania CWU. Warto sprawdzic. Problem moze byc taki, ze moze i pompa przecietna, ale bardzo kiepsko skonfigurowana, moze to jedna z tych ktora na ustawieniach z pudleka chodza marnie i wymaga godzinki- dwoch personalizacji ustawien :)
@MrMarekSosnowski3 жыл бұрын
@ cena pompy bardzo atrakcyjna [przy tym dofinansowaniu ale ewidentnie pompa jest niedobrana odpowiednio do budynku, żaden poważny instalator tak by nie zrobił bo to uderza inwestora później po kieszeni ale może gmina skoro tak szczodra to jeszcze panu fotowoltaikę założy i wtedy nie będzie to miało większego znaczenia.
@MrMarekSosnowski3 жыл бұрын
@ no tak tylko to troche wszystko na opak bo gdyby pompa była dobrze dobrana to panele byłyby kaprysem a nie koniecznością
@robertmartynka42593 жыл бұрын
Pompa też nie jest wieczna i też trzeba serwisować i pamiętaj w Polsce nic nie jest za darmo a jak energią zmienio czy umowę energetyczno i jak będziesz im sprzedawał prąd po 30gr a kupować będziesz naprzykład po65 gr pozdrawiam.
@JanKowalski-qb8te2 жыл бұрын
Panie COP jest podawany dla 7 stopni i 35 wody a nie dla 65 stopni wody..
@danielmat84133 жыл бұрын
To ludzie z gminy interesy kręcą 💶💸💲🥂 na dopłatach. Brawo. CBA
@jozefbania2 жыл бұрын
Galmet to firma która zajume się importem chińszczyzny naklejaniem swoich etykiet i dawaniem 200% marży. Super biznes.
@pawederen8373 жыл бұрын
A skroplony idą w boook . Ale fajna sprawa panie Marek..
@JaroslawPolanski3 жыл бұрын
Ogólnie przerażające jest to o czym Pan opowiada, jak to Gmina wybiera i decyduje który sprzęt należy montować - zawyżając tym samym jego wartość. Ciekawe kto o tym decydował i oceniał aspekt techniczny - oczywiście jest to pytanie retoryczne bo doskonale wiem, że decydowały tutaj zupełnie inne czynniki. Mam tylko nadzieję, że nie okaże się to najtańszy chińczyk brandowany w EU (bo jest bardzo podobny do tego co można tam kupić) i nie rozpadnie się po 5 latach. Ten zewnętrzny agregat wygląda mi na najsłabszy punkt całej konstrukcji. W zimie spadnie marznący deszcz, pokryje go warstwą lodu i nieszczęście gotowe :[ Niestety prawda jest taka, że każde źródło energii do grzania domu ma swoje wady i zalety. Sam posiadam pompę ciepła ale tylko do grzania CWU. Co do samej pompy to dziwny jest ten montaż, że nawet skropliny puszczone są wolno na podwórko. Z ciekawości sprawdziłem instrukcję od tej pompy i faktycznie wszystko się zgadza, co nie zmienia faktu, że nie zaufałbym jej przy -20C. U mnie pompa wygląda jak duża lodówka, stoi w kotłowni i ma zintegrowane wewnątrz wentylatory a skropliny odprowadza bezpośrednio do kanalizacji. Na zewnątrz wychodzą tylko 2 rury, którymi zasysa i wydmuchuje powietrze. Nie ma więc kontaktu z czynnikami takimi jak deszcz czy śnieg i odpukać od 7 lat działa idealnie. Tego samego Panu życzę i czekam na podsumowanie sezonu jak się to sprawdziło!
@JaroslawPolanski3 жыл бұрын
@ Może szwagier wójta tym handluje ;) a tak serio to u nas w gminie nielepiej...też absurd goni absurd. Jak w filmach Barei. Co do tej pompy to może podłączyć Pan inteligentne gniazdko do pomiaru poboru prądu. Będzie Pan wiedział dokładnie ile bierze prądu w konkretnych warunkach atmosferycznych. Co pewnie będzie bardzo ciekawe. Podobno pompy do -7C są w stanie jeszcze efektywnie wyciągać ciepło z wilgoci powietrza. Później włączają sie grzałki. No i sumarycznie będzie łatwiej policzyć koszt ogrzewania za sezon. Koszt takiego gniazdka to ok 100zl.
@__MJ__3 жыл бұрын
@ Jest cyrkulacja? Jak tak proszę wyłączyć i sprawdzić bez. Te wartości są kosmiczne. U mnie przy grzanych 100m2 14kwh na trzy dni... a mam zwaloną cyrkulację bo poprowadzoną w posadzce bardzo wychładza wodę. Zamiast grzać zbiornik raz dziennie grzeje go 2x dziennie i to po moich zabiergach poprawiających - pompa do cyrkulacji nie chodzi cały czas tylko wtedy gdy jest potrzebna, Druga sprawa proszę zmienić taryfę na G12 albo G12w to zrobi ok 10% oszczędności.
@__MJ__3 жыл бұрын
@ razem. Mam opomiarowane zarówno grzałkę w pompie jak i sprężarkę i w obu taryfach (mam g12). Wodę grzeje w taniej taryfie, wychodzi ~1zł dziennie. CO chodzi jak chce - na razie głównie włącza się w drogiej.
@Arekkandula3 жыл бұрын
A jak wyłącza prąd to zimno w domu
@rrrq91043 жыл бұрын
Haha a jak wyłącza prad to twój kocioł też nie będzie działać... 😂😂😂 Chyba że masz przerobiony ...
@danielmat84133 жыл бұрын
Mój aku z auta starczy na 2 dni żebym miał ciepło w domu😉💶
@Arekkandula3 жыл бұрын
@@danielmat8413 tzn jaki masz duży
@danielmat84133 жыл бұрын
@@Arekkandula 12V74AH😁
@Arekkandula3 жыл бұрын
@@danielmat8413 a przetwornica
@pspkan3 жыл бұрын
Chytry dwa razy traci, szkoda że pieniądze moje i innych podatników.😔 Mnie Instalacja PC kosztowała 40kzł własnych PLN. Mam bardzo podobny dom, tylko większy, po pierwszej zimie koszty ogrzewania wyszły mniej niż zakup samego ekogroszku. Jeśli jest Pan z woj. Opolskiego to zapraszam z kamerą wszystko wytłumaczę.
@pspkan3 жыл бұрын
@ Spokojnie chytry nie chytry, specjalnie to napisałem z przekąsem. Chciałbym wytłumaczyć kilka spraw bo po obejrzeniu Pana filmów zauważyłem ze jest Pan mądry i szybko uczy się na błędach popełnionych przez instalatorów. Najpierw sprawa dotacji. Nie Unia dała tylko myśmy dali, bo my też płacimy do niej podatki i mimo złej narracji naszych polityków, nadal jesteśmy jej częściom. Jeśli chodzi o samą dotację, to jak najbardziej ma Pan rację jak dają to brać a jak biją to uciekać. Szkoda tylko, że została ona w tak nie udolny sposób zorganizowana. Moim zdaniem sprawa ociera się o sąd. Na pewno można było to lepiej przeprowadzić ,bardziej sprawiedliwie ,tak żeby więcej na tym skorzystało osób. Jeśli chodzi o koszt Pana instalacji, to z moich pobieżnych wyliczeń wychodzi że zużycie prądu na rok wyniesie pana około 10 000 kWh. Ogrzanie mojego domu z CWU o podobnych parametrach kosztowało mnie 7 000kWh. Zakładając że 1kWh średnio będzie kosztować 1zł, przez najbliższe 10 lat, to co roku dołoży pan do ogrzewania 3000zł więcej niż Ja. To oznacza że po 10 latach korzystania z PC zapłaci Pan tyle samo pieniędzy co Ja wydałem na samym początku instalacji (Pan 10kzł PC + 30kzł przez 10lat = 40kzł) Wiec mimo tych rażących błędów jakie popełnił sam organizator dotacji jak i instalator, jest to całkiem dobry interes. Druga sprawa. Oszczędzając na samym początku te 30kzł ma Pan duże pole do popisu przy modernizacji obiektu w celu osiągnięcia jeszcze mniejszych start energii. Żeby było jasne nie mam do Pana pretensji że skorzystał Pan z "okazji" bo pewnie tez bym z niej skorzystał jak bym miał taką możliwość. Jest Pan na dobrej drodze do zmniejszenia zużycia. Ja w życiu bym już nie wrócił do ekogroszku, moim zdaniem za samą oszczędność zdrowia i czasu, warto inwestować w bardziej "zdrowsze" źródła energii. Życzę powodzenia i służę pomocą. Po pierwszej zimie będzie już tylko lepiej. :)
@stanrawka89493 жыл бұрын
Żeby pompa zuzywala mniej prądu to tylko dobrze ocieplony dom ogrzewanie podłogowe porządne drzwi i okna ja bym tego nie założył a skłaniam się do pompy foto już od trzech lat na dachu powodzenia
@dawid5457 Жыл бұрын
Ktoś na gminie zrobił interes. I tak idą dotacje na wałki
@pawem12053 жыл бұрын
OK, Przekonałeś mnie do kondesata,zamiast tego badziewia----:P Ze nie wspomnę o minionku na podwórku ,Pozdro
@kamilklabon7093 жыл бұрын
Oj ... przykro mi to mówić ale przy takim ociepleniu, grzejnikami tradycyjnymi zamiast podłogówki i takiej pompie to zimą będzie Pan miał zimno w chacie :(
@wiolamucha33463 жыл бұрын
😘😘😘😘😘😘
@sylwesteraaaa49903 жыл бұрын
5 ton ekogroszku daje 35 tys kw minus straty kominowe 25 tys kw tyle ci pochłonął dom pompa cop 3 8tys kw × 70 gr kw 5600 zł sezon
@brudgerfrudger21742 жыл бұрын
Moja pompa ciepła cały czas jest zimna
@damiankaminski89843 жыл бұрын
Nie mówi się "kop" tylko "ceope"
@pawem12053 жыл бұрын
niech się mówi jak chce,ja powiem COP i co mi zrobisz??Miodek się znalazł
@niaczelnikmordoru10 ай бұрын
2:21 mylisz się, jeszcze w tym kraju pozostali ludzie którzy sa w stanie pozyskać drewno samodzielnie
@zbigniewkluza80393 жыл бұрын
Wszystko pięknie i ładnie, pompa padnie po 4 latach a dokładnie sprężarka. Przt mrozach -15 1/1 a nie 1/4 i te 30000zł zdzierstwo, wystarczy klimatyzator przerobić a ta fotowoltaika pewnie drugie 30000zł na 15lat
@87muerte3 жыл бұрын
Sprężarka padnie po 4 latach skąd masz takie dane ?
@zbigniewkluza80393 жыл бұрын
@@87muerte A lodówki ile lat działają, jedna padnie po 4 a druga po 10 ale sprawność spada.
@87muerte3 жыл бұрын
@@zbigniewkluza8039 po 4 latach ? Padła ci tak ? W mojej rodzine jeszcze żadna lodówka się nie posypała nie miałem tego szczęści ostatnią wymienialiśmy po 15 latach bo chcieliśmy żeby zamrażarka się nie mroziła . Ja zanim decydowałem się na PC oglądałem gościa który 15 lat temu to zamontował sprowadzał z Niemiec bo u nas tego jeszcze nie było ale masz racje zawsze może się coś szybciej posypać . Jak we wszystkim czy to piecu gaz czy opał stały czy pelet nic nie jest wieczne .
@zbigniewkluza80393 жыл бұрын
@ Ja to tak wrzuciłem że przy -15 COP 1;1, każda pompa ma inną wydajność ale ROTENSO przy +7 podaje COP 4,86 to pewnie przy - 7 COP = 1
@plebantv57543 жыл бұрын
@ Bardzo drogo. Ja teraz dalem za panasonica 7kw 31 000 zl ALL IN ONE a tu mowa o 50 000 zl. Mialem firme CNC ktora chciala mi to zrobic za 25 000 zl
@knovacky2 жыл бұрын
Galmet to szajs. Wcisnęli to bratu i to jest jakiś dramat jak to chodzi. Zwykły chińczyk