Napiszcie Proszę czym Wy macie ocieplone poddasze i czy jesteście z tego zadowoleni???
@jakosek3 жыл бұрын
Styropianem :)
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@jakosek można i tak 😉
@bizzpoland68303 жыл бұрын
Pianą o grubości 20cm i nie narzekam od przeszlo 5lat, zdecydowałem się właśnie dlatego ze to była dobra alternatywa dla wełny która pyli, no i zależało mi na czasie. Pokrywa się to z tym co mówi Twój gość i aż szkoda czytać komentarzy stulejarzy zza klawiatury
@Piotr_T3 жыл бұрын
Wełna kryminalna.
@andrzejpiech803 жыл бұрын
Na razie ! Jestem bardzo zadowolony mam dwóch niętą celuloze 32 cm 0,037 papa pełne deskowanie W filmiku nie powiedzieliście o wilgotności więźby a ekipa która zrobiła mi izolacje zbadała wilgotność więźby Że Piana za rok albo będę podgrzewał ostro dom kozą i za 2 miesiące
@lvadline80153 жыл бұрын
Jako inwestor ocieplenia z filmiku powiem jak to wyglądało i jak jest dziś. Panowie przyjechali około 9tej, po 14tej nie było już po nich śladu. Wszystko zostało przed pianowaniem zabezpieczone a później uprzątnięte. Dzień wcześniej asystowałam w instalacji wąsów do karton gipsów, które muszą być zamontowane przed ociepleniem. Był gorący dzień, na poddaszu około 40 stopni i sauna (na marginesie przyjemnie było obserwować pocącego się, przystojnego montera) Wąsy dostałam w pakiecie ocieplenia pianą PUR. W dniu pianowania, również był upał. Panowie nawet przerwali pracę na chwilę, by się ochłodzić i przewietrzyć, bo nie dało rady wytrzymać na poddaszu. Już w godzinę po odjeździe ekipy, po przewietrzeniu i odcięciu światła (zostałam pouczona, żeby piana nie miała kontaktu z światłem UV) poddasze wychłodziło się. Dziś, w kilka dni po, w całym domu panuje chłód i nie ma różnicy między górą a dołem. Na dzień dzisiejszy jestem zachwycona i nie żałuję wyboru! Większość doradzała wełnę, ja polecam pianę (jak każdy kto ma pianę, hehe).
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.
@kartoszekmarcin90743 жыл бұрын
Piana bardzo dobrze izoluje przed upałami. Na poddasza super sprawa! Oszczędność potem na klimatyzacji ;)
@marcinkania25872 жыл бұрын
Jaki koszt ile m2 proszę się pochwalić bo to bardzo istotna kwestia
@maciekaqe84592 жыл бұрын
@@marcinkania2587 Pianowanie w tym tygodniu. 60zl m2 po mega znajomości (cena do.20cm). Normalna cena (dwoch lokalnych wykonawców) 75zl2.do 20cm. Ogromna zaleta piany w stosunku do wełny to ocieplenia newralgicznych miejsc jak np wieniec/skos/strop. Wełną nie do osiągniecia a szczególnie przy poddaszu nieużytkowym i wiązarach...
@krystianbednarek13 күн бұрын
Mineły 3 lata od komentarza, więc piana jest już pewnie dużej. Czy sprawdzała Pani jak wygląda sytuacja przy krokwiach (czy jest wilgoć, grzyb)?
@SobieRobie2 жыл бұрын
Panowie, a co tak bez konkretów? Może jakieś lambdy podajcie, jakie U wychodzi? Bo te 15cm to nijak się ma do WT2021.
@Adrian-ul1np2 жыл бұрын
Nie rozumiem, ja u siebie dałem 30cm wełny o lambdzie 0.33, jakim sposobem 5cm mniej piany o lambdzie 0.36 ma dorównać tej wełnie?
@kokoschojnice2 жыл бұрын
Nie dorówna.....
@marekbodo94023 жыл бұрын
W jaki sposób zrobić szczelinę dylatacyjną pod pianę w przypadku dachu pokrytego papą na pełnym deskowaniu. Czy w takim przypadku pozostaje tylko wełna?
@paweantosiak74983 жыл бұрын
Podpinam się pod pytanie
@darklech2 жыл бұрын
Na filmie jest pokazane jak 3:00
@szaka93952 жыл бұрын
Nie znam sie, ale jak masz pape i suche drewno to po co Ci izolowac jeszcze od dolu. Ale powtarzam nie znam sie.
@pshemho90222 жыл бұрын
Dzień dobry! Czy można natryskiwać wełnę bezpośrednio na blachę? Oczywiście od wewnątrz.
@adamwojtyczka19913 жыл бұрын
Trochę namieszał z tymi grubościami bo jeśli średnia piana ma lambdę 0,036 to tyleż samo ma dobra wełna , a nawet są wełny szklane o lambdzie 0,030 np ISOVER Mulitmax 30 czyli tej wełnie żadna piana nie dorówna, nawet ta turecka . I tak każdą przegrodę przed wykonaniem lepiej dać do policzenia komuś kto się zna , a nie każdy inżynier budowlany potrafi to dobrze zrobić . Z moich doświadczeń projektowych wynika, że wełna jest bardziej podatna na wykroplenie pary wodnej tzn częściej występuje tam do przekroczenie punktu rosy. Dzieje się tak, gdyż opór dyfuzyjny wełny jest niewspółmiernie niski w stosunku do dużego oporu cieplnego. Tu bardzo ważna jest nie tyle folia paroprzepuszczalna na zewnątrz, ale paroizolacja wewnątrz zwłaszcza w pomieszczeniach typu kuchnia lub łazienka ...Nie zawsze to wykroplenie jest destrukcyjne bo np występuje tylko w bardzo ekstremalnych warunkach np dwa razy w roku, a jako, że wełna ma niski opór dyfuzyjny szybko dochodzi do wyparowania skroplonej wody. Inna sprawa na poddaszu to butwienie krokwi drewnianych przy pianie. Czemu tak się dzieje : drewno na krokwie powinno być odpowiednio wysuszone i mieć wilgotność 12 %, Niestety często montowane jest gdy ma wilgotność wiele wyższą , bo bierzemy drewno najtańsze i nikt nie będzie go sezonował . Trzeba wiedzieć, że po ścięciu drzewo ma ok 35 % wilgotnosci i zależna ona jest nawet od miesiąca w którym ścinamy drzewo - najkorzystniejszy jest styczeń i luty. Jeśli niewysuszone drewno zamkniemy w pianie i przyjdą zimne dni to wystąpi tam przekroczenie punktu rosy jak bardzo często jest w mostkach termicznych, woda ta już tak szybko nie wyparuje jak z wełny bo piana ma wysoki opór dyfuzyjny , nawet ta o otwartych porach . Dlatego tak łatwo tam o butwienie.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz.
@KS-vk1qn3 жыл бұрын
J
@andywaski29713 жыл бұрын
Współczynnik lambda wełny jest podany dla warstwy izolacyjnej poziomej natomiast dla zakosów trzeba potraktować to współczynnikiem korygującym zwiększającym 1,4-czyli gorsza izolacyjność od piany.
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
@@andywaski2971 dla piany podawana jest na skosach czy tez poziomo ?
@andywaski29713 жыл бұрын
@@piotrprzybylski5389 w pianie nie ma ruchów konwekcyjnych powietrza natomiast w wełnie są. Jak wiatr to pojawia się różnica ciśnienia i wełna nie będąca idealnie zabezpieczona zostaje przewiana. Co do punktu rosy na deskowaniu, membranie- to tego problemu wydaje się nie mieć izolacja płytami PIR nakrokwiowa.
@Rob-Sam3 жыл бұрын
Czekam na film. Zobaczymy co tam ciekawego dziś będzie. U mnie wełna. Ale poddasze nie jest użytkowe.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
U mnie też wełna, ale nawet wtedy nikt o pianie na poddasze nie mówił ;-) Pozdrawiam.
@sawekm.22103 жыл бұрын
Z tego co widzę to na dachu jest zastosowana FOLIA dachowa która z membraną wysoce-paroprzepuszczalną nie ma nic wspólnego. Jest to praktycznie bloker pary wodnej i była stosowana jako folia wstępnego krycia ale na poddaszach NIEUŻYTKOWYCH gdzie właściwa izolacja jest wykonana na stropie. Jej głównym zastosowaniem jest wstępne krycie pod dachówki ceramiczne i cementowe które nie są szczelne na podwiewanie deszczu i śniegu. Nie wiem jakie wykształcenie ma ten "fachowiec" ale sądzę, że nie ma ono wiele wspólnego z budownictwem.
@andrzejsadowski253 жыл бұрын
Mam pytanie-a co z gryzoniami?U znajomego tak myszy zryły pianę ,że aż mi go szkoda.Zgryziona sypie się do domu każdą szczelinką.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Według mnie, piana to lipa pod każdym względem
@sebeksebek17063 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV raczej dziwne, gdyż gryzonie czy kuny mogą bytowac w wełnie. Należy też określić piana natryskowa to koszt większy niż wełna a parametry podobne. Jeśli zamknięto komórkowa płyty pir, odporne na gryzonie, grzyby, nasiakliwosc, parametry izolacyjne rewelacja, samogasnacy element, latem chroni przed nagrzewaniem latem w porównaniu do wełny.
@kami_86dra523 жыл бұрын
@@sebeksebek1706 a w razie pozaru to lipa
@WhyduckPOL3 жыл бұрын
@@sebeksebek1706 Gryzonie nie będą bytować w wełnie bo ona je gryzie. Sam mialem problem z myszami na strychu cały rój tam grasował. Po dolozeniu wełny, wyniosły się.
@kszyho3428 Жыл бұрын
@@kami_86dra52 W razie pożaru to i tak wszystko się spali ,nie ma znaczenia czy jest to "niepalna" wełna czy piana. Poddasze u mojego teścia zniknęło do wysokości ściany kolankowej , mimo że użyte były tam bardzo dobre materiały . A budowy nie robiły Januszem budownictwa. Pozdrawiam
@blazejelk23 жыл бұрын
Mam 40 cm wełny w 3 warstwach, denerwuje mnie argument" szybko" w jeden dzień ogarniemy 400m. Co to za argument?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Wiesz, niektórzy nie mają wyjścia, czas goni, ale faktycznie budować dom szybko to trochę niepoważne
@marianbrom20723 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV szybko to pies robil i slepych narobil
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@marianbrom2072 Dokładnie
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
Argument jest dobry ale tylko dla firm wykonujacych. jeden dzien i nastepny inwestor. w 30 dni zrobia 30 domow. Przy welnie zrobisz 3-4 ?
@vanzain58122 жыл бұрын
Jeżeli kuna nie wchodzi bo to chemia, to jak to się ma co do ludzi, którzy tam mieszkają? 🤔🤔
@wlodarczyktomek9 ай бұрын
Bo ludziom można nawinąć makaron na uszy i wcisnąć wszystko, a kuny nie przekonasz ;)
@Garbul3 жыл бұрын
Płyty warstwowe to piana zamknięto komórkowa, zamknięta komórka to 0,02 otwarta 0,04 zamknięta to również paroizolacja, otwarta komórka zalecam dołożenie paroizolacji.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za informację
@bartoszb89202 жыл бұрын
Tylko wełna !!! Tylko piana !!! Tylko wełna !!! Tylko piana !!! I Wtedy wchodzi ona, na koniu, cała na biała, i mówi : potrzymajcie mi piwo, a na imię jej Płyta PIR ;D;D;D
@ksf53822 жыл бұрын
Pitu pitu. To i to wykonane DOBRZE jest dobre. Dla wykonawcy lateiej piana szczelac stad chwalenie piany
@SuperCierbo3 жыл бұрын
Też jestem zwolennikiem wełny. Podejrzewam, że 50% budynków z wełną wymienianych na ocieplenie pianą było poprostu spieprzone. Serio, ocieplenie wełną powinno być zrobione przez ludzi którzy się znają, a nie przez Janusza który wykopie pod fundament, postawi mur i itp ( wiadomo są fachowcy od wszystkiego ale to rzadkość ). Zazwyczaj odległość od deskowania lub zastosowanie zkej membrany sprawia że wełna nasiąka wilgocią i traci swoje właściwości, czy też się zsuwa bo wilgotna jest cięższa w najwyższych warstwach. Dobrze zrobiona wełna jest niezastąpiona i przede wszystkim naturalna i bez chemikaliów czy smrodów ;)
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Też mam takie zdanie.
@roberttata81043 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV To moje zdanie! Jakim prawem masz moje zdanie?! 😂😉
@bartoszb89202 жыл бұрын
To że wełna jest lepsza od piany to jest oczywista oczywistość, ale teraz do gry wchodzi jeszcze płyta PIR ;D;D;D która ponoć jest lepsza od wełny ;D;D;D
@michalbury90622 жыл бұрын
@@bartoszb8920 wlasnie na wiosne bede docieplal i jak na razie pir jest moim faworytem, troche drogo wychodzi ale cos za cos😃
@AnMar_Warszawa3 жыл бұрын
Mam ten sam dylemat. Osobiście bardziej skłaniam się ku wełnie. Najbardziej przemówił do mnie ten filmik palności. 1 ściana bez ocieplenia, 2 ściana ocieplona wełną, 3 piana. Filmik kzbin.info/www/bejne/mqKcfmt7rqyMeLc dla niecierpliwych patrzeć od 4.30.
@jvnxnvdhc31263 жыл бұрын
Teraz pytanie czy dając piane bezpośrednio na blachę nic się z nią nie dzieje ??? po latach. Blacha się nagrzewa i to w upały do dużych temp. ?????
@michalxl600 Жыл бұрын
zależy pewnie od piany - są przecież takie blachy (panele dachowe) z pianą wewnątrz między dwoma warstwami blachy. Stosowane to jest co najmniej od 40 lat (pamiętam, że na basenie w moim rodzinnym mieście był taki dach).
@mateuszrudnicki5210 Жыл бұрын
Mam identyczna folie polozona na poddaszu i pare firm mowilo mi ze nie moge zastosowac piany a inni ze moge to jak to jest czy moge prosic o porade ?
@napradpoPolsce3 жыл бұрын
30 cm wełny i jest super
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Też mam 30cm i jak na razie źle nie jest ;-)
@Artur64363 жыл бұрын
Mam 30 i dołożę do 45. Dom w którymś kiedyś mieszkałem został ocieplony z 0cm do 60, a miejscami nawet 75/90!, najtańszą wełną z [K]astoramy. Komfort ogrzewania i spadek zużycia opału nie do przecenienia, a koszt przy samodzielnym montażu niewielki.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@Artur6436 można i tak 🤔👍
@Sebastian-mk1pj3 жыл бұрын
Dlaczego wszyscy przedstawiciele/sprzedawcy mówią, że 20 cm piany jest odpowiednikiem 30 cm wełny? Wspomniana w filmie piana embepur ma współczynnik przenikalności cieplnej 0,0039, więc jeśli zatosuje wełnę o takim wspolczynniku, to 20 cm piany jest równe 20 cm wełny.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@sebek65432103 жыл бұрын
Pamiętaj o tym, że pomiędzy płytami wełny masz przerwy, których nie ma w przypadku piany.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@sebek6543210 to faktycznie jest jakiś plus 🤔
@roberttata81043 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV W tym biznesie połowa sukcesu to dobra bajera... 😂😉
@jerry73763 жыл бұрын
Czy dobrze zamontowanej wełnie ( brak mostków etc
@remixSharp3 жыл бұрын
Ja ocieplaniem poddasze wełną skalną dlatego że przekonał mnie do tego znajomy który kładzie dachy. Powiedział że jak serwisują dachy po paru latach wełna szklana jest wiórem i zmniejsza swoją objętość( niektórzy powiedzą że trzeba ją dobrze położyć według standardów, jaki rynek takie standardy) na każdym dachu tak jest który ma wełnę skalną. 2 opcja piana : w skrócie mi powiedział że robił dach znajomemu który ma firmę która natryskowa kładzie pianę a sam w swoim domu kładł wełnę skalną. Serwisując dachy po wełnie skalnej mówił że nic się z nią nie dzieje. Te najpopularniejsze firmy które zostały wymienione w w.w filmie mają tylko włókna skalne a tak to są szklane. Bardzo mało na rynku jest producentów typowo wełny skalnej.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dokładnie tak
@ГеоргийМунтян-я5и2 жыл бұрын
Musiałem zrobić robota dla dyrektora firmy, która buduje domy z drewna, mówię zróbmy robota do domu drewnianego, mówi mi jaki dom z drewna buduję sobie murowany, och, śmiałem się
@rafalstr-b5u3 жыл бұрын
Ja bym zapytał jak szybko płonie Dach pokryty pianą, w jakim stopniu jest bezpieczna i czy ma jakiekolwiek atesty ppoż
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
No ciekawe, jak z tą palnością jest 🤔
@rafalstr-b5u3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV w sumie można by zrobić eksperyment. Wełna, piana i styropian. Narzędzia badawcze palnik, pirometr i stoper
@dxfm3 жыл бұрын
Co więcej, jakie związki się uwalniają podczas palenia, czy oby nie trujące, jak dymi i czy spływa i kapie np. przez podbitkę
@desolatewing91133 жыл бұрын
@@dxfm to jest koszmar strażaka - najgorszy możliwy materiał budowlany - skrajnie toksyczny w spalaniu. Znajduje się w ostatniej normie klasy bezpieczeństwa E. jest jeszcze co prawda klasa F - ale to jest bezklasie - tam jest wszystko co nie łapie się na klasę A-E. takie bzdury jakie tu się opowiada - to jest coś przerażającego
@stanisawmoda3403 жыл бұрын
Łapka w górę z kolejny super odcinek. Pozdrawiam
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@mx-art3 жыл бұрын
Płaski dach i po problemie. Pir, wełna lub styropian na to membrana epdm i balast żwirowy. A ile tam paneli wejdzie hoho i jeszcze więcej, polecam.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@tomaszbielecki96943 жыл бұрын
Nie znam płyty warstwowej z pianą otwartokomórkową, zawsze jest piana PIR/PUR zamknietokomórkowa,
@Przemasq3 жыл бұрын
W płytach warstwowych z blachą obustronną otwarta komórka? Pierwsze słyszę.
@MarcinFredenski2 жыл бұрын
Bardzo Pomocny film. Pan Piotr dysponuje dużą wiedzą i zna się na rzeczy
@jakubniziurski37293 жыл бұрын
Odnosnie wypelniana niegdys piana przestrzeni miedzy scianami, w domu rodzinnym lata temu przyjechala “superHiper” firma nawiercila otwory nawstrzykiwala piany i mialo byc extra:) bylo niewiem czy przez jeden sezon grzewczy, pozniej jakby jej niebylo:) odparowala chyba :) Co do ocieplenia w dzisiejszych czasach, to jednak chyba welna. piana jest niby dokladniejsza(zatka kazda szczeline) ale ponoc ciezko o w 100% uczciwa firme ktora wykona ocieplenie z lamba taka a nie inna :)
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dokładnie tak. Pozdrawiam.
@dragonkatowice Жыл бұрын
Dokladnie. Niech sobie kupią kamery inspekcyjne i wiedza ze po latach to opada wiec trzeba robic dwukomorowo...
@ITTom3 жыл бұрын
Pisze ten koment przed premierą ale i tak nie mam wątpliwości. Tylko wełna. Powód nr 1: Robienie sobie z domu termosika, to pierwszy krok do kłopotów pod tytułem zgnita konstrukcja dachu. Dobrze zaprojektowany i zbudowany dach powiniwen być prawidłowo wentylowany. Zalanie wszystkiego pianą jakoś kłóci mi się z tą koncepcją. Powód nr 2: Piana jest łatwo palna, a wełna wysoce ognioodporna: utlenia się, sama nie powodując powstania otwartego płomienia.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Też mam wełnę i jestem tego zdania, ale różne są opinię na ten temat
@martinezzo3 жыл бұрын
Większych bzdur nie słyszałem
@kami_86dra523 жыл бұрын
Dokladnie👍
@KrystianTimmler3 жыл бұрын
Takie testy z pytaniami najlepiej pokazać kamerą termo. Widać jak na dłoni, w lecie też. Wełna/pianka ??? Zależy co chcemy uzyskać. Przez 10 lat widziałem tylko dwie budowy gdzie wełna była położona prawidłowo, a przyczyna jest prosta : czas wykonania. Wełny nie da się ułożyć szybko, jest to mozolna i dość trudna do wykonania praca ze względu na problem z obłożeniem miejsc trudno dostępnych, a piana pyk trysk i po robocie. Ale znowu piana tez może być problemem jeżeli będzie rozcieńczona wodą, pęka , odspaja się od powierzchni, tworzą się pęknięcia na cała długość dachu itp. Wtedy jest problem z mostkami. Pan od Piany słabo to przedstawił o porównaniu parametrów piana/wełna tylko cena była. Interesujące informacje byłyby takie : czy wełna nawet dobrze położona jest zdrowa dla montażysty i dla użytkownika na przyszłość ? I tak samo z pianą , czy jest szkodliwa na dłuższy czas( piana wydziela różne związki trujące, oczywiście nikt nie mówi - bo to nie dobra jest :). Pewnie i wełna ( ta z reklamy jak dziecko na niej siedzi i się bawi) 🤦♂️ i piana na dłuższą metę jest szkodliwa. Ale jak już coś wybierać to jestem bardziej za pianą, bo lepiej technicznie izoluje. Pozdrawiam tych co twierdzą że PUR się pali 🤔
@MhUser3 жыл бұрын
20cm piany o lambdzie 0,036 daje współczynnik przenikania ciepła U 0,18 czyli zbyt wysoki (wytyczne 2021 nakazują aby był poniżej 0,15, osobiście celował bym w 0,1); powinno być co najmniej 30cm żeby ledwo wyszło 0,15 w całej połaci dachu ponieważ trzeba odliczyć mostki na więźbie; optymalnie tak jak już pisałem dać izolacje nakrokwiową, są tanie polskie płyty pir o lambdzie 0,022 i dając nakrokwiowo wystarczy 15 cm + 10cm natrysk pur między krokwie dla poprawienia akustyki; można tez dać nakrokwiowo wełnę lub inne wełnopodobne izolacje (np. włókno drzewne) ale to już 30cm
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz.
@A0d0i00 Жыл бұрын
"są tanie polskie płyty pir" - jakoś tanich nie mogę nigdzie znaleźć chyba, że z demobilu. Byłbym wdzięczny na namiar - gdzie je można tanio kupić? Czytałem kiedyś opracowanie naukowe nt. starzenia tych pianek (płyt PIR) i pomimo, że sprzedawcy zapewniają wskaźnik 0,022 to po latach nie jest tak różowo wzrasta nawet do wskaźnika popularnego styropianu lub jeszcze gorzej. Właściwości izolacyjne zdaniem autorów opracowania spadają tym szybciej im płyty częściej będą podlegać zawilgoceniu i cyrkulacji powietrza. Tak więc najlepiej aby płyty były czymś pokryte natychmiast po instalacji lub zakupione płyty w tzw welonie z włókna szklanego bądź foli aluminiowej. Oczywiście promieniowanie UV najbardziej degraduje pianę lecz poddasze z reguły mamy odizolowane od tego.
@przemysawpiorkowski93703 жыл бұрын
14:45 - nie możemy wybrać piany która jest lepsza od wełny bo takich pian (otwartokomórkowych) nie ma.
@andywaski29713 жыл бұрын
Współczynnik przenikania dla wełny jest większy dla skośnych dachów - patrz dane producenta- zjawisko konwekcji. Lambdę z paczki (poziom) wełny należy przemnożyć przez współczynnik korygujący ok. 1.3/1.4 dla skosów.
@przemysawpiorkowski93703 жыл бұрын
@@andywaski2971 Konwekcja w wełnie? Konwencja potrzebuje przestrzeni, gdzie tu przestrzeń? Jak źle położona to może.
@--bezstresudosukcesu--57853 жыл бұрын
Wełna, to sprawdzony materiał.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dokładnie. Tradycja od lat.
@przemysawpiorkowski93703 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV Pianę stosuje się powszechnie (no nie u nas oczywiście) od lat 70-tych, to też sprawdzony materiał.
@kami_86dra523 жыл бұрын
@@przemysawpiorkowski9370 w razie pożaru kto ma piane to pare minut i po dachu 🤦♀️
@roberttata81043 жыл бұрын
@@kami_86dra52 Gdy bomba atomowa wybuchnie w bliskiej odległości to ni ma domu i ni ma tego problemu. Nawet stal, beton czy wełna się spalą. W odpowiednio wysokiej temperaturze wszystko jest palne. No. 😂
@mareq123 жыл бұрын
@@kami_86dra52 samogasnąca jest piana. Więźbę masz niepalną?
@Rob-Sam3 жыл бұрын
Mnie ciekawi czy te technologie się miesza? Czyli wełna + piana. A czemu pytam.... Wiadomo że wełny używamy dwóch warstw. A co jeśli ktoś ma jedną? Gdyż poddasze kiedyś było jako nieużytkowe. Czy wtedy na to można użyć piany? Czy Niestety trzeba wszystko zrywać? I robić od początku?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Sam ciekawy jestem tego tematu. Niestety się nie znam więc nie napiszę Ci odpowiedzi.
@Rob-Sam3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV a może Twój ekspert się wypowie czy to się praktykuje.
@stanisawmoda3403 жыл бұрын
Nawet jak trzeba podnieść budynek wyżej to jest problem jak jest piana, a z wełną nie.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
W pianie zalewamy też przewody, rury wentylacyjne i też tak pomyślałem że gdyby coś się zepsuło, to kaplica.
@wojtekkapitan23353 жыл бұрын
Ciekawy jestem czy na zamontowaną wełnę można zaaplikować ileś cm piany ?
@sat-okh65102 жыл бұрын
Nie można
@adamziaja9956 Жыл бұрын
Jsk bedzie delikatny przeciek na dachu ( np w okolicy komina ) przy wełnie jestesmy w stanie zlokalizowac wyciek i szybko naprawić , natomiast mokra zawilgocona piana może być w innym miejscu niż wyciek i bedziemy musieli ze 100m2 piany usunąć.
@waldekziel802 ай бұрын
Myślę, że najlepszym porównaniem między pianą a wełną było by sprawdzenie termowizją, najlepiej przed zmianą wełny na pianę.
@szuas3 жыл бұрын
Mam 40 cm wełny na poddaszu na którym mieszkamy.Kładłem samodzielnie z pomocą szwagra - 3 tygodnie zabawy po godzinach pracy zawodowej. Wiem, że popełniłem trochę błędów ale per saldo jestem zadowolony. Kolejny raz - też wziąłbym wełnę ale teraz już wiem na co zwracać uwagę ;-) I zrobiłbym to lepiej - trochę inaczej.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz.
@franekdolas282 Жыл бұрын
Czyli?
@pl-kx6fs2 жыл бұрын
tylko wełna, odnośnie piany nikt ci nie powie że jak wrzucasz pianę między krokwie to krokwie się rozsychają po jakimś czasie i robi się milimetrowa szczelina między krokwią a pianą... wełna się sama rozszerzy i jest ok.
@wiesawtomkiewicz40383 жыл бұрын
Dawno temu kładłem wełnę ale po latach tak jak mówił miałem trochę mostków i zdecydowałem "do dmuchać" wełnę celulozową i jest super. Myślałem o pianie ale musiałbym zrywać płyty karton gips.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dokładnie. Teraz tylko ciekawe czy to dodmuchanie wszędzie doszło 🤔
@wiesawtomkiewicz40383 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV Mam taką nadzieję :) popartą kamerą termiczną. Do dmuchanie robiłem w trakcie "sezonu" tuż przed dużymi mrozami i czuć było wyraźnie poprawę. Pozdrawiam
@marcinwok35683 жыл бұрын
M wełnę. Ale bardzo mocno zastanawiałem się nad piana. Jedno co mnie powstrzymywało to co się stanie z pianą za 15-20 lat.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Też takie obawy bym miał.
@mussli3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV znajoma pracująca przy konserwacji zabytków stwierdziła, że bardziej martwił by ją odczyn pH i działanie na drewno konstrukcyjne niż wytrzymałość piany :)
@KS-vk1qn3 жыл бұрын
@@mussli j
@kris70643 жыл бұрын
Cenna uwaga
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@kris7064 Dokładnie to samo mam.
@kartoszekmarcin90743 жыл бұрын
Piana pur - metoda bardzo fajna i potem oszczędna. Zdecydowanie polecam piany polskich producentów 😍
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
1:47 jak jest z trwaloscia takiej welny?
@monikalawenda16403 жыл бұрын
Z mężem oglądamy Pana kanał namietnie, bo jesteśmy w trakcie budowy. Poprosimy namiar na tego Pana bo to chyba pierwszy odcinek, który poprowadził gosc a nie prowadzący bo wiedział co mówi i nawet ja wszystko zrozumiałam 🤗
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Bo i temat w miarę prosty. Numer w opisie
@bizzpoland68303 жыл бұрын
Leci marketing, ale rzeczowo i na temat. Typ sprzeda lód eskimosowi i to boli cebulę, a tylko tacy sukcesy odnoszą.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@eugeniuszswietoszewski87782 жыл бұрын
Ja dalem 20cm piany na membranę i mam wilgoć w miejscu styku piany z membraną.
@MajsterPiotr3 жыл бұрын
ale facet kręci, mówi o pianie 0,036 że potrzeba dać 20 cm, a odpowiednik wełny to 30 cm, jak on to policzył, ja mam u siebie wełnę 0,033, czyli lepszą, i wcale nie była taka droga. A co to za argument że szybciej.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Wełna to wełna 😉
@MajsterPiotr3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV nie jestem ortodoksyjnym wyznawcą wełny, bo piana jest dobra. I grubość zależna jest od lambdy a nie od tego z czego jest wykonana izolacja. Także resumują grubość piany i wełny, to ta sama grubość, i tak należy do tego podchodzić (chodzi oczywiście o otwarto komórkową, na poddasze, co by drewno nie zgniło) Pozdrawiam
@mareq123 жыл бұрын
@@MajsterPiotr chodzisz raczej o to, że piana szczelniej położona jest. Po czasie nie zsuwa się, nie powstają szczeliny. Piana słabo tłumi dźwięk, to wada.
@wowakowalski67682 жыл бұрын
To się ma tak, po 20 latach mamy zbutwiałe drewno, i trzeba dach wymieniać.
@derkaderka34593 жыл бұрын
"dla kuny to chemia" to współczuję dzieciakom, które mają pokój na poddaszu.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Faktycznie, ale jak dzieci nie pogryzą piany, to będzie dobrze 😉🤪 Pozdrawiam
@derkaderka34593 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV chodziło mi raczej o wydzielanie szkodliwych związków pod wpływem temperatury pochodzącej od rozgrzanego dachu niż piany w formie prażynek.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@derkaderka3459 jasne, tak tylko się droczę, ale myślisz że faktycznie coś się może wydzielać, a nawet gdyby to jak to się wydostanie z pod płyty 🤔
@ukaszcaka30013 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV ja mam 2 lata pianę i wydziela zapach tzn na podaszu nie uzytkowym i zapach jest w kotłowni bo kanałem wentalycyijnym przechodzi tzn kanał wentylacyijny od rekuperatora 20cm piany za mało
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@ukaszcaka3001 ok. Dziwne, bo piana jak zastygnie to niby nie powinna, ale zmiana wilgotności, temperatury robi swoje.
@kazikkazikk24393 жыл бұрын
Po obejrzeniu tego filmu na pewno Proponuje Pianę, . pozdrawiam ;p
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@kapselpierwszy16723 жыл бұрын
Piana 4 lata temu , jest super :)
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
No i git
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@milangrzegorzszczerbiak6238 Konkrety poproszę, będzie bardziej przydatne 😉🤔
@bartoszskorupski93733 жыл бұрын
Mam pytanie o klasę palnosci piany i wełny mineralnej?
@Sierant873 жыл бұрын
Spotkałem się z takim stwierdzeniem, że piana ale nie na świeże drzewo. Moje pytanie czy ktoś czeka rok, dwa lata? Czy wilgotność więźby ma znaczne?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Oczywiście że ma znaczenie.
@AnMar_Warszawa3 жыл бұрын
Z tego co się orientowałem nie należy kłaść piany na drewno o wilgotności większej niż 11%.
@kriskaizer49203 жыл бұрын
@@AnMar_Warszawa 12% w dół :-)
@MarekNowacki-hb5xn11 ай бұрын
Piana w przypadku zapłonu pali się niesamowicie.Wełna jest niepalna. Jak ubezpieczyciele nieruchomości wyczują temat to zaraz podniosą wysokość polisydla domów z poddaszem ocieplonym pianą PUR.
@marogruber98043 жыл бұрын
Bardzo fajna sprawa chyba czas ocieplić działeczkę gdzie to można zamówić bądż kupić?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz i Pozdrawiam Serdecznie
@roberttata81043 жыл бұрын
Lubię kuny. Chciałbym, aby w moim domu się zagnieździły! Ło. 😂
@michalxl600 Жыл бұрын
jakby ci mocz zaczął kapać spod płyty G-K to byś zmienił zdanie ;)
@vancvanced2738 Жыл бұрын
Gdzieś czytałem, że piana ma lepsze parametry przy wysokich temperaturach, a wełna traci lambdę jak jest ciepło. Czyli piana lepiej spisuje się latem.
@barelylegal31023 жыл бұрын
Chyba pierwszy, który Cię przegadał ¯\_(ツ)_/¯ Dobrze prawi, ma charyzme, ja tam bym pianę kupiła od pana 🍑
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz.
@ruda1443 жыл бұрын
Po obejrzeniu tego filmu, juz wiem co bede robic, piana jak nic. Genialnie i szybko!
@kris70643 жыл бұрын
A jak potem będzie nieprzyjemnie pachnieć?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Z tym zapachem faktycznie jest tak źle? To nie pierwszy komentarz?
@kris70643 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV Chemia to jednak chemia, toksyny się uwalniają i może to trwać przez kilka lat
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@kris7064 a wełna z naturalnych materiałów.
@kris70643 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV Zdecydowanie, włókna wełny wykonane są z bazaltu. Mam naprawdę duże wątpliwości dotyczące pianki. Z wełną jest tak, że możesz ją wymienić jeśli będzie potrzeba po iluś latach bez szkody dla więźby dachowej, z pianką już tak łatwo nie pójdzie. Kwestie dotyczące toksyczności odnośnie pianki są dość duże, z wełną nie ma tego typu wątpliwości. Sami aktualnie jesteśmy przed ociepleniem poddasza, chwilę się wahałem, ale idziemy w wełnę, tak jak jest u Ciebie. Dodam, że ogladam Twój kanał, bardzo sobie chwalę informacje w nim zawarte, jak również Ciebie, jako prowadzącego, miły z Ciebie gość 🙂
@danielfuks29963 жыл бұрын
Kuny czy myszy nie wchodzą na nasze strychy od strony dachu. Nie latają. Każdy w miare nowy budynek ocieplony jest z zewnątrz styropianem albo wełną. Izolacja ta zwykle zaczyna się kilkanaście centymetrów mad ziemią. Jeśli nie zastosowało się tak zwanej listwy startowej ,z reguły aluminiowej, to mamy szanse ze gryzoń wygryzie sobie kanały od dołu w styropianie prowadzące na nasz strych.
@A0d0i00 Жыл бұрын
Oj prawda.
@matko2287 Жыл бұрын
Kuna potrafi wchodzić na dach po elewacji. Co ciekawe, jak schodzi, to głową w dół. Listwa startowa na niewiele się wtedy zdaje.
@michalgranitum3 ай бұрын
I którędy wchodzi jeżeli szczeliny przy podbitce to max 5-10mm? Miedzy dachówkami? Wszak tam tez szczelina ok 5mm...
@themkpi3 жыл бұрын
kuna nawet nie chce wejść w piane a wy sobie to dozujecie, druga sprawa 20 cm starczy to czemu 20 cm wełny nie starczy jak lambda jest podobna ,stosuje sie piane otwarto komórkowa na poddasza i ta lambde sprawdzajcie , robią ludzi w bambuko .Palności to jak dom się zapali to piana się pali tez , chwilowo tylko gaśnie .
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@marctap72533 жыл бұрын
Ja co jakiś czas słyszę że mi po pianie myszy ganiają i skrobią ale specjalny pokarm dla mysz załatwiaja sprawę ;) osobiście jestem zadowolony z piany a gryzonie wszędzie denerwują i niszczą więc trzeba se szybko z nimi radzić
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dokładnie tak. Pozdrawiam Serdecznie
@SoundBoy69 Жыл бұрын
szczególnie jak ci mysz zdechnie nad sypialnia puści soki i karton gips przecieknie..
@waldemarwaszczyk10843 жыл бұрын
Kilka dni temu ocieplilem nieużytkowe poddasze pianą 20 cm. Dach to dachówka łaty membrana. Na poddaszu nie ma żadnego okna. Czy muszę zakryć tą pianę jakąś folią czy może zostać odkryta? Na stropie jest 10 cm styropianu i folia więc wilgoć z dołu nie przechodzi. Zdecydowałem się na pianę z powodu niepełnosprawności nie mogę wejść na górę by pilnować prac z wełną a trzeba ją starannie zrobić
@mat38255 ай бұрын
witam jak to na dzień dzisiejszy wygląda jest sens pianować stary dom czy lepiej wełna ? dom kwadraciak 11 na 11 m2
@robertmajerski3 жыл бұрын
Co sądzicie o polskich pianach?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Sam jestem ciekawy odpowiedzi...
@robertmajerski3 жыл бұрын
U siebie mam ultrapur klasy E o grubości 25cm i choć z wyciszenia i izolacji termicznej jestem bardzo zadowolony, to ciekaw jestem opinii innych😉
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@robertmajerski a ok 😉
@miszagryczuk15043 жыл бұрын
Mam od kilku lat Purios FR 25 cm polskiego producenta. Jestem zadowolny 👍 Zimą ciepło a latem poddasze odcięte od upałów.
@flippyn12 жыл бұрын
Witam ja tom wspanialom pianę to po czterech latach usuwałem kruszyła się jak faforki to jedno a podrugie myszy majom raj na poddaszu położyłem wełnę rocul i mam spokój z gosicimi nie polecam szkoda kasy stanowczo odradzam
@EmiNetworks3 жыл бұрын
Żadne wełny, żadne piany otwartokomórkowe PUR tylko współcześnie należy robić ocielenie nakrokwiowe płytami PIR. Sam osobiście mam wełnę, ale jakbym stawił nowy dom to tylko i wyłącznie ocieplenie nakrokwiowe i nic innego. Do tego dzika zwierzyna, gryzionie nie drąży tuneli w PIR a już w wełnie, czy pianach PUR tak.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
O tym nie słyszałem. Dzięki za komentarz. Pozdrawiam.
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
Czyli zostawiasz miedzy krokwiami puste miejsce i dajesz tylko plyty PIR ?
@EmiNetworks3 жыл бұрын
@@piotrprzybylski5389 Oczywiście, że tak. Płyta PIR 16 cm nakrokwiowo najlepiej z zintegrowaną papą jako wstępne krycie i tyle w temacie. Na to kontrłaty, łaty i dachówka/blachodachówka.
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
@@EmiNetworks Ok dzieki za szybka odpowiedz. Ale jesli dach juz stoi i mam mozliwosc tylko od wewnatrz izolacji?
@EmiNetworks3 жыл бұрын
@@piotrprzybylski5389 To wełna o niskiej lambdzie 0,032. Ja osobiście piany PUR nigdy w życiu bym nie zastosował.
@123Twoj_Stary2 жыл бұрын
Czy piana nie obciąża konstrukcji dachu?
@lizelsner45503 жыл бұрын
Film rozwiał wszelkie wątpliwości... Piana wygrywa. Dzięki 🤩
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz.
@budlegar76273 жыл бұрын
Piana to chemia która utlenia się przez ok 5 lat tego nie czuć po 5 miesiącach ale chemia jest i ją się wdycha a poza tym azbestu też nie czuć a jest rakotwórczy
@xxxxxx-yp8hu3 жыл бұрын
Współczuję skrobania piany jak się kuny do niej dorwią, wełnę łatwo jest usunąć.
@andrzejduda26182 жыл бұрын
Azbest dopóki sobie leży na dachu nie jest rakotwórczy. Ale fakt piana oddaje do powietrza trochę związków chemicznych.
@movetv71492 жыл бұрын
Piana kategoria palności F a wełna kategoria palności A -czyli nie palna, piana zawsze jak dostanie ognia będzie sie palić jak szalona. Tutaj na korzysc welny zdecydowanie :)
@bartektunia Жыл бұрын
I co z tego ze mniej palna wełna jak same sznurki, obicie osb czy innymi plytami ktore są palne, konstrukcja drewniana i tak spowoduje ze masz spalone poddasze.
@michalgranitum3 ай бұрын
Okolo 80% ofiar pożarów ginie od dymu a nie samego ognia. Wełna nie dymi, a poza tym nie rozprzestrzeniając ognia daje czas na reakcję/ewakuację
@ruzmen3 жыл бұрын
Po obejrzeniu materiału i rozmowach ze znajomymi zdecydowanie piana
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@marekfru2 жыл бұрын
Mieszkam w domu poniemieckim z klepom glinianom .w pół domu w drugim pół jest wata .Kicha .Wiem że ocieplenie jest wazne ale świeczką nie ogrzejesz .
@pawelch56733 жыл бұрын
Wełna oddycha
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
O i to jest argument
@kapselpierwszy16723 жыл бұрын
Piana otwarto komórkowa też oddycha .
@adamwojtyczka19913 жыл бұрын
Co z tego że wełna oddycha, skoro żeby nie występowało w niej wykroplenie musisz ją oddzielić od wnętrza folią paroizolacyjną. Kiedyś kombinowano z tymi foliami by miały jakiś wspolczynnik przepuszczalności powietrza bo były modne ,,oddychające ściany". Dziś jeśli chcesz mieć dom energooszczędny lub pasywny musisz zamontować rekuperator , a przy nim najważniejsza jest szczelność budynku więc o ,,oddychających ścianach '' możesz zapomnieć ,,😥
@marekgrys3 жыл бұрын
Piana też oddycha wełna ma sd 1 piana sd 4
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
@@kapselpierwszy1672 a widzisz. Ile to fajnych rzeczy można się dowiedzieć od widzów, dzięki 👍
@mariuszpieczykolan39123 жыл бұрын
Chemia Chemia kiedyś też wszyscy zachwalali tynki gipsowe a dzis wszyscy chcą cemetowo wapienne
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dokładnie 👍
@agas47363 жыл бұрын
Bzdura. Robie rocznie 70-80 domów w tynkach i z tego może max 8 w cementach
@hanscloss40632 жыл бұрын
kiedys kajaki byly tylko drawniane
@michalgranitum3 ай бұрын
Problem w tym, że cementowo wapienne i tak wykańcza się gładzią gipsową która go szczelnie "zamyka".
@diy-mann2 жыл бұрын
Szkoda że jeszcze tutaj nikt nie powiedział o tym że istnieje coś takiego jak płyty PIR i są dużo lepsze od wszystkiego o czym tu była mowa.......
@bartoszb89202 жыл бұрын
Cały internet : tylko wełna / tylko piana / tylko wełna / tylko piana i nagle wchodzi ona, cała na biało : PŁYTA PIR ;D;D;D potrzymajcie mi piwo ;D;D;D
@A0d0i00 Жыл бұрын
Ja mam dwie warstwy PIR. Płyty były kładzione od wewnątrz. Dach z deskowaniem na to papa, dachówka ceramiczna. Od strony desek dano zakrętki plastikowe od butelek jako dystanse (ok 12mm). Pierwsza warstwa płyt (o grubości 10cm) wklejona pomiędzy belki na piankę z pistoletu. I druga warstwa na belki także wklejona na piankę i "szpilki" do belek. Między warstwami również szczelina.Poddasze ogrzewane podłogówką w tzw. suchej zabudowie. Temperatura zimą ok 21.. 22st. C. W razie potrzeby można jeszcze docieplić poddasze. Jest tylko jeden problem tak ocieplony dach niezbyt dobrze tłumi hałas od startujących odrzutowców. Być może dam coś co bardziej by tłumiło hałas. Będę wdzięczny za wskazówki.
@PawelJimmi Жыл бұрын
piana vs wełna palność i ekologiczność produkcji i utylizacji.
@WM-dm5bh3 жыл бұрын
Skąd jest Pan Piotr?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@martinezzo3 жыл бұрын
Skąd jest Pan Piotr odpowiedź dziękuję za komentarz genialne
@piotrkinasz22463 жыл бұрын
Też chciałbym się dowiedzieć skąd pochodzi Pan Piotr i na jakim terenie działa?
@piotrpiekarski15713 жыл бұрын
Widać ,że pan Piotr wie co mówi i zna się na rzeczy. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy ocieplać wełna czy pianą. Rozmawiałem z różnymi fachowcami i powiem że żaden nie opowiedział mi tak rzeczowo, co i jak. Już chyba wiem z kim muszę się spotkać i dogadać temat. Mam jeszcze kilka pytań, ale to już na spotkaniu z panem Piotrem. Na chwilę obecną jestem już właściwie przekonany co do piany. Pozdrawiam
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@mikoajm.90823 жыл бұрын
Facet zna się na rzeczy. Przyjemnie słucha się profesjonalisty.
@monikalawenda16403 жыл бұрын
Podobne odczucie. Chociaż już widziałam narzekaczoczepiaczy że to źle powiedziane że tamto że wełna i tak dalej
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Ludziom niedogodzi.
@JeepExperience3 жыл бұрын
W tym roku, przed zimą będziemy ocieplać poddasze. Po tym czego się dowiedziałem na pewno zdecyduję się na ocieplanie pianą.
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@slawomirpszonka7232 Жыл бұрын
A jak kupujesz dany produkt danej firmy,to przedstawiciel ci powie,że ten inny jest lepszy?,😅
@robsonicam3 жыл бұрын
Czy mozna z tego zrobic elewacje?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Piana to lipa
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV ? po co film i pozniej takie opinie >? na podstawie czego ?
@sonne30poland302 жыл бұрын
witam obłozyłem na strychu przestrzeń nad pokojem wełną mineralną ... okazało sie ze źle wymierzyłem i pasek 30 cm przez cały pokój przuy ścianie nie jest obłozony wełną ..czy tak może zostać czy lepiej jest tak jak jest niż gdyby wełny nie było wcale ? dziękuję
@DogueDeBordeauxPL Жыл бұрын
W Niemczech stosuje się zupelnie inną pianę niż w Polsce. Jest o tym mowa na kanale dzialka i ja. U nas robi sie wszystko z pominięciem jakichkolwiek zasad technologicznych.
@adam4842 жыл бұрын
7:12 Wygadał się kuna w takim środowisku mieszkać nie będzie bo to chemia ale człowiek może
@snugPL2 жыл бұрын
jest sporo filmów o tym co kuny porobiły z pianą... tutaj szefo jest chyba bliższy prawdy odnośnie desek i papy że musi być wentylacja ale inni szpece zapewniają że można od razu na dechy pod papą... sam już nie wiem
@marcinkania25872 жыл бұрын
dokladnie
@kokoschojnice2 жыл бұрын
Ja mam pelne deskowanie i 30 cm welny plus na suficie warstwe 15 cm welny.
@DomZa1003 жыл бұрын
pitbull
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
A jak
@grzegorzkrzysztofpopielars83433 жыл бұрын
dobrze piane bije
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz
@angelikastasiak10313 жыл бұрын
co za marketing żal... teraz dla wyrównania daj gościa od wełny
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Tak trzeba zrobić. Pozdrawiam Serdecznie
@drhakim83653 ай бұрын
Największy komfort bez ociepleń jest w piwnicy ,suterenie, bejsmencie , a poddasza są dla hodowli gołębi , nie dla ludzi .
@piotrmlynski22792 жыл бұрын
Krzykacz! Zobaczymy ale ja wybieram pianę ;)
@LIVE69PL3 жыл бұрын
Piana Pir 12+3cm robi robote
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Piana? A nie płyta pir?
@LIVE69PL3 жыл бұрын
@@PompaCiepłaiPV tak płyta lecz z piany zamknięto komórkowej najlepsza lambda "022" gdy miejsca brak
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
@@LIVE69PL Pomysl zanim napiszesz a pozniej ktos to przeczyta . Pewnie uzyles jej na dach drewniany ?
@LIVE69PL3 жыл бұрын
@@piotrprzybylski5389 dokładnie i jestem bardzo zadowolony gdyż nie było najmniejszej możliwości dania grubszej warstwy jak 15cm
@patryk3059 Жыл бұрын
Piana czy wełna może pół na pół 😂
@grzegorzdabrowski837 Жыл бұрын
I huk dalej nie wiem co wybrać na ocieplenie swojego poddasza na tą chwilę 60 do 40 za pianą
@piotrprzybylski53893 жыл бұрын
Do autora. Warto sluchac a nie ciagle przerywac. Prosze najpierw przeczytac materialy by moc z konfrontowac . Piana i welna powinan miec taka sama grubosc bo maja taka sama lambde. I czy naprawde tak trudno podac nazwe firmy aby mozna bylo sprawdzic opinie skoro juz jest podany telefon?
@brzoza5123 жыл бұрын
Was to ktoś gonił podczas tego nagrania?
@PompaCiepłaiPV3 жыл бұрын
Nie, a czemu...
@mariusz625411 ай бұрын
Napizs mi proszę ta drugą marke wełny. Pozdrawiam:)
@andrzejb.80923 жыл бұрын
Po komentarzach widzę że do polski jeszcze nie doszła ta technologia. Ale w Uk dachy kryte blachą ociepla się poprzez zrobienie warstwy wełny na blasze, i zamontowaniu nowej warstwy blachy od góry. Robi się w ten sposób coś na zasadzie płyty warstwowej. Dobrze obkuty taki dach nie ma problemu z gryzoniami. Krokwie łaty nie zabudowane, przewiewne, problem z nadmiernym gniciem rozwiązany.