Ponad połowa nastolatek w Polsce twierdzi, że jest bezwartościowa | Gościni: MELA MODELA

  Рет қаралды 12,101

Justyna Mazur-Kudelska

Justyna Mazur-Kudelska

Күн бұрын

Jak social media wpływają na psychikę młodzieży w Polsce? Według badań przeprowadzonych przez Kantar dla Dove okazuje się, że nastolatki w sieci są przede wszystkim osamotnione. Co można z tym zrobić i jak pomóc nastolatkom zbudować zdrowe poczucie własnej wartości? Zapraszam Was na rozmowę z @melamodelayt w ramach akcji Dove Self Esteem i Młode Głowy Fundacji Unaweza.
Marka Dove w ramach programu Dove Self-Esteem oraz projekt MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA łączą siły, aby zadbać o zdrowie psychiczne nastolatków w Polsce. Ich profilaktyczne programy edukacyjne są już w tysiącach polskich szkół, żeby otwarcie rozmawiać o wyzwaniach i rozwiązaniach i wesprzeć mentalny well being nastolatków. W ramach wspólnych działań dostępna będzie lekcja warsztatowa dla młodych, prowadzona w szkołach. Materiały będą dostępne na stronach www.doveselfesteem.pl i mlodeglowy.pl
[reklama]

Пікірлер: 114
@magdaf9569
@magdaf9569 6 ай бұрын
Nie znam tej gościni, nie widziałam jej żadnego filmu, zupełnie jej nie kojarzę ale ten podcast nie zachęcił mnie do poznania jej. Życzę trochę pokory. Rozumiem- pewność siebie ale nie zawężone ego. Dalej nie wiem co ten podcast miał wnieść widzom
@GabrielaZieli
@GabrielaZieli 5 ай бұрын
inaczej sobie ciebie wyobrażałam, widze cię po raz pierwszy-przyszłam z podcastu- a mimo wszystko jesteś taka śliczna
@agnes466
@agnes466 7 ай бұрын
Temat ważny. Dostęp do rzeczywistości wirtualnej powoduje, że żyjemy o wiele bardziej w głowie niż w ciele. To rodzi z czasem ogromne poczucie pustki.
@Alexxola.tojaaa
@Alexxola.tojaaa 6 ай бұрын
Wspaniała Amelia, super Justyna. Mega odcinek❤❤
@tyminkaa
@tyminkaa 7 ай бұрын
Dziękuję Pani za poruszanie takich tematów❤
@wawrzyniecszczepaniak9624
@wawrzyniecszczepaniak9624 7 ай бұрын
Przebodźcowanie, cyfrowa indywidualizacja, rozkład silnych wspólnot, nieobecni rodzice dorobkiewicze, ciągłe porównywanie siebie z innymi, brak dystansu do rzeczywistości social media. Nieszczęśliwe dzieci to ewenement czasów, które przynosząc materialny dostatek i wygodę, ignorują wewnętrzne potrzeby człowieka zostawiając młodzież na psychicznej i duchowej pustyni (wzrost liczby zachowań samobójczych u nastolatków w ciągu ostatnich 5 lat to jakieś dziesiątki procent). Oczywiście tylko psychiczne samopoczucie "nastolatek" jest problemem, bo "nastolatków" płci męskiej już nie. Seksizm polski powszedni...
@TrockeyTrockey
@TrockeyTrockey 7 ай бұрын
Celne uwagi! To samo napisałem.
@bertajedynak
@bertajedynak 6 ай бұрын
zarówno ona jak i jej siostrzyczka, udają wielce mądre, wykorzystując górnolotne słownictwo, którego znaczenia nie rozumieją. `one wiedzą ogólna się popisały już na odcinku jakiegoś youtubera, gdzie były odpytywane z wiedzy ogolnej hahahhaha nie wiedziały NIC, a potem tacy ludzie udzielaja wywiadow.
@Anna-ok7xh
@Anna-ok7xh 7 ай бұрын
Sorry, ale dzisiejsza gościni nie przemawia do mnie w ogóle. Razem z siostrą wypłynęła w Internecie na treściach, które były głównie pokazywaniem wydawania pieniędzy rodziców. A teraz obie siostry postanowiły mówić o tym, jak to nastolatkowie są nieszczęśliwi. Owszem, są, bo napatrzą się w internecie na zycie, ktorego nie mają, a to rodzi frustrację. Wiec moze zamiast "pouczających" wywiadów, warto byłoby się zastanowić, czy gościni sama nie przyczynia sie do zlego samopoczucia przecietnego polskiego nastolatka.
@pollyjeanperkins
@pollyjeanperkins 7 ай бұрын
👍🏻
@tyminkaa
@tyminkaa 7 ай бұрын
Naprawdę oglądamy ten sam podkast?
@Anna-ok7xh
@Anna-ok7xh 7 ай бұрын
@@tyminkaa Owszem. Działalność obu sióstr kiedyś śledziłam i uważam, że takie materiały, w których są zakupy na zmianę z zakupami, źle działają na psychikę nastolatków. Nie każdy(a właściwie mało kto), żyje na takim poziomie finansowym, jak dziewczyny, więc dzieciaki, które to oglądają mają prawo czuć frustrację, że nie prowadzą życia, jak dziewczyny z yt. W tym wszystkim jest jeszcze narracja obu dziewczyn, jakoby to do wszystkiego doszły same. No litości PS. Porównaj sobie zdjęcie z miniatury z tego filmu i instagram Amelii. Na zdjęciu z podcastu(I w podkaście) wygląda normalnie, ot przeciętna nastolatka. Natomiast na instagramie nie znajdziesz takiego zdjęcia, za to znajdziesz te najkorzystniejsze. Ale nie, to w ogóle nie jest zakłamywanie rzeczywistości:)
@teczowaotchanrozpaczy-kasi651
@teczowaotchanrozpaczy-kasi651 7 ай бұрын
Teraz też pokazuje ona "wysoki standard". Drogie restauracje, perfumy, prywatna szkoła bez ocen. Nie jest to po prostu codzienność jej widzów, ale na koniec mówi, żeby doceniać małe rzeczy. ( na studniówkę ofc Dior)
@Anna-ok7xh
@Anna-ok7xh 7 ай бұрын
@@teczowaotchanrozpaczy-kasi651 No dokładnie. Realia finansowe przeciętnego polskiego nastolatka🤡
@patrycjaikamilk6639
@patrycjaikamilk6639 7 ай бұрын
Wiekszość rozmowy jakby w ogóle nie na temat. Wiekszość rozmowy dotyczyła działalności Meli w necie. Szkoda.
@mbk6523
@mbk6523 7 ай бұрын
Raport unaveza jest wadliwy, nie warto tego powielać
@mateuszthc666666
@mateuszthc666666 6 ай бұрын
to dopiero początek.chaos będzie narastał.
@milametaliator3138
@milametaliator3138 7 ай бұрын
Temat mega poważny, a gościni przez 25 minut przynudza o swoich filmikach w internecie z testowania słodyczy. Niczego nie ujmując tej młodej osobie ani Justynie, ale ten wywiad prawie nie porusza tematu którego miał dotyczyć.
@shiedasare
@shiedasare 7 ай бұрын
Większość komentarzy starszych, niby dojrzałych osób można podsumować dosłownie jednym, będącym już klasykiem w Internecie zdaniem: "póki nie było Internetu, tylko rodzina wiedziała, żeś debil".
@obi.thecatlady
@obi.thecatlady 7 ай бұрын
Hej Justyna, szanuję Twoją pracę i chętnie słucham wszystkich rozmów. Tej niestety nie odsłucham do końca (nie daję rady przebrnąć przez wypowiedzi tej dziewczyny - "gdzieś tam" co pół zdania itp). Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na temat samej fundacji Unaweza (o ile nie pada coś na ten temat w drugiej połowie filmu) - polecam serię już trzech filmów na ten temat u Szymona Pękali z Wojny Idei. Akurat włączyłam tę rozmowę chwilę po wysłuchaniu ostatniego jego filmu i pomyślałam że warto dać Ci znać, bo wygląda to dość niepokojąco..
@limonkapadza
@limonkapadza 7 ай бұрын
Mozny material. Zwlaszcza ostatni film. Zawsze warto przyjrzec sie sprawom glebiej niz na podstawie dobrej reklamy.
@lsacien1632
@lsacien1632 7 ай бұрын
A co to jest gościni?
@Hjjhjkg
@Hjjhjkg 7 ай бұрын
A jak się mają czuć, skoro starsze pokolenie, które je wychowywało i kształtowało jedynie jęczy jaka zła jest młodzież i wymyśla miliony powodów byle nie padło na ich błędy wychowawcze. W chamstwie też niejednokrotnie dorównują tym młodym, co często widać w komentarzach. Empatia na poziomie taboretu. Dorośli ludzie w komentarzach dosłownie piszą, że dzieciaki z problemami są bezwartosciowe. Szacunek działa w obie strony. Dobrze, że jest internet to jest na co zwalić winę.
@Saczka
@Saczka 7 ай бұрын
Dokładnie tak! Nie zaczęło się od nich
@TrockeyTrockey
@TrockeyTrockey 7 ай бұрын
Młode pokolenie to mistrzowie w odwracaniu kota ogonem! :) Pewnie - winne starsze pokolenie które wepchęło młodych w taki problem :)
@Hjjhjkg
@Hjjhjkg 7 ай бұрын
​@@TrockeyTrockey no tak to jakoś jest w życiu, ze pierwsze wzorce człowiek czerpie od rodzica i jeżeli nie przykłada się uwagi do poważnych rozmów z dzieckiem, wysłuchiwania go, stawiania granic, uczenia właściwy postaw a zamiast tego dzieciak dostaje elektroniczną "niańkę" w postaci tabletu, to ciężko szukać winy w czymkolwiek innym, niż w błędach wychowawczych.
@TrockeyTrockey
@TrockeyTrockey 7 ай бұрын
@Sattto , w tym co piszesz, oskarżyłeś starsze pokolenie o: chamstwo, brak empatii, nazywanie młodych ludzi bezwartościowymi, brak poważnych rozmów, stawiania granic, wciskania na siłę tabletu (bo młody człowiek broni zie przed tym ile sił:) ), brak właściwych postaw. Mowa trawa. Młodzi naprawdę mają problem z socjal mediami, internetem, grami. Nie żyja w realu tylko wiralu. Samotność, różne "Fagaty" jako autorytety, odrealnienie, brak kontaktu rówieśnikami, brak ruchu, sportu, otyłość. Ze strony rodziców to rozwody, brak ojca bo pracuje za granicą, brak obecności.
@Katanagattari
@Katanagattari 4 ай бұрын
Ja bardzo dobrze wspominam okres covida pomijając aspekt finansowy bo straciłam pracę. Ale ogółem, więcej czasu spędziłam ze znajomymi grając w gry online, codziennie czaty głosowe i socjalizowałam się bardziej niż bez covida 😅 Nawet zaczęłam studia. Lubię swoje towarzystwo więc zaszycie się we własnym domu na wsi z ogrodem, książką czy serialem, grami online ze znajomymi rozsianymi po całej Polsce, swoimi zwierzakami to błogosławieństwo.
@dorotka21snk
@dorotka21snk 6 ай бұрын
Nie tylko nastolatki tak się czują
@pollyjeanperkins
@pollyjeanperkins 7 ай бұрын
Jak się nie ma problemów, to trzeba je stworzyć. Dzieci są odbiciem rodziców, bez względu na czasy. Samo nic się nie dzieje. Działalność w internecie - poziom i nasilenie hejtu jest adekwatny do poziomu treści. “Gościni” pokazuje siebie jako produkt, a jej wartość bazuje na wirtualnym wizerunku, czyli rzeczy, która nie powinna stanowić wartości człowieka. Gdyby zniknęła z internetu, nie istniałaby naprawdę? Jeśli mnie nie widzą, to mnie nie ma. Ten ból nieistnienia dla nastolatka bez wpojonej istotności własnego ja jest katastrofalny. A kogo by się nie zapytało, każdy żył w trudnych czasach. Co mają czasy do tego - nie wiem. Patos płynący z wywiadów Justyny jest mało przekonujący 😅
@magosiak7483
@magosiak7483 7 ай бұрын
Niestety tak jest ,rodzice chca zeby dziecku bylo lepiej w zyciu i dostaje wszysko co chce albo tez czego nie chce a nawet nie potrzebuje. I sie przyzwyczaja do tego ze mu sie nalezy, a jak juz cos nie jest po jego myśli np. Pryszcz na nosie przed impreza,to juz zaczyna byc dramat na miare samobojstwa. Takie spoleczenstwo wychowujemy niestety. Kazdy chce byc ladniejszy , bardziej lubiany, lepiej - markowo ubrany bo to na co dzien widzi w Telefonie.
@Hjjhjkg
@Hjjhjkg 7 ай бұрын
​​​@@magosiak7483 ludziom zależało na tym, żeby dobrze wyglądać i być lubianym jeszcze na bardzo długo przed pojawieniem się pierwszego komputera. W wieku nastoletnim jest to uwydatnione bo młodzież ma potrzebę przynależności do grupy, nie jest to ani nic niezwykłego ani tym bardziej wymysł dzisiejszych czasów.
@danutagoral1800
@danutagoral1800 7 ай бұрын
​@@magosiak7483dokładnie zgadzam się w stu procentach. Ale ja o tym mówiłam już 15 lat temu jak sama wychowywałam dzieci. Ja im niczego nie ułatwiałam żeby mogły dać sobie radę w życiu. Ale płacę wysoką cenę za ten typ wychowywania. Mam nadzieję że moje dzieci kiedyś to zrozumieją?
@dorotabush6160
@dorotabush6160 7 ай бұрын
Mlodzi zyja w zupelnie w innym swiecie, dlatego nie porównujmy go z mlodoscia ich rodzicow. Niestety ze wzgledu na zjawisko kryzysu rodzicielskiego, nie maja dobrego wsparcia. Przypisuje sie im dazenie do wygody, a malo kto się zastanawia dlaczego cierpia na brak sprawczosci. Pomozmy im chcieć , nie planujmy za nich, towarzyszmy, nie wyreczajmy. Kochajmy !
@martaes7109
@martaes7109 6 ай бұрын
Proszę sobie posluchac o fundacji Unaweza, w szczeglnosci o raporcie, ktory ma wiele nieprawidlowosci. Tak to jest za pomoc biora sie celebryci z tvn
@juliawladysiak
@juliawladysiak 6 ай бұрын
Nastolatkowie czują się niedowartościowani, bo widzą jak młode osoby zarabiają duże pieniądze, a oni nie robią "nic", tylko siedzą w szkole. Ja Meli Modeli też nie kojarzę, ale mimo, że jest właśnie tą młodą z sukcesem i inni mogą jej zazdrościć, polubiłam ją ;) Billie Eilish też szybko wystrzeliła, ale po co karać takie osoby za ich sukces? Że przypadkiem, ale i też pracą, coś im się udało? Myślę, że po prostu potrzeba więcej treści udowadniających, że w tych czasach PÓŹNIEJ w życiu też można osiągnąć sukces.
@annaberkowska2497
@annaberkowska2497 6 ай бұрын
myślę że wielkim specjalistą od tematy ceber kontra real jest profesor Andrzej Zybertowicz, który napisał kilka ksiązek w tym temacie, chyba najgłośniejsza jest prof.Zuboff Shoshana i jej ksiązka Wiek kapitalizmu inwigilacji napisana w 2018r. oraz Manfred Spitzer Cyfrowa demecja i inne książki które rodzice i nauczyciele powinni przeczytać.
@Ann-vz8tz
@Ann-vz8tz 6 ай бұрын
Szczerze mówiąc, sądze, ze internet jako wynalazek nas przerasta na sposoby, których często nie przewidziano, a wychodzą dopiero "w praktyce". Jako laik, mam czasem takie przemyślenia, że powinno mieć miejsce ograniczenie godzin działania internetu na całym świecie (np. tylko 4 godziny w ciągu dnia działa sieć), poza połączeniami umożliwiającymi zdalną prace itd. Tylko byłoby to (w usprawiedliwiony sposób) widziane obecnie jako ograniczanie ludziom dostępu do informacji. Powinno moim zdaniem też być dużo więcej inicjatyw zachęcających ludzi do kontaktu z innymi, organizowania spotkań w "realu". Nie każdy ma takie zdolności społeczne by łatwo znaleźć sobie znajomych, są osoby, które potrzebują "wciągania" do towarzystwa przez innych albo dania im pretekstu i teraz przez kontakty przeniesione do sieci takich sytuacji jest dużo mniej.
@Kurczak00
@Kurczak00 7 ай бұрын
Jestem studentką i sporo jeżdżę autobusami na zajęcia. 95% nastolatków które spotykam mają markowe ciuchy i iphony pro max, na które mnie na przykład nie stać. Sa wesołe, zadbane i wlepione w ekrany telefonów. Nie wyglądają na czujące się bezwartościowe, a raczej na bananowe dzieciaki.
@Biedroneczk4
@Biedroneczk4 7 ай бұрын
Ubranie nie świadczy o tym jak się człowiek czuje. Nawet osoba w głębokiej depresji potrafi się ubierać kolorowo i śmiać...
@vertilozyska3298
@vertilozyska3298 7 ай бұрын
@@Biedroneczk4a w głowie siano.
@tyminkaa
@tyminkaa 7 ай бұрын
To jest tylko ta sztuczna powierzchnia, nie wiemy co się dzieje wewnątrz umysłu
@Hjjhjkg
@Hjjhjkg 7 ай бұрын
A co mają robić jadąc tym autobusem? Ciąć się i płakać, żeby ludzie nie mieli wątpliwości, ze nie czują się najlepiej?
@karolinakarolina504
@karolinakarolina504 7 ай бұрын
North face everywhere :D
@Family_Five5
@Family_Five5 7 ай бұрын
Nie tylko w Polsce. Żyję obecnie w środowisku, wśród ludzi wielu narodowości, pochodzących z wielu krajów, kultur. Zazdrości o wszystko, łącznie z kolorem skóry ( to chore w obecnych czasach) przekracza czasami granice. Mimo że nie mieszkamy już w Polsce od kilku lat, a moja córka nie chodzi już w Polsce do szkoły, nadal pewnego rodzaju trauma w niej tkwi. Jako dziecko z pewną wizualną niepełnosprawnością, po ciężkiej chorobie, doświadczała delikatnie mówiąc wielu nieprzyjemności, nie tylko ze strony dzieci, ale też nauczycieli. Karygodnym zachowaniem nauczycielki z matematyki był tekst: „ znała odpowiedź, a wyglądała na taka która nie umie”. Podczas pandemii „koledzy” z klasy włamali się na jej konto w class room i wysłali dziwne wiadomości z jej konta. Lęk przed nawiązywaniem znajomości powoduje, że obecnie poza dawnymi koleżankami z kraju oraz rodzeństwem, nie ma żadnych relacji towarzyskich.
@Family_Five5
@Family_Five5 7 ай бұрын
Nie rozumiem Twojego komentarza.
@bernadettabernadetta2593
@bernadettabernadetta2593 6 ай бұрын
@@Family_Five5 nikt nie zrozumie. Bernadetty.Polska.
@mateuszthc666666
@mateuszthc666666 6 ай бұрын
protokoły mędrców syjonu
@kilkaminut
@kilkaminut 6 ай бұрын
Zaczęłam oglądać, więc zaraz się wypowiem. Ale już widzę, że gość "ciekawy". Póki co chciałam powiedzieć, że super Justyna wyglądasz w ciemnych włosach. Naprawdę, pasują Ci 👍
@jazdabuggy1719
@jazdabuggy1719 7 ай бұрын
Tylko połowa tak myśli?
@tyminkaa
@tyminkaa 7 ай бұрын
Czekałam na komentarz hejtujący młodzież, nie zawiodłam się.🤦‍♀️ Moglibyście (Wy, jako ta grupa ludzi która tak szczuje) czasami spojrzeć z drugiej strony, bardziej empatycznie. A nie hejt i hejt. Po pierwsze to daje zdanie o Was, po drugie nikt nie wie jakie kto ma doświadczenia i co przeżywa (!!!!!!!!), po trzecie to robi się już nudne Ps gdybym miała osoby powiedzmy 25+ oceniać o tym co i jak mówią to min 50% społeczeństwa, zarówno na świecie jak i w Polsce byłaby bezwartościowa
@fatifatifati8291
@fatifatifati8291 7 ай бұрын
Super odpowiedz ,zgadzam się w stu procentach,pozdrawiam
@calkiemnowa
@calkiemnowa 7 ай бұрын
Nie chcę mi się słuchać tego do końca...
@mysecretalterego
@mysecretalterego 7 ай бұрын
sorry, bez urazy, ale... codziennie jeżdżę do pracy autobusem, którego 3/4 to uczniowie pobliskiej szkoły średniej. Dokładnie szkoły branżowej. Patrząc na nich i słuchając, w jaki sposób i o czym rozmawiają mam wrażenie, że nie wiem, jakie wartości oni sobą reprezentują. Może czują się bezwartościowi, bo tacy o prostu są. sorry.
@Saczka
@Saczka 7 ай бұрын
A może zapomniał wół, jak cielęciem był?
@gadziegardo7588
@gadziegardo7588 7 ай бұрын
Gdybym miała oceniać ludzi po tym co usłyszałam w między czasie jadąc autobusem to całe społeczeństwo jest bezwartościowe i pozbawione głębokich wartości. Ja 3 lata temu skończyłam liceum i nie przypominam sobie żebym najgłębszymi przemyśleniami dzieliła się w autobusie wracają wyczerpana ze szkoły do domu albo jadąc o 7 rano nie wyspana do szkoły. W ogóle ocenianie tak ogromnej grupy społecznej przez pryzmat swojego doświadczenia jazdy komunikacją miejską mówi więcej o tobie i twoich umiejętnościach poznawczych niż o młodzieży.
@tyminkaa
@tyminkaa 7 ай бұрын
Czekałam na komentarz hejtujący młodzież, nie zawiodłam się.🤦‍♀️ Moglibyście (Wy, jako ta grupa ludzi która tak szczuje) czasami spojrzeć z drugiej strony, bardziej empatycznie. A nie hejt i hejt. Po pierwsze to daje zdanie o Was, po drugie nikt nie wie jakie kto ma doświadczenia i co przeżywa (!!!!!!!!), po trzecie to robi się już nudne Ps gdybym miała osoby powiedzmy 25+ oceniać o tym co i jak mówią to min 50% społeczeństwa, zarówno na świecie jak i w Polsce byłaby bezwartościowa
@mysecretalterego
@mysecretalterego 7 ай бұрын
@@tyminkaa To nie jest komentarz hejtujący młodzież, tylko podsumowujący warunki podróży o godzinie 7:30, w autobusie 520 w kierunku Placu Bankowego. Ja tej młodzieży życzę jak najlepiej, ale obawiam się, że z takimi wzorcami, jakie mają czeka ich co najwyżej kariera w branży FMCG, konkretnie na kasie w żabce.
@magdanieznane322
@magdanieznane322 7 ай бұрын
​@@Saczka zgadzam się, każdy człowiek jest inny jako nastolatek i jako dorosły. Plus sądzę, że w autobusie nie rozmawia się raczej na tematy głębokie. Nie zapominajmy też, że młodzież chce być częścią grupy, dostosowuje się, czasem popisuje, aby nie być odrzuconym. Dopiero dorosły, dojrzały człowiek nie boi się mówić, co myśli.
@bartoszbucholski8981
@bartoszbucholski8981 7 ай бұрын
Gościni?
@kadgam529
@kadgam529 7 ай бұрын
masz jakiś problem z tym, że ktoś użył sobie zenskiej wersji tego slowa? Ciebie nikt nie zmusza.
@vertilozyska3298
@vertilozyska3298 7 ай бұрын
Kocham te feminatywy.
@sylwiap2196
@sylwiap2196 7 ай бұрын
Spieszę z pomocą! Słowo to określa gościa płci żeńskiej. Używane jest najczęściej by zachować poprawność zdania podczas używania słowa "gość" jako podmiotu w zdaniu. Podaję przykład: "Moja gościni opowiedziała dzisiaj państwu swoją historię z dzieciństwa.". Użycie słowa "gość" w tym przypadku brzmiałoby bardzo dziwnie i niepoprawnie - "Mój gość opowiedziała państwu historię..." bądź "Moja gość opowiedziała państwu historię...". Mam nadzieję, że pomogłam🤍
@gitawy1755
@gitawy1755 7 ай бұрын
Jakie czasy takie społeczeństwo. Mam wrażenie, że czym więcej tych wszystkich "Organizacji" tym więcej potrzebujących. Moim zdaniem celowo stwarzane eą te wszystkie problemy, żeby ci wszyscy "fachowcy" po niepotrzebnych nikomu kierunków studiów znaleźli zatrudnienie. Tak długo jak będzie stosowany gender, aprobata środowiak LGBT oraz innych nienormalnych tematów, będziemy mieli to co mamy. A Organizacje zacierają ręce i jasują środki z budżetu Państwa. Ludzie nie dajmy się zwariować.
@jolapiszek9208
@jolapiszek9208 7 ай бұрын
No i znowu nieznajomość znaczenia słowa gender (typowa dla pewnych środowisk, które wymachują nim, jak maczuga nie mając pojęcia, o co chodzi) i obsesja seksualna. No i oczywiście hejt na młodych. Standardy polskich, mało refleksyjnych bumerow.
@HalinaWu
@HalinaWu 7 ай бұрын
Dzień dobry
@Alexxola.tojaaa
@Alexxola.tojaaa 6 ай бұрын
Czytając niektóre komentarze stwierdzam, iż w Polsce osoba która wypowiada się mądrze, ma pasję i przekazuje wartości jest krytykowana, oczerniana. Te puste pato-celebrytki są podziwiane, na zasadzie im głupsze tym fajniejsze. Brawo Melu, że masz mocny kręgosłup moralny i silny charakter👍❤
@joanna.2802
@joanna.2802 7 ай бұрын
Gościni?,co to za słowo?
@sylwiap2196
@sylwiap2196 7 ай бұрын
Słowo to określa gościa płci żeńskiej. Używane jest najczęściej by zachować poprawność zdania podczas używania słowa "gość" jako podmiotu w zdaniu. Podaję przykład: "Moja gościni opowiedziała dzisiaj państwu, swoją historię z dzieciństwa.". Użycie słowa "gość" w tym przypadku brzmiałoby bardzo dziwnie a nawet niepoprawnie: "Mój gość opowiedziała państwu historię..." bądź "Moja gość opowiedziała państwu historię...". Mam nadzieję, że pomogłam🤍
@karpatka_
@karpatka_ 7 ай бұрын
Sprawdź sobie w słowniku
@gorwil
@gorwil 7 ай бұрын
@@sylwiap2196 zaproś lepiej czapkę czołgisty niech poopowiada o lataniu
@elizapiotrowska2122
@elizapiotrowska2122 7 ай бұрын
Gość niezgody😂
@ewagemba2307
@ewagemba2307 7 ай бұрын
Giscini nowo mowa .
@Biedroneczk4
@Biedroneczk4 7 ай бұрын
Feminatywy były w języku polskim jeszcze przed wojnami. Także trochę stara ta nowomowa😅
@dorotaspirydowicz1102
@dorotaspirydowicz1102 7 ай бұрын
Staromowa raczej🤗
@LegalPoison
@LegalPoison 7 ай бұрын
A Justyna to pewnie "gospodyni" Co to za słowo brr "Gospodyni", no kto normalny tak mówi? 😂😂😂
@barbarawisniewska7946
@barbarawisniewska7946 7 ай бұрын
A co powiesz o świadkini i o detektywce 😂😂😂
@ewagemba2307
@ewagemba2307 7 ай бұрын
Brzydko to brzmi
@joannaryczek1291
@joannaryczek1291 7 ай бұрын
Świetna, mądra, młoda osoba. Bardzo dobrze się słuchalo. Miod na serce, że są tak ogarnięci, wrażliwi nastolatkowie. Pozdrawiam. Szacunek dla Rodziców.
@Vialleynie
@Vialleynie 7 ай бұрын
Pięknie wyglądasz!
@ursularomaniak3100
@ursularomaniak3100 7 ай бұрын
Gratulacje pani Justyno Przesłuchałam prawie wszystkie pani podcasty ale uważam że ten najlepszy i uważam że pani jest najlepsza w tym kierunku trzeba pomagać młodym pani się do tego nadaje powodzenia
Miły, przystojny, wykształcony - 5NZ #34 | Marta Krupowicz
47:31
Justyna Mazur-Kudelska
Рет қаралды 604 М.
Nie było wyjścia. Józef Nędza - 5NZ #85
46:41
Justyna Mazur-Kudelska
Рет қаралды 242 М.
Шок. Никокадо Авокадо похудел на 110 кг
00:44
Amazing Parenting Hacks! 👶✨ #ParentingTips #LifeHacks
00:18
Snack Chat
Рет қаралды 23 МЛН
Nastya and balloon challenge
00:23
Nastya
Рет қаралды 68 МЛН
Spalona miłość- 5NZ #38 | Rodzina Makarowiczów
40:01
Justyna Mazur-Kudelska
Рет қаралды 357 М.
Pokaż mi człowieka, który nie lubi jeść
44:06
SEKIELSKI
Рет қаралды 85 М.
POZBYŁ SIĘ ŻONY DLA KOCHANKI. ZABRAŁA MU WSZYSTKO | Podcast
27:38
Kanał Kryminalny
Рет қаралды 123 М.
Prawda zapisana w pamiętniku. Grzegorz L. - 5NZ #80
43:33
Justyna Mazur-Kudelska
Рет қаралды 200 М.
ZEPSUTE DERBY MADRYTU + FATALNA BARCELONA W PAMPELUNIE
24:16
Tomasz Ćwiąkała
Рет қаралды 7 М.
Jak to się w ogóle mogło stać? Halina Gorczyca - #5NZ 140
57:03
Justyna Mazur-Kudelska
Рет қаралды 230 М.
Шок. Никокадо Авокадо похудел на 110 кг
00:44