Pozor na toto zařízení - Flipper zero

  Рет қаралды 36,427

Killeroz

Killeroz

Жыл бұрын

V tomto videu se dozvíte, co vše dokáže malé zařízení za "pár" korun. Video není natočeno za účelem někoho nabádat k stejným postupům s tímto zařízením. Slouží k tomu aby lidé věděli, že takové zařízení existuje a například lépe zabezpečili svá data. Já například budu řešit WIFI :D
Nesestříhaná verze na / killeroz
FAQ:
Odizolovávací kleště: bit.ly/3gDWMyb
Vidlice 230V - ABL Sursum Elamid
Killerozi s čím pájíš?
bit.ly/2r6GGZ9
bit.ly/35qbYsM
Killerozi doporučíš nějaký multimetr do 500?
www.banggood.com/custlink/GD3...
www.banggood.com/custlink/DvD...
Čím lisuji dutinky:
www.banggood.com/custlink/3Kv...
/ killeroz

Пікірлер: 240
@hondys3884
@hondys3884 Жыл бұрын
Prej Killeroz "doufám že ti můžu věřit?" - David bez odpovědi 🤣🤣🤣 Edukace proběhla, díky. O tomhle bazmeku jsem nevěděl. Díky za video, dobrá práce👍
@Killeroz
@Killeroz Жыл бұрын
Doteď nevím.....🤣
@Jerry_9997
@Jerry_9997 Жыл бұрын
@@Killeroz To zjistíš časem. 😂
@josefsousek5213
@josefsousek5213 Жыл бұрын
a 13:50 mu už lítaj oči po dílně :D
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
@@josefsousek5213 pres vikend bude dilna vybilena 🤩🫣
@TheChmelator
@TheChmelator Жыл бұрын
Aneb jak KillerOZ dobrovolně o věškerý majetek přišel xDDD
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider Жыл бұрын
No, předně, Flipper je relativně stará věc, docela se divím, že o tom v ČR není větší povědomost, nicméně ono to není úplně levné, takže pro čecha dobrý sociální filtr. EZS, no, to není zabezpečení, ale spíš špatný vtip, nezapomenu, jak mi blahé paměti byla předváděna Jablotron JA-50. Sestřelila jsem jí uprostřed té předváděčky, podotýkám, bez předchozí přípravy a něčeho, co běžně nenosím v kapse. Zarušit dálkové zamykání od auta jde prakticky jakýmkoliv silnějším vysilačem, na kmitočtu moc nezáleží, neb ty přijímače mají vstup široký jak vrata od stodoly. Správcovských čipů na množící se přístupové systémy bytových domů je naštěstí několik, leč leaknuté jsou všechny (kdo by to čekal). Pozitivní je, že většina těchto věcí nejde odemknout magnetem. To se ovšem nedá říct o běžně prodávaných trezorech s kódovým zámkem. Některé jde dokonce otevřít i tak, že je otočíte vzhůru nohama a pořádně nakopnete. Prakticky jakýkoliv klíč od fabky jde změřit z fotky a následně vyřezat duplikát na kódovce. Na defendlock potřebujete jen trochu lepší fotku, ale jde to taky. Replay attack se na různá dálková ovládání (auta, brány, garáže) používal od nepaměti, v dřevních dobách se dokonce pro záznam a následné přehrání používal upravený magnetofon. Aby to nešlo, byl vymyšlen plovoucí kód, jehož implementace je dvojí. Buď přijímač i vysílač obsahuje seznam validních kódů, tyto dvě věci na sebe musí být synchronizovány a těch kódů (logicky) nemůže být mnoho. Druhá metoda spočívá ve výpočtu něčeho z toho kódu, co je napříč různými kódy konstantní, přičemž několik naposled použitých kódů nefunguje. Výběr kódu na vysílací straně je potom (pseudo)náhodný. Toto řešení má své chyby. Především, auto člověk parkuje typicky před domem a před zaměstnáním, takže ono stačí nahrát, dostatečně dlouho počkat a přehrát, čili proti replay attack to prakticky nezabere. RFID není imuní vůči replay attack, protože ta věc byla primárně určena na bezkontaktní identifikaci, nikoliv na autentizaci. Nad NFC jde implementovat oboje, pokud karta obsahuje korektně implementované HSM a autentizační proces ho používá, je kopírovatelnost takové karty daná silou použité asymetrické šifry, no a ty mohou být velice silné. Závěrem bych dodala, že každý člověk se rodí se všemi právy, vstupem do lidské společnosti se většiny z nich vzdává, což činí za účelem získání určitých benefitů, které život ve společnosti přináší. Pokud (z jakéhokoliv důvodu) přestanou plynout benefity, bere si člověk zcela přirozeně část svých práv zpět a stává se odpadlíkem, který pochopitelně dokáže zbytku společnosti nepříjemně zavařit. Tedy nejlepším způsobem, jak ochránit svůj majetek, není používáním „nepřekonatelných“ hradeb a vysoce sofistikovaného zabezpečení (kterému typicky někde chybí celá zadní stěna), ale budováním fungující lidské společnosti v rámci fungujícího státního zřízení.
@marekquarda8023
@marekquarda8023 Жыл бұрын
Ten závěr se popřít nedá, ale ... nyní je taková společnost pouhou iluzi. Sám jsem kdysi pracoval s myšlenkou různého zabezpečení, či plateb za jakousi "ochranu" majeteku než ... jsem přišel o vše a došel jsem k jiným zákonitostem. Získám, ztratím a pořád dokola. Takže .. "Nic nenahradí starou dobrou fungující INTUICI" a v kontextu pochopení, že STRACH a víra v nějakou NÁHODU je přesně to co ty firmy jako je Jablotron potřebují. Je libo pojištění? Tedy kdyby náhodou. 🤣
@jancapka3580
@jancapka3580 Жыл бұрын
Hustý...😉👌👍
@gregoryhaus4115
@gregoryhaus4115 Жыл бұрын
Ta posledna veta je top, ale uplne idealna by bola spolocnost, kde nie je potrebne vlastnit akykolvek majetok a vdaka technologiam je vsetkeho dostatok a vsetko patri vsetkym. Odpada tym potreba cokolvek zabezpecovat a chranit. napr. Paradizmus.
@marekquarda8023
@marekquarda8023 Жыл бұрын
@@gregoryhaus4115 Jo a každý si vezme jen to co potřebuje, co? 🤣
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
@@gregoryhaus4115 spis KOMUNISMUS :-)
@jandrahos1854
@jandrahos1854 Жыл бұрын
Tak vám pánové pěkně děkuju. Když jsem konečně začal věřit technologiím tak přijdete s touhle krabičkou. Paranoia je zpět 🤕
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
Tak ono tohle šlo už před 10 lety, jen to nešlo koupit jako vše v jednom v kapesním provedení.
@filipes1024
@filipes1024 Жыл бұрын
No upřímně - ta krabička ani není moc chytrá, jen je problém v tom, že výrobci na opravdové zabezpečení kašlou a dají tam šidítko s pevným kódem místo opravdového zabezpečení. Třeba u toho Alarmu je to na úrovni toho mít kartičku s natištěným čárovým kódem... (a proto by se minimálně na odblokování měl použít ještě i pin - aby byla alespoň nějaká bezpečnost)
@sourekpetr
@sourekpetr Жыл бұрын
Jak tady píši, je to známý už dlouho, ale je to jenom o to, že společnosti serou na zabezpečení, což je smutný, ale je to fakt... Důležitý je prodat výrobek a navodit falešný pocit bezpečí... Ale ono těch věcí je více. Třeba mít speciální nabíjecí kabel, kterej má přerušený datový cesty, protože když ten kabel člověk strčí třeba na letišti do nabíjecky, nabíječka může být kompromitovaná a narvat do mobilu malware. Atp.
@pavel8099
@pavel8099 Жыл бұрын
Já jsem si před 35-ti lety dělal kódový zámek na vstup do domu, po zadání přednastaveného kódu bylo nutno držet poslední nebo nějaké jiné tlačítko např. 2sekundy a pak se až zámek otevřel. Takových nekomerčních způsobů se dají vymysled desítky a pominu-li (kamery a termokamery na klávesnice) tak je to nepřekonatelné :-) Komerční systémy jsou tak akorát pro pojišťovny, ta vám zase ty vaše, třeba lepší, neuzná 🙂Jo a kdo má zálohovanou wifinu a přijímač ? Málokdo, takže stačí shodit pojistky na baráku :-) :-) :-) a pak už ani ta kamera sama na kartu nic neuloží... Jinak pěkná krabička (ORANŽOVÁ :-) ) a hlavně ten NERD.
@milanzizka4636
@milanzizka4636 Жыл бұрын
Zámky pro auta mají plovoucí klíč. Rušička se použije hlavně při zamykání třeba na parkovišti. Počítá se s tím, že si majitel nevšimne zamknutí auta. Je třeba brát za kliku a kontrolovat zamknutí vozidla.
@ajky_1026
@ajky_1026 Жыл бұрын
Mě třeba u auta pípá alarm 1pipnuti odmeknuto 2 pípnutí zamknuto 3 pípnutí znamená že se nějaký zámek nezamkl Octavie 2
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
To ano ale takto se dá zrušit zamykání když pošleš signál od stejného modelu svého ovladače ..
@petrkrytinar5695
@petrkrytinar5695 Жыл бұрын
@@frantisekkoudelkahater9494 To už dávno ne. To šlo u prvních centrálů, kde nějaké kódování bylo, ale velmi primitivní, takže kódovaný byl jenom "odemykací" signál, a když centrál dostal dva signály naráz, tak nevěděl, co má dělat a pro jistotu neudělal nic (v závislosti na systému to selhání nastávalo buď na libovolné dva signály, nebo na odporující si zamykací a odemykací signál). V našich podmínkách bychom se bavili například o prvních Feliciích (myslím, že i ta blbá Filcka to měla pořešené ve druhé generaci, takže cca od MY97 dále).
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
@@petrkrytinar5695 Takže signál se už navzájem neruší ani když jde o stejný model ??
@petrkrytinar5695
@petrkrytinar5695 Жыл бұрын
@@frantisekkoudelkahater9494 NN, ten systém pozná "svůj" signál, vysílá na plovoucí frekvenci a ta komunikace je obousměrná, tzn. klíček s autem se musí "domluvit". Samozřejmě to neznamená, že tu komunikaci nejde zarušit, ale aspoň k tomu nemůže dojít náhodou, když někdo zrovna vedle odemyká auto stejné značky a podobného stáří.
@petrkrytinar5695
@petrkrytinar5695 Жыл бұрын
Díky za video, zase mám o něco lepší představu, na co všechno si dávat pozor. Jiná věc samozřejmě je, že to je k ničemu, protože odpověď na otázku "Na co si dávat pozor?" je dávno známá a zní "Na všechno!", čímž má charakter typické knížecí rady (spolu s doporučeními typu "nechcete-li řešit, jestli vás šmíruje TikTok, Google, NSA nebo ti všichni, používejte Nokii 3310"). Jinak k tomu disclaimeru na začátku: s tou edukační činností je to těžké dilema. Když někomu chceš vysvětlit, že a proč si na něco má dávat pozor, tak mu to nutně musíš ukázat, a tím ho zároveň naučíš to zneužít. Tomu se nedá vyhnout, vědět znamená mít moc a s mocí přichází zodpovědnost, ale zodpovědnost primárně za sebe. Vždycky se najde zm*d, který to nebude respektovat, ale nic nevysvětlovat a prostě jen říct "je to tak a tak, protože to říkám, a víc vám z etických důvodů neprozradím", to není řešení, protože nějakej Kapitán Osvěta nikoho nezajímá, lidi chtějí když už něco, tak "použitelné" informace (plus nějakou tu show).
@amperak
@amperak Жыл бұрын
Je tu někdo, kdo si pamatuje jak studenti VUT stavěli speciální zařízení? vesměs to samé, jen to nebylo v té hezké krabičce. já z toho nadšený nejsem, spíš jsem zaražený z toho, že někdo používá technologii na zabezpečení, která není zabezpečena. to zařízení vyčte ID karty a bohužel na kolejích nepoužili žádné zabezpečení. - alarm - situace jako na kolejích - karta hlásí "jsem olda" a kdokoliv kdo řekne alarmu "jsem olda" tak tomu dovolí zm,ěnit stav. určitě výrobce píše, že k "jsem olda" máš mít aktivovanou taky klávesnici s pinem. - wifi - ano, jde snadno zarušit, proto je lepší mít kameru na kabelu, nebo mít wifi s lepším zabezpečením, protože proti tomu útoku existuje ochrana. pokud ale narušitel neodstraní a nezničí kameru, tak je v ní záznam uložen. - auto - situace jako s wifi, zařízení zaruší komunikační kanál a tak nefunguje klíček. samotný přenos dat neodchytí a klíček nedokáže okopírovat. je zde zabezpečení na úrovi, ale staré klíčky do aut to okopíruje. ty první dálky, u kterých se někdy stalo, že jeden klíč odemykal víc aut. zde je spoleh na to, že si člověk nezkontroluje, zdali se auto zamklo. - platební karty - no ty jsou zabezpečené, pro ně je větší nebezpečí platba bez pinu do 500kč a mobilní terminál někde v MHD. pro ochranu stačí mít kartu v peněžence, která má na to prostor se stíněním proti čtečkám, nebo mít dvě karty u sebe, nebo některé banky dávaj takové obaly na karty, skrze které karta nefunguje.
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider Жыл бұрын
No, WiFi můžeš zarušit i natvrdo a pak nepomůže nic. Kamera na kabelu, dobře, to tento problém řeší, ale zase si musíš hlídat kudy ten kabel vedeš. Lidé, co montují EZS, u toho moc nepřemýšlí (čemuž se za ty peníze ani nedivím). Lidé, co navrhují ten hardware, také ne. Upřímně, velice by se mi líbilo, kdyby banky začaly namísto nějakých futrálů vydávat karty bez bezkontaktní funkcionality (klidně za příplatek). Reálně vzato, ta funkcionalita nemá moc využití, je to potřeba snad jen kvůli nějakým debilním jízdenkám, no a to stejně kartou platit nemíním. Nebo ještě jinak, aby se dal nastavit limit pro bezkontaktní platbu bez zadání pinu. No pak tam nastavím nulu, ta bezkontaktní funkcionalita mi zůstane (kdyby teda trhlo) a v ten moment nepotřebuješ žádný fusak.
@amperak
@amperak Жыл бұрын
@@NikiBretschneider jo, zarušit to jde no. a jinak to ohledne karet. ano, jde to zakázat, ale je to pohodlné. za poihodlí se platí. kdyby mi nezhebl mobil, tak je to pár kliků v bankovnictví
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
@@NikiBretschneider Tak pořád je řešením prostě vzít dvojku vrták a vrtnout díru skrz anténu
@tygrikslan
@tygrikslan Жыл бұрын
@@NikiBretschneider Funkce bezkontaktní platby na kartě se dá na vyžádání zablokovat už při výrobě karty.
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
@@tygrikslan u mbank (o dalsich moc nevim) se da nfc vypnout / zapnout v aplikaci
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
Taky mám, je to super hračka :) Ještě by bodlo hodit k tomu GPS modul a ukládat si polohu...což samozřejmě jde dodělat a software k tomu už taky je. Co nezaznělo ve videu, není problém si čipy naklonovat - čip od píchaček už jsem si nahrál do dalších dvou, tak nemusím pořád tahat jen jedny klíče a do práce se dostanu i s druhýma :)
@petrweiner8375
@petrweiner8375 Жыл бұрын
Oldo, na jednu stranu diky za video, protoze kazdy prispevek k memu oboru, je velmi vitan. Nicmene: pokud bys chtel pouze varovat, staci rict: dejte si pozor na zarizeni, ktere je pomerne velke a vyrazne a tohle je jeho fotka a umi tohle a tohle. Pokud uz chces rozvadet jeho funkce do detailu, tak je potom dobre rict jeste dalsi vec: toto je hracka. Na nektere veci ucinna hracka (konkretne na ty, kde se zabezpeceni ze seriozniho uhlu pohledu venovala temer nulova pozornost). Ale nepotrebujes do ni vrazet tolik penez, protoze tu samou funkcionalitu poridis levneji - jen to nebude v takovem "fancy" device. Navic FZ ma spoustu omezeni, protoze zneuzit tim muzes pouze opravdu nedostatecne zabezpecene zalezitosti. Kdybys videl, jak funguji opravdu profesionalne pouzitelna zarizeni, pak by Tvuj udiv byl jeste o par radu vetsi. Co tim chci rict: nejen toto zarizeni vas muze kompromitovat a toto zarizeni je navic napadne jak auto plne blata. :)
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Právě že fp lidé moc neznají, a když ho vídí, vůbec si ho nevšímají - nepoznají ho, i když je snadno rozpoznatelný. Co myslíš tím profesionálním zařízením? Z téhle oblasti znám jen hack rf.
@petersoftak1561
@petersoftak1561 Жыл бұрын
Zajtra na bazoši sa bude rozpredávať Kilerozovo vybavenie dielne vrátane zváračiek za "😙" a David ve vate 😇😇😇😁😁😁🤩🤩🤩
@jeena256
@jeena256 Жыл бұрын
Jsem přesně čekal kdy někdo něco takového vymyslí. :D
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Už je to poměrně staré zařízení ..
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
@@frantisekkoudelkahater9494 jo uz necely rok se prodava :-)
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
@@dadazizala5271 To snad víc ?
@Davidusj
@Davidusj Жыл бұрын
9:10 Přesně pro to mám všechny kamery připojené přes kabel, wifi je na tyto účely k ničemu.
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
Do 230V site :-)
@rozzlobenymuz1
@rozzlobenymuz1 Жыл бұрын
Urcite jsem rad za tuto recenzi, zarizeni zajimave. Ale z pohledu trosku zainteresovaneho na tom zase nevidim nic objevneho, z ceho bych se posadil na zadek. Snad jen, ze to nekdo strcil vsechno do jedne krabicky s peknou image je bonus.
@ra20z
@ra20z Жыл бұрын
po tomto videu budu ještě více paranoidní, Žádná chytrá domácnost, kabely a mechanické spínací prvky.
@moze-theonlyone
@moze-theonlyone Жыл бұрын
Kde sa dá, odporúčam psa :D
@xPaRi
@xPaRi Жыл бұрын
Tak je fakt, že klepadlo nebo lanko a zvonec se hackují o dost hůř a navíc se v něm nevybijí baterky. A mají originální sound.
@ales6006
@ales6006 Жыл бұрын
Je hodně elektronických fičurin, o kterých uvnitř našich hranic obyčejný lid nemá ani tušení, že existují, že je hromada různého zboží, co zde ani neuvidíte, natož si je u nás koupit, ale stačí otevřít známé internetové obchody a valíme oči, co všechno se vně našich hranic vyrábí, prodává a za pár korun vám to dovezou až domů. Co zboží doslova od kravin, halířových cetek až po užitečné věci už někdo vymyslel a vyrábí, jenom je najít. No a samozřejmě kdo se vyzná v elektronice, potažmo všeobecně kradení (nic proti!!) a jak zabezpečení obejít, ten hledá jiné výrobky a najde je, protože když se vymýšlí zabezpečení a začne se prodávat, okamžitě jiní vymyslí, jak ho obejít a elektronika jako taková je hodně, ale hodně tvárný univerzální klíč na cokoliv elektronikou řízeného, ovládaného a nemusí to být primárně (jako příklad) někoho mobil, stačí v něm uložené karty, hesla, telefonní seznam (ten je pro reklamní agentury lukrativní, že reklamu šíří cíleně), prostě jenom přechodový modul k větší krádeži. Pro optimisty a zamindrákovaný naivky, nejen prací je člověk živ, naopak, bezpracný zisk je pro všechny lidi na prvním místě a až na druhém je práce jako taková, když to první neumíme. Stejně tak obyčejný lid neví o druhém internetu (temném), mnohonásobně větším, než náš nám známý, který je malý (a přitom co dat zprostředkovává!!), internetu, kam chodí i kriminálka lovit a nejen informace, internetu, kde to žije jiným životem, ale ne pro obyčejný zákazníky ledniček a vrtaček. Suma sumárum elektronika je hodně dobrý sluha, ale bohužel mnohem, ale mnohem horší pán, proto není nad mechanickou závoru, mechanický zámek a ovladač kladivo a majzl, tohle přežije veškerou elektroniku, včetně slunečního záření, z něhož je elektronika podělaná strachem. Proto se nedivme, že elektronická civilizace už dorazila i k nám, jenom nedovolme, aby její parchanti měli takový náskok!! Vítejte ve svobodě, bude hůř, mnohem hůř!!
@toyota7553
@toyota7553 Жыл бұрын
Ahoj, prosím jaký modul byl použit na Wi-Fi ? Vlastním D1 pro 8266 zatím nefunguje, lze použit napr Wi-Fi přes tablet a propojit vše přes kabel děkuji
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
např. esp8266 node mcu, nahraješ z githubu wifi deauther a ovládáš přes mobil nebo tablet, napájí se to přes usb, nebo z jakéhokoliv zdroje
@user-up9ts2vw4n
@user-up9ts2vw4n Жыл бұрын
Ohledně dálky a otevírání aut. Před cca rokem mi bylo představeno zařízení, které odemklo(jen odemklo, nastartovat nedokázalo) jakékoli auto z koncernu VW, AUDI, ŠKODA. Čuměl jsem jak puk. Na parkoviši supermarketu naprosto všechno na co jsem z koncernu ukázal bylo otevřeno. Od té doby v autě nenechávám ani brejle :)
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Auto to neotevře takže se bát nemusíš , teda s tím systémem co tam je a co je veřejně dostupný ..
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
Mozna s tovarni dalkou/alarmem.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
co to bylo za zařízení?
@DJEvoIX
@DJEvoIX Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 asi tak 🙈
@evlo8059
@evlo8059 11 ай бұрын
Proč? Si myslíš, že někdo kdo by kradl brejle bude řešit takové zařízení a nepůjde prostě páčidlem nebo skrz sklo? A to ani nezkusí jestli to je vlastně vůbec zamčený...
@stanislavkucik4421
@stanislavkucik4421 Жыл бұрын
Krásne video, čoho sa ešte dožijeme?
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
13:13 ten protokol je hacknuty snad uz od roku 2006 se to vi? Pred tim vyrobci predpokladali, ze karty budou vyrabet jen oni a budou nezapisovatelne… Takze Security by obscurity… Myslim ze Mifare Desfire pouzivaji AES, a takhle nacist jeste nejdou😂
@icerain0047
@icerain0047 Жыл бұрын
dnešní doba pro podvodníky je hotový ráj na zemi ,takže závěrem pozor na věci a co kde děláte.😎
@PavelSkollSuk
@PavelSkollSuk 8 ай бұрын
Super. Furt někde hledám nějaké čipy, karty a nemůžu je najít. Tohle by byla super hračka.
@josefverner9653
@josefverner9653 Жыл бұрын
Není to nějaký utajený syn Kajínka 😁 Moc zajímavé probuzení do reality 🤨
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Maximálně to funguje že si nahraješ signál od bezdrát. zvonku a trolíš sousedy nebo jako náhradní ovladač od vrat .. Klíče od auta nejdou a platební karty taky ne . Základní čipy a karty možná některé :D
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
vrata nejdou, mají plovoucí kód
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 Jak který asi ..
@jamessatler5461
@jamessatler5461 Жыл бұрын
Nevím jestli tohle zařízení ale prolomit plovoucí kódy není zas tak složité se spravným vybavením. Pokud je plovoucí kód sumou definitivních kódů pak by to měla zvládnout i tahle fičura. Pokud mechanismus používá RNG, pak se na to musí trošku jinak ale pořád nic extrémně složitého.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
​@@jamessatler5461 Ahoj, mohl bys mi prosím ohledně tohoto poslat více info na email? Dost by mě to zajímalo, jelikož jsem ani po celkem dlouhém hledání nic moc ohledně prolamování plovoucích kódů nenašel. Děkuji d.polacekk@seznam.cz
@liborvykoukal29
@liborvykoukal29 Жыл бұрын
Zajímavá hračka, už jsem to v nějakém videu.
@kamilovediy8840
@kamilovediy8840 Жыл бұрын
Dávám like, ale rozhodně, pokud se má jednat o edu video, chybí možnosti obrany! Vše jde rušit, a někde psali, že se mají dát všechny karty na sebe a do kovové krabičky. Tzn, námět na další video.
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Kartu to nenačte platební úplně aby se dala použít :D
@DasXardas
@DasXardas Жыл бұрын
Zajímavé zařízení, už o něm nějakou dobu vím, ovšem z Wi-Fi bych se moc neradoval. Každý lepší router už dneska umí ochranu proti těmto a dalším útokům. Stačí mít jen Wi-Fi dobře nastavenou.
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider Жыл бұрын
Nevím co chcete nastavovat, když v principu není problém zarušit přenosové medium. WiFi je extrémně neodolná věc, takže to ani moc nepotřebuje. A můžete si nastavovat co chcete, ty dvě věci se prostě přes rušení nedomluví a tím je to dané. Tohle mě na lidech z IT fascinuje, sorryjako…
@DasXardas
@DasXardas Жыл бұрын
@@NikiBretschneider Ano, ale já mluvím o tomto konkrétním případě. Ne o zarušení pásma pro Wi-Fi. Zkoušíte hrát chytrého a nemáte na to.
@bernyF1F50
@bernyF1F50 Жыл бұрын
Deautentizačním paketům se nejde ubránit. Pokud chcete někoho šikanovat, tak tohle je super věc. Až routery s WPA3 tohle nějak řeší. Údajně. Nechci plácat, protože do hloubky jsem to nějak nestudoval. Za mě osobně z tohoto útoku moc benefitů neplyne. Snad je to, že někoho šikanujete. Jasně. Pokud kamera jede přes WiFi a neukládá záznam na SD, pak ji vyřadíte. Ale bezpečnostní kameru na WiFi? To udělá jen blázen.
@SandWire
@SandWire Жыл бұрын
@@bernyF1F50 Ta WPA3 taky není žádná sláva. Tam se zase docela jednoduše získává heslo od wifi a jak už seš připojenej v síti, tak to bývá jednoduchý... Ale jak už tu někdo psal. Vypnu elektriku a kolik lidí má zálohu elektřiny?
@rsfrde5749
@rsfrde5749 Жыл бұрын
Hmm pěkná mašinka. To budou zloději dost používat. Ještě štestí, že mé dveře do bytu HT Dvere Magnum a tam klasické cylindrické vložky.
@DKNworld
@DKNworld Жыл бұрын
Ach draku, jsem u vývoje od začátku a kdyby jsi jen vběděl co to vše napáchá :D :D :D jinak doufám že nemáš starší verzi, jsou poruchový, podzim 22+ je už cajk
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
jo, mám prosinec 22
@DKNworld
@DKNworld Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 Mě by zajímalo co se stalo s těmi cenami :D Mělo to být cca za 4k a k tomu příslušenství za doplatky, max částka všeho, měla být cca 10k
@richardsolta3150
@richardsolta3150 Жыл бұрын
Ta JA100 mě dostala. Možná by nebylo od věci se na to dotázat přímo Jablotronu 😮
@vondravcz6888
@vondravcz6888 Жыл бұрын
wtfffff dik za info
@milanzizka4636
@milanzizka4636 Жыл бұрын
Tak to je dá se říct elektronická plastelína. 🙂
@filipsvoboda7712
@filipsvoboda7712 Жыл бұрын
Vy ještě nosíte platební kartu bez kovového pouzdra? Ala no tak :D Odemykat barák, nebo zabezpečovačku jen chipem bez toho, aby to ještě zkontrolovalo vaší poloha a obličej? No jak myslíte :D Wifi vám neohlásí na mail pokus o napadení? Tvl svítíte doma loučí?
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Tak ono je to nabídka vs poptávka. Lidé chcou co nejjednoduší a hlavně nejlevnější zabezpečení, kterého si nemusí vůbec všímat. Poté žijí v nevědomosti a myslí si, jak dobré zabezpečení mají. S tou wifi je to podobně, bezdrátové kamery jsou prostě oblíbené 😀. Wifi mi přijde na doma jako zbytečnost, pc, notebook, server... připojím kabelem, a pokrývat celý barák signálem kvůli jednoho telefonu? A pro notebook mám v každé místnosti vyvedený alespoň jeden kabel :-D
@filipsvoboda7712
@filipsvoboda7712 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 To není zabezpečení. Problém je v tom, co někteří dovedou inzerovat jako řešení.
@bendeone4528
@bendeone4528 Жыл бұрын
Já bych spíš potřeboval, aby mi David poslal ten uložený správcovský čip, abych si ho mohl nahrát do svýho Flipra. Musíme si přece pomáhat :P
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Na co že je správcovský čip ??
@evlo8059
@evlo8059 11 ай бұрын
Jakože, to máš fakt otvírání dveří na kartičku? :D
@Skici1
@Skici1 3 ай бұрын
Zlatý klíče 😀
@vitezslavkopecny7562
@vitezslavkopecny7562 Жыл бұрын
Dovede to i zkopírovat čip na prázdný dokoupený čip na otevření domu vchodu do paneláku?
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Teoreticky ano :D Pokud není čip šifrovanej :D Vyzkouším a dám vědět :D Ale určitě ano :D
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
ano, pokud je čip přepisovatelný
@becikpavel77
@becikpavel77 Жыл бұрын
Tyto některé funkce má i mobil. Používám běžně i na odemykání svého auta a vstupu do domu i svého bytu i cizího bytu pokud používá přistupový systém. Killerozi dokonce parkuješ u žluté čáry na silnici!
@scormat713
@scormat713 Жыл бұрын
Super video 👍 jenom malá poznámka že to s tou WiFi jde i s destičkou za 100,- Kč (esp 8266) a to zapínání tv jde s mobilama značky Xiaomi.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Ano, s esp8266 to bylo prováděno i ve videu, flipper sám o sobě nic s wifi neumí, je k němu třeba připojit třeba to esp, nebo jiný wifi modul
@scormat713
@scormat713 9 ай бұрын
​@@davidpolacek4902pravda 👍
@brunoludke3124
@brunoludke3124 Жыл бұрын
A zítra milé děti přijde Killeroz do dílny a dílna bude fuč...:D :D :D
@karelventil2647
@karelventil2647 Жыл бұрын
Trochu odbočím. Jak moc těžké je otevřít starý dozický zámek bez klíče?
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Stačilo by odvrtat kousek plechu přes který prochází klíč. Pak by to šlo odemknout jakýmkoliv alespoň trochu velikostně podobným klíčem.
@karelventil2647
@karelventil2647 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 Myslím ten se stavítkama, na to šperhák nestačí.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
@@karelventil2647Aha tenhle. S tím jsem se setkal jen velmi málo, se šperháky jsem ho otevírat nezkoušel. Dost záleží na konstrukci, ale myslím si, že právě to, že není moc obvyklý mu dost přidá na zabezpečení, protože běžnými šperháky na zámky typu fab otevřít nejde.
@bad-gateway
@bad-gateway 4 ай бұрын
Ještě je potřeba dodat, že existují neoficiální firmware, které odposlechnou cokoli, ten klič od auta a umí toho daleko více, třeba automatické vrata, digitální zámky na dveřích atd... !zmiňuju to jako dodatek k tomu, jak dokáže takhle hračka být nebezpečná, nikoho nenavádím!
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 4 ай бұрын
Ve videu byl použit alternativní firmware, s tím originálním toho moc dělat nejde. Klíč od auta nebo vrat flipperem zachytit nejde kvůli plovoucího kódu. Co se týče přístupových systémů, tak 125kHz RFID s ním jde krásně kopírovat a emulovat, u NFC záleží, jak je karta zabezpečená.
@Jajamilan
@Jajamilan Жыл бұрын
Jsou již k mání sofistikovanější á cca. 25 dolarů. Ale je to nic proti Echolonu. Ten je k jinému účelu, ale o to horší ... + Like
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
Nepletes si to s Echelonem?
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
Za 25$ je akorat na 125kHz karty
@Jajamilan
@Jajamilan Жыл бұрын
@@dadazizala5271 Je to možný že ten název jsem pomotal. Děkuji.
@Jajamilan
@Jajamilan Жыл бұрын
@@dadazizala5271 Ne, tady se jednalo o zcela něco jiného. Tedy jiné použití.
@gameboys248
@gameboys248 Жыл бұрын
Taky mám flippera musím říct že podobonou otázku se mě ptal kámoš když jsem si kopíroval ISICa, XD.
Жыл бұрын
Koukám že už mu klepli po prstech. Zařízen znám. 🤭🤫
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Stejně je to zařízení vlastně na prd .. Max jsem si nahrál ovladač na televizi nebo led pásky a ovladač od vrat nebo bezdrátového zvonku .. Nebo čip do vstupu .. Jinak nic moc za tu pořizovací cenu ..
Жыл бұрын
Takové nebo podobná kopírovací zařízení jsem hodně studoval a kupoval když mi kluk ztrácel čipy do školy.
@martinpaulovic1110
@martinpaulovic1110 Жыл бұрын
nieje nad klasiku, pouzivat hotovost a klasicke kluce :D hlavne ze vsetci kupujte cipy, airtagy, nfc :DD
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
klíče se dají vyfotit a podle fotky vyrobit, nehledě na to, že obyčejný zámek moc zabezpečení neposkytuje... každá systém je tak bezpečný, jako jeho nejslabší článek
@martinpaulovic1110
@martinpaulovic1110 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 tak tak, ale uz je s tym viac roboty vyrobit kluc ako len nacitat a prilozit kod. Ak si da niekdo fotky na fb ze je na dovolenke a ma doma drahe veci nepomoze nic :) najlepsi bezpečnotny system je sused dochodca :D
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 To nevím zda to takhle jde podle fotky protože
@chlapecx
@chlapecx Жыл бұрын
zlatý starý dobrý klíče....
@icerain0047
@icerain0047 Жыл бұрын
pokud myslíte že nejde zneužít platební kartu ,tak bohužel omyl jde ,další ukázka : kzbin.info/www/bejne/a3W7eKGHe996rrc
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Takhle ji zneužít nejde. Jaké informace přečte? UID jenže to se pokaždé změní... Dále číslo karty, datum expirace, a měnu. Nevyčte to 3 místný kód vzadu, který je nutný pro zaplacení online. V tomhle bych velké riziko neviděl.
@icerain0047
@icerain0047 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 bohužel stačí že to umí přečíst a naklonovat nechráněnou kartu ,když bude mít dotyčný více času třeba cesta autobusem ,kde je hlava na hlavě uplně ideální místo ,nebo koncerrty a podobné akce .Nepotřebuji znát 3 místný kód na bezkontaktní platbu ,nebo různé weby na online nákupy mimo Eu.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
@@icerain0047 kartu to naklonovat neumí, to uid se pokaždé změní
@richardsulak9055
@richardsulak9055 Жыл бұрын
s tím ovladačem na auta je to tak ,že má plovoucí kod tedy se pořád mění
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
A existuji 4 privatni klice pro DO, kterymi otevres vsechny audi seat skoda vw za poslednich 25 let zpet :-)😊
@petrkrytinar5695
@petrkrytinar5695 Жыл бұрын
JJ, ten signál se dá zarušit (protože výkon toho vysílače je minimální, takže nedokáže "propálit" ani poměrně slabé rušení), ale nedá se zkopírovat. Tedy dá, ona je to nějaká paleta kódů, které se po nějaké době opakujou, takže teoreticky to jde, ale je to tak složité, že to má smysl možná u aut v ceně Bentleyů a vyšší. Jiná věc je, že například Mercedesy (a předpokládám, že nejen ty) se dají jednak odemknout, ale hlavně nastartovat přes appku ve smartphonu, což vidím jako mnohem slibnější backdoor, než nějaké načítání kódu imobilizéru z klíče.
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
@@petrkrytinar5695 ale ja mluvim o jine veci, tom, ze vyrobce VW pouzil mizerne zabezpeceni a tim padem dokazes hacknutim 4 private key odemcit skoro vsechny jejich auta :-) staci si to vygooglit. Nastesti nezverejnili ty klice.
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider Жыл бұрын
@@petrkrytinar5695 No, ono to zase tak složité není, spíš si nedokážu představit jaký blbec by kradl auta. Vždyť je přece daleko snadnější ukrást peníze a to auto si normálně koupit. Navíc, když se to správně udělá, je to plně legální.
@petrkrytinar5695
@petrkrytinar5695 Жыл бұрын
@@NikiBretschneider Samozřejmě, není to složité, ukrást auto není jako vloupat se do Fort Knoxu, je to čistě otázka motivace ("mám zapotřebí krást auta?"). Který blbec by kradl auta, to nevím, já jsem docela úctyhodný blbec a i tak je nekradu, ale nějaký se zjevně najde. Předpokládám, že takový, který má kombinaci vhodných podmínek (tzn. má kontakty na šmelináře, co rozprodávají čorky) a zároveň nemá na to, zorganizovat např. úvěrový podvod (jakkoliv ani to není extra složité, tak oproti kradení aut to pořád je vyšší dívčí).
@smoby.6974
@smoby.6974 Жыл бұрын
Flippera mám už dva roky na zábavu prvé dni ok, priliš komplikované užívateľské rozhranie, ono je to vlastne k ničemu...
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
Mně to naopak přijde skoro až moc jednoduchý :)
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Mi přijde rozhraní super, a po 4 měsících se s ním mám stále co učit - externí moduly, pokročilé aplikace..
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Já ho mám ale nikdy bych ho nezneužil . Jen si tam nahrají své čipy a své ovladače .
@panp9494
@panp9494 Жыл бұрын
50 plus bych nepodceňoval. Zvláště když někdo dokáže utratit 6 K za zařízení co jde postavit téměř zadarmo. Nebo lze ke stejnému využít třeba mobil.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Které z funkcí flipperu umí mobil? Některé mobily umí IR, ale pouze možnost vysílání, nikoliv možnost příjmu (naučit se nový ovladač), navíc flipper má daleko větší dosah protože má 3 led. Dále mobil umí nfc, ale to je tak vše. Téměř zadarmo? Postavit zařízení, které umí NFC, RFID, IR, badUSB, vysílání a příjem na subGHz, IButton, disponuje GPIO a mnoho dalšího s dobrým uživatelským rozhraním v kapesní velikosti?
@panp9494
@panp9494 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 Sice nevím proč bych měl odpovídat ale je to slušnost. Všechny. Pochopitelně ale ne na všechny lze použít vestavěný HW. Existuje ale taková dírka převážně na spodní straně telefonu která neslouží jen na nabíjení. :-) GPIO v praxi s Fliperem použijete na co? A tři diody rozhodně nezvýší dosah. Tři jsou ve Fliperu z důvodu většího úhlu snímání a vysílání a také z důvodu rychlejšího scannu.
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 Pravda , nevím jak bys doma postavil čtečku rfid karet a čipů + možnost nahrát na pázdný čip..
Жыл бұрын
Takhle se kradly auta, že sis počkal až vyleze řidič, a až bude zamykat tak si zarušil frekvence aby nešlo zamknout, když si nevšiml že nezamkl tak seš uvnitř
@vladseba1860
@vladseba1860 Жыл бұрын
pamatuju na muj Samsung Galaxy Note 4 s infra cervenym vysilacem :DD s tim jsem su uzil takovy srandy v hospode :DD
@dalliborsvec7620
@dalliborsvec7620 Жыл бұрын
Je to už dávno známe záleží na použití
@resy1993
@resy1993 Жыл бұрын
jde s tím naskenovat z platební karty NFC pro bezkontaktní placení a pak platit Flipprem? A co když budu mít v peněžence dvě karty hned vedle sebe, načte to obě v pohodě, nebo to hodí chybu?
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Naskenovat jde, ale platit se s ní nedá, UID se pokaždé mění. Když jsou 2 karty v peněžence, načte to jen jednu.
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
To nejde ;-)😅
@dadazizala5271
@dadazizala5271 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 2 karty resi uz primo protokol tech karet 😅
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
@@dadazizala5271 Když dám 2 platební karty na sebe, jednu to prostě načte - vyzkoušeno
@smoby.6974
@smoby.6974 Жыл бұрын
Keď máš dve karty na sebe, napr. V peňaženke tak je flipper, bezradný, pretože karty pôsobia na seba vzájomne ako faradiová klietka čiže sa kriju a vydávajú zmätočný signál. Typ.Flipper je dobrý na odomikanie zdieľaných kolobežiek, pripájanie k cudzím wifi sieťam, bluetooth, NFC, a Rfid sieťam.
@josefmondek
@josefmondek Жыл бұрын
Vypadá to uveriteľné ale chce sa mi aj pripomenúť že 1 apríla už bolo!
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
toto není apríl, na apríla byla AI svářečka
@hankaajindrich8622
@hankaajindrich8622 Жыл бұрын
Sorry, mě je 50 a víc a vím o čem mluví :)
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Druhý díl pls.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Není moc o čem, většinu jsem ukázal a návodů a videí o flipperu je na yt spousta, navíc nechci některé věci ukazovat do videa..
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 Právě že v Češině to ukazovali asi jen dva lidi .. Tažke moc toho není .. :D
@dalliborsvec7620
@dalliborsvec7620 Жыл бұрын
Stačí mať dve platobné karty pri sebe a zariadenie nie je schopné prečítať vaše údaje
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
To nepomůže, flipper stejně jednu načte
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 Neumí poznat jednu od druhé a tak mít dvě na sobě opravdu pomůže :D Stejně přečte jen číslo karty ale né datum ani jméno ani kontrolní kod ..
@krfcz
@krfcz Жыл бұрын
spíš mě zarazilo, že má Jablotron nezabezpečenou klíčenku a kartu
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Není jediný kdo to nemá ..
@jancidlo
@jancidlo Жыл бұрын
Toto není originální čip Jablotronu, je to nějaký noname RFID který se dá jednoduše naklonovat. Kileroz má v Jablotronu povolené čipy standardu. Docela touto neznalostí poškozujete renomé firmy.
@jancidlo
@jancidlo Жыл бұрын
Sorry, psal jsem před dokoukáním na konec, beru zpět.
@zoli10
@zoli10 Жыл бұрын
Tak že odjet s autonomní Teslou bez vědomí majitele taky nebude žádný problém 😂😂😂
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
Víčka nabíjecího portu otevírají flipperem už dávno ;)
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Jj, víčka jdou otevírat. A s otevřeným víčkem tesla neodjede, což při neustálém otevírání víčka povede k naštvání majitele 😂
@icerain0047
@icerain0047 Жыл бұрын
jen pro ukázku: kzbin.info/www/bejne/r3y3q5ihbaqNaqc
@jirid.1043
@jirid.1043 Жыл бұрын
Proto jsem dlouho odmítal bezkontaktní platební kartu,věděl jsem,že něco takového se může objevit. Bohužel je spousta lidí,kteří při upozornění na rizika dnešních technologií,odvětí já nemám co skrývat a o mně nikdo nemá zájem a podobně. Pak se nestačí divit,když je někdo okrade,touto sofistikovanou technologií. Kde prodávaj Alobal?? 😅
@marekquarda8023
@marekquarda8023 Жыл бұрын
Já se naučil to neřešit. Kdo ví co všechny ty výjevy (videa o krachu bank) znamenají. 🤣Moment ... vy je možná nevidíte, takže asi nic. Hezký den.
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
Alobal na kartu doufám, ne na hlavu ;)
@tygrikslan
@tygrikslan Жыл бұрын
Bezkontaktní platby opravdu takto snadno kouzelnou krabičkou oblafnout nejdou. Tohle je spíše taková hračka, mnoho těch funkcí už uměly Symbianové Nokie.
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Platební kartu nenahraješ aby se dala použít..
@jakub83967
@jakub83967 Жыл бұрын
"to neodzkoušíme byt mám na druhé straně" Kde že bydlíš? 😂 No ono se to zdá na první pohled super, ale reálně bys těžko někomu něco přečetl. S tou telkou jsem si vzpoměl, že jsem to měl jako jeden z prvních v mobilu a co já si užil srandy v hospodě, když byl fotbal nebo hokej 😂
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Když se v nějakém podniku trochou rozhlédneš, uvidíš dost zapomenutých klíčů v zámku (z vnější strany), a položené klíče na stole jsou taky běžná věc..
@jakub83967
@jakub83967 Жыл бұрын
@@davidpolacek4902 ale potřebuješ vědět od čeho ten čip čteš a navíc většina těchto čipů je jen od vchodu (kde bývá i kamera) popř. k zaznamenání příchodu/odchodu, výdej obědů, takže maximálně budeš moct někomu sežrat oběd...
@Jerry_9997
@Jerry_9997 Жыл бұрын
Zlaté klíče, dokud ti to neodnese a nezkopíruje, tak jsi v pohodě. A je úplně jedno, jestli máš bezpečnostní, z pohledu namnožení jsou to vyhozené peníze. Vietnamec udělá všechno, on dostane zaplaceno, zákazník je spokojený. Mám to vyzkoušené, náhradní bezpečnostní klíč od hlavního vchodu, žádný problém, bez karty. Pěkně zákeřná hračka, to by mělo být hodně přísně regulované. Respektive možná klidně úplně zakázané, nenapadá mě, jak by se to dalo dobromyslně využít.
@laszu7137
@laszu7137 Жыл бұрын
lol
@sinapis42
@sinapis42 Жыл бұрын
„jak by se to dalo dobromyslně využít“ - Tak například by nemohlo vzniknout toto video, které ukazuje lidem, že ne všechno je tak bezpečné jak si myslí. To, že schovám hlavu do písku neznamená, že různé bezpečnostní hrozby okolo zmizí. Taková regulace by dopadla jen na lidi, kteří to využívají pro dobrou věc (edukace, vývoj a výzkum, ...). Různým padouchům by ta regulace naopak vyhovovala, protože podobné zařízení si obstarají stejně, ale navíc budou lidi žít v blahé nevědomosti jak bezpečné a neprolomitelné věci mají.
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
Zakázat? To je jako napsat do novin že od zítřka se nesmí krást. Jediným správným řešením je prostě zabezpečení brát vážně a inovovat.
@moze-theonlyone
@moze-theonlyone Жыл бұрын
@@DreitTheDarkDragon kto myslíte, že vypustil tie spôsoby ako to prelomiť? Od bývalých zamestnancov, technikov, amatérov čo sa nudia, ale hlavne to vypustia samy výrobcovia a zrazu, keď už sú ľudia zúfalý, tak prídu náhodou s novinkou, ktorá tomu odoláva a ľudia to kupujú ako divý 😂😂
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Klíče stačí vyfotit, pak už se dají vyrobit
@milanzizka4636
@milanzizka4636 Жыл бұрын
Karty třeba dávat do stínící krabičky.
@becikpavel77
@becikpavel77 Жыл бұрын
stačí nosit dvě karty společně
@pavelpribrsky
@pavelpribrsky Жыл бұрын
@@becikpavel77 na jaké frekvenci to čte? Nestačí jedna karta duální?
@becikpavel77
@becikpavel77 Жыл бұрын
@@pavelpribrsky tu jsem nezkoušel jen dvě u sebe a mělo to problém přečíst, to pak házelo chybu
@milanzizka4636
@milanzizka4636 Жыл бұрын
@@pavelpribrsky Mám kovovou krabičku, kde vejdou 4 karty. Frekvence pro normová. 125kHz 134kHz 13,56MHz. Může být však na různých kontinentech jiná.
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
@@becikpavel77 Nebo kousek alobalu ve šrajtofli :)
@Sparcly
@Sparcly Жыл бұрын
Z Amazonu sa to da v pohode kupit ..
@matejkuka797
@matejkuka797 Жыл бұрын
Tak to good luck dať zaň 400$ :D od originál výrobcu stojí okolo 200$ i s poštovným a ak si nastavíš notifikáci tak ho stihneš kúpiť já som tak kúpil môj! A pre EU je lepšie kupovať z Lab404
@DreitTheDarkDragon
@DreitTheDarkDragon Жыл бұрын
Lab401
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Taky jsem na to koukal cca 5 tisíc cena a do týdne doma ..
@SulcJakub
@SulcJakub Жыл бұрын
je to dobrá hračka ale nebezpečná není
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Může být ale .. a to dost ..
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Celkem je, když si vezmeš, co všechno se ovládá přes IR, a hlavně subGHz, jaké provozy spoléhají na funkci wifi ...
@janjakubik6066
@janjakubik6066 Жыл бұрын
Víš Olda že tě zavřou 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@jirikadlec7212
@jirikadlec7212 Жыл бұрын
On Jablotron má v nabídce i zabezpečené čipy. Ten Tvůj není originální. Tvůj servisní technik může zakázat nezabezpecene čipy v konfiguraci ústředny.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
Zkoušel jsem i originální Jablotron kartu, taky to jde bez problému
@jirikadlec7212
@jirikadlec7212 Жыл бұрын
​@@davidpolacek4902A měl jste vypnuté standartní karty v konfiguraci ústředny ( lze pouze ve stavu servis ) jak jsem psal a kolega výše doplnil a vysvětlil odborně ?
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
@@jirikadlec7212 aha, to máš pravdu, standartní karty jsou povolené, protože to funguje i když kartu nakopíruju na obyčejný čip
@jirikadlec7212
@jirikadlec7212 Жыл бұрын
​@@davidpolacek4902A mohl by jsi to vyzkoušet ? Je pravděpodobné že to vypnutí klasických karet Tě nemine.
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
@@jirikadlec7212 nevlastním žádnou zabezpečovacku, takže nemám kde 😭
@matej_stepan
@matej_stepan Жыл бұрын
Předřazená hračka pro děti. Všechny exploitní funkce co to má jsou již desítky let známé a existují na ně bezpečnostní záplaty.
@frantisekkoudelkahater9494
@frantisekkoudelkahater9494 Жыл бұрын
Max ten ovladač je dobrej na televize atd ..
@davidpolacek4902
@davidpolacek4902 Жыл бұрын
záplaty existují, nicméně se v praxi často nepoužívají - např. již zmiňovaná zabezpečovačka Jablontron, správcovské čipy do vchodů, tesla, možnost ir "bruteforce", bad usb... navíc, nic podobného s takto univezálním použitím zatím pokud vím není, ano, existuje např. hack rf, ale to je specializované na "jen" vysílání a přijímání
Nejčastější závady na svářečkách
27:41
Killeroz
Рет қаралды 35 М.
КАРМАНЧИК 2 СЕЗОН 7 СЕРИЯ ФИНАЛ
21:37
Inter Production
Рет қаралды 509 М.
ОДИН ДЕНЬ ИЗ ДЕТСТВА❤️ #shorts
00:59
BATEK_OFFICIAL
Рет қаралды 8 МЛН
Я нашел кто меня пранкует!
00:51
Аришнев
Рет қаралды 3,8 МЛН
OMG😳 #tiktok #shorts #potapova_blog
00:58
Potapova_blog
Рет қаралды 4,4 МЛН
Výroba DPS
11:10
Vencovo bastlení
Рет қаралды 3 М.
Flipper Zero Wifi Dev Board Tutorial: Marauder Firmware Update
6:45
Modern Broadcast
Рет қаралды 175 М.
Flipper Zero: Hackujeme RFID 🐬 (Adam Hořčica)
56:27
LinuxDays
Рет қаралды 3,9 М.
Co je to balancer a jak nabíjet LI články
19:53
Killeroz
Рет қаралды 38 М.
Přenosná pájka GD300 s USB-C
1:04:35
Jiří Bekr
Рет қаралды 26 М.
Flipper zero unboxing, demo & overview
6:47
Ramandeep Tech
Рет қаралды 65 М.
Flipper Zero: Čo to dokáže? Demonštrácia a Funkcie
16:08
detective
Рет қаралды 10 М.
КАРМАНЧИК 2 СЕЗОН 7 СЕРИЯ ФИНАЛ
21:37
Inter Production
Рет қаралды 509 М.