Proč Může Tento Vynález Poslat Větrné Turbíny Na Smetiště Dějin

  Рет қаралды 245,700

Pandora TV

Pandora TV

Күн бұрын

Ačkoli to může znít zvláštně, krize tradičních ropných paliv zvýšila celosvětový zájem o alternativní zdroje energie a vedla k silnému rozvoji tohoto odvětví. Ropná krize v roce 1973 (známá také jako "ropné embargo" nebo „ropný šok“) začala v říjnu 1973. Toho dne všechny členské státy OAPEC (Organizace arabských zemí vyvážejících ropu), stejně jako Egypt a Sýrie, prohlásily, že nebudou dodávat ropu zemím, které podpořily Izrael ve válce soudného dne (známé též jako Jomkipurská válka) v jeho konfliktu se Sýrií a Egyptem. To se týkalo především USA a jejich spojenců v západní Evropě. Arabské embargo skončilo v březnu 1974, ale ropný šok se stal katalyzátorem změn. Celosvětový zájem o obnovitelné zdroje energie, zejména o větrnou energii, výrazně vzrostl.
#Pandora TV#

Пікірлер: 265
@oskarzemcik1548
@oskarzemcik1548 2 жыл бұрын
Na první pohled to vypoadá zajímavě, nicméně mi k tomu chybí dost údajů. 1. cena/návratnost v našich podmínkách 2. 12m na 4kwp? na těch obrázcích máte na rodiných domcích jen 1-2m tyčky.. 3. Jaká je účinnost v porovnání s větrníkem? 4. jakou sílu větru je na to potřeba? Nám na baráku zas tak moc nefouká a umoře ani v hodkém sedle nebydlíme... btw jak jste přišli na to že jaderná energie je neekolická nebo nebezpečná, zkusili jste si někdy omrknout statistiky v porovnání s jinými technologiemi? Možná by jste byli překvapení že ve skutečnosti je celkem bezpečná...
@vaclavplachta6539
@vaclavplachta6539 2 жыл бұрын
Jaderná elektrárna je pod mnohem větší kontrolou než jiné typy elektráren a tak zde dochází k velkým haváriím jen zcela výjimečně! Ale v případě že k ním dojde, následky bývají fatální a škody nevyčíslitelné! Stavba jaderné elektrárny taky trvale poškodí obrovské území a měřitelně ovlivňuje klima.
@oskarzemcik1548
@oskarzemcik1548 2 жыл бұрын
@@vaclavplachta6539 To jsou právě nepravdivé mýty. Je to jako když spadne letadlo. Taky jsou většinou všichni mrtví a jsou toho plné noviny. V reálu pak ale statistika ukáže, že je to nejbezpečnější forma dopravy..
@vaclavplachta6539
@vaclavplachta6539 2 жыл бұрын
@@joewellosobni943 No a co to má společného s tím, co jsem napsal!
@vaclavplachta6539
@vaclavplachta6539 2 жыл бұрын
@@oskarzemcik1548 Ale nevznikne pro člověka 500 let neobývatelné území! Představte si, že by Černobyl stál v České republice! A neříkejte, že se to nikdy nemůže stát.
@vaclavplachta6539
@vaclavplachta6539 2 жыл бұрын
@@joewellosobni943 Ekologové argumentují realitou ničení životního prostředí, změnou klimatu a sociálním a politickými problémy s tím spojené. To konzumní lidé nechtějí vidět ani slyšet. A ekonomicky počítají lépe, než třeba zastánci jaderných bloků! A jestli je zachování přijatelných životních podmínek pro budoucí generace člověka filozofie a ekumenika, tak v tom případě jsem Vás pochopil!
@bokasanjo
@bokasanjo 2 жыл бұрын
Dobré nesmysly.
@IvanBenkovic
@IvanBenkovic Жыл бұрын
Veľa ľudí tu zaujala tá vibrujúca palica, ale tá samotná dokáže z vetra odobrať len málo energie pre svoju malú plochu. Energia vetra je daná okrem rýchlosti prúdenia vzduchu a jeho hustotou (hmotnosťou) práve veľkosťou plochy, cez ktorú preteká. Tá úzka tyč keď sa rozkmitá tvorí stále malú plochu. Každá elektráreň zasahuje do ekosystému, preto ja vravím, že stačí sadiť stromy, tie premieňajú a rovno aj uskladňujú viac druhov energie, sú uhlíkovo neutrálne (koľko za život pohltia uhlíka z CO2, toľko aj po spálení vrátia do atmosféry). Fungovalo to stovky rokov, ľudia kúrili drevom a stromy v lese sa nielen rúbali ale aj vysádzali. To len teraz oblbujú a strašia s CO2, ktorý pri prírodných požiaroch v Grécku či Austrálii, alebo sopečných erupciách bez ľudského pričinenia uniká do ovzdušia a je zároveň potravou pre zelené rastliny. Príroda je dokonalá, človek furt len špekuluje až prešpekuluje.
@oktipy
@oktipy 2 жыл бұрын
Co je závadného na vodní elektrárně? Nejenomže vyrábí elektriku, ale do určité míry chrání před povodněmi, před suchem, zadržuje vodu, která vytváří v tom území prospěšné mikroklima a ještě se může využít k rekreaci. navíc moc nevěřím v nehlučnost tohoto systému, třeba v určitých frekvenčních kmitech a až se to probádá skončí na smetišti dějin a vodní elektrárna zůstane zase králem.
2 жыл бұрын
No vodni elektrarny s prehradami maji i politicky aspekt, na strednim vychode by mohli vypravet o tom, jak si nekdo postavi prehradu a zadrzuje vodu a v dalsim state je zizen. Evropa se takovychto situaci take docka.
@oktipy
@oktipy 2 жыл бұрын
@ Tam ale ta dohoda byla Egypt, Sudán, Etiopie.. Jen Egypt tu dohodu chce nyní měnit a prodloužit dobu napouštění přehrady, která je myslím 10 let, ale již si to nepamatuji přesně.. Přehrada bude největší v Africe a zásadní zdroj ekologické elektriky pro Etiopii.
2 жыл бұрын
@@oktipy Ono to bylo myslim i nekde u egypta, izraele, jordanska a syrie.
@KotikJiri1
@KotikJiri1 2 жыл бұрын
@ Co to melš za hov*na? Jakože v přehradě a vodní elektrárně se spotřebuje a ztrácí voda? :D TVL! Tato vodní díla (hlavně přehrady) VŽDY znamenají pomoc s regulací průtoků vody a možnost ochrany před běžnými záplavami a dosažení relativně stabilního průtoku vody pod přehradou a samozřejmě vyžší efektivní užitečnost.
@dusandomanying.2702
@dusandomanying.2702 2 жыл бұрын
Kvapky ako demonštratívna forma premeny energie sú rozhodne zaujímavé. U kyjaničky by som nebol tak optimistický, lebo pod vrtuľkou na poli sa prejde aspoň traktor. O tichosti kývajúceho sa stĺpu vo vánku nepochybujem, ale v silnom nárazovom vetre to bude rachot hodne silnejší, ako plechy strechy. Na budovu, ani do obývanej oblasti by som to nedával. Stromy sa lámu vo vetre práve v dôsledku rezonancie. Mňa skôr zaráža, prečo sa ešte nehovorí ako o primárnej výrobe elektrickej energie a tepla v priemyselne vyrábaných reaktoroch na Thórium, ktoré sú oveľa bezpečnejšie a účinnejšie, ... Popri tom, že sa dá pomerne dobre regulovať výkon a možno v nich zužitkovať rádioaktívny odpad je tu možnosť repasovať stávajúce tepelné elektrárne. To by bola cesta k znižovaniu ceny energie, lebo zatiaľ to "zadarmo" u slnečných a veterných zdrojov sa zatiaľ neprejavilo. Je to rozsiahla téma a preto ak ju len trochu naštudujete, pochopíte, že toto je tá správna cesta s ohľadom na ekológiu, zastavaný priestor, výkony, nároky na obsluhu, stavbu, ... Požiadavky trhu sú obrovské a môžu ich zvládnuť len tieto výkonné elektrárne s teplárňou, či už centrálne, alebo lokálne pri mestách v podobe opakovane priemyselne vyrábaných blokov s certifikátom.
@luboskalina6935
@luboskalina6935 2 жыл бұрын
Vypadá to zajímavě, uvidíme co ukáže čas...
@DendyRybka
@DendyRybka 2 жыл бұрын
Myslím si, že ten vibrátor až tak potichu nebude.
@brintlhs944
@brintlhs944 2 жыл бұрын
ked bude stary tak bude vrzgat ale ty pojdes do sexshopu a budes to reklamovat alebo kupis novy🤣😁
@michalstorek4108
@michalstorek4108 2 жыл бұрын
Ha.
@pepafly100
@pepafly100 2 жыл бұрын
Rozhodně méně hlučný , něž větrná elektrárna co má nadzvukovou rychlost na konci 45 m dlouhého listu .
@banskobystrickacementarenska
@banskobystrickacementarenska 2 жыл бұрын
‎oscilačná frekvencia je medzi 4-10 Hz‎‎, čo je príliš nízka na to, aby bola počuť. Pri terénnych testoch sme priamo nepočuli nič zo zariadení počas fungovania. V každom prípade je ťažké merať tento druh údajov, keď máte viac ako jeden zdroj (vietor, zariadenie a okolité objekty). ‎‎Certifikácia a ďalšie skúšky povedia presný počet dB‎‎, aj keď súčasné certifikačné metódy sú navrhnuté pre turbíny na báze lopatiek a nemusia byť uskutočniteľné pre našu technológiu. Úplné výskumy vplyvu na životné prostredie sú ďalším krokom v tejto veci.‎ (toto je priamo od vortexu v diskusii)
@Zlosyn_1
@Zlosyn_1 2 жыл бұрын
Hlavně v tvojí mámě @DenyRybka
@MAMUT02
@MAMUT02 2 жыл бұрын
Kdyby to někdo zkoušel u nás vybudovat tak je stoprocentní že výsledná cena produktu bude desetinasobna i když v reálu by mohla být desetinova a to jenom proto že tu se jednoduchá a levná řešení prostě nedělají a ta která by mohla být ku pomocí už vubec
@lenkabittnerova6741
@lenkabittnerova6741 2 жыл бұрын
Je to urcite skvely vynalez budoucnosti blahopreji
@pepafly100
@pepafly100 2 жыл бұрын
Přesně , to mne taky napadlo .
@hmmh-qq
@hmmh-qq 2 жыл бұрын
U nás panuje zvrátený kapitalizmus. Jak sa sem dostal?
@honza846
@honza846 2 жыл бұрын
@@hmmh-qq Jaké jsme volili, takové to máme
@hmmh-qq
@hmmh-qq 2 жыл бұрын
@@honza846 - S voľbami to nesúvisí, je to tu od revolúcie a za 30 rokov ani jedná vláda to nedokázala zlepšiť a ani nezlepší.
@frantavychopen8281
@frantavychopen8281 2 жыл бұрын
To jedna ze slepých cest jako elektromobily na baterie. Výkon slaboučký, jinak by to tu bylo napsané. Bádejte dál.
@peterkorpas2585
@peterkorpas2585 2 жыл бұрын
zaujímavý hromozvod :)
@janferkl7348
@janferkl7348 2 жыл бұрын
Ahoj dekuji za opet! skvele! video projekt zni a vypada celkem slibne dokonce jsem podlehl mirnemu optimismu. Dekuju
@lokomo41
@lokomo41 2 жыл бұрын
Tak mě dorazilo, nebezpečné jaderné elektrárny! Jádro je to co dokáže plnohodnotně nahradit uhelné elektrárny.
2 жыл бұрын
Bohuzel jaderky take vyrabeji teplo a tudiz prispivaji ke globalnimu oteplovani. Vetrne elektrarny odebiraji energii z vetru a vitr je vytvaren rozdilem teplot, tedy tim, ze nejakym zpusobem dodane teplo je premeneno na vitr a z toho vetru je vetrne elektrarny. Pokud by jaderky vyrabely energii zpusobem, ktera by byla primo pohybova ne tepelna, tak by to bylo mnohem lepsi.
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 2 жыл бұрын
@ No právě nikdo vás nenutí tu jadernou elektrárnu spouštět v létě může běžet přes zimu a teplem z ní místo vypouštění věžemi můžete topit celé město . V létě si pro mě za mě použijte panely jaderka může běžet v omezeném režimu a v zimě se pak pustí na plno .
2 жыл бұрын
@@tomaskonopac9431 No i tak bychom do atmosfery dodavali teplo. Lepsi by bylo vymyslet zpusob, kdy prvky ci ionty ktere zpusobuji tu jadernou reakci rozpohybovavaly ty turbiny primo, ne pres tepelne medium. :)
@stanislavselic9405
@stanislavselic9405 2 жыл бұрын
Ano, ale taky udělat z naší země při parádním tornádu nebo jiné pohromě neobyvatelnou krajinu. nedá se to moc řídit. Fúzní reaktory jo, ale tohle svinstvo... Přesvědčili se o tom jednak Sověti, což bych v potaz nebral, ale hlavně Japonci, kteří měli všechno "zajištěné".
@stanislavselic9405
@stanislavselic9405 2 жыл бұрын
Ano, ale taky udělat z naší země při parádním tornádu nebo jiné pohromě neobyvatelnou krajinu. nedá se to moc řídit. Fúzní reaktory jo, ale tohle svinstvo... Přesvědčili se o tom jednak Sověti, což bych v potaz nebral, ale hlavně Japonci, kteří měli všechno "zajištěné".
@jakubkonecny7369
@jakubkonecny7369 2 жыл бұрын
Tohle všechno je opravdu moc hezké, dokud nepřestane foukat vítr... Pokud vím tak to zkoušeli už komanči, poručit větru, dešti. A těm to taky nefungovalo. Jako doplňující způsob dobrý, ale nikdy tím nenahradíte ostatní zdroje, protože je to prostě nespolehlivé. Btw mám 2 dotazy, za prvé co je tak špatného/nebezpečného na vodní energii? A za druhé jak budou tyhle vynálezy fungovat v reálném prostředí. Tady 4 měsíce( když se zadaří) v roce mrzne, tudíž vám ta dešťovka zmrzne a troufám si říct, že ani ten vibrátor nebude fungovat úplně na 100%. Nedej bože kdybyste tohle nechtěli stavět u nás ale někde v africe.
@stanislavselic9405
@stanislavselic9405 2 жыл бұрын
Jenže on nikdy foukat nepřestane a další věc: je to uvažováno jako část energie.
@jakubkonecny7369
@jakubkonecny7369 2 жыл бұрын
@@stanislavselic9405 Nevím kde žijete, ale jestli u vás fouká 100% roku, tak doporučuji abyste tam investoval do větrné energie... Tady na moravě jsou dny kdy fouká docela spolehlivě, ovšem jsou i dny kdy nefouká vůbec. Tudíž větrné elektrárny zkrátka nemohou jet na 100% výkonu.
@stanislavselic9405
@stanislavselic9405 2 жыл бұрын
@@jakubkonecny7369 Tady na Moravě? Nefouká-li u nás, o patnáct kilometrů dále ano. Na hřebenech fučí pořád. Trolinku něco o počasí si nastudujte. Jinak pokud vám nestačí patnáct kilometrů, přidám dalších dvacet. Ale znovu: vítr je jen jeden z více obnovitelných zdrojů energie. Nepřisuzujme mu absolutní záchranu v pokrývání energetických nároků lidí. Jsme chytří a poradíme si.
@jakubkonecny7369
@jakubkonecny7369 2 жыл бұрын
@@stanislavselic9405 Pokud nefouká u vás, 15 kilometrů dál je vám to k prdu, trotlínku...
@jakubkonecny7369
@jakubkonecny7369 2 жыл бұрын
@@stanislavselic9405 Btw kdybyste pozorně četl co jsem psal, tak víte, že jsem napsal, že jako doplňkový zdroj to není špatné. Chce to číst co ostatní píšou.
@josefpaulov6972
@josefpaulov6972 2 жыл бұрын
Vodní elektrárny jsou neekologické...?
@bigmac0011
@bigmac0011 2 жыл бұрын
Áno i nie. Z hľadiska čistoty prevádzky ekologické určite sú. Z hľadiska problematiky výstavby a nevyhnutných zásahov do okolitého prostredia je to už na veľmi dlhú debatu, ktorá by mala zvážiť všetky pre a proti. Ideálne bez prítomnosti rôznych tlčhubov a podobných "aktivistov".
@jazik7507
@jazik7507 2 жыл бұрын
@@bigmac0011 - myslím že VELMI důležitý parametr do podobných debat je zadržování vody v krajině. Obrovská masa vody se vsakuje ....dále díky zadržování vody v přehradách nejsou záplavy,nebo minimální. Jinak by spousta měst neexistovala nebo by se musela stále budovat znovu......To by bylo ekologické ? Jak píšete.... někteří ekoaktivisti jsou jaksi mimo....slušně řečeno
@poutnikpilgrimmartink8153
@poutnikpilgrimmartink8153 2 жыл бұрын
Takže počkat s fotovoltaikou..??🤔 Pokud už to má obšancované Šimens", tak cobydup za 15 let tu máme první ojeté kusy... 😉
@jiriicastehlik4243
@jiriicastehlik4243 2 жыл бұрын
Tyhle věci prostě miluji.
@pepulka
@pepulka 2 жыл бұрын
Má to ale háček. Když nefouká, nedá to zhola nic... A u nás v Brně nefouká docela často. Takže si to nepořídím, i kdyby to bylo běžně k mání...
@bohdaj
@bohdaj 2 жыл бұрын
Urcite je to o dost bodov lepsie po viacerych strankach, no napr veterne turbuny robia krajinu skarednou, ale tieto tiez nie su bohvie co a zohyzduju tak isto ...takze toto je 1:1. Teda ked uz narusuju raz krajiny, tak nech sa stavaju v oblastiach, kde je raz krajiny uz naruseny ako su mesta, aglomeracie ... zaradit to medzi budovy alebo na strechu ...
@kristianzoor8134
@kristianzoor8134 2 жыл бұрын
Co jsem googlil tak byla vyvinuta už 2015 a nikde o ní není ani zmínka natož reklama vibrátor do každé domácnosti ..
@marianmarkovic5881
@marianmarkovic5881 2 жыл бұрын
až na nonsence o "nebezpečných a ekologicky závádných jaderných elektráren" zajímavý prohled na netočivé vetrníky,...
@stanislavknies763
@stanislavknies763 2 жыл бұрын
Marián len doplním k tomu, čo v závere zaznelo: "Nebezpečných a ekologicky závadných jaderných a vodních elektráren." 8:44- 8:49 Tož to snad ne 🤦
@milanzizka4636
@milanzizka4636 2 жыл бұрын
Nebudou nové generátory zamořovat okolí infrazvukem?
@DJczcz
@DJczcz 2 жыл бұрын
Správný dotaz kdo někdy slyšel jak hlučné mohou být dlouhé tenké předměty rozkmitané ve větru tak neuvěří že budou bezhlučné!!! (závory stožáry atd)
@zviretniklapil288
@zviretniklapil288 2 жыл бұрын
@@DJczcz Hluk slyšíte v kmitočtu zhruba od 50Hz výš a rozhodně to nevidíte; možná jako "rozmlžení", na způsob strun na kytaře. Stožáry apod. mají frekvenci výrazně nižší; ty mobilně telefonní obvykle 1 - 3 Hz. To co slyšíte, je rozkmitaný vzduch, a to nejspíš někde lokálně (díra pro odtok zkondenzované vody, zapomenuté zavíčkování trubky...)
@DJczcz
@DJczcz 2 жыл бұрын
@@zviretniklapil288 Až na to že já se bavím o stožárech na vlajky dlouhe lampy atd
@zviretniklapil288
@zviretniklapil288 2 жыл бұрын
@@DJczcz Ještě mě napadá: dojděte si k nějakému stožáru "podle svého gusta". Slibuju, že ho rozkmitáte vlastní silou a že ty kmity uvidíte a dokážete odhadnout, kolik jich za vteřinu je.
@milanzizka4636
@milanzizka4636 2 жыл бұрын
Infrazvuk lidský sluch nevnímá, má ale nepříznivý vliv na vnitřní orgány a psychiku.
@srotovnikabc6919
@srotovnikabc6919 2 жыл бұрын
Je to nesmysl. Nizka ucinnost plus vyraznejsi hluk.
@henrietabednarikova2338
@henrietabednarikova2338 2 жыл бұрын
Veľmi pekné videjko 👍 Mám otázku. Keď sa dá niečo vyriešiť cestou jednoduchou,lacnou,ekologickou, tak prečo je tak neuveriteľne ťažké to pretlačiť do praxe???!! Vyzerá to tak, že ,, demokratická,, spoločnosť ale vôbec demokratická nie je. Viď definícia... podriadenie sa menšiny väčšine. Pretože tu zakaždým vyhrá tá bohatá menšina, ktorá predsa chce zarobiť!!! A jednoduché, lacné a ekologické riešenia končia . Veľmi by som prosila ,navrhnite niekto jednoduché, lacné a ekologické riešenie tohto problému!
@fitnesazabava3951
@fitnesazabava3951 2 жыл бұрын
Načo by to robili aby menej zarobili nikdy si ty najvyšší nedajú kradnúť z koryta
@sveterpeter8850
@sveterpeter8850 2 жыл бұрын
jednoducha odpoved, kolosalne spolocnosti kupia patent a stiahnu z trhu aby mohli dalej profitovat na tom co ludia potrebuju.
@jazik7507
@jazik7507 2 жыл бұрын
Henrieta Bednaríková - vlády snad všech států světa se snaží více....či méně..... zajistit aby z peněz které vyděláte jste MUSELA co nejvíc zpět vrátit do oběhu - utratit..... proto vymýšlí různé finty jak je z nás dostat. O ekologii jde samozřejmě také ale MY ji zaplatíme a ONI (majitelé velkých firem, manažeři korporací) maximálně zvýší své zisky protože jde přece o naše zdraví, život..... musíme tomu něco obětovat. Samozřejmě jen MY ne ONI
@thelloydersvk5068
@thelloydersvk5068 2 жыл бұрын
Jadrová energia?
@henrietabednarikova2338
@henrietabednarikova2338 2 жыл бұрын
Všetko krásne, chápem princíp okrádania občanov. Ale...ako to zastaviť??!!! Nechcem plakať, že sa to nedá. Hľadám riešenie 🤔. Realita je taká, že je potrebné zmeniť štruktúru spoločnosti a trhu. Spôsob zarábania peňazí. Niečo na bývalý princíp platov lekárov v Číne. Zaplatené dostal iba za pacienta, ktorého skutočne vyliečil,nie ,, liečil,,a urobil z neho chronicky chorého. Skutočne riešiť problémy správnym spôsobom a prioritnou je správne vyriešenie problému (čiže jednoducho, lacno, ekologicky) a nie zarábanie peňazí na úkor riešenia. Myslím, že to bude možné iba ak bude existovať ,, vyššia moc,, ktorá bude dohliadať na dodržiavanie pravidiel. Nepodplatiteľná, objektívna! Alebo nastavenie takých pravidiel, že nebude technicky možné ich obísť. Alebo zmeniť hodnoty ľudí na tie ,, správne,, zamerané na udržateľnú existenciu ľudstva na Zemi za čo najlepších podmienok pre Zem i ľudí,resp. aby sme dokázali na nej dlhodobo koexistovať s jej prírodným systémom- flórou,faunou,geologickými,klimatickými,hydrologickými a ďalšími systémami tak aby to bolo prospešné a udržateľné pre celý jej živý i neživý systém a nás!
@hazenkar9191
@hazenkar9191 2 жыл бұрын
Co je ekologicky závadnýho na vodní elektrárně? Když ty vibrace jsou schopný rozbourat most , tak co teprve když jich bude víc pohromadě. Nevyvolá to náhodou zemětřesení?
@pavelkozuch8368
@pavelkozuch8368 2 жыл бұрын
No vida ten vibrátor chci do Havířova místo kyvadla. 😄
@stefanhrkotac9266
@stefanhrkotac9266 2 жыл бұрын
Ak je to pravda chcel by som to mať ale najskôr vidieť
@filiphotovy3617
@filiphotovy3617 2 жыл бұрын
skvele video
@andrewlewis9760
@andrewlewis9760 2 жыл бұрын
Větrné elektrárny zpomalují vzdušné proudy a tím ovlivňují klima? Možná zanedbatelně - srovnejte s budovami, mrakodrapy, miliony budov po světě nejspíš ovlivňují místní klima nesrovnatelně více. Horší je problém s ptáky a netopýry.
@andrejsnajdr2673
@andrejsnajdr2673 2 жыл бұрын
No on je spíš problém s tím, že to ovlivňuje lokální klima, nebavíme se o globálním. Tedy tak nějak se počítá, že v městě a jeho okolí je klima ovlivněné, ale když to v některých státech už pomalu vypadá tak, že je venkov posetý turbínami a saláry tak to začíná být problém. Reálně v Německu už je dost venkovských oblastí, které nechtějí s přidáváním větrníků pokračovat. Harward v USA nedoporučil pokrýt velkou část spotřeby větrnou energii protože by to vedlo ke nárůstu teploty na kontinentu.
@kolacovnik5707
@kolacovnik5707 2 жыл бұрын
@@andrejsnajdr2673 Aby vrtule ovplyvnili narast teploty, je uplny nezmysel. Uz len z pricipu zachovania energie, ide o odobratie energie vetru, ktory sa tym zanedbatelne ochladi a spomali. To spomalenie je vsak smiesne, jeden vacsi kopec spravi vacsiu zadrz. Topole posadene v rade pri ceste su vacsi blokator. Problem vrtuli je nerovnomerna dodavka energie a preto je to nezmysel, prilis ich namnozit. Sposobuju problem stability s elektrickej siete. Staci sa pozriet na posledne dni, ked prisiel vietor nahle, z 0 na dakych 10-15m/s.
@andrejsnajdr2673
@andrejsnajdr2673 2 жыл бұрын
@@kolacovnik5707 Já vycházím ze studií a pokud vím není na toto téma jen jedna. A sice by jste mohl argumentovat, že částice předají část energie a proto se ochladí, ale zapomínáte na to, že vzduch bude zvyšovat svou teplotu od povrchu země, při nižších rychlostech neprobíhá taková výměna tepla, a to se začne od povrchu země zvyšovat.
@kolacovnik5707
@kolacovnik5707 2 жыл бұрын
@@andrejsnajdr2673 Aby malo vyznam zaoberat sa spomalenim vzduchu, museli by sme odstranovat kopce, ktore brania prudeniu. A to, ze brania, staci pohlad na mapu prudenia a satelitne snimky, kde zadrzuju cele oblasti, ako teplotne, tak mracna, zrazkove a i.
@andrejsnajdr2673
@andrejsnajdr2673 2 жыл бұрын
@@kolacovnik5707 Google, vyhledejte si studie a dejte se do čtení.
@19800891able
@19800891able 2 жыл бұрын
- větrné ,,elektrárny'' jsou naprostá pí-ovina . Na této planetě jsou přitom generátory a přenašeče energií již tisíce let . . .A 05:40 to je úplnej shit . (:
@XfaktorHoax
@XfaktorHoax 2 жыл бұрын
No neviem, ale pochybujem že to tak rýchlo bude! Ja mám fotovoltaiku, ale batérie sú veľmi drahé, a malá životnot! Náklady ktoré sa aj tak nevrátia! Na meniči napätia sú straty! Asi to celé vyhodím, zaberá to iba miesto. A slnko každý deň nesvieti! Čistá energia je veľmi drahá, a pokiaľ ľudia na to nebudú mať, bude sa aj naďalej páliť uhlie a plyn. Aj vaše elektromobily tiež môžem srať!
@netrep77
@netrep77 2 жыл бұрын
asi jste si vybral spatneho dodavatele solarni elektrarny, nikdy jsem neslysel od nasich zakazniku vas problem
@SvihlikBurgunsky
@SvihlikBurgunsky 2 жыл бұрын
Hliníkouhlíková baterie je již vyrobena. Bohužel je tzv. v šuplíku. Má x násobně větší kapacitu než lithiová baterie, včetně dosti menší váhy a velikosti.
@bohdaj
@bohdaj 2 жыл бұрын
ved elektromobily v zasade ani ekologicke nie su, ak berieme do uvahy ich vyrobu, potom nabijanie (potrebne mnozstvo elektrarni) ... ..no zda ze s a nami niekto riadne vybabral, ked uz
@zviretniklapil288
@zviretniklapil288 2 жыл бұрын
@@SvihlikBurgunsky Zas jeden, co věří, že zlí kapitalisté schovávají extra vynálezy do šuplíku, místo aby je prodávali a bohatli a bohatli.
@standjel5469
@standjel5469 2 жыл бұрын
Zaleží co mate..pokud 2 panely a baterku z auta,tak to jste za opicema...Obcas si o tom neco prectete,)
@erichkupec
@erichkupec 2 жыл бұрын
U koho se dá objednat! Máte kontakt na výrobce? Prosím odkaz a vřele doporučuji i děkuji!
@martinmaxwell9823
@martinmaxwell9823 2 жыл бұрын
Co to meleš, jaká krize pohonných hmot? Celosvětový zájem o zelenou energii není, je to jen propaganda, aby se točil průmysl. Když automobilky už pomalu končí.
@suchanek86david
@suchanek86david 2 жыл бұрын
koupím 🙂
@vintason
@vintason 2 жыл бұрын
Ty komerční budovy ala fun jsou nesmysl
@jindriskanecasova744
@jindriskanecasova744 2 жыл бұрын
dory den kde se da koupit tento generator 12 a pul kv dekuji
@michaeledgarhorsky1139
@michaeledgarhorsky1139 2 жыл бұрын
💓❤️💓 20 🌵 22 💓❤️💓
@flodurkeng
@flodurkeng 2 жыл бұрын
vibrátor 1Mw 🤣😂🤣
@jansemansky
@jansemansky 2 жыл бұрын
Taky mě jímá hrůza... přesně tak.
@gta5policeactivity898
@gta5policeactivity898 2 жыл бұрын
Prostě pujdu do $ex shoppu koupím vibrátor píchnu ho do země zapnu bum elektrika je na světě 😂
@hudlan
@hudlan 2 жыл бұрын
A co třeba jaderná fůze ?
@jazik7507
@jazik7507 2 жыл бұрын
Tadeáš - přesně....to je budoucnost ale zatím asi problémy s materiály odsouvají realizaci
2 жыл бұрын
@@jazik7507 To je pekne take jsem fanda jaderne fuze, akorat problem je ze se u teho opet vytvari teplo, ktere se snazime omezovat prece. Takze jeste vetsi fanda budu, az jaderky a jaderne fuze nebudou potrebovat chladici veze.
@jazik7507
@jazik7507 2 жыл бұрын
@ - teplo bude při přeměně na energii snad vždycky. Vždyť i vodiče se ohřívají pouze při přenosu energie.....záleží na materiálu, průřezu, proudové hustotě, jaká je frekvence.... supravodiče vyvíjené posledních cca 30let jsou přínos ale v omezeném použití a za jakou cenu....EU se nelíbily 100 a více Watové žárovky , LED jsou dnes skoro všude ale měniče step.down také vyzařují teplo pokud potřebujeme větší svítivost. Nemluvím o LEDkách 3-5-10mm do svítilen ale např.od 30W výše. Dnes jsou LED COB s přímým připojením k 230V bez měniče/elektroniky ale také potřebují chladič. Velmi by mne zajímalo porovnání celkových výrobních nákladů, vlivu na živ.prostředí, možnost levné recyklace a vyzářeného tepla pro 100W žárovku - VS - LED s odpovídající svítivostí. Problém chladicích věží - tepla z nich - řešitelný je ale dneska se téměř výlučně buduje pouze to co v nějakém horizontu přinese zisk. Kdyby takto přemýšlel Jakub Krčín asi by nebudoval velké rybníky.....např.město odkud pocházím má dlouholetý problém se záplavami téměř v centru. O něco se snaží ale....byl jsem na životním prostřebí s návrhem aby výhledově naplánovali vybudování ret.nádrže v jedné lokalitě pro tohle ideální (je tam potok) zhruba v polovině svahu nad městem. A v této lokalitě se navíc stále více staví domy takže bude přibývat velké množství vody naráz. Odpověď - pane vy byste chtěl udělat opatření na 500let..... takže využít dotace na protipovodňové opatření , bagrem prohloubit přirozené koryto potoka,sypaná hráz zpevněná beton.panely......v místě kde není zástavba....je asi příliš práce. To raději za XX milionů budou řešit velkou vodu v centru. A takto se řeší problémy v CR běžně. Ještě že po 2.sv.válce postavili naši dědové tzv.vltavskou kaskádu , přehrady jako Lipno, Orlík, Slapy a další.... dnes kdy se na podobné stavby zaháčkují různí šmejdi a ždímají z toho peníze....vyjde všechno extrémně draho.
2 жыл бұрын
@@jazik7507 Tak zalezi jak moc toho tepla. Jde o efektivitu prevodu z energie ulozene v hmote na tu kterou chceme vyuzit, aby tam vznikalo co nejmene tepla, aby se minimalizovaly emise tepla. Z vytapeni je mozna nejlepsi tepelne cerpadlo, jelikoz to odebira teplo z okolniho prostredi a k tomu jeste vyrobi nejakou malou cast, zalezi na COPu. Pokud by se i tam zvedla efektivita, tak by to bylo jeste lepsi.
@jazik7507
@jazik7507 2 жыл бұрын
@ - beru , jenže u každého systému jsou nějaká lobby. A jak vidíme dnes a denně životnost prakticky všeho se snižuje, neopravuje, nebo výměnou celků,modulů. Jak to půjde dál s t.č si nedělám iluze. Je fakt že v poslední době chce EU tlačit výrobce k zaručené opravitelnosti ale moc tomu v reálu nevěřím. Poměrně dost lidí kteří se pohybují v solárním byznysu stranou přiznají že třeba solární panely jako firemní řešení se prakticky nezaplatí. Vyrábí se prakticky ve všech odvětvích stále větší objemy výrobků aby se velmi rychle vrátily do sběrného dvora...... tímto způsobem Zemi budeme ohřívat stále více a více....nehledě na Greendeal
@davidjanda7777
@davidjanda7777 2 жыл бұрын
Čau
@vacllav
@vacllav 2 жыл бұрын
Zajímavý, to jsem ještě neznal > Ale co ten příšernej chemtrails na některých záběrech ? :o((((((
@edyja4697
@edyja4697 2 жыл бұрын
Ta vibrační mi přijde skvělá.
@janbrychta6454
@janbrychta6454 2 жыл бұрын
Jasne ti ptaci leti cumej na video a tak narazi do lopatky😀😀😀 a netopyr??? To snad nee😀😀 myslim ze ma neco vic v hlave nez my a uhne😀😀😉 jinak dobry video👍👍🐥
@dusandomanying.2702
@dusandomanying.2702 2 жыл бұрын
Omyl, lopatka, ktorú vôbec nepoznajú aktívne narazí do nich. Pri lete pozdĺž vrtule by ste ju včas nezbadal ani vy s priestorovým videním, ktoré vtáci nemajú. Aby vtáci nenarazili do vedenia VVN, vešajú sa na vrchný drôt veľké ľahké gule. Tie sú tam na to, aby vtáci nenarazili do vedenia a videli ho pri lete z každej strany.
@vladimir66cz45
@vladimir66cz45 2 жыл бұрын
@@dusandomanying.2702 ty koule (bilocervene) jsou hlavne nad silnicemi a je to pro vrtulniky, ktere tam pristavaji k nehodam.
@erichkupec
@erichkupec 2 жыл бұрын
7:12 dúfam, že chemtrails ku ich chodu, nie sú za potreby!
@777sammael
@777sammael 2 жыл бұрын
Super ... Keby boli napr. 3 metrové kusy Vortex bladeless za cca 500 EUR, to by bola paráda. Dalo by sa ich takto kúpiť viac a vyrobená energia by sa spočítala exponenciálne. To je fakt zaujímavé ....
@stanislavselic9405
@stanislavselic9405 2 жыл бұрын
Dokonalé. Kdyby naše země dala svoje prostředky do debilní nezvladatelné jaderné energie sem, udělá mnohem líp. jenže my jsme mudrlanti až na půdu, pořád zaostávající knedlíci, na všechno nové jen brblající, líní se učit...
@tkdr7373
@tkdr7373 2 жыл бұрын
Wow! Úžasná vec! A Rusko je týmto vynálezom v zadku. .....konečne.....
@martaterpakova8009
@martaterpakova8009 2 жыл бұрын
A ty kde.
@tkdr7373
@tkdr7373 2 жыл бұрын
@@martaterpakova8009 Trafená hus zagágala, však súdružka? :)) Som rád že sa pajedíš. :))
@Pidalin
@Pidalin 2 жыл бұрын
vypadá to pěkně, ale aby to nebylo jako s těma zázračnejma bateriema co budou už 10 let za rok na trhu
2 жыл бұрын
HE3DA akumulátory jaké svět neviděl... 😂
@grastmast
@grastmast 2 жыл бұрын
@ na HE3DA sem byl zvědavý. Smutný jak to dopadlo
2 жыл бұрын
@@grastmast To i já, zatím to vypadá jako podvod, ale už si v ČR zvykám, nic pořádného už tu asi nevznikne...
@atop9124
@atop9124 2 жыл бұрын
@ vznikne pořádný bordel kupříkladu :-D
@Pidalin
@Pidalin 2 жыл бұрын
@ tady nejde jenom o nás, ty zázračný baterie slibuje každej rok 10 firem, ale vždycky hrozně nadhodnocujou jejich vlastnosti a ignorujou, nebo ještě pořádně neznaj jejich zápory který nakonec třeba převážej při pokusu o uvedení produktu na trh. Že někdo dokáže vyrobit prototyp baterie která je mnohem lepší než současný li-ionky, o tom nepochybuju, ale jestli je možný to vyrábět sériově a za kolik, to už je věc jiná
@harso001
@harso001 2 жыл бұрын
Video typu: keby bolo keby. S oboma spomínanými technológiami je spojené množstvo problémov a nie je možné ich v podstate nejak jednoducho vyriešiť. Napríklad rezonančná frekvencia, ktorá zničí stavebnú konštrukciu. Nikto normálny by si to na dom nenamontoval. Veľkosť zariadenia tiež nebude malá. Ak by ste chceli výkon napr. 1kW viete si približne vypočítať aj so stredoškolskou fyzikou. Dĺžka páky, sila na ňu pôsobiaca a frekvencia kmitania. Nehovoriac o tom, že vietor pri zemi fúka všelijako a potrebovali by ste to mať na streche alebo na stožiary. Nie je tu miesto sa o tom ďalej rozpisovať, takže za mňa možno tá priemyselná inštalácia s výškou trebárs tých 150m. Aj to si nie som istý, či by si to samo nerozdrbalo základy.
@veny9213
@veny9213 2 жыл бұрын
Nic z toho nepotřebujem a nic z toho není schopno uspokojit naší potřebu energie. Již před tisícovkama let,dokázali naši předci zvednout tísíc tun žuly do vzduchu pomocí zvuku,zpěvu a hudebních nástrojů. To znamená zdroj čisté nevyčerpatelné energie zdarma. Tohle všechno JE, větrné, fotovoltaické, to všechno protlačují Edisonovo potomci, zločinci. Jinak už by lidstvo nejméně 50 let mělo elektřinu zadarmo, čistou a kolik jen chce.
@veny9213
@veny9213 2 жыл бұрын
@Vitezslav Fiala Ale dokázali. Nic špatně pochopeno není. Víme přesně jak se to dělá, protože mniši v Tibetu to stále umí, a bylo to natočené i na kameru. Zvokové vlny jsou pomocí speciální křemenné mísy děleny na mikrovlny a ty obratí polaritu krystalů křemene, tak že se od Země odpuzují, protože mají stejný náboj.
@veny9213
@veny9213 2 жыл бұрын
@Vitezslav Fiala Zabavilo ho Britské muzeum v rámci "národní bezpečnosti". Zbyl pouze deník výpravy,ale ten uplně stačí protože je v něm všechno do detailů popsáno.
@veny9213
@veny9213 2 жыл бұрын
@Vitezslav Fiala Jo podívej se na videa u Tomáše, na kanálu Užasný svět záhad. V jednom videu tam přesně vysvětluje jak se ta levitace provádí, podle deníku. A dává tam všechny odkazy, jména, je tam prostě všechno co tě zajímá. Najdi si to video je staré tak měsíc nebo dva.
@alexandrmacek
@alexandrmacek 2 жыл бұрын
Ty nové vibroše vypadají opravdu slibně. Mám jen 2 připomínky: 1) Dnešní větrníky mají ještě jeden nedořešený problém a tím je jejich relativně krátká životnost a s tím spojená likvidace - ekelogický zdroj energie vytvořil další ekoproblém. 2) Cituji z úplného závěru videa: Upustit od od nebezpečných, či ekologicky závadných jaderek a vodních elektráren. Může mi autor vysvětlit, čím jsou jaderky a vodní el. nebezpečné a ekologicky závadné?
@lolnickaify
@lolnickaify 2 жыл бұрын
U JE bych to viděl na problematiku vyhořelého paliva, pro které stále není zpracování nebo jiné využití a u obou riziko havárie s vážnými následky, a to ať už protržení hráze nebo únik radiace. Předem píšu že jsem nakloněn JE, narozdíl od větrníků a soláru jejichž životnost je nízká a využití...no řekněme že problematické díky nespolehlivosti dodávání energie do distribuční sítě.
@alexandrmacek
@alexandrmacek 2 жыл бұрын
@@lolnickaify No jo, ale,když to vezmeš touhle optikou, tak je nebezpečný si i sednout do auta, nebo otevřít lednici. Když jsem na tohle téma nedávnou poslouchal Danu Drábovou, tak tvrdila, že uložení vyhořelehé paliva z jaderek se dnes dá už bez problému bezpečně řešit a myslím, že Finové a Švédi to mají zvládnuté na jedničku. Co se týče poslední velké havárie v Černobylu, podle filmu to bylo jasné lidské selhání. Podle nepotvrzených/konspiračních informací se tam tenkrát odehrávaly jakési experimenty a ty se vymkli kontrole. Co se týče Fukušimi, je to problém, ale rozhodně se to nedá brát, jako selhání dané technologie. Zemětřesení nadělá rotiku se vším, co stojí na zemi.
@2008norak
@2008norak Жыл бұрын
Je to všechno zajímavé, ale než se podaří procpat technologií do ČR ta já budu přinejlepším na vozíku 🤷🏻😕
@georgedvorak9481
@georgedvorak9481 2 жыл бұрын
O Vertexu Tacoma se píše od roku 2014. Když je to tak fantastický nápad, proč už dávno není v prodeji ta 4 kW verze pro rodiny? Co je na tom tak složité, že to dodnes není na trhu?
@NacchiCZ
@NacchiCZ 2 жыл бұрын
proc asi...Aby se platilo gigantum energie. I motor na vodu taky existuje a konstruktera uplaceli miliardou, aby to nepublikoval svetu a pak poodmitani byl nalezen a dan do dreveneho saka pod zem. A co si myslite , ze dela farmacie ? To stejne jako tito magnati.
@NacchiCZ
@NacchiCZ 2 жыл бұрын
@Vitezslav Fiala nekde bylo videjko na youtubku pred lety to jest vic jak 10 let.. Ale jak urcite vis co se nehodi to se maze... jako archeologum velke kostry lidi se likviduji apod. Ale kdyz budes cilene hledat, tak najdes. Dotycny bobik si to nechal i patentovat ackoliv mu neverili, ukazal jak to funguje a predelal auto. A jak jsem psal nejaky ten rok premlouvani magnaty ho nasli zavrazdeneho. Kdyby jste nebyl liny, tak uz to davno guglite a hledate a neptate se na dukaz me, ale na toho konstruktera.
@Ka222Mil
@Ka222Mil 2 жыл бұрын
@@NacchiCZ ked nie si lenivý, nájdeš kopu správ aká plochá je Zem !
@NacchiCZ
@NacchiCZ 2 жыл бұрын
@@Ka222Mil a nebo duta Zeme o tom je jeste vic zprav :) ale nepodepsali se, aby bylo videt pocet dutych hlav :D
@vladimirferdas5250
@vladimirferdas5250 2 жыл бұрын
@Vitezslav Fiala Nechtel by jste aby vam ho sel hned namontovat? Vzdelavejte se a patrejte v chytrych knihach.
@Renuntius_BRICS
@Renuntius_BRICS 2 жыл бұрын
Jo, kapky vody.. A Baktérie?
@ivanhrdlicka7827
@ivanhrdlicka7827 2 жыл бұрын
Nemá to chybu ale aby to bylo povoleno korporacemi !
@NacchiCZ
@NacchiCZ 2 жыл бұрын
Vsak to bude, ale az oni pak my, mozna
@robertchutney
@robertchutney 2 жыл бұрын
Ktere ameriky?
@davidbartos1889
@davidbartos1889 2 жыл бұрын
Jaká je cena?
@Orion46070
@Orion46070 2 жыл бұрын
Projekt spoj do palky ide voda okolo sito a zvýšiť výkon kladné nabite sýto kladné nabitá voda na vrchole palky zvýši kyneticky efekt a mame nárast energie.
@romanoromano197
@romanoromano197 2 жыл бұрын
už som myslel že nič horšie pre scenériu krajiny ako Veterné Turbiny sa nedá vymysleť ...a ejhle! ...ViBRATOR 24.hodin NonStop
@pepafly100
@pepafly100 2 жыл бұрын
Musí foukat a nebydlet v údolí . Svítit jen přes den .
@koblizek-gz4ts
@koblizek-gz4ts 2 жыл бұрын
Pěkný den všem přeji 😁
@malejpindik8733
@malejpindik8733 2 жыл бұрын
I tobě:)))
@atop9124
@atop9124 2 жыл бұрын
dobrou noc kobliho
@jaroslavvacek9918
@jaroslavvacek9918 2 жыл бұрын
Docela dobrej nápad, ale mám obavu o funkčnost v našich klimatických podmínkách, trocha sněhu a mrazu a je po vibracích
@zviretniklapil288
@zviretniklapil288 2 жыл бұрын
Sníh odfoukne vítr, námraza se otřepe. I když je fakt, že je-li součástí té záležitosti voda (spíš mlha, řekl bych), tak bych na to na horách moc nespoléhal.
@vaclavplachta6539
@vaclavplachta6539 2 жыл бұрын
A kolik jste v posledních letech zažil sněhových a mrazových dnů!
@helenamartincova7912
@helenamartincova7912 2 жыл бұрын
Super video, dík
@Nuarach
@Nuarach 2 жыл бұрын
kde si to mozem uz kupit? 😁😁
@peterkrasnansky5100
@peterkrasnansky5100 2 жыл бұрын
Super nápad 👌👌👌👌🙂
@otosliviak1930
@otosliviak1930 2 жыл бұрын
Zobud sa
@vimana6226
@vimana6226 2 жыл бұрын
Já osobně jsme byl třikrát u větrné turbíny 10 metrů dlouhé s kokpitem nahoře a toto vetrné křídlo vyrábělo obrovské nevyčerpatelné zdroje energie. Málem jsem pořídil fotografii obyčejným fotákem.
@frantiseknovak4484
@frantiseknovak4484 10 ай бұрын
To je právě průšvih "větrníku", Zdánlivě je super. Při reálném součtu již jistých negativních efektů, jste patrně kolem nuly. Jednak je tu DOST zásadní otázka, co udělá, když se z větru odebere nemálo energie. Například kam dopadnou jím nesené srážky. Jasně, jedna směšná vrtulka nezmění nic. ale co udělá ve videu viděná pláň desítek 200 m vrtulí? Druhá věc: Zvířata se od toho drží dál. Nebo ze super zvuků z tohoto "eko" počinu rovnou chcípají. Lidem to údajně nevadí. A pak jsou tu otázky řekněme technické. Tvrdí se, že "to" produkuje elektřinu zadarmo. Ale s oblibou se jaksi zapomíná zmínit, že vybudování nemálo energie stálo. Akorát ne ve formě elektřiny, ale třeba uhlí, na vytavení kovu a výrobu betonu, do kterého je to zasazené. Uhlí, kterého se ty tuny a tuny mohly stejně tak rovnou prohnat SKUTEČNOU elektrárnou. Řiditelnou. A pak je otázkou cena. Ano, v přepočtu na instalovaný výkon vypadá skvěle. Jenže statistika je neúprosná. Běžně to vychází na třetinu. Tedy megawatová elektrárna vám za den (24 hodin) nedá 24 MWh, ale kolem osmi. No a teprve teď nadchází ten totální megaprůser (s prominutím, nevím jak to popsat slušně) s tím, kdy a jak je vyrobí a co stojí, abychm je mohli použít tehdy a tam, kde potřebujeme. Odebrat přednostně "zelenou" elektřinu z vrtule, protože zrovna teď náhodou fouká a místo toho jí neodebrat z rozjeté uhelky (která ale čoudí dál) není eko, ale totálně na hlavu. A aby ta megawatová vrtule (co dá za den 8 MWh) měla úložiště alespoň tak 4 MWh, je jednak drahé a dvak je to ekologická zátěž jako prase. (ve jménu ekologie a zelenosti vyhladíme přírodu. Hej hej, jupí.) A navíc stále zůstává nutnost mít skutečné elektrárny v záloze. Nebo holt nemít, ale být připravený v případě, že je pod mrakem a nefouká velmi brutálně omezit spotřebu. Odříznout průmysl a když to nestačí, odříznout i dopravu. A v zimních měsících patrně odříznout vše kromě vytápění. A i to bude prostě "kolektivně" omezené. Vemte si dva svetry, doma bude 10C. Protože jsme "zelení" a není čím to doplnit. PS: A vámi zmíněné 10m křídlo opravdu nevyrábí "obrovské množství" energie. Vyrábí naprosto směšné množství. Odpočítejte, co stálo vytavit kovy. Co stálo vypálit cement a vápno. Co stálo vyrobit polovodiče na měniče. (jaké totální prd vydrží měniče) co stálo vyrobit baterky, které tomu vůbec dovolují fungovat. Jak děsivě rychle to ty baterky oddělá. Dopočítejte k tomu, že tantal na kondenzátory má celosvětově jediný zdroj. Doly v Kongu. Využívající otrockou práci. Minimálně půlka využívá dokonce dětské otroky. Stále máte dojem, že je taková šaškatrárna výhodná, zelená a morální? (Oproti jaderce, která vám sice ročně udělá 100 tun vysoce nebezpečného odpadu, ale JEN 100 tun. A jede na ní spolehlivě čtvrtina státu.)
@tomzdarsky
@tomzdarsky 2 жыл бұрын
Skvělé video .
@gabrielmavrochifalos4782
@gabrielmavrochifalos4782 2 жыл бұрын
EOLIAN GENERATORS CAN, T GIVE ENOUGH MECANICAL LABOUR(L) P/T) BUT CAN GIVE IMPULSE, MVA, CAN IMPROVE QUALITY FACTOR, REACTIVE ENERGY, THEY CAN BE USED FOR COMPENSATION☦️👻
@gabrielmavrochifalos4782
@gabrielmavrochifalos4782 2 жыл бұрын
I WORK IN A RUDIMENTAR POWER PLANT🌩️☦️
@pepafly100
@pepafly100 2 жыл бұрын
Nemáte někdo odkaz na článek nebo jiný zdroj . Díky !!!!!!
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 2 жыл бұрын
Ďakujem za zaújmavé video!
@hanahanapospichal855
@hanahanapospichal855 2 жыл бұрын
Tak to je super nápad, ale bohužel naše vláda než se rozhoupá budeme jako ve středověku.
@matejpetrus4582
@matejpetrus4582 Жыл бұрын
Pandora TV, si super
@luwi22
@luwi22 2 жыл бұрын
Pecka
@Midian363
@Midian363 2 жыл бұрын
Zaujímalo by ma či taký vibrátor na streche domu... nepriťahuje blesky?
@NacchiCZ
@NacchiCZ 2 жыл бұрын
spise to bude pritahovat zeny.
@NacchiCZ
@NacchiCZ 2 жыл бұрын
@Vitezslav Fiala Teoreticky skala taky ne a ani strom teoreticky a uderi do nej blesk. Jde spise o to, ze muze prenaset nabite castice povrchu zeme stejne jako i jine objekty. Jasne kov lepe vede svod, ale mezi nama vetsinou si blesk nachazi vyssi objekty. Urcite v okoli bude navic nejaky hromosvod jak jej zname, ale muze se stat, ze by t sklouzlo... Pocitejte s tim, ze dest, kdyz se propoji se zemi, tak to muze krasne vodit.
@tomaskonopac9431
@tomaskonopac9431 2 жыл бұрын
Je to OK a teď jen otázka požaduji odkaz na shop kde to koupím na svůj domeček .
@d0m1nu27
@d0m1nu27 2 жыл бұрын
Proč nemůžeš alespoň jednou mluvit jako člověk a ne jako robot, a vydat alespoň jedno video které není plné nepravdivých sraček.
@krystofpustka8392
@krystofpustka8392 2 жыл бұрын
Co Se stane Teda když do baráku zasáhne blesk. Ta elektřina viskratuje generátor protože bude kostra generátoru bude viš něž Hromosvot//bleskosvod
@tomasmelis1934
@tomasmelis1934 2 жыл бұрын
Pred generátor sa inštaluje také lacné zariadenia, ktoré slúži ako poistka. V prípade zásahu bleskom zastaví prúd a ochráni generátor a ostatné zariadenia v systéme. Samozrejme blesk to zariadenie zničí a treba ho vymeniť no cena je zanedbateľná.
@michalzeleny895
@michalzeleny895 2 жыл бұрын
Hele experte povím ti pro tebe šokující info. 1) Píše se vYZkratuje ne vISkratuje! 2) Píše se vÝš ne vIš! 3) existují věci jako svodiče přepětí které svedou blesk do země. Běžně se používají v počítačích, televizích, nabíječkách nebo domovních rozvaděčích. Jinak bys měl po počítači po první bouřce! Takže se nic nevISkrazuje!!!
10 Kamenů, Kterých Byste se Nikdy Neměli Dotýkat Rukama
13:46
From Small To Giant Pop Corn #katebrush #funny #shorts
00:17
Kate Brush
Рет қаралды 69 МЛН
Пришёл к другу на ночёвку 😂
01:00
Cadrol&Fatich
Рет қаралды 11 МЛН
Миллионер | 1 - серия
34:31
Million Show
Рет қаралды 1,8 МЛН
Jak vznikly mega trucky: Freightliner, Peterbilt, Kenworth
15:41
Free energy generátor 10kW - odhalení podvodu!
14:37
amperak
Рет қаралды 318 М.
Seriál - Jak to funguje: solární elektrárna
14:44
Akcelerace Electric
Рет қаралды 4,2 М.
Proč Japonci Razí Díry v Horách za Miliardu Dolarů?
15:22
Pandora TV
Рет қаралды 163 М.
From Small To Giant Pop Corn #katebrush #funny #shorts
00:17
Kate Brush
Рет қаралды 69 МЛН