Про Персні влади, синдром каченяти і закони кіноіндустрії

  Рет қаралды 614

Postcultura 101

Postcultura 101

Жыл бұрын

В сьогоднішній передачі будемо говорити про новий телесеріал по всесвіту Толкіна - "Володар перснів: Персні влади", закони і принципи роботи кіноіндустрії, як риночок вирішує все, про "Варяг" Роберта Еґґерса, нове глобальне кіно і синдром каченяти.
*
Якщо вам сподобалося це відео - підтримайте канал лайком і підпискою.

Пікірлер: 15
@himars_o_O
@himars_o_O 2 ай бұрын
Vielen Dank, war schon wieder sehr interessant und professionell vorbereitet. Das Video hat auf jeden Fall einen Like verdient.
@allmor
@allmor Жыл бұрын
Чудова конструктивна викладка матеріалу/роздумів. Дякую за матеріал. Поширю його, сподіваюся, що дасть вам трохи підписників.
@postcultura1012
@postcultura1012 Жыл бұрын
Дякую і Велике дякую за поширення)
@myfavouritenickname
@myfavouritenickname Жыл бұрын
Колись, ще в дитинстві, дивився трилогію ВП по ТБ. Звісно що трилогія дуже сподобалась. Потім, подивився трилогію Хоббіта, і вона зайшла не менше, ніж трилогія ВП. Один тільки Мартін Фріман чого вартий, і зіграв він свою роль, як на мене - ідеально. Ну і потім, я прочитав вже самі книги, що звісно розкрили дуже багато деталей, які не те, що були тільки частково показані у фільми, а й навіть не згадані. А от серіал... Навколо нього сформувалась вже своя атмосфера, з негативним присмаком. Я певною мірою, опинився у інформаційній бульбашці, коли за рік-два до цього, я тільки й читав новини, в стилі "не по канону", "у фільмі багато чорних, яких не було в оригіналі", "вигадані персонажі, яких не було в книгах", і т.п., що сформувало думку, ніби серіал мені завідомо не сподобається. Тому навіть не знаю, чи починати його дивитись, чи ні )
@postcultura1012
@postcultura1012 Жыл бұрын
Мені особисто серіал сподобався, але я всеїдний. Навіть думаю в майбутньому передивитися по чотири серії в ряд в рамках хронометражу розширеного ВП або всю епопею (всі сезони) одним марафоном)
@user-zw1kv8yc5j
@user-zw1kv8yc5j Жыл бұрын
Серіал як серіал. Ельфи мали бути красивішими.
@user-oi5ot3jn6t
@user-oi5ot3jn6t Жыл бұрын
Велике дякую за файне відео, ніби хтось озвучив мої думки. Тільки мені здається, що такий повільний темп є проблемою. Дуже важко чекати на нову серію з нетерпінням, коли попередня була повільна і не містила розвитку. Але я маю таку проблему з будь-якими серіалами))) А по-друге, зі злими рейтингами 50 годин хронометражу можуть попросту не відбутися
@postcultura1012
@postcultura1012 Жыл бұрын
Так, найгірше що може статися з проектом - це якщо перший сезон провалиться і йому поріжуть бюджети - тут надія тільки на те що в проект вже вкладено дуже багато коштів. Мені дуже б хотілося побачити цілісну 50 годинну епопею, типу там перших 10 серій спокійна зав'язка аля Братерство персня, потім 25 серій - двох фортець з наростаючими масштабами, і поступовим наростанням напруги і епічності, і в кінці 15 серій епічних битв як в Поверненні Короля)
@olyakapush7355
@olyakapush7355 Жыл бұрын
З серіалом у мене не склалось. Я не фанатка, і надій не покладала. Але в таких випадках мій обсесивно-компульсивний розлад виручає, і я змушую себе додивитись. А тут - просто не знайшла жодної художньої цінності. Тільки вторинність, відверто слабка акторська гра, про сценарій мовчу. Тут і про канон не йдеться😅
@ihorhorbach147
@ihorhorbach147 Жыл бұрын
Знаєте, я прихильник творчості Толкіна і почав знайомство із ним спочатку через дві трилогії, а потім всі книги, що видані українською. Останні для мене - ідеал, зрозуміло чому, трилогію ВП дуже люблю, а от Гобіта не дуже. І, здавалося б, я мав сприймати серіал занадто критично і з призми трилогій і усіх книг - синдром каченяти, про який ви й кажете. Але ні. Я адекватно сприймав заяви творців серіалу щодо зміни хронології, каст, недотримання канону тощо, потребу для того, аби вигадувати нових персонажів і нові сюжетні гілки і те, що права вони мають лише на книги ВП із додатками. І саме з цієї призми я й сприймав серіал. І все одно я не можу сказати, що він мені подобається. В ньому можна знайти щось хороше, щось приємне, якісне, емоційне, такий собі пунктум Ролана Барта, але цього мало. Більшість - це щось банальне, не дуже цікаве, не толкінівське і дуже дуже багато гарної картинки. Зміна хронології все одно для людини, яка читала книги, дуже дивно сприймається, особливо в останніх серіях, бо вони грубо порушили причинно-наслідкові зв'язки. І дуже-дуже-дуже багато всього просто вигадано або взято з чернеток (на які, здавалося б, не має бути у них прав) і перероблено - це не лише персонажі, сюжетні лінії, але й концепції, глобальні події тощо. І як таке сприймати, якщо це порушує логіку і метафізику Арди? І є ще один момент, який мене вразив. Чомусь дизайнерам прийшло в голову туди вставити ілюстрацію з реального середньовічного манускрипту, хоча світ Арди є окремим, в ньому мав би сформуватися свій художній стиль (конкретно в Нуменорі), це взагалі парадокс виходить. Хіба всесвіт Толкіна з його масштабністю і пропрацьованістю не заслуговує на те, аби намалювати щось нове і унікальне з бюджетом в 500 мільйонів доларів? Окрім цього, з кінематографічної точки зору він наповнений суто голівудськими штампапи, тропами, які ну дуже набридли. Я багато чого міг би ще сказати з критики, але сенс? І звісно, що я ідеалізую книги, звісно в мені є синдром каченяти. Але я готовий сприймати нові продукти по Толкіну, я б хотів ними насолоджуватися, але з цим серіалом все поки що якось сумбурно і важко. Є моменти, все ж, якими я насолоджуюсь, але, як я і казав, їх не так і багато.
@postcultura1012
@postcultura1012 Жыл бұрын
Дякую за розлогий коментар. На скільки я розумію проблема полягає також в тому що, в сценаристів дуже складна ситуація з правами, права на Сильмариліон їм не продали (тут нащадків Толкіна можна зрозуміти), в Джексона їх також не було і це також позначилося на ВП, але якщо в Джексона була готова книжка то тут сценаристи можуть відштовхуватися тільки від додатків і чернеток, але при цьому, як і Джексон, не можуть зображати нічого що давало б привід подати на них в суд за те що це вкрадено з Сильмариліон (тобто якщо чогось немає в ВП, додатках і чернетках але є в Сильмариліоні зображати це вони не можуть), зверху на це накладаються обмеження від ВП і Хобіта, адже необхідно все зробити так, щоб на них не подали в суд Ворнери за те що вони використовують їхні кінотрилогії - в такій ситуації треба проявити розуміння - ситуація для сценаристів дійсно складна, можна хіба порадіти за юристів які на роботі замість читання нудних паперів будуть читати Толкіна і сценарії)
@ihorhorbach147
@ihorhorbach147 Жыл бұрын
@@postcultura1012 звісно, що в сценаристів складна ситуація, і я їм в цьому співчуваю, бачу, що вони читали дуже багато матеріалу, можливо й томи Історії Середзем'я. Але, все ж, деякі зміни канону я вважаю невмотиваними достатньо або взагалі навіть з огляду на ситуацію з правами. Ну і напевно великі боси амазону доклали свою руку до чогось, і з цим нічого не поробиш, грошики ж їхні. А щодо трилогії Джексона, то там, як на мене, немає значних порушень концепцій світу Толкіна, лише якісь епізоди, Том Бомбадил, характери тощо, але, звісно ж, і ця трилогія не без гріха. І дякую вам за хороше відео!
@user-lp2ey8mg4t
@user-lp2ey8mg4t Жыл бұрын
Відчувається потужна база автора. З позицією його трішки не згоден, бо це конформізм. ВП Джексона , в першу чергу, хороший фільм. Затянутість першої частини? Сюжет і драматургія(+добротний екшн кожні 15хв) тримали глядача. Серіал же вторинний (у всьому), і банально нудний. Політкоректність не біда, але у випадку готового Лору, її потрібно обгрунтувати. Чому Робін Гуд з Костнером міг це зробити, а Відьмак ні? Тут те саме. Хобіти та ельфи- без проблем(побудемо конформістами). Але гноми?? Колір шкіри це буквально робота сонця. Темношкірі гноми- це явна ознака лінивих або безтолкових авторів. Логіка? Причинність? Рекомендую послухати американських авторів, що підіймають питання якості сучасних контент-мейкерів. Там все стає доволі зрозуміло
@postcultura1012
@postcultura1012 Жыл бұрын
Дякую. Ну фломастери на смак різні, а можливо я просто всеїдний і поблажливий)
@Sasha_Grosh
@Sasha_Grosh Жыл бұрын
Не понимаю, нафиг, вообще эту муть. Ну был относительно неплохой сериал. Куча фанов. Потом сняли полит-корректную пародию. Не меньше фанов. Но вся эта трусня не имеет ни малейшего отношения к книге Толкиена, которая сама фуфло. Я, слава всем богам, прочитала книжку вперед, и восприняла как должное, ну нормальный типа фэнтэзи талмуд. Интрэсно, но ничего сюпер-пюпер. Откуда эта вся псевдо-религия и псевдо-идеология, бог вас хранит придурков .
How to open a can? 🤪 lifehack
00:25
Mr.Clabik - Friends
Рет қаралды 14 МЛН
SHE WANTED CHIPS, BUT SHE GOT CARROTS 🤣🥕
00:19
OKUNJATA
Рет қаралды 9 МЛН
How To Choose Ramen Date Night 🍜
00:58
Jojo Sim
Рет қаралды 55 МЛН
Коротко про світогляд
3:11
Aliona Romanova
Рет қаралды 807
Не нужно бояться метановой бомбы, она хорошая!
14:14
БОРИС БОЯРШИНОВ СО ДНА НАУКИ
Рет қаралды 866
How to open a can? 🤪 lifehack
00:25
Mr.Clabik - Friends
Рет қаралды 14 МЛН