PROČ TROJKAŘI PORÁŽÍ JEDNIČKÁŘE?

  Рет қаралды 16,910

Kirill Juran

Kirill Juran

Күн бұрын

Пікірлер: 84
@wujido20
@wujido20 4 ай бұрын
Přijde mi, že to o čem mluvíš je jen survivorship bias a helání důvodů, proč zrovna ti "přeživší" z nějaké skupiny "přežili". Souhlasím s tím, že tradiční škola v nás zabíjí spoustu věcí, ale když se podívám na běžnou třídu, tak vyloženě jedničkářů je tam v zásadě minimum a těch +- trojkařů je tam většina. Vybrat si toho jednoho, který je zrovna úspěšný a zkoumat jeho vlastnosti nemá podle podle mně moc společného s tím jestli je to zrovna jedničkář nebo trojkař, ale spíš s tím jestli má zrovna ty vlastnosti, o kterých mluvíš.
@krystoftomko3961
@krystoftomko3961 4 ай бұрын
Dle vaší reakce to vypadá jako kdyby z vás mluvil uražený jedničkář, co je naštvaný za to, že neni tam kde by chtěl být. To o čem mluví Kiril je prostě statistika. Né nadarmo o tom mluvil již Kiyosaki - ikdyž mnoho věcí co Kiyosaki říká, tak neni moc pravda, ale v tom, že jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu, v tom statisticky pravdu má.
@frantisekpupik9131
@frantisekpupik9131 4 ай бұрын
Nejaký iný "argument" ty urazený trojkár? Podľa mňa to vôbec nezáleží na známkach ale ľudia sa delia na tvz. thinkers a doers. Jední stále premýšľajú nad niečím ako to spraviť a nikdy nezačnú. Druhí idú rovno do toho a buď to vyjde alebo nie...
@patrikpavlikrsc
@patrikpavlikrsc 4 ай бұрын
@@krystoftomko3961​​⁠​⁠vobec mi jeho komentar nepripada ako komentar niekoho urazeneho. praveze ma pravdu. neni to o znamkach. je to o povahe a vychove. mam brata, ktory ako 3 rocny vedel hrat sach. v prvaku na strednej mu prisiel papier z Karlovej univerzity, ze ho beru bez prijimaciek. napokon sa na skolu vykaslal a dnes je velmi uspesny podnikatel. a ked si premietnem nase detstvo, tak naozaj je to o tom, ako nas vychoval otec (samozrejme aj mama). naucil nas ucit sa, naucil nas prezit v prirode len s nozom, naucil nas technicke veci, fyziku, chemiu, naucil nas obchodovat a vyjednavat, naucil nas medziludske vztahy, atd atd… ini to “stastie”nemali. ide o subor zrucnosti a schopnosti. a ako pise “kolega” vyssie. je len statistika, ze je viac priemernych a podpriemernych ludi… preto ak zo 100 ludi je 10 uspesnych vdaka vychove a povahe, tak statisticky su to dvaja jednotkari vs. zvysok.
@budhaoneworld
@budhaoneworld 4 ай бұрын
Přesně
@pavelvalenta2426
@pavelvalenta2426 3 ай бұрын
​@@krystoftomko3961jaká statistika? Nějaký zdroj?
@filipjarolimek6212
@filipjarolimek6212 4 ай бұрын
Na málokteré video klikám tak rychle, jako na to Kirillovo❤😄
@janprazak2240
@janprazak2240 4 ай бұрын
Díky za video, hned se mi vybavil tenhle citát. "We do this not because it is easy but because we thought it would be easy."
@nickfasfasd
@nickfasfasd 4 ай бұрын
Zajímavé zamyšlení, pár poznámek za mě: 1 - Ta základní teze, že trojkaři porážejí jedničkáře, subjektivně za mě neplatí. Když se zamyslím nad gymplem, ti, kteří byli fakt špičkoví, i dnes dosahují špičkových výsledků. Největší "jedničkářka" je vědkyně v týmu nobelisty, další špičková advokátka atd., prostě je to cca tak, jak by člověk čekal. Výjimky existují, většinou to souvisí s tím, kdo ty jedničky více vydřel a kdo byl chytrý. Pokud je někdo v dospívání chytrý a má vhodné osobnostní rysy, pokud nedojde k nějaké mimořádnosti, uspěje i dále v kariéře, je to poměrně deterministická oblast. Osobní život je v tomto mnohem nelineárnější. 2 - Podnikání je pro "blbce", často i "hlupáky". Většina podnikání nevyžaduje být nijak geniální, spíše je třeba vytrvalost. Extra chytří lidé vyniknou ve vědě či inženýrských disciplínách. Na podnikání tohle potřeba není, jde o exekuci a tam příliš vysoká inteligence spíše překáží. Myslím, že jsi to dobře vystihl - "blbec" spíše bude dělat větší množství pokusů a neuvidí tolik variant, což je rychlejší a tedy úspěšnější cesta ve většině podnikatelských situací. 3 - O podnikání v Česku to platí dvojnásob. Jsme prostě příliš malý trh na to, abychom fungovali efektivně. Ve velkých kompetitivních trzích (USA) je taková konkurence a zároveň dotek s naprostou špičkou oboru, že i třeba ve startupech musejí být vítězové extra chytří. Tam dává smysl to "vymyslet nejlépe". U nás tohle nefunguje - můžeš dělat všechno perfektně, ale pokud zůstaneš na českém trhu, klidně tě převálcuje někdo s horším produktem i byznysem třeba jen vlivem náhody, sympatií nebo kontaktů na správných místech. Často rozhodnou o úspěchu jednotlivé zakázky či dotace. A na sociologické úrovni je to ještě podpořeno tím, že české prostředí adoruje průměrnost - historicky kdo vystrčil hlavu, o ni přišel. :D Proto česká společnost nemá ráda velké vize, silné ideologie a myšlenky, brání se nadchnout pro něco většího. Vila za městem a klid raději než měnit svět - a na to opět je lepší pragmatická obchodní taktika než snaha o špičkovost.
@zoufalyotec
@zoufalyotec 4 ай бұрын
Ono jde o určitou bezohlednost v podnikání (tedy tah na bránu, jak se rádo říká) ... například plnění do prázdných lahví vody z vodovodu a prodávána jako minerálka, mě by to nenapadlo, jeho ano :)
@insidr5552
@insidr5552 4 ай бұрын
@@zoufalyotec Železitá nebo Olověná, záleží jaký máš doma trubky :-))
@kamilbrousek5682
@kamilbrousek5682 4 ай бұрын
Jistě máte svoji pravdu .Já ovšem vidím , že ČR a i ostatní státy vedou právě ti méně inteligentní.Na Světě je víc hloupých lidí než chytrých a tak to i vypadá.Země je škola a buďme rádi že to tak je.Jelikož pokud by se opravdu chytří a vzdělaní dostali do vedení,tak je s Homo Sapiensem konec😮.Tím že je někdo chytrý nemyslím,že má vysokoškolské vzdělání.Ja patřím mezi vysokoškolsky vzdělané,ale pořád se řídím:(Vím, že nic nevím).Zatím jsem nenarazil,že by měl někdo pravdu objektivní Spíš se setkavám s arogancí a protlačováním vlastního ega.😮Ono nakonec stačí aby se někdo schopný ocitl mimo svůj prostor mimo své zázemí a bez prostředků a shoří jako papír 😅
@insidr5552
@insidr5552 4 ай бұрын
@@kamilbrousek5682 Ještě budeš asi hodně mladej a…
@Olaf-xz9ld
@Olaf-xz9ld 4 ай бұрын
Ono nic neni černobílé. Podnikatel č.1 vám třeba postaví 10 domů, z toho jsou ale 4 životu nebezpečné a další 4 hrubě nevyhovující. Podnikatel č.2 postaví jen 3 domy, ale vše je díky rešerším a dlouhému vzdělávání se naprosto/téměř v pořádku. Kdo je úspěšnější podnikatel? Pokud se bavíme v penězích, asi to bude všem jasný. Jsou profese, kde by se ti zmínění "tahouni na bránu" neměli raději vůbec vyskytovat. A jsou zase profese, kde výskyt těch příliš opatrných taky nemusí být dobře.
@Pavel-ls7ts
@Pavel-ls7ts 4 ай бұрын
Je to úplně jednoduché. 1 mají většinou vše příliš vydřené a dělají mnoho věcí navíc a někdy zcela bez efektu. 5 a 4 na to prostě serou a je jím vše jedno nebo jsou opravdu reálně slabší. No a trojkaři přesně ví co má ještě smysl dělat a co ne. Prostě nejlepší poměr cena/výkon. Platí Paretovo pravidlo. A platí, že výjimka potvrzuje pravidlo.
@deadloser1
@deadloser1 4 ай бұрын
Ano, pak se může stát, že takový jedničkář, který byl zvyklý vše dělat dokonale vyhoří.
@Simonmath-ds5do
@Simonmath-ds5do 3 ай бұрын
Celkem souhlasím s tím, že na známkách tolik nezáleží. Ale tvrdit, že trojkaři jsou konstantně úspěšnější než jedničkáři, je za mě jednoznačná hloupost.
@PeterResponsible
@PeterResponsible 2 ай бұрын
Ja mel na kazdem vysvedceni vyznamenani a ted se mi dari temer nejlip ze vsech mych pratel. A to jsem se ucil velice malo. Obecne souhlasim, proc ve skutecnym svete funguje to, co funguje a jak je skola od toho mimo. Ale chybi mi ve videu spousta dalsich veci, napriklad, ze dobre znamky se daji ziskat, kdyz vim: - jak prekonat system (tahaky, ale take napriklad se dobrovolne prihlasit k tabuli na zacatku roku, kdyz je jeste malo uciva) -> to chce odvahu a chytrost - ze vztah ucitele ke mne ovlivni moje znamky, takze se snazim udelat dobry dojem -> socialni dovednosti - jak si usetrit namahu prubeznym ucenim (v malych davkach) nez se ucit na posledni chvili pred testem -> disciplina, ale taky "pozitivni" lenost A tak dale. Ja mel jednicky, ale nikdy to nebylo kvuli tomu, ze bych hral podle pravidel. A prave to bych rekl, ze je nejbliz skutecnymu svetu - nejlip se dari tem, kteri se s pravidly nauci spravne pracovat.
@BenesBorek
@BenesBorek 4 ай бұрын
Vnímám ty důvody trošku jinak. Budu paušalizovat. Jedničkář dělá vše, jak se má dělat a ovládá perfektně ten existují svět a existující pravidla. Ten co má pětky je většinou člověk, který nemá ambice a pravděpodobně žádné vzory, ten je pro nějakou finanční kariéru mimo (nechce vnitřním nastavením). Úspěšný jedničkář bude vždy hrát na existujícím písečku, kde má ohromnou konkurenci a trh je "nasycený" a proto tam je omezený finanční limit. Trojkař si ale většinou vytváří vlastní svět a vždy porovnává energii, kterou vloží a co mu to přinese. Hnací motor jedničkáře je být co nejvíc akurátní a být lepší než ostatní jedničkáři, což mu dává finanční a "jisté" výhody stability svého uplatnění, což je skvělé ve vědě, zdravotnictví, možná právech a daních ale ve většině bude pouze zaměstnanec s omezeným finančním ohodnocením a pravděpodobně se o nich nebude toliko psát. Hnací motor trojkaře je uživit se a většinou dělat to, co ho aspoň trochu baví a naplňuje, případně za co mu lidi zaplatí a proto je víc zaměřený na trh, kde mu něco chybí, začne to dělat a ono to kupodivu začne nějak fungovat a stává se odborníkem, který objevuje nové cesty, protože ty zavedené cesty ovládají jedničkáři a protože je svým založením líný, začne budovat firmu, kde práci dělají za něj - jeho hnací motor je dělat to, co ho baví. Trojkař nikdy nebude nejlepším lékařem, ale jedničkář nikdy nebude nejlepší businessmanem, protože k tomu je potřeba flexibilita a přizpůsobivost, což jako jedničkář úplně neovládá, protože tam je doména pečlivost a dodržení jasně daných EXISTUJÍCÍCH postupů. Neúspěch? Pro jedničkáře na mašli, pro trojkaře to vlastně neexistuje, protože trojkař je zvyklý na to, že se mu s odpuštěním roz*** všechno pod rukama a pak to bere jako rutinu, která se tu a tam prostě stane. Pokud je trojkař aspoň trochu vnímavý, tak spoustu krizí opravdu využije k tomu, že objeví nový potenciál a nové možnosti. Trojkař svým založením nedělá věci konvečně a když se trefí do trhu, kde je po jeho řešení hlad - bude to ten, o kom se píše. Mezi jedničkáři to bude ekvivalent špiček doktorů, vědců, právníků. Nejsem si ovšem jistý, zda jde posoudit nejlepšího ekonoma a bohužel ani učitele.
@currylquebec2020
@currylquebec2020 4 ай бұрын
Kirille, to je mi líto, že jsi měl takovou smůlu na hrozné učitele a učitelky!
@svk1939
@svk1939 4 ай бұрын
Život mimo stáda je lepší!
@katerinazlesakova4795
@katerinazlesakova4795 4 ай бұрын
Kirille, děkujeme za další přínosné video. Jak jste hovořil o tom, že je lepší něco začít dělat, než o tom dlouze přemýšlet a třeba než to napřed teoreticky vystudovat, a pak to začít dělat, k tomu mám jednu poznámku: v mnoha oblastech by člověk i rád začal něco dělat, ale nedostane tu příležitost. Vysvětlím: ráda bych začala např. dělat pro někoho marketing, nějaké poradenství atd., ale protože nemám vystudovanou tu danou školu, tak mě k tomu ani nepustí. Nechci vyloženě rozjíždět svůj vlastní byznys, chci k tomu jenom "čuchnout", ale už jsem zabržděná tím, že jsem studovala a pracovala v určitém oboru. Nedomníváte se, že když člověk v určitém oboru po nějakou dobu působí, tak si vytvoří určitou "překážku" - tedy ostatní už nejsou ochotni vidět ho jako něco jiného než to jedno konkrétní povolání?
@capricoornus
@capricoornus 3 ай бұрын
Podle Vašeho komentáře to vypadá, že překážku máte hlavně v sobě. Pokud chcete pro někoho něco dělat, nepotřebujete na to často formální vzdělání, ale reference nebo ukázky své práce. Reference nezískáte bez toho, aniž byste něco uměla, takže potřebujete první ukázky své práce. Dnes je v marketingu zaměstnatelné i 15ti leté dítě. Stačí, aby si ve volném čase stříhalo nějaké videa z her v Capcutu a pak to jen ukázalo někomu, kdo má s videi problémy a ejhle, pracuje v marketingu. Potom občas hledají marketingové firmy lidi na správu PPC kampaní. Tam je ta bariéra pro vstup často minimální, jelikož si člověka sami zaučují. Vědět nějaké základy o Google vyhledávání, projít si Google digitální garáž a základ pro tuto pozici máte. Opravdu to není o školách, ale o tom co umíte a co jste schopna firmě nebo jednotlivci nabídnout.
@nicnevim11
@nicnevim11 4 ай бұрын
Taky jsem byl trojkař a škola mi přišla jako hloupý vtip 🤣 Ale ono se to polarizuje. Trojkaři buďto vedou velké byznysy nebo hází lopatou🤣
@f1lukaas
@f1lukaas 4 ай бұрын
souhlasim
@rz6354
@rz6354 4 ай бұрын
a co potom podlle tebe dělaj čtyřkaři ? 🙂
@Markiczek
@Markiczek 4 ай бұрын
Podle mé osobní zkušenosti bych si tipl, že učí a pak se diví (opravdu se to na naší střední stalo), že půlka školy v pololetí propadá. 🤷🏼‍♂️ Zdravím Spoje Kolín!
@JakubNaYouTube
@JakubNaYouTube 4 ай бұрын
Hej brzdi s tím edukováním 🤣 my blbci zatím máme dost solidní konkurenční výhodu
@SNP-420
@SNP-420 4 ай бұрын
Díky za skvělý video.
@martintamasi253
@martintamasi253 4 ай бұрын
Za mňa asi toľko, vzdelanie- vedomosti nie sú na zahodenie, akurát málokedy postačujúce, bez akcie sa veci-svet okolo, nemenia...
@JaroslavStedryjaroslav9
@JaroslavStedryjaroslav9 4 ай бұрын
Ano take plati to ze byl člověk v pravy cas na pravem místě.Take plati ze nejdrive prachy se musi vydelat,kdyz uz budes mit prachy budes mit moc a kdyz budes mit moc budes mit i zeny...
@oldrichmencik764
@oldrichmencik764 4 ай бұрын
Díky moc😊
@Un-gq7lk
@Un-gq7lk 4 ай бұрын
Já bych řekl že takzvaní "blbci" mají větší motivací něco dokázat právě tím že nemají ten papír. Společnost na ně kouká jak na blbce takže jim nezbývá ve finále nic jiného než hledat způsob jak si polepšit mimo ten papír. Ve finále je tak právě může motivovat v podnikání nebo učení se věci praxi.
@opravujizabitcoin8057
@opravujizabitcoin8057 3 ай бұрын
Náhledovka úplně suprová😂 A souhlasím s tím, že je důležité se nejprve pustit do akce. Prostě začít a ono se to nějak vyvrbí..
@jahnkohn4331
@jahnkohn4331 3 ай бұрын
Tohle video je špatně a mimo na tolika místech, že je to smutný
@vtapvtap3925
@vtapvtap3925 4 ай бұрын
jsou tak chytří že se školou vůbec nezabývají. mark twain řekl : škola nikdy nemůže stát mezi mnou a vzděláním nebo něco takového. má jít na VŠE? a pak se z něj stane stroukal nebo kovanda? to aby raději šel měnit svět hned.
@insidr5552
@insidr5552 4 ай бұрын
4:30 Tady někdo koukal na honzu z inicia 😂😂
@josefmuzatko4042
@josefmuzatko4042 4 ай бұрын
je to tak. já měl naštěstí ty trojky, no 1-4 dle potřeby :) dětem říkám, hlavně se učte to, co budete potřebovat do života, zbytek jen prolítněte pro info. angličtinu, matiku, finance, it, soft skills .......
@mentalgrowth0
@mentalgrowth0 4 ай бұрын
Can I ask you, where do you edit your thumbnails?
@KirillJuran
@KirillJuran 4 ай бұрын
Photoshop + freepik myslím
@ondrejhumplik69
@ondrejhumplik69 4 ай бұрын
Cokoliv v životě je věc inteligence a zdravého sebevědomí. Nějaké základní vzdělání se hodí, ale inteligentní člověk se umí věci naučit sám. Tituly usnadňují život v klasickém světě velkých firem, protože když někoho přijímá někdo z najaté agentury, tak reálně moc neví o té práci, ale vidí tituly a praxi.
@yenda8576
@yenda8576 3 ай бұрын
Mně hlavně přijde že když jde někdo na nějakou školu, dostane hrozný množství základních informací, potom jde na vyšší vzdělání kde dostane znova ohromný množství pokročilých informací atd. Člověk co jde rovnou do praxe dostane základní informace co potřebuje k tomu co dělá, ale mezitím co získá ty nejpokročilejší informace, ten ze školy teprv přechází na ty lehce pokročilejší, ale zároveň má i povědomí o těch informacích co se na tý škole učí, jenom je neumí do podrobna a ty co má mu stačí
@roman_konecny
@roman_konecny 4 ай бұрын
Kovanda ? 😂
@kolacsk8
@kolacsk8 4 ай бұрын
🤣
@michalcondl3688
@michalcondl3688 3 ай бұрын
Samozřejmě mě taky napadl, jako první, ale zase mohu říci, že si to nezaslouží, protože on má 3 veřejné polohy. Na twitteru je egoistickej influencer, v telce je taky jinej, ale na odborných přednáškách je velmi chytrý.
@kolacsk8
@kolacsk8 4 ай бұрын
PRAVDA, SÚHLASÍM !!!
@Markiczek
@Markiczek 4 ай бұрын
Mě téměř všichni chválí, jak jsem hodně nadprůměrně chytrej, včetně dvou psychologů po detailních psychotestech. V práci šikovnej a s ledasčím si poradím i když někam nově nastoupím (včetně pozic). Ale stejně je to neustále jen z bláta do louže. P.S.: Na školách jsem byl v průměru “trojkař”, což znamená u něčeho hlavně 1/2 a naopak u jiného 4/5. 😀 Psychologové i cizí lidé se strašně diví, jak já mohu mít v životě takovou smůlu. Nejvíc mě překvapilo po testech překvapení odbornice, jakto, že jsem plaval (doslova) od jisté doby v matematice, když i bez jakýchkoliv příprav i ve složitých a rychlých počtech byl vysoce úspěšný. 🤔 Jak byste autore videa popsal můj (možná anomální) jev? Reálně mi to zajímá! 😅
@josefmuzatko4042
@josefmuzatko4042 4 ай бұрын
do života je výhodou lehce nadprůměrná chytrost a životní skills. bejt extra chytrej je dost na hovno, můžeš dělat vědce no.
@romanmazalek
@romanmazalek 4 ай бұрын
Je to zajimave tema. Zkusim nabidnout moji vlastni zkusenost. Ja osobne nemam vysokou skolu, nikdy jsem tam nechtel a moje motivace byla po stredni jit makat a osamostatnit se. Par lidi mi reklo ze jsem silenec protoze bez vysoke budu maximalne popelar a mam smulu. No kazdopadne zacal jsem delat praci sice z oboru, ale po tydnu jsem zjistil ze nic z toho co jsem na skole ucili vlastne nevyuziju, takze jsem se to proste ucil v praxi, po par letech mi nabidli misto vedouciho, nic jsem o tom nevedel ale tak co muzu ztratit, po dalsich letech jsem zmenil pusobiste kdy mi nabidli ze potrebuji postavit oddeleni, delal jsem to poprve a nasekal spoustu chyb, trvalo to dlouho. kdyz mi pak podobne misto nabidli znovu uz to bylo jednodussi a ted se mi vlastne dari celkem dobre. paradox - kdyz jsem mel vyborove rizeni, obcas prisli na pohovor moji spoluzaci co akorat tu vysokou dokoncili a kdyz jsme resili prakticke otazky, tak bylo videt ze vlastne moc nevi jak ty veci funguji. Kazdopadne zajimava paralela s investovanim se kterym jsem zacal loni tak, ze jsem vzal maly kapital co nepotrebuju a proste nejak zacal, vzdycky kdyz jsem neco nevedel co a jak, tak jsem si to nasel a hned vyzkousel v praxi - udelal jsem spoustu preslapu, logicky. ale bavi me to a uvidime jestli budu mit uspech. Kdyz jsem se o tom bavil se znamym, tak mi akorat rekl ze jsem hrozny strelec, ze on nejdriv pul roku studoval knihy nez udelal nejaky obchod. Kazdopadne tam kde to jde, tak sam se radeji ucim praxi, prijde mi ze mi to da vic.
@petrnovak846
@petrnovak846 4 ай бұрын
Mám to opačně. Vystudoval jsem vysokou školu i doktorát, ale zpětně to vnímám jako obrovskou ztrátu času a peněz. Chybí mi pracovní zkušenosti, které jsem mezitím mohl získat. Kdybych se měl rozhodnout znovu, šel bych po střední škole pracovat do menší firmy a vzdělával se dál podle potřeby.
@romanmazalek
@romanmazalek 3 ай бұрын
@@petrnovak846 chápu. Ono vzdělání je super pokud se kombinuje s praxí. Dobre ale je že nikdy není pozdě cokoliv dohnat.
@liberty5032
@liberty5032 4 ай бұрын
dám pozitívnu motiváciu: syn bol jedničkár a má ročný plat 300 000 usd. musel ísť do USA samozrejme.Študoval v prahe; rok na MIT.
@f1lukaas
@f1lukaas 4 ай бұрын
ano, ale těch příběhů je málo
4 ай бұрын
Za český prachy vystudoval a pak zdrhnul :-) Zapomeň že by musel zaplatit vzdělání a pak by ho vykopli😅
@doubeon1
@doubeon1 4 ай бұрын
Který ekonom?
@peXtrrr
@peXtrrr 4 ай бұрын
Kovanda
@malamokn892
@malamokn892 4 ай бұрын
​@@peXtrrra nemyslí Vávru?
@Fildag_zbrojovak
@Fildag_zbrojovak 4 ай бұрын
Za mě Miroslav Ševčík, ale taky by mě zajímala odpověď 🤣
@lukaszeliska4334
@lukaszeliska4334 4 ай бұрын
@@Fildag_zbrojovakmě taky
@johntuld8641
@johntuld8641 4 ай бұрын
me hned napadnul Sedlacek. To je skutecny ekonom-blbec. Cokoli rekne vzdy otocte o 180 stupnu a v 80% se trefite.
@komentakom2967
@komentakom2967 4 ай бұрын
Nerudová? Vávra?
@pavelkrcmar6296
@pavelkrcmar6296 4 ай бұрын
Myslím, že důvodem je strach a má zkušenost je, že ostatusovaní se paradoxně bojí více.
@martin6548
@martin6548 4 ай бұрын
zalezi co se snazis udelat - jde o to ze kdyz stavis zaklady a postavis je na deravejch nohach tak na to pak porad narazis - taky se obklopis lidma co sou slibotechny - casto experti na to se z neceho vykecat nebo to hodit na druhy... znam treba jednoho cloveka co je povazovanej za dobryho manazera ale prace jde o 50procent pomaleji a o 30procent mene kvalitni, ale je vyrecnej takze sou s nim sefove spokojeny... ale ty problemy se nascitaj a driv nebo pozdejc se to projevi nebo se neco dost posere... je otazka jestli to riziko za to stoji a muzes ho podstoupit... chtel bys treba aby te operoval takovej chirurg?
@milanrac6105
@milanrac6105 4 ай бұрын
Není to pravda.Ja sem blbec a zatím nic moc no.😢
@Olaf-xz9ld
@Olaf-xz9ld 4 ай бұрын
Ono nic neni černobílé. Podnikatel č.1 vám třeba postaví 10 domů, z toho jsou ale 4 životu nebezpečné a další 4 hrubě nevyhovující. Podnikatel č.2 postaví jen 3 domy, ale vše je díky rešerším a dlouhému vzdělávání se naprosto/téměř v pořádku. Kdo je úspěšnější podnikatel? Pokud se bavíme v penězích, asi to bude všem jasný. Jsou profese, kde by se ti zmínění "tahouni na bránu" neměli raději vůbec vyskytovat. A jsou zase profese, kde výskyt těch příliš opatrných taky nemusí být dobře.
@Dzejrin
@Dzejrin 3 ай бұрын
Pokud jde o srovnání Frank Grimes vs. Homer Simpson, tak by to byla asi pravda, ale v reálném životě mi to tak moc nepřijde. Minimálně mezi lidmi v mém okolí to tak úplně neplatí. Rozhodně mi nepřijde, že by mezi trojkaři byl nějaký peak úspěšných. Spíš trojkařů je nejvíc celkově, takže je jich možná počtem nejvíc úspěšných, ale rozhodně není pravda, že by bylo větší procento úspěšných trojkařů.
@Willinet
@Willinet 4 ай бұрын
Skor by som povedal, ze znamky v skole nemaju vplyv na uspech v zivote, ak ovsem mate patky to uz nemate sancu 😅
@habrrecords8698
@habrrecords8698 4 ай бұрын
Ja bych jako tolik nepomlouval tu školu. Ja bych neřekl, že se mě škola snažila připravit o nějakou část myšlení, spíše mě jen štvaly některé způsoby vyuky. Jako třeba dějepis(samé datumy, datumy, datumy) a dnes mam dějepis rad, protože když se podívám na nějaké video o nějake historické události, tam mi ten autor toho videa vysvětlí i věci okolo. Ale jinak bez školy bych třeba nemohl dělat práci kterou dělám, protože abych dostal povolení tu práci dělat, tak musím mít vystudovaný jeden konkrétní studijní obor. Jsem Elekrikář 🤷 Ale jinak proč jsou průměrní žáci úspěšnější v životě než jedničkaři je podle mě to, že průměrní žáci jsou zvyklí na neúspěch a vědí jak to překonat, zatímco jedničkaři moc ne.
@animatijons
@animatijons 3 ай бұрын
Co treba lidi, kteří jsou mezi jedničkarem a "trojkarem" ale chtějí být uspesny a jdou si za tím uz od 15 třeba
@PavelNormik-o5s
@PavelNormik-o5s 4 ай бұрын
Jo bezmyšlenlovitý iterace jsou dobrý k rychlýmu učení .... pokavaď Tĕ po nĕkteré té iteraci enzavřou:)
@silentexploration
@silentexploration 4 ай бұрын
Na to mate nejaka relevantni data, ze k tomuto dochazi? Nebo je cela ta premisa zalozena na par prikladech, ktere jste ve sve bubline nasel?
@radeksmola3422
@radeksmola3422 4 ай бұрын
protože 1 čkáři nechodili ven a byli doma u knih. nepoznali život.
@zabojand
@zabojand 4 ай бұрын
Mě tímto způsobem baví ADHD, Autisti... mnozí z nás bojovali se školou, učitelim autoritama denno denně. Podporovali jsme se s těmito příteli, co jsou na různých spektrech ve svých lows v dětství a dospívání a pak když jsme byli vypuštěni do reálného světa, tak se nikomu moc žádný katastrofy, co nám předpovídali dospělí neděli a spíš naopak... nikdo z mé bubliny nemá špatný život a spíš naopak jsou to nadprůměrně úspěšný lidi.
@petrnovak846
@petrnovak846 4 ай бұрын
Křetínský byl jedničkář.
@MatysekMartinek
@MatysekMartinek 4 ай бұрын
Zdravím, Petr Mára, nový video… Jo, tak ne. To bylo před 2 lety.
@adammakula5060
@adammakula5060 4 ай бұрын
Je to tak, škola učí jen samé pizzoviny.
JAK NEDANIT V PARAGUAYI? MÝTY OHLEDNĚ DAŇOVÉ REZIDENTURY
10:28
PŘEČÍST 15 STRÁNKOVOU SMLOUVU ZA 2 MINUTY? MŮŽE KAŽDÝ...
14:44
Mom Hack for Cooking Solo with a Little One! 🍳👶
00:15
5-Minute Crafts HOUSE
Рет қаралды 23 МЛН
Quilt Challenge, No Skills, Just Luck#Funnyfamily #Partygames #Funny
00:32
Family Games Media
Рет қаралды 55 МЛН
Pokud Tohle Budeš Ignorovat, Nikdy Neovládneš Žádnou Dovednost
21:22
NA BLBOU OTÁZKU BLBÁ ODPOVĚĎ... A CO NA DOBROU OTÁZKU???
10:44
NEJVÍC NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRAVIDLO INVESTOVÁNÍ
10:34
Kirill Juran
Рет қаралды 11 М.
10 VĚCÍ KTERÉ BYCH SI PŘÁLA VĚDĚT PŘED MEDICÍNOU
15:58
doktorka Anežka
Рет қаралды 28 М.
MAJETKY BOHATÝCH RODIN. JAK JE CHRÁNÍ?
12:53
Kirill Juran
Рет қаралды 16 М.
ŠVARC SYSTÉM V ROCE 2024, POKUTY, KONTROLY, OBRANA...
12:44
Kirill Juran
Рет қаралды 16 М.
JAK INVESTUJÍ TOP INVESTOŘI, KTERÉ ZNÁM OSOBNĚ?
14:53
Kirill Juran
Рет қаралды 11 М.