Приємно що хтось якісно підходить до справи, а не просто щось спаяти з алішки 👍. Стосовно симуляції. Можу помилятись, але здається, що більшість серійних антенн, що ставлять у такі конструкції є колінеарні. А значить їх вертикальна діаграма направленості, трохи інша ніж у звичайного диполя. Хоча можливо на такій відстані цим можна знехтувати.
@shumtec5 ай бұрын
Дякую) Так, всі китайські антени довжиною приблизно 60 см, принаймні ті що я бачив, є колінеарними. В симуляції антена довжиною близько 30 см, вони не є колінеарними, я розібрав кілька таких антен і структура саме така як я зробив в моделі.
@nazarolshevskii54825 ай бұрын
Тут хочу попросити у вас детальніше розʼяснення. Я правильно розумію, що симуляція показує, скільки енергії потрапляє на сусідню антену, як на приймач? Вона потім потрапляє на вхід підсилювача, викликаючи додатковий нагрів? І це стосується більше антен з близькими, або однаковими резонансними частотами?
@alexandrfedienko75415 ай бұрын
Дякую, корисно. Ми трошки побороли ефект коли один з модулів не запускався через випромінювання іншого.
@shumtec5 ай бұрын
Мені приємно, що відео було для вас корисним, оскільки я з ваших відео почерпнув не мало хорошої інформації)
@veloyozh4 ай бұрын
Можливо допомогло б, по аналогії з м*яким запуском електродвигуна, в момент будь якого увімкнення іншого модуля на пів секунди зменшувати потужність усіх модулів на 10% від максимуму? Я не сильно шарю у нюансах на таких коротких хвилях, але можливо поставити на антену в сторону іншої антени рефлектор, як на антені хвильовий канал? Тобто для 900МГц це 3.3см. Він би гасив випромінювання в сторону сусідніх антен, думаю у декілька разів, може цього було б достатньо.
@filicefilice2 ай бұрын
❤❤❤❤
@АлексАлекс-щ7ъ5 ай бұрын
Дякую
@mpavlyk15 ай бұрын
Завжди компроміс. Бачу 2 виходи або складати сигнали з кількох джамерів в одну антену (якщо її вистачить по потужності і по ширині випромінення), або фільтри полосні між антеною та джамером.
@shumtec5 ай бұрын
Так, але щоб скласти сигнал потрібні комбайнери на дану частоту, плюс самі антени мають мати більш ширшу смугу. Саме просте рішення це "відстань", але її дуже мало на корпусі)
@VolodymyrLisivka5 ай бұрын
Можливо треба використовувати спіральні антени з протилежними напрямками закрутки? Логперіодичні спіральні антени також мають широкий діапазон.
@shumtec5 ай бұрын
@@VolodymyrLisivka Потрібно це тестувати, оскільки китайська промисловість не стоїть на місці і тепер з'являються модулі завад з більш широкою смугою завад, навіть 700-100 МГц
@romanolijnuk17725 ай бұрын
Я новачок в даному напрямку, але дуже цікаво. Прошу не сильно пинати якщо моє розуміння неправильне - для зменшення впливу першої антени на другу (проблема міжпортової розвязки) чи можна перенести другу антену на інший бік корпусу? В такому разі вони будуть майже рівновіддаленими одна від одної.
@shumtec5 ай бұрын
Так, тоді вплив між антенами буде мінімальним, але справа в тому що на іншій стороні буде ще три антени. Цей пристрій я планую на три діапазони, на кожний діапазон дві антени та два модуля завад.
@SergioPachini-sv5zz5 ай бұрын
А якщо розміщувати антени на 3 метрових кабелях якісних, типу 3D-FB Run Bit буде не дуже, великі втрати при цьому?
@shumtec5 ай бұрын
Це потрібно рахувати, подивіться тх коаксіального кабелю, найдіть втрати в дБ наприклад на 100 метрів, порахуйте для своєї довжини, в інтернеті є калькулятори переводу дБ в рази, отримаєте результат наскільки зменшується сигнал на виході з кабелю.
@AndrewShevchuk5 ай бұрын
Ніби, циркулятор має вирішувати цю проблему. На рахунок проблем із "запуском" сусідніх модулів, то скоріше за усе, це проблеми із живленням/вплив завад на роботу перетворювачів/вторинних кіл живлення самих модулів завад.
@shumtec5 ай бұрын
Як писали в коментарях, потрібен компроміс, тому надіюсь що циркулятор допоможе трошки "згладити" цей вплив, оскільки рознести багато антен складно. Думав про це, якщо нема ізоляції вихідного каскаду, тоді все що іде з антени може вплинути не тільки на підсилення а і на генерацію сигналу, або як ви пишите, на живлення, можливо дійсно не запускається через це.
@AndrewShevchuk5 ай бұрын
@@shumtec Взагалі, то так, завада, що "пролізла" по живленню, може наводити потенціали у колах генерації і таким чином заважати правильній роботі схеми.
@АлексАлекс-щ7ъАй бұрын
Ви не досліджували смугові фільтри?
@shumtecАй бұрын
Нажаль ні(
@АлексАлекс-щ7ъАй бұрын
@@shumtec як вважаєте вони принесуть користь за для покращення міжпортової ізоляції? Чи взагалі таке хтось робить?
@shumtecАй бұрын
@@АлексАлекс-щ7ъ Не чув/читав про таке, найпростіше рішення це відстань, можна спробувати навіть по висоті, так можливо буде і ефективніше.
@АлексАлекс-щ7ъАй бұрын
@@shumtec зараз цю тему Флеш досліджує, в контексті щоб радєйки не глушились
@shumtecАй бұрын
@@АлексАлекс-щ7ъ Так, теж читав)
@YasnuiSokil5 ай бұрын
О, а питання складне. Стандартне рішення - виносні антени, але вони незручні. В відео ви явно натякали на "квертуси", а у них там і по шість антен з однієї коробки стирчать. Як вони там долають взаємний вплив - теж питання. Це те що називають справжньою інженерною задачею. Три джерела випромінювання, з діапазонами, що частково перетинаються. Складно, навіть важко щось порадити.
@shumtec5 ай бұрын
Мав на увазі не одного якогось виробника, майже всі РЕБи з кількома діапазонами мають багато антен, в мене теж так буде, теж шість антен в одному боксі. Бачив недавно іноземні пристрої, латвійські мабуть, там теж антени близько одна від одної. Ви праві щодо інженерної задачі, маю доволі не малий бокс, а от як нормально рознести на ньому антени, то ще та задача)
@F.A.Z.A.5 ай бұрын
+
@Kwazis25 ай бұрын
То ж яка має бути розвязка?
@shumtec5 ай бұрын
Тут не можна сказати точну відстань, для різних антен, різною частоти та конструкції самого РЕбБ, вона буде різною. Багато хто говорить що потрібно хоча б пів хвилі між антенами, але я вважаю що потрібно робити симуляцію для кожного окремого випадку.
@AndriiS-o1l5 ай бұрын
S[] матриця вираховується коли всі три антенни працюють на одній частоті, чи як? Антенні Решітки працюють на одній частоті, але в кожній антені даної решітки різні фази та амплітуди сигналу ОДНІЄЇ частоти. Це ж треба дивитись, як твій EM Solver розвязує рівняння Максвелла в кожній точці твоєї геометрії. Знімаю шляпу, що ти добув ліцензію для Аnsys, сподіваюсь не купив за свої гроші. Broadband UHF PA будеш купляти українського виробництва, якщо тобі запропонувати?
@shumtec5 ай бұрын
Розраховується коли антени працюють на однаковій частоті. Щодо детальної інформації як проводиться розв'язування рівняння Максвелла, я ще не настільки обізнаний. Ліцензію на такий софт, я був би тільки радий купити, але то потрібно ще мати якийсь прибуток з цієї справи) Щодо вітчизняних РА, то я ще не зовсім розібрався з Китайськими)
@AndriiS-o1l5 ай бұрын
@@shumtec наскільки знаю, Ансіс коштує 50 тис долл ліцензія мінімум. А прибуток да, якщо набьєш канали збуту, мені буде цікаво з тобою попрацювати. Роби Промисловий Маркетинг, в ньому теж нема спеців в Україні. З козла Шмигаля молока не здоїш, вже котрий рік.Жорстка реальність. А китайський РА, то в ньому Коеф Корис Дії(ККД) низький і LDMOS транзистор може бути фальшивим. А також 28VDC , якось не дуже зручно для portable systems, таке живлення в літаках та базових станціях сотового звязку. Також, на Заході, РА на октаву 600-1200 МГц тисячу долл не менше.Також потрібно думати який сигнал завади має бути, як його генерувати.
@shumtec5 ай бұрын
@@AndriiS-o1l Ого, ціна дуже велика, але то все в порівнянні, такий специфічний софт не може коштувати дешево. Я не так давно в цій темі, але розумію все про що ви пишите, я був би тільки радий працювати з якісними комплектуючими і робити якісні пристрої, але тут ще питання в тому, що люди не розуміють цього і скільки все це коштує. Ці китайські джаммери це великий компроміс і пошук більш менш нормальних зразків з нормальними компонентами. В китайських модулях PA на ГАН мабуть має менший ККД ніж хороший РА на ЛДМОС. Планую поки що зробити прилад який буде коштувати не дорожче ніж в інших, але кращої якості, а тоді можна буде рухатись далі.
@-Oleg15 ай бұрын
Циркулятор в поміч, ні?
@shumtec5 ай бұрын
В мене джаммери мають циркулятори, але я думаю що потрібно все ж розносити антени подалі одна від одної, щоб зменшити їх вплив між собою.
@-Oleg15 ай бұрын
@@shumtec це завжди компроміс, нікуди від цього не дітися.
@-Oleg15 ай бұрын
І якщо є рециркулятори, то не має бути такого щоб джамери не запускались. Потрібно пошукати інші причини
@shumtec5 ай бұрын
@@-Oleg1 Я сам ще не тестував роботу такого мульти частотного пристрою, надіюсь в мене буде все працювати, просто чув вже кілька коментарів, від тих хто збирає такі РЕБи, що мали проблеми з тим що джаммери на якусь з частот не запускалися.
@-Oleg15 ай бұрын
@@shumtec Із найпростіших спроб потикати пальцем в небо, можу порекомендувати спробувати дроселі по живленню на вході або екранування генераторів один від одного (якщо таке звісно трапиться)
@Yaroslav_Tselovanskyi5 ай бұрын
Поясніть мені дурню простими словами чому це погано?
@shumtec5 ай бұрын
Розташування антен близько одна від одної, не дуже добре для РЕБ, оскільки антени починають впливати одна на одну, також може бути негативний вплив на модулі завад.