Swiat w roku 2022 potrzebuje przypomniec sobie te idee.
@klemensgotwald6027 Жыл бұрын
Nigdy nie było na nie społeczeństwie miejsca i dzisiaj nie ma wobec różnic interesów.
@peterparker39272 жыл бұрын
Kto jest tu od dr.Majczyny?
@Logia_pl6 күн бұрын
2 lata później - Ja 😞
@RomualdChutkowski7 жыл бұрын
Prakseologia,Dobra Robota>>>>już tego nie uczą na studiach, ale ode mnie wielkie podziękowania za Bohatera Spolegliwego, i tak mnie uczono na Wojskowej Akademii Technicznej AD 1971-1976
@liz97936 жыл бұрын
Co odważniejsi i rozumniejsi wykładowcy jeszcze uczą:)
@michap734 жыл бұрын
Raczej "opiekun spolegliwy"
@amichus12 жыл бұрын
Niesamowite, jak bardzo prof. Wolniewicz przejął gesty, intonację, styl od swojego mistrza prof. Kotarbińskiego...
@ksiazekarniowapanbytomiaib46817 жыл бұрын
ale w pewnej części poglądy Wolniewicza odbiegały od spectrum poglądów Kotarbińskiego. - stosunek do kary ostatecznej - kształtowanie sumienia - etyka chrześcijańska jako fundament cywilizacji "świata zachodu" Powiedziałbym, ze to nawet fundamentalne różnice.
@MarcinN13075 жыл бұрын
Kotarbiński nie był nigdy mistrzem Wolniewicza.
@prkp72485 жыл бұрын
Wolniewicz się kształcił u Elsenberga, nie u Kotarbińskiego. Kotarbiński pomimo że marksitom nie był, to był związany z lewicą
@phillvandersky62542 жыл бұрын
Kotarbiński był ateistą materialnym, wolitywnym. Wolniewicz zaś formalnym, intelektualnym. Do grzechu ciężkiego potrzeba ciężkiej materii. Między grzesznikiem materialnym a formalnym jest jednak wielka różnica.
@MinasKitchenn3 жыл бұрын
Very good sharing 💞👍🔔
@koperdjargol8189 Жыл бұрын
Lepsze jest oglądanie ludzi jak grają w gry albo chleją nazywając się po czasie twórcami zarabiającymi duuuzo hahaha pozdro ludzie rocznik 91
@wicekwickowski3798 Жыл бұрын
Całkowicie nie zgadzam się z tezą że żeby być dobrym człowiekiem, trzeba wyzbyć się nienawiści. Nic podobnego. Trzeba tylko ją kierować w odpowiednim stronę! Nienawiść może być tak samo budująca jak miłość. Wszystko zależy co kochamy i czego nienawidzimy. Identycznie ma się sprawa z miłością. Ponadto, tylko Ewangelie mówią aby za zło nie odpłacać tym samym ale przeciwnie. To jest przykład jak karłowata jest mądrość jednego z luminarzy filozofii, Konfucjusza, który powiedział: jeżeli za zło odpłacimy dobrem, to czym odpłacimy za dobro?
@mch22415 жыл бұрын
kto ogląda w 2k19? łapka w gurę
@hyperhumana4 жыл бұрын
Daję w dół, bo w 2020 oglądam.
@misterkefir6 жыл бұрын
który to rok?
@hyperhumana4 жыл бұрын
1987. Umarł w 1982, a w zasadzie w grudniu 1981.
@hubertkorzeniak55493 жыл бұрын
@@hyperhumana Październik 1981
@naturalny145kg42 жыл бұрын
Kotarbiśak nie używał nawet organu wzroku podczas rozmowy
@hyperhumana4 жыл бұрын
A jakie niby uzasadnienia dla spełniania tych powinności nie-metafizyczne daje Profesor? To co tu proponowane jest , jest dość w powietrzu wisi.
@anasi8289 жыл бұрын
Kotarbinski fantasta i marzyciel,jezeli ktos ponosi jakies narażanie sie przynajmniej w kraju nad Wisła,to jest to człowiek z klasy pracujacej.Nawet gdyby dożył obecnych czasów to pewnie by ich nie przeżył ze swoim światopoglądami,uznano by go za starego zgreda,ktoremu w głowie sie poprzewracało.
@TAZtrader8 жыл бұрын
Większych bzdur na temat profesora nigdy nie czytałem
@yuwolfuswithout-any-bosssh24207 жыл бұрын
Ми, українці, теж його знаємо і шануємо. Те його "Abecadlo praktycznosci" просто чудове!
@anasi8287 жыл бұрын
Dobrze by było żebyście nie tylko go słuchali i znali ale również wprowadzali w życie to co głosił.Wtedy Ukraina by rozkiwtła
@423v4236 жыл бұрын
Moim zdaniem głosił nic nadzwyczajnego, więc żadna to fantastyka. No a obecne czasy przeżyłby na pewno do swojej śmierci, raczej innego wyjścia nie ma. Czy byłby starym zgredem? Zapewne tak, bo wszyscy starzy ludzie są starzy, a ktoś ze "sztywnym" światopoglądem zazwyczaj jest zgredem. No chyba że dotarł do punktu "wiem że nic nie wiem". To wtedy, ja nie wiem. Ale z tym "narażaniem się" to wydaje mi się że myślę że masz rację. I tak trochę szkoda mi byłego prezydenta rp (tego z wąsem od bigosu), bo to wielki pan był! i zniósł pańszczyznę! Tzn karę śmierci zniósł.I to było dobre. Tak twierdzę.
@dobrawkaprzyborska88815 жыл бұрын
anasi828 może...
@naturalny145kg42 жыл бұрын
Stasiek bandyta taki mądry
@hyperhumana4 жыл бұрын
Ciekawe, czy jak atakował przed wojną Twardowskiego i innych rzeczywistych twórców Szkoły Lwowsko-Warszawskiej z pozycji marksizmu, to wtedy też "kwestie etyczne były dla niego najważniejsze"? Niestety muszę powiedzieć, że pewnie były.
@czlowieknienawisci4 жыл бұрын
Ale Kotarbiński sam był krytyczny wobec marksizmu...
@fronesis123 жыл бұрын
Marksizm to teoria, która właśnie argumentuje z pozycji etycznych, właśnie w imię etyki działa.
@marekjozwiak53902 жыл бұрын
@@fronesis12 Z tego co sie orientuje to wlasnie rozwazan etycznych jest w marksizmie niewiele. Chyba ze opis warunkow pracy i zycia robotnikow uznamy za zajecie pozycji etycznej.