No video

Przemilczane nierówności mężczyzn w Polsce. Raport Michała Gulczyńskiego.

  Рет қаралды 7,794

Forma na życie! - Daria Łukowska

Forma na życie! - Daria Łukowska

Күн бұрын

Kup moją książkę o śnie 💤 w przedsprzedaży! www.empik.com/... Czy mężczyźni są płcią uprzywilejowaną? "Przemilczane nierówności - o problemach mężczyzn w Polsce" - tak nazywa się raport, w którym zostały zebrane ważne statystyki na ten temat obszarów, w których to mężczyźni mają trudniej. A moim gościem jest autor raportu, Michał Gulczyński - doktorant w dziedzinie polityki publicznej i administracji na Uniwersytecie Bocconiego w Mediolanie. Prowadzi badania na temat płci i demografii w polityce. Ukończył ekonomię między- narodową i iberystykę w ramach Międzyobszarowych Indywi- dualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwer- sytecie Warszawskim, studia wschodnioeuropejskie na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim oraz europejskie studia interdyscy- plinarne w Kolegium Europejskim w Natolinie. Twórca strony iberoameryka.com. Członek Collegium Invisibile. Zaangażowany w liczne projekty edukacyjne.
RAPORT POBIERZESZ ZA DARMO STĄD: klubjagiellons...
Felieton p. Magdaleny Środy: www.wysokieobc...
Mój odcinek o patriarchacie z p. Miłoszem Brzezińskim: • Mężczyźni ponoszą karę...
Wpadnij na moje media społecznościowe! ⤵️
✔️ darialukowska.pl​​​
✔️ / ​​​
✔️ / daria_formanazycie
✔️ Spotify: spoti.fi/3gkCK...

Пікірлер: 238
@artur798
@artur798 2 жыл бұрын
Szanuję za to że Pani zrobiła taki materiał na temat problemów mężczyzn!
@IndependentNoOne
@IndependentNoOne 9 ай бұрын
Podpisuję się "obiema ręcoma". Również dziękuję Autorce za obiektywne ( co w przypadku pań prowadzących rzadko się zdarza) poprowadzenie rozmowy.❤
@dj9851
@dj9851 Жыл бұрын
Myślałem że nigdy nie natknę się na taki materiał i już zawsze wszyscy jednym głosem będą udawać że problemy mężczyzn są bez znaczenia wiem że ten materiał wiele nie zmieni ale dla mnie jest istotny- przez większość życia wiedze jak bardzo umniejsza się nasze problemy i zamiata pod dywan a najbardziej rozbraja fakt że często mężczyźni sami umniejszają i bagatelizują swoje problemy byle by tylko nikt nie pomyślał że nie są ,,MęScY'' takim osobom brakuje tylko stroju klauna ;)
Жыл бұрын
To może spodoba Ci się jeszcze ten materiał: kzbin.info/www/bejne/Y2WtZ3iZlLqKpa8 :)
@antonihistoria3300
@antonihistoria3300 Жыл бұрын
Jako mezczyzna w Polsce czuje sie dyskryminowany i moge to agrymentowac. Dziekuję za ten temat.
@MrADASI
@MrADASI 2 жыл бұрын
Gratulacje za poruszenie tego tematu! Dziękuję!
@annamagorzatamarcik2541
@annamagorzatamarcik2541 8 ай бұрын
Bardzo ważna i ciekawa rozmowa. Dziękuję
@blackola7559
@blackola7559 Жыл бұрын
Dyskryminacja to jeden wielki mit. Ci młodzi, jeszcze dosyć głupi ludzie mylą dyskryminację z hierarchią i ciągłą walką o status, do których podporządkowują nas nasze centralne układy nerwowe, od setek milionów lat napędzane serotoniną… Dyskryminacja? Nie pchają się kobiety do murarki, w więzieniach głównie faceci, kto wcześniej umiera, wyższą śmiertelność wśród niemowląt mają chłopcy, a teraz próbuje się chłopców od małego kastrować, kto idzie na studia dzisiaj, kto się częściej musi przeprowadzać za pracą, wymyśliło kilku idiotów, że normalne chłopięce zachowanie to teraz ADHD. Żenujące są te debaty, jak można nie rozumieć biologii i ewolucji.
@ajmwzs8912
@ajmwzs8912 8 ай бұрын
Zgadzam się w pełni i nie ma co liczyć że lewica jest za równością
@Miki199000
@Miki199000 2 ай бұрын
Normalne CHŁOPIĘCE zachowanie to DHD? Masz agresywnego dzieciaka albo bluzgającego i to jest normalne chłopięce zachowanie? Patologia w Polsce kwitnie
@tomekprzytarski9167
@tomekprzytarski9167 Жыл бұрын
54:38. Trochę koleś nie domówił. Chodzi o hipergamię kobiet. Kobieta chce mężczyznę o wyższym statusie finansowym czy społecznym. Jeśli ona jest już po studiach to zawsze patrzy wzwyż, a takich mężczyzn jest niewiele. Tu nie chodzi tylko o warszawę, gdzie odsetek kobiet jest większy, ale wszędzie. Większość mężczyzn o przeciętnym wyglądzie jest po prostu niezauważalne przez kobiety.
@Miki199000
@Miki199000 2 ай бұрын
Znowu jakąś Konfa się odzywa . Namnożyło się was jak grzyby po deszczu. Jak jesteś ciapą życiową to się nie dziw że żadna Cie nie chcę. Kobiety po prostu chcą zaradnych facetów których prawie nie ma.
@Miki199000
@Miki199000 2 ай бұрын
Znowu jakąś Konfa się odzywa . Namnożyło się was jak grzyby po deszczu. Jak jesteś ciapą życiową to się nie dziw że żadna Cie nie chcę. Kobiety po prostu chcą zaradnych facetów których prawie nie ma.
@Miki199000
@Miki199000 2 ай бұрын
Znowu jakąś Konfa się odzywa . Namnożyło się was jak grzyby po deszczu. Jak jesteś ciapą życiową to się nie dziw że żadna Cie nie chcę. Kobiety po prostu chcą zaradnych facetów których prawie nie ma.
@ZdzichuWichura
@ZdzichuWichura 2 жыл бұрын
Witam. Pięć lat walczyłem w sądach o córkę. Po pięciu latach moja rola sprowadza się tylko do roli "odwiedzacza" i to jeszcze w bardzo ograniczonym czasie a prawa i obowiązki tylko do płacenia alimentów. Cały czas zastanawiam gdzie się tu się podziały prawa dziecka. Pozdrawiam
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
Zasadniczy problem to rozwód, to wpływa na dziecko. Nawet gdyby facet w takiej sytuacji miał większe prawa, negatywnie nastawieni do siebie rodzice, nie wpłyną dobrze na dziecko, to pogłębiałoby konflikt między nimi i wpływałoby coraz gorzej na dziecko. Oczywiście mówię tutaj o sytuacji w której nie da się tego ustalić polubownie, a potrzebny jest do tego sąd, czyli występuje silny konflikt. Jeśli decydujecie się na rozwód i występuje między wami silny konflikt, to albo się pogodzicie (to najlepsze wyjście), albo jeden z rodziców musi zostać wykluczony, na rzecz nowego partnera, aby można było stworzyć normalną rodzinę. To kobiety rodzą dzieci, więc też mają tutaj większe prawa. Facet decyduje się na związek z kobietą, czy nawet decyduje się na jeden stosunek, który prowadzi do ciąży, więc odpowiada za tę sytuację, a ponieważ to kobieta rodzi dziecko, jeśli oboje nie mogą ze sobą być, wtedy dla faceta pozostaje obszar finansowy. Być może ta rzeczywistość jest z jakiś względów niesprawiedliwa, ale po prostu nie da się tworzyć rodziny ad hoc z doskoku, zwłaszcza jeśli w tle jest konflikt, można to robić full time albo w ogóle. Stworzenie rodziny jest kluczowe dla rozwoju dziecka. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli kobieta nie jest gotowa mieć dzieci, nie radzi sobie ze swoim życiem, wtedy to ona powinna się wycofać, dla dobra dziecka. Oczywiście nie dbamy tutaj o spór rodziców, o dobro któregokolwiek z nich, a o dobro dziecka. Jednak myślę, że ojciec(czy matka, zależnie od sytuacji) powinien mieć możliwość skontrolowania sytuacji, sprawdzenia czy matka sobie radzi, czy znalazła partnera, jak wyglądają jej finanse, jeśli wszystko jest ok, nie powinien ingerować. Być może dałoby się zbudować tutaj normalne relacje rodzinne, jeśli matka, ojciec i ojczym, żyliby ze sobą w zgodzie.
@ZdzichuWichura
@ZdzichuWichura 2 жыл бұрын
@@AndrzejWilkable Dlaczego tylko mężczyzna (ojciec) ma ponosić konsekwencje rozwodu? Czy rozwód zawsze jest winą mężczyzny? Ja jako ojciec taż mam uczucia, kocham i tęsknie. Niby dlaczego mam być izolowany od własnego dziecka? Matka i ojciec mają równe prawa jeśli chodzi o wychowanie i opiekę dziecka. Niestety ojcowie w sądach są dyskryminowani i tutaj jest poważny problem.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
@@ZdzichuWichura Jeśli rozpatrujemy poziom winy rodziców, to nie skupiamy się na dobru dziecka, tylko na dobru jednego z nich, na tym kto ma rację, a kto nie, na ile każdy z nich zawinił i kosztem dziecka, ukarzmy jednego bardziej a drugiego mniej, czy po równo, bo oboje zawinili. Życie nie jest sprawiedliwe, oraz wszystkie nasze decyzje mają określone konsekwencje z którymi trzeba się pogodzić. Co do samej winy, to zgadzam się, że z reguły nie jest to jednostronne, jeśli tylko oboje byli względem siebie uczciwi. Jeśli kobieta robi to z zemsty, nie myśli o dziecku, to powinno zostać przedstawione w sądzie.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
@@ZdzichuWichura Dyskryminacja mężczyzny byłaby wtedy, gdyby sąd przyznał prawa rodzicielskie matce która nie jest w stanie tego dziecka wychować, zadbać o jego byt.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
@@ZdzichuWichura W każdej takiej sytuacji, na miejscu ojca, starałbym się pozbyć wszelkich urazów i zadbałbym o dobry kontakt z matką.
@imienazwisko12
@imienazwisko12 2 жыл бұрын
Bardzo fajna dyskusja. Zabrakło nierówności w wieku emerytalnym i w obowiązku pójścia na wojnę - tylko dla mężczyzn.
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
Obowiązek pójścia na wojnę tylko dla mężczyzn ?? Przecież kobiety też pełnią służbę i jeśli tylko chcą, mogą brać udział w operacjach wojskowych
2 жыл бұрын
W raporcie jest faktycznie temat wieku emerytalnego, ale przyznam że zbyt dużo tematów już poruszyliśmy i mi umknęło podczas rozmowy :-) polecam lekturę raportu ;-)
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@marcin.b3802 bardziej chodzi o to, że kobiety mogą być w wojsku i brać udział w operacjach wojennych, bo kolega powyżej twierdzi, że nie mogą. Więc nie o ilość chodzi, tylko o możliwości. Wiadomo, że kobiet zawsze będzie mniej w służbach mundurowych, bo to choćby kwestia siły fizycznej, poprzez testosteron, powodujący większy niż u kobiet rozwój mięśni. Z tego samego powodu większości kobiet jest trudniej przenosić ciężkie przedmioty, choćby tą beczkę w barze, a jednak są na przykład barmankami, Równość nie oznacza, że nagle będzie po równo obu płci, ale że każda z nich ma mieć możliwość dostępu do każdego zawodu. To dotyczy również mężczyzn, np. w zawodzie pielęgniarza, w którym jest im trudniej się przebić, bo przez wiele wieków w przeszłości pełniły go tylko kobiety.
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@marcin.b3802 nie bądź śmieszny. A o ile więcej obowiązków mają kobiety w związku z ciążą i opieką nad dziećmi ? Nie wszystko przekłada się na tym świecie na pieniądze.
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@marcin.b3802 czyli masz partnerkę i dziecko. I to ty piszesz o "korzystaniu" z miliona singielek ? Czego nauczysz swoje dziecko ? Przedmiotowego traktowania kobiet ? A jeśli to córka to co, będzie też w milionie wykorzystywanych seksualnie singielek ?
@adamdzikus6985
@adamdzikus6985 8 ай бұрын
Ważny temat
@agnieszkaleszczynska9305
@agnieszkaleszczynska9305 2 жыл бұрын
Bardzo ważny temat, bardzo też jak widać kontrowersyjny, chociaz taki nie powinien być, wzbudzajacy sporo emocji w zupelnie nieodpowiednia stronę. Jestem jako dojrzala kobieta, posiadajaca dorosle dzieci, absolutnie zgodna w temacie nierownosci płci, w tym wypadku traktowania ojcow po rozwodzie rodziców. Sądzę, ze problem wynika z faktu nie wzięcia pod uwagę dobra dziecka, ale przede wszystkim niedoceniania inteligencji dziecka zarowno przez matki, jak i przez sąd. Dzieci powinny mieć decydujący głos jeśli chodzi o kontakty z rodzicem, w tym przypadku z ojcem i nikt nie powinien mieć prawa odmawiać takiego wyboru. Moja matka pozbawila mnie takiej możliwości, bo kiedy mialam trzy lata rozwiodla się i nigdy nie dopuscila do kontaktow moich z ojcem. Miałam też dużo nieprawdziwych opowiesci jaki jest on zly w ramach, moim zdaniem, samousprawiedliwienia. To niewybaczalne, ponieważ kobiety nie zdaja sobie sprawy z jakim ogromnym obciazeniem dziecko zyje i przez całe dorosle życie zadaje sobie pytanie ile zła po ojcu jest we mnie. Rodzinę Ojca poznałam w wieku 40 lat po Jego smierci (62 lata). Weryfikacja okazala się czymś, czego nigdy matce nie wybaczylam. Dziękuję za świetne spotkanie i poprosze o więcej.
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
Jest możliwe, że ojciec zachował się bardzo źle wobec mamy i rzeczywiście ją skrzywdził. Nie miała więc powodów, żeby inaczej o nim myśleć. Zastanawia mnie też bierność ojca. Jeśli był w porządku, dlaczego nie walczył w sądzie o choćby krótkie spotkania z Tobą ? Przecież sąd nie zabroniłby dobremu ojcu kontaktów z dzieckiem. Piszę to, bo sama mam podobną sytuację. Ojciec nigdy nie dążył do bliskości ze mną i z bratem, nigdy nie walczył o opiekę. Nadal żyje i jest to samo, więc wiem, że mama miała rację w swojej opinii o nim.
@user-ov6sk2tx6r
@user-ov6sk2tx6r 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 Dokładnie tak, znam mezczyzne ktory chciał wychowywac swoje dziecko i sąd przyznał opieke całodobową ojcu, tylko ojciec po prostu tego chciał. Wiele nie trzeba poza aktywnoscią a nie obojetnoscią. Niestety wiekszosc przypadków to niechec do obowiazków rodzicielskich lub zrzucania trudu wychowania i opieki na kobiete i niestety w sadach jest pod tym wzgledem dyskryminacja kobiet bo czesciej kobieta musi pełnic role ojca i matki a ojciec moze byc czasem weekendowy lub w ogole, długi alimetacyjne czyli przemoc ekonomiczna statystycznie jest ogromna niestety w wiekszosci przez ojców, to przykre bo dziecko potrzebuje moralnego zaangazowanego ojca i matki jednczesnie
@gallanonim2861
@gallanonim2861 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 a może to matka skrzywdziła na tyle ojca, że ten nie chce mieć więcej z nią nic wspólnego, nawet kosztem dzieci?
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@gallanonim2861 kosztem dzieci ? To jakim jest egoistą, skoro myśli tylko o sobie ? Co by się działo i jakie byłoby larum, gdyby kobieta tak postąpiła ?
@gallanonim2861
@gallanonim2861 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 właśnie o tym mówię. Znam mnóstwo przykładów zemsty kobiety kosztem własnych dzieci. Co więcej, z moich obserwacji wynika że jest to b. Częsty przypadek. Kobiety rzadko patrzą na dobro dzieci inaczej nie utrudniałyby kontaktów z dziećmi ojcom z którym one mają problem, nie dzieci
@agar80
@agar80 2 жыл бұрын
Ciekawy temat. Dzięki :)
@mslu5580
@mslu5580 2 жыл бұрын
Bardzo, bardzo ważny temat. Cieszę się że Pani jako kobieta podejmuje ten temat by go ukazać. To ważne wsparcie. Ważne by nie tworzyć ujednoliconych grup które będą gotować się we włsnym sosie, bo to dotyczy nas wszystkich. Co do przemocy, albo jej pewnej różnicy między kobietami a mężczyznami, bo jak panstwo słusznie zauważyli, przemoc nie ma płci. polecam książkę "Przemoc stosowana przez kobiety: studium kryminologiczne" Książka autorstwa: Marian Cabalski Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam.
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
A tak procentowo, to ile tej przemocy ze strony kobiet jest ?
@jozeffranciszek4060
@jozeffranciszek4060 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 Mnogo
@IndependentNoOne
@IndependentNoOne 9 ай бұрын
​@@katarzyna5727A czy ktoś wogóle jest zainteresowany przemocą wobec mężczyzn?
@Pablo-cl1jg
@Pablo-cl1jg 2 жыл бұрын
Mamy najlżejsze czasy w historii stąd w ogóle taka rozkmina. Do tej pory facet w inny sposób miał swój autorytet , musiał zapracować na dom,iść na wojnę,budować dom czy polować. Do pewnego czasu to facet był tym który podejmował ryzyko , które zapewniało byt. Teraz z punktu widzenia "równości" gdzie np. kobieta pracuje facet zajmuje się domem wszystko ulega odwróceniu. Panowie tracą męska energię a kobiety mają jej coraz więcej .
@jozeffranciszek4060
@jozeffranciszek4060 2 жыл бұрын
Zapracować na dom ? , czyli niewolnik
@gozertraveler858
@gozertraveler858 Жыл бұрын
co za patriarchalny bzdet. Zrozum, jelopku, ze to patriarchat tez dyskryminuje mezczyzn.
@Pablo-cl1jg
@Pablo-cl1jg Жыл бұрын
@@gozertraveler858 kzbin.info/www/bejne/hH2vY5aqaNuXlbc
@czarnyalibaba3688
@czarnyalibaba3688 Жыл бұрын
Kobiety mają jej więcej? Tj. energii? Jak jest bezpiecznie, nie marzną i mają co jeść to są dzielne i mądre a jakby zaczęło się robić źle to nagle wojowniczka Xena zmieniłaby się w potulną Anię z zielonego wzgórza.
@davidrecords2526
@davidrecords2526 7 ай бұрын
Nie ma czegoś takiego jak patriarchat ​@@gozertraveler858
@marcin.b3802
@marcin.b3802 2 жыл бұрын
Polecam zrobić live z Romanem Warszawskim.
@Vulver
@Vulver 2 жыл бұрын
Świat się gwałtownie zmienił w b. krótkim czasie i niestety nie we wszystkim na lepsze. Media społecznościowe, telewizja, Internet, człowiek się nie dostosował do tego jeszcze. Społeczeństwo będzie stopniowo ewoluować i kiedyś powstaną kompromisy. Dzisiaj mamy po prostu przerąbane i nie mówię tu tylko o nas facetach, ale o kobietach też. Ten nacisk na karierę, relizację ambicji to jest tykająca bomba. Wszystko jest pięknie do momentu aż zorientujesz się, że zegar tyka, a ty jesteś sam/sama i nagle w głowie co zrobiłeś/aś źle. Rozwody konflikty, brak szacunku do różnic między płciami, podział polityczny i poglądowy, wzajemna agresja. Do tego depresja, próby samobójcze to jest dzisiaj plaga. Nie potrafimy cieszyć się małymi rzeczami, chcemy więcej i więcej, bo patrzymy na te wszystkie gwiazdy w telewizji, piękne buźki na tik tokach, youtubach, instagarmach, na te wszystkie wyidealizowane i nieprawdziwie idealne pary na facebooku. Od tego mamy w głowach młyn i nie rozumiemy siebie na wzajem, ani i do końca samych siebie. Myślimy, że właśnie tak musi wyglądac nasze życie. Zbyt późno uczymy się gdzie popełniliśmy błędy, a dorosłemu trudno jest się zmienić, bo jesteśmy już ukształtowani. Świat dosłownie staje na głowie by nam to wszystko utrudnić, a psycholodzy w tych trudnych czasach są na wyginięciu i jeszcze tematem tabu. Po prostu mamy przerąbane. Ciekawy wywiad, łapka w górę.
@ConstructiveMinds100
@ConstructiveMinds100 10 ай бұрын
To nie jest przypadek. Bogaci, korporacje, ludzie u władzy lubią dzielić społeczeństwa na grupy, żeby można było skupić się na rozkradaniu pieniędzy, kiedy plebs się kłóci między sobą. Skrajne LGBT też do tego służy.
@Hayabusa-lo6bc
@Hayabusa-lo6bc 2 жыл бұрын
dzięki za obiektywizm
@MsDragon300
@MsDragon300 Жыл бұрын
Patrząc na reakcje różnych osób na ten raport widzimy niestety kolejny problem społeczeństwa. Narracja feministyczna, która jest w różnych kręgach tak bardzo obecna, jest po części również spowodowana tym, że nasz świat kręci się jednak bardziej w zapewnianiu bezpieczeństwa i opieki kobietom, aniżeli mężczyznom. Nie twierdzę, że świat jest czysto ginocentryczny, jednak widzimy, że bardziej jest, niż nie jest. Kobiety są postrzegane jako ofiary mające trudności w radzeniu sobie w życiu więc należy im pomagać. Mężczyźni są z góry traktowani jako ta płeć która dominuje więc jest w stanie sobie poradzić. Generalizacje na generalizacjach, iluzje na iluzjach. Do tego takie narracje w pewnym sensie wciskają nam pewien rodzaj mentalności, przez co facet ma wmówione (i widzi to na podstawie braku wsparcia w instytucjach), że musi sobie poradzić i w konsekwencji zapierdala, ale kosztem zdrowia i większego lub mniejszego sukcesu. A kobiety są traktowane jako ofiary i tak zaczynają się czuć, a ofiara przecież z założenia nie jest tą, która ma walczyć o swoje, czyli np. podwyżkę. Warto żeby w społeczeństwie zwiększała się równość, ale dobrze by było aby podejść do tego na zasadzie uczenie kobiet większej asertywności, poczucia sprawczości. A nie na zasadzie takiego skrajnego naginania pod nie systemu, który podświadomie wmawia mi, że właściwie należą do tej grupy, która powinna być uległa, no bo są ofiarami. Pytanie jak bardzo tak się da, biorąc pod uwagę biologiczne uwarunkowania i chęć zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie ze strony kobiety poprzez granie bezpiecznie. Mężczyznom natomiast może warto byłoby pomóc systemowo bardziej, skoro system ma ich w dupie. Może wtedy by zobaczyli, że nie muszą tak wręcz niezdrowo zapierdalać, walczyć o swoje i być mniej ugodowymi. Może mentalność zmieniłaby się na taką, że mężczyzna nie zawsze musi być twardy, by przetrwać. Pozostaje jeszcze kwestia tego jak bardzo biologicznie mężczyźni mają zakodowaną chęć dominacji, a jak bardzo kobiety chęć bycia uległymi i czy nie zostało im to w większej mierze zaprogramowane społecznie. To jest ciężkie pytanie, od którego będzie zależeć to jak najlepiej podejść do tego problemu. Takie jest moje zdanie. Ktoś ma odmienne i uważa, że się mylę? Chętnie posłucham, zwłaszcza, że zawarłem ten wątek w swojej pracy magisterskiej, którą piszę :)
@viator047
@viator047 Жыл бұрын
Może i jest statystycznie wiecej osób z wyższym wykształcenien,ale to jest nadprodukcja niepotrzebnych i słabo wykształconych magistrów. Ostatnio widziałem ogłoszenie na jednym z portali społecznościowym ,,kto ogarnia worda bo piszę pracę magisterską "
@nagisashiota3312
@nagisashiota3312 2 жыл бұрын
lenistwo mężczyzn a ile kobiet pracuje na budowie i w kopalniach itp
@user-xy2fg3hw4t
@user-xy2fg3hw4t 10 ай бұрын
Te różnice w poziomie wykształcenia wynikają z ogólnego sfeminizowania oświaty przez co w szkołach faworyzowane są dziewczynki lepiej oceniane czyli wyżej a chłopcy dyskryminowani, dzięki czemu dziewczynki mają wyższą średnią co jest później tłumaczone tym że ogólnie dziewczynki są zdolniejsze od chłopców, chłopcy widząc tą niesprawiedliwość w poczuciu bezsilności odpuszczają i przestaja się starać bo widzą że to i tak nie ma sensu, a dziewczynki z wyższą średnią dostają się na wyższe uczelnie i uzyskują wyższe wykształcenie
@Ilumin2000
@Ilumin2000 5 ай бұрын
"są również obszary" "MOGĄ, się również czuć..." Na tym polega wasza dysempatia wobec mężczyzn. Powiem ci coś, facet niema żadnych praw których niemiała by kobieta(no ale ma mnóstwo naruszeń podstawowych praw, patrz zasada wojsko/więzienie). Dodaj jeszcze to że jesteśmy dyskryminowani na każdym kroku. A sytuacja kiedy kobieta nie była osobą decyzyjną niebyła zależna od płci tylko od tego kto więcej musiał zapracować na wspólnotę. Teraz nadal od faceta wymagają poświęceń ale w zamian za te, są tylko prawa kobiet...
@Ilumin2000
@Ilumin2000 5 ай бұрын
Prawo w przypadku mężczyzn większości jest argumentowane stereotypami. Mężczyźni z reumatyzmem i innymi obciążeniami dostają kategorię A kiedy silne kobiety jedyne co dostają to PRAWA KOBIET za które płacić muszą mężczyźni. Polska to nie kraj dla mężczyzn, nawet ubrania ludno kupić bo albo nie są dostępne albo są drogie. Tak żartuję, że zaraz nawet gaci męskich się nie da kupić jeśli nie przez Internet
@Miki199000
@Miki199000 2 ай бұрын
To że kobieta nie była osobą decyzyjna nie miała żadnych praw nie było zależne od płci pierdole...nie o Szopenie. Taaa wierz w te bzdury dalej.
@Ilumin2000
@Ilumin2000 2 ай бұрын
@@Miki199000 chyba oświecę cię bo w Polsce prawa wyborcze obie płcie dostały w tym samym czasie, a dodam że chłopi tak samo jak chłopki niemieli za wiele praw...
@Ilumin2000
@Ilumin2000 2 ай бұрын
@@Miki199000 Tak wierz sobie w bzdury o mistycznej kobiecej ofierze, bo jak mężczyzna straci rękę to zabawa a jak kobieta to poświęcenie XDD Kobiety manipulują tobą tylko by uzasadnić swoją kartę bezwzględnej ofiary...
@Ilumin2000
@Ilumin2000 2 ай бұрын
@@Miki199000 Tak pier... ale nawet nie masz pojęcia w jakim zakresie kobieta kiedykolwiek miała by mniej praw od mężczyzn którzy za wszystkie prawa pracują i płacą najwyższą cenę gdy kobieta dostaje pod nos wszystko za darmo...
@d-evil8075
@d-evil8075 Жыл бұрын
👍👍👍
@a.g.3079
@a.g.3079 2 жыл бұрын
nierówność wieku emerytalnego to temat tabu na forum publicznym, niemal nikt nie śmie nawet kwestionować medialnie istniejącego stanu rzeczy, mimo że jest to dyskryminacja na poziomie obowiązującego prawa, mam wrażenie, że reprezentantki tzw ruchu feministycznego bazują swoją retorykę na wykazywaniu jakimi to kobiety są "ofermami" życiowymi, bez tego niewiele mają do zaoferowania, jest to traktowanie obu płci jakby były przeciwstawnymi klasami społecznymi, to wygląda jak kalka proletariatu i burżuazji z XIX wiecznych doktryn politycznych.kzbin.info/www/bejne/oKGraX-BeLWbkKc
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
Nierówność wieku emerytalnego istnieje na całym świecie, nie tylko w Polsce i wywodzi się z czasów, gdzie kobiety i pracowały tyle, ile mężczyzni, i miały dodatkowy "etat domowy", bo mężczyźni jeszcze w 20. wieku w większości nie wykonywali obowiązków domowych. Takie przeciążenie pracą kobiet powodowało szybsze wypalenie i stąd wcześniejsze przejście na emeryturę. Obecnie jednak wiele kobiet pracuje również po przejściu w wiek emerytalny również niektóre prowadzą swój biznes ( w tym moja mama ) i nie są żadnymi ofermami. Nierówność wieku emerytalnego powoli będzie się zmieniać, jeśli mężczyzni będą w rodzinach dzielić obowiązki po partnersku. Ja z kolei chętnie przywitałabym wyższy wiek emerytalny, ponieważ chciałabym wypracować wyższą emeryturę.
@a.g.3079
@a.g.3079 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 nie na całym świecie, wiek emerytalny obu płci jest od dawna równy w USA, Meksyku, Kanadzie, Belgii, Holandii, Niemczech, Francji, Finlandii, Szwecji, Danii, Grecji, Węgrzech, Słowenii, Włoszech....i w wielu innych państwach.
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@a.g.3079 świetnie, bo nie wszystkie państwa miałam na myśli ;) W takim razie jeszcze warto pomyśleć o dzieleniu obowiązków domowych, tak jak jest w ww państwach i rezygnacji z patriarchatu, a kobiety same chętnie przedłużą wiek emerytalny, żeby mieć więcej pieniędzy. Na razie jesteśmy przeciążnone obowiązkami i chronicznie zmęczone, więc dla wielu kobiet nadal granica 60 lat jest maksimum wydolności. Proszę też wystąpić o tacierzyński równy z macierzyńskim, bo tu widzę też nierówność. Dla mnie to nie problem, ale skoro już tak panowie chcą wszystko "po równo", to i tu też niech będzie.
@lukaszsaw
@lukaszsaw 9 ай бұрын
@@katarzyna5727 Pytanie o jakich obowiązkach Pani mówi, zakłada się że 45 % kobiet do końca 2030 nie urodzi dziecka. Jeszcze bardzije nie poważnie wygląda ten przepis że wszystkie kobiety mają prawo, jak mamy np. wdowca ktory wychowuje dzieci. Na ten moment zostały tylko Rumunia i Bułgaria ( i Czechy - tutaj kobieta jak urodzi dziecko to ma przywilej przejscia na wcześniejszą emertyurę) i Polska gdzie kobiety mają po-PRLowski przywilej.
@marcin.b3802
@marcin.b3802 2 жыл бұрын
Myślę że na długość życia miało u nas wpływ to że to mężczyzna miał obowiązek utrzymywać rodzinę Często kosztem zdrowia się zaharowywal. Dzisiaj mieszkamy sobie bez ślubu, koszty życia dzielimy po połowie I resztę każdy ma dla siebie. Można o siebie zadbać. Wyjechać z kolegami w góry . Ogólnie nie ma już presji na mężczyzn, że on ma więcej. Myślę że różnica długości życia z czasem będzie się zacierać.
@marcin.b3802
@marcin.b3802 2 жыл бұрын
@Mr. White To się ożeń. I nie myśl, że żle ci życzę. Hahaha. Już mam dorosłe dzieci . I świetny kontakt. Mnie ciekawi ile masz lat I jakie poglądy na relacje damsko męskie..
@marcin.b3802
@marcin.b3802 2 жыл бұрын
@Mr. White Chętnie posłucham twojej opinii. kzbin.info/www/bejne/h6mXpHifptuNfLc
@marcin.b3802
@marcin.b3802 2 жыл бұрын
@Mr. White No ja za ciebie nie pomyśle. Twój wybór.
@polskizwiazeknaczelnychhej1100
@polskizwiazeknaczelnychhej1100 Жыл бұрын
Jest wręcz odwrotnie. To kobieta ma dzisiaj masę przywilei i uprawnień. Praktycznie może sobie nie pracować do 30 roku życia. Na studia wszyscy ją biorą z otwartymi drzwiami, często kobieta ma +10 punktów na rekrutacji. Wszędzie w kolejce pierwszeństwo mają kobiety z dziećmi lub bez. Kobiety wg bhp muszą podnosić mniej w pracy fizycznej. W kukoldstanie jakim jest polska to samotne kobiety z dziećmi są finansowane z podatków; mają nawet dostęp do "domów samotnej matki". W sądach rozwodowych prawie zawsze wygrywa kobieta. Co jakiś czas słyszy się o projektach społecznych/ doszkalaniu/ kursach finansowanych z unii europejskiej, jednakże tylko dla kobiet. To kobieta może pomówić męża o molestowanie i przemoc, po czym mężczyzna zostaje wyrzucony przez policję z jego własnego domu bez wyroku sądu na 14 dni a potem na dłużej na wniosek kobiety. Firma Intell organizuje coroczne konkursy i kursy z dziedziny informatycznej i programowania, oczywiście tylko dla kobiet. Wiele mediów wtłacza usilnie parytety kobiet w firmach, jednakże tylko na kierowniczych stanowiskach. O mężczyznach pracujących fizycznie lub wykonujących brudne zawody daję się łatkę śmieci ludzkich. itd. Można wymieniać bez końca uprzywilejowanie kobiet a dyskryminację mężczyzn, liczba pewno by się nie zamknęła w tysiącu.
@Miki199000
@Miki199000 2 ай бұрын
​​@@polskizwiazeknaczelnychhej1100 tylko że nadal to kobiety są ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej ze strony swoich partnerów i mężów. Otwórz oczy nawet dzieci molestują tatusiowe i konkubenci, nie matki. To samo z gwałtami. Ty wiesz jak często faceci gwałcą? Chyba nie masz o tym zielonego pojecia. I nie mówię o gwalcie kobiety wracajacej wieczorem do domu. Dzieje się to za zamknietymi drzwiami domu. Kwestia dyskryminacji mężczyzn to jedno wielkie kuriozum i śmiech na sali. Faceci od zarania dziejów maja pozycje uprzywilejowana w większości dziedzin życia. Równości płci nadal nie ma i nie będzie.
@irenamickiewicz90
@irenamickiewicz90 2 жыл бұрын
Ale wszyscy jesteśmy tylko ludźmi,I panowie i my panie,A dziecko ma prawo kochać rodziców jakich jakich ma,Nikt nie wybiera rodziców,Jak też rodzicami się nie rodzimy,A stajemy,Skąd mamy wiedzieć wszystko o rodzicielstwie i wychowywaniu skoro nikt nie nauczył,Harowali jak my a dzieci z kluczami na szyi,Szczęśliwi być powinni Ci których wspierają dziadkowie gdy rodzice muszą pracowac- bo z jednej pensji brakuje,lub spłacają z drugiej kredyty za dom,mieszkanie,Ale młodzi nie zawsze potrafią docenić pomoc dziadków,Oczywiście że ja też stawiała bym granice np masz być trzeźwy,masz dawać dobry przykład,masz wspierać nasze wychowywanie a nie podważać nasz autorytet,A tu potrzeba rozmów,uzgodnień,
@gregorius790
@gregorius790 2 жыл бұрын
👍
@tomekprzytarski9167
@tomekprzytarski9167 Жыл бұрын
To, że kobiety będą zawsze głosowały na lewicę a mężczyźni na prawicę nie jest niczym zaskakującym. Kobiety chcą państwo opiekuńcze, chcą być zaopiekowane i często kierują się emocjami a nie zdrowym rozsądkiem. Lewica wręcz oferuje szereg przywilejów dla nich, także dlaczego by nie.
@jozeffranciszek4060
@jozeffranciszek4060 2 жыл бұрын
Co do wykształcenia , to łatwiej podobno jest kobiecie zdobyć wykształcenie szczególnie gdy jest ładna , i moim zdaniem stąd więcej wykształconych kobiet niż mężczyzn .
@mariuszkwiat622
@mariuszkwiat622 10 ай бұрын
Komentarz po roku. Profesor Środa może zostać ministrem edukacji. Będzie już (moim zdaniem) pełna systemowa dyskryminacja. A ten nadmiar kobiecych dyplomów? W edukacji udało się opanowanemu przez lewicę środowisku naukowemu i nauczycielskiemu zepchnąć do narożnika nauczanie techniczne i kierunki ścisłe na rzecz ogromu bardziej popularnych wśród kobiet kierunków humanistycznych. Jednocześnie podejrzewam, przy taśmowej produkcji dyplomów na kierunkach humanistycznych, niski poziom tej edukacji.
@vxzzxv2649
@vxzzxv2649 2 жыл бұрын
Jestem kobietą i parytety mnie obrażają!! Jest głupsza, że muszę dostać dodatkowe punkty? Chce być oceniana sprawiedliwie, tak jak inni, a nie dlatego, że mam jajniki
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
Dzięki parytetom kobiety zaczęły częściej służyć w służbach mundurowych na przykład. Bez parytetów pewnie część kobiet nie miałaby odwagi wejść w środowiska czysto męskie, a tak w grupie innych kobiet jest im łatwiej. Parytety odgrywają znaczącą rolę w ośmielaniu kobiet do wejścia w zawody, w których do tej pory ich nie było.
@przemqprzemq7561
@przemqprzemq7561 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 czy czasem czytasz to co piszesz ? Służby mundurowe są przede wszystkim dla ludzi ,którzy są pewni siebie i zdecydowani na ekstremalne warunki pracy i życia ... to nie klub towarzyski dla niezdecydowanych i nieśmiałych Julek ... Taka praca wymaga „cohones” więc oczywistym jest fakt ,że jest TYLKO DLA MĘŻCZYZN ! PS: Jak zostaniesz napadnięta przez kilku facetów to NIE wzywasz na pomoc "policjantek" - tak ??? Czy może jest inaczej ?
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@przemqprzemq7561 🤣
@przemqprzemq7561
@przemqprzemq7561 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 tak wygląda merytoryczna odpowiedź , pełna argumentów 🤣... Brak kompetencji to jedna z tych różnic między płciami 🤣
@vxzzxv2649
@vxzzxv2649 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 sama sobie odpowiedziałaś na temat tego jakie osoby powinny być w służbach mundurowych. Jeśli idzie tam osoba, która się boi, to miej nas boże/bogowie w opiece. Kobieta i tak ma inny (niższy) wymagany wynik w teście sprawnościowym, a do do tego dodatkowe pkt za co?
@jacek9600
@jacek9600 2 жыл бұрын
Często spotykam argument nieuzasadnionego wywyższania mężczyzn w poprzednich epokach. Jest to regularnie przytaczane na dowód przeciw funkcjonującemu wtedy patriarchatowi. Jednak nie udało mi się zauważyć sensownego przykładu. Wydaję się, że takiego uzasadnienia opartego na konkretach po prostu nie ma.
@Kokso.
@Kokso. 2 ай бұрын
Niekiedy mam wrazenie ze dziwne stwierdzenia sie w tej rozmowie pojawija. Moze cos zle zrozumialem ale... 1. Dlaczego na tych samych stanowiskach ludzie maja inne stawki? To jest nielegalne? Przeciez w korpo to jest standard. 2. Padlo (chyba) stwierdzenie ze gdy kobieta zaczyna zarabiac wiecej to mezczyzna nie moze sie z tym pogodzic i zwiazek sie rozpada ale to chyba jest tak, ze poki mezczyzna zarabia wiecej to jest ok a gdy role sie odwroca to kobiecie zaczyna sie nie podobac?
@liounknown898
@liounknown898 2 жыл бұрын
czy jak powiem, że ta Pani bardzo mi się podoba to już jestem bestią traktującą kobiety instrumentalnie gorszą niż Hitler?
@marcinzak8805
@marcinzak8805 8 ай бұрын
Tylko Red Pill😉
@regne6146
@regne6146 2 жыл бұрын
W życiu nie chodzi o równość. To jest doktryna socjalizmu i komunizmu.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
Tutaj chodzi bardziej o zmniejszenie czynników gnębienia jednej grupy nad drugą, a nie szukania równości, z jednej strony mamy na skali równość a z drugiej sprawiedliwość. Z faktu, że ludzie są różni i nie należy tego zmieniać, z czego wynikają głębsze konsekwencje, nie wynika to, że jedni muszą być bardziej gnębieni. Choć to gnębienie, najczęściej nie jest świadome (poza działaniem feministek, robią to świadomie, co gorsza uważam je za ekstremistki, choć nie wszystkie), a ukryte gdzieś w zakamarkach naszej kultury i systemu edukacyjnego. Chodzi bardziej o dostrzeżenie pewnych różnic, zaakceptowanie ich i zbudowanie pod to systemu, w taki sposób, aby ludzie mogli rozwinąć swój potencjał, a nie spotykać się ze ścianą(choć być może jest to też dyskusyjne, bo te przeszkody mogą w nas wzmacniać pewne postawy i dążenia, bez czego nie osiągalibyśmy określonych wyników). W takim świecie będą akceptowani bystrzejsi i głupsi, bogatsi i biedniejsi, co więcej każda z grup będzie miała szansę lepiej wykorzystać swój potencjał, czego konsekwencją może być pogłębienie różnic. Mierząc to w sposób absolutny każdy osiąga max swojego potencjału, ma lepsze życie itd, w sensie względnym różnice mogą się pogłębiać. Zastanawiam się czy nie istnieje lepsze określenie na rozsądne, obiektywne feministki, które poszukują prawdy, a nie konfliktu? :P Może Profeministka :D, od profesjonalna, w sensie starająca się zachować pewien poziom obiektywizmu, która nie jest pełna uprzedzeń. :P
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@AndrzejWilkable czy feminizm to tylko aktywizm i czarne protesty ?? Co to za niedorzeczne poglądy ? A dzięki komu kobiety dziś studiują, mają prawa wyborcze, robią kariery w biznesie, mogą też decydować o antykoncepcji czy aborcji. To nie jest w internesie mężczyzn, żeby kobieta była samodzielna i zaradna ?
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
​@@katarzyna5727 To dzięki sufrażystkom. Powiem więcej, bardzo ciesze się, że obecnie prawa kobiet są IDENTYCZNE jak prawa mężczyzn. Ale nie zgodzę się na popieranie terroru do końca świata, bo kiedyś kobiety faktycznie miały mniejsze prawa.
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@@AndrzejWilkable uzasadnij słowo "terror". Chciałabym się do tego odnieść
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
​@@katarzyna5727 Że są wulgarne, skrajne, agresywne i największe przewinienie, że nie lubią facetów. :P
@MrLukasw44
@MrLukasw44 Жыл бұрын
W Polsce jako jedynym kraju jest dyskryminacja pod względem wieku emerytalnego inny dla kobiet inny dla mężczyzn. Jest to oczywista dyskryminacja na podstawie płci! Jesteśmy bodaj jedynym krajem na zachodzie gdzie mężczyźni muszą dłużej pracować na emeryturę. Co śmieszniejsze statystycznie długość życia mężczyzn jest niższa niż kobiet... sic . Jest to ewidentny przykład łamania Konstytucji mówi o tym ART 32 ust2: Ust. 2 Konstytucja zakazuje dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny. Zakaz dyskryminacji jest konsekwencją i logicznym następstwem zasady równości. Konstytucja zakazuje wprost wprowadzania nieuzasadnionych zróżnicowań. Zakaz dyskryminacji ma charakter uniwersalny podmiotowo („nikt”) i przedmiotowo (obejmuje „życie polityczne, społeczne lub gospodarcze”). Dyskryminacja to gorsze traktowanie ze względu na cechę osobistą. Jest to kwalifikowana forma nierównego traktowania osoby ze względu na jakąś jej cechę osobistą, bez racjonalnego uzasadnienia. Do najczęściej wymienianych przesłanek dyskryminacji zalicza się płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną lub tożsamość płciową, ale mogą do nich należeć także inne cechy osobiste jak np. pochodzenie społeczne czy status materialny. Więc nie można prawnie inaczej traktować mężczyzny oraz kobiety. Jak to jest, że w Polsce tworzone są ustawy, które jednoznacznie łamią konstytucje??
@user-lp1my8xv2j
@user-lp1my8xv2j Ай бұрын
Ale niby dlaczego kobiety nie mają opcji pracy fizycznej? Kto zabroni kobiecie być murarzem czy stolarzem lub hutnikiem? Przecież kobiety są równe mężczyznom
@ZloteJajko
@ZloteJajko 2 жыл бұрын
Zgadzam się z tym że matki w Polsce są rąbnięte na punkcie dzieci i nie da się z większością z nich rozmawiać logicznie na dodatek jest to tak powszechne że uznawane za normę i stąd po rozwodzie ojcowie mają duży problem z uzyskaniem opieki naprzemiennej. Jednak jeśli chodzi o rynek pracy to niższa stawka godzinowa dla kobiet bo te się mniej angażują się w pracę będzie miało jedną ważną konsekwencję... kobiety nie będą chciały mieć tych dzieci! Tym bardziej że te 8% mniej to w Polsce często oznacza przeżyć do pierwszego albo nie przeżyć do pierwszego. Ja nie mam problemu że moja dziesiąta koleżanka jest 3 raz w domu z dziećmi na Home Office i pracuje na pół gwizdka bo jakoś potrafię dojść do wniosku, że ktoś te dzieci rodzić musi...
@gostek9071
@gostek9071 2 жыл бұрын
siema
@user-xy2fg3hw4t
@user-xy2fg3hw4t 10 ай бұрын
Ale też co bardziej bystrzy i świadomi dostrzegą te sprytne feministyczne manipulacje
@przemqprzemq7561
@przemqprzemq7561 2 жыл бұрын
Nie ma ... nie było i NIE BĘDZIE równości między PŁCIAMI ... ponieważ NATURY nie da się oszukać ... MĘŻCZYŹNI są WIĘKSI , SILNIEJSI i INTELIGENTNIEJSI więc LEWICOWE DURACZENIE i FEMINISTYCZNE UJADANIE jest totalnie bez sensu ... 2+2 zawsze równa się 4 !!! PS: Gdyby jakaś Julcia miała z tym problem to niech odpowie sobie tylko na jedno pytanie ... Kto stworzył świat i każdą rzecz ,która nas otacza ... tak ! ... byli to tylko i wyłącznie MĘŻCZYŹNI ... ,którzy często robili to dla kobiet (nie feministek)
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
🤦
@BialasekStudioGARAGE-PL
@BialasekStudioGARAGE-PL 2 жыл бұрын
Niestety przez to że kobiety teraz są mocno wywyższane prawnie i nie tylko ,wpływa nie tylko negatywnie na mężczyzn którzy są dyskryminowani ale niestety wraca to mocno do kobiet. Coraz więcej samotnych i nie szczęśliwych pań,samotnych matek,poszkodowanych dzieci wychowywanych bez ojców a mężczyzni po takich przejściach dystansują się od płci przeciwnej...Gratuluje pani za poruszenie tematu,to oznacza że jest jeszcze nadzieja :)
2 жыл бұрын
Zawsze jest nadzieja! 💪🏾
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@ jesteś kobietą. Serio uważasz, że my kobiety jesteśmy "wywyższane prawnie " ? ( Cokolwiek to oznacza, bo żadnych argumentów nie widać ). Jeśli tak, to proszę o wyjaśnienia .
2 жыл бұрын
Ja tak uważam? 😬 Gdzie tak powiedziałam / napisałam, bo to chyba niemożliwe. Jeśli chodzi o komentarz, to napisałam to w totalnie innym kontekście i proszę nie wkładać mi w usta slow czy w głowę poglądów/opinii, których nie mam :-) NIGDY I NIGDZIE nie powiedziałam, że kobiety mają lepiej, a dyskusja z poziomu „kto ma lepiej/gorzej” z góry staje się bezsensowna :-)
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
@ Ja też nie zamierzam się licytować, kto ma lepiej, za to chętnie podyskutuję. Pozostawianie tak absurdalnych, pozbawionych jakiejkolwiek argumentacji komentarzy, jak tego pana powyżej, bez jakiejkolwiek próby odniesienia się, a jedynie z hasłem " Zawsze jest nadzieja", może dawać takim osobom złudzenie, że mają "wsparcie" prowadzącej. Proszę przejrzeć komentarze, mizoginizm i postawa patriarchalna w większości z nich, słowa często wyjęte z wystąpień członków Konfederacji. Generalnie pogardliwy ton wobec kobiet i obwinianie ich o całe zło, które spotkało mężczyzn. Zabrakło tu głosu kobiet i ustosunkowania się do raportu Klubu. Może warto byłoby zaprosić komentatorkę, która przedstawiłaby kobiecy punkt widzenia, wtedy nie byłoby takiego mizogińskiego marudzenia.
@BialasekStudioGARAGE-PL
@BialasekStudioGARAGE-PL 2 жыл бұрын
@@katarzyna5727 Mój komentarz nie miał na celu obrażać kobiet i myślę że autorka filmu zrozumiała w przeciwieństwie do pani.Jak ktoś nie chce to łopatą mu się do głowy wiedzy nie nabije.Jak mógłbym obrażać płeć którą kocham i podziwiam-mowa oczywiście o prawdziwych kobietach (nie świadczy o tym posiadanie biustu czy jednego otworu technologicznego więcej).Mam wiele argumentów i potrafię obserwować i wychwytywać zmiany w otaczającym świecie na przestrzeni lat z wielu perspektyw ,tylko po co mam je przytaczać? Myślę że pani ewidentnie brakuje chłopa. Obecny feminizm szkodzi kobietom niestety i pózniej taka właśnie gorycz powstaje.Tak poza tym to życzę wszystkiego dobrego ponieważ czekają nas niestety gorsze problemy niż powyższy,pozdrawiam i autorkę również oraz wszystkie panie tutaj
@sawekforc8536
@sawekforc8536 2 жыл бұрын
Daria, kiedyś napisałem w komentarzu pod jakimś Twoim odcinkiem „inteligentna i w dodatku śliczna”, czy coś w tym stylu. Kolejne odcinki mnie w tym utwierdzają. Liczę więc, że dobrze zinterpretujesz to, co poniżej napiszę. Absolutnie nie podpisuję się pod tym, ani podobnym raportem. Na początku chciałem do niego zajrzeć, w miarę słuchania wypowiedzi, jestem przekonany, że jest to twór skonstruowany sztucznie, do przejechania się na chwytliwym temacie, do jakiejś popularności? Chaos, chaos, chaos. Nie mam potrzeby być reprezentowanym przez osobę, która jest emocjonalnie daleko od zrozumienia problemu, co widać po schematycznym artykułowaniu tematu. Twój Gość wyraźnie się naczytał, ale czuć, że nie wie o czym mówi. Chcę być dobrze zrozumiany, problem istnieje, jednak rozpatrywanie go na płaszczyźnie kulturowej to kolejna kastracja Mężczyzny w roli rodziny i społeczeństwa a przede wszystkim, tak postawiony problem nie rokuje sukcesu. Nie sądzę, że chodzi o rozwiązanie problemu, tylko o drążenie go i rozgłos. Świadczą o tym wyraźnie rzucane kontrowersje ale nie spójnie i bez sensu. Zwykła polityczna w dodatku nieudolna socjotechnika. Daria, jestem u Ciebie i u Piotra na kanale już ponad rok. Jesteś silną osobowością a Piotrek jak widzę, dobrze ustabilizowanym Facetem. Tak sądzę po tym co zaobserwowałem, chociaż Was nie znam. Miała byś do niego szacunek, gdyby pozwalał znęcać się nad sobą psychicznie, czy (o Jezu!) fizycznie? Nie mam z tym tematem problemu typu egzystencji osobowości. Myślę, że na tle tych zaburzonyh emocjonalnie „panów”, Mężczyzna może tylko zyskać na wartości. Jak napisałem, problem istnieje, ale na płaszczyźnie prawnej, bo to prawda, że ojcu jest trudno w sądzie uzyskać opiekę nad dzieckiem, nawet wtedy, gdy to matka stanowi problem w rodzinie. Ale jak facet się żali, że partnerka się nad nim znęca psychicznie? To jest jedno rozwiązanie, gałąź i sznurek. Takie coś to ani wzór, ani oparcie. Jak jestem za ratowaniem zwierząt, to to niech wyginie, dla dobra społeczeństwa i lepiej go nie ratować. Kiedyś pod komentarzem o dbałości nad własną osobą i wizerunkiem mężczyzny napisałem, że nie powinno być nadrzędnym dążeniem do pogoni za modą i „look” to kwestia drugorzędna u Faceta. Chociaż dbałość o wygląd jest oczywiście ważna, to nie może przysłaniać innych aspektów męskości. Dalej tak twierdzę, choćby dla tego, że pęd do wyglądu za często przesłania dbałość o przymioty psychiczne i deformuje Męską mentalność. Część problemów tak zwanych „słabych mężczyzn”, leży też w tej sferze. Absolutnie nie chodzi mi o to, że facet ma być twardym, gruboskórnym sukinsynem. Powinien być wrażliwy, żeby mógł być czuły, szanować partnerkę i rodzinę, ale musi, no ku.. musi być stabilny emocjonalnie, bo jak zakłada rodzinę, to musi być dla niej oparciem. Na pewno nad takim Facetem Partnerka nie będzie się znęcać emocjonalnie, też go będzie szanowała. No chyba że głupia jakaś? „Synkuuu, mamusia mnie biiijeee!” To już kuź.. kabarety ten temat przechwyciły. No się zdenerwowałem. Muszę popracować nad stabilnością emocjonalną. Wracając do tematu. Chciałbym, żeby podobne raporty powstawały w apelu o warunki prawne. Wtedy będą miały sens. W przeciwnym wypadku, przyniosą więcej szkody niż korzyści i będą jeszcze bardziej dzieliły i tak już mocno podzielone społeczeństwo. Aaa i jeszcze jedno. Facet o ugruntowanej osobowości, nie będzie miał problemu z tym, że Partnerka zarabia więcej, czy że jego szefem jest Kobieta. Ukłony Daria :) Już po 23, czas spać. Moja B. uroczo się na mnie wypięła. Zastanawiam się, czy mam się czegoś domyślić?
@sawekforc8536
@sawekforc8536 2 жыл бұрын
Naprawdę Ciebie Daria szanuje. Napisałem co ja widzę i myślę. Nikogo nie chcę urazić a jedynie sprowokować do refleksji i mam nadzieję, że zaakceptujesz moją szczerość.
@featon5
@featon5 2 жыл бұрын
TLTR. Jakiś argument może?
@Astrofaza
@Astrofaza 2 жыл бұрын
Jak można napisać, że się nie przeczytało a jednocześnie kierować w stronę tego raportu zarzuty? :O Nawet jeśli jest tak jak napisałeś to w tym momencie nie masz żadnej podstawy do wyciągania takich wniosków.
2 жыл бұрын
Sławku, polecam jednak lekturę raportu ;-)
@sawekforc8536
@sawekforc8536 2 жыл бұрын
​@@Astrofaza Poświęciłem kawałek nocy i przeczytałem ten „raport”. Napisałem odpowiedź w pracy, przepraszam więc za ewentualne błędy, każdego rodzaju. Co miałoby zmienić w moim postrzeganiu raportu, gdy to co on zawiera, zostało przedstawione nieomal w całości na wizji. Co, bo zawiera objętościowo nieomal tyle samo przypisów co treści i odnosi się do dziesiątków publikacji? Nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Mam świadomość jak odmiennie można przedstawiać analizę tego samego badania, szczególnie badań problemów społecznych, które da się płynnie interpretować w wielu kierunkach. W dodatku, już wiele razy okazywało się, że badania były kierowane, zazwyczaj są niewystarczające i wielokrotnie okazywały się fałszywe, w każdej dziedzinie. Może „problem” jaki zawiera raport, jest ewolucją cywilizacji i próba walki z nim jest walką z wiatrakami? Jakoś nikomu nie przyszło do głowy, zrobić takiej analizy, bo może to co się dzieje, to pożądany kierunek? Dalej twierdzę, że jest to sztuczne bicie piany, do zrealizowania własnych celów. Jest z resztą tak skonstruowany, że analiza w nim zawarta na podstawie danych, nie wynika jednoznacznie z przytaczanych faktów. W wielu przypadkach to nawet nie teorie a zaledwie hipotezy, jak twierdzenie, że lepsze wykształcenie kobiet zaburzy rolę mężczyzn w społeczeństwie, czy feminizacja sądów prowadzi do nierówności wyroków na niekorzyść mężczyzn. To ja twierdzę, że tworzenie ochronek intelektualnych, zredukuje wizerunek mężczyzn do idiotów wymagających opieki i współczucia, ze względu na nieprzystosowanie do przemian społeczno cywilizacyjnych. Jeżeli rzeczywiście jest więcej debili wśród mężczyzn i są nieprzystosowani, to niech ta ich część wyginie naturalną koleją rzeczy i wtedy ci wartościowi zyskają na wizerunku i znaczeniu. Moim zdaniem, zdecydowanie większym problemem jest ogólny analfabetyzm intelektualny, emocjonalny, kreacyjny i wynikający z wymienionych, społeczny. Wyraźnie widać to w komentarzach pod każdym filmem na YT. To, że awatary kont mają kretyńskie nazwy, to ja nie muszę rozumieć, ale komentarze typu „co z tego wynika?”. Co to ma być? Taki tekst to świecący jak supernowa Debilizm. Nawet jak odpowiem, tworząc analizę na miarę pracy naukowej, to znowu przeczytam „a może coś konkretniej?”. Tu jest prawdziwy problem, wynikający ze słabej edukacji i redukcji jej znaczenia w świadomości społeczeństwa. Często wracając z pracy, czy robiąc zakupy, to ja kupuję podpaski i nie na polecenie partnerki, po prostu zdarza mi się pamiętać. To objaw troski i miłości. Nie mam z tym żadnego problemu i nie sądzę, że umniejsza to moją Męskość. To ma redukować mnie jako Ojca, czy Partnera? Takie obawy można wyczuć z kontekstu. Kiedyś przeczytałem, że jak partnerka potrafi za mężczyznę naprawić na przykład zamek w drzwiach i zrobi to, to powinna, dla dobra partnera, przynajmniej przyjść i zapytać czy dobrze go naprawiła, żeby mężczyźnie dać poczucie jego wartości. Naapraawdę? Faceci potrzebujecie tego, będzie to dla Was jakakolwiek nobilitacja? To odwróćmy role. Gdy mężczyzna sprawnie i właściwie zaopiekuje się własnym dzieckiem, to ma pytać, czy to dobrze zrobił, dla dobra ego partnerki? No to chore jest jakieś. Do podobnych wrażeń doszedłem po przeczytaniu raportu. Czy jest problemem, że w zawodzie mechanik samochodowy jest kilka procent kobiet a w śród pielęgniarek kilka procent mężczyzn? Oczywiście można taki problem sztucznie stworzyć. Zdecydowanie wyższym statusem od zawodu mechanika, jest zawód pielęgniarki i nie powinno to redukować żadnej z ról w rodzinie, jeżeli trafi się para o takich zawodach, bez względu na stan zarobków. To kwestia świadomości i ukształtowanej osobowości partnerów a nie parytetów w zawodzie. Tak, wiem, nie precyzyjnie odnoszę się do litery raportu a bardziej do jego ducha, bo to właśnie mnie bulwersuje. Nie mam zamiaru polemizować z cyferkami, tylko ze sposobem ich analizy w kontekście wartości społecznych. Przez tysiąclecia w dominacji byli mężczyźni i świat nieźle funkcjonował i istnieje. Może teraz ma nastąpić dominacja kobiet? Może taki stan rzeczy jest, jak napisałem wcześniej, ewolucją cywilizacji a nie cywilizacyjną? Może się okazać, że właśnie teraz tak będzie lepiej? W takim kontekście, niema się o co spierać, tylko trzeba zaakceptować zmiany. Pokora jest jedną z dróg do odkrywania prawdy. Ten raport, to furtka do realizacji własnych ambicji, jego twórcy. Jeżeli mam rację, to jest fałszywy. To wszystko to tylko moja analiza, nie domagam się jej przyjęcia za własną. Być może ja jestem w gronie tych gorszych, nieprzystosowanych mężczyzn? Często idiocie wydaje się że jest mędrcem. Ja się za takiego nie uważam, bo zamknął bym sobie drogę do jakiegokolwiek rozwoju, więc zakładam, że nie muszę mieć racji Ukłony Piotrze.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
Hej, być może tworzenie klas męskich ma jakiś sens, ale wtedy szkoła powinna mieć również klasy żeńskie, żeby ten kontakt grup kobiet i mężczyzn występował. :P Oczywiście zakładając, że problem z edukacją to wynik np tego że kobiety nieświadomie lepiej oceniają dziewczynki niż chłopców. W takim środowisku, jeśli nie porównuje się bezpośrednio jednej i drugiej grupy, to jest szansa na bardziej sprawiedliwą ocenę. Ponadto, w takich klasach męskich, do roli nauczyciela, można preferować facetów(wiadomo że jest ich mniej więc kobiety i tak by dominowały), tak jak w klasach żeńskich preferować kobiety, to by w jakimś stopniu mogło rozwiązać ten problem wzorca. Zastanawiam sie jednak czy problem nie jest głębszy i nie dotyczy komunikacji, kobieta naturalnie lepiej rozumie dziewczynki niż chłopców, którzy mają swój świat, reagują na inne bodźce, w inny sposób się uczą, są częściej niegrzeczni(to moim zdaniem dowodzi tych problemów komunikacyjnych), mają inną motywację. Mamy też inną konstrukcję mózgu, która ma swoje przewagi ale i słabości, np chłopcy mogą mieć łatwość bujania w obłokach, wymyślania "głupot", a dziewczynki są bardziej konkretne, potrzebują określonego schematu działania, żeby go systematycznie wykonywać i właśnie takie podejście preferuje nasz system edukacyjny, nie docenia "małych wizjonerów", czegoś co odbiega od normy, a przedstawicieli tego intelektualnego nurtu określa się leniami. :D Choć ja powiem szczerze, nie chciałbym, żeby mojego chłopca, uczyła feministka, bo to problem komunikacyjny podniesiony do potęgi n :D i myślę, że matki by się ze mną zgodziły, nawet feministki. :P
@weronikakuchta4223
@weronikakuchta4223 9 ай бұрын
Szukam faceta od 10 lat. Nikogo fajnego nie znalazłam. Szukam faceta po studiach, uprawiającego sport i posiadającego ambicje na życie. Bo taka jestem ja. Nie ma takich. Jak już taki się znajdzie to mówi że szuka kobiety żeby mu siedziała w domu i gotowała obiadki i bawiła dzieci. Gdzie ta równość. Wklad kobiety w wychowanie dziecka - robienie wszystkiego. Wład faceta- przynoszenie pieniędzy. Sprawiedliwe jak 👿 .
@weronikakuchta4223
@weronikakuchta4223 9 ай бұрын
Dodam ze nie zamierzam ani brać byle czego ani brać samca alfa i jako kobieta niezależna po studiach zaciągnąć się do siedzenia w domu i skończenia w pieluchach. Mamy spadek urodzeń. Ale nie przez kobiety tylko przez brak opcji na założenie rodziny.
@lukashl9831
@lukashl9831 7 ай бұрын
​@weronikakuchta4223 Nie. Winne temu jest to że dalyscie sobie wyprać głowę przez feminizm i propagandę puszczana 24h w mediach. Teraz do się je pretensje a nie do mężczyzn.
@user-lp1my8xv2j
@user-lp1my8xv2j Ай бұрын
Bo nie rozumiesz co dla faceta jest atrakcyjne, swoje dyplomy, ambicje możesz sobie o kant tyłka rozbić, to tak jakby facet napisał, że jest miły, ugodowy, ładny wrażliwy, czuły, kocha dzieci, jest domatorem lubi gotować i sprzątać i zastanawiałbym się dlaczego żadna kobieta go nie chce. Myślisz że jak zrobisz z siebie faceta to będziesz bardziej atrakcyjna?
@weronikakuchta4223
@weronikakuchta4223 Ай бұрын
@@user-lp1my8xv2j napisz dla ciebie nie jest atrakcyjne. 😅 dla chłopca który szuka dziwki mamusi I służącej. Ale mnie taki układ też nie interesuje także szukaj dalej albo wracaj do mamusi chłopczyku.🤣🤣
@user-lp1my8xv2j
@user-lp1my8xv2j Ай бұрын
@@weronikakuchta4223 Najlepiej od razu kup sobie kilka kotów frustratko, bo rzeczywistość myli ci się z urojeniami
@dominika1stepto403
@dominika1stepto403 2 жыл бұрын
Strasznie się tego słuchało. O ile autor raportu rzeczowo, naukowo i w sposób obiektywny wypowiadał się o nierównościach, oraz problemach z tym związanych, o tyle przeprowadzająca wywiad sugerowała kierunek, w jakim powinien się wypowiadać gość, umniejszając rangą kobietom. Kilkukrotne „zarzuty” wobec Pani Środy zakończone pytajnikiem, sugerowały negatywne rozpatrywanie tez Pani profesor. Coś strasznego! Oby jak najmniej tak antyfeministycznych protestsongów prowadzącej, a więcej merytorycznych zdań, które mogliśmy słuchać z ust pana Gulczyńskiego. Porażka!
2 жыл бұрын
Ja tu jestem od zadawania trudnych pytań, to nie ma nic wspólnego z byciem antyfeministką, pytania nie oznaczają moich poglądów - w ogóle co za pomysł. W tym odcinku tematem są mężczyźni i ich problemy omawiane w raporcie, nie kobiety. Ja się nie znam na temacie na tyle, co gość, więc merytorycznie odpowiada gość - logiczne; po to został zaproszony do rozmowy, żebym mogła się od niego dowiedzieć więcej, niż z raportu. A felieton Pani Środy uważam za problematyczny na wielu poziomach i wcale nie uważam, że jest zdrowo feministyczny. Bycie feministką dla mnie nie oznacza obrzucania błotem mężczyzn i wywyższania jednej płci nad drugą. Zresztą wszystko to mówimy w odcinku, ale widać, że obejrzała go Pani z nastawieniem i swoim przekonaniem. A szkoda, bo zarzut, że zadaje antyfeministyczne pytania jest krzywdzący dla mnie, moich działań i poglądów No ale kto dobitniej skrytykuje kobietę niż druga kobieta, prawda? To takie feministyczne… :-)
@dominika1stepto403
@dominika1stepto403 2 жыл бұрын
@ przykro mi. To nie były pytania, tylko tezy antyfeministyczne i oczekiwanie, ze zostaną potwierdzone. Nie zawsze były, na szczęście. I żeby nie było… bardzo lubię Twój program. Regularnie słucham i słuchać będę. Jednak forma tego wywiadu zwyczajnie mnie zawiodła. Jestem feministką, dla której feminizm oznacza równość płci, ni mniej, ni więcej. Nie lubię nadinterpretacji owego terminu niezależnie od tego, kto nadinterpretuje. Staram się być obiektywna. Ta rozmowa nie była. Coś nie pyklo. Pozdrawiam
2 жыл бұрын
@@dominika1stepto403 nie oczekiwałam, że zostaną potwierdzone. Uważnie słucham obu stron, i po tej obserwacji (i lekturze raportu) sformułowałam pytania. Najchętniej usłyszałabym, że obie strony są bez winy i że mamy piękną równość płci. Ale tak nie jest, i każda ze stron ma swoje "za uszami", są obszary gdzie to kobiety są pokrzywdzone, ale są też obszary, że to mężczyźni są źle traktowani. Osobiście jestem naprawdę zadowolona z tej rozmowy - a dokładniej z tego, ile rzeczy sobie wyjaśniliśmy. Jakby moje pytania były tylko przyjemne, to nie uzyskałabym wszystkich wyjaśnień, które chciałam zrozumieć / obalić / potwierdzić. I ponownie - tezy z pytania nie oznaczają moich poglądów, jakby mi zależało na gościu, który powie tylko to, co ja chcę usłyszeć - to bym sama ze sobą zrobiła tę rozmowę. Rozumiem Twój punkt widzenia, choć się z nim nie zgadzam. Dla mnie feminizm to również równość, a ciężko zadać pytania o problemy mężczyzn, nie wyciągając "brudów" ze strony kobiet. A czy były nadinterpretacją czy nie - to już była rola gościa, który ma na ten temat wiedzę, aby mi to wyjaśnić. Temat jeszcze będzie wracał u mnie na kanale, czekam teraz na potwierdzenie od psychologia pracującego z mężczyznami właśnie. Jest pełno rozmów, które skierowane są na problemy kobiet (sama ich chętnie słucham i wspieram), ja postanowiłam u siebie trochę odwrócić sprawę, i poszukać gdzie indziej. Obie płcie nie są bez winy, niestety. To, że jedna bardziej, druga mniej - to inna kwestia, o tym też sporo rozmawiałam w pierwszej rozmowie z tej serii z Miłoszem Brzezińskim.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
Jeśli zarobki byłyby jawne to co by można wynegocjować? Pracodawca musi myśleć ile będzie go kosztowała podwyżka 10% nie dla tego konkretnego pracownika a dla całej firmy, to już duże kwoty o skali która może zadecydować o płynności firmy. Także wątpię w szanse takich negocjacji, dla 10% trzeba by zmienić pracę. :P No chyba że pracownik w zamian zaproponowałby kopalnie złota. :D Drogi pracodawco, dam Ci kopalnie złota, tylko zwiększ moje wynagrodzenie o 5%, taką propozycję mógłby potraktować poważnie. :D
@katarzynalechowska3514
@katarzynalechowska3514 2 жыл бұрын
Nie mogę zgodzić się ze stwierdzieniem, że kobiety w momencie propozycji awansu wiążącego się czy to że zwiększoną dyspozycyjnością czy zmiana miejsca pracy wybiera brak tego awansu czy rozwoju kariery bo rodzina jest dla niej ważniejsza. Rodzina najczęściej jest dla kobiet najważniejsza. Ale najczęściej rezygnują z czystej odpowiedzialności Bo zdają sobie sprawę z tego że wciąż nie ma wystarczającego wsparcia w systemie i w samych mężczyznach. Zwyczajnie wiedzą, że te nierówności w podejściu do obowiązków rodzinnych wciąż instnueją. To odbije się na całej rodzinie. A kolejny aspekt uboczny tej nierówności jest brak ojca w rodzinie, szczególnie podkreślany w przypadku wychowywania chłopców. Bo skoro on przyjmuje awanse związane z większą ilością czasu na pracę czy z dojazdami Bo awans wiąże się ze zmianą miejsca pracy to siła rzeczy nie uczestniczy w życiu rodzinnym.
@katarzynastube3317
@katarzynastube3317 2 жыл бұрын
Mądrego dobrze posłuchać
@RandomInformator
@RandomInformator 2 жыл бұрын
a zastanawiala sie Pani kiedys nad tym, ze jakies 20% facetow dostaje SUPER ŁAŁ AWANSE, a reszta z nas to zwykle krawezniki zycia? i moze uciekamy przed wami i rola w zwiazku nie z powodu pracy.. ale z waszego powodu? z despotyzmu ktory wprowadzacie w rodzinie?
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
Instagram czytaj najlepsze źródło prawdy o życiu. :D Jeśli jakiś facet nie płaci alimentów, choć pozwalają mu na to finanse, to dupa nie facet, osobiście nie chciałbym mieć z takim osobnikiem nic wspólnego, nic się z takim człowiekiem nie da zrobić, ani biznesu, ani niczego.
2 жыл бұрын
Przykładu z IG użyłam jako anegdotę, nie źródło prawdy o życiu. Pomijając już, że akurat tę osobę znam osobiście, nie tylko z IG.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
@ Bo ludzie odkrywają się ze swoimi brudami, najczęściej wybierają do tego koleżanki żon czy mężów. Też mogę wymyślać anegdotki które luźno trzymają się rzeczywistości, ale gdzie to prowadzi? :P
2 жыл бұрын
Hmm, chyba trochę źle zinterpretowałeś to co powiedziałam w odcinku. A powiedziałam tylko to, że są się ludzie, którzy w praktyce stosują podział opieką nad dzieckiem „po równo” po rozstaniu i że można to fajnie pogodzić, jak się ma takie możliwości, choć zawsze to kwestia indywidualna. Anegdoty mają za zadanie JEDYNIE urozmaicenie rozmowy, nie rozumiem co w tym złego.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
@ O tym mówię, że tak naprawdę nie wiesz czy można to ładnie pogodzić (jesteś z tymi ludźmi na co dzień?) i jaki to będzie miało wpływ na psychikę dziecka. Oczywiście możesz zakładać, że skoro znajoma Ci powiedziała, albo opublikowała coś na instagramie, ale to nie dowód na to jak jest w rzeczywistości. W tym właśnie problem. Może chciałaś opowiedzieć dowcip a nie anegdotkę? :P To by mogło fajnie urozmaicić rozmowę.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
@ Żartuje sobie, ale po prostu moim zdaniem jest to fatalny pomysł, być może mógłby być zastosowany w przypadku określonego wieku dziecka. Martwię się co będzie w przyszłości z tymi Twoimi znajomymi i jak to wpłynie na dziecko.
@TheBogus23
@TheBogus23 2 жыл бұрын
Jest problem w tym ze mężczyźni zarabiają tyle samo jak kobiety …jest problem ze facet nie dba o siebie bo musi lozyc na kobietę. Przepraszam bardzo ale facet jest żywicielem rodziny i facet powinien więcej zarabiać. Bo kobieta nie utrzyma się z ciąży albo siedząc w domu.
2 жыл бұрын
Kobieta też może być żywicielem rodziny :-)
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
Zostawmy wybór kobietom i mężczyznom, w jakim układzie finansowym jest im wygodnie.
@a.g.3079
@a.g.3079 2 жыл бұрын
@ jak najbardziej, niestety znam takie sytuacje z autopsji, w większości takich przypadków mężczyzna traci szacunek otoczenia, a nawet część swoich osobistych praw przynależnych dorosłej osobie w obrębie rodziny.
@piotr004
@piotr004 2 жыл бұрын
@ Gdy kobieta zarabia więcej od mężczyzny, to ryzyko rozwodu wzrasta o 50% - i to kobiety w 2/3 przypadków wnoszą o rozwód, więc to kobieta traci szacunek do mężczyzny. To jest problem kobiet. Jesteście hipokrytkami.
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 2 жыл бұрын
Jeszcze tak podsumowując, myślę że te dramatyczne statystyki dotyczące dołów, długości życia, pokazują czym te sukcesy na szczycie są okupione, jak bezwzględne jest to środowisko, kiedy kobiety zawsze były jednak grupą chronioną, o którą trzeba zadbać i mężczyźni to robili. Pierwszy kryzys pojawił sie po I wojnie światowej, kiedy wybito mężczyzn wpień, zaczęło nas brakować i ten system zaczął się walić, kobiety musiały wziąć sprawy w swoje ręce, myśle że to był jeden z impulsów dla feminizmu.
@irenamickiewicz90
@irenamickiewicz90 2 жыл бұрын
No i dziadkami dziś być niełatwo,Wychowywanie bezstresowe ,Niemożna krzyknąć,ukarać,Ja siedziałam na grochu w kącie po godzinie albo kleczalam na kaszy i na źle mi nie wyszło,To choroba spustoszyła moją psychikę a nie te stosowane kary wychowawcze,Nie polecam a pisze o sobie,Ale Pismo sw mówi cyt wychowuj dzieci w karności,Jak również do dzieci cyt szanuj ojca i matkę a Bóg będzie Ci błogosławił,Dalej cyt nie bądźcie przykrymi dla swoich dzieci,Więc gdzieś jest granica / kochać to wytyczać granice złu, Szanować to wspierać na miarę postępowania ,Ktoś - kogoś nie szanuje to mam prawo się bronić i dziecko też,
@katarzyna5727
@katarzyna5727 2 жыл бұрын
🤦
@mariysivs
@mariysivs Жыл бұрын
Mnóstwo anegdotycznych przykładów, które jak wiadomo mają zerową wartość merytoryczną. Jeszcze więcej wykluczających się poglądów Pana rozmówcy, często w finalnych wnioskach przywoływanie nierealnych rozwiązań i mrzonek typu 'no to robimy tak żeby dziecko miało dobrych rodziców' xD ważny temat, a klasycznie podjęty przez zakompleksionego typa troszku nielubiejącego kobiet xD
Mężczyźni ponoszą karę za lata patriarchatu? 👨🏻| Miłosz Brzeziński
1:27:35
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 60 М.
Survive 100 Days In Nuclear Bunker, Win $500,000
32:21
MrBeast
Рет қаралды 160 МЛН
How I Did The SELF BENDING Spoon 😱🥄 #shorts
00:19
Wian
Рет қаралды 36 МЛН
„Bliskie relacje w życiu mężczyzny” - Jacek Masłowski
1:15:58
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS
Рет қаралды 354 М.
Skąd się bierze przewlekłe zmęczenie u mężczyzn 40+? (niski poziom testosteronu, andropauza)
1:25:05
Jak zwiększyć swoje libido? 🌶️ Q&A
1:37:57
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 16 М.
Gen. Bieniek: działania Ukraińców są niewiarygodne w historii wojen
18:03
Polska Agencja Prasowa / Polish Press Agency
Рет қаралды 22 М.
Dieta keto niszczy zdrowie? 🍖 Dietetyczka komentuje najnowsze badania
33:48
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 114 М.
Dyskryminacja Mężczyzn
18:39
Nie wiem, ale się dowiem!
Рет қаралды 643 М.
Jesz cholesterol = czeka Cię miażdżyca?
1:30:20
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 25 М.
Survive 100 Days In Nuclear Bunker, Win $500,000
32:21
MrBeast
Рет қаралды 160 МЛН