Panie mecenasie, prowadzi Pan bardzo ciekawy program. To bardzo pożyteczne rady - wykorzystałem kiedyś tę metodę, wręczając sędziemu pytania i prosząc by zadał je świadkowi. Szybko się okazało że świadek w dniu zdarzenia bardzo dobrze rozpoznał konkretnego psa - czarnego wilczura po brązowej obroży, a zdarzenie oglądał z odległości ...150 m 18 października o godzinie 18:00 ( tak się zmówili żeby łatwiej zapamiętać); Na koniec sędzia zapytał, jakie okulary przesłuchiwany świadek nosi i wówczas okazał świadkowi egzemplarz Kodeksu Postępowania Karnego prosząc o odczytanie tytułu. Ponieważ świadek nie potrafił odczytać z odległości jednego metra treści zapisanej na okładce książki, całość wzbudziła tak daleko idące zastrzeżenia sędziego, że ten postanowił przeprowadzić dowód z oględzin miejsca zdarzenia. Wtedy się okazało, że pomiędzy miejscem zdarzenia a miejscem obserwacji rośnie kępa krzaków oraz wielka lipa. Swoją drogą, to ten sędzia musiał mieć jakieś małe doświadczenie życiowe skoro nie orientował się, że w Polsce 18 października o godzinie 18:00 jest już zupełnie ciemno. Ale sprawa została wygrana.
@MatkaSmokow23 күн бұрын
Na wczorajszej rozprawie dzieki Panu,choc juz wczesniej myslalam czy moge, jako oskarzyciel posilkowy, w zasadzie pogromilam Oskarzonego, tzn sam sie zamotal, majac wskazac i oznaczyc cyframi na szkicu w jakiej kolejnosci poruszal sie po pokoju gdzie doszlo do zbrodni z dwusety. Do tego dalam sadowi wywolanych 10 zdjec pokoju ofiary. Sedzia nie ukrywal zdumienia moja osoba,bo jestem tylko matka,a nie adwokatem. Oskarzony jedno zaznaczyl,a cos przeciwnego,chwile pozniej zeznal... Prokurator oczywiscie wyslal aplikanta - zero pytan w calej 3h rozprawie. Wstyd! Tylko siedzial na Fb.
@januszpawlowski632 жыл бұрын
Panie Mecenasie - tak zastosowałem tą technikę w mojej sprawie , skutek - sąd uznał, że tylko zeznania świadków się liczą a nie jakies wydruki z google maps i to ja chcę "manipulować " zenanami ( tzw- mój przypis) "świadków". Dziękuje
@misjaadwokat2 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz. U mnie zawsze sąd dopuszczał tego typu dowód a raz nawet mnie pochwalił za kreatywne podejście i dobre przygotowanie do sprawy. Miałem kilka szkiców dla każdego świadka tak aby każdy kolejny świadek nie sugerował się zaznaczeniem innego świadka. W jednej sprawie wykazałem, że świadek nawet nie wiedział gdzie był wypadek. 3 razy ze 100 procentową pewnością potwierdził, że było to w trzeciej alejce. Kiedy zeznawał i opisywał swoimi słowami wyglądało, że doskonale się orientuje. Na szkicu musiał zaznaczyć konkretnie i wskazał błędnie. Ale skoro np. nie byłby pewny mógłby powiedzieć i nie musiałby zaznaczać. Podsumowując szkoda, że u Pana tak to wyglądało. Trochę jak w tym powiedzeniu: co sąd to obyczaj :) pozdrawiam
@januszpawlowski632 жыл бұрын
@@misjaadwokat dziękuję Panie Mecenasie za odp. przepraszam ale to w moim przypadku sąd w Lublinie.....
@att624610 ай бұрын
@@misjaadwokatpodejrzewam, że do prawnikow inaczej sąd podchodzi, niż do zwykłego śmiertelnika.
@halinakozlowska26725 ай бұрын
Ja czerpie duzo wiedzy z Pana filmikow. Budowlaniec
@adamderdowski9816 Жыл бұрын
SUPER !!!!!! Dziękuję i pozdrawiam.
@onata9722 Жыл бұрын
bardzo dobre filmy 😮 więcej
@tadeuszkarasciuk66142 жыл бұрын
Elegancko 😊
@cryptoeli3567 Жыл бұрын
A mogę jako świadek powiedzieć że moje poprzednie zeznania były kierowane emocjami i oparte na opinii i komentarzach innych? Aby moje zeznanie było odrzucone jako niewiarygodne?