За рідну Українську мову велику подяку ! Просто приємно вас слухати ! Метод чищення металевих напильників дієвий Дякую . Слава Україні !!! .
@tatagri7794 жыл бұрын
Ваші відео дивитись - одне задоволення. Дякую.
@ВікторОренчак Жыл бұрын
ЛАЙК!!! Теж маю кілька старих забитих напилків, треба спробувати. ДЯКУЮ. УСПІХІВ.
@VicTour Жыл бұрын
Дякую!
@ОлегКравчук-ч9р Жыл бұрын
Необхідно після промивки водою занурити в розчин лугу (соди), щоб повністю нейтралізувати кислоту, інакше знову заржавіє.
@VicTour Жыл бұрын
Так, на повітрі мокре залізо, навіть після тривалої промивки, відразу жовтіє - вирішую це тим, що проходжуся по виробу м’якою дротяною щіткою, яка і очищає, і відразу підсушує метал - kzbin.info/www/bejne/Y4Pbi4Wrmditbs0si=a3V5SuUeznsy5Cre&t=932 Це важливо для виробів типу "експонат", а для напильників це не суттєво. Якщо "експонат" не потребує подадальшої обробки, зміни кольору, а задовільняє металевий блиск, то для захисту вкриваю його тонким шаром лаку НЦ.
@КіцанюкЮрій4 жыл бұрын
Супер. А як ви утилізуєте рощин , яким користувались при очищенні металічних виробів ?
@VicTour4 жыл бұрын
Після того процесу, що відображено в відео, кидаю в розчин ще якісь заготовлені залізяки, які знаходяться там до повної реакції залишків кислоти. Після цього вже можна вилити ті пів відра в каналізацію.
@Lil_Dances2 жыл бұрын
соды насыпь если сильно заботит экология )))
@ИванИванович1-й1ф5 ай бұрын
Дякую за експеримент! А куди ви поділи залишки рідини?
@VicTour5 ай бұрын
Кидаю у відро ще якусь страшно іржаву залізяку, щоб кислота прореагувала повністю і після цього в каналізацію. До речі, це ж виходить розчин залізного купоросу, кажуть, що у вуличний виходок, в кого є, незле вилити.
@Елена.Ник.Пешехонова4 жыл бұрын
Хозяйственный!))
@Lil_Dances2 жыл бұрын
відразу лайк за українську мову) після перегляду - підписка.. але яку саме кислоту використовували ви, та її початкова концентрація (до додавання у воду), так і залишилось за кадром (або я не уважно переглянув відео).. для картинки в ютубі краще разом з окулярами, та рукавичками, використовувати респиратор, не всі школотрони здогадаються використовувати кислоти на відкритому повітрі. шукав відео эффекту, планую попрати в соляній кислоті (13 відсотків) дідовий інструмент..(на більш концентровані кислоти потрібна ліцензія) .. доречі, згадав гарне слово "терпуг" (с наголосом на терпУг) по відношенні до напилків, в рамках боротьби з русизмами))
@VicTour2 жыл бұрын
Дякую за відгук і підписку! Як уже сам потім уточнив, то буля сірчана кислота концентрована технічна. Як і казав у відео, можна використовувати для чорного металу любі кислоти. Концентрація така, щоб не затягувати процес більше 2-х діб і щоб не засильна, щоб можна було контролювати процес - у відео все є.
@andreymitaev89453 ай бұрын
Я так в лимонной кислоте колесико от зажигалки пробовал заточить. Пузырьки были. Периодически доставал, сушил, проверял. Лучше не стало. Через неделю сдался, процесс прекратил.
@VicTour3 ай бұрын
Можливо була замала концентрація розчину кислоти. В мене процес відбувається на протязі доби, якщо потрібна сильніша дія, то потрібно збільшувати не час, а концентрацію розчину. Напилки реально дістають "їдь" і на інших виробах бачу, що з’їдає метал.
@andreymitaev89453 ай бұрын
@@VicTour Концентрацию кислоты понемногу увеличивал. В итоге растворял в теплой воде. После остывания выпал осадок. Получился максимально насыщенный раствор. Или кислоту надо было брать другую (позлее), или на зиппе железяка не простая. Колесико не выкинул, собирался продолжить, но у китайцев купил новое и тема как-то забылась.
@VicTour3 ай бұрын
@@andreymitaev8945 Як бере напильник, сталь У7, то й коліщатко повинно взяти - кислоту взяти другу, можна нову, або стару для акумулятора.
@ivanstolaba249 Жыл бұрын
Кислоту вливають у воду тоненькою цівкою 🙂
@VicTour Жыл бұрын
Так, не заперечую. Напевно ще залежить від концентрації кислоти, об’ємів, які змішуються - лив ту кислоту вже не перший раз, тому, з досвіду знаючи результат, зробив так, як зробив...