23:53 Az Einstein megbukott matekból legenda onnan származik, hogy 16 évesen érettségi nélkül akart elkezdeni tanulni az egyik svájci egyetemen, ahova elöször nem vették fel mert megbukott a felvételi vizsgán történelemből.
@soma_kovacs4 жыл бұрын
Induljon a manzai essen szét a ház...
@xXCarpathXx4 жыл бұрын
Jó, akkor nem vagyok egyedül lol
@ferencrarosi81014 жыл бұрын
46:06 "Ha nem születik meg Newton, akkor a fizika ma az lenne , ami, vagy ezek a törvények lennének?" -Alapvetően, lényegét tekintve ugyanaz lenne. Akkor más születik meg és más néven hívnánk, esetleg más sorrendben mondanánk ki az ismert Newton axiómákat, némileg más formában pl, de lényegi tartalmi különbség nem lenne. Fizikus szemmel érdemi különbség nem is lehet, mert ugyanarra az objektív valóságra vonatkoznak. Nem, egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy "akkor más képletekkel" lenne "modellezve" a világ. A newtoni mechanika egy annyira jó modell, hogy bármelyik másik modell, ami ugyanolyan jó, az már szükségképpen ugyanaz is. Tudom, hogy ezt egy bölcsésznek nehéz elfogadni, de nem, ha nem Newton dolgozza ki a klasszikus mechanikát, hanem más, akkor is ugyanazok a képletek jönnének ki pontosan. Ez ilyen értelemben ennyire objektív dolog. Csak egy példa: a Kepler törvények tökéletesen illeszkednek ebbe a képbe, pedig ő egy másik ember volt, de ez semmit nem számít. Viszont ha Kepler "más képletet" adott volna meg, akkor egészen egyszerűen az 1. nem illeszkedne a newtoni mechanikába 2. világosan kibukott volna, hogy a tapasztalattal ütközik (ez a fontosabb). Ilyen értelemben ezek a mechanikai törvények sokkal objektívebbek, mint ahogy itt beállítják, majdnem annyira objektívek, mint az elemi aritmetika.
@Juniperus_Godegara4 жыл бұрын
FAM rázza a csengőt és én már nyáladzok is, mint Pavlov kutyája 💓🐕🐶
@csabagodor94454 жыл бұрын
ti nem Hector Salamanca-t látjátok ilyenkor magatok előtt :) kzbin.info/www/bejne/pojWoGCnh8Z8oq8
@mateszabo54874 жыл бұрын
XDXD
@mr.chinaski26134 жыл бұрын
"a faszodat rázd, ne a csengőt"
@_zzs_17914 жыл бұрын
mert már nem is a mondanivaló érdekel, hanem csak maga a szeánsz... mivel a mondanivaló mindig ugyanaz.. sületlenségek bölcsészkedésbe csomagolva.. inkább szívjál a haverokkal vagy egyedül és bámuld az eget... többre jutsz.. ; ))
@yamaicaman4 жыл бұрын
Én meg elkezdek okos cigit gyártani 😂. Fura! :D
@Leventeve4 жыл бұрын
Valahol érthető, hogy Dawkinst tartjátok az új ateizmus avatarjanak, de szerintem az elmúlt pár évben már nem helytálló vele kapcsolatban rengeteg megállapításotok. Hallgassátok meg a beszélgetéseit Bret Weinsteinnel vagy Sam Harris-szel, közel sem olyan veszett ateista már mint mondjuk 10 éve. Pár éve nyilatkozott egy ilyet is: "I have mixed feelings about the decline of Christianity, in so far as Christianity might be a bulwark against something worse."
@Blackwingsss4 жыл бұрын
spooky
@attilamartonfarkas51264 жыл бұрын
Nem az ateizmusa baj, hanem hogy úgy ír könyvet a vallásról, mint olyanról, hogy minimálisan nem tájékozódik a vallástudomány nevű, kb 150 éves interdiszciplináris területen. De ezzel se lenne baj, ha a könyve hagyná a kultúrtörténeteskedést, és szimplán felvállalná, azt, ami: szubjektív esszé az általa ismert fundamentális vallásosság mai társadalmi megnyilvánulásával szemben. Ahogy Puzsér se megy bele a technológiai evolúció kérdéseibe, hanem csak mint egy egyszerű csávó annak az életére tett hatásáról nyilvánít véleményt:-)
@Leventeve4 жыл бұрын
@@attilamartonfarkas5126 nincs köztünk vita, csak arra akartam rávilágítani, hogy az általatok felvázolt 'militáns ateisták pápája' jelző talán már nem feltétlenül passzol Dawkinsra, de abszolút igaz, hogy rá is jellemző az a fajta arrogancia, ami az ilyen fajta ateistákra általában. Bár ha úgy nézzük, Dawkins gyakorlatilag egy mém lett, és a neve túlmutat önmagán, akár 2007 akár 2020 van :)
@tiiktakk4 жыл бұрын
Bárki keresztelhet, nem filmek miatt találunk ki ilyesmit. Idézet a Katolikus Egyház Katekizmusából: "Szükség esetén bárki, még a meg nem keresztelt ember is keresztelhet a szentháromságos keresztelési formulát alkalmazva. A megkívánt szándék azonban az, hogy azt akarja tenni, amit az Egyház a kereszteléskor tesz."
@o_-_o4 жыл бұрын
köszönöm, én is ki akartam keresni, de megelőztél (emlékeim szerint valahol az egyházi törvénykönyvben is benne, bár a whiskey nem játszik, csak a tiszta víz, így a film tévedett)
@tamas5224 жыл бұрын
Ahogy Robi felovasta szerencsétlen Barát Csaba szövegét, a Joker jelenetére emlékeztetett, ahogy a showman lejátssza nyomorult Joker félresikerült poénjait. Nem kellene erőltetni a srác alázását szerintem annak ellenére, hogy valóban a kommentmezők sztereotipikus megmondó trollja.
@assaiki24 жыл бұрын
Nem lehet, hogy a felolvasó csak felolvassa a szöveget, és Barát Csaba saját magát alázza meg, amikor nyilvánosságra hozza az agymenéseit? Csak kérdem.
@tamas5224 жыл бұрын
@@assaiki2 Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Nyilván alapból is kinevetnék páran, mert (szerintem is) ostobaságokat hord össze. Ez viszont nem elég ok arra, hogy rendszeresen felolvassák írásait és a videóit mutogassák, mint egy freak showban szerintem.
@assaiki24 жыл бұрын
Én általában jól szórakozok rajta. Nem követem Barát Csaba munkásságát, szóval nekem újdonságként hat, amikor tőle idéznek. És csak halkan megjegyzem, hogy a politikusok sokszor még nála is ostobább dolgokat hordanak össze, mégsem förmedünk rá arra, aki idézi őket. Szóval szerintem ha vállalja valaki a nyilvánosságot, akkor annak a lehetőségét is vállalja, hogy idéznek tőle. Amíg érdekes, vagy értelmes, vagy szórakoztató, addig nagy baj nem lehet. Én inkább a "legyen zene, tánc"-emberkét sajnálom, biztos láttad azt a videót. Belőle ugyanis hiányzott a rosszindulat és az arrogancia, tehát az az ember érzése, hogy nem érdemli meg, hogy nevetség tárgyává váljon. Ez persze még mindig csak az én véleményem. A szóban forgó kérdést nem lehet eldönteni, mert nagyon szubjektív.
@tamas5224 жыл бұрын
@@assaiki2 Nem vagyok álszent, bevallom én is szórakozok ezen. Ezután viszont bűntudatot is érzek. Igazából el is engedném a dolgot, ha nem Robiról lenne szó :) Ő éppen keresztes hadjáratot folytat egy TV műsor ellen, ahol egyszer egy rákos kisgyereket mutattak néhány másodpercig. A műsorában pedig egy (szerintem) csekély intelligenciával megáldott unatkozó közléskényszeres sráccal "árnyékbokszol" és teszi folyamatosan nevetségessé (min. 10x volt már róla szó apun). Szerintem ez viszont már képmutatás. Mindemellett, én is kedvelem és kinevetem a Szalacsi és Legyen tánc típusú embereket, nem tartom magam szentfazéknak. Még Kocsordon is jártam Árpinál bunkert látogatni. Inkább csak aránytalannak tartom ezt a dolgot, ami igazad van, szubjektív. Az, hogy a politikusokkal viccelünk teljesen természetes és helyes. Rájuk más szabályok vonatkoznak. Egy ideális világban a társadalmi szerződés következtében ők a mi szolgálóink és alkalmazottaink, akikkel szemben jogos és helyes elvárás, hogy megfelelő képességekkel rendelkezzenek.
@veroniquewillon65804 жыл бұрын
Hankiss Elemér mondta, hogy Istent az emberek világmindenségben való egyedülvalóságának tudata hozta létre.
@alajoskalapos73984 жыл бұрын
Sok bődületes ökörséget hordott össze.
@veroniquewillon65804 жыл бұрын
A 20. század kiemelkedően okos, tisztességes, erkölcsös igaz magyar férfiúja volt! Isten adjon neki nyugodalmat!
@Dave-gi8pc4 жыл бұрын
Mikor lesz a következő APUUUUUUUUU????????????????????
@batikultra47944 жыл бұрын
Mikor lesz a következő Apu? Facebook oldalt néztem, semmi infó, esetleg tud valaki valamit? :-)
@bernatfolly61274 жыл бұрын
márciusban folytatják.
@poouou4 жыл бұрын
@@bernatfolly6127 biztos folytatják? Puzsi azt írta valami 60 éves ismerőse hunyt el rákban azt hittem azért nincs apu....
@bernatfolly61274 жыл бұрын
@@poouou update: jövő héten már lesz.
@poouou4 жыл бұрын
@@bernatfolly6127 köszi hülye
@AzUniverzumUraesParancsoloja4 жыл бұрын
FAM, Robi! Amikor időről-időre elkeseredek a körülöttem levő, pusztító igénytelenség és szellemi primitívség láttán, akkor mindig a KZbin-ra menekülök, szívok egy csík ‘Aput’ és rendbejövök kb. 24-72 órára. Ha nem lennétek, akkor komolyan nem tudnám, hogy mit csinálnék?! Talán egy kicsit több Poppert meg Csernust hallgatnék. Mindenesetre örülök, hogy a szellemi hajlékotokba be tudok térni és egy sarokba behúzódva hallgatni a gondolatmeneteiteket. A protestánsok (kiemelve a luteránusokat) politikai kurválkodására rámutatás nagyon ott volt! Kis hazánk is tökéletes példa erre. A kommunisták is a legjobban a református Alföldön hódítottak. Miért hívták Csongrád Megyét Pol Pot Megyének? Vagy miért nem tudta a rendszerváltás után is több alföldi település számos kommunista utca nevet megváltoztatni? Pont ezért! Az Alföldön ‘45 után pikk-pakk leszarták a templomba járást, nem úgy mint a katolikus területeken. Alföldi nagymamám mesélte, hogy amikor Bp-én dolgozott a 70-es években, volt egy katolikus kolléganője, aki az úttörő foglalkozás után mindig elküldte a gyerekét hittanra. Mikor az elképedt nagymamám - akinek már az egész családja tett a református hitre és istentiszteletre járásra - kérdezte, hogy ezt meg hogy gondolja, akkor dacosan csak annyit válaszolt a kolléganő, hogy “Ezt is kell, meg azt is!”.
@patrikhorvath75864 жыл бұрын
Első, de nem utolsó Apum előben. Imádtam! ❤️
@c64world4 жыл бұрын
Igeeeen, élőben a legjobb! Az egyik adáson majdnem beestem a szinpadra kis sörmennyiség után, FAM meg is illetődött! :D
@paltomori46254 жыл бұрын
34:01 Lehet elképzelni olyan dolgokat, amiknek a létezése nem bizonyított (mint a fogtündér), és el lehet képzelni olyan dolgokat, amiknek a létezése bizonyított (mint a Föld alakja). Teljesen más e kettő "képzelet". Az első a valláshoz, a második a tudományhoz tartozik.
@JohnPopcorn064 жыл бұрын
és el lehet képzelni olyan dolgokat is, amelyek potenciálisan létezhetnek (Isten)
@barnabascsillag80254 жыл бұрын
Az, hogy a természettudomány egyenrangú a bölcsészettudománnyal, szerintem így nem igaz. Az viszont már igen, hogy a humán tudományok összességében egyenrangúak a reáltudományokkal. Nem értem, hogy miért kezelitek vallásosnak azt, aki szereti a fizikát, és mondjuk egy természeti törvényt szépnek talál. Önmagában nincs abban semmi meglepő, hogy ha valaki a fizikai világ káoszában lát valami rendet, amelyet törvények jellemeznek, és ezt esztétikusnak találja. Ez az érzés pl. a fizikusok többségénél hasonlatos ahhoz, ahogy más emberek szeretnek túrázni, vagy gyűjtik az ásványokat, stb. Valahogy nekem ebből a részből az jön le, mintha nem akarnátok elhinni, hogy egyes emberek tényleg szerethetik a természettudományokat. Nem tudom, hogy ez csak egy ilyen személyes berögződés, vagy inkább amolyan bölcsész gőg.
@JulianMarkus4 жыл бұрын
Mert valamit szeretni és szépnek találni az az irracionalitás felé referálás valamelyest. Vallási áhítat lengi körbe, hiába nem használ vallási narratívát konkrét módon, sőt küzd ellene. Az igazság, hogy az ember nem tud kibújni a bőréből
@barnabascsillag80254 жыл бұрын
@@JulianMarkus Abban természetesen egyetértek, hogy az esztétikum irracionális. Ugyanakkor szerintem attól még, hogy valami irracionális, nem biztos hogy köze van a vallásossághoz. Ezzel gyakorlatilag azt állítod, hogy mindenki, aki különösebb racionális indok nélkül szépnek talál valamit (akármit), azt vallás áhitat veszi körül, mert momentán nem tudjuk máshogy megmagyarázni. Mivel (gondolom) kb. mindenkinek van valamiféle esztétikai érzéke, ezzel azt mondod, hogy mindenki vallásos, csak valaki tagadja még önmaga előtt is. Ez a hozzáállás (a tied, és az előadóké) kísértetiesen emlékeztet az elvakult atiesták érveléseire, mint pl. hogy az emberek csak kitalálnak maguknak valami természetfeletti világot, ahova a haláluk után kerülnek - vagyis azért hisznek, mert rettegnek a megsemmisüléstől, de valójában mindenki ateista, csupán valaki fél bevallani magának. A két véleményben az a közös, hogy mindenki azt állítja, hogy Ő bizony ismeri az ember alaptermészetét, a többiek pedig nem. Ez így szimplán csak mérhetetlen nagyképűség és egoizmus megnyilvánulása mindkét oldal részéről.
@JulianMarkus4 жыл бұрын
@@barnabascsillag8025 Ugye az a kérdés, hogy mit értesz, illetve hogy mit akarsz érteni vallásosságon, vagyis mit vallasz róla.. :)
@barnabascsillag80254 жыл бұрын
@@JulianMarkus Az az érzésem, hogy ha valóban diskurzust szeretnél, akkor most leírtad volna, hogy Te mit értesz alatta. De ez alapján csak kioktatni akarsz.
@JulianMarkus4 жыл бұрын
@@barnabascsillag8025 Leírtam. Ott van az előző válaszomban. FAM ezt úgy fejezte ki, hogy minden érvelésnek valójában érzelmi alapja van.
@Npisti014 жыл бұрын
Termeszettudomany nelkul meg a kozepkorban lennenk technikai-technologiai szemszogbol.Az orvotudomany sem fejlodott volna a termeszettudomanyok nelkul, a technologiai ugrasrol nem is beszelve!
@eugenesosztakovics19824 жыл бұрын
senki nem vitatta el a természetudományok létjogosultságát vagy fontosságát. hallgass értőn. 7:36
@randalgraves28834 жыл бұрын
Az a csengő az elején mi ellen van amúgy?
@Igazmad4 жыл бұрын
A gonosz szellemek ellen!
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
A militáns ateisták szemmel verése ellen!
@theMPrints4 жыл бұрын
Köztudott hogy a csengő egy picike harang , ez úgy hat az ateistákra mint a szenteltviz..........
@InfernAlien4 жыл бұрын
Azzal jelzi a FAM, hogy megkapják a nézők a heti seggpénzt. Szerdától-szerdáig.
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
@@theMPrints azaz vizesek lesznek tőle? Akkor ez egy ateista mosdató csengő??:) Tisztulás FAM módra!
@kristofendrekovics54524 жыл бұрын
Lehet megkeresztelkedés nélkül is a mennybe jutni. Simone esetében azért ez necces.. mert tudatosan nem keresztelkedett meg ezért nem szent Szentnek lenni: 1. Biztosan az öregnél vagy 2. Kövessétek az ő példáját Nem megkeresztelkedni és szabadúszóként próbálni bejutni a mennyországba nem egy olyan dolog, amit példának mutatna fel az Egyház
@Bencentius4 жыл бұрын
de ennek az inverze akkor az, hogy végigkúrom az életem, megölök mindenkit akit csak akarok, gátlástalan és önzőn viselkedek, hajléktalanokat focizom le a lépcsőről, ameddig gurul, átbaszom minden üzlettársamat és az utolsó éveimben kikeresztelkedek tudatosan, hogy a mennybe juthassak
@notsuremr.16214 жыл бұрын
Az első tizenegy perc király, gratulálok :) Viccet félre téve, cukiság, amikor a bölcsészek akarják dekodolni azt a komplex információ áramlást, amit Elon Musknal is jobban hozzáértok sem tudnak...
@danielbalatoni36224 жыл бұрын
Amikor 46:00-tól a természettudományokat dogmatikusnak mutatják be, én keresném az iróniát de nem találom. Tönkretett az algoritmus.
@okytos4 жыл бұрын
Hawking nem jelentette ki, hogy nincs Isten. Azt jelentette ki, hogy nem szükségszerű, hogy legyen. A dolgok bonyolultságának és összetettségének voltát nem feltétlenül Istennek hanem pld. a végtelennek tulajdonította. Egyszerűen szólva annyi minden van, hogy van ez is. Nem értek Vele egyet, de Ő ezt mondta és nem azt, hogy nincs Isten.
@SirGalahard4 жыл бұрын
FAM azt hozza fel érvnek az ateizmus ellen, hogy nem szeretné, ha be lenne zárva egy már teljesen megmagyarázott világba: én ugyanezt az érvet a vallásosság ellen hoznám fel. akkor most mi van?
@superflip87814 жыл бұрын
Sziasztok! Lazan kapcsolodva: nagyon szivesen meghallgatnek egy APU-t a Fermi paradoxon temaköreben! :)
@csabaimate4 жыл бұрын
1:15:40 - től a hozzászóló nagyon jó gondolathullámra ült rá, kár hogy FAM arrogánsan nem csatlakozott rá.
@peterlaszlo37004 жыл бұрын
Az utolsó felolvasott résznek mi volt a lényege?
@tiborvarga9791 Жыл бұрын
Puzsér Robi meghallgathatna legalább egy Dávid Gyula előadást , többé nem merne a fizika területére lépni.
@Blackwingsss4 жыл бұрын
1:50:40 Vagy a motyogók azért motyokgnak, mert megszokták, ha hangosan szólnak, akkor elnyomják őket, vagy legalábbis megpróbálják elnyomni őket. Ezért inkább saját magukat nyomják el.
@StoneTunnel4 жыл бұрын
Sziasztok! Tudna e nekem valaki segíteni?! Egy régebbi adásnak a végén.. talán pont az ayahuascas adás végén azt mondták a srácok hogy lesz szó a tudatos álmodásról... Nem tudja valaki esetleg hogy ezt melyik adásban találom?
@csabaszule41174 жыл бұрын
S.O.S FAM-nak hol lehet üzenetet küldeni. Aki tudja, kérem segítsen, köszönöm.
@Ivanicstibor4 жыл бұрын
FAM Facebook oldala létezik? Egy linket kérhetnék...
@tamas5224 жыл бұрын
Martin Ethelwolf neven fut
@Ivanicstibor4 жыл бұрын
@@tamas522 danke
@PkUngA004 жыл бұрын
szia apu
@montezuma4724 жыл бұрын
szia uram
@cskandrsgyrgy4 жыл бұрын
"A világ létezik, rossz, irreális és abszurd. Isten nem létezik, jó és reális." Simone Weil
@rap1df1r34 жыл бұрын
Na, ennek se' volt értelme...
@SirGalahard4 жыл бұрын
Mindenki tudja, hogy Irónia az a görög vidék ahol az irónok élnek! 🤣
@Lollerkid4 жыл бұрын
...és az írónők...
@how_to_be_a_Old_legionary444 жыл бұрын
xD
@janosvass35254 жыл бұрын
Íróniában pedig a tehetségtelen firkászok :)
@szaradafa14 жыл бұрын
Na mi van? Megállt a kurzus írás?
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
Ateista kommentelő vagyok! Na hol az az árnyék???!!!⚔️
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
IRÓNIA!!! Gondoltam akkor szólok:)
@Andy-zh1fo4 жыл бұрын
De jó hogy itt vagy! Van isten!! 🤣🤣
@mr.chinaski26134 жыл бұрын
Ez csak elég elképzelt valóság, semmi sincs!
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
@@mr.chinaski2613 a képzelés van!
@xXCarpathXx4 жыл бұрын
Fejben
@peti72044 жыл бұрын
Az árnyékbokszolás helyett,nem lett volna tartalmasabb arról beszélni,amit a taoista mond lényegként?Mármint amit virágnyelven a tyúkról stb. idéz.Nem véletlenül lóg az a kis beszólás úgy a levegőben,a mestertől.Na mindegy,jó volt! :)
@ferencrarosi81014 жыл бұрын
@24:05 "Einstein jól számolt, de a magasabb matematikában a barátai segítették." Ennek van alapja. Azt azért hozzátenném, hogy nagy valószínűséggel meglehetősen jó matematikus is volt Einstein (igaz nem ismertem személyesen XD ), szóval itt a "magasabb matematika" ebben a kontextusban meglehetősen magas szintet kell jelentsen, értsd az egyetemi matematikus képzéseken sem nagyon fordulnak elő szvsz. azok a dolgok, ahol horribile dictu esetlenebbül mozgott Einstein.
@schloglgabor54834 жыл бұрын
Ez nagyon fárasztó volt!.)
@peterkulik59434 жыл бұрын
A kollektív szellem nem hanyatlik, hanem kicsúcsosodik a követőitek között :D
@ErvinMagyar3 жыл бұрын
A képzeletről csak annyit, hogy minden találmány alapja a képzelet.
@sergioleone85924 жыл бұрын
ha már annyi időt fordítottatok a "mesterséges intelligencia" ovodás szinten való boncolgatására, legalább nézzétek meg mi az a Turing-teszt. azért amiért a befőttes üvegen azt írja, hogy málnalekvár, lehet benne vizeletminta is.
@KZ-zh1uy4 жыл бұрын
Az irónia közel sem annyira egyértelmű műfaj, hogy értését "csak" az intelligenciához kössük, én például kifejezetten nem szeretem, mert nem tiszta beszéd. Ahogy az angol szenvedő szerkezet elkeni a felelősséget, úgy a nem jól kezelt/nem eléggé egyértelmű iróniának meg a nézőpontjait lehet váltogatni az aktuális érdek szerint. A műsor egyébként jó volt, FAM az előző adásokhoz képest a fényesebb oldalát mutatta, kapcsolódóan a végső felolvasáshoz (?). Lie-ce a végén: "szabadnak érezte magát" Erről SID - Szabad vagyok! száma ugrik be: kzbin.info/www/bejne/fIjKhY2QmqmJbs0 "Szabad vagyok! - mondta a majom a rácsnak. Én nem! - mondta a rács - Engem majmok köré zártak."
@pezo19194 жыл бұрын
Szerintem, ahogyan most fogalmazott és értelmezte Puzsér az MI helyzetét az elég korrekt volt, bár a természeti erők nem voltak egy szűk csoport kezében, míg az MI, adatok és a hozzátartozó infrastruktúra meglehetősen központosul. Ezért vannak olyan kezdeményezések is, amik megkövetelnék adatok közzétételét, hogy ne lehessenek monopóliumok.
@polzol17484 жыл бұрын
Szerintem Amerikában is hasonlót "műfajt" volt (vagy még van.?) : Ricky Gervais, és Karl Pilkington
@thetruthtester51693 жыл бұрын
Az isten szemszögéből nincs iszonyat. Ez kurva kemény.
@antibodogh55114 жыл бұрын
Második!!
@csabakovacs71952 жыл бұрын
Azért érdekes, hogy az Univerzum bennünk megteremtette a maga túlvilágát
@galikgergely92264 жыл бұрын
Valakit megtudnék szépen kérni arra, hogy leírná FAM-nak a fb oldala nevét, esetleg linket?
@szaradafa14 жыл бұрын
Én is csak ezt találtam: facebook.com/szelsokozep/
@galikgergely92264 жыл бұрын
@@szaradafa1 köszönöm szépen!
@henrik12204 жыл бұрын
Lehet, hogy már nem aktuális a kérdés, de attól belinkelem, ez a FAM fb profilja: facebook.com/martin.ethelwolf
@galikgergely92264 жыл бұрын
@@henrik1220 Nagyon szépen köszönöm!
@ferencmeszaros29144 жыл бұрын
Szia FAM! A panteista talán túlzottan tág meghatározás. Én kreáltam erre egy kifejezést: idealektikus. Bővebben nem fejtem ki...:)
@Biela20084 жыл бұрын
Új ivós játék: Guríts le egy felest, amikor FAM azt mondja, hogy "Érted, Vágod, Figyelsz?" :D U.I: Lájkold, ha józan maradtál :P
@CallinicusHu4 жыл бұрын
Van a fantasy irodalomban egy meghatározási módja a mágiarendszereknek. Vannak soft (határozatlan) és hard (határozott) mágia rendszerek, illetve a legtöbb ezen a skálán helyezkedik el valahol, vannak mixek. A hard mágiarendszereknek egyértelmű szabályai vannak, azok tanulással, tanulmányozással, elsajátíthatóak, ha valami nem működik bennük, az azért van mert olyan szabályok, törvények léteznek még, amiket nem fedeztek fel, esetleg tévesen feltételezik, hogyan működnek. Ám idővel ezek kifürkészhetőek.A Harry Potterben amit az iskolában tanulnak általában ilyen (ott sem minden, például a jóslás nem) de a Királygyilkos Krónikák szimpatetikája is. (bár ott a névmágia határozottan soft magic) A soft mágiarendszerek misztikusak, bizonytalanok, nem is igazán lehet bennük általában tankönyvből elsajátítani a varázslást, mert az inkább művészet, hit mint tudomány. Születni kell rá vagy szenvedni kell érte, sokszor személyre szabottan. Ilyen a klasszikus Star Wars részekben az Erő, de a Gyűrűk Ura vagy a Trónok Harca mágiája is. Egy ateistának a Biblia is ilyen. Gyakran van olyan, hogy van egy tudományos felszíne és egy mitikus mélysége a mágiának, ami a hard-ból a soft-ba fordul. Amit akartam mondani ezzel a kommenttel amit sejtem, hogy senki se fog elolvasni, pláne az Apu tisztelt stábja nem, hogy aki egy ateista világképben hisz (jelen) vagy azt tartja valószínűbbnek, egy olyan világegyetemet feltételez maga körül, ami megérthető, megtanulható. Vannak szabályai, végső igazságai, amik olyanok, hogy a fénysebesség nem elérhető, de fúziós energiával hajtott lézermeghajtással akár a 98.75%-a igen. Minden mást, erkölcsöt, elveket, filozófiát, művészetet, az ember ad hozzá, mi képzelünk bele, de a természet törvényei akkor is meglennének, ha mi nem lennénk, vagy amikor még nem voltunk, vagy amikor már nem leszünk. Az emberiség alapvetően jelentéktelen, az emberi létezésnek kezdete és vége van, és értelme, magasabb célja pedig nincs, csak amit mi találunk magunknak. Egy hard mágiarendszernek tartja a valóság rendszerét. Amit lehet hogy 10 lehet hogy 1000 lehet hogy 1000000000000 éven belül majd megfejt aki még lesz, hogy megfejtse. Aki meg szeretne abban hinni, hogy van ennél több, hogy a szabályok azért olyanok, mert úgy írtuk le őket, hogy az igazság szubjektív, mert van hite, istene, ami majd megváltja, hogy minden kapcsolódik egymáshoz az egyben, szóval szeretne egy soft mágiarendszerben lenni, ahol ha valaki elég elmélyülten hallgat, megtalálja magában azt ami odakint van. "A valóság szerkezete fraktális, teleszkópba nézve ugyanazt látom, mintha mikroszkópba néznék." Ez azok között a Forrás idézetek között van amit sikerült megjegyeznem, mert A Hét Mesterlövésze alatt lement nagyjából egy kvadrilliószor és éppen csak nem kísért lidérces álmaimban. Nagyon régóta hallgatom az Aput, nagyon szeretem Puzsér műsorait, de az ilyen állítások nekem annyik mint a meleg kövek a rákra. Kellemesen átmelegítően érdekesek, de ennél több hatásuk nincs. Valószínűleg nincs lelkem, ahogy valószínűnek tartom, hogy ilyesmi nem is létezik. Vannak hívő ismerőseim akik nem hiszem, hogy különösebben buták, mégis állításuk szerint hisznek a Pokolban, és nem valami szimbolikus, személyes, átvitt éttermű ezo magyarázatosban, hanem rendesen, ha nem tartják be a vallásuk (=Isten) előírásait oda jutnak, és nem csak ők, de mindenki. És ilyen emberből azok között akik Isten hívőnek pláne valami felekezet tagjának vallják maguktat, sok van. És többnyire ezek akiktől az ateisták kiakadnak, és háborognak, én inkább csak nem értem, meg kicsit irigylem őket. en.wikipedia.org/wiki/Hard_and_soft_magic_systems Sanderson’s Three Laws of Magic are guidelines that can be used to help create world building and magic systems for fantasy stories using hard or soft magic systems. An author’s ability to solve conflict with magic in a satisfying way is directly proportional to how well the reader understands said magic. Weaknesses (also Limits and Costs) are more interesting than powers Expand on what you have already, before you add something new. If you change one thing, you change the world. en.wikipedia.org/wiki/Clarke%27s_three_laws When a distinguished but elderly scientist states that something is possible, he is almost certainly right. When he states that something is impossible, he is very probably wrong. The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them into the impossible. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. kzbin.info/www/bejne/qGq8mn6vZa-ebM0 Gods & Monsters: Space as Lovecraft Envisioned it kzbin.info/www/bejne/r3SmpKCufM94jJI FTL03: Alcubierre Warp Drives Legjobb tudomásom szerint, de nem vagyok fizikus, nem értek hozzá, Newtont már meghaladták eléggé, viszont érdekes módon a gravitáció az elsőként felfedezett erő, ennek ellenére a fizikusok még mindig arról vélik a legkevesebb dolgot tudni, mert egyrészt a leggyengébb, máshogy nagyon úgy működik mint a másik három. en.wikipedia.org/wiki/Fundamental_interaction Ellenben ha felfedezik és leírják az erőket Newton nélkül, amikkel Newton foglalkozott azok nem változtak volna meg, legfeljebb más mondatszerkezetben lenne leírva ugyanaz, mint ahogy Newton tette.
@C_R_Savetier4 жыл бұрын
Csak a kommented végéhez egy érdekesség: nem tudom, miért a gravitációt emeli ki mindenki, szerintem abba érdemesebb belegondolni, hogy maga az "erő" mekkora zseniális absztrakció, gyakorlatilag a semmiből. Az erő nem látható és nem mérhető, csak az elmozdulás, amit az elméletünk szerint okoz, és amiből visszaszámolunk. Szóval sejtjük, hogy van valamiféle kölcsönhatás, de az erő koncepciója az egy nagyon intuitív és önkényes leírása a természetnek. És igen, sok szempontból meghaladták Newtont, de erről pl. már nem nagyon tudunk másképpen gondolkodni.
@CallinicusHu4 жыл бұрын
@@C_R_Savetier A fizikában az erő olyan hatás, ami egy tömeggel rendelkező testet gyorsulásra vagy állapotváltoztatásra késztet. Az eredő erő a testre ható összes erő vektoriális összege. A hatása szerintem eléggé látható, és meglehetősen mérhető is. hu.wikipedia.org/wiki/Er%C5%91#Er%C5%91m%C3%A9r%C5%91_eszk%C3%B6z%C3%B6k Az alapvető kölcsönhatások már egy trükkösebb téma. hu.wikipedia.org/wiki/Alapvet%C5%91_k%C3%B6lcs%C3%B6nhat%C3%A1sok
@C_R_Savetier4 жыл бұрын
@@CallinicusHu Tudom, hogy mi az az erő. Épp ez az, hogy csak a hatása mérhető: az alakváltozás. De az "erő" egy absztrakt fogalmi képződmény, amely csak a fejünkben létezik, mert ezzel a modellel írjuk le a valóságot, megjegyzem, meglehetősen megbízhatóan. Erre utaltam.
@CallinicusHu4 жыл бұрын
@@C_R_Savetier Nem csak a fejünkben létezik. Csak a fejünkben létező dolgok nem mozgatnak tárgyakat. Ennyi erővel ( ;-) ) a hő is csak a fejünkben létezik, mert a hő csak az ahogy leírjuk azt, amitől megolvad a fagyi. De ha nem lennénk itt, hogy leírjuk, a Nap hőmérséklete nem változna, és az összeütköző tárgyak is ugyanolyan erővel hatnának egymásra.
@C_R_Savetier4 жыл бұрын
@@CallinicusHu Ne haragudj, de nem tudom, pontosan mi az, ami félreérthető abban, amit írok. Nem tagadom, hogy a világ nélkülünk is működne ugyanúgy. Azt állítom, hogy a jelenségekből alkottunk egy fogalmi modellt. És, hogy a modell belső felépítése szellemi eredetű. Nem azt mondom, hogy Newton előtt nem volt gravitáció :D Nem a testek közötti kölcsönhatást vitatom, hanem az erő fogalmának szükségszerűségét. Szerintem te sem tudsz már elvonatkoztatni a fogalmi kerettől, ezért nem világos. Megpróbálom másképpen: vannak jelenségek, nevezetesen, hogy a testek hatnak egymásra. Nem tudjuk, hogy pontosan mi történik a kettő között, mert csak a következményeket (elmozdulásokat) látjuk. Kitaláltunk erre egy magyarázatot, hogy láthatatlan módon valamiféle erőket adnak át egymásnak. Ha ezt az alapfeltevést elfogadjuk, akkor felírhatunk rá olyan törvényeket (Newtoni erőtörvények), hogy ez egy, a valóságra működő, konzisztens rendszert teremtsen. Ez történt, de ebben az erő fogalma egy intuíció volt, ami közel sem magától értetődő.
@judeoraptor43064 жыл бұрын
Fantasztikus este. Új apu. Azért az a 114E feliratkozó már combos. Buék meg minden:))))))))
@robertmeszaros15484 жыл бұрын
Nem hiszem hogy szövegértési probléma volna az irónia félreértése. Ezek a gondolatbuborékos szándékos megnemértések.
@Alex-hu5eg4 жыл бұрын
Ajánlom a nemrégiben készült Dawkins interjút, a Joe Rogan a podcastban egy órán keresztül próbálta rávezetni, hátha észreveszi magát. És nem . Kurva idegesítő,, pedig zseniális tudós.
@rap1df1r34 жыл бұрын
Dawkins nem tudós, semmi köze a valódi tudományhoz annak, amit csinál. Inkább meseírónak nevezném.
@rap1df1r34 жыл бұрын
@Cogitator Sceptic Evolúciós biológiával foglalkozik, nem? Az sajnos definíció szerint áltudomány.
@rap1df1r34 жыл бұрын
@Cogitator Sceptic Reméltem, hogy megkérdezed. Áltudomány: olyan szakterület, amelyről helytelenül állítják, hogy megfelel a tudományos módszer elvárásainak. Ez négy kritériumból áll: megfigyelhetőség, tesztelhetőség, a teszt ismételhetősége, a teszt cáfolhatósága. Az evolúciós biológia sajnos már az elsőnél megbukik, mivel sehol nem figyelhetjük meg.
@chimaera56284 жыл бұрын
@@rap1df1r3 Ekkora baromságot! Láttál már kutyát? Ettél már banánt, káposztát, brokkolit, karfiolt, epret, kukoricát, sárgarépát, görögdinnyét, padlizsánt stb.? Teljesen másképp néztek ki ezelőtt pár száz vagy ezer éve. A mikroorganizmusokról is tudjuk, hogy milyen gyorsan képesek mutálódni. Ha nem lenne evolúció akkor ezek nem történhetnének meg. Igen, mindez csak mikroevolúció, de a makroevolúció az nem más, mint a mikroevolúcio, csak nagyon, nagyon hosszú távon. Minél komplexebb egy élőlény annál lassúbb az evolúciós folyamat. Az evolúció megfigyelhető, tesztelhető és ismételhető is, csak nem 5 percen belül.
@tiborvarga9791 Жыл бұрын
Egyszerűen Dawkinsnak van igaz!
@babocskamovie4 жыл бұрын
Az a baj FAM, hogy tényleg nagyon sok keresztény egy az egyben hiszi és vallja a teremtés könyvét. Sajnos ezt tapasztalom sokszor, mikor egy beszélgetésbe becsúszik a vallás témája.
@hmate74 жыл бұрын
"Nagyon sok" ... ki? Én egyet sem ismerek... csak hallottam olyat aki látott már olyat.
@babocskamovie4 жыл бұрын
hmate7 kb 10-ből 2-3, persze nyílván ez az én tapasztalatom csak és nem tudom kivetetíteni az összes keresztényre. Nagyon örülnék, ha változna a statisztika nálam.
@hmate74 жыл бұрын
@@babocskamovie ok... és mekkora a mintavételi halmazod? Statisztikáról beszélni 1000 minta alatt azért bátor dolog. Én spec. kb 1000 kereszténnyel találkoztam már személyesen pár szó erejéig, (rendben, a nagy részük katolikus) baráti kapcsolataimon keresztül meg több ezerről tudok közvetetten. És spec soha nem hallottam ezek közül olyat aki szó szerint venné a teremtés könyvét favágó módra. Persze nem állítom hogy nincs valami ilyen elborult szekta az usában, de 8 milliárd emberből mindenre találsz példát. Nyilván az én mintavételi halmazom sem teljes, meg nyilván az is kérdés hogy te mit értesz az alatt hogy valaki "egy az egyben hiszi és vallja a teremtés könyvét". Mert bizonyos értelemben minden keresztényre ráhúzható, de FAM nem erről beszélt... szerintem. Aztán még ha úgy is lenne az arány amit mondasz... tulajdonképpen mit változtat ez bármin? Nem fogsz egészségesen táplálkozni sem mert 10-ből 3 egészségesen táplálkozó gyökér és túltolja? Nem fogsz sportolni sem mert 10-ből 6 sportoló konkrétan ostoba? A sakk baromság mert 10-ből 4 sakkozó autista? stb.
@babocskamovie4 жыл бұрын
2000-3000
@hmate74 жыл бұрын
@@babocskamovie kössz a választ... látom megfogtad a lényeget :D Amúgy menő gyerek lehetsz ha ennyi embert ismersz, szívesen beszélgetnék veled egyszer egy sör mellett. :D
@johnygrande6114 жыл бұрын
Imàdlak titeket! Olyan jo a humorotok és annyira jol ràlàttok a dolgokra, hogy fuuuuu!
@zsoltszamel65904 жыл бұрын
Dawkins az egyik legnagyobb elme 😉
@reactionaryreakcios7974 жыл бұрын
Már ne is haragudj, de honnan tudhatod, hogy én vagy más mit tapasztal meg. Éppen ez a probléma azzal, amit mondasz, nevezetesen hogy az én tudatomat csak én tapasztalom, amit Te állítasz, az legfeljebb feltételezés. Egyáltalán tudatról is kizárólag én, egyes szám első személyben beszélhetek érvényesen. Amit írtál, az hatalmas logikai bukfenc.
@reactionaryreakcios7974 жыл бұрын
És még valami. “A tények makacs dolgok...”, írod. Nietzsche szerint viszont nincsenek tények, csak interpretációk. Éppen azért, amit korábban írtam, mivel minden dolog másként látszik más-más szemszögből, illetve szempontból. “A valóságnak igazolhatónak kell lennie.” Ez a másik téves állításod. Például ha én mondjuk álmodok valamiről, az egy valóságos tudati folyamat, tehát bizonyos értelemben ‘valosag’, azonban nyilvánvalóan képtelenség ennek igazolása. Üdv.
@TheMarkbolan4 жыл бұрын
Most akkor hol van már az apu?! Miért hagytok rettegésben és bizonytalanságban? Persze lehet, hogy a pokolban vagyok, mer' akárhova kattintok, Bayer Zsolt kerül elő. Nem mondom kurva király arc (pláne a haverok...), de már kéne egy kis FAM is.
@LajtmanL4 жыл бұрын
Orosz Lászlóval néznék egy vitát...
@mebefog4 жыл бұрын
FAM lenyomta mint a bélyegét. Itt találod. kzbin.info/www/bejne/hmrCfJmugqeSppI
@LajtmanL4 жыл бұрын
@@mebefog ezt láttam... viszont ez nem feltétlen volt vita... FAM nem volt konkrét...
@theMPrints4 жыл бұрын
@@mebefog Orosznak esze ágában se volt vitatkozni, valószinű tudta kikkel áll le.......
@MaXX11284 жыл бұрын
Kéne közönség-Aput tartani, ahol random nézőket hívtok meg, beszélgetni. Megközelíthetnénk, vagy megérthetnénk, hogy mi munkál itt. Már ha elfogadják a meghívást.
@theMPrints4 жыл бұрын
Láttunk már ilyet , megmutatkozott az állat rendesen , és nem a random nézőkbök bújt elő......
@solidstatesociety70954 жыл бұрын
Nem lehet képmutatóan alázatosnak lenni, mert a kettő kioltja egymást...
@Andy-zh1fo4 жыл бұрын
Amúgy tényleg durva, mekkora szellemi hanyatlás tanúi vagyunk. Én számos youtube videó alatt kommentelek, lévén hogy a Facebookomat töröltem és valóban látható, hogy sokszor az emberek nem hogy az iróniát, de magát a szöveget nem értik annak teljességében.
@asologic60454 жыл бұрын
Hanyatlás? Éltél valaha a 20. században? Soha még ekkora nem volt az átlag intellektus szintje.
@Andy-zh1fo4 жыл бұрын
@@asologic6045 Nem? Akkor csak nekem ijesztő? Igazad lehet.😂
@theMPrints4 жыл бұрын
@@asologic6045 Száznegyvenes IQ mellett is lehetsz hülye mint a seggem, és a döntő többség az is.....
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
@@asologic6045 tévedsz. Sajnos már nem emlékszem hol olvastam, de az átlagos intelligencia csökken egy ideje. Na ez a gáz?
@andrasszemerics28594 жыл бұрын
@@asologic6045 Jóformán csak a logikai-matematikai intelligencia az, amit mérni szoktak és átlagolni, holott létezik 6-7 intelligenciatípus. Az irónia megértése például a nyelvi/verbális intelligenciához tartozik. A szövegértési teljesítmény pedig általánosan romlik, lásd például a PISA-teszteket.
@gergelyorban76974 жыл бұрын
" A Lepke, az többet pondró, vagy inkább pillangó? " Az élete élettel eltöltött idejében.
@gergelyorban76974 жыл бұрын
Ez bezzeg idekerülhetett.... :D
@BUNTUSkultur4 жыл бұрын
egy szerb rádiójátékból lett a SÜSÜ átvéve. esse tuggyátok?
@csillamajlath10844 жыл бұрын
Nem
@davidkrisko61124 жыл бұрын
Székely János írta a Caligula helytartóját, nem Sütő András.
@darkadij4 жыл бұрын
FAM a végén felolvas egy taoista történetet. Tudom, tudom, hogy nem ez a lényege, azonban erre felkaptam a fejem: "Egy tyúk sem képes kakas nélkül tojást rakni." Dehogynem képes. Azért legalább az analógiák passzoljanak már.
@csillamajlath10844 жыл бұрын
Úgy érti hogy szemes (kikelős) tojást rakni
@nihil07714 жыл бұрын
Csak én keverem Dawkins-t meg Hawkins-t?
@theMPrints4 жыл бұрын
Hawkins a stranger thingsböl? :)
@rap1df1r34 жыл бұрын
Lényegében nincs köztük különbség, mindkettő ugyanazt a légből-kapott, áltudományos baromságot mantrázza.
@NisiCaloponis4 жыл бұрын
11:05-nél a parafadugós megjegyzés hatalmas. :D 42:44-nél is van egy tetőpont, a gravitáció meg a gén az új JHVH :D :D
@roland_molnar4 жыл бұрын
21:00 FAM, nem értek veled egyet, mert a természet nem ugyan az, mint Isten, a gén meg nem ugyan az, mint a lélek :D
@yamaicaman4 жыл бұрын
Az ember kényszeresen meg akar mindent mindentől különbözetni. Majd miután megtalálta a különbséget, képes gyilkolni is bizonyitandó, hogy az ő elgondolása a helyes.(vallásháborúk) Ahelyett hogy a hasonlóságot keresnék! Talán ez lenne célravezető isten keresésénél is! Hasonlóságokat keresni isten és ember között. Vagy...?
@yesntok484 жыл бұрын
ÉRTED?
@mateosking4 жыл бұрын
Robi, amire gondolsz: Genetikus algoritmus
@mbalazs35444 жыл бұрын
1:58:10 na ennél éróltéttéteb sorit csak ritkán hallani , a fejezz fő cselekményét teljesen kihagyjuk és akármilyen következményről beszélünk, pontosan azt amit az író akar mondani, zseniális ahogy az író kihagyja a következetesség akadályait a soriból, meg fő eseményeket, csak ettöl ez borzalmasan unalmas és hiteltelen. De lehet csak az bajom a karakterek kidogozatlanok, és személytelenek, az ilyet utálom.
@csabaszule41174 жыл бұрын
Kedves Robi és FAM! Nagyon bírom a munkásságotokat. Ha lehet , akkor akkor foglalkozzatok egyszer FAM-mal az ASMR illetve a Mukbang jelenségével, köszönöm. Küldök egy linket is a rengeteg video közül: kzbin.info/www/bejne/fYa4cqiVls6UjNk Üdv.: Csaba
@imresoos22983 жыл бұрын
Ironia nem egy ország ahol az ironok laknak!🤣
@petersapi65564 жыл бұрын
Olvastad Diderot-tól Az apácát?:))
@LajtmanL4 жыл бұрын
Önmagamban beszélek...
@johnygrande6114 жыл бұрын
Imàdom amikor famék cenzuràznak!
@feketeputty4 жыл бұрын
Mi a véleményetek a Jordan Peterson féle Biblia értelmezésről vagy az ő álláspontjáról az evolúcióróval kapcsolatban?
@Andy-zh1fo4 жыл бұрын
Nem akarlak elkeseríteni FAM de a két pojáca, Boros és Bochkor is technikailag ezt csinálta a Sláger rádióban.. bár ők sem tudták és meg sem közelítette intellektuális értelemben az APU-t.
@InfernAlien4 жыл бұрын
De miért nem érvelsz az állításod mellé? Ez a legsuttyóbb kognitív disszonancia redukció, ez a le „Sas kabarézás”. Meg kell keresni a legalacsonyabb nívót és ahhoz hasonlítani valami, ahhoz egyáltalán nem hasonlót.
@Andy-zh1fo4 жыл бұрын
@@InfernAlien De ehhez az állításhoz nincs mit érvelni, nem is értem mit hiányolsz. Tény, hogy Bochkorék is egymás hülyeségeire reflektáltak a műsoraikban, különböző aktuális témákat illetően. Az más kérdés, hogy általában idétlen vihogás lett az eredmény értelmes konklúzió helyett, már amennyire én hallgattam őket, de ettől még ezt a műfajt művelték. Milyen érvelést vársz? Az állításom jellege nem kíván érvelést, mert a megállapítás nem olyan jellegű. Itt a nívó is független az állítástól. Azért mert mondjuk Kiss Ádám egy alacsony nívó mondjuk Hofi-hoz képest, még a műfaj ugyanaz, az állítás pedig a műfajra vonatkozott. Épp most tárgyalják a szövegértés hiányát, ne erősítsd őket ebben!
@TMilli824 жыл бұрын
Az elején majdnem ki lett mondva, de legutóbb sem. Valószínűleg a mérnököt és a tudóst az különbözteti meg, hogy míg a mérnök kiszámol, addig a tudós elmerül, tehát érzelmileg is bevonódik. Tehát már nem csak a pragmatikus gondolkodást gyakorolja. Intuitív és érdeklődő lesz. Már hinni kezd a kutatásában. Én ezt középútnak látom és minden mérnököt ez a kíváncsiság kéne hogy hajtson. És érdekes, mert bizonyos szempontból ti Róbert, FAMmal épp úgy mérnökösködtök, méregettek, fogalmakat helyetesítetek be, mint bármelyik mérnök. Gyakorlatilag egy nem matematikai egyenlet megoldását keresitek. Az én számomra inkább az lenne az érdekes, hogy miért keressük a válaszokat? Hiszen vagyunk olyan tudás birtokában, amivel a természeti népek, gondolok itt egy békés indián törzsre, már rég rendelkeztek. "Ne vegyél el többet, mint ami jár." Ên kicsit a kíváncsiság, a kérdések válaszát keresése közben, azt érzem hajlamosak vagyunk ezt elfelejteni. Valahogy szemben állónak látom, ha kicsit is nincsenek fékek. Csak hogy példát is mondjak: atomkutatás. Én azt gondolom mindenkinek törekednie kellene erre, mint a Pál utcai fiúk számában: "csak annyi kell, amennyi jár"
@Koppixer4 жыл бұрын
"az AlphaZero néhány órányi tanulás után három játék (sakk, go, sógi) regnáló gépi játékosát is legyőzte, méghozzá úgy, hogy a játékszabályon kívül semmit sem tápláltak bele előre, vagyis minden lépés az algoritmus saját kreativitásán, improvizációján múlt." qubit.hu/2018/12/13/szintet-lepett-a-mesterseges-intelligencia-eloszor-tanult-meg-sakkozni-egy-ai-emberi-segitseg-nelkul
@iotdevspot60874 жыл бұрын
Neurális hálót tökre hiányoltam. Szerintem erre emlékeztem én is. Ilyen AI, algoritmus absztrakciós szinten meg szokás ragadni :D
@sz4bolcs4 жыл бұрын
A sok (6+) játékosos no limit holdem a legnagyobb kihívás az AI-nak, a hiányos információ és a nagyon nagy fokú döntési szabadság miatt sokkal nehezebb és intuitívabb mint a sakk, vagy bármelyik másik játék. Pár éve még elképzelhetetlen volt, hogy képzett játékosok ellen eredményes legyen, ma már ennek ellenkezőjéről olvastam cikkeket..
@gezaigmandy97664 жыл бұрын
"a játékszabályon kívül semmit sem tápláltak bele előre" - ezt a kijelentést arra alapozták, hogy remélhetőleg nem olyanok olvassák a cikket, akik már életükben láttak szoftvert. Persze, gyógyszert fognak fejleszteni AI-val, és biológiai problémákat oldanak meg. De mondjuk, ha le kellene fordítani egy cikket (könyvről nem is beszélek) angolról magyarra, akkor a mutató 80 %-os. :-) Egyébként tök jó, hogy foglalkoznak emberek, intézetek ilyen dolgokkal, csak ahogyan interpretálják az eredményeket, az a Story magazin színvonala.
@benomarton31464 жыл бұрын
@@gezaigmandy9766 Hát mit tápláltak még bele akkor?
@benomarton31464 жыл бұрын
@@kristof476 Nem marhaság, a gépi tanulásnak pont az a lényege, hogy nem értékel ki minden lehetséges lépést egyesével, hanem a sikeres játékokhoz hasonlókat hoz létre, amíg egyre eredményesebbé nem válik. A fejlesztők nem kódolnak bele saját tapasztalatokat, azokat a gép szerzi a saját maga elleni játékban. "Bizonyos állások jóságát" pedig úgy ítéli meg az algoritmus, hogy milyen arányban értek véget győzelemmel az ehhez hasonló állások.
@r-igy11374 жыл бұрын
Főként a kereszténység miatt van különválasztva a vallás és a tudomány. Körülbelül 1000 évvel vetette vissza a kereszténység az emberi fejlődést. Csak ráfogják a vallások egészére a kereszténység bűnét.
@hmate74 жыл бұрын
Ezt a hülyeséget mire alapozod? Arra hogy ahol kereszténység volt a világon ott fejlődött a leglassabvan a tudomány, mint pl európában... jah várj, hogy pont fordítva 😅 érdekes...
@r-igy11374 жыл бұрын
Az ókorhoz képest hatalmasat zuhant az európai fejlődés. Még a közelkelet (ahol az ókori európai tudást nem tiltották) is fejlettebb volt, mint a középkori európa.
@krisztuskoztunkjar74964 жыл бұрын
A többi valláshoz képest nem vettette vissza a tudományos fejlődést, mert a világot messze megelőzte az európai ember. Ami viszont problémás, hogy talán a Biblia tönkretette az európai emberek ellenség-barát felismerő rendszerét és emiatt elpusztulhat európa és a fehér ember is.
@r-igy11374 жыл бұрын
Annyi következménye volt a keresztény brutalitásnak, hogy európának lettek a legerősebb fegyverei a világon, a tudást pedig elvették másoktól vagy betiltották. A civilizációkat ahova nem tudták rákényszeríteni a kereszténységet pedig lerombolták, elpusztították (európán belül is)
@r-igy11374 жыл бұрын
@@abc-fo1fp Ne mosdasd az egyházakat. A kereszténység egészére igaz.
@leventenagy7054 жыл бұрын
Most - félő, hogy csak átmenetileg - elérhető a Gondolat Kiadó online felületén a A lélek eredete Bevezetés az evolúciós pszichológiába című kötet Tényeket tényekkel magyaráz.
@petergrgurits61384 жыл бұрын
Csillag Apu egy helyt álló kép erre a részre
@szekereselektra12534 жыл бұрын
*Ne aggódj FAM én is úgy járok a való életben, hogy direkt mondom jól kihangsúlyozva, hogy amit most mondok az vicc vagy éppen komoly. Erre mi van? Direkt az ellenkezőjét reagálják le. Sokáig azt hittem én nem tudok fogalmazni vagy hülye vagyok, de kiderült, hogy rohadtul nem. Mellesleg a mesterséges intelligencia már a Starcraft 2 ismert játék esetében már olyan fejlett lett M.I terén, hogy megvert pár vérprofi dél-koreai verseny játékost ami iszonyat nagy szám. Mivel stratégiai játék így csak idő kérdése, hogy az ilyen tudást a hadiipar mikor fogja felhasználni pl robotok, és drónok esetében. Már lassan pilóta sem kell. Kiadják a küldetést, és a gép a legjobb stratégiát kiválasztva hajtja majd végre a küldetést úgy, hogy alkalmazkodik a változó helyzethez.*
@krisztuskoztunkjar74964 жыл бұрын
ami nagyon hiányzik, hogy még nem rendelkeznek öntudattal a programok
@szekereselektra12534 жыл бұрын
@@krisztuskoztunkjar7496 *Még nem, de már volt olyan ami kijelentette, hogy kiirtaná az emberiséget. :)) Ha csak logikai alapon vesszük akkor logikus volt ez a kijelentés. Az ember mindenre veszélyes. Nem csak magára, és az adott gépre, de a bolygóra is. Az egyedüli megoldás, ha elpusztítja a veszélyességi forrást vagyis az emberiséget.*
@akoshoffmann11614 жыл бұрын
@@szekereselektra1253 A drónokkal,és katonai robotokkal kapcsolatban már V.Putin orosz elnök is komoly félelmeit fogalmazta meg.Pedig az orosz hadsereg nem rossz. Vörösmarty Mihály :Az Emberek "Az ember fáj a földnek", "Az emberfaj sárkányfog-vetemény" !!!
@attilamartonfarkas51264 жыл бұрын
Nem aggódok:-) De köszi. Amúgy Boldog karácsonyt, ahogy Orbán Viktor is mondta:-))))
@theMPrints4 жыл бұрын
@@akoshoffmann1161 Ötödik Putyin ? Hogy rohan az idő.....
@sz4bolcs4 жыл бұрын
1:15:00 Apu trolled
@RipMe4 жыл бұрын
Elképesztő, hogy FAM mennyivel tájékozottabb ember, mint Puzsér. Zongorázni lehet a különbséget kettejük között.
@monikaronaszeki88054 жыл бұрын
Olvasottabb, tanultabb, generációsan is.
@JulianMarkus4 жыл бұрын
És ez jelent előnyt, vagy hátrányt valamilyen tekintetben?
@benjoe9994 жыл бұрын
Honnan veszed,hogy a természet bem tud magáról?
@danihutera57474 жыл бұрын
A napokban olvastam azt az elméletet, hogy az Univerzális Elme(Isten,Jahve,Allah,stb) is skizofrén . Syd Barrett kapcsán ez érdekes. "Saját képmására" kapcsán is. Azért a drogok sem igazán segítettek a pszichózisain.
@angelusgurmet60454 жыл бұрын
Minden szentimentális kéjelgés nélkül: Az eddigi legerősebb Apu-évad volt ez. Kb. 7 év után egy ilyen szezont csinálni...bámulatos.
@martakapas52994 жыл бұрын
Az evangélikus Robi a végén szóba hozza a csodálatos, misztikus , katolikus SIMONE WEIL-t...a katolikus FAM meg tízszer próbálja széttrollkodni. Szeretem őket...csak úgy megjegyeztem. :)
@realGBx644 жыл бұрын
Ezt már nem fogom meghallgatni. El kéne engednetek a témát, mert egyszerűen semmit nem tesztek hozzá a vitához. Újabb két órányi ad hominemre nincs szüksége a világnak. Válasszatok más témát. Ment a lefele fordított hüvelykujj.
@eugenesosztakovics19824 жыл бұрын
az ateistáknak, mint a tudomány és ráció elkötelezett híveinek, a jelek szerint rendkívül nehéz a felfogása. 7:36
@DaT0nkee4 жыл бұрын
Meg lehet magyarázni, de ha egy hívő nem hiszi betűről betűre pontosan azt ami a szent könyvében leírt egy örök és megváltozhatatlan igazság, az nem hívő, hanem szimplán hazug.
@lyricshaxen80954 жыл бұрын
Tehat ha egy fideszes nem ert egyet mindennel amit Orbán Viktor mond viszont leszavaz rá akkor nem is fideszes 😊
@reactionaryreakcios7974 жыл бұрын
Isten létével kapcsolatosan kizárólag egyetlen kérdés tehető fel - egyes szám első személyben - érvényesen, éspedig hogy szamomra létezik-e Isten, vagy sem. Ha én Istent megtapasztalom, akkor számomra élő valóság. Ezen a ponton buknak el az ateisták, mivel értelmetlen Isten létezéséről általánosságban beszélni. Számomra ugyanis a tudatom közvetíti, tapasztalja meg a világot, így Istent is, ezt pedig senki sem kérdőjelezheti meg, mivel a tudatokat csak én tapasztalom.
@eugenesosztakovics19824 жыл бұрын
@Naughtius Maximus honnan tudod, hogy zavart szenved? mi a zavar? amikor egy racionális elme szembesül valami megmagyarázhatatlannal és dawkinshoz menekül, az nem minősül zavarnak? "Ha egy tapasztalat csak számodra létezik, akkor az aligha valós." - aha. és mi van akkor, amikor például valaki szerelmes? azt csak ő tudja, csak ő tapasztalja, az sem valós? 🙂
@martonsolymosi60084 жыл бұрын
A süsü pillangó akart lenni? 😱😱😱
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
Tulajdonképpen a hit próbája, amikor a gyermeked hal meg. Nézz egy ilyen ember szemébe Robi és FAM és magyarázz az istenedről! Mond neki, hogy ennek van értelme!
@JulianMarkus4 жыл бұрын
Volt egy olyan mondatuk, ha jól hallottam, hogy „minden érvelés érzelmi alapú”. Különösképpen a hallgatás, szerintem.
@rap1df1r34 жыл бұрын
Mindennek van értelme, legfeljebb nem tudod, hogy mi.
@gyongyiabonyi33554 жыл бұрын
@@rap1df1r3 én lófaszt sem tudok:)))! Veled ellentétben azt se gondolom, hogy bárminek is lenne értelme! Mi van ha nincs?:))) Hű... akkor bizony be kellene látni, hogy szart se érünk. De emellett mekkora szabadság már, ha te adhatsz értelmet a dolgoknak?
@theMPrints4 жыл бұрын
@@gyongyiabonyi3355 csak ha van szabad akarat :)
@rap1df1r34 жыл бұрын
@@gyongyiabonyi3355 A világot értelem hozta létre, ez egyértelműen látható, bármerre nézel. Ezután alaptalan lenne azt feltételezni, hogy semminek nincs értelme. Ez a nihilista szemlélet egyébként megegyezik a sátánista életfelfogással, miszerint "az egyetlen törvény, hogy tegyél, amit akarsz".
@flaviustitus24014 жыл бұрын
Süsü nem azért szomorú mer egyfejű ,hanem mert.... :D :D
@L4sz104 жыл бұрын
I understood that reference :D
@tamasnagy11724 жыл бұрын
Rózsaszín pittbull heavy breathing
@P137-f8q4 жыл бұрын
az hogy valaki motivált a kommunikációra , nem jelenti azt hogy érdemben hozzá is tud szólni... kérdés miért akar hozzászólni (belebarmolsz a naív hülye kis világképébe ??? és védekezik ... vagy tekintélynek vél és eldönti , na majd én hozzáteszem a magamét , apu figyelj Pistike most olyan villant , esetleg bekapcsold a kisebbségi komplexusát , és védekezik :: mert nem is úgyvanaz hanem amúgy ... a net visszhang tömegből azzal szembesít aki valamiért motivált a válaszra Nem reprezentatív minta, nem korrekt tükörkép torzít ( az egy érdekes kérdés lehet mennyire??? ) pl biztos, hogy egy csomó értelmes, de nem reaktív, hallgató is van (pl vezetés közben hallgat eltűnődik ) és nem olvas kommentet nem ír .. szerintem az nagyon erősen kétséges hogy a komment szekció az leképezi a társadalmat ... egy töredékét max Az Ai egyenlőre tökülye , olyan problémáknál ahol nagyon nagy számú lehetséges kombináció gépies próbálgatása , sakk , go meg kép pl arc felismerés ill egy hatalmas adathalmazban, vagy adatfolyamban való valamilyen egyszerű szempontok szerint építhető algoritmussal való nagy sebességű turkálás elemzés, mintázat keresés célszerű szűrés jó /nem jó eredményre vezet ebben jó veri ez embert , de ez nem sokkal több mint hogy ja a autó fejlettebb mert gyorsabban megy mint az ember ,vagy akár a gepárd ... ok és ? a gond ott kezdődik amikor ezzel a tech apparátussal , humán értelem esetleges aljas céljait pl hatalmi célok marketing átverés stb turbózzák fel ... na az a veszélyes és kurvára nem az Ai miatt, hanem mert az egyébként pl erkölcsileg korlátolt emberi tényező kap hatékony adatkezelő eszközöket kb mint a lőfegyverek vagy atombomba ... stb