Dziękuję prowadzącemu za zwrócenie uwagi, że Pomorze i Polska to były jednak oddzielne byty
@thorstenragnarjohansson46113 жыл бұрын
Dziękuję. Dobra robota!
@krystynajarosawska92973 жыл бұрын
Szacunek za Waszą pracę
@PanNudziarz3 жыл бұрын
Bardzo interesujące spotkanie. Dobrze się słuchało obu Panów :)
@eyarr27823 жыл бұрын
Robicie kawał porządnej roboty :) Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)
@karolinapajecka52113 жыл бұрын
Dziękuję, było wspaniale.
@conan148c3 жыл бұрын
Świetny odcinek!!!
@krzysztofantyga4243 жыл бұрын
Dobrze, słuchałem z ciekawością :)
@sylwiakrol2 жыл бұрын
Dziękuję
@banseno3 жыл бұрын
jest poparcie, świetna robota :)
@sebastianwota26153 жыл бұрын
Gorąco polecam
@malgorzatamorawska92883 жыл бұрын
Książkę (Magia, kobiety i śmierć) czytało mi się topornie, ale słucha się Pana wybornie 🙂
@dongawlinni43222 жыл бұрын
Po drugie trzeba zaczac od kontekstu mariazowego tamtych czasow....jak wysoko stala wartosc naszej ksiezniczki a corki Mieszka l by mogla stac sie zona krola Dunskiego
@hubertwier Жыл бұрын
Znakomity materiał. Leszek Gardeła - i nie tylko on - udowadnia, że polscy archeolodzy są na europejskim poziomie.
@purchi12 жыл бұрын
Bardzo ciekawe, tylko ten dźwięk myszki w trakcie wypowiedzi gościa doprowadza mnie do szału. Dzięki
@magentato696311 ай бұрын
Interesujące, chociaż nie lubię tematu Wikingów
@dongawlinni43222 жыл бұрын
Co do Kanuta Wielkiego to na jego przymioty mial wplyw ,dom i jego wychowanie
@stanmis43442 жыл бұрын
👍
@dorotasikorska9549 Жыл бұрын
Jak miałam 36 lat to przyjechała kobieta że swoim mężem i twierdziła że ma księgę z której się dowiedziała że ja przejęłam jakiś tytuł ! Matka I moja babcia o tym wiedziały ! To od jakiś plemion żyjących jeszcze przed chrześcijaństwem w Gnieźnie ! Tam za tym dużym kościołem było cmentarzysko i miejsce święte gdzie przez tysiące lat grzebali zmarłych ! Wiem tylko ze tytuł przechodził z kobiety ba jej córkę na wnuczkę i dalej po Lini żeńskiej ! Więcej o tym nic nie wiem ! Jak i gdzie poszukać informacje na ten temat ? ?
@ArcheologiaZywa Жыл бұрын
Poszukiwanie informacji na temat przodków i rodzinnych tytułów może być fascynującym procesem. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci w rozpoczęciu poszukiwań: - Rodzinne źródła: Zacznij od rozmowy z rodziną, zwłaszcza z matką i babcią, które zdają się wiedzieć o tym tytule. Wywiad rodzinny może dostarczyć cennych wskazówek, nazwisk i innych informacji, które mogą prowadzić do dalszych poszukiwań. - Dokumenty rodzinne: Przejrzyj dokumenty rodzinne, takie jak akta urodzenia, małżeństwa i zgonu, książeczki rodzinne, stare listy czy fotografie. Mogą one zawierać istotne informacje na temat przodków i rodzinnych relacji. - Badania genealogiczne: Jeśli nie masz dostępu do wystarczających informacji w rodzinie, możesz rozpocząć badania genealogiczne. Skorzystaj z publicznych baz danych, archiwów parafialnych, państwowych lub regionalnych, jak również stron genealogicznych, takich jak Ancestry, MyHeritage czy FamilySearch. - Wizyta w muzeach i miejscach historycznych: Jeśli to możliwe, odwiedź muzea, które mogą mieć wystawy poświęcone historii i kulturze Gniezna. Miejsca historyczne również mogą dostarczyć cennych informacji.
@krolisek Жыл бұрын
O matko, kolejny podcast w którym pomieszane jest tkanie, dzianie, nalbinding, szydełko... Panowie, doedukujcie się proszę, bo przykro słuchać, a reszta bardzo ciekawa.
@rudolfolma27832 жыл бұрын
Polecam książki polskich profesorów z polskich uniwersytetów pt.: " G O C I " Autor: prof. Andrzej Kokowski. " G O C I RZECZYWISTOŚĆ I LEGENDA " Autor: prof. Jerzy Strzelczyk. Wybierz w YT hasło: " MASŁOMĘCZ WIOSKA GOTÓW " OLMA von Sankt Gallen