Densen B-100 w tandemie z kolumnami Visaton v20 Experience, to było moje pierwsze "prawie highendowe" doświadczenie muzyczne, gdzieś tak na początku lat '90-tych. Różnica w brzmieniu "Under A Dark Moon" z płyty "Heart of the immigrants" Ala di Meoli była, w porównaniu z moim Technicsem i Mildtonami, taka że oniemiałem. Wtedy nie było mnie stać na zakup takiego wzmacniacza, a do tego jeszcze ten faktycznie odjazdowy design... Ale wspomnienie żywe do dziś.
@sorrygregory50323 жыл бұрын
Jest Pan Krystyną Czubówną w swojej branży! 👍
@KOLEJ_pl3 жыл бұрын
Volume z lewej strony to na cześć twórcy - faktycznie był leworęczny. Modeli było wiecej niż pięć, w pierwszych siedziały tranzystory mocy ROHMa, później pakowali Sankeie 2SC2837/2SA1186 choć Duńczycy dość swobodnie żonglowali tym co tam było. W pierwszych wersjach oprócz układu zabezpieczenia na NE555 był też drugi oparty o LM833, ale nie wiadomo dokładnie w jakim celu był stworzony, gdyż serwisówki nie istnieją. Wiadomo jedynie, że scalak ten bardzo się grzał (pracował na granicy dopuszczalnych napięć zasilających), czego efektem było przegrzewanie się PCB i awarie związane z odklejaniem się ścieżek od płytki drukowanej. W następnych wersjach na szczęście z tego zrezygnowali. W pierwszych wersjach rezystory emiterowe były też typowo bezindukcyjne (nie cermetowe), część elementów montowano THT, część było SMD. W kolejnych wersjach widać było tendencję pójścia w stronę elementów smd, choć sam schemat ideowy wzmacniacza pozostawał bez większych zmian. Co do grzania - Densen nie podaje oficjalnie prądu spoczynkowego, na jednym z forów podają wyliczone 100mA. Wzmacniacze te na ogół są z początku ciepłe nawet gdy pokrętło głośności jest ledwo odkręcone.
@KOLEJ_pl3 жыл бұрын
@@pliedtka Tutaj radiatorem jest obudowa wzmacniacza. Nawet ma to sens biorąc pod uwagę ascetyzm Densena. Na 5200/1943 zbudowałem już dwa klony, dają radę.
@antoniszuminski72653 жыл бұрын
Od 1996 roku eksploatuję Densen B100 MkII z kolumnami Sonus Faber Concertino. Po tylu latach działa bez zarzutu. Sprawdza się w każdym gatunku muzyki.
@aeonikus13 жыл бұрын
Bardzo przyzwoity wzmacniacz. Świetnie zaprojektowany i wykonany. Przyzwoicie tez gra, przyzwoita moc, przyzwoita cena z drugiej ręki.
@krzysztoftorzynski67073 жыл бұрын
Panie Krzysztofie, dziękuję za kolejny interesujący odcinek. Do tekstu wkradło się kilka nieścisłości. Jutlandia to półwysep a nie wyspa, a miejscowość w której pan Thomas Sillesen zaczynał swoją biznesową karierę to Esbjerg a nie Eisberg. Można dodać, że zakład mieści się obecnie w Kopenhadze. Zakład w Esbjerg miałem przyjemność odwiedzić kiedyś osobiście - to raczej mała manufaktura. Ponieważ pan Sillesen zajmuje się również sprzedaż sprzętu audio (hifi-freaks.dk) - było tam studio odsłuchowe gdzie prezentował swoje produkty. Miałem przyjemność spotkać go kiedyś osobiście właśnie na prezentacji w przyzakładowym sklepie. Gałki głośności z lewej strony to jakaś przypadłość skandynawów - podobnie ma Primare ...
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
Dzięki za sprostowanie.
@zuzikzuzik87693 жыл бұрын
NAD jak najbardziej, bedzie na pewno ciekawy odcinek
@darekniewazne77593 жыл бұрын
NAD S300 - oczuwiście chcemy! Wspaniale słyszeć pana głos fachowo opisujący metodologię diagnostyki uszkodzeń jak i same urządzenia. Skądinąd też czasem zdarza mi się diagnozować uszkodzenie elektroniki i zawsze kończy się przekleństwami a Pan wręcz jest zachwycony. Nieprawdopodone skąd Pan bierze te pokłady energii. Wielki szacun. PS. Czekam na Wzmacniacz Marzeń.....
@kosh7773 жыл бұрын
Pewnie że chcemy obejrzeć o NAD S300!
@romeks.77783 жыл бұрын
W dobrym stanie chętnie bym przytulił, to klasyk brzmieniowy. Absolutna rewelacja.
@escapism12123 жыл бұрын
Odcinek jak zawsze na najwyższym poziomie. NAD 300 jak najbardziej tak :)
@sylweksly45293 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie za odcinek i za pomiary :). Bardzo proszę o zaprezentowanie NAD s300. pozdrawiam
@michalzukowski16833 жыл бұрын
Z serii wzmacniaczy unikających globalnej pętli sprzeżenia zwrotnego z układami dual mono nasza rodzima firma Baltlab ma dużo do powiedzenia .Byłbym bardzo ukontentowany jak pojawi się na kanale Reduktor Szumu filmik z recenzją lub dokładnym opisem techniki zawartej w tych konstrukcjach z Gdańska . :) Mocno proszę !!!
@jannowak54793 жыл бұрын
Fenomenalny wygląd. 8/10
@nifurooksazynator44723 жыл бұрын
Mnie w sumie też sie podoba
@ManyMoneyTv3 жыл бұрын
Oczywiście że byśmy chcieli usłyszeć o NADzie 😎
@markro62363 жыл бұрын
Prosze nie publikować filmu o nad s 300, ponieważ wzmacniacz jest na mojej liście życzeń i mocno się obawiam że cena poszubuje w górę.Pozdrawiam i podziwiam.
@romanak663 жыл бұрын
Wart jest 3 tys nie więcej,
@waldemarsobkowiak89743 жыл бұрын
Są kanały, gdzie daję łapę w górę w ciemno, zaraz jak mi się film otwiera. Pański do nich należy - nigdy nie przeżyłem zawodu.
@koskkk3 жыл бұрын
NAD S300. Pytanie "czy chcecie" uważam za żart :-D Czekam.
@chlebanczyk3 жыл бұрын
Jasne, że chcemy ;) Cóż za pytanie :)
@nad17wppl3 жыл бұрын
Dzień dobry prosimy o NAD S300
@alfstaraves6503 жыл бұрын
Ano chceme vidět , děkuji moc :-)
@piotrpanchyrz41773 жыл бұрын
Mam propozycję recenzji miniwieży Panasonica SC-AK 410. To już dość leciwy zestaw, można go kupić w kilku wariantach różniących się drobnymi szczegółami, ale jest o tyle specyficzny, że warto byłoby go szczegółowiej omówić. Chodzi mianowicie o to, że kolumny głośnikowe podłączone są dwoma osobnymi kablami, jeden do głośnika niskotonowego, a drugi do średnio, i jeśli jest w zestawie, do gwizdka. Wzmacniacz ma dwa osobne wyjścia na każdy kanał, co jest rzadkością, gdyż na ogół wzmacniacz ma wyjście pojedyncze, a sygnał jest rozdzielany w zwrotnicy w samej kolumnie. Interesują mnie wady i zalety takiego rozwiązania. Co daje rozdzielenie sygnału we wzmacniaczu? Czy dzięki temu lepiej można dopasować parametry obu części końcówki mocy (dla basów i reszty pasma)? Podwójna końcówka powinna też podrażać cały zestaw, choć z drugiej strony odpada koszt zwrotnicy w kolumnie. Jak to wygląda z punktu widzenia pracy kolumny? Czy tutaj całkowite rozdzielenie torów audio daje korzyści? Jeśli tak, to jakie? I jak wpływa ono na projektowanie kolumny. Z mojego własnego doświadczenia, kolumny Panasonica dołączone do tej serii zestawów grają wyjątkowo dobrze, zwłaszcza, jeśli chodzi o odtwarzanie dolnego pasma. Odsłuchałem co najmniej 3 podobne zestawy Panasonica i wszystkie wydają się posiadać te same atuty. Nie wiem, czy wynika to z rozdzielenia kanałów audio już we wzmacniaczu, czy z wyjątkowo udanego projektu kolumn, ale faktem jest, że podobne zestawy innych firm, jeśli chodzi o kolumny, pozostają daleko w tyle. Czy mógłby pan podjąć ten temat i go rozwinąć? Pozdrawiam.
@Nowikus773 жыл бұрын
Oczywiście z chęcią oglądniemy odcinek o NAD-zie, Pozdrawiam
@pegoeltd3 жыл бұрын
Nie mogę się doczekać projektu przedwzmacniacza :-) Serdecznie pozdrawiam
@_putrycydy Жыл бұрын
Materiał jak zwykle świetny. Mam 2 takie Denseny. :) ... i bardzo je lubię. :)
@ebenezerskrudrz60573 жыл бұрын
Dzięki Reduktorowi dowiedziałem się o istnieniu wzmacniaczy, o których nigdy bym nie pomyślał że istnieją :) Teraz poproszę coś z estradowego sprzętu tak po kilka kW :)
@mol.013 жыл бұрын
Też jestem ciekaw tego NAD-a S300, choć do Gryphona Tabu to mu "trochę" brakuje wbrew powszechnej opinii mniej zorientowanych pasjonatów audio. Uważam też, że odtwarzacz S500i jest dużo ciekawszym klockiem od tego wzmacniacza, jeśli chodzi o serię Silver.
@andrzejwisnieski34223 жыл бұрын
Jestem posiadaczem takiego wzmacniacza i nie chcę innego. Bas jest mięsisty dobra głębia sceny średnica i wysokie nie kłują uszu. Staruszek gra pięknie i oto chodzi!
@dominikkrauze68123 жыл бұрын
Witam. Świetny odcinek. Zresztą jak zawsze 💪 a co do NAD-a to chętnie obejrzę, zresztą jak wszyscy 😁. Pozdrawiam
@power67433 жыл бұрын
Wróciło kichnięcie! Czekałem...
@donpablo82183 жыл бұрын
Swietny odcinek jak zawsze!!! Mam wielka prosbe Redaktorze zeby w miare mozliwosci pokazac cos ze stajnii Cyrusa albo Naima. Oczywiscie Nada S300 koniecznie chcemy!!! Pozrawiam
@mcsquard25643 жыл бұрын
Nie musi być odcinka o NAD S 300 może być nawet o sprzęcie Hykker z biedronki. W wykonaniu Reduktora Szumu i tak będzie to ciekawy odcinek.
@chlebanczyk3 жыл бұрын
Coś pięknego, kawał dobrej roboty :)
@saksofonshow3 жыл бұрын
Pamietam jak lata temu chodziłem ze jednego ze sklepów Audio posłuchać tego wzmacniacza, byłem zachwycony :-)
@oktokote78343 жыл бұрын
Mi się ten wzmacniacz bardzo podoba, z barwy dźwięku i tak zazwyczaj nie korzystam a tylko czasem bardzo rzadko uzywam konturu.
@jimichedahoo3 жыл бұрын
Dziękuję. Świetny film.
@solo19533 жыл бұрын
Dobrą metodą ustawiania prądu spoczynkowego końcowych tranzystorów mocy wzmacniacza jest obserwacja i likwidacja tak zwanych zniekształceń "skrośnych". Należy podać na wejście sygnał sinusoidalny i obserwując oscyloskopem miejsca przejścia przez "zero" sinusoidy wyjściowej zwiększać prąd pary końcowej do zniknięcia zniekształceń. Pozdrawiam.
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
Lub przeprowadzić pomiary.
@solo19533 жыл бұрын
@@ReduktorSzumu Nie wiem czy jest mowa o pomiarach zniekształceń, czy prądu pary końcowej? Trudno jest mierzyć, a w szczególności ustawiać wartości prądów, których nie podaje producent sprzętu. Można oczywiście badać palcem temperaturę radiatora, ale to taka druciarska, mało profesjonalna metoda prowadząca do takich uszkodzeń jakie widać w zaprezentowanym materiale.
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
@@solo1953 No chyba tutaj chodzi o to, aby ustawić prąd spoczynkowy w ten sposób, aby nie było zniekształceń skrośnych a z drugiej, żeby wszystko nie spaliło się od temperatury? Gdyby zniekształcenia skrośne były większe to wyszłoby to w pomiarach, prawda?
@solo19533 жыл бұрын
@@ReduktorSzumu No jeśli (tu cytat:) "chyba chodzi o to, aby ustawić prąd spoczynkowy w ten sposób, aby nie było zniekształceń skrośnych...", to wystarczy podać sinus na wejście i zwiększając prąd pary końcowej (można go równocześnie mierzyć) doprowadzić do zaniku zniekształceń skrośnych. Tak ustawiona wartość prądu będzie jego wartością minimalną, zapewniającą jednocześnie minimum zniekształceń i minimalne straty energetyczne. Sądzę, że dobrym tematem kolejnego odcinka "ReduktoraSzumu" może być problem optymalnego doboru punktów pracy tranzystorów końcówki mocy, w którym zainteresowani mogli by zobaczyć czym są "skrośne" i jak je minimalizować regulując prąd spoczynkowy. Na tym kończę swoje wywody, pozdrawiam i przechodzę na nasłuch :)
@thevicol3 жыл бұрын
Na pomiarach najlepiej, choć powyżej newralgicznego poziomu na dużych sygnałach %thd bardzo spada. Teoretycznie dałoby się ustawić optimum mierząc spadek napięcia między emiterami na rezystorach balastowych i przyjmując wartość 52mV(re=RE, najmniejsze zjawisko gm doubling). Ale w praktyce niższe zniekształcenia osiąga się przy ciut niższym spadku. A wartość 26mV na każdy rezystor balastowy jest słuszna tylko dla ''prostego'' stopnia na tranzystorach bipolarnych, z driverami pracującymi w klasie A i ewentualnie predriverami(Locanthi 'T' circuit). Dla ''klasycznych'' Darlingtonów, Sziklai i układów pseudokomplementarnych optimum ustawia się raczej wyłącznie doświadczalnie.
@armo11183 жыл бұрын
ReduktorSzumu i De-Kompozytor to dwaj bracia bliźniacy :)
@ozi53 жыл бұрын
Nikomu nie ujmując lekko polemizowałem z takim stwierdzeniem 😉
@sebastianbort85123 жыл бұрын
@@ozi5 dokladnie, nie ta liga... :-)
@gawd353 жыл бұрын
Świetny wygląd. Ponadczasowy.
@MMusial903 жыл бұрын
Czemu Pan pyta wiadomo że chcemy NAD S300 :)
@arkadiuszweiss3 жыл бұрын
Świetne wykonanie, jak hi-end za normalne pieniądze.
@planumis3 жыл бұрын
Wincey, wincey, wincey 👌. Nawet jak zrobi Pan film o konstrukcji jajka to będzie się oglądało z zapartym tchem 👍👏😉
@adamproperdouble20943 жыл бұрын
Fajny wzmacniacz - Densen pogromca kolumn
@wojtas-43 жыл бұрын
"Duńczyki" jeśli chodzi o sprzęt Hi-fi, często idą swoją drogą 8-0.
@TheMadmat763 жыл бұрын
Mam NADzieję że tak !!!!!!!!!!!
@EdiINTERIA3 жыл бұрын
Trochę chyba na wyrost jest podana moc tego wzmacniacza a wynika to wprost z mocy transformatora sieciowego. Jeszcze na 8 omach to jest oczywiście możliwe osiągnięcie 60 W na kanał ale na 4 omach 120 watów RMS to już przesadzono :) No chyba że to jest jakaś inna moc. To z resztą nie pierwszy taki przypadek bo na którymś wcześniejszym odcinku też moc pobierana przez wzmacniacz z sieci była znacznie mniejsza niż ta niby osiągana na wyjściach głośnikowych :) Ja lubię czytać te metki urządzeń na tylnych ściankach ;)
@piotrk56923 жыл бұрын
Nad S300 - koniecznie! To kopia Gryphona, a to już prawdziwy hiend
@paulb46613 жыл бұрын
@@marcinnowak777 oczywiscie ze tak, podobnie z dobrymi winami, samochodami, zegarkami, prywatnymi odrzutowcami, jachtami i posiadlosciami. Nie ma jak klitka w bloku, Opel Corsa, jabol, Ryanair i tratwa z palety.
@slonikart17933 жыл бұрын
NAD jak najbardziej 👍
@astenia94243 жыл бұрын
Jestem za odcinek o Nad Silver s300 Sam od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem nad s300 albo s200+ s100 (preamp) więc dobrze byłoby wiedzieć jak wygląda jego serwis I znać opinię o jego brzmieniu. Pozdrawiam
@maciejturski19763 жыл бұрын
to kupuj szybko zanim odcinek poleci :)
@marekpo783 жыл бұрын
Lubię tą markę, bardzo chętnie obejrzę coś o tym modelu
@HUW-050393 жыл бұрын
Materiał jak zwykle super. Ciekawe czy w przypadkach braku serwisowi coś daje kontakt z producentem? PS. Czekam z niecierpliwością na Nad'a i na tego CA (540? 640?)
@mariuszlisowski88653 жыл бұрын
To w końcu na jakim prądzie spoczynkowym zakończyła się regulacja? Chyba jakiś nietypowy, bo w materiale unikał Pan jak ognia podania wartości pozdrawiam
@p0k314COM3 жыл бұрын
Podoba mi się ten sprzęt.
@Art-ez4wd3 жыл бұрын
Hi end panie hi end ! Teraz czas na jakieś Naimy, Cyrusy, Parasoundy, Classe, Brystony, Mcintosh'e, Marki Levinsony, Moony, Rotele, Roksany, Luxmany, Krelle, Lebeny, Accuphase'y. A nie tylko w starych dziodach grzebać.
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
To przysyłajcie, bo mnie nie stać na kupowanie.
@PJ-pl1233 жыл бұрын
Mnie ciekawi sprzęt Naim gdyby kiedyś miał Pan coś tej firmy to bardzo proszę. Tymczasem czekamy ma Nad’a :)
@tramadolihydrohlori3 жыл бұрын
To bardzo dobre Toshiby, widziałem je we wzmacniaczub za +10000 pln
@waldemarsobkowiak89743 жыл бұрын
Myślę, że w tej klasie sprzętu przydałby się układ przyłączania głośników na przekaźnikach. Pozdrawiam!
@pogodanaprzygode3 жыл бұрын
22:50 gdyby te gałki wystawały centymetr przed płytę czołową, wzmacniacz wyglądałby dobrze. A gdyby nie były złote - jeszcze lepiej.
@Robertrrteam3 жыл бұрын
No i tu są zdania podzielone na tradycjonalistów i miłośników niebanalnego designu. Dla mnie wzmacniacz wygląda genialnie.
@mdfk10013 жыл бұрын
1:37 Już na początku taki śmieszek-heheszek :) Inne mi się nie mylą, tylko lewa z prawa.
@michamaecki81043 жыл бұрын
Paradoksalnie na aliexpress można dostać sprawne, oryginalne tranzystory (choć nie nowe, a z odzysku). Cenowo też to ciekawie wygląda.
@ozi53 жыл бұрын
Dziękuję za kolejną porcję wiedzy. Odcinek o NAD oczywiście obejrzę z ciekawością. Ale mam też pytanie. Dzisiejszy odcinek pokazał, że warto badać również temperaturę urządzeń? Czy w takim razie można by spodziewać się odcinka o kamerach termowizyjnych? Mam na myśli bardziej ich ewentualną przydatność serwisową (budowa i zasada działania była już omawiana na drugim kanale). A szczególnie mam na myśli najtańsze rozwiązania dostępne na portalu z dalekiej Azji. Ostatnio kupiłem takie coś: a.aliexpress.com/_mPPSl8F Nie do końca wiem co o tym myśleć. Z jednej strony urządzenie podaje jakieś wartości ale z drugiej, ze względu na cenę tych informacji jest niewiele. Może to tylko kwestia przyzwyczajenia. Zawodowo korzystam z urządzenia firmy Flir, które jest oczywiście lata świetlne przed wymienionym wyżej maleństwem. Tak czy inaczej jestem ciekawy Pana opinii na ten temat tym bardziej, że opisy azjatyckiego sprzętu warsztatowego już Pan robi. Pozdrawiam.
@zenithvc3 жыл бұрын
Reduktor Szumu: Jaki wzmacniacz chcielibyście zobaczyć w następnym odcinku Oglądający : Tak xD
@mareczekmak3 жыл бұрын
Dwa Eltrony w pudełku od dwóch radyjek :), ciekawe jak długo wytrzyma te swoje 2x120W RMS ;) a obawiam się że i przy 2x60W (8ohm) długo nie wytrzyma ,ale, dobra, czepiam się, to jest sprzęt domowy, moc jest potrzebna głównie dla dynamiki...
@Andrzej_Ek3 жыл бұрын
Poprosze o material o tym NAD.
@emilrokosz83183 жыл бұрын
Prosimy o NAD S300 :)
@ChristophorosSedinum3 жыл бұрын
Dosyć ascetyczny dizajn :-)
@jacekmikolajczuk88673 жыл бұрын
Dosyć ascetyczny komentarz. He he he!
@ChristophorosSedinum3 жыл бұрын
@@coyapaczam - Nie, nie ma suwaczka, ani wskaźniczka :-)
@ushirogeri808510 ай бұрын
ja bym postawił w widocznym miejscu, zajebisty design
@KamilOrzech3 жыл бұрын
Chcialbym zobaczyc jakis projekt kolumny glosnikowej DIY na tym kanale ;)
@maciekkowalski93583 жыл бұрын
Poproszę odcinek z NAD S300😁
@doomin35993 жыл бұрын
Mam pytanie odnośnie prądu spoczynkowego: W jaki sposób inżynier ustala wartość tego prądu podczas konstruowania końcówki mocy? Czy w tej kwestii jest możliwy jakikolwiek reverse engineering? Pozdrawiam
@janjanowski96533 жыл бұрын
Esbjerg! pozdrawiam
@MALAHOR183 жыл бұрын
Sprzęt wygląda wybitnie minimalistycznie.
@G12GilbertProduction3 жыл бұрын
Taki neosocjalistyczny mini-amp podobny do sprzętu z byłego USSR. Aż tak prosty, że nie ma trudnych tranzystorów i układów. Czy to tylko jakiś prototyp?
@maciejczyzewski13203 жыл бұрын
Ciekawe byłoby porównanie z kultowym starym modelem NAD-a
@przemysawkrawczyk45713 жыл бұрын
Poproszę o odcinek NAD S300
@waldemarsobkowiak89743 жыл бұрын
Jak Pan świetnie wie, jak grzać nastroje. Poszczuł Pan publikę tym NAD-em i proszę - lawina apeli: *"My chcemy NAD-a!!!"* Manipulant z Pana!... :o) Pozdrawiam serdecznie!
@bidex19753 жыл бұрын
NAD 300 pewnie że chcieli byśmy zobaczyć filmik
@jacekl.56513 жыл бұрын
I na tych nowych tranzystorach wzmak będzie brzmiał tak samo jak na poprzednich (zanim uległy awarii...)? Bo złote uszy audiofila słyszą dużo mniejsze ingerencje w tor...
@vampirwrr3 жыл бұрын
Jak nowe są wystarczajaco audiofilskie i drogie to bedzie grał znacznie lepiej.
@arkadiuszweiss3 жыл бұрын
Ludzie martwią się o kable wejściowe a w środku wzmacniacza są rezystory za grosze mające dużo większy wpływ :P
@karolszerszen10663 жыл бұрын
Fajne w srodku. Czy radiator stopni koncowych jest sprzezony termicznie z obudowa?
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
Tak, to jedna całość.
@bacazpodkarpacia75443 жыл бұрын
Witam może naprawi p.Technica Se-A 100 prosze o pomoc....
@sebastiansp2snf3473 жыл бұрын
Piątka z plusem za Hologram - Bobby Richards
@wolo3 жыл бұрын
Jak taki minimalizm może się do tego stopnia nie podobać? Może dla kogoś być ewentualnie zbyt minimalny, ale naigrywania się z surowego czarnego monobloku nie rozumiem. Jedynie te złote gałki mi osobiście nie leżą, bo nie lubię złotych detali, ale ze srebrnymi lub szarymi już byłby sztos. A nawet jeśli ktoś nie jest fanem takich prostych form, to nadal musi przyznać, że jest co najmniej neutralny i nie narzuca się we wnętrzach, wręcz łatwo go przeoczyć, a to dla wielu ogromny plus, gdy graty nie dominują.
@lukaszp.31342 жыл бұрын
Mój B-100 ma srebrne gałki i z phono pre na pokładzie.
@mariuszszmigiel45253 жыл бұрын
Ciekawy sprzęt.
@zbigniewgurak82613 жыл бұрын
Czyli ktoś zgadł, że chodzi o Densena (w komentarzach pod postem, zapowiadającym "coś duńskiego). Gratuluję.
@robert35013 жыл бұрын
fajnie ale kto wie co to za utwór ..ten z miksera ;) ...tytuł? wykonawca?
@wodekstolarski44553 жыл бұрын
Nad S300 jak najbardziej.
@100db43 жыл бұрын
Chcemy odcinek o NAD S300
@piotrdumek1223 жыл бұрын
Prosimy o nada S300
@piwex693 жыл бұрын
Skąd oni wzięli naszą piękną diodę CQYP40?
@danielduda61112 жыл бұрын
Zauważyłem, że również Panu podoba się twórczość Zdzisława Beksińskiego, za co (między innymi) łapka w górę.
@BitKamienny3 жыл бұрын
O co chodzi z tą żarówką?
@Dzejwor_Gromowladny3 жыл бұрын
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego wzmacniacz "bez" sprzężenia zwrotnego ma być lepszy od klasycznego ?
@superhiro2a3 жыл бұрын
Mniejsze zniekształcenia TIM
@swojtas3 жыл бұрын
Może coś o NAD C370 ?
@udahuda3 жыл бұрын
Hej. Jak podłączyć subwoofer do Marantz PM5005 ??
@Аняна3 жыл бұрын
Poprzez gniazda głośnikowe
@udahuda3 жыл бұрын
@@Аняна dzieki
@Аняна3 жыл бұрын
@@udahuda Subwoofery REL mają takie podłączenie domyślnie zrealizowane z pomocą łącza SpeakON. Na Twoim miejscu celowałbym w tę markę.
@MrocznyTechnik3 жыл бұрын
Z tym zbawiennym wpływem na TIMy, to może być oszukaństwo. Proszę zwrócić uwagę, że całe wzmocnienie napięciowe jest produkowane w reżimie sprzężenia zwrotnego. Nie objęte pętlą globalną są wtórniki napięciowe (które notabene mają swoje sprzężenia zwrotne - emiterowe). Niemniej chętnie bym posłuchał, bo uwielbiam czystość i detaliczność, tą krytykowaną przez wielu nie muzyczną sterylność. Może kopia końcówki jak projekt wakacyjny...
@ReduktorSzumu3 жыл бұрын
No właśnie. Przecież chodzi o to, że to właśnie tranzystory mocy, jako zwykle najwolniejsze, nie biorą udziału w pętli ujemnego sprzężenia. Stąd możliwość zmniejszenia zniekształceń TIM, bo po pierwsze pętla krótsza, po drugie, w zasadzie napięciowa.
@Beny14333 жыл бұрын
Może ktoś z państwa specjalizuje się lub potrafi naprawić antenę GPS samochodową zintegrowaną z radiową. Radio odbiera sygnał GPS niestety nie.
@azgalors21463 жыл бұрын
Film jak zawsze zrozumiale skonstruowany. Chciałbym zobaczyć tego "potwora" NAD S300.