Ja używam na codzień pasków wojskowych, były dość intensywnie używane, skóra wysuszona i dośc wiekowa, użyłem oleju do skórzanych siodeł, dwa razy (po wchłonięciu) a potem na to tłuszcz do skór, schnięcie i wchłanianie pomiędzy warstwami zajmuje parę dni ale warto tak konserwować zanim jeszcze pojawią sie większe przetarcia i pękniecia, jednak z olejem trzeba ostrożnie, potrafi znacznie zmienić kolor jasnej skóry i nie zawsze jest potrzebny. Same paski myłem szarym mydłem, wilgotną szmatką tak żeby za dużo nie chłonęły.
@tobski2 жыл бұрын
Dobra robota, koniecznie daj znać jak z czasem ten pasek bedzie się zachowywać, czy dalej będzie farbować.
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Dam, jeśli coś będzie budziło moje wątpliwości.
@agnieszkasurowka46572 жыл бұрын
Ciekawy i przydatny vlog. Proszę o więcej takich w Nowym Roku. Pozdrawiam.
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Dziękuję! W drodze jest jeszcze jeden.
@piotrcisek4942 жыл бұрын
Mam pasek po dziadku z PRAWDZIEJ skóry z lat `70tych, i ma się świetnie -używam go często.
@Devibar2 жыл бұрын
Bóg Zapłać. Pozdrawiam.
@macgajwer73372 жыл бұрын
Choć wygląd paska nieco się poprawił, wydaje mi się że to próżny trud. Większość (wszystkie?) "porządne" paski na rynku są z tzw. "genuine leather", co oznacza skórę właściwą, a nie licową (czasami nawet mogą tak być oznaczone paski nie z właściwej skóry, tylko skóry MIELONEJ i sprasowanej jakimś lepiszczem - technicznie to wciąż jest "pasek ze skóry", no ale...). Żeby nadać im gładkość i wygląd skóry licowej koryguje się ich powierzchnię albo poprzez lakierowanie (tak jak przypuszczam ten odnawiany pasek Bytom), albo laminowanie jakimś plastikiem (tak jak ten nowy pasek). Nigdy jednak to nie będzie skóra licowa, wszelkie tłuszcze i kosmetyki raczej trudno się będą wchłaniać, a popękanego lakieru nie zakryjemy pastą. Jeżeli ktoś zna markę/sklep z paskami ze skóry licowej to chętnie się dowiem.
@Boldgrim2 жыл бұрын
Witaj, nie chce się tutaj reklamować, wszak świetny film zrobił Łukasz i gratulacje za próbę odbudowania czegoś, a nie kupienia kolejnego egzemplarza, ale sam wykonuje m.in pasy ze skóry licowej. Od podstaw skórę wycinam, barwie, szyje w zależności od modelu i potrzeb. Jeśli byłbyś zainteresowany to zapraszam do kontaktu :) @bursariusLeatherwork
@politischetheologie36342 жыл бұрын
Bardzo się cieszę z tego typu materiału :)
@politischetheologie36342 жыл бұрын
Apropos kapelusza. Byłoby super gdyby pojawił się odcinek o kapeluszach. Ostatnio szukałem fedory z prawdziwego zdarzenia i jest naprawdę poważny problem, żeby znaleźć dobrej jakości kapelusz z wełny. Jeszcze raz pozdrawiam bardzo ciekawy materiał!
@oskarzgoa84282 жыл бұрын
@@politischetheologie3634 polecam Skoczów jak chodzi o jakościowe kapelusze. Klasyka nad klasykami
@Persona-XD2 жыл бұрын
Czy dobrym pomysłem jest przeprowadzić podobną renowację teczki skórzanej?Standardowo krem + pasta do butów. Mam teczkę, którą od nowości (trzy lata) ani razu nie traktowałem żadnymi środkami. Nie chcę oddawać do profesjonalnej usługi, ponieważ to budżetowe rozwiązanie i służy mi jako „wół roboczy” na codzień.
@Boldgrim2 жыл бұрын
zanim zaczniej upewnij się czy i jaka jest skóra z której powstała teczka. Na rynku sporo jest preparatów, choćby dość dobrze znany PALC, tłuszcz do skóry. Zwróć uwagę, czy teczka nie jest mocno polakierowana, jeśli tak to może być problem z wchłonięciem się tłustego filmu jaki powstanie.
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Na kanale mam film o renowacji takiej torby. Zachęcam do obejrzenia. W tym wypadku tym bardziej nie stawiałbym na pastę do butów, bo wypolerowanie tego zajęłoby za dużo czasu, a i tak by farbowała.
@martakoscielniak77452 жыл бұрын
Bardzo mi się podoba taka forma odcinka 🙂 Ale błagam, nie "palcy", tylko "palców", Panie Łukaszu ☺️
@seba020202 жыл бұрын
Zbieram klamry ze wszystkich moich pasków. Zdarzyło mi się kupić kiepski pasek, z fajną nietuzinkową klamrą, aby od razu ją przełożyć do porządnego ze zwykłą klamrą.
@mioszgorzkiewicz6322 Жыл бұрын
Używam swojego paska od polskiego rymarza już 4 lata, używałem do konserwacji jedynie olej do sprzętu jeździeckiego z olejem kostnym i do dziś nie mam pęknięć i oprócz lekkiego zużycia oczek co jest naturalną koleją rzeczy nic się z nim nie dzieje. Dzisiaj robią badziew a ten plastik ma za zadanie stworzyć sztuczne lico ponieważ wykonany jest słabej jakościowo skóry mizdrowej
@auc082 жыл бұрын
Jak pasek przetrwał próbę czasu? Barwi ubrania? Czy wszystkie te zabiegi pozwoliły mu odzyskać dobry wygląd na dłużej?
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Nie barwi. Wygląda dobrze, ale już raczej do codziennych stylizacji.
@jacquescathelineau8457 Жыл бұрын
Pasek wygląda świetnie. I - moim zdaniem w każdym razie - nie ma przeszkód, żeby założyć go choćby do jasnego garnituru. Skóra ma to do siebie, że z biegiem czasu nabiera charakteru, byleby o nią odpowiednio dbać. Wygląda lepiej i bardziej naturalnie niż "fabryczny".
@Spookiess2 жыл бұрын
Ja byłbym bardzo zadowolony jakby chciał Pan podjąć się i nagrać próbę "naprawy" tego nowszego paska.
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Pytanie tylko jak? Bo szczerze mówiąc nie mam pomysłu jak wykończyć taki zamsz, po zdjęciu tego plastiku. No chyba, że spróbuję zafarbować jako pasek zamszowy. Na przykład na jakąś zieleń. Hmm. No i już rodzą się pomysły :)
@zenonzuza89738 ай бұрын
Taka renowacja to również świetny wypoczynek psychiczny. Odrywamy się od TV i smartfona. Dzięki za dobre porady.
@polishbread4712 жыл бұрын
Cześć! Przychodzę z taką oto sytuacją: dostałem od taty skórzaną kurtkę (w zasadzie to sam ją zakosiłem z jego szafy bo mi się spodobała a tata nie protestowal haha). Kurtka jest w 100% z prawdziwej skóry prawdopodobnie bydlęcej, ale w czym problem? Otóż skóra była niezbyt dobrze przechowywana, bo była bardzo długo nie noszona i trzymana w szafie która stoi w pomieszczeniu, gdzie jakoś rok temu pojawiła się pleśń (zaraz za szafą) przez co kurtka nabrała dużo małych rysek i kolorowych kropek (zielono- niebiesko- żółtych) pod pachami, w okolicach ramion, pod i na kołnierzu. Wie ktoś jakiego preparatu mogę użyć aby właśnie pozbyć się tych rysek i plamek? Na plamki znalazłem sposób, otóż natarłem je delikatnie oliwą. Robiłem tak przez ok. 3 dni raz dziennie, ale okazała się być półśrodkiem i co jakiś czas plamki dalej wychodzą :((
@Tytanovy2 жыл бұрын
Mam pytanie dotyczące ogólnie pasków, konkretnie pasków dwustronnych. Jak to jest z ich wytrzymałością? Czy nadają się do noszenia na co dzień? Czy od strony spodni będą się szybciej niszczyć, przecierać itp.?
@cyjanek14962 жыл бұрын
Ja raz się pokusiłem, miał obrotową klamrę. Właśnie ta klamra nie wytrzymała próby czasu. Zepsuła się po miesiącu. A kupiłem go w Kazarze.
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Sam pasek nadaje się do noszenia. Ale też słyszałem, że klamry nie wytrzymują, więc oszczędność jest tylko pozorna.
@Tytanovy2 жыл бұрын
Dziękuję. W takim razie kupię zwykły.
@piterw53292 жыл бұрын
Da się naprawić ten laminat lecz niestety musisz go oddać do Kaletnika jeśli takiego gdzieś jeszcze znajdziesz pozdrawiam
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Nie chcę tego robić. Laminat pozostanie i tak laminatem. Dalej będą te same problemy.
@jacekmolenda26342 жыл бұрын
Jaś Fasola nawet chwili by się nie zastanawiał.
@mateuszgomolka19892 жыл бұрын
No niestety Bytom chyba już nie robi tak dobrych rzeczy. Choć jestem fanem tej marki (lubię ich koszule i swetry), kilka miesięcy temu zakupiłem u nich czarny skórzany pasek. Ostatnio zauważyłem, że po wewnętrznej stronie przy dziurce pojawiły się delikatne pęknięcia. Niestety nie zachowałem paragonu, żeby zareklamować produkt. Fakt, kupiłem go w przecenie za +/- 50 zł, ale delikatny niesmak pozostaje. Noszę go praktycznie codziennie. Druga sprawa, na srebrne klamrze, również od wewnętrznej strony, pojawiły się delikatne odbarwienia miedzianego koloru. To tylko pokazuje, jaki szajs w ubraniach jest obecnie produkowany.
@Szklana1472 жыл бұрын
A jakby wygładzić powierzchnię paska drobnoziarnistym papierem ściernym?
@LukaszKielban2 жыл бұрын
Trochę wątpię, żeby to podziałało. Obawiam się, że połysku tak nie uzyskam.
@dalej12 жыл бұрын
Masz głos bardzo podobny do Tomasza Rożka z Nauka To Lubię :)