Úžasná přednáška. Pan Grygar je neuvěřitelně inteligentní a příjemný pán. V jeho skepsi, co se týče dalšího života ve vesmíru absolutně nesdílím, ale i tak ho hluboce obdivuji a na každé jeho povídání se moc těším. Málo kdo mne v životě tak moc ovlivnil a zaujal. :-)
@mirekhav33818 жыл бұрын
Pan Grygar na mně vždy působil jako příjemný, inteligentní a vyrovnaný člověk... Jelikož nikdo z nás není dokonalý, tak mně zklamal svým veskrze striktním konstatováním, že astrologie je děvka a esoterika podvod. Myslím, že pouze rozum člověka nikde nedovede, stejně tak jako na druhé straně pouze cit, pocit, intuice. Člověk by měl umět přijmout také lidi z opačného pólu.Tomu pánovi bych nesvěřil jakoukoli významnou pozici, neboť je zaslepen do své exaktní ulity a fantazie mu je cizí. Kdo v podstatě rozumí a má ověřeno to, čím nás on a jemu podobní lidé tak svým vyprávěním fascinují? V podstatě je to určitý druh fanatika. To je můj osobní názor.
@katachi17 жыл бұрын
to je velmi přehnaně negativní hodnocení. nevyjadřuji se k esoterice a astrologii, ale uvedl v této přednášce napr, ( promital udaj ), ze vzhledem k predpokladane obyvatelnosti predpokladanych exoplanet (teplota) v nasi galaxii by melo byt 3 000 civilizaci, ale vzdalenosti mezi nimi jsou v prumeru 1 000 svetel let, takze primy kontakt neni mozny. ostatne asi ani neprimy, pokud nejsou schopny obejit ci prekonat v komunikaci rychlost svetla. dodavam ja.
@bastrbeachboys44305 жыл бұрын
Ano, já bych se asi takto nevyjádřil o té astrologii... ale zase chápu pana Grygara, že ho to síří, protože si vemte jak ti astrologové a esoterici jsou vlezlí a dost ovlivňují lidi.... řekl bych spíš negativně... Protože astrolog nemusí nic dokazovat, esoterik nic nemusí dokazovat - jen žvaní a kdo je slabší povahy, tak ho to může negativně poškodit.... A to si myslím, že obecně vědcům vadí - oni musí dřít, držet se STRIKTNÍCH, EXAKTNÍCH PRAVIDEL a teprve, když něoc dpstatečně průlazmě prokáží, mohou o tom věřejně mluvit jako o nějaké platné teorii (snad né ani pravdě, nýbrž pouze o teorii, kterou ale museli třeba 2 000 hodin pilovat). Naproti tomu astrolog a esoterik mají svoje pohodlíčko, kupu snadných peněz a ještě blnou lidem hlavy.... Vědci musí dřít 12 hodin denně, aby na něco pořádného přišli a stejně je tam riziko, že je vědecká konkurence argumentací tvrdými důkazy rozcupuje na padrť - a esoterici tohle řešit zkrátka nemusejí - nikdo je nekontroluje, zda mluví k věci... prostě si vymyslí nějakou líbivou omáčku a nechají si za ni tučně zaplatit. Takže dokážu pochopit ten vztek ze strany vědců, kteří si musejí uznání vydřít, na rozdíl od pavědců, kteří si jezdí ve svých bugatti chiron vysmátí a vychechtaní, jak ostatní náramně napálili... o tom není život ponižovat ostatní - ale spíše je obdivovat v jejich nápadech, počinech a mít z toho radost - to je ta nejlepší odměna - mít radost, že mají ostatní radost :-)
@jirikondr7938 жыл бұрын
Sleduji přednášky doktora Grygara od doby,kdy jsem po prvně dostal do ruky jeho knihu Okna Vesmíru do kořán.S jejich obsahem jsem spokojen,až na jednu vyjímku.Je to jeho přesvědčení o platnosti teorie velkého třesku.Jednoduchým výpočtem je možné zjistit,dosazením hmotnosti sto miliard galaxií do rovnice pro Schwarzschildův poloměr,že ten je větší jak čtvrtina dnes známého Vesmíru.Menší Vesmír je černá díra bez možnosti expanze.Vesmír,jak jej známe dns by neexistoval.Ing.Kondr.
@ssssatanssss8 жыл бұрын
tak to vas pane inzenyre nobelova cena zcela jiste nemine!
@jirikondr7938 жыл бұрын
Pane Szkerhak ani ntušíte co by Vás zcela jistě neminulo,kdyby singularita expandovala,jak popisuje teorie velkého třesku.Například singularita/černá díra/v jádru naší galaxie by v jediném okamžiku smetla všechno živé na povrchu Země.Můžete být rád,že gravitace hmotu čtyř miliard Sluncí navždy uvěznila.
@analnilabuznik45778 жыл бұрын
jak ho člověk může brát, vážně když tvrdí že Američané chodili po Měsíci.
8 жыл бұрын
analní labužník Když ve skutečnosti tam skákali :-)