Kawał pięknej roboty i interesującej lektury! Leci sub i obserwuję dalej 💪
@serwisbajka6 ай бұрын
Dziękujemy! :-)
@amermtb6 ай бұрын
Rewelacja, na początku zobaczyłe 54 minuty długi film, kto tyle wytrwa, ale wciągnełem jak dobry serial na Netflixie :) Dobra robota czekam na kolejne filmy i Subik oczywiście ! Pozdrower.
@serwisbajka6 ай бұрын
Przyznam, że i tak mocno skróciłem film żeby nie robić nadmiernie długich dygresji. Myślałem o czymś jeszcze krótszym ale doszedłem do wniosku, że po prostu materiał musi tyle trwać. Dla ułatwienia jest podzielony na rozdziały. Dzięki za dobre słowa! :-)
@bartezxc6 ай бұрын
Niesamowita wiedza! Świetny materiał !
@serwisbajka6 ай бұрын
Dziękujemy! :-)
@filipog46 ай бұрын
Odkąd pierwszy raz zawitałem u Was w 2015 roku, byłem przekonany, że tego typu filmy w Waszym wykonaniu byłyby absolutnym hitem i oto stało się :) obejrzałem całość na jednym wdechu ;) Gumowe osłony goleni, choć wyglądają nieestetycznie, to już dawno temu doszedłem do wniosku, że są dobrym rozwiązaniem, bo chronią anodę przed uszkodzeniami i zarysowaniami, a dodatkowo, prawdopodobnie ograniczają też przedostawanie się brudu do wnętrza amortyzatora. Z jednej strony, współczesne widelce wyglądają ładniej bez tych harmonijek, a z drugiej trochę szkoda, że już się ich nie stosuje - wystarczy niefortunne uderzenie, rysa na goleni i pojawia się kłopot. Podoba mi się brak pośpiechu podczas prac, rzetelność i dbałość o detale jak np. sprawdzanie w książce momentu dokręcenia śrub, poparte szczegółowym uzasadnieniem, czym groziłoby zignorowanie zaleceń producenta - inni mogą brać przykład :) Materiał wybitnie mi się podoba - mnóstwo ciekawostek (na przykład o tym, co może powodować rysa wewnątrz goleni, wow!) ogromna wiedza, oglądanie takiego materiału to przyjemność :) Cieszę się, że od lat mogę u Was gościć. Odpowiadając jeszcze na drugie pytanie z poprzedniego filmu - z chęcią obejrzałbym analogiczny film z serwisów współczesnych amortyzatorów, jak ten czarny Lyrik Ultimate, albo dla odmiany jakiś Fox? ;) zresztą, możecie nagrywać wszystko, na tak rzetelną pracę zawsze miło popatrzeć :) może kiedyś na filmie znajdzie się mój amortyzator, to już w ogóle byłby odjazd :D Myślę, że nie brakowałoby również odbiorców materiałów ze sprzętem bardziej powszechnym, niższej niż topowej półki. Podsumowując, takich filmów brakowało mi na polskim KZbin, jestem pod wrażeniem! Dziękuję! Film leci do ulubionych :D
@serwisbajka6 ай бұрын
2015 rok - poważnie to już tyle lat? Ok, zatem czas jednak szybko płynie ale na szczęście (!) Ty Filip pozostajesz bez zmian :-) Filmów ze współczesnym sprzętem oczywiście będzie więcej niż retro. 17 lipca dla Subskrybentów wpadnie krótki poradnik, jak wymienić Ratchet EXP 2020+ w tylnej piaście DT Swiss wraz z informacjami krok po kroku odnośnie samego przeglądu. Materiał do Lyrika właśnie się nagrywa w (dosłownie!) pocie czoła. Wielkie dzięki za pro tipy odnośnie tego, co chcecie oglądać. Film z serwisu Twojego Foxa? Załatwione, super pomysł - obiecujemy go nagrać :-) W najbliższym czasie będzie także wiele do oglądania z zakresu podstawej mechaniki - regulacja przerzutek, prostowanie haka ramy. Jak zawsze okraszone odpowiednim komentarzem. Do zobaczenia :-)
@filipog46 ай бұрын
@@serwisbajka Tak, a dokładniej był to listopad 2015 :) Wow, z tym filmem z serwisu mojego amortyzatora to tak na poważnie?! Tego się nie spodziewałem, byłby to dla mnie prawdziwy zaszczyt! Jeśli to nie kłopot, byłbym zachwycony :D to może zrobimy już pełny serwis, aby było co nagrywać? ;) takich Foxów jeździ sporo, więc nie zdziwiłbym się, gdyby ten film z czasem zyskał dużą popularność :)
@serwisbajka6 ай бұрын
@@filipog4 poważnie - to bardzo fajny pomysł i chętnie nagramy taki film :-)
@robevsky4 ай бұрын
Dzięki za bardzo pouczające video. Niezwykle merytoryczny materiał. Muszę przyznać, że właśnie brak klucza dynamometrycznego powoduje u mnie rzadsze tzw. małe serwisy (tj. ściągnięcie dolnych goleni) niż wypadałoby to czynić z racji chociażby możliwości uszkodzenia modułu komory negatywnej, którą to ewentualność doskonale przedstawiłeś. Ale raz na jakiś czas wypada to zrobić (nawet z duszą na ramieniu), pełny serwis powierzam Tobie ;-) Mam jedno pytanie, gdyż zaskoczyła mnie wartość ciśnienia o którym mówisz. W materiałach którymi dysponuję pisze, że w obu komorach pozytywnych powinna być jednakowa wartość (oraz dość znacznie niższa niż podałeś - np. dla wagi 73-82kg podano 55-65PSI). Ty zaproponowałeś aby w (drugiej) positive chamber (nazwałeś ją asystą powietrzną) dla wagi 70kg ustalić wartość 20-30PSI. Byłbyś uprzejmy w takim razie zasugerować jakie wartości ciśnienia dla wagi 80kg najlepiej ustawić we wszystkich 3 komorach (pozytywna/negatywna/asysta) wg. Twojego doświadczenia (powiedzmy zastosowanie rekreacyjne ;-) ).
@serwisbajka4 ай бұрын
@robevsky dzięki za dobre słowo, to zawsze w cenie. Najprościej mówiąc - większe ciśnienie w komorze pozytywnej + mniejsze w negatywnej = twardszy amortyzator do wyścigów, na płaskie trasy, ew. dla cięższych osób. Takie samo ciśnienie w obu komorach - miękko pracujący widelec, ale bujający na podjazdach, w niektórych przypadkach można go dobić. Z kolei więcej powietrza w komorze negatywnej + mniej w pozytywnej = skracanie skoku (widelec się samoistnie kompensuje). Te amortyzatory miały mało skoku i trzeba uważać, aby ciśnienie nie było zbyt niskie. Z kolei zbyt wysokie negatywnie wpływa na tłumik. W przypadku 80 kg ridera, wyjściowo spróbowałbym napompować 110 PSI do pozytywnej, 100 do negatywnej i 25 PSI do asysty (ta była niskociśnieniowa - oczywiście da się wtłoczyć więcej, ale to bez sensu). Jeśli będzie za miękko, napompuj asystę do 30 PSI. Wciąż za miękko - daj 120 PSI do pozytywnej. Można też napompować powiedzmy 130 do pozytywnej negatywnej. Jeśli przy wyjściowym ciśnieniu będzie za twardo - zrównoważ komory do 110 PSI. Najpierw zawsze zaczynaj od napompowania komory pozytywnej tak, aby było dobrze pod Twoją wagę i styl jazdy. Następnie wbijaj ciśnienie do negatywnej pamiętając tylko, by nie przekroczyć ciśnienia w pozytwynej. Na koniec pompuj asystę. Musisz znaleźć własne, idealne ustawienia :-)
@robevsky4 ай бұрын
@@serwisbajka wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Trzeba będzie ponownie pobawić się pompką i poeksperymentować z ustawianiem różnych ciśnień. 3 niezależne komory, ilość kombinacji szaleńcza ;-). Pzdr.
@serwisbajka4 ай бұрын
Powodzenia :-)
@ostrywicher13 ай бұрын
Dzięki za materiał, czy widzisz możliwość zdobycia klucza 15 mam do rozebrania kartridżów (ta odwrotność nasadki, nie wiem nawet jak to się nazywa w nomenklaturze technicznej), czy pozostaje dorobienie?
@serwisbajka3 ай бұрын
Powinienem mieć taki klucz do odsprzedania. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz na kontakt@serwisbajka.pl
@Hitr-yq6el6 ай бұрын
Ten SID to jest mistrzoswto świata! Przepiękny. Nie wiem dlaczego w wyższym modelu SL z 2000 roku dali brzydszą koronę. Tylko w Race się ostała ta ładniejsza. Pamiętam jak się śliniłem będąc szczylem na te amory. Mieli je nieliczni. Zazwyczaj zawodnicy bo były kurewsko drogie w zakupie. Znajomy miał rower na ramie Endorphin WC niebieskiej od Scotta + SID Race 2000 pod kolor. Reszty dopełniały Spinergy Spox , grupa XTR 952 oraz komponenty Profile i Chris King. Jezu jaki to był szał! Ten amor z filmu to szkoda używać. Najlepiej na półkę go albo do roweru wystawowego. 😁😁😁
@serwisbajka6 ай бұрын
Pamiętam, że również zastanawiałem się nad koroną w SL patrząc na SIDy w tamtych latach ;-)))