A tesztben végig azt vártam, hogy a saját füleseddel is összehasonlítsd, mert nekem is ugyanez a típus van, és meg vagyok vele elégedve, erre jól lehúztad. Gyorsan meg is néztem a két fülest, és nem véletlen. Mindkető kb 3x annyiba kerül mint a Sennheiser így érthető a nagy különbség. Így legalább már tudom, ha ilyen elektronikát vennék nem az lesz a legkisebb keresztmetszet.
@RTH2 жыл бұрын
Hát én is meglepődtem, hogy a HD569 ennyire rossz a másik kettőhöz képest. Bizonyára az elektronika is sokat számít. A Nomonos tulaj azt mondta, hogy a Beyer kb. mindenen képes jól szólni de nem skálázódik hozzá az elektronikához, amíg a HIFIMAN válogatósabb, viszont képes egy jobb elektronikával jobban is szólni.
@erlinl.98672 жыл бұрын
The Magic Stag, by Djabe / Steve Hackett, is an excellent album. Thanks for the honest and informative review, and thanks for the discovery of this good band !
@RTH2 жыл бұрын
You're welcome Erlin. :)
@spyware11002 жыл бұрын
Csak egy gondolatébresztő: Az élőzene ha például egy rock koncertet nézünk PA hangfalakon, stage monitorokon stb. szólal meg. Ez lenne akkor a "hifi" csúcsa? :)
@RTH2 жыл бұрын
Továbbfűzve a gondolatodat… Egy szál dobgitárral egy énekes egy füstös kis klubban, és még PA sem kell.
@gaborozorai37142 жыл бұрын
A hifi kifejezés eleve egy korábbi eredeti előadás reprodukciójára vonatkozik, úgyhogy sem az erősített sem az akusztikus élő előadásnak semmi köze a hifihez. Pontosabban annyi, hogy azt kell hűen (high fidelity-vel) visszaadnia.
@spyware11002 жыл бұрын
@@RTH azért a legtöbb helyen minimum egy mikrofon van az énekesnek. Tehát mindenki vegyen pa rendszert otthonra és kész, elérte ami földön elérhető hangzásban 😁
@Maymax12 жыл бұрын
A PA és a Hifi két külön világ. Ahogy a koncertélmény és a konzerv zene is az. Mérnöki szempontból: A PA-nél az üzembiztonság a legfontosabb kérdés. Nem engedhető meg, hogy a koncert félbe maradjon, mert elszáll az erősítő vagy a hangfal. Ha mégis megtörténik, nagyon gyorsan tudni kell cserélni, lehetőleg úgy, hogy a hallgatóság minél kevesebbet vegyen észre. Az üzemóra kérdése megint csak lényeges. Egy PA rendszernél nem ritka, hogy 6-8 órát üzemel folyamatosan. Ezzel szemben még az időmilliomos hifisták közül is kevesen töltenek egyszerre ennyi időt zenehallgatással. Teljesítményekben és ebből adódóan a szükséges hatásfokban is teljesen más a kettő. Egy 2000W-os A osztályú erősítő 1000W hőteljesítményt jelentene, ami nem csak pazarló de a hő elvezetés problémás lenne. PA esetén a zavarvédelemmel szemben is más a követelmény. A színpadi fények, az embereknél lévő mobiltelefonok elektromágneses szórása összeadódik és a kábelhosszok is nagyobbak. Ekkora teljesítmények esetén a tápfeszültség regenártor sem igazán járható út. Egy HIFI rendszernél kisebb a zavartatás és jobban lehet ellene védekezni. Pszichológiai szempontból: A koncerten élőben látod, hallod az előadót. Több érzékedre hat az előadás. A hangmérnöknek élőben kell lekövetni a változásokat (a zenészek mozognak a színpadon), nincs lehetősége százszor meghallgatni egy dalt amíg minden apró részlet tökéletes nem lesz. A közönség szintén befolyásolja az élményt. Ha jó a hallgatóság, akkor a csoporthatás fokozza az élményt. Ha olyan bunkók vannak melletted, akik végig beszélgetik az előadást, az teljesen el tudja rontani. A koncerten lehetősége van a művészeknek improvizálni vagy vendég zenészt hívni, amitől szintén más élmény kapok. A rögzített felvételről mindig ugyanazokat a hangokat kapod. A koncertekre el kell utazni, ami számomra egy lelki készülődést, izgatott várakozást jelent és jobban rá tudok hangolódni a zenére, mintha itthon betennék egy cd-t. Nem utolsó sorban a koncerten csak a zenére, a zenészekre figyelek. A konzerv zenét sokszor hallgatom munka vagy sétállás közben, ami elvonja a figyelmem. Összefoglalva: Az elérhető hangminőség tekintében a hifi nyerne de zenei élmény szempontjából - és ez a fontos - már nincs egyértelmű győztes. A PA és a HIFI külöböző filozófia, különböző élményt nyújt.
@spyware11002 жыл бұрын
Ebben egyetértek, csak innentől kezdve hifiben azt keresni hogy minél inkább az élő zenére hsdonlítson, értelmetlen. Inkább a felvétel ízlésnek megfelelő visszaadása lehet cél, például ha a hallgató a basszus súlyos hangzást kedveli akkor basszus kiemelt hifije lesz, ha mást akkor más, de az élő zenére nem fog hasonlítani pont az általad leírtak miatt 🙂Persze ez csak gondolatébresztő, hogy mennyire szubjektív az egész téma.
@zsoltimrik72722 жыл бұрын
Elég lehangoló ez az alkatrész tipus lesatírozás. Komoly gyártók nem csinálnak ilyet. Gari időn túl nem biztos, hogy a márka szervízbe viszi javittatni a tulaj, mert ugye ott a "bugyit is lerántják róla". De lehet, hogy ezt csak a volt szervizes múltam miatt gondolom.