Piękna perełka: Oleksy mówiący o święcie Trzech Króli
@michagorka58118 ай бұрын
A co w tym dziwnego? Przeciez to katolik , który przeszedł na ciemną stronę mocy. Wiedza została.
@kamilk14038 ай бұрын
@@michagorka5811akurat to jeden n z niewielu polityków, którzy mieli klasę - to że miał poglądy to jego sprawa, się nie był chorągiewka jak np. Leszek 😊
@Behemot788 ай бұрын
Zaryzykuję stwierdzenie, że stary komuch Oleksy miał w sobie więcej chrześcijańskiego miłosierdzia, niż obnoszący się ze swoją wiarą Wałęsa.
@michagorka58118 ай бұрын
@@kamilk1403zgoda
@danieldal94398 ай бұрын
@@kamilk1403Zawsze lepiej jest iść z wiatrem niż pod wiatr 😊
@defranco71758 ай бұрын
Dziękuję za kolejny ciekawy wykład. Wiesław Walendziak, nie po drodze mi z tym panem, ale po latach przyznaję, że TVP za jego czasów miała najwyższy poziom. Kapitalne były programy edukacyjne zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (Wołoszański, Niedzicki, Kobyliński, Peryt, Miodek), jak i dzieci (domowe przedszkole, Ulica Sezamkowa). Słynne pasmo do południa. Wysyp programów satyrycznych (Lalamido, Magazynio, MdM, KOC) Dobre seriale, teleturnieje (wtedy właśnie ruszyły 1z10, Miliard w rozumie, czy Va Banque), programy rozrywkowe (Czar Par, Wieczór z Alicją, Copperfield, Hollywoodzcy czarodzieje itd.). No i przede wszystkim szerokie spektrum emitowanych filmów. Nadawano perły o których dziś w TVP można pomarzyć. Przykładem cykl 100 filmów na 100-lecie kina. Wówczas pracowali dla TVP także najlepsi tłumacze i lektorzy. Stopień upolitycznienia i propagandy był strawny. Tak jak wspomniał Profesor, nie ma porównania z TV Pisem. To jest przepaść. HBO czy Canal+ dopiero kiełkowały, więc większość ważnych wydarzeń sportowych czy kulturalnych była transmitowana w TVP. Dziś połowa rzeczy jest na pasmach kodowanych albo płatnych streamach. Miazek o tyle był dobry, że niewiele zrobił (wypuścił telenowele typu Klan, Złotopolscy), ale i niczego nie popsuł. Po nim TVP zaczęła podupadać, choć zdarzały się miłe wyjątki, jak transmisja dwóch meczów LM w tygodniu (wtorek i środa). Dziś nie do pomyślenia. Polsat w miarę trzymał poziom, ale od początku wkurzał reklamami w trakcie seansów. Wielu widzom ciężko to było zaakceptować. Polonia 1 to inna historia. Któż nie wychował się na Gigi, Cubasie czy Drużynie A ? :) A to chyba było jakoś tak, że oni nadawali na kanałach regionalnych (u mnie w Poznaniu była to TV ES) ? Część ramówki była regionalna, a część Polonii 1 ogólnopolska.
@botanic3008 ай бұрын
I wrocławskie teleturnieje w 2, najlepsze były do 2003... 😍🫠
@defranco71758 ай бұрын
@@botanic300 Krzyżówka Szczęścia chyba wówczas też ruszyła. Ona była z Wrocławia o ile pamiętam. Zabawny teleturniej. Takie chałupnictwo trochę.
@ViserionTheFirst8 ай бұрын
Był nawet czas gdy w TVP puszczano specjalny 30-40 minutowy Magazyn Ligi Mistrzów w każdą niedziele poza transmisją meczów. Był to świetny program.
@solpe7698 ай бұрын
7 dni Świat Andrzeja Turskiego - to był program... Po za tym było sporo polemiki na poziomie fachowców. Za TV Pis nie do pomyślenia.
@raf50878 ай бұрын
Pamiętam młodego Krzysztofa Hołowczyca prowadzącego Krzyżówkę. Super.
@Tan_Kavdoru8 ай бұрын
Pan profesor się nie pierniczy z Solorzem i Markiewiczem😀 I tej niezależności warto patronować👍
@cayo57378 ай бұрын
Jest i Prof. Dudek, sluchawki na uszy, co by żona nie marudziła, można spokojnie zasypiać (bynajmniej nie z nudy ! :D )
@jacobjay28928 ай бұрын
Jak zawsze po mistrzowsku. Unikalne materiały, ciekawa narracja oraz wysoki poziom, zarówno merytoryczny jak i techniczny. Profesjonalna edycja i arcyciekawe treści wróżą Panu ogromny sukces. Materiału nie zabraknie.
@adriangodlewski51318 ай бұрын
Materiały Pana Profesora odnośnie TOP CANAL, to prawdziwa perełka.
@JarekKordalewski21 минут бұрын
Zabrakło mi ciekawostki, że kadry ówczesnej telewizji Top Canal zasiliły wszystkie TV w Polsce i do dziś w branży pracuje dużo ludzi z epizodem w TC.
@wir66048 ай бұрын
Ogladając materiały źródlowe nie da się nie zauważyć, że już wtedy profesor nie oszczędzał swoich rozmówców. Szkoda, że obecnie nie można obejrzeć tych programów w całości.
@majorsztandar98458 ай бұрын
W archiwach telewizji jest mnóstwo wartościowych materiałów. Ale po co je udostępniać społeczeństwu - lepiej chować kolejne pokolenia idiotów na Tańcu z Gwiazdami i paradokumentach…
@raf50878 ай бұрын
@@majorsztandar9845 Mylisz się bardzo. Tego typu materiały archiwalne odtwarzane są na kanałach tematycznych, choćby TVP Historia. Problem polega na tym, że oglądalność jest znikoma, co nawet udowadnia Twój komentarz. Statystyczny telewidz nie ma ochoty oglądać archiwaliów z przed kilkudziesięciu lat. Dlatego wszystkie telewizję nadają sieczkę, zwaną dumnie "rozrywką".
@andrzejnowak43154 ай бұрын
@@raf5087dlatego te materiały powinny być dostępne w internecie na TVP VOD, bo oglądać je warto jak się śledzi temat, a nie jak TVP Kultura czy Historia to publikuje kiedy jej się podoba
@Mikolaj4178 ай бұрын
Jak zwykle świetny materiał, dziękuję!
@szymonknebel63698 ай бұрын
Dziękuję Panie Profesorze za kolejny ciekawy wykład dotyczący zmian w tvp i zakaźnych z tym zmian w rwdikomitecie, Z Andrzejem Drawiczem do 1991 i później , o początkach KRRiT i zmian w mediach po 1989 , aż po ustawę stanowiącą radę nadzorcza tvp sa oraz KRRiT.. wzbogacony bardzo ciekawymi materiałami z epoki początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, pozdrawiam 😊.
@specto18 ай бұрын
Świetne są te programy o niecodziennym temacie np telewizji, wyborach, życiu codziennym. Syntezuja one wiedzę z kilku sekcji historii w jedną całość i daje jaśniejszy obraz procesów, których skutki możemy oglądać do dziś. A swoją drogą Pan profesor przyznał się że w czymś maczały służby specjalne? Nie sądziłem że dożyje tego dnia 😉
@dudekohistorii8 ай бұрын
On stale maczają, tyle, że wbrew powszechnemu mniemaniu zwykle niewiele z tego wynika.
@puvel95448 ай бұрын
Świetnie się słuchało i oglądało. Dziękuję 😊
@wiktorberski92728 ай бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Z wielka przyjemnością obejrzałem. Na raty :)
@rockmetalfan78858 ай бұрын
Nie ma to jak oglądać dawny program prof. Dudka w dzisiejszym programie prof. Dudka.
@tomek10352 ай бұрын
Incepcja
@pawciu_jankowski3388 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 😊😊😊
@wodzimierzjastrzebski1758 ай бұрын
Dziękuję za wartościowy materiał
@jolawolska8 ай бұрын
Rynek telewizyjny był zawsze kością niezgody polityków. Dziękuję za kolejny bardzo ciekawy odcinek 🌹
@Maciex2958 ай бұрын
Należy go całkowicie sprywatyzować , i właściwie walczyć z telewizją bo to medium emerytów gdy wymrą pokolenia urodzone świadomie w PRL takie z lat 60, 70 to wtedy już telewizji nie będzie, należy telewizję już zaorać jako medium z przeszłości
@krysiadz14368 ай бұрын
Niby niedawno , a jednak tak dawno! Znane nazwiska , niektóre zapomniane. A i Pan , jaki młody profesor, że aż miło popatrzeć ! Pozdrawiam!
@proszedomnie8 ай бұрын
"Dudek o Historii" jest świetnym kanałem, a ten odcinek kolejnym tego dowodem.🐸
@ZJKZ888 ай бұрын
Przed obejrzeniem daję lajka i jestem ciekaw czy będzie o Polonii 1 i Nicoli Grauso, PTV Echo i licencjach, w tym o Panu Marku Markiewiczu :)
@krzysw81178 ай бұрын
super, czekałem na to, dziękuję :)
@AeeeIOUY6 ай бұрын
0:00 [intro i sponsor] 0:40 Wstęp: krótko o przemianach w TVP 8:00 Zmiany personalne w Radiokomitecie 10:57 Ludzie Wałęsy 13:30 Materiał: Rozkwit pirackich stacji. Bój o koncesje 24:31 Powołanie KRRiT. Walendziak prezesem TVP 28:50 Koncesja ogólnopolska dla Polsatu 37:25 Nowy prezydent - koniec misji Walendziaka. Miazek nominatem politycznym? 42:57 Silne związki KRRiT z władzą 43:33 [koniec]
@szymon34098 ай бұрын
Panie Profesorze - z innej beczki. Nigdzie w sieci, ani na stronach Sejmu nie materiałów z głosowania ws. Konstytucji RP z 1997 przez Zgromadzenie Narodowe. Czy ten materiał jest gdziekolwiek do obejrzenia? Film jak zwykle sama klasa ❤
@MrFugiban8 ай бұрын
Film zapewne jest gdzieś w archiwach TVP.
@mikoajmiscicki37748 ай бұрын
Piękny materiał, dziękuję! Pamiętam jak satyrycy pokpiwali sobie, że Andrzej Drawicz jest podobny do Batmana...
@botanic3008 ай бұрын
Kto np, Sawka? 😏🙃
@mikoajmiscicki37748 ай бұрын
@@botanic300nie wiem czy p.Sawka ale O ile pamiętam to byli satyrycy z kabaretu Eliita który występował wtedy w Programie Trzecim polskiego radia
@marcingojtowski8918 ай бұрын
Panie profesorze niezwykle interesujący odcinek 👍
@Karol-sm6dm8 ай бұрын
Pan Marek Markiewicz był moim wykładowcą. Wspaniały człowiek. Ile ja wówczas od niego anegdot usłyszałem... 🏆 Wspaniały człowiek.
@Khneefer8 ай бұрын
22:54 - Trochę niefortunnie zaprojektowany logotyp na talerzu xD
@kamiloron55928 ай бұрын
Faktycznie :D hahahaha ;D
@gosiaimisio8 ай бұрын
20:00 Koncesję ogólnopolską dostał też Canal+ z wymogiem emisji bezpłatnego okna po 2 godziny dziennie. Wtedy jeden program kosztował 45 zł, dziś ma się cały pakiet za połowę tej kwoty😮 NTP też dostała koncesję, ale warunkową jeśli wystartują w jakimś określonym czasie (chyba w ciągu 2 lat). Pamiętam późniejszy wywiad z Zarębskim, w której mówił, że NTP już zaraz ruszy. No i NTP nigdy nie zaczęła nadawać.
@maciekgol61168 ай бұрын
Ciekawe. Przecież canal+ to francuska telewizja
@pr98798 ай бұрын
Za 45 zł ówczas otrzymywało się zdecydowanie bogatszą, wręcz ekskluzywną ofertę.
@gosiaimisio8 ай бұрын
@@maciekgol6116Wtedy był wymóg, aby minimum połowa udziałów należała do firmy zarejestrowanej w Polsce (a ta mogła już należeć do zagranicznej). Jeśli dobrze pamiętam, polska część należała do Heritage czyli firmy kierowanej przez Rywina.
@optimus9990008 ай бұрын
@@maciekgol6116 mało tego C+ dostało częstotliwości po Polonii1, na których niby to nadawało wojsko.Tam szedł wał za wałem...
@gosiaimisio8 ай бұрын
@@maciekgol6116Wymóg wynosił min. 2/3 dla podmiotu krajowego. O ile dobrze pamiętam, od początku była to firma filmowa Rywina, a on był prezesem polskiego C+.
@rafal23s238 ай бұрын
Dla profesora zawsze łapka w górę 👍 Profesor reklamuje na początku usługi korepetycji. Czy nie uważa Pan że system edukacji powinien być tak skonstruowany żeby korepetycje nie były potrzebne? W latach dwutysięcznych, kiedy ja zdawałem maturę nie było mnie stać na korepetycje w przeciwieństwie do kolegów a zdałem I na studia się dostałem. Teraz korepetycje to moda. Jak dla mnie jest to sytuacja na poziomie likwidacji zadań domowych o których Pan kiedyś rozmawiał z Doktorem Rożkiem. Pozdrawiam
@marcinkarczewski17938 ай бұрын
pamiętam jak znalazłem przez przypadek POLSAT na telewizorze OTAKE szukając obrazu dla mojego Commodore C-64 ...i jakaż była radość moich starych, którzy wrócili ze zbiorów winogron z NRF, że wjechał 3 kanał do OTAKE :)
@izaakgrinsberg64138 ай бұрын
Podobno te telewizory reklamował też Lech Wałęsa, mówiąc: "nie Otake Polske walczyłem" ;)
@mareksicinski37268 ай бұрын
9:56 Zależy od przypadku Krytyka mediów - przez media i wobec mediów jest zasadna, właśnie chodzi o brak „suwerennej” władzy jednostronnej nad innymi
@Vielenberg8 ай бұрын
4:15 warto by było wspomnieć, że ustawa bynajmniej nie przewidywała możliwości odwołania członka Krajowej Rady przez prezydenta - Wałęsa uzurpował sobie to uprawnienie na zasadzie "skoro prezydent powołuje, to domyślnym jest, że prezydent odwołuje" - taką przynajmniej argumentację podawał prezydencki prawnik prof. Lech Falandysz, stąd używane do dziś pojęcie "falandyzacji prawa".
@rublikowsky8 ай бұрын
Panie Profesorze, skoro wyszedł świetny materiał o początkach telewizji w III RP, to może teraz odcinek o radiu? Tam też było wiele smaczków jak powstanie RMF, stacje pirackie np. Wawa Reszczyńskiego, katastrofa masztu w Gąbinie co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania stacjami komercyjnymi, dolny i górny UKF itp.
@gosiaimisio8 ай бұрын
Popieram! Radio gaZETa, Radio S-olidarność, Kolor to Manna i Materny, WaWa Reszczyńskiego i prawdziwa perełka Radio AK Jutrzenka.
@jacek42588 ай бұрын
O kurczę, ale zaskoczyło mnie kazanie Oleksego w szóstej minucie! Przemawia jak ksiądz! Szok!😮
@teodorw.83988 ай бұрын
Był ministrantem, to podłapał ten styl.
@botanic3007 ай бұрын
Argument z 🍑, Meszek Liller też był... i co?! 😛🤷🏻♂️😃
@krzysztofst11758 ай бұрын
Dziękuję.
@filipsocha8 ай бұрын
Dziękuję za kolejny materiał Panie Profesorze. Czy jest możliwość realizacji kolejnych wg podobnego klucza tematycznego? Byłbym mega zainteresowany materiałem nt ustrojowych sporów prawnych i roli ekspertów od prawa w III RP - w kontekście niedawnych sporów o prawo łaski czy rolę TK, ale także dawniej (falandyzacja!).
@gosiaimisio8 ай бұрын
Super, że nie pominął Pan faktu współpracy Markiewicza z Polsatem (ostatnio też go było tam widać). Z Iłowieckim też miał program w Polsacie. I słuszny komentarz profesora!
@botanic3008 ай бұрын
Sztuka Informacji (1995-98) i Bumerang (1998-2008)... 🤓
@aleksanderzotnicki15298 ай бұрын
Po tej starszej transmisji można zauważyć, że poprawił się Panu głos. Ale gestykulacja dalej ta sama (nie mówię, że zła), pozdrawiam : )
@scienceevolves44178 ай бұрын
Może to po prostu inny... Pogłos?😅
@gosiaimisio8 ай бұрын
Drawicz był świetny, erudycja, elokwencja, super były z nim wywiady. Szkoda, że zmarł tak wcześnie.
@botanic3008 ай бұрын
Szkoda tylko, że komuch (ale może bezideowiec? 🤔)... 😛
@czekus58 ай бұрын
@@botanic300 a kto tam nie był komuch???
@PominReklamy8 ай бұрын
@@botanic300w latach 1946-1989 wszyscy Polacy byli komunistami chcąc nie chcąc nawet Korwin-Mikke czy Grzegorz Braun. Teraz za to wszyscy Polacy chcąc niechcąc są kapitalistami.
@gosiaimisio8 ай бұрын
Komuch i TW, a jednocześnie był na czarnej liście cenzury. Wielki miłośnik Gorbiego i pierestrojki.
@botanic3008 ай бұрын
W rozmowie z Ryszardą Monixon z 6 listopada 1996 (jest to na YT), komentował życiorys Stalina w ramach serialu dokumentalnego, który wówczas emitowała gruba 2... 📺🤓
@Embrod8 ай бұрын
Przede wszystkim, Solorz dostał koncesję, bo był bezpiecznym człowiekiem dla systemu. W końcu to człowiek resortu. Nie było rynku telewizji, skoro celowo szybko to ograniczono.
@mareksicinski37268 ай бұрын
10:59 każdy nadzór- prezesa czy jakikolwiek- jest nadzorem „politycznym”, to nie jest jakiekolwiek rozgraniczenie. Chodzi raczej o fakt, że faktycznie nie uznawano czynnej separacji telewizji od rządu w sferze decyzyjnej, a to co innego, kwestia innej debaty, i też politycznej. Polityka to kwestia fundamentalnego antagonizmu a nie fasad epifenomenalnych
@gosiaimisio8 ай бұрын
Warto przypomnieć, że tubą Nicoli Grauso był późniejszy gwiazdor TVN24 Jacek Pałasiński, który jechał ostro po członkach KRRiT rzucając w stronę niektórych niebagatelne oskarżenia, kto co od kogo przyjął itd.
@Cinek4006 ай бұрын
Emisja programów Disco Polo Live, Disco Relax czy Dance World wskazują, że prezes za krokiem Krok mógł mieć niemałe kontakty z osobami wątpliwej moralności.
@jajajejehjune43018 ай бұрын
Świetne!
@adriangodlewski51318 ай бұрын
Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć, gdzie można obejrzeć program Kulisy III RP ?
@Kanonierfdsa8 ай бұрын
Ale w końcu co z tym rynkiem telewizyjnym?? Bo w sumie dowiedziałem się tylko jak zmieniali się ludzie w telewizji...bo jak te zmiany ludzi, wpływały na zmianę telewizji - już nie :(
@FISH019948 ай бұрын
Patrząc na kuchnie polityczną odnosi się wrażenie że Polacy od Rosjan niczym się nie różnią...
@justmalik27 ай бұрын
Warto w tej kwestii wspomnieć Pana Ministra Marka Rusina - przez prawie 12 lat nieprzerwanie w ministerstwie łączności (przez większość czasu na stanowisku podsekretarza stanu)
@mareksicinski37268 ай бұрын
6:26 „suwerenna”? To już absurdalne określenie; suwerenność jest jedna, por. Rousseau To jest polityczna gra niezależnie od sytuacji Idea że problemem jest konflikt jakikolwiek „polityczny” sam w sobie jest absurdem. Nie ma czegoś takiego jak „niezależność”, to sprzeczność wewnętrzna. Nie ma nic złego w konflikcie politycznym, i fakcie że sprawy są polityczne; zatem konflikty polityczne w Sejmie będą powiązane Nigdy się nie zadowoli „wszystkich”
@Sig5096 ай бұрын
Szkoda, że Pan Profesor nie przytoczył słów Wałęsy o Solorzu, już ich dokładnie nie pamietam, ale coś w stylu "czy nie było chętnego na licencję z jednym nazwiskiem", bo Solorz jak wiadomo zmieniał je chyba trzy razy. Choć w sumie Polsat nie był najgorszym wyborem, bo choć ogłupiał społeczeństwo durnymi formatami od początku, to też był "neutralny" politycznie, w sensie takim, że Solorz z każdą władzą potrafił i potrafi się dogadać. No i czytałem tez kiedyś już nie pamieam, czy w książce, czy dłuższym artykule opinie, że gość mediów nie czuł nigdy, tzn. nie rozumiał telewizji i został niejako "z przypadku" jej właścicielem i zawsze interesowały go inne biznesy, które dzięki Polsatowi finansował - kiedyś głośny Elektrim i afera tamże, a potem jak kupił operatora Plus (dosłownie :D) za pieniądze plusa i latami ściągał z niego środki na inwestycje w energetykę itd. Swoją drogą przy sprzedaży plusa była taka sama śpiewka jak przy Polsacie, że "polski kapitał" przejmuje (choć spółki z Cypru i bodajże Holandii :)). Warto byłoby zrobić odcinek, lub kilka, o co głośniejszych prywatyzacjach, albo i o Kulczyku, szczególnie o nim i jego ojcu za PRL, ale też jego początkach w IIIRP. albo głośnych w mediach kontraktach na samochody dla policji, czy jego udział w prywatyzacji TP SA, albo tworzeniu Kompanii Piwowarskiej itd. W Polsce nie mieliśmy oligarchów w stylu rosyjskim, czy ukraińskim, ale "dr Jan" był chyba im najbliższy jeżeli chodzi o wpływy polityczne.
@piotrborowski27168 ай бұрын
gdzie można obejrzeć Pana program Kulisy III RP?
@DSW798 ай бұрын
A może odcinek o tym skąd się wziął p. Walter, ITI, kto pożyczył na to wszystko pieniądze? Na szczególną uwagę zwracają zapisy o wielkości procentowego udziału obcego kapitału, ważna rzecz bo zawsze właściciel wpływał na przekaz, znamy to od 30 lat.
@PlatformaObywatelskaPO3 ай бұрын
Pan Walter wywodził się z tvp przed 89 rokiem.Niestety trzeba było kombinować by zaistnieć co było spowodowane komunistyczną nieodpowiedzialną władzą.Prosze nie powielać propagandy w stylu zagraniczne=złe.Jest to propaganda rodem z cetralnie-planowanej PRL.(a i na innym materiale pana Dudka pokazano to że fozz jest nadmiernie nazywana matką wszystkich afer)
@tomaszcieplowski43558 ай бұрын
"Goryl, ostatnie zadanie" to jest "cuś". J. Zaorski. Markiewicz "zwykłe" urwiszcze. Po 30 latach, polacy, nadal głosują na "prezesów SM". BMW. Biernie, miernie, wiernie.
@sebastianprzadak51476 күн бұрын
👍👍👍
@shovsky8 ай бұрын
Nie jestem jakimś szczególnym teoriospiskowcem, ale trudno uwierzyć, że Solorz w 1992 roku sam ma kapitał na otwarcie ogólnopolskiej telewizji
@botanic3008 ай бұрын
I ciekawi mnie fakt, że Walendziak ściągnął 3 znajomych z Gdańska i 2 no-name'ów z Krakowa w 1993 do szykowanych Informacji we "szarfowym" Polsacie... a to przecież TV mająca od początku związki z Warszawą (co oczywiste!) i Wrockiem! 🙃🤔
@Peres9237 ай бұрын
jak ja Pana uwielbiam ❤
@botanic3007 ай бұрын
Ciekawy jest fakt, że każda duża TV komercyjna z lat 90. miała kiedyś oddziały lokalne (Polonia1, ☀️Polsat, 🔵tvn, sieci zwiazane z Naszą TV/tv4)... tam bardzo chcieli walczyć o widza i 🌴 pierwszeństwa z TVP?! 🤔😮 Jak potoczyły się losy tych oddziałów, wiedzą niemal wszyscy... 😛🤓
@BartlomiejKrysiak8 ай бұрын
Ktoś z Was wie, co właściwie się stało z Wiesławem Walendziakiem? Bardzo ciekawa postać, od dawna dziwnie nieobecna w mediach.
@ksaveriusz8 ай бұрын
Według internetów zarządza jakimiś spółkami.
@botanic3008 ай бұрын
Tak jak jego krajan i rówieśnik, Adam Pawłowicz - też zaliczany do dawnego grona "pampersów" w dziennikarstwie... 🤓😛
@pawelcieslik90018 ай бұрын
Pytasz i to co robił przed czy po tym jak został na ulicy dźgnięty nożem?
@BartlomiejKrysiak8 ай бұрын
@@pawelcieslik9001 Skąd te rewelacje?
@gosiaimisio8 ай бұрын
To przypadkiem nie syn sąsiada Karwowskich? 😉
@piotrkordek2778 ай бұрын
" Panie Waldku Pan się nie boi"
@korniu6668 ай бұрын
"lub czasopisma" ;-)
@nikosriko8 ай бұрын
Matka Królów- jedna z najlepszych produkcji TVP .
@pr98798 ай бұрын
Jednak powiedziałbym, że określenie "rynek" to mocne nadużycie.
@Embrod8 ай бұрын
Tak jak cała prywatyzacja i rzekomy kapitalizm na polskojęzycznym terytorium. Stworzona przez zachodnie korporacje, miliarderów i realizowane przez komunistów, oraz ich ludzi z solidarności.
@tomek-kq2eo8 ай бұрын
Pozdro😅😅😅
@cubeoo8 ай бұрын
32:57 grano Tadkami 😂
@zabo5328 ай бұрын
Dziekuje bardzo
@JarekKordalewski22 минут бұрын
A dlaczego nie ma wzmianki o CANAL+, który również dostał wtedy koncesję i 21 marca 1995 rozpoczął regularną transmisję (testy trwały od jesieni 1994).
@PatrZDZ8 ай бұрын
15:06 Logo stacji "Top Canal" jest bardzo znajome - wyglądalo podobnie do ówczesnego logotypu Canal+.
@MrBeliever698 ай бұрын
17 katolickich stacji radiowych. Pozostaje nam się tylko cieszyć, że mamy teraz jednego Rydzyka, a nie siedemnastu
@botanic3008 ай бұрын
A 📻 Niepokalanów to co niby, hm? 😛🤔 Chociaż ono swoim zasięgiem obejmuje tylko 2 województwa. 🤓
@TylkoSwoimiSlowami8 ай бұрын
@@botanic300Niepokalanów przynajmniej jest faktycznie katolicki, a nie polityczny, jak Radio Maryja
@botanic3008 ай бұрын
Zgadza się! ☝🏻 Pozdrawiam 🧀decznie. 👋🏻
@MrBeliever698 ай бұрын
@@handle1603 Nikt mi nie każe słuchać i nie słucham, ale Radio Maryja miała duży wpływ na polityków, a z kolei politycy mieli wpływ na moje życie. A zatem jest odwrotnie niż mówisz, to pośrednio Radio Maryja mówi mi co mam robić
@pawelkleban72897 ай бұрын
A w czym Ci tak przeszkadzają katolickie stacje?
@Peregrinami8 ай бұрын
Kto się urodził w latach 80 i oglądał chińskie bajki na Polonii 1 to pamięta awanturę na te stacje, nagle ciach i odłączyli MacGyvera drużynę yattaman a
@ogor7078 ай бұрын
pamietam jak dzis mialem 5 lat ale pamietam jak wylaczyli generala daimosa !!!!!
@x98pl8 ай бұрын
Pamietam jak w TVP pokazywali jak wjechala policja do Poloni1 i pozamykali wszystko. A bajki tam byly ciekawe :)
@Mac-ug3qv8 ай бұрын
42:47 chad Kwaśniewski rosnący w siłę
@gosiaimisio8 ай бұрын
Walendziak potem był ministrem w rządzie AWS-UW. Za to „młodzi gniewni” z TVP i Polsatu po latach trafili do PiS: Sellin, Pawlicki, Lichocka. Gugała wylądował na placówce jako ambasador, ale dawno już wrócił i działa w Polsat News.
@botanic3008 ай бұрын
Gugała odszedł z TVP w 1999, a Solorz go przyjął pod swe ☀️polsatowskie skrzydła w 2003... 🤓
@gosiaimisio8 ай бұрын
Pamiętacie gdzie miał miejsce pierwszy (i chyba całkiem skuteczny) product placement szykującej się do startu Naszej Telewizji?
@botanic3008 ай бұрын
W "Kilerze" młodego Machulskiego. 🤓
@thememlak8 ай бұрын
Cześć Wie ktoś jak się nazywa kobieta z 18:58 minuty. Profesor Dudek, dobrem narodowym Polski 🙂 No i bardzo bym prosił o program o Mieczyslawie Wachowskim.
@botanic3008 ай бұрын
Kunegunda Podkaszarka-Pierdziszewska... 😝
@artur93928 ай бұрын
A tak naprawdę Polsat związany z sb właściciel znaczy a tvn z wsi a pieniądze z FOOZ -u obsada stacji również
@botanic3004 ай бұрын
28:24 Aczkolwiek pojawiał się w Jaworkiewiczowej "Sprawie dla redaktora"... 😛🙄😒
@mariuszmalesza76085 ай бұрын
Kto czyta na tekst materiału od 18:10 min. Przypomina Tomasz Lisa
@botanic3004 ай бұрын
Bo to 🦊! 😛😄
@katka44248 ай бұрын
To TEN Marek Markiewicz który teraz siedział u boku rzeźnika Pawlaka na komisji śledczej?
@botanic3008 ай бұрын
5:04-5:08 WTF, to Romek Czejarek był na tej konferencji (1 z gości bliżej "prawicy", w oliwkowym gajerku)?! 😃🤔
@ukaszbien12938 ай бұрын
Tak, był wtedy wiceprezesem Polskiego Radia.
@botanic3008 ай бұрын
Super, mój ulubiony dziennikarz! 😁
@pawelmilczarek72556 ай бұрын
Może na postawie tego filmu może Pan zrobi odcinek o historii telewizji w Polsce
@raf50878 ай бұрын
Pamiętam jak w początkowym okresie nadawania Polsatowi przydarzały się różnego rodzaju wpadki, które dzisiaj są nie do pomyślenia. Przykładowo w czasie wyświetlanego seansu filmowego przez film zatrzymał się na stopklatce. Zastanawiałem się wówczas, czy ktoś z obsługi przypadkiem wcisnął pauzę, czy to była jakaś usterka? Tak czy owak, uruchomienie następowało po 10, nawet 15 minutach, jakby nikt w Polsacie nie miał pojęcia o sprawie. Nie było przeprosin, ot film włączano dalej. To były czasy! 😉😁
@jolla87198 ай бұрын
❤
@deekox18 ай бұрын
@15:53 czy to Amiga 3000?
@deekox18 ай бұрын
bardziej Amiga 4000
@botanic3007 ай бұрын
I ten wieśniacki, nieśmiertelny sterczak za szyją... fryzjerski must have tamtej dekady i ówczesnych "Januszy" (dzisiaj też się zdarzają, ale na szczęście w śladowych ilościach)! 😝🙄
@jakubgrabowy40778 ай бұрын
Top canal miał swój urok
@botanic3008 ай бұрын
Chyba "anal"... 😈😝
@piotrstawicki66174 ай бұрын
Kiedyś TVP to było coś, niektóre programy są wspominane do dziś.
@niespiebozwiedzamszkocje8 ай бұрын
Podczas tego programu z jakiegos powodu przypominało mi sie Polskie ZOO :)
@dudekohistorii8 ай бұрын
Mnie się stale przypomina.
@botanic3008 ай бұрын
31:24 Mirosław, Szanowny Panie Profesorze! 😉
@x98pl8 ай бұрын
W sumie moglby byc odcinek o Polskim ZOO :)
@mareksicinski37268 ай бұрын
9:05 dwa kanały nie dwa programy
@kera90958 ай бұрын
naszatv👍
@ukaszczeli60468 ай бұрын
top kanalja? 🙃
@czekus58 ай бұрын
top anal :D
@marcinkarczewski17938 ай бұрын
33:11 Pan Dudek ...to się w ogóle starzeje? :)
@dudekohistorii8 ай бұрын
Niestety tak. Jak wszyscy. Telewizja kłamie.
@vladeb11048 ай бұрын
czas pokazał jakim ogromnym błędem był tak rygorystyczny proces koncesyjny. garstka stacji powstałych tylko i wyłącznie przez kontakty polityczne. dopiero kanały na yt dały pełny upust możliwości niezobowiązanych znajomościom z przybłędami pokroju markiewicza czy tam kurskiego
@koprolity8 ай бұрын
Jacek Kurski udowodnił, że najgorszą telewizję robi się pozarynkowo.
@penoprawnyobywatel61348 ай бұрын
Nie przesadzaj
@ShadowRegis8 ай бұрын
@@penoprawnyobywatel6134niepełnosprawny obywatel
@vipr201118 ай бұрын
@@penoprawnyobywatel6134 No właśnie nie przesadza.
@michahadam39088 ай бұрын
@@penoprawnyobywatel6134 nie przesadza....
@maciekgol61168 ай бұрын
Właśnie myślę, że są gorsze na rynku prywatnym
@dejw6658 ай бұрын
Świetny odcinek👍🏻
@annako84588 ай бұрын
Czyli: solidarniuchy niosły Polsce demokrację i o to walczyły z władzami PRL, ale bez przesady, żeby od razu w taki sposób, by ręcznie nie sterować telewizją i jej przekazem (nie chciały oddać zdobytej władzy, s kontrola nad mass mediami była do tego środkiem politycznym).
@shovsky8 ай бұрын
Czy dziennikarz w wywiadzie na początku materiału to Grzegorz Miecugow?
@ukaszbien12938 ай бұрын
Jak najbardziej.
@viii80188 ай бұрын
Jak zwykle materiał najlepszej klasy. Szanowny Panie, do której młodzieżówki należałoby wstąpić, by jak najlepiej rozpocząć karierę polityczną? W wodzowskich, starych partiach o rozbudowanych strukturach może być trudno się wybić; z drugiej strony partie nowsze to niepewny grunt pod nogami i okręt, który może zatonąć.
@maciejo.99498 ай бұрын
O jak miło zobaczymy tylu zapomnianych fanów Jarosława Kaczyńskiego: Ryszard Bender, Wiesław Walendziak, Marek Markiewicz.
@botanic3008 ай бұрын
Walendziak przejrzał na oczy w porę i zapewne doszedł do wniosku, że Kalkstein to 🐖 i szkoda życia na znajomości z nim... 😛🤔
@joodlaa25848 ай бұрын
Mignął redaktor Gembarowski, pamiętacie debatę z Krzaklewskim?! 🤣
@kamiloron55928 ай бұрын
Walędziak i jego "pampersy" mieli wtedy niewiele ponad 30 lat? Po zdjęciach tego nie widać ;)
@botanic3007 ай бұрын
Wyglądali raczej na 40-latków... 😛
@mcrozu4448 ай бұрын
Witam serdecznie Panie Profesorze. Dziękuję bardzo za cenny wykład. Jaki jest stosunek Pana do dr Leszka Pietrzaka i kanału Zakazane Historie?
@dudekohistorii8 ай бұрын
Krytyczny.
@Cinek4006 ай бұрын
Nie jest to najlepsze źródło wiedzy o historii, często przeplatane teoriami spiskowymi lub dobieraniem faktów do poglądów autora, podobnie raczej ostrożnie można podchodzić do Wojennych Historii.
@g.g.79838 ай бұрын
Wielu z tych ludzi już nie ma. Życie toczy się nadal. Żal tylko że czas tak umyka a my Polacy gonimy szalejemy i tylko nam mało i mało....
@tomaszwazniewicz50138 ай бұрын
Szybciej i szybciej. W pracy. Czy jak coś załatwiasz.
@tomaszwazniewicz50138 ай бұрын
Szybciej i szybciej. W pracy. Czy jak coś załatwiasz.