Hej! :) Przed Wami eksperymentalny 50-minutowy odcinek o Apple Car i o przyszłości motoryzacji. Dajcie znać czy to ma sens, czy może jednak lepiej realizować tematy w mniej obszernej formie? Przy okazji, proszę o kontakt osoby, które pracują/pracowały w serwisie samochodowym oraz osoby, które handlują samochodami. Piszcie na: conajlepsze.calaprawda@gmail.com :)
@edekedek12345678902 жыл бұрын
Zdecydowanie im obszerniej, tym lepiej. Mam skojarzenia z godzinnymi filmami gargamela, które potrafiły utrzymać uwagę odbiorców. Oby tu też się to udało :)
@exu7mexu7702 жыл бұрын
Jak najbardziej ma sens ;)
@niewiemaaa53992 жыл бұрын
dla mnie odcinki mogły by mieć 2h
@pawe80332 жыл бұрын
Wie Pan co. Jestem na 13 minucie Pana vloga i dosłownie odbieram to tak jakby był Pan administratorem tego serwisu elektrowóz. Zdążyłem napisać trzy komentarze ponieważ według mnie tworzy Pan materiał o czymś o czym nie ma pojęcia. I tak oto w jednym komentarzu opisałem sprawę ANC, co Pan traktował jako plus elektryków. Jeśli oczywiście chodziło o to. Nie. To się używa nawet w tanich słuchawkach i bez problemu można przenieść do supersamochodów. A może to też tam jest, tyle, że w takim aucie fajnie usłyszeć ryk silnika. Potem opisałem sprawę ewolucji. Że Pana zdaniem powinniśmy pracować za kółkiem. Rozumiem, że będąc na siłowni mięśnie powinny się same robić a ja w zasadzie nic nie powinienem robić. A producent mojego zegarka treningowego powinien tak go zrobić ze bez względu na jego eksploatację powinien bez ingerencji działać kupę czasu. A kupiona odżywka białkowo-węglowodanowa po niezrobionym bezpośrednio przeze mnie treningu (bo przecież pracowałem zamiast skupić się na jeździe) powinna działać dłużej niż powinna. Czy Pan widzi bzdury które Pan wygaduje. I wreszcie co skłoniło mnie do tego komentarza i przerwania oglądania, według Pana najwęższym problemem elektryków jest ich zasięg? Pan żartuje? Zasięg? Nie. Nie interesują mnie elektryki, prawko mam zabrane, ale co Pan mówi, słyszał Pan siebie? A przemyślał co mówi? Bo ja tak. I jakbym przygotowywał taki materiał to bym pomyślał o faktach. Więc mój fakt jest taki, że największą wadą elektryków jest ich ogromna ilość na Ziemi. Oczywiste, że to nie prawda ale gdybyś pomyślał wiedział byś o czym piszę. Wdrażany elektryczny system motoryzacyjny może przyczynić się do komunikacji droższej niż benzyna z racji tych wszystkich super szybkich ładowarek które mogą również podnieść ceny miedzi ale nie o tym. Jeśli każdy będzie mieć elektryka to węgiel będzie złotem i będziesz wybierać gdzie się ogrzać. W aucie czy w domu. Wybierzesz dom z racji na straty energii i obawy o zużycie akumulatora. Nie mam ochoty rozwijać tematu. Dziwię się tylko że kiedy masz tyle subskrybcji nikt nie poprawił Cię. Nie nakreślił. Ja pierwszy raz Cię widzę i za Twoje bzdury suba nie dam. Jedynie zwrotu czasu bym chcial na pisanie komentarza którego puentą jest "nie masz o czymś pojęcia to nie bierz się za to albo doszkol". Czas mi zwróci tylko firma "Weis" jeśli dobrze piszę. O ile wiesz o czym piszę. Właśnie tacy Cię oglądają, jak w tym filmie. Uwierzą we wszystko. Nie zweryfikują nic, byle dostać trochę czasu, np dofinansowanie do swojego elektrowozu. Za takie prawdziwe komentarze zostałem zbanowany na portalu elektrowóz. Prawdziwe przemyślane. Elektrowóz może należeć do rządu stąd jako inteligentny gość nie jestem mile widziany. To dobrze. Szkoda czasu na czytanie bzdur. Możesz sobie myśleć o mnie co chcesz. Mam to gdzieś. Ale nie kompromituj się przed swoimi widzami.
@SeVenTRN2 жыл бұрын
Ja nie jestem za długimi filmami bo ciężko znaleźć czas na nie, żeby w całości, nieprzerwanie obejrzeć i mnie to osobiście zniechęca potem do oglądania wgl takich filmów. Ale fajnie ze pytasz 😉
@mufa672 жыл бұрын
Owszem brzmi, że elektryczne i autonomiczne samochody to przyszłość, ale wymaga to energii i infrastruktury. A obecnie świat zmaga się z problemami zaspokojenia energii. Coraz więcej sprzętów, usług, cyfryzacja życia, centra danych, kryptowaluty itp. Wszystko to zwiększa zapotrzebowanie świata na energię. O ile nie powstanie jakieś nowe ekologiczne źródło energi o dużym potencjale to szczerze nie widzę tego (oczywiście na ten moment). I jasna konsekwencja rozwoju technologicznego, coraz więcej "głupich ludzi", którzy przez lenistwo przestają myśleć bo już nie muszą.
@Iterael2 жыл бұрын
7:00 nie do końca, koeningseg wymyślił skrzynię automatyczną, która nie ma lagów na redukcji biegów i jest malutka gabarytowo. ;)
@FiFol2022 жыл бұрын
On to tylko udoskonalił
@tomaszniewczas79302 жыл бұрын
Stworzył skrzynie z wieloma wyprzęgnikami , która w praktyce jest 8 razy droższa w utrzymaniu , komfort i wyniki kontra koszty .
@wojtekbezmojtek2 жыл бұрын
@@tomaszniewczas7930 tez nie do końca. Auto które ma 1 sprzęgło dostaje przy każdej zmianie. Dwusprzeglowe mają jak sama nazwa mowi dwa sprzęgła przez co zużycie przy normalnej jeździe jest 2 razy mniejsze. Różnica jest w kosztach wymiany. Sprzęgło zwykle to wyjście skrzyni/silnika i wymiana, a w nowych 2 lub 8 sprzęgłowych masz rozbieranie skrzyni, po wymianie pewnie ingerencja w program żeby dostosować ją do nowego sprzęgła (domyślam się bo nie siedzę w automatycznych skrzyniach lecz cos wiem)
@pepios20112 жыл бұрын
Coś mam wrażenie, że jabłkowe auto będzie nie tylko autonomiczne ale całkowicie zależne od firmy i faktycznym właścicielem będzie firma a ludzie będą go tylko "wynajmować", w myśl twierdzenia " ludzie nie będą mieli nic i będą szczęśliwi". Władza korpo jeszcze bardziej wzrośnie a wola jednostki skurczy sie jeszcze bardziej.
@jarosawbaszczyk35322 жыл бұрын
Mam pewne założenia. Jak pojawi się elektryk, którym przejadę trasę 1360km w czasie średnio 12h,, niezależnie od pory roku i do tego w cenie segmentu B, powiedzmy Ford Puma, to zacznę zastanawiać się nad zakupem. Inaczej wolę pozostać przy benzynie i podziękuję za te wszystkie wspaniałości i innowacje.
@Iterael2 жыл бұрын
Obecnie elektryki nie działają za dobrze jako samochód na co dzień, ze względu na czas ładowania, zasięg też super nie jest. Ja jeszcze dodamy elektrownie na węglu... to zorientujemy się, że jeszcze nie jest na to czas.
@filipmassey87192 жыл бұрын
9:00 - Co do osiągów elektrycznych samochodów dostępnych dla "statystycznego Polaka" - Dacia Spring - Najwolniej przyspieszający samochód obecnie oferowany w UE (19.1s 0-100km/h) albo np. Hyundai Kona EV - 9.7s 0-100km/h A nie jest to początek ich rozwoju ponieważ pierwsze tego typu samochody pojawiły się ponad 100 lat temu (np. La Jamais Contente lub Lohner-Porsche) a współczesne samochody elektryczne produkowane są już od lat 90-tych. W wielu krajach infrastruktura energetyczna może wytwarzać za małą ilość energii potrzebnej dodatkowo dla takich samochodów nie mówiąc o punktach ładowania.
@Kennzi2 жыл бұрын
23:57 "Apple jest znane z tego że nie wypuszcza niedopracowanych produktów"? xD Sorry ale trochę skisłem, Apple chcę UCHODZIĆ za kogoś takiego a nie uchodzi... Kiedyś może był bardziej rewolucyjny (szybciej kradł pomysły innych) a teraz jest jakieś 10 lat za konkurencją (np. na rynku telefonów) i specjalnie wydaje niedopracowane produkty żeby w kolejnej generacji móc chwalić się "super ficzerem" i ja naprawdę umiem docenić że apple ma cały swój ekosystem który fajnie działa ale nawet sławne oprogramowanie które było takie fajnie i zoptymalizowane teraz jest niedorobioną kaszaną... Kupiłem iPhone 13 i telefon całkiem fajny i w ogóle ale... Błędy w oprogramowaniu się zdarzają, ładowanie jak i czas pracy na baterii to jakiś smutny żart, szczególnie iPhone SE 2022, śmierdząca kupa za grubą gotówkę... Dziwiłem się mojemu przełożonemu kiedy wspomniałem że zamierzam kupić pierwszego iPhone a ona na to że iPhone nie są już tak dobre jak kiedyś i teraz woli Samsunga. Szczerze? Po zakupie iPhone i obejrzeniu porównań z najnowszym Samsungiem myślę że w przyszłości też będę kupować Samsungi... Porównanie zooma z iPhone vs Samsung (jeśli dobrze pamiętam max 3x optyczny i 15x cyfrowy w iPhone vs 10x optyczny i 100x cyfrowy w Samsungu który nadal prezentuje się niesamowicie) albo szybkość ładowania gdzie Realme w 30 minut ładuje się dwa razy od 0 do 100% (a w chyba 5 min do 50%) przy 150 watach gdzie iPhone 13 w 30 minut ładuje się do... Połowy? Czy to nie jest jakiś smutny żart? Ech rozpisałem się, ale w skrócie chciałem napisać jak na początku że dopracowany produkt i Apple to dwa słowa które nie powinny stać koło siebie, zawsze znajdą się jakieś chlubne wyjątki podobnie jak większe paździerze innych firm ale Apple chce uchodzić za taką firmę ale w moim odczuciu absolutnie jej to nie wychodzi... Zajęli by się głupim oprogramowaniem żeby nie było 10 lat za konkurencją i połatali błędy oraz dziury a nie dalej robili sobie żarty z klientów...
@anarchy_kitty2 жыл бұрын
Zostawiam tu kom, żeby zobaczyć czy jakiś sadownik się tu nie zesrał
@Kennzi2 жыл бұрын
@@anarchy_kitty Spoko, na pewno jakiś się zesra, będzie więcej obornika do użyźniania gleby pod jabłonie 😆
2 жыл бұрын
Dzięki za opinię. Jasne że technicznie wiele tel ma znacznie większe możliwości - wszystko zależy od potrzeb i priorytetów konkretnej osoby. Ja np mam gdzieś zoom, a długie ładowanie mi nie przeszkadza bo pracuje w domu i rzadko kiedy spędzam więcej czasu poza domem. Cenie za to intuicyjniśc, prostote i współpracę z macbookiem na którym montuje filmy :)
@powersroyale8372 жыл бұрын
mylisz pojęcia, to nie "rewolucja" a "ewolucja". Gdybyś nie zauważył autopilot jest już od 2012 roku.
@wojfer872 жыл бұрын
Co się dziwisz. Woli pucować się viking mobilem niż dopracować merytorycznie odcinek.
@powersroyale8372 жыл бұрын
@@wojfer87 +1 XDD
@g0xyxyx2612 жыл бұрын
Autopilot jest z 2015 roku ziom
@pawe80332 жыл бұрын
Pierwsi raz gościa widziałem i takie coś mu napisałem, sprostuj moje myślenie jeśli jest mylne. Pan co. Jestem na 13 minucie Pana vloga i dosłownie odbieram to tak jakby był Pan administratorem tego serwisu elektrowóz. Zdążyłem napisać trzy komentarze ponieważ według mnie tworzy Pan materiał o czymś o czym nie ma pojęcia. I tak oto w jednym komentarzu opisałem sprawę ANC, co Pan traktował jako plus elektryków. Jeśli oczywiście chodziło o to. Nie. To się używa nawet w tanich słuchawkach i bez problemu można przenieść do supersamochodów. A może to też tam jest, tyle, że w takim aucie fajnie usłyszeć ryk silnika. Potem opisałem sprawę ewolucji. Że Pana zdaniem powinniśmy pracować za kółkiem. Rozumiem, że będąc na siłowni mięśnie powinny się same robić a ja w zasadzie nic nie powinienem robić. A producent mojego zegarka treningowego powinien tak go zrobić ze bez względu na jego eksploatację powinien bez ingerencji działać kupę czasu. A kupiona odżywka białkowo-węglowodanowa po niezrobionym bezpośrednio przeze mnie treningu (bo przecież pracowałem zamiast skupić się na jeździe) powinna działać dłużej niż powinna. Czy Pan widzi bzdury które Pan wygaduje. I wreszcie co skłoniło mnie do tego komentarza i przerwania oglądania, według Pana najwęższym problemem elektryków jest ich zasięg? Pan żartuje? Zasięg? Nie. Nie interesują mnie elektryki, prawko mam zabrane, ale co Pan mówi, słyszał Pan siebie? A przemyślał co mówi? Bo ja tak. I jakbym przygotowywał taki materiał to bym pomyślał o faktach. Więc mój fakt jest taki, że największą wadą elektryków jest ich ogromna ilość na Ziemi. Oczywiste, że to nie prawda ale gdybyś pomyślał wiedział byś o czym piszę. Wdrażany elektryczny system motoryzacyjny może przyczynić się do komunikacji droższej niż benzyna z racji tych wszystkich super szybkich ładowarek które mogą również podnieść ceny miedzi ale nie o tym. Jeśli każdy będzie mieć elektryka to węgiel będzie złotem i będziesz wybierać gdzie się ogrzać. W aucie czy w domu. Wybierzesz dom z racji na straty energii i obawy o zużycie akumulatora. Nie mam ochoty rozwijać tematu. Dziwię się tylko że kiedy masz tyle subskrybcji nikt nie poprawił Cię. Nie nakreślił. Ja pierwszy raz Cię widzę i za Twoje bzdury suba nie dam. Jedynie zwrotu czasu bym chcial na pisanie komentarza którego puentą jest "nie masz o czymś pojęcia to nie bierz się za to albo doszkol". Czas mi zwróci tylko firma "Weis" jeśli dobrze piszę. O ile wiesz o czym piszę. Właśnie tacy Cię oglądają, jak w tym filmie. Uwierzą we wszystko. Nie zweryfikują nic, byle dostać trochę czasu, np dofinansowanie do swojego elektrowozu. Za takie prawdziwe komentarze zostałem zbanowany na portalu elektrowóz. Prawdziwe przemyślane. Elektrowóz może należeć do rządu stąd jako inteligentny gość nie jestem mile widziany. To dobrze. Szkoda czasu na czytanie bzdur. Możesz sobie myśleć o mnie co chcesz. Mam to gdzieś. Ale nie kompromituj się przed swoimi widzami.
@aleksanderalbert40412 жыл бұрын
W ogóle nie da się tego słuchać pod kątem merytorycznym
@Iterael2 жыл бұрын
47:32 nie wyobrażam sobie tego aby ktoś moim samochodem jeździł. Dlaczego? Często ludzie nie dbają ani o swoją higienę ani tym bardziej o czystość wokoło siebie i nie chcę mieć po kimś ubrudzonego samochodu, fuj...
@nihilistycznyateista2 жыл бұрын
I kolejny punkt, w którym mijasz się i to diametralnie z prawdą. Absolutnie nie jest tak, ze Tesle uczą się jazdy, gdy ich użytkownicy jadą w trybie autonomicznym. Uczą się one stylu jazdy również, a wręcz przede wszysktim, wtedy, kiedy użytkownicy tych pojazdów sami nimi kierują. Cały czas zbiera dane z lidarów i innych czujników i widzi, jak użytkownicy się zachowują w danych sytuacjach, zwłaszcza nietypowych. I dopiero z konfrontacji danych z algorytmu, doświadczeń samych pojazdów w trybie autonomicznym i obserwacji zachowania kierowców poza trybem autonomicznym, wykonujących często nawet dziwne i niezrozumiałe manewry, kierując się jednak nie wyuczonymi schematami, a pewną intuicją - Tesla jest w stanie zachowywać się odpowiednio. Bez obserwowania kierowców prowadzących własnoręcznie swoje pojazdy, prawdopodobnie nigdy uczenie maszynowe nie doprowadziłoby do tego poziomu rozwoju autonomicznej jazdy. I generalnie to też jest powód, dlaczego każda Tesla, nawet ta z zablokowanym trybem autonomicznym, ma wszystkie czujniki potrzebne do jazdy samodzielnej. Nawet jeśli ten tryb nie działa i nigdy nie zostanie aktywowany, nadal przydaje się do zbierania danych.
@thesin69772 жыл бұрын
A co jeśli ktoś obrazi "uczujniki" Tesli i się obrazi i nie pojedzie?
@nihilistycznyateista2 жыл бұрын
@@thesin6977 zostanie wychwycony jako anomalia. Nie bez powodu są tam ludzie analizujący nagrania. Tyle, że błędnie została opisana ich rola. Autopilot wyłącza się nie wtedy, kiedy nie wie co robić, ale wtedy kiedy nie jest pewny, co ma zrobić. Takie zresztą są przepisy. I wtedy generuje on hipotetyczne rozwiązanie i prezentuje je tym konsultantom od nagrań, którzy nie tyle muszą pokazać AI co robić, ale potwierdzić, czy dobrze rozkminiło problem. I kiedy zatwierdzeń jest odpowiednio dużo - blisko 100%,nastepnym razem autopilot dokonuje tej decyzji bez konsultacji. Jak kierowca, od którego AI się uczy wyłapie dużo głupich błędów, to go AI oleje i nie będzie się tego uczyć lub konsultant jej wskaże, że to błędna analiza sytuacji. Wbrew pozorom analizowanie niepoprawnych zachowań jest nawet wielokrotnie ważniejsze, niż tych poprawnych.
@Iterael2 жыл бұрын
4:05 nigdy tak nie będzie ze względu na starzenie się i zmęczenie materiału. Tylko w układach teoretycznych nic się nie psuje, bo są doskonałe i nie istniejące.
@PainIsntExist2 жыл бұрын
Z bateriami też jest śmieszna i zabawna gadka. Ile to ja lat temu słyszałem o rewolucji w tej dziedzinie. Ile to lat temu mówiono o grafenie... I co ? I jajco :) Nie ma i nie będzie bo nie ma być skoro jest ropa... i związana z tym cała masa pośredników.
@mmmarcin2 жыл бұрын
szukalem takiego komentarza ogolnie uwazam ze ziomek ma troche racji ale tez sporo fantazji w tym jak sie do tego odnosi xd
@Niceguy544442 жыл бұрын
4:30 winna Unia Europejska i jej absurdalne normy, przez to silniki są o wiele bardziej skomplikowane
@light_pollution Жыл бұрын
Osiągi samochodów elektrycznych vs. spalinowych - kwestia pojemnosci silnikabi zastosowanej skrzyni...
@FiFol2022 жыл бұрын
9:20 to jest NAJWIĘKSZA WADA pojazdów z silnikiem elektrycznym, słyszysz tylko to j****e brzęczenie a takie V8 czy V10 z Lexusa LFA to poprostu przepiękna symfonia, miód na uszy
@szczupak212 жыл бұрын
Raz czy dwa okazjonalnie można posłuchać, ale na codzień to można pierdolca dostać, hałas nieziemski
@krzechix84852 жыл бұрын
Cała cała prawda. Propos tej moralności samochodu to wg mnie powinna być możliwość skonfigurowania takich rzeczy przez użytkowników danego pojazdu. W końcu każdy człowiek ma własne podejście do tego typu kwestii, to też niezdrowym i nieludzkim byłoby, gdyby ktoś inny decydował o naszym życiu lub śmierci, zdrowiu czy kalectwie
@bartoszjasinski2 жыл бұрын
Dopóki wojsko leje do swoich maszyn ropę, mam opory co do takich technologii. Oni się nie pierdolą w jakieś eko głupotki tylko chcą być skuteczni. Ja jeszcze poczekam.
@arkadiuszbdz2492 жыл бұрын
Dokładnie. Technologie wprowadzane z wojska zawsze się sprawdzają .
@bartoszjasinski2 жыл бұрын
@@arkadiuszbdz249 Bo u nich ma działać, zawsze i wszędzie a naprawić ma się dać uderzeniem młotka czy krzykiem :D Jak nie mają czołgów na prąd to znaczy, że technologia jest jeszcze do niczego.
@Twardy100Letz2 жыл бұрын
Szkoda że nie wspomniałeś o autonomicznych samochodach Google, które były testowane z powodzeniem już lata temu.
@PSM-052 жыл бұрын
Już 1.9 TDI 90KM może przejechać więcej ze spalaniem około 3.5 l/100 I to było w latach 90 a zasięg mógł wynieść ponad 1000 km
@szymon62362 жыл бұрын
Cała przyjemność z jazdy/posiadania auta jest w tym że nim kieruje.
@jarekpp6662 жыл бұрын
otóż to, gdy jest to jak w tesli że włączam kiedy chce to spoko, można być zmeczonym, długa trasa nudną autostradą czy przeciwnie w koszmarnych korkach. ale nie dla aut bez możliwości samodzielnego prowadzenia
@waldemarsobkowiak89742 жыл бұрын
Ale to wimy i rozumimy tylko MY!!! Natomiast kobiety rozumują (a właściwie - odczuwają!) inaczej. A to ONE stanowią ponad 60% chodzących na wybory! Pozdro!
@waldemarsobkowiak89742 жыл бұрын
@@jarekpp666 Halo, to ja - Twoja Spiskowa Teoria: --- A na końcu tego tunelu, w jaki nas wpuszczają, jest to, że to auto zadecyduje *czy i dokąd* pojedziesz!... Pozdro!
@RafalJan882 жыл бұрын
@@jarekpp666 dupa bo i tak musisz być za kierownicą i obserwować droge
@luked38922 жыл бұрын
Mozesz kierowac a jak potrzeba mozesz cos zrobic innego to ten komfort
@kamilos350kowalski42 жыл бұрын
Ktoś pamięta jeszcze telefony w których można było wymienić zużytą baterię albo Smartfona? Motoroli z niezniszczalnym wyświetlaczem? i koniec tematu tak fajnie dla ludzi których będzie stać a reszta na rowery a pani Ursula von der Leyen dalej będzie latała 40km. na spotkania prywatnym odrzutowcem taka ta ich ekologia a przykładów można wymieniać i wymieniać....
@marekski72462 жыл бұрын
Pamietam, jak baterie wypadały z telefonów bo tylna klapka się „poluźniła”. Pamietam, jak się wyłączały w trakcie użytkowania bo styki nie trzymały. Dzisiaj można wymienić baterie w autoryzowanym serwisie, bo bateria jest inaczej zespolona z resztą
@kamilos350kowalski42 жыл бұрын
@@marekski7246 Przylutowana jest zwykle raz wymieniałem sam ale żeby się do niej dostać cały tel. trzeba rozkręcić :(
@kamilos350kowalski42 жыл бұрын
A co do autonomii co to za różnica czy to spalinowy czy elektryk ? oba mogą być autonomiczne a co do awaryjności też nie jest tak cudnie a jak skończy się bateria to i koniec samochodu czy to takie eko no nie wiem... śmięm bardzo w to wątpić
@Dejvidowskyy2 жыл бұрын
Aby ugasić spalinowy samochód potrzeba 1000 litrów wody Aby ugasić samochód elektryczny (który jest bardziej narażony na zapłon) potrzeba 100 000 litrów wody Gdzie tu jest logik ekologów?
@szczupak212 жыл бұрын
Jak często dochodzi do samozapłonu? Żyje 25lat i nie widziałem na własne oczy płonącego auta
@konradzielinski32132 жыл бұрын
ale argument, ile takich aut płonie rocznie? Skonfrontuj sobie te 100 tys litrów z tysiącami litrów paliwa, które takie auta spali i ilością energii, która jest potrzebna do jej wyprodukowania...
@dgawron442 жыл бұрын
@@szczupak21 widocznie nie mieszkasz w miastach gdzie masz dużo aut elektrycznych. Sam byłem świadkiem jak samochód elektryczny stanął w płomieniach. Ogniwa baterii potrafią stanąć w płomieniach z powodu zwarcia wewnątrz nich
@dgawron442 жыл бұрын
@@konradzielinski3213 to policz sobie koszta transportu oraz produkcji baterii do samochodów. Elektryki nie są tak cudowne jak się je opisuje
@TheLisonFox2 жыл бұрын
Prawdziwa motoryzacja zakończyła się pod koniec 20 wieku.
@mateuszkwietowicz24702 жыл бұрын
Zrób odcinek o samochodach na wodór - prototypy już istnieją i jeżdżą od lat - są ekologiczne i wydajne - dlaczego akurat elektryczne samochody, a nie te oparte na wodorze mają stanowić przyszłość.
@ruskawiedzma Жыл бұрын
dziwne, że nie wspomniałeś o tym jak elektrryki się zaczynają same palić i trzeba kilkudziesięciu godzin by straż mogła je ugasić :) polecam pooglądać filmiki
@Iterael2 жыл бұрын
3:44 bardzo szybko hę? Tysiące kilometrów bez awarii, nawet dziesiątki lub setki, to mało? Moim zdaniem zapędziłeś się trochę.
@WOJT-ip9jl2 жыл бұрын
Dla mnie i tak zawsze będzie kategorycznie NIE dla elektrycznego złomu (tak zwanych "samochodów" elektrycznych)
@pantrapeusz90712 жыл бұрын
Benzynka na zawsze w sercu! Nic nie zastąpi dźwięku silnika spalinowego
@kresztof40132 жыл бұрын
dlaczego?
@bioxinn2 жыл бұрын
Wyjdź z piwnicy. Jako ludzkość zawsze mieliśmy obawy przed nowością, a koniec końców zawsze stawało się to normą. Elektryczny to tylko mikser, praca umysłowa to nie praca, a stare Nokie były najlepsze. Otwórz głowę człowieku
@mrorbit39562 жыл бұрын
10:41 że niby tylko w elektrykach hamuje się silnikiem?
@deodiie2 жыл бұрын
A jeśli już chodzi o te elektryki to co sądzisz o tym, że jak elektryk się podpali trzeba użyć z 1000 razy więcej wody do ugaszenia niż jakby się zapaliło auto spalinowe?
@TDeaMoN2 жыл бұрын
Nie
2 жыл бұрын
No z punktu widzenia ekologii to jest porażka - wiadomo
@borys42072 жыл бұрын
Jednak jak samochodem trzeba jechać i wydaje dźwięk to jest to największa przyjemność dla kierowcy.
@PauLon19872 жыл бұрын
Cała cały prawda.... Spoko kanał...nie zanurzasz a wręcz rozbudzasz wyobraźnię...fajny materiał...pozdrawiam
@jacob42652 жыл бұрын
Jak apple się za to weźmie to opony i silnik będzie pewnie trzeba kupić osobno.
@anarchy_kitty2 жыл бұрын
Większość ludzi ma w końcu więcej opon niż aut
@atlx2 жыл бұрын
Kierownice w razie czego i hamulce tez za doplata ...w zaleznosci od modelu oczywiscie
@thesin69772 жыл бұрын
Pachnie tu frazą Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
@eveningtweaker7765 Жыл бұрын
wszystko spoko poza ceną ładowania. Prawdopodobnie policzyłeś po cenie za kwh ale od tej kwoty oblicza się jeszcze opłaty zmienne oraz trzeba dodać opłaty stałe finalne wychodzi prawie tyle samo jak nie drożej co samochód spalinowy
@light_pollution Жыл бұрын
Awaryjność samochodu nie wynika ze złej czy przestarzalej technologii, a z chęci zysku koncernów je produkujących.
@yrek1502 жыл бұрын
Już widzę jak pozbywam się mojej meganki na którą wydałem 7000pln, na które odkładałem z najniższej krajowej przez około 2 lata, żeby kupić auto elektryczne za minimum 120 000 i ładować je ciągnąc kabel z dziewiątego piętra w bloku :D
@Mim_Usagi2 жыл бұрын
O to, to... a jak uzbierasz na nowego elektryka to od razu zacznij odkładać na nową baterię. Spokojnie w 10 lat uzbierasz. Chociaż czekaj coś mi się obijało o uszy, że Elon coś tam chce, żeby nie było można wymieniać baterii, więc zacznij składać na nowy, bo nic ci innego nie zostanie. Ach ta ekologia. Taka w ch*j
@marcinflorczak3295 Жыл бұрын
@@Mim_Usagi ah ta ignorancja taka Polska
@maciekb75552 жыл бұрын
Ale hype na Apple. Elektryczne auto bee chyba, że od Apple. Tesla ma wieloletnie doświadczenie w rozwoju, produkcji i sprzedaży samochodów elektrycznych. Myślenie że pierwszy samochód marki Apple będzie taki cudowny jest myśleniem życzeniowym. Apple nie jest marką produkująca samochody. Będą musieli wyrobić sobie renomę na nowym rynku. Nie ma nic za darmo, może być co najwyżej łatwiejszy start dla nowej marki na rynku samochodowym. Ciekawy film dla osób, które nie interesowały się tą tematyką przez ostatnie kilka lat ponieważ sumuje informacje z wielu innych filmów.
@fahomenhera28202 жыл бұрын
Nie rozumiesz... Właśnie Hype jest przez to, że marka typowo komputerowa wchodzi w rynek motoryzacji, to dosłownie ewenement...
@wzdluzony2 жыл бұрын
juz widze wypadki zhakowanych samochodow
@wiciowicio17062 жыл бұрын
martwi mnie myśl o autonomii aut - będzie to wielki komputer na kołach - a wracając do historii ludzie którzy tworzyli komputery nawet nie mieli pojęcia, że ich sprzęt będzie służył cybernetycznym przestępcom. Analogicznie nie wiadomo czy autonomiczne auto nie wjedzie w dom, lub co gorsza w ludzi bo ktoś wprowadzi wirusa do pokładowego komputera
@wiciowicio17062 жыл бұрын
@@NIPERR mam nadzieję, że się nie da, bo efekty takich wirusów mogą być bardzo niebezpieczne kosztem odpowiedzialności niewinnego kierowcy lub właściciela pojazdu
@kasimare2 жыл бұрын
@@NIPERR Oj mało wiesz o złośliwym oprogramowaniu. Skoro są dziury w samych procesorach, to co ma do tego używany OS. Branża samochodowa bardzo żałuje pieniędzy na testy i ochronę oprogramowania swoich samochodów.
@stolikpokojowski9944 Жыл бұрын
14:49 i to mi się nie podoba mimo że mamy wypełni autonomiczny transport ( samoloty ) ale tam mamy kierowcę ( pilota ) tury w trakcie awarii przejmuje kontrolę na ulicy takiej możliwości nie będzie
@Piotr214292 жыл бұрын
Co do zużywania się części się zgadzam, jednak trzeba pamiętać, że elektronika się lubi psuć.. A cała oszczędność idzie w pi.... Las jak trzeba akumulator nowy kupić ok 80% wartości samochodu.. I kwestia ładowania jak się mieszka w bloku na dobitkę ☺️
@bajerwar2 жыл бұрын
Cała, cała prawda. To może jeszcze odcinek o tirach autonomicznych, które są już testowane na drogach?
@hirun6437 ай бұрын
13:28 U mnie wychodzi około 30 zł za 100 km. Oczywiście zależy to od pojazdu, silnika, stylu jazdy, warunków i masy rzeczywistej całkowitej.
@matid84532 жыл бұрын
no nie auta są awaryjne bo producent to robi specjalnie, i z tym nie ma co dyskutować no a co 10k km po prostu trzeba zmienić olej bo się on zużywa koniec kropka
@waldemarsobkowiak89742 жыл бұрын
29:00 Tak jak obecne telefony to komputery z dodatkową funkcją dzwonienia, tak ten samochód to smartfon z dodatkową funkcją jeżdżenia! LoL
@Pietrek2522 жыл бұрын
Lubię filmy z tego kanału ale ogólnie bardzo sceptycznie podchodzę do ogromnej większości tematów, które w tym filmie były poruszone. Przykładowo uważam, że to ogniwa paliwowe są przyszłością a nie baterie. Akumulatory zostaną wyparte tak jak świetlówki zostały wyparte przez LEDy. Najbardziej jednak odrzuca mnie wizja samochodu usługi (oraz ogólnie innych przedmiotów-usług). Każdy, kto widział jak wyglądają chociażby wypożyczane hulajnogi elektryczne powinien wiedzieć o czym mówię. Są poobijane, brudne a czasem porzucone w krzakach. Oczywiście autonomiczny samochód sam się nie obije i do krzaków nie wiedzie ale jeśli wyślesz go w nocy na tryb taksówki zapewne wróci nad ranem pełen pustych butelek, petów a może nawet z treścią czyjegoś żołądka na kanapie. To jest utopia i nie wierzę, że istnieje (lub będzie istniał) na ziemi kraj, w którym by to zadziałało. Uznajcie mnie za wariata tych czasów ale ja ubolewam nawet nad tym, że w Windowsie 10 zamiast ikonki "Mój komputer" jest "Ten komputer" a jeśli zmienisz nazwę to wróci ona po kolejnej aktualizacji. Czyli co? On już nie jest mój? ;)
@Cuksiu2 жыл бұрын
W zasadzie jeśli używasz komputera w pracy który należy do pracodawcy to nie jest to "twój komputer". Natomiast określenie "ten komputer" w każdym przypadku będzie poprawne. Jest to pierdoła ale raczej powinno być tak od początku.
@splashradek Жыл бұрын
Ale wiesz, że już można wypożyczyć samochody jak hulajnogi?
2 жыл бұрын
Czyli kupuję Teslę, która umożliwia jazdę autonomiczną, ale żeby z tego korzystać, to muszę sporo dopłacić za bycie testerem? :D
@thebobrkurwa Жыл бұрын
Osobiście jestem fanem motoryzacji i mam kilka zastrzeżeń: 1. Rimac Nevera przyspieszający w 1.9 sekundy do 100 kmh? Tak. Ale jest też spalinowy Koenigsegg Gemera, mający takie same osiągi, przy czym jest autem 4 osobowym i to raczej premium, z różnymi bajerami (które ważą, a "masa wrogiem przyśpieszenia".). 2. Silnik spalinowy od zawsze dzlała tak samo? Benzyna, i to nie całkowicie. Wynaleziono turbosprężarki, mazda posiada technologię skyactiv, która w odmianie X spala prawie samo powietrze. Zasada silnika Diesla jest podobna, ale tylko w teorii. Jest wiele eksperymentalnych prób zrobienia nowego silnika (np. silnik Liquid Piston), a taki Wankel był produkowany nawet seryjnie. Co do LP - generuje on podobne osiągi co normalny silnik, ale będąc 10x mniejszym. Nie ma żadnych rewolucji? Są, tylko o nich się nie mówi. Bo teraz elektryki są "trędi" i nikt się nie przejmuje starą, dobrą benzyną. 3. Wymiana chłodziwa po 10 latach? Dobre sobie, po tylu latach to ta bateria będzie i tak nadawać się do wymiany. 4. W wielu nowszych spalinówkach też nie słychać za bardzo silnika, tu również używa się aktywnego wygłuszania. tak, wiem że nikt tego nie przeczyta, ale musiałem to napisać
@rysal95192 жыл бұрын
Świetny materiał. Gratulacje :)
@lis39022 жыл бұрын
Powiem tak, żyjemy w świecie nastawionym na konsumowanie, no i powiedzmy że da się zrobić samochód który przy odpowiedniej konserwacji i rozsądnej eksploatacji będzie jeździł bezawaryjnie przez lata, zostało zrobione takich samochodów bardzo dużo a jako że stare dalej jeżdżą firma która niema komu sprzedawać upada. Dlatego samochody są coraz bardziej skomplikowane, im bardziej złożony mechanizm tym więcej rzeczy może się w nim popsuć, i trzeba komuś zapłacić żeby naprawił albo najlepiej kupić nowy, i tak to się kręci. Robienie super samochodów co same jadą to nie jest droga by rozwiązać przyczyny problemów. To jest kolejny aspekt życia nad którym można oddać władzę komuś innemu, żeby było łatwiej i niektóre jego objawy zniknęły, to nie jest dobra droga.
@adrianbadzmierowski88572 жыл бұрын
To są błędne założenia producentów marki. Najpierw powinni stworzyć możliwie bezawaryjne auto, żeby potem sprzedawać do niego części, na których ostatecznie zarobią przy serwisach w ASO i poza nim.
@TVPuszek Жыл бұрын
Patrząc na poprzedni odcinek o samochodach elektrycznych gdzie był on krytykowany i ten odnoszę wrażenie że ktoś chyba sypnął kaską, a 48:40 jest rodem wyjęte z world economic forum i stwierdzenia "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy"
@stasiokinik2 жыл бұрын
Akurat korków w 100% nie da się wyeliminować, bo np. na 4 pasmową drogę w wyniku jakiegoś mocnego wiatru spadnie drzewo i zablokuje 3 pasy, a jeden przejezdny pas to zdecydowanie za mało jak na taką drogę, wiec korki na tej drodze się zrobią, siła rzeczy, nawet jeśli auta miały by przejeżdżać super płynnie i z 1mm odstępami od siebie. Oczywiście można tez pojechać jakimś objazdem ale i on może nie wytrzymać natężenia i się zakorkować.
@zzacher2 жыл бұрын
Tam gdzie są liczniki czasu na światłach nie ma problemu że chcesz się zagapi i wszystko idzie płynnie i do tego bezpiecznie bo nikt na czerwonym nie przejeżdża
@city_wro2 жыл бұрын
Kiedy cała prawda?
@matikg343D Жыл бұрын
a propo samochodów jeśli samochody były by bez obsługowe i nie awaryjne komu by się to opłacało oprócz szaremu człowiekowi który kupi to auto. Odpowiedź brzmi koncerny produkujące samochody najwięcej zarabiają na serwisie a dokładniej na sprzedaży części zamiennych i samym serwisowaniu , mechanicy też nie byli by potrzebni bo po co człowiek który naprawia samochody skoro się nie psują a jeszcze jak na wodę będzie jeździł to już wogule koncerny paliwowe przestaną istnieć. Przecież były pomysły samochodów na wodę , robienia prądu z niczego czy inne tego typu anty kapitalistyczne zagrywki by było łatwiej ludzią ale nikomu się to nie opłaca i wynalazką i samym wynalazcą ukręcono łeb,autonomiczność też się nie opłaca bo nagle prawo jazdy przestanie być potrzebne a co za tym idzie cały hajs który trzeba wywalić by mieć uprawnienia pójdzie z dymem. Jedne co się liczy to pieniądze i opłacalność nikt nie pozwoli sobię na wynalazki które nie będą opłacalne a motoryzacja tak naprawdę stoi w miejscu bo to jest ostateczna możliwość rozwoju bo jest to opłacalne . Proste! . A co do współczesnych aut czemu są one jedno razowe prawie wszystkie samochody po 2019 roku są plastikowe mówię tu o karoserii oczywiście nie o podłodze czy częściach silnika itd. mam nadzieję że jest to oczywiste proste by przynajmniejszej kolizji odrazu wymienić zderzak który pęknie na pół i tyle a czemu nie robią już takich silników ja w np. Mercedesie w123 które się nie rozwalają bo były za dobre i Mercedes przez nie prawie zbankrutował . Wszystko co dobre się skończyło teraz będziemy zalewani coraz to gorszym badziewiem napchanym elektryką i rzeczami za które trzeba bulić mocny hajs i nie mówię tu o tych autach drogich mówię tu o tych tanich w teorii oczywiście bo jak wiadomo aut tanich nie ma są drogie i bardzo drogie oczywiście w utrzymaniu
@waldemarsobkowiak89742 жыл бұрын
46:00 Panie Autorze. Wiem, że polski mowa jest trudna jenzyk, ale trzymajmy się może choćby elementarnej logiki. *DRASTYCZNIE* to może się coś pogorszyć, nigdy nie polepszyć!!! Podobnym, a coraz powszechniejszym, błędem jest mówienie, że np. *"szansa* na zachorowanie wzrosła o 40%" Panowie i Panie (oraz pozostałe 48 płci kulturowych)! *Szansa* może być jedynie na coś pozytywnego, nigdy nie negatywnego!!! 47:00 Cała ta "autonomiczność" prostą drogą prowadzi nas do celu wyznaczonego przez Starszych & Mondrzejszych, czyli do tego, że *Twoje auto nie będzie już Twoje a Ty będziesz szczęśliwy!!!* 47:50 "Moralność samochodu". Nie, no tu już oddałem na plecy! Na tym poziomie nie umiem dyskutować! Pozdro dla resztki Rozumnych!
@thomaskrol32062 жыл бұрын
Na samym początku 100% powiem ze to głupota mówić że elektryki będą z roku na rok zyskały na wartości jak akumulatory kilka lat i do śmieci, więc wtedy wezniesz oprogramowanie z auta wyciągniesz i do kuzka żeby zyskało na wartości. No takie realia
@FPV.ExploreScotland2 жыл бұрын
Nie ma sie czym podniecac . Auta elektryczne sa bezuzyteczne chyba ze dostana nowa technologie na baterie . co do awaryjnosci to nie sa takie bez wad dlugo by pisac . wydawalo by sie ze jedynym aspektem przemawiajacym za autami elektrycznymi to cicha praca i przyspieszenie ale jakie to ma znaczenie jesli kazde takie przyspieszenie kosztuje ogromne zuzycie energi ktorej z takim samym przyspieszeniem nieodzyskamy . zobaczycie jak juz firmy dopracuja oprogramowanie i auta beda autonomiczne to popierwsze nie bedziemy mogli ich kupic a po drugie to przyspieszenie bedzie softwerowo zablokowane . dodam ze elektronice nie mozna zaufac w 100 procentach. . to tak jak u sapera mozna sie pomylic ale tylko raz . te tecchnologoe nie sa nam potrzebme . ile potrzeba nakladu pracy komputerow prob i bledow aby tesla ominela przeszkode a koerowca robi to bez wysilku i marnowania energi . pozdrawiam
@El_Eru2 жыл бұрын
Nie wierzę, że jakikolwiek producent aut będzie wspierał programowo swoje auta w nieskończoność. Wystarczy spojrzeć na telefony czy telewizory, gdzie po paru latach wsparcia już nie ma. Tylko po to byś kupił nowy. Gdzie matryce wypalają się na tyle szybko byś kupił nowy i nie dość szybko byś wybrał inną markę. Może w autach to nie będą 2 lata a 5, ale nie wierzę, że długo. Po prostu ludzie i ich firmy mają włączony tryb "więcej" i to nie tylko z chciwości, ale i z ambicji, współzawodnictwa, co tam kogo napędza. Rzeczy mają coraz krótszy okres użytkowania. Wraz z rozwojem technologii są coraz mniej trwałe. Meble kiedyś trwały setki lat. Do dziś są antyki o dużej historii. Teraz rozpadają się w kilka lat jak delikatnie używasz. Nawet domy. Nie mam złudzeń co do aut.
@zbyszekwieckowski82 жыл бұрын
Samocho do w pewnym sesie wolnosc . Sa sytuacje gdzie nagle i szybko musisz dostać sie do innego miejsca . A w "tamtym swiecie " dowiadujesz sie ze nie ma wolnego samochodu albo nie z jakich wzgledow nie powinieneś jechać w tamta strone . Albo samochod Ci nie przysluguje bo .... do skrzyzowan nie podjezdzaja 2 albo 4y auta a nieraz 30 , pozatym sa tez piesi . Nasza władza juz teraz pokazuje ze sa lepsi i gorsi , dlatego dla gorszych mogło by zabraknać takiego transportu . Nie chciał bym zeby kiedykolwiek o moich wyborach decydował jaki kolwiec system
@light_pollution Жыл бұрын
Mniej części w elektryku - spoko. A co z aferą, że pracownicy Tesli podglądali przez kamerki wnsamochodach ich użytkowników?
@adamdadasiewicz27362 жыл бұрын
Apropo awaryjności aut. Jak sobie wyobrażasz auta bezawaryjne? W jaki sposób koncerny samochodowe będą zarabiały??? Co zarobią na sprzedaży auta i to wszystko? Tak naprawdę to nie auto jest towarem, tylko my jako nabywcy. Nigdy nie będzie bezawaryjnych aut ani innych produktów... . Reasumując odpowiedziałeś sam sobie na pewne zagadnienia, każda aktualizacja będzie kosztować a nie każdy będzie chciał płacić za aktualizację i wszystko zaczyna się powoli sypać😊
@faraon82072 жыл бұрын
1.Jest auto które ma zbliżone osiągi co do przyśpieszania Tesli... Bugatti chiron 2.4s do 100. 2. Pierwsza rzeczą jaką trzeba zrobić to po 10 latach wymienić płyn chłodniczy silnika i akumulatorów?😂😂 szkoda tylko że po 5 latach do wymiany będą te akumulatory 😅
@dorota75502 жыл бұрын
1:58 Jeśli pojedziesz na wakacje w jakąś jak sam mówisz dzicz to możesz mieć duże problemy z zasięgiem i na nic ci ten ogromny pakiet internetu zwłaszcza, że ta sieć korzysta z macierzystych nadajników Play. Ewentualnie tzw. roaming krajowy z nadajników Orange, gdzie transfer danych jest 100 krotnie mniejszy, bo tylko do 3 mbit/sek.
@dr1rip Жыл бұрын
Hamowanie silnikiem i mniejsze zużywanie hamulców. Fajno ale to też styl jazdy spalinówkami, jak ktoś hamuje na 10 metrach to tylko wymuszenie techniczne go tego oduczy.
@nub_u_ani20992 жыл бұрын
komus tez te update systemu aut autonomicznych kojarzy sie z grami wyscigowymi. wydaje mi sie ze skonczy sie na tym ze auto bendzie ci wyswietlac co jakis czas opcie zeby kupic ulepszenie ktore go przyspieszy albo zoptymalizuje akumulator
@marekgouch49682 жыл бұрын
Obejrzałem do końca. Wnioski są proste. Patrząc na rozwój technologii zauważalną zmianę odczujemy za co najmniej dwie dekady. Jeśli chodzi o samochody elektryczne to brak infrastruktury i ograniczenia w formie gromadzenia i uzupełniania energii blokują ten rozwój. Samochody autonomiczne są dobrym rozwiązaniem niemniej jednak q początkowej fazie będzie wiele wypadków. Dalszy rozwój tej technologii wymusi zmianę ustawodawczą ponieważ co gdy samochód autonomiczny potrąci pieszego lub zwierzę? Kto będzie ponosił odpowiedzialność? Kolejne pytanie to czy warunki atmosferyczne będą pozwalały na swobodne poruszanie się takich pojazdów? Obecnie wiele czujników na montowanych na zderzaku przy padającym śniegu może a nawet na pewno zasłania i uniemożliwia prawidłowy odczyt tych funkcji. Na drodze nie da się wszystkiego przewidzieć poza tym co będzie w okresie przejściowym gdy część samochodów będzie autonomiczna a część jeszcze tradycyjna? Przecież one się nie będą ze sobą komunikować i co dojdzie do wypadku czy dalej będą korki? Poza tym wiele korków tworzy się przy zwężeniach dwóch jak elektronika sobie z tym poradzi? Samochody będą używały do jazdy nawigacji GPS i tam musiałaby co chwilę pojawiać się informacja na temat zagrożeniach bo kilka minut temu doszło do wypadku z udziałem zwierzęcia które wtargnęło na jezdnię. Samochody będą zyskiwać na wartości? To już bullshit kompletny. Przecież teraz telefony też mają przez kilka lat aktualizacje i co? Bzdura! Baterie się szybciej rozładowują, trzeba wymieniać może nie oleje i filtry ale klocki tarcze hamulcowe elementy zawieszenia, pióra wycieraczek itd. To wszystko kosztuje. Jeśli nie ma kierownicy to nie oznacza że samochód w środku będzie po 3 4 latach użytkowania wyglądał jak nowy. Tapicerka może być brudna, poplamiona, uszkodzona itd. Niektóre przyciski mogą nie działać. Z tym wypożyczaniem to też ciężko w to uwierzyć zwłaszcza w Polsce gdy każdy chce mieć coś swojego i niechętnie się czymś dzielimy. Dziś jest powiedzenie samochodu i żony się nie pożycza. A co jeśli pożyczymy auto od kogoś i samochód autonomiczny będzie miał wypadek kto będzie dochodził i od kogo odszkodowania? Kogo to będzie wina. Ogólnie materiał dobry ale jeszcze niedpracowany i wiele pytań jest bez odpowiedzi.
@emib28212 жыл бұрын
Jeżeli dobrze rozumiem, do prawidłowego funkcjonowania autonomicznego pojazdu niezbędne jest ciągłe połączenie z internetem. Nie każdy więc będzie mógł użytkować taki pojazd, bez poprawy infrastruktury telekomunikacyjnej. Na wsi czy terenach zalesionych bywa potężny problem z zasięgiem (nawet satelitarnym)...
@CastorTroyPL872 жыл бұрын
Pierwsze promy kosmiczne nie miały tyle elektroniki co niektóre dzisiejsze samochody😁😂. Pozdrawiam:) Świetny kanał🙂👌
@mateuszpeszko60242 жыл бұрын
CAŁA CAŁA PRAWDA Świetny kanał, bardzo interesujące informacje i przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób
@hackerson11542 жыл бұрын
Proponuję film o branży budowlanej 🙂🙂
@Ev0ltion2 жыл бұрын
9:50 to się nazywa skrzynia automatyczna....
@arturbunar Жыл бұрын
Nie rozumiem co za przyjemność z jazdy ,jak nie słyszysz silnika nie trzymasz prawej ręki na drążku zmiany biegów. To żadna frajda z jazdy.😢 Za chwile w ogóle ludzie nie będą potrzebni.!!! Tylko tak dalej. Nikt mi nie wmówi że jazda takim "robotem " Jest lepsza niż jazda normalnym samochodem
@depert2 жыл бұрын
Cała Cała Prawda. Zarąbisty odcinek oby tak dalej.
@damianwhitestone2 жыл бұрын
8:45 A ile procent baterii zużywa takie przyspieszanie? Z tego co pamiętam to 15%. W 10 sekund.
@bioxinn2 жыл бұрын
Co Ty wygadujesz? XD
@marekmarkowski36832 жыл бұрын
Czy naprawdę ludzkość jest aż tak tępa i da się omamić stopniowym robieniem z niej bezmózgiego zombie zdolnego tylko do konsumpcji treści ? Co do za zaleta, że autonomiczne auto daje nam dodatkowe pokłady czasu.... na co na konsumpcję durnowatych treści z sieci ? Cała esencja jest w tym, że samo prowadzenie auta, które wymaga od nas zaangażowania ulepsza nas w jakiejś sferze jako jednostki, uczymy się. Mam wrażenie jednak, że współczesne korporacje dążą do tego tylko żebyśmy konsumowali stając się coraz głupsi i najlepiej jeszcze wypożyczali nie mieli nic swojego patrząc na obecne trendy. Czym to jest jak nie współczesnym niewolnictwem ? Nie mówię, żeby się w pełni od tego odcinać bo można z tego umiejętnie korzystać ale mam wrażenie, że pokolenia wychowane w takich warunkach nie będą zdolne do innej formy egzystencji. Wracamy do średniowiecza tylko w innym obszyciu :/ nie nazwałbym tego rozwojem i postępem przynajmniej z socjologicznego punktu widzenia, bo naukowo owszem zapieprzamy z prędkością światła ale tylko garstka ludzi ma możliwości i chęci rozwoju, reszta kreowana jest na tępych konsumentów !
@billpolski23442 жыл бұрын
Koszt utrzymania elektryka , to kolosalne pieniądze , wymiana akumulatorów kosztuje krocie , kolejna sprawa to kwestia bezpieczeństwa , gdy elektryk się zapali to nie zdążysz mrugnąć okiem jak stanie w płomieniach .
@lesniak602 жыл бұрын
Miejmy nadzieję, że te prognozy szybko się nie spełnią. Mam większe zaufanie do siebie niż do sztucznej inteligencji.
@cloudnine802 жыл бұрын
Masz też większe zaufanie do innych kierowców niż do SI?
@marekski72462 жыл бұрын
27:03 to jest zaprzeczenie ideologii biznesowej Apple i nigdy się nie wydarzy.
@mieczurazer Жыл бұрын
To o czym mówisz na końcu, to po po prostu Socjalizm. Nic nie będzie Twoje, wszystko będzie wspólne. Przecież w domu też nie spędzasz całego czasu, więc jak jesteś w pracy niech ktoś inny w nim śpi. No logiczne. Żony, czy męża też nie "używasz" cały czas, więc może też wprowadzić "marriagesharing", a nie to już ktoś wymyślił na pomarańczowej stronie. A w tym wszystkim będzie najlepsze wypłatasharing, przecież innym się też przyda, nie wykorzystujesz jej w całości...
@jacekk42582 жыл бұрын
Problem w tym, że takiego samochodu miał nie będziesz. W zasadzie nic miał nie będziesz. Wszystko będziesz wynajmował. A żeby było cię na o stać to będzie musiał tyrać jak niewolnik całe życie w korporacji. A na starość cię wyłączą, bo jeszcze o tym nie wiesz ale wewnątrz siebie też będziesz miał technologię i w zasadzie w pierwszej kolejności będziesz musiał tyrać na aktualizacje, czyli na to, żeby ta technologia cię nie zabiła. Taki to oto nowy wspaniały świat dla nas szykują różne szwaby i inne cwaniaki. PS. Jazda autonomicznym samochodem będzie bardzo nudna. Bo co ekscytującego jest w jeździe autobusem czy pociągiem?
@mateuszcap76692 жыл бұрын
Cała cała prawda, super odcinek! :) Trafiłem przez przypadek, zostaję na dłużej, merytoryka bez pitu pitu :)
@kompetentnyiuczciwy2 жыл бұрын
A w czym zmieniły się samochody elektryczne z porównaniem do tych z początku XX wieku?
@PiotrCichyowski2 жыл бұрын
W ogóle. W sumie zasada ta sama. No baterie nieco trwalsze
@TDeaMoN2 жыл бұрын
Tak właściwie to niczym
@PerRo132 жыл бұрын
Cała Cała Prawda. Bardzo mi się podoba to co robisz :)
2 жыл бұрын
Dzięki że obejrzałeś cały odcinek :)
@Dejvidowskyy2 жыл бұрын
Sony też wchodzi w branże motoryzacyjną
@marekmarkowski36832 жыл бұрын
Tiiia już widzę jak aktualizacje będą darmowe :/ Tak naprawdę zarządzanie softem przez producenta sprawia, że to on będzie w pełni regulował wydatki konsumenta... nooo faktycznie dobra zmiana. Będą nawet mogli z w pełni sprawnego auta zrobić szrot jednym kliknięciem... suuuuper !
@Mafiozozek2 жыл бұрын
Ale tak szczerze. Po co byłby mi samochód, które mnie zabije, żeby uratować kogoś innego? Po co komu pies, który przegryzie gardło właścicielowi, bo ten przepędzi dzieci srające mu na wycieraczkę? Jeśli auto jest moje to ma uratować mnie i moją rodzinę - nie jest możliwe, żeby (przy omawianej sieci) ktoś wszedł pod samochód przypadkiem. Wolę, żeby ta osoba lub ich grupa poniosła śmierć (przez własną głupotę/nieodpowiedzialność) niż moja rodzina.
@MisiekBoblox2 жыл бұрын
Cała cała prawda. Fajne filmy tworzysz.
2 жыл бұрын
Super że obejrzałeś do końca :)
@wykrywaczbulszitu8773 Жыл бұрын
Ciekawa prezentacja. Choć wizja bezpiecznej podróży autem autonomicznych jest dyskusyjna i możliwa gdy większość aut na drogach będzie taka a do tego długa droga i w dodatku dosłownie z wybojami i dziurami w większości. Kierowcy wykonują różne nieprzewidywalne ruchy i infrastruktura..eh...żadna sztuczna inteligencja nie jest w stanie tego ogarnąć na pstryk, to duży skrót matketingowy aut elektrycznych i kolejna marchewka do tego by człowiek kierowca chciał być totalnie wyłączony z samodzielnego myślenia i nieswiadomie też swojej niezależności. A do tego teraz nie ma mowy o tym, że gdy większość przejdzie na auto ekektryczne to jeden człowiek za sterem tej sztucznej inteligencji może zatrzymać, wyłączyć lub zmienić drogę takich wygodnych "właścicieli" aut autonomicznych ...wszystkich na raz :)
@mikaz1632 жыл бұрын
A co z eksploatacją elektryków pod względem akumulatorów. Wiadomo przecież, że im szybciej ładujesz akumulator tym szybciej się zużywa, a wymiana takiego akumulatora to ogromny koszt nie mówiąc o tym, że takie zużyte akumulatory trzeba gdzieś składować
@adrianbadzmierowski88572 жыл бұрын
Poza tym w kwestii cenowej takich części też mam zagwozdkę. To nie będzie kosztowało grosze jak przy 1.9 TDI, który jest technologią prostą i sprawny silnik kosztuje zaledwie 1000zł.
@Krzesi282 жыл бұрын
Przesadzasz, że nie ma takich samochodów co przyspieszają jak Tesla Plaid. Weź choćby Bugatti Veyron, który ciśnie zupełnie podobnie, a jak chcesz się czepiać, że jednak w pewnych sytuacjach jest wolniejszy to Bugatti Bolide składa każdy samochód elektryczny w każdej sytuacji. Po prostu osiągasz granice fizyczne. Silniki elektryczne są znane tak długo jak silniki spalinowe i pomimo ich szerokiego zastosowania nie znane są genialne przełomowe odkrycia. Jasne da się wyżyłować technikę, ale większy postęp oczekiwany jest w sposobach gromadzenia energii.
@dondon52372 жыл бұрын
Gadasz głupoty. Auta są stare ale nie przestarzałe. A silniki są od dawna takie same bo są poprostu dobre w tym co robią
@agnieszkazasada5618 Жыл бұрын
Jeszcze słysząc że pisałeś magisterkę o "aplu" NIE WIERZE że Apple nie zapłacił Ci za poprogowke :D Jakiś mądry, ale łatwo Cię przejrzeć. Mimo że fajnie się ogląda np o patoseweloperce czy innych... To doskonale wiem że robisz kontent a dużo się mija z prawdą czy ogolnie rzeczywistością... Jak ci wiatr zawieje czyli gdzie wyczujesz ilość wyświetleń. Filmik nawet spoko jeśli chodzi o ogólna przewieszkę o planach firm (które spokojnie są generowane w wizjach producento-rezyserow sci-fi i już nawet z lat70, nie mnie oceniać czy to była podprogowa elit dla przyzwyczajania czy ogólnie teraz producenci są też tymi wizjami z dzieciństwa zaprogramowani i przyszlosc jest budowana jak centralnie w filmach) lubie nawet kanał... Ale no widzę że czasem masz ochote powiedzieć coś w stylu spiskowca ale się powstrzymujesz i pryklaskujesz na 100% to co KORPO aktualnie budują a mianowicie nową wizję świata ... Także uważam Cię za robota który swoją robotę musi wykonać... Bardziej lub mniej świadomie tworząc content na którym zarabiasz :D
@janeczek162 жыл бұрын
Super materiał. Podziwiam za wiedzę! Powodzenia 🙂
@darstan80382 жыл бұрын
Oczywiście ładowane ekologicznie uzyskanym prądem do ekologicznie wyprodukowanych baterii, które są ekologicznie utylizowane XDDDDD.
@Garinsyn2 жыл бұрын
Cała Cała Prawda pozdro i szacun za taki super materiał dałeś mi dużo do myślenia o samochodach elektrycznych
2 жыл бұрын
Miło słyszeć :) Dzięki że obejrzałeś w całości!
@Garinsyn2 жыл бұрын
@ Cała przyjemność po mojej stronie
@zycko7742 жыл бұрын
A następny film może o samochodach wodorowych
@twojdentysta26952 жыл бұрын
Boje się że ten apple car się wyłączy po tym jak wyjdzie apple car 2.
@kompetentnyiuczciwy2 жыл бұрын
I bardzo jestem ciekawy w jaki sposób niby będą recyklingowac akumulatory? Samochody przyszłości będą zasilane wodorem.
@dgawron442 жыл бұрын
Nie da się ich poddać recyklingowi. Pracuje w branży produkcyjnej nowych samochodów i jak ktoś zapyta o recykling baterii nikt szczerze nie odpowiada na te pytania. Kwestia aut wodorowych jest już od dawna przez hondę, bmw i toyotę rozwijana i przyznam że ma to sens bo to jest serio eko i ekonomicznie też bardzo dobrze to wychodzi. W monachium spotkałem już kilka aut wodorowych i przyznam szczerze że zastanawiam się nad zakupem takiego auta