Красно дякую! Так, щодо страху тих часів, в щоденнику Яблонська пише (сподівання щодо своїх онуків): "Так хочеться, щоб у їхніх душах не виросло те, що було у наших - страх, настільки, причому, органічний, що його і не помічали. Жили в тому страху, як риби у воді. Прилаштувалися. Ніби інакше не можна. І формула була готова. "Воля це усвідомлена необхідність". Раз цей страх вже не тільки що "усвідомлений", а увійшов вже у плоть та кров, з молоком матері, то це вже не страх, а "воля".
@ОленаПоліщук-в1э7 күн бұрын
Дякую за цікаву і корисну інформацію. Обов'язково розповім своїм одинадцятикласникам. Коли читали з ними "Дівчинку з ведмедиком", говорили і про таємниці його біографії. Тепер є пояснення багатьом фактам
@КатеринаДейнека-ф9з7 күн бұрын
Тільки прочитала Доктора Серафікуса. Домонтович - просто неймовірно вразив. В саме серденько книга. Дякую за те, що розповіли важливу інформацію про цього шикарного автора.
@ТетянаКиценко8 күн бұрын
Урраааа!!! Я так сподівалася, що підозри щодо Домонтовича - тільки підозри!!! Все ж таки хороший письменник +гарна людина - завжди приємніше, ніж тільки хороший письменник ))
@chervonakalina6713 күн бұрын
Пан Ростислав, пані Віро, дякуємо дуже за цікаві подробиці такого чудового письменника. Його твори для мене не схожі ні на чиї інші - стиль, манера дуже оригінальна. Звичайно, творчість на першому місці, тому що саме вона є літературною спадщиною нашого народу.
@Hanna-zd3zf8 күн бұрын
Це неймовірно! Мій улюблений письменник! Колись я оприлюдню свій фентезійний роман про Віктора Петрова!
@shatelei8 күн бұрын
він вже закінчений?
@ТетянаК-у2м8 күн бұрын
Віктор Петров - унікального таланту і розуму особистість. Добре, що відкриваєте для нас нові факти його цікавенного життя.
@peajotz8 күн бұрын
Шалені авторки як завжди неперевершені! Дякую за чудовий україномовний матеріал
@irkalun8419 күн бұрын
Яку чудову інформацію Ви нам даєте!!! Дякую сердечно!!! Слава Україні!! 💙💛
@сокальчанка5 күн бұрын
Почула для себе цікаву інформацію ❤замислюючись про долю такої неординарної людини❤❤
@ЗлатославаНовицька7 күн бұрын
Які неймовірні новини! Дякую за поширення такої інформації. "Без грунту" то є один з найулюбленіших романів. Читала в захваті... А щодо біографії автора, то були різні фантазії
@alkababalka7 күн бұрын
Гречно дякую за цікаву інфу, бо мала сумніви щодо зради Зерова і це псувало відносини з його творами
@artvek8 күн бұрын
дякую )))))))))))))))))))))))))))))))))) дуже цікаво !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! і він і ви чудові ))))))))))))))))))))))))
@Anna_Sound8 күн бұрын
Цікаві речі звучать. Дякую вам за цю дискусію. Сподіваюсь почути ваші думки стосовно Павла Загребельного. Була вражена його літературою, але дивувалась, що про нього ніби забули. Потім почула, що він теж не святий, але про це дуже мало відомо.
@shaleniavtorky6 күн бұрын
Ось є випуск kzbin.info/www/bejne/qmbZiGqXq9mYg5Ysi=npNc4EUouXCO7KjB
@shaleniavtorky6 күн бұрын
І ось ще в цьому випуску kzbin.info/www/bejne/hHndiZmbrryeY7c
@The_me_but_not8 күн бұрын
Спасибі за вашу працю! Дуже цінно 🫶🏻
@РомаРома-я1ч8 күн бұрын
❤ як завжди, цікаво і пізнавально!
@LisovskaTaya6 күн бұрын
було додано до списку авторів обовʼязкових до прочитання, дякую за контент
@Annod_G6 күн бұрын
Дякую за випуск , надзвичайно цікаво , як завжди
@naukpopil8 күн бұрын
Урааа про Домонтовича
@ЕвгенийБакланов-п5д6 күн бұрын
Дякую,,цікава та важлива розмова
@ПанСергій-э7е8 күн бұрын
Дякую за Вашу лекцію. Дуже цікаво.
@marieiljasenko84428 күн бұрын
Чудово, дякую 🤩
@SashaLucasKosh8 күн бұрын
Оце так, дуже цікаво😊 дякую вам🫰
@NinaVasechko-jm5ei8 күн бұрын
Дякую щиро за цікаву тему!!!
@ЮрійМариненко7 күн бұрын
Улас Самчук писав, що влітку 1942 року працював разом з Петровим у Кременчуці. (Після Вайса я цілковито потрапив під зверхність Віктора Платоновича Петрова... І першим його місійним завданням було примістити мене до якогось мешкання, де б я міг схилити свою тяжку, невиспану голову. Дві доби в переповненому потязі і гаряча погода давали себе знати... Але мої перші знайомства з мешканнями Кременчука не були аж надто приязні, хоча зовсім у стилі і дусі Марксо-Ленінської політики. Ми забрели з Петровим гень на край міста, дійшли до якогось старовинного, двоповерхового будинку, що стояв на якомусь вигоні з дуже прикметними балькончиками, з яких входилось до його мешкань, я дістав невеличку кімнатку із залізним ліжком, прикритим стареньким, латаним, але чистеньким білим покривалом... Все виглядало дуже гаразд, я збирався негайно віддати себе під опіку бога Орфея, але коли ліг, то майже відразу відчув гострі дотики відомих сот-ворінь, званих всенародньо клопами, а по-українському блощицями.)
@VolodymyrSokol-t7v8 күн бұрын
Вітання ! Наразі нічого не знаю про нього , не було можливості ознайомитись з творчістю і діяльністю через русьню ..😭
@shaleniavtorky6 күн бұрын
За останні 30 років Домонтовича видавали кілька разів. Надолужуйте!
@ТетянаЯлова-к8ш7 күн бұрын
Ви вперше познайомили мене з Петровим. І все,що я дізнаюсь про нього, викликає захоплення в мене.
@dmytrobbbbdjsm4E7 күн бұрын
В. Домонтович заклав Зерова заради його дружини - це була дуже популярна теорія. На жаль, сьогодні не усі вважають за потрібне враховувати час у якому жив письменник. Він вижив і це вже подвиг. Могила його нині в печальному стані.
@shatelei8 күн бұрын
а це правда, що знайшли другу частину "доктора серафікуса"? і якщо так, то коли буде публікація чи вже є? і якщо є - де її можна знайти?
@dmytrobbbbdjsm4E8 күн бұрын
Книга В.Домонтовича у серії "Віват класика". Там є неопубліковані раніше фрагменти
@alexanderyukhtman49368 күн бұрын
38 рік - це коли Берія змінив Єжова, себто чергова "чистка" в нквс. Ніякої помилки не сталося, але йому вдалося викрутитися... У цей період навіть частково випускали. Ба більше, якщо погано працював на Єжова, то більше підходив для Берії
@user-xu5ry5yz5o7 күн бұрын
Щодо ордену. Якщо він був офіцером, то він мав отримати орден суто статистично, разом з іншими
@charyna8617 сағат бұрын
Якщо чесно, то ніяк до нього не ставилась, але багато чула детективних історій - хотілось би мати про нього і його сучасників серіал. Спожіваюсь доживемо і таки знімуть
@guttasolis698 күн бұрын
Петрова готували для проникнення в німецьку "Академію Рідного Спадку" (Аненербе), яка мала надзвичайний вплив у нацистську верхівку. Схоже, йому це майже вдалося. Зокрема, він довів для німців, що караїми - не іудеї, а тюрки і врятував їх від геноциду.
@ТетянаК-у2м8 күн бұрын
++ Віктор Петров - унікального таланту особистість, яким українці можуть пишатися.
@БогданІвченко-н9ц6 күн бұрын
Дайте посилання на документ, у якому є інформація про те, що Петрова готували для проникнення в Ананербе.
@Viktoriia-s4r3 күн бұрын
Якого інтелекту треба було бути людиною, щоб бути настільки на межі та пережити червоний терор. Хоча я думаю, що поступово ми дізнаємось більше про його шпигунську діяльність, коли пройде ще 75 років для розсекречення наступного ряду документів. І хоча мене не дуже приваблює проза Домонтовича, але я захоплююсь тим наскільки радикально про-українські статті він писав, як йому вдалось скористатись і нацистської окупацією, щоб видавати в Харкові заборонених та репресованих совєтами українських діячів, так і своїм статусом радянського шпигуна, який знав кого підозрюють і міг сховати своїх друзів, розказуючи про вже репресованих. Неймовірний шпигунський серіал можна було б зняти про нього. Читаю Шкандрія з порад в вашому іншому відео. В нього теж є розділ про Домонтовича, хоча мені трошки дивним він здається. Там він до речі каже, що статус радянського шпигуна суперечлива тема, але он воно як зараз.
@stupchanstupchan52397 күн бұрын
Дякую! Домонтович неперевершенний !. Дивуюсь ... за що нас лишали такоїі насолоди!!!
@ІгорМ-з3к8 күн бұрын
+
@jack-dd5ns8 күн бұрын
Про роботу Домонтовича на НКВС було відомо ще з 90-х рокіі
@shaleniavtorky6 күн бұрын
Але багато матеріалів справи було розсекречено і оприлюднено близько місяця тому. От сасе про них розмова
@БогданІвченко-н9ц6 күн бұрын
Певна "сенсація" була, коли 10 жовтня 2024 р. Олександр Скрипник на "Історичній правді" опублікував статтю з документами про Петрова з архіву Служби зовнішньої розвідки України, а у цьому відео, по суті, просто переповідають те про, що йдеться у статті. Всім раджу прочитати статтю Олександра Скрипника, а не слухати, як її переповідають люди, які не досліджували самі документи.
@shaleniavtorkyКүн бұрын
А ось і пан з Університету Шевченка. Дякуємо, що скрізь ходите писати цей коментар. Він скрізь піднімає нам охоплення. Вже став нашим улюбленим) Так тримати!
@БогданІвченко-н9цКүн бұрын
@@shaleniavtorky Ви хворі на конспірологію, продовжуйте писати дурню ;)
@MariaL87 күн бұрын
Будьласка, не треба серіалу, не треба руйнувати уявну картинку, яка існує у тих, кого заворожує постать Петрова, аж доки наші кіношники не навчаться створювати кіно