I tym samym potwierdziłeś jedną bardzo ważną tezę, że 95% problemów na budowach ( czy to instalacje czy budowlanka czy elektryka itd) jest spowodowanych błędnym montażem, niechlujstwem, brakiem wiedzy, brakiem podstawowej wiedzy, a nie super nowoczesne często nie tanie rozwiązania.
@Raf10372 жыл бұрын
Otoz to bo trz eba wiedziec jakie materialy dobrze beda wspoldzialac ze soba zeby osignac okreslony efekt a ktore nie bo moga miex najlepsze parametry indwidualnie ale polaczone ze soba to juz nie
@MrCzucz2 жыл бұрын
A od czego do uja pana jest kierownik budowy? Za co bierze pieniądze? Chyba dobrze że będzie można budować bez kierownika. Przynajmniej kilka tysi zostanie w Kielno.
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
czy 95% to bym nie powiedział - bo wysarczy kupić 2szt drzwi w 2 klasie szczelności, albo g^wniane okna, czy schody strychowe za 200pln z marketu i mamy przeciągi w dobrze wykonanym domu. ALE - FAKT. niesamowicie dużo zalezy od dokładności wykonania prac. W czym przeważnie nieznający się "na niczym" inwestorzy są o niebo... lepsi od większości "fachowców"....
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
@@MrCzucz kierownik budowy zazwyczaj bierze hajs za robote papierkową.... ewentualnie za sprawdzenie ogólnej jakości najważniejszych elementów. Nawet mój który jest BDB, i często odwiedza budowe nie dopilnował by szczelności...
@KrystianTimmler2 жыл бұрын
@@MrCzucz w ciągu 15 lat pracy widziałem i rozmawiałem i ustalałem z dwoma kierownikami budowy. Funkcja Kierownika budowy jest martwa do poziomu pieczątki oraz honorarium.
@ukaszkowalski1842 жыл бұрын
Małe poprawki i będzie jeszcze lepiej,dzięki tobie buduje sobie dom i zwracam uwagę na te jak to mówią „fachowcy” pierdoły gdy z nimi rozmawiam,ale robię swoje i wczoraj wjechały bloczki od Czamaninka,pogoda się polepszy i zaczynam murować,pozdrawiam🙂
@peka9062 Жыл бұрын
Na ocieplenie nie miałeś dawać wełny skalnej? Robiłeś swego czasu odcinek że jest to najlepsze rozwiązanie pod kątem paraprzepuszczalnosci oraz przeciwpożarowym.
@21bieniek2 жыл бұрын
Jak dla mnie kawał dobrej roboty to co robisz dla nas wszystkich ;)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
dzięki - staram się :)
@wojciechzielinski78252 жыл бұрын
Co do montażu okien - po paru latach zwykły montaż się bardziej rozszczelni przez pracę budynku. Te ze szczelnym montażem będą trzymać ten sam poziom przez lata. Przetestowane w moim mieszkaniu.
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
możesz opisać jak to u CIebie wyglądało - jak to zaobserwowałeś ?
@wojciechzielinski78252 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom nic magicznego, w jednym pokoju podczas wprowadzania się zaizolowałem okno taśmami (pozostałościami taśm do izolowania łazienki :P ) i silikonem, bardziej z nudów niż mając w tym cel, z zewnątrz i z wewnątrz. To jest jedyne okno które, mimo że tynk popękał tak jak przy innych, jest szczelne i najcieplejszy pokój. Po 10 latach użytkowania szpary są takie same we wszystkich oknach (opadły parapety, wyraźne pęknięcia tynku przy ramie). Mam wrażenie że pianka się wykruszyła, pewnie przez nieszczelności. Aaa i to jedyne okno przez które nie słychać samochodów z ulicy obok.
@robespierrarobespierra4831 Жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom prawda zyczeniowa
@dominikknuzynski5743 Жыл бұрын
Szczelny montaż na taśmy blokuje przepływ pary wodnej i wnikanie jej w piankę.mokra pianka nie izoluje termicznie.o to chodzi,szczelna na dym to ona może i być i cały czas
@kamusialАй бұрын
@@dominikknuzynski5743 rozwijając - para wodna wpadająca w piankę z czasem powoduje degradację pianki i jej kruszenie. Efekty braku szczelnego montażu będą za parę lat.
@krzysztofKR7527 Жыл бұрын
hej fajny film dobra robota, chciałem zwrócić uwagę, że przyklejanie styropianu wokół ona powinno być przeprowadzone do listwy tzw APU styropian powinien być dosuwany, w innym przypadku (czyli twoim widać dobrze w 6:02 styropian będzie docinany i docierany co może powodować uszkodzenie zarysowanie ramy okna, albo co gorsza będzie to lepione-uzupełniane czym popadnie)
@bartomiejkos3702 жыл бұрын
Jestem ciekaw jak wygląda przepuszczalność piany otwartokomórkowej. Holibood nie przejmuj się tymi wartościami aż tak bardzo bo w praktyce nie będziesz miał aż tak wielkich różnic ciśnień w domu może tylko czasem przy dużych wiatrów. A jeśli nie ma dużych ciśnień to też nie ma takich wydatków powietrza.
@TheAndurill Жыл бұрын
Cześć. Kiedy można się spodziewać testów dotyczących pomiarów temperatury (mostków termicznych) w stosunku do danego rodzaju montażu okien?
@bafionbafion Жыл бұрын
No i to był rzetelny test . Brawo Ty . Pozdrawiam
@jeziorskim Жыл бұрын
Bardzo dobry materiał i szczerość i to że nie wstydzisz się swoich reakcji - wielki szacunek!
@GreyDeathVaccine Жыл бұрын
Pan Tester sympatyczny, ale co ważniejsze, widać wiedzę i doświadczenie. Dodaje stronę do zakładek, przyda mi się taki profesjonalista jak mnie inflacja nie zrujnuje i ruszę z budową :P
@hik3r2 жыл бұрын
Mam pytanie, czy wiadomo kto jest autorem e-booka? Podobno takiej informacji w nim nie ma, a forma przedstawiania informacji jest bliźniaczo podobna do tej na kanale Holibood. Delikatnie mówiąc e-book w recenzjach nie jest za bardzo polecany.
@pitdul Жыл бұрын
Przeważnie każda metoda wciskania komuś informacji za pieniądze polega na przeredagowaniu dostępnych za darmo informacji i okraszenie ich własnymi słowami. Wszystko co dotyczy off-grid zostało już powiedziane i jest za darmo. Tylko kto by się chciał bawić w słomę i glinę i szukać certyfikatów z przed prawie stu lat.? Kto by chciał budować dom który na prawdę nie zużywał by energii? Kto by chciał mieć pół ziemiankę? Dzisiejszy off-grid to wciskanie ludziom technologii za kasę która nie zawszę się sprawdza. Są ludzie oczywiście którzy potrafią wycisnąć z samych solarek i wiatraków na prawdę dużo. Ale tylko dzięki swojej ogromnej pracy i zjedzeniu na tym swoich zębów.
@GreyDeathVaccine Жыл бұрын
@@pitdul Ale Earthshipa to chyba nie zbudujesz wg WT 2021. Wiem o 1 Earthshipie postawionym w Polsce w 2016 roku i chyba na tym się skończyło :/
@SawomirKrolak Жыл бұрын
Rewelacja! byłem w tym domu, rozmawiałem z inwestorem/właścicielem - godny zaufania i tyle!!!
@mirellaprzewozniak8478 Жыл бұрын
Szacun 👌👏
@rekin4444 Жыл бұрын
Dziękuję
@ijot1282 жыл бұрын
No i cały misterny plan ... :). Ciekawe, jakie wyniki osiągają domy budowane w mniej "pieczołowity" sposób.
@MrRatpaw2 жыл бұрын
1,6 to jest norma.
@pfit74292 жыл бұрын
U mnie, budując mniej zdrowymi materiałami, ostatecznie wyszło 0.54 Nie jestem żadnym budowlańcem, nie robiłem ani żadnych kursów. Zalecenia pana Pawła i staranność wykonania detali w własnym zakresie głównie przyczyniły się do takiego wyniku.
@ijot1282 жыл бұрын
@@pfit7429 Wygląda na to, że jednak trzeba wszystko robić samemu. Fachowcy biorą dużo, ale trzeba ich pilnować, a żeby było to skuteczne - trzeba się na rzeczy znać. "Kółko jest okrągłe". ;)
@alchemik2010Ай бұрын
domy szkieletowe to dopiero są jak sito.
@Warmeater Жыл бұрын
4:50 cieply montaz wyjasniony?
@ukaszmisiak53952 жыл бұрын
Popraw mnie jeśli się mylę, jednak parametry szczelności w tych testach są naciągane. Wg testu Twój dom wymieni w ciągu 1h=480m3 powietrza. W warunkach normalnych gdy wieje z jednej strony to tracisz tylko 1/4 na ubytkach w porównaniu z testem który wyrzuca powietrze równocześnie że wszystkich stron. Jeśli nie wieje to wymiana powietrza również spada.
@diablotestuje2 жыл бұрын
Nikt nie twierdzi, że budynek Macieja będzie tracił 480m3/h. On tyle traci przy 50Pa różnicy ciśnień przez nieszczelności (przy zaślepionej wentylacji). Bez wytworzenia różnicy ciśnień nie jesteśmy w stanie zmierzyć szczelności budynku. Chodzi o dokładność odczytów. Blower Door test to metoda opracowana specjalnie do tego celu. Standardem jest wyznaczanie i porównywanie parametrów szczelności dla 50 Pa różnicy ciśnień, stąd nazwa parametrów: q50 - całkowity strumień przecieków [m3/h] n50 - krotność wymian powietrza [1/h] oraz inne parametry qe50, qf50, ELA50 itd. Dziś przeprowadziłem test gdzie całkowity przeciek to 825 m3/h, co dawało n50 = 2,0 /h. Dla 10Pa różnicy występował tam przeciek q10 = 300 m3/h (36% wartości q50).
@koscielskipiotr2 жыл бұрын
@@diablotestuje kiedy rusza twój YT Pawle? Świetny materiał u Macieja, a i u Tomka słuchało się was z ogromną ciekawością!
@diablotestuje2 жыл бұрын
@@koscielskipiotr Dziękuję. Myślę, że w lutym ruszę :)
@ukaszmisiak53952 жыл бұрын
@@diablotestuje O! i takiego wyjaśnienia mi zbrakło, a oglądałem Pana pomiary również u Emila i Toma. Różnica 10Pa jest bliższa (wg mnie) warunkom naturalnym. Bo przy 50Pa , może się zakręcić w głowie od wyniku. Jeśli dom Macieja ktory ma sporą wiedzę i z tego co widać przykładał się do wszystkich etapow miał taki wynik, to jakie będą miały domy zwykłych śmiertelników 😆🤔Testy bardzo pouczające i na pewno przydatne jeśli chodzi o wykrycie nieszczelności 👍
@papryk19782 жыл бұрын
@@ukaszmisiak5395 nawet nie chcę myśleć, właśnie sie zastanawiam nad zleceniem pomiaru w nowej szeregowce od dewelopera. Gdyby ktoś z okolic Wrocławia chciał sie zapisać do Pawła to mozemy pomyslec wspólnie :-) U mnie przy zamkniętej stolarce i "zapianowanej bramie garażowej" wyłączony wiatrak wetylacji w łazience cały czas pracuje na duzych obrotach-aż mnie boli.
@mariuszregocki34212 жыл бұрын
DOŚWIADCZENIE I PRAKTYKA PRZEZ 22 LATA 1 PROSZĘ Ciebie ,żebyś nie oceniał GLINY jeśli nie masz praktycznie doświadczenia z tym materiałem . Spore braki wiedzy i zrozumienia żeby się wypowiadać na ten temat.!!! 2 LOGICZNE JEST że obrobione okno tynkiem ,będzie szczelne ale taki sposób nie zmienia faktu że w tym punkcie będzie zbierał się grzyb i pieśń " Punkt rosy " Też na to są inne rozwiązania. Dziękuję że pokazałeś różnicę między praktyką i doświadczeniem a teorią i marketingiem. 👍👍👍 Po za tym film jest wartościowy !!!
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
to proszę napisać coś więcej o tej glinie. Ja nigdzienie oceniam gliny źle - tylko samo wykonanie na keramzycie i to wyłącznie pod kątem szczelności. NIC więcej, NIC mniej. Pozatym cały czas glinę polecam - chyba że ja teraz źle zrozumiałem i Pan glinę odradza ?
@m.woojnarowski Жыл бұрын
Podbijam temat który kilka razy przewinął się w komentarzach. Maćku czy mógłbyś w jakiś sposób odnieść się do krytyki kiepskiej merytoryki w promowanym e-booku i sugerowanego przypisywania Ci udziału w jego tworzeniu?
@mireksy6752 Жыл бұрын
Coś czuję, że nie doczekasz odpowiedzi 🙂
@MirasP2 жыл бұрын
Czym uszczelnic te przepusty kablowe?
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
Jak widać wystarczy dokładność przy montażu okien i ociepleniu styropianem i nie potrzeba żadnego ciepłego montażu który podnosi cenę o 50% a za bardzo nic nie daje
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
50% ale samego montażu... u mnie sam montaż 6000, a dopłata do szczelnego montażu to 2700... (razem 8700) na CAŁOŚCI stolarki można oszczędzić ~10% i mimo tego co tu widać - ja bym z tego nie zrezygnował.
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom ja tam wolę zwykły montaż na pianę , później sam sobie "mazidłem" Soudal posmaruje tzw szczelny montaż i wydam na to kilka stówek , później przyłożyć się przy dociepleniu i nic nie ucieka a bynajmniej nie tyle żeby miało zauważalny wpływ na rachunki a parę tys w kieszeni , no chyba że ktoś buduje od początku dom pasywny to nich się bawi w takie rzeczy chodź budując dom pasywny uważam że nie ma sensu go budować z bloczków tradycyjnych (czy to keramzyt , gazobeton , silka, porotherm itp)
@marcingruha44432 жыл бұрын
Dzięki za sporą dawkę wiedzy! 👍🏻
@tenktorypisze8 ай бұрын
czy da sie uszczelnic piecyk Kawmet P3 7,4 kW EKO ? na rurze do komina jest taki regulator ciągu(?) ale nie zamyka on szczelnie calej rury. czy jest jakis sposób żeby uszczelnić te rure? piecyk uzywany jest ze 3 razy w roku.
@MajsterPiotr2 жыл бұрын
musze przyznać że z tym oknem "nieszczelnym" trochę się tego spodziewałem. Ale należy zaznaczyć że nadal nie jest to stan skończony, brak siatki kleju i faktury. Co znowu przełoży się na większą szczelność. Druga sprawa to to że dom jest NOWY. I być może te droższe montaże będą miały przewagę w dłuższym przedziale czasu (liczonym w latach), albo przy wyższym ciśnieniu. Szczelność to jedno, ale przenikalność termiczna będzie zupełnie inna, przy montażu tzw ciepłym. Warto było sprawdzić i porównać okna kamerą termoizolacyjną. Szanuję za obiektywizm, pozdrawiam
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
będa testy termowizją 😊
@marcindera79439 ай бұрын
@Holibood możesz powiedzieć czy dzisiaj mając wiedzę o wpływie połączenia pustaków keramzytowych i tynków glinianych ponownie zdecydowałbyś się na takie rozwiązanie, czy jednak zrezygnowałbyś z gliny lub keramzytu?
@ErtsenPlayGames Жыл бұрын
a pytanie jak by to było gdyby użyć systemów do domów kanadyjek używanych w usa --- AIR SEALER .... Aero Barrier , oraz podobne nazwy gdzie utrzymując w domu dodatnie ciśnienie rozpyla się w uproszczeniu uszczelniacz lateksowy wypełniający wszelkie mikropory. Ciekawe jak by się taki system sprawdził w domu tego typu
@kenio09 Жыл бұрын
Ocieplenie dachu masz z wełny? Ile cm? I czy na krokwiach czy pod poddaszem a samo poddasze nieocieplane?
@papryk19782 жыл бұрын
Generalnie jestem uświadomiony ale dzieki Twoim filmikom jestem juz pewien czego potrzebuje i czego chcę. Myślę ze teraz tylko zbierać $ i budować. Ksiażka oczywiscie kupiona. Z przyzwyczajenia wpisałem adres paczkomatu -he he.
@Kr-xg7lc4 ай бұрын
Hej, Producent solbetu na swojej stronie pisze zeby nie kleic spoin pionowych. Wiem ze nie uzyles tego materiału ale widze ze przy innych jest podobnie. Wiecie moze jak to sie pozniej przeklada na szczelnosc budynku i rekuperacje?
@diablotestujeАй бұрын
Hej, dawno tu nie zaglądałem ;) Jeżeli będą otynkowane to szczelność będzie ok ale nawet drobne 'szparki' mogą powodować drobne mostki termiczne. Nie powinny być groźne. Wszystkie powierzchnie ścian zewnętrznych należy tynkować - wtedy mamy zapewnioną szczelność powietrzną. Należy pamiętać o: połączeniu pierwszego bloczka ściany z płytą / chudziakiem, bruzdach, otworach pod puszki elektryczne, przejściach instalacji itd. Wszystkie te elementy można przed tynkiem wysmarować folią w płynie. To bardzo dobra praktyka.
@ijot1282 жыл бұрын
Okazuje się, że to był "extra" pomysł z tym jednym oknem, montowanym wbrew marketingowemu bełkotowi. Niecierpliwie czekam na analizę przypadku. Pozdro
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
Jest plan żeby wybrać sie na wywiad do Poznania z Panem Andrzejem z oknotestu.
@pfit74292 жыл бұрын
Ja bym nominował @PnB Programista na budowie. Bardzo starannie buduje sobie domek, fajnie byłoby zobaczyć jaki wynik u niego wyjdzie.
@diablotestuje2 жыл бұрын
Jest na to szansa :)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
ja bym w ogóle się cieszył jakby stworzyć ranking szczelności domów budowanych "na youtubie"
@zbanowanyprzezemiliona Жыл бұрын
@@diablotestuje Miałeś już okazję testować dom z prefabrykatu?
@diablotestuje Жыл бұрын
@@zbanowanyprzezemiliona tak, testowałem różne technologie prefabrykacji. Co konkretnie Cię interesuje?
@kamusial Жыл бұрын
@@diablotestuje Pozwolę sobie wbić się w temat :) Osobiście rozważam szkielet prefabrykowany ze ścianą otwartą dyfuzyjnie lub prefabrykaty keramzytobetonowe - jestem ciekaw jakiego przedziału wyników można się spodziewać dla tych technologii?
@Chris12464 Жыл бұрын
Dlaczego użyłeś chemicznego styropianu do izolacji domu zamiast np. Wełny mineralnej , owczej , wełna konopna? Koszta ? 🙂
@uszol87 Жыл бұрын
Z tego co pamiętam miałeś docieplic.dom wełna skalna ? Dlaczego zmieniłeś zdanie ? Bo również chciałem dociepli. Wełna ? Można prosić o odp
@MrRatpaw2 жыл бұрын
Holibood, reklamujesz bardzo drogiego e booka z wiedzą, dzięki której uszczelniłeś dom do n50=1,6. Nie no, nie ma lepszej reklamy. Nawet 35% rabatu! Dzięki stary, już kupuję, już lecę. Tak na poważnie: popełniasz błąd logiczny twierdząc, że "keramzytobeton jest szczelny, bo przecież przy tynkach cementowo-wapiennych jest szczelnie." Przecież to tynk uszczelnia, a nie keramzytobeton, bo gdyby ten drugi był szczelny, to byłby szczelny i przy tynkach glinianych. Kolego, Ty nie myślisz logicznie, zupełnie jak przy tym zeolicie, podciąganiu wilgoci, mostkach termicznych do fundamentu poprzez słupy żelbetowe i pewnie innych sprawach, których teraz nie pamiętam. To nie prawda, że w Internecie trudno o wiedzę. To jest kwestia poświęconego czasu na temat każdego etapu budowy, a nie trudności. Pewnie byś chciał od razu mieć wszystkie odpowiedzi, a tak się nie da. Gratulacje za odwagę w pokazaniu własnych błędów w uszczelnieniu domu~! :)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
😆 drogi by był jakby kosztował 1000+. Pytanie czy Pan kiedykolwiek kupował jakąś wiedzę - konsultacje, poradniki, szkolenia ? Jeśli nie,to szkoda dyskusji. Jeśli tak - to prosze się zastanowić jaką wartość daje wiedza tego typu, jak trudno ją zdobyć, ile kosztują alternatywy i konsekwencje jej braku... i zapraszam do aktualizacji swojej opinii jak przeprowadze drugi test po wygładzeniu tynków.
@wm105892 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom Kto jest autorem tego e-booka?
@MrRatpaw2 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom Ściany uszczelnia się ze względu nie na materiał, tylko te wielkie pionowe szczeliny. Pisałem o tym już wcześniej, nie posłuchałeś. Gdybyś to zrobił miałbyś temat zamknięty. Czemu mnie nie słuchałeś? Wiedzę kupowałem w terenie, od praktyków, nie od sprzedawców ebooków. Naprawdę tak robiłem! Np od Macieja Sempińskiego, który zarządzał ode mnie pieniędzy za pokazanie jego domu. On z kolei ma wiedzę od propagatorów domów pasywnych, choć sam, jak widać na filmach, niczego nie potrafi policzyć, bo nie rozróżnia kWh od kW. Trzeba pytać, słuchać innych, skoro już zapraszasz do komentowania, to chyba nie dla kasy od YT. Kopalnią wiedzy jest forum muratora, również inne fora, ale trzeba siedzieć i odławiać wiedzę, na to potrzeba czasu. Nie złość się na mnie, trzymam kciuki, bo wiem, że można poprawić błędy w uszczelnieniu i podejść drugi raz do testów BDT. Powodzenia!
@mms67692 жыл бұрын
@@MrRatpaw "trzeba sluchac innych? Pytac innych" ? Innych=Pan? Pan Maciej wielokrotnie wspominal ile czasu poswiecil na samodzielne szukanie zrodel wiedzy, na spotykania z ludzmi, ktorzy wnoszą w procesy budowy cos wartosciowego, wiec prosze "hold your horses" w Pana domyslach dotyczacych tego skad wiedza pochodzi. Do tego...takie to tendencyje...rozumiem, ze sam Pan wybudowal dom idealny? Bezbłędnie? To czapki w glow!
@paweniewiarczuk38642 жыл бұрын
@@wm10589 Maciej - dużo grafik i analogii, których on sam używa w materiałach. Ale nie chce się przyznać do tego ebooka. ;P
@grzegorzp5303 Жыл бұрын
Szacunek🙏🏼 Jaka jest grubość tynków glinianych?
@Konrad016pl2 жыл бұрын
Świetny film panowie . Ponownie pytam o te maty kapilarne .
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
więcej info o matach na pewno u Tomka z firmy Thermacomfort.pl
@robespierrarobespierra4831 Жыл бұрын
Nie wiem czy to cos da, ale widzac ten dym wychodzacy z otworow zamkowych w drzwiach zaczelam sie zastanawiac jak bedzie w przypadku zamka z galka od strony wewnrtrznej zamiast klucza? Wlasnie takie zamki zamowilam😁
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
LINKI: EBOOKz rabatem -35%: qdom.pl/link/4/ ( KOD: "HOLIBOOD" ) Paweł testy blowerdoor + termowizja: www.testy-szczelnosci.pl Testy #BlowerDoorChallenge: Tom Budowniczy: kzbin.info/www/bejne/mZvPipWMgLiCnsk Emil - Koszty Budowy: kzbin.info/www/bejne/qXW2aXivi71_mck Waldek Pompa Ciepła i PV: - namawiajcie go ! :) @PompaCieplaiPV www.youtube.com/@PompaCieplaiPV Ekipa Co Dziś Robimy: -także zachęcajcie ich do wzięcia udziału ;) @Co.Dzis.Robimy www.youtube.com/@Co.dzis.robimy ...
@piotrpartyka37532 жыл бұрын
To ja może jeszcze raz zapytam tutaj. Kto jest autorem ebook'a? Kim są enigmatyczni eksperci w liczbie 20?
@paweniewiarczuk38642 жыл бұрын
@@piotrpartyka3753 nie ma ich - proste.
@WykonczGo Жыл бұрын
Cześć. Ile kosztuje taki test lub też ile kosztował w tym konkretnym przypadku? Za pewne w komentarzach to pytanie już było jednak pozwolę sobie pójść na łatwiznę i dopytam.
@leszeklicznerski453 Жыл бұрын
jest dostępna wersja papierowa książki?
@piotrekwalter3434 Жыл бұрын
6:35 co to za czopy do arotów ?
2 жыл бұрын
Już jest recenzja "twojego" e booka ;)
@grzegorzjesionowski9854 Жыл бұрын
Wypada kiepsko 😀
@adamtenodadamsow98242 жыл бұрын
Myślę, że wynik po zakończeniu budowy byłby lepszy,, bo farby na ścianach, wykończone sufity, czy nawet zamontowane gniazdka i klucz w drzwiach mimo wszystko w jakiś sposób przyczyniły by się do nie świadomego, ale uszczelnienia. Chociaż wiadomo, ze są lepsze sposoby hehe. Z filmiku odniosłem wrażenie, że najwięcej dało by uszczelnienie samych zakończeń instalacji (na strychu otwory do kabli i kanałów rekuperatora, czy też innych instalacji w peszlach i rurach wyprowadzanych na zewnątrz budynku. Szczelność okien i drzwi wydaje się znacznie trudniejsza d poprawy w już zamieszkałym domu już nie mówiąc o kosztach.
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
@diablotestuje twierdził że na jego oko powinno być do 1.0 z tym co było widać.... więc 0,6+ to prawdopodobnie wina tynków. Część elementów poprwiona, jeszcze tynki i na lato ponowny test :) Myśle że szczelność okien w gotowym domu można ratować silikonami włanie - kwestia estetyki
@TurystaSmyk872 жыл бұрын
Jaki koszt takiego zadymiania?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
u @diablotestuje ok ~2k ale lepiej poprosić o wycene
@differdf2 жыл бұрын
Prawie się nabrałem na ten "ciepły montaż". Na szczęście to wszystko jeszcze przede mną. Póki co z tego testu wychodzi jednak, że "ciepły montaż", tynki gliniane oraz pewnie keramzyt, to główne przyczyny tak złego wyniku. Kto wie co by było gdyby jeszcze wata była na zewnątrz. Montaż styropianu jako ocieplenie pokazał mi również inną rzecz, którą usłyszałem na innym kanale, czyli że w praktyce prawie nie ma znaczenia co się wybierze - zazwyczaj bierze się te materiały, na które obecnie jesteśmy w stanie znaleźć dobrą cenę oraz wykonawców. Niezależnie od wyniku, gratuluję odwagi. Mi osobiście ostatnie filmy na tym kanale otworzyły nieco oczy. Wnioski mam jednak nieco odmienne od tezy tutaj prezentowanej. Wygląda na to, że bardziej liczy się fachowe wykonanie - co skłania mnie ku temu bym wszelkie paraizolacje wykonał sam. Dodatkowo jak się wybiera egzotyczne technologie, to trudniej o odpowiednich specjalistów, co w praktyce przekłada się na nieszczelny dom.
@tomekkl4176 Жыл бұрын
Jeśli chodzi o drzwi, to ciekawe jest to że dużo osób kupuje super drzwi wejściowe z super zamkami, a drzwi garażowe bierze najtańsze z najprostszym zamkiem, nie wiem jakie są te na filmie, takie są moje wnioski z rozmów z osobami które się buduja
@konrads3655 Жыл бұрын
Dlatego włamania są od strony garażu 🙂
@kamusial Жыл бұрын
@Diablo_Testuje jestem ciekaw czy orientujecie się Panowie jakiej różnicy w poziomie strat ciepła/kosztach można się spodziewać przy n50 = 0.5, a przy np. n50 = 1.5 (innymi słowy: "o co walczymy w złotówkach" :)). Przytoczę w tym temacie cytat z dwóch artykułów naukowych, ale ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń: "Zwiększenie szczelności zwykłych budynków o jedną wymianę daje oszczędność energii rzędu 2-3%. Sytuacja się jednak zmienia, gdy mamy do czynienia z budynkiem o niskim zapotrzebowaniu na ciepło. Wpływ na energooszczędność może dochodzić wówczas do 5% dla dodatkowej jednej wymiany przy 50 Pa" Nowak Katarzyna, Nowak-Dzieszko Katarzyna, Wpływ szczelności budynków na ich bilans energetyczny, „Materiały Budowlane” 1/2014. "Zwiększenie nieszczelności z poziomu 0,5 do 1 daje wzrost zapotrzebowania na energię o ok. 6%, z poziomu 1 do 2 - wzrost zapotrzebowania na energię o ok. 14%, a z poziomu 2 do 4 - wzrost zapotrzebowania na energię aż o 27%." Kurowski Krystian, Kondraciuk Monika, Jak spełnić wymagania, jakim powinny odpowiadać budynki od 2021 roku? Ogrzewanie i wentylacja w warunkach technicznych. Poradnik dla architektów, projektantów i inwestorów, POBE, 2020 pozdrowienia i dziękuję za wartościowy materiał
@diablotestuje Жыл бұрын
Nie znam tych publikacji. To dane obliczeniowe czy wyznaczone zużyciowo? Kolejna kwestia: jaki poziom izolacji termicznych miały omawiane budynki? Jakie było bazowe zapotrzebowanie energetyczne (np. liczone dla wartości n50=1,5 /h). Mam sporo danych z budynków, które testowałem również po poprawkach. Porównywałem dane od klientów z różnymi metodami obliczeniowymi. W tamtym czasie (2015 r.) zdecydowanie najbliżej realnych wartości była metodologia PHPP. Zleciłem symulację zapotrzebowania energetycznego na potrzeby ogrzewania i wentylacji w zależności od poziomu szczelności dla budynku o EU = 35 kWh/m2*rok przy n50 = 0,6 /h. Ten sam budynek zużywałby 70 kWh/m2*rok przy n50 = 3,2 /h. Wpływ szczelności na koszty jest spory ale zawsze powtarzam, że komfort, skuteczna praca systemów i przede wszystkim zdrowe warunki warte są dużo więcej niż oszczędności.
@jerry73762 жыл бұрын
Czy rym produkowany jest że związków chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia?
@diablotestuje2 жыл бұрын
Nieszkodliwy płyn do wytwornicy na bazie wody - produkt Eurolite.
@aeyouf2 жыл бұрын
Hej, co to za masa uszczelniająca pod drzwiami wejściowymi ta czarna, dysperbit taką warstwę grubą tworzy?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
epdm - wiecej info w filmach o stolarce
@Anonymous-PL2 жыл бұрын
Dysperbit to powinni wycofać bo to syf.. do takich rzeczy używa się epdm tylko i wyłącznie
@paul_rest2 жыл бұрын
Od zachodu wieje cały rok może mniej jesienią 🙂
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
od zachodu osłania mnie dom sąsiada ;)
@pitdul Жыл бұрын
Przekręcono kompletnie znaczenie wyrazu dom pasywny. Off-grid w Europie jest nielegalny. W domu pasywnym nie stosuje się rekuperacji. Pompa ciepła też jest kontrowersyjną technologią, chociaż przeanalizował bym zakazaną i nie używaną metodę.
@jimivti7919 Жыл бұрын
czy ktoś już kupił ebooka? chciałem to zrobić ale jak dla mnie trzeba podać wszystkie dane, które nie są potrzebne dokonaniu tego rodzaju zakupu.
@jaksiewybudowac Жыл бұрын
Hej, recenzje znajdziesz w komentarzach.
@krzysztofkuleczka98992 жыл бұрын
Jakie są widełki cenowe za przeprowadzenie testu szczelności ?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
@diablotestuje wycenia na ~2k pln. Ale widać że on ma wiedze i sprzęt z najwyższej półki... trafiając na kogoś mniej doświadczonego i "wyskilowanego" płacimy mniej, ale też dostajemy dużo mniej informacji nt naszego domu... Dym nie zawsze pokaże wszystko to co termowizja na podciśnieniu.
@ewaadamczyk5440 Жыл бұрын
⛔Witam możecie mi napisać skąd macie drzwi wejściowe?
@holiboodzdrowydom Жыл бұрын
SPLENDOOR z Torunia
@Enter_World4 ай бұрын
Nie można kupić ebooka, mają jakiś błąd na swojej stronie www
@grzegorzp5303 Жыл бұрын
Czy poradziłeś coś z tynkami ? Daj zn jak poszło 👍
@szymonpuzmujzniak4045 Жыл бұрын
Czy dom z kominkiem był by wstanie osiągnąć normy 0,6-1,5?
@diablotestuje Жыл бұрын
Tak, bez problemu. Szczelność to kwestia wyboru dobrych materiałów i dokładnego montażu.
@pfit74292 жыл бұрын
Czyli miał być zdrowy dom przy użyciu zdrowych (niezawierających szkodliwych substancji) materiałów, jakimi są keramzyt i tynki gliniane. I tu się nagle okazuje, że nie są szczelne. Chyba należałoby na nowo zdefiniować określenie zdrowego domu. 1.6 to naprawdę słaby wynik.
@n0x5372 жыл бұрын
No troche idea kanalu zostala obalona :P
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
mocno podkreślałem że winą nie jest keramzyt, tylko SPOSÓB WYKOŃCZENIA tynku glinianego. Prozę obejrzeć jeszcze raz z uważnością i zrozumieniem.
@pfit74292 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom ja rozumiem. Natomiast chciałem tutaj zwrócić uwagę na fakt jakie są realia w budownictwie. Sama jakość materiału nie wystarczy, jakość wykonania musi iść w parze. I z tym to jest różnie. Dodatkowo ile osób wykonuje takie testy? Znikomy procent. Gdybyś miał jeszcze wełnę to wszystkie przegrody byłyby "przewiewne". I gdybyś nie robił takiego testu to najprawdopodobniej byś o tym nawet nie wiedział. Więc pytanie, jeśli dom został wybudowany że zdrowych materiałów, ale jest nieszczelny, to na ile taki dom faktycznie miałby zdrowy klimat?
@vlogzzycia59322 жыл бұрын
Pozdrawiam 👋
@Mateusz_fury11 ай бұрын
Co z ebookiem? Strona nie dziala. Może ktoś zdarzyl kupic i moze sie podzielić? ;)
@Woodsie_Lord10 ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/iIm5g5eMq7SDpaM
2 жыл бұрын
Cześć! Tak sobie myśle, ze z jednej strony bardzo fajnie, że eksperymentujesz i pokazujesz to w internecie, każdy może wyciągnąć coś dla siebie 😉 Z drugiej strony, siedzę sobie na kanapie w nowym domu, bez paneli, bez pompy ciepła, bez rekuperacji, bez wymyślonych, innowacyjnych rozwiązań i.. jest świetnie, korzystam w pełni ze wszystkiego co może dać dom. Zaoszczędziłem kilkadziesiąt tysięcy złotych, mnóstwo czasu i stresu. Rachunki mam na standardowym poziomie, temperatura idealna tak samo jak wilgotność, jakość powietrza ‚normalna’, nigdzie mi nie wieje.. Szanuje decyzje, jeśli ktoś chce mieć dom pasywny, to jest indywidualna sprawa. Tylko po co? Nie mówię tutaj o domach za miliony. Mówię o domu zwykłego Kowalskiego. Oszczędności? Serio? Tutaj nie ma żadnych oszczędności i tutaj nic się nie zwraca, a opisywany ,komfort’ to zwykły marketing. I tutaj przytoczę Twoje porównanie, którym cały czas się posługujesz.. płacąc większe pieniądze za S klasę w stosunku do Tico masz REALNY komfort. Namacalny. A czy się zwróci? No nie, ale wiesz za co zapłaciłeś. Nic osobistego ☺️ Pozdrawiam!
@Raf10372 жыл бұрын
Calkowita racja i Ja dokladnie mam tak samo A zaoszczedzone pieniadze lepiej wydac wokolo domu (A autora kanalu dom nigdy nie bedzie domem pasywnym bo jest na fudametach zamiast na plycie bez sensu to wszystko)
@SuperCierbo2 жыл бұрын
Co to znaczy normalne rachunki? Grzejesz gazem? Co jak w końcu będą braki w dostawach? Przewidziałeś cholendarne podwyżki energii elektrycznej i gazu w ciągu kilku następnych lat? Oczywiście wreszcie mieć własny dom to duży komfort psychiczny. Ale problemy z utrzymaniem takiego domu zaburzą tą równowagę... Oby nie! Oby każdy żył sobie szczęśliwie aczkolwiek realia są znane niestety
@mms67692 жыл бұрын
@@Raf1037 Pan to tak zawsze super wszystko wie! Co z sensem a co bez😂😂😂
@autre12342 жыл бұрын
"Zaoszczędziłem kilkadziesiąt tysięcy złotych" + ""bez rekuperacji". Tylko jeśli nie masz wentylacji (lub masz prowizorkę typu kratka wyprowadzona na poddasze) to wtedy jest to "oszczędność", ale wtedy polecam sprawdzić poziom co2. W skrócie: ma to wpływ na sprawność mózgu, na dworze poziom to 400 ppm, w domu w pomieszczeniu 20 m2 przy 1 osobie poziom rośnie 250 ppm/h, czyli po 2.5h dobija do 1 000. Zależnie od badań, mózg zaczyna tracić sprawność przy 900 - 1000 ppm. Przy niewentylowanej/słabo wentylowanej sypialni nad ranem masz 2 500 ppm, co zgodnie z badaniami w 8 kategoriach sprawności mózgu w 4 daje Ci poziom dysfunkcjonalny, a w 2 masz poziom słaby. A jeśli masz instalację grawitacyjną, to wiedz, że nie działa przez sporą część wiosny i lata. Pisałem skrótowo i jeśli miałem chamski ton to przepraszam, śpieszyłem się.
2 жыл бұрын
@BEDZIEnieLATWO ale tak z imienia i nazwiska wywoływać ;)
@wojtas-4 Жыл бұрын
Okno "NIESZCZELNE" okazało się najbardziej szczelne🤣🤣🤣, kolega jeszcze policzy opłacalność zakupu okien 3 szybowych, to dopiero niektórzy się zdziwią 😱😱😱
@toc12616211 ай бұрын
@wojtas-4 , nie tu troche przesadzasz . Zresztą drastyczne podwyżki cen energii każdego z nośników zweryfikują kążdy dom .
@qizosvk2 жыл бұрын
ostanie 2 filmiki pokazaly co to jest blower door test! w Slowacji i Czechii zachod to toaleta. Od zachodu (toalety) wiatrz nie dmucha :D Pan jest Panem s duzym P. W domu mame zamky, kdzie sa wewnetrz guzyky. Nie jest to wiecej szczelne?
@kyzak12 жыл бұрын
Kiedyś byłem na nartach w Spindlerovym Mlynie i w wypożyczalni nart właściciel powiedział że idzie "na zachod" jak zobaczyliśmy że sika pod drzewem to nie mogliśmy za śmiechu 😆
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
jeśli zamek ma klucz tylko z jednej stro to powinno być lepiej - ale górny zamek na drzwiach paswynych (kolor drewna) mają wewnątrz gałkę i też leciał dym...
@marcinlasota80 Жыл бұрын
Dzialajmy wszyscy zgodnie z retoryka budowlana I wszystko bedzie ok
@zeroberto78132 жыл бұрын
Gdzie masz rekuperator?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
mam airpacka4 na poddaszu
@zeroberto78132 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom on nie musi być jakoś ocieplony?
@stanisawkowalewski4539 Жыл бұрын
Diablo sobie dorabia?
@Treliko2 жыл бұрын
Jak zmieniała się temperatura w domu przy tych testach?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
nie sprawdzałem ,ale kilak stopni na pewno - dom nie był ogrzewany,, tylko wstępnie podgrzany nagrzewnicą olejową do ~14stopni
@peidbfs50612 жыл бұрын
No i potwierdza się opinią dotycząca montażu stolarki. Wystarczy piana i odpowiednie doklejony tym po obu stronach okna i powietrze nie ma jak się przedostać
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
nie stawiał bym tej sprawy tak jednostronnie - zrobie o tym specjalny odcinek.
@ScoiateLPLMV2 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom To proszę jak najszybciej, w maju okna zamawiam. Pozdrawiam :)
@Promilus19842 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom ależ jest to takie jednostronne :) dobra piana i listwy robią robotę. Dobra piana. Bo można kupić taką noname za 15zł i wtedy nawet przejechanie soudatight nie pomoże, trzeba wkleić dobrą taśmę. I tak jest zawsze. Wystarczy jeden element kiepskiej jakości, jeden etap źle wykonany i całość bierze w łeb.
@mariuszelloxpx2 жыл бұрын
Też jestem w szoku
@pki21272 жыл бұрын
A czy wszystkie okna od środka mają już otynkowane szpalety oraz mają tą listwe "tynkarską" przyokienną?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
tak, okna od środka są już wszystkie wykończone (ale bez gładzi).
@pki21272 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom No to rzeczywiście wyniki są ciekawe. Czekam na szczegółowe omówienie :)
@lukiluke43952 жыл бұрын
najgorzej obsadzone okno jest jednym z najbardziej szczelnych...i po co przepłacać?!
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
dlatego , że nawet jesli zostało to wykonane BDB tak jak u mnie (pilnowałem jakości żeby nie picować pod słabszy wynik), to może to generować rózne inne negatywne skutki na przestrzeni kolejnych lat... - będzie specjalny odcinek z opinią 'expertów'.
@MrZiemwit2 жыл бұрын
bardzo ladnie brawa naleza sie ekipie ktora kladla klej, siatke, styropian i potem bruzdowala pianka miedzy stryropianami a moze to inwestor widzial juz ze sciana lipna i ta pianka to ostatnia deska ratunku ;))) kto pamieta poprzednie filmy wie ze wiecej uciekalo keramzytem i mozna sobie dac luz z drogim montazem okna bo to sciema, wazne natomiast zeby poleciec na okolo okno systemem jakims, soudal chyba jest popularny w polsce, pedzlem nakladasz i spokoj ot i cala prawda ekranu najgorsze sa mostki cieplne w lazienkach bo grzyb tam bedzie, to samo pokoje i lazienki na parterach gdzie dom zostal polozony za nisko albo sa inne problemy fundamentowe
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
nie mogę się zgodzić. po pierwsze na szczelnym montazu w moim przypadku mogłem oszczędzić 10% wartości całej stolarki, a im większe i droższe okna tym mniejszy jest to % - więc czy warto oszczędzać ? - moim zdaniem nie. styropian nawet z pianką nie odpowiada za szczelność budynku - tak jak sam mur... nieszczelności w sporej mierze są przyczyną powstawania pleśni/grzybów - mostki termiczne też, ale są tylko jedną z wielu możliwych przyczyn.
@MrZiemwit2 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom kzbin.info/www/bejne/nqGYh6Jqaa6Yn5o ja czasu na zarty nie mam :) tak jak napisalem gdyby nie klej do siatki to bys mial dom sitko co sam przeciez mowisz :) nie jest tez do konca normalne porownywanie oszczednosci do ceny drogich okien, bo to wiesz ja ci za darmo dam porade jak o 60% skrocic czas zwrotu z paneli fotowoltainczyny mega prosty, siadasz na d pie czytasz i po jednym dniu wiedzy bo jest ona prosta zakladasz sam, policz sobie i wyjdzie ci 20tys. oszczednosci a mimo to polacy lubia placic 20tys. dniowki za 1 dniowa wiedze robilem badania sobie kamera flir, taka zwykla, koszt nie 2tys. za goscia ale 50zl z wypozyczalni, proste jak drut urzadzenia przelecialem siebie i znajomych tam gdzie mieli roznice >7C byl grzyb szczeglnie w lazienkach a tam gdznie nie bylo to nie bylo grzyba mimo ze lazienka ciagle ma kontak z wilgocia czasami inwestycje sensu nie maja zwlaszcza jesli zarabiasz polska mediane, dzisiaj zeby ogrzac dom pompa i zalozyc penele musisz przyszykowac 100tys. jesli zalozysz gaz to okazuje sie ze na gieldzie jest on tani a piec gazowy po 5tys. i nic za oknem ci nie chuczy - przejdz sie do kogos kto ma pompe 9-12kw i poczekaj na defrost, nic przyjemnego w nocy sluchac buczacej sprezarki
@piaskownica76482 жыл бұрын
taaak, bardzo dobrze - dostateczny :P
@grzegorz5786 Жыл бұрын
Zanim ktoś kupi e-booka warto zapoznać się z recenzją: kzbin.info/www/bejne/iIm5g5eMq7SDpaM . Czyżby autorem był Holibood 😀😀😀?
@ukaszxktos5397 Жыл бұрын
Szkoda, że nie miał odwagi się podpisać.
@rafaanaszewski7082 жыл бұрын
Cześć! Wiosna zaczynam swoją budowę, oglądałem Twoje filmy z zaciekawieniem, zastanawia mnie dlaczego początkowo zdecydowałeś się na ocieplenie domu wełną a później z tego co widzę zmieniłeś zdanie? Planuje budowę z porothermu 44cm i właśnie myślałem o wełnie kiedy obejrzałem twoje za I przeciw 😁 Pozdrawiam
@koscielskipiotr2 жыл бұрын
Gdzie kolega planuje się budować? Nasza budowa też rusza wiosną
@Raf10372 жыл бұрын
proste kasa
@rafaanaszewski7082 жыл бұрын
@@koscielskipiotr pod Wrocławiem od str. lotniska , pozwolenia już są :)
@autre12342 жыл бұрын
Zobacz ostatnie filmy, było o tym, po miniaturce powinieneś znaleźć odpowiedni film
@rafaanaszewski7082 жыл бұрын
@@autre1234 ok przeglądnę, jakos nie żuciło mi się w oczy. Dzięki
@jerry73762 жыл бұрын
Czyli budynek z garażem ( bramą garażową) nigdy nie będzie pasywny.
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
będzie - tylko muszą być spełnione pewne założenia. np: - strefa szczelna powietrznie nie obejmuje garażu
@jeziorskim2 жыл бұрын
Styropian na elewacji zamiast wełny???? Czemu? Po co ten oddychający keramzyt na sciany w takim wypadku?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
życie zaskoczyło.... ale jest plan żeby to wymienić na coś zupełnie innego. Ale nawet gdyby miało tak zostać to i tak jestem zadowolony z materiału na mur i tynki bo i tak zrobią swoją robotę - poza dyfuzyjnością całej ściany.
@jeziorskim2 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom Ok, rozumiem dzięki, mam nadzieję że mi się uda zrobić to wełną. Zdrówka życzę!
@koscielskipiotr2 жыл бұрын
Dojdziesz do wyniku jeden po paru tylko poprawkach, będzie dużo lepiej 🙂 A gdybyś miał decydować jeszcze raz, dzwi do garażu wziąłbyś w 4 klasie?
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
mój plan minimum to zejść poniżej 1,0 😎 a drzwi zdecydowanie - moje na pewno wymienie, po tym lub nastepnym sezonie zimowym...
@krystianwojtowicz2244 Жыл бұрын
Patrząc na sposob wykonania połączenia folii paraizolacyjnej ze scianą to sie nie dziwię, że są duże problemy ze szczelnością. Niestety 99 procent wykonawców tak robi.
@richardwagner91762 жыл бұрын
Te tynki gliniane robione na styl starej chaty, to jak dla mnie jest pomyłka, wygląda to jak w oborze, a jeśli chodziło tylko o uzyskanie lepszej akustyki to można było powiesić na scianie ustroje akustyczne rozpraszające, dyfuzory itp. a co do szczelności to taki Emilioner z kanału obok nawalił piany i w błogiej nieświadomości ma parametr o wartosci ujemnej ;)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
struktura miała dac efekt stylistyczny. Teraz z doświadczenia mogę powiedzieć że glina nawet bez struktury daje super efekt akustyczny....
@marcindock792 жыл бұрын
Te tynki są źle zrobione :(
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
@@marcindock79 prosze o sprecyzowanie - w jakim sensie źle ?
@marcindock792 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom powinny byc dwie warstwy, pierwsza z grubszym piaskiem, druga w zaleznosci od koncowego efektu. Zatarte - tynk gliniany musi byc "skompresowany", aby wszystkie skladniki (glina, piasek, barwnik) sie dobrze polaczyly ze soba. Dla efektu "wiejskiej chaty" mozna przetrzec wilgotna gabka. Znikaja tez slady szpachli. Tynk gliniany jest tez dodatkowa warstwa izolacji termicznej. Jesli warstwa bazowa jest "grubsza" uzywa sie siatki lub wlokien lub slomy. W wartwie koncowej tez mozna uzyc slomy lub wlokien i po przetarciu gabka daje to piekny efekt. Polecam filmik The Nito Project - basic clay straw plaster ...
@Marek_768 ай бұрын
Cześć, Powiedz mi jak poradzić sobie z dymem papierosowym przy zamkniętych oknach. Wcześniej nie miałem tego problemu, w tym roku coś się stało. Uszczelki wymienione, okna wyregulowane. Mieszkam w bloku i nie wiem co się dzieje bo czuje bardzo dym papierosowy jak sąsiad pali. Zakleiłem nawet wszystkie okna i dalej czuć. Jest to tylko w jednym pokoju więc coś się dzieje ale nie mogę dojść skąd to idzie wszystko. Jak możesz to daj mi znać co dokładnie sprawdzić
@alchemik2010Ай бұрын
cofa się przez przewody wentylacyjne. U mnie to samo.
@diablotestujeАй бұрын
Cześć, dym może się dostawać przez kanały wentylacyjne (cofka lub nieszczelne kanały), nieszczelne ściany - np. puszki elektryczne lub przez strop - np. przy przejściach instalacji. Pomijam drzwi wejściowe i klatkę schodową bo to czuć od razu :)
@poland11702 жыл бұрын
czy ja dobrze widzę każdą płytę na elewacji? kto tak spierdzielił fasadę? :D 10:35
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
to nie mój dom materiał z testy-szczelnosci.pl
@krzysztofskrzypek8772 жыл бұрын
Napewno dom który jest super szczelny nie będzie domem zdrowym. Rekuperacja w całości nie zastąpi grawitacji, wszystkiego są plusy i minusy. Ja w swojej technologii budowy domu mam rekuperację i grawitację wymuszoną w pomieszczeniach sanitarnych. GWC nie montowałem na pleśnie i grzyby chociaż długo się zastanawiałem nad montażem. Zdrowy dom to taki w którym trzeba iść na kompromisy z nowoczesnymi rozwiązaniami a sprawdzonymi. Pozdrawiam, chociaż przekaz tego kanału bardzo fajny, trochę wczoraj mnie zaskoczyłeś że byłeś gościem u artysty Emila.
@Karoryfelzeberkowynakosciach2 жыл бұрын
A czym sie różni wymiana powietrza przez rekuperator od wymiany przez wentylacje "grawitacyjną"? Taka sama wentylacja, to tak jechac na koniu i na motorze, tak samo dojedziesz :)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
ale czego dokładnie nie zastąpi rekuperacja ? moze tylko tego co wymuszaja przepisy ? Emil mieszka rzut beretem ode mnie, skorzystałem z zaproszenia i mogę potwierdzić że równy z niego gość - szczery i życzliwy. Oczywiście nie każdemu musi odpowiadać każdy typ osobowości, styl i "kontent" kanału.
@ukaszsaczynski89762 жыл бұрын
o jedna reklama za dużo :)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
nie mam doświadczenia z reklamami, - 99% propozycji nie przyjmuje. Ale fakt jest taki że opcji na pozyskanie takiej wiedzy jest dosławnie kilka i moim zdaniem warto. Oczywiście każdy ma swój rozum i sam decyduje - nie twierdze też że każdy uzna że warto...
@djs9759 Жыл бұрын
A ten purenit to po co
@nitroprusydek76173 ай бұрын
Miales wiedze wydales kupe hajsu na pasywne elementy, a efekt mizerny...
@User_44122 Жыл бұрын
Może jakby były płyty gk na paroizloacji to by było lepiej, taśmy złapią się do tynku i uszczelnią trochę.
@diablotestuje Жыл бұрын
Wtedy zbliżona ilość powietrza będzie uciekać przy przejściach kabli, przez pęknięcia, po obwodach płyt itd.
@User_44122 Жыл бұрын
@@diablotestuje chodziło mi już o gotowy wyszpachlowany sufit. Z pewnością było by szczelniej.
@diablotestuje Жыл бұрын
@@User_44122 różnica w wyniku byłaby niewielka. Powstałyby przecieki pośrednie wzdłuż płyt g-k. Ryzyko związane z kondensacją pary w izolacji dalej by występowało.
@marcinlasota80 Жыл бұрын
Ale cos Tu nierozumiem poprzednie okna nie sa obroboone jak mowisz a to jedno jak widac jest obroboone I obtynkowane wewnatrz to o co Tu chodzi
@DanielMarciniak-zz3bp Жыл бұрын
Też tak zrozumiałem
@niedzwiedzwtrasie87422 жыл бұрын
Powiadomienie od YT po dwóch dniach od premiery mimo dzwoneczka.
@stencilm2 жыл бұрын
🤮🤮🤮się chce od ciągłego wciskania tej turboksiążki...
@andrzejk35142 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/iIm5g5eMq7SDpaM Recenzja książki którą polecasz nie wypada za dobrze patrząc na to co prezentujesz w swoich filmikach.
@matko22872 жыл бұрын
A propo ebooka: kzbin.info/www/bejne/iIm5g5eMq7SDpaM
@kyzak12 жыл бұрын
Ja się spytam od kiedy ludzie uczą się w internecie? Od tego są szkoły wyższe. Politechnika Poznańska zacząła od małego domku pasywnego a teraz ma dwa wielkie albo i więcej obiektów pasywnych- wydział mechaniczny i chemiczny. Więc jak się chce, to wiedza poparta realnymi budowlami jest. A nie bzdety bez autora za pieniądze. Znachorzy budowlanki. Nie piję teraz do Ciebie. U mnie w mieście budowali przedszkole pasywne... 5 lat chyba, o kilka milionów przedrożone. Brak słów, z pierwszym września dzieci szły w mokre ściany. Ale pasywne, pół metra styropianu na ścianach z silki.
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
1. Niestety obecnie w większości (nie zawsze) wiedza na uczelniach jest za a nie przed rynkiem i biznesem. 2. Z ludźmi podobnie, cytując klasyka "jest wielu idiotów wśród profesorów, i wielu geniuszy wśród ludzi bez podstawówki"... -jak ktoś chce się coś dowdzieć - np do budowy własnego domu, to nie będzie szedł na studia kierunkowe z tego powodu. Jak masz coś potrzebujesz i masz do wyboru 5 lat studiów, X czasu i pieniędzy na jeżdzenie i szukanie wiedzy u 'expertów', szkolenie za kilka tys i jakas publikacje za ~150pln -to co wybierzesz? można znowu X czasu grzebać w forach - ale też jest ryzyko że w nieznanej sobie dziedzinie nie odsiejesz cennych informacji od szkodliwych... Zembrowski sprzedaje książkę za ~700 pln mimo że z tego co wiem został pozbawiony uprawnień branżowych... -czy to oznacza że jego książka jest nic nie warta ? - każdy będzie miał do tego ine podejście... Prywatne szkolenia/książki są dobrym sposobem, choć oczywiście to nie oznacza że wszystko co jest na rynku jest idealne, albo nawet czasem wogóle dobre. 3. słyszałem o takim przedszkolu - jakie to miasto ? Jak widać ilość stryropianu to nie wszystko i czasem liczą się małe, ale istotne "triki".
@kyzak12 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom miasto Kościan w Wielkopolsce. A jeżeli chodzi o naukę/biznes, to o ile super maszynę czy elektronikę możesz wynaleźć w garażu, to tyle materiały budowlane zanim dotrą do klienta muszą przejść przez instytuty badawcze, uzyskać aprobaty i certtfikaty. Także tutaj raczej nauka/badania/patenty/certyfikacja przed biznesem. Nawet głupie bloczki betonowe mają etykiety na paletach z odwołaniem do norm. Sam odwołujesz się do norm od domów pasywnych. Bo inaczej to się robi produkt widmo jak ten magiczny ocieplacz co miałeś montować, albo innego typu koły soniczne z COP 4, 5 czy 8. Cuda na kiju. Na kanale izzi fast był pokazywany "magiczny proszek" magazynujący energię. Gdzie ? Badania na uczelni. Nie w szopie, ze szwagrem ;) A jeszcze dodam że wiedzy to najlepiej szukać po angielsku, a dla bardziej ambitnych po niemiecku, bo jednak forum muratora to takie każdego widzimisie. Takie moje zdanie. A za granicą to więcej informacji idzie uzyskać, albo nie powielać tych samych. Ze stron z tysiącem reklam.
@elementh3368 Жыл бұрын
Nie wiedziałem, że Diablo Włodarczyk robi testy szczelności, propsiki. A tak serio to mózg !@#$% taką wiedzą, strach pomyśleć co się dzieje w takim zwykłym, zbudowanym po taniości domu z najtańszymi drzwiami i oknami.
I wszystko jasne. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o kasę.😀. Czyżby autorem e-booka był Holibood....?
@snoopmuniek2 жыл бұрын
Nie zdziwił bym się gdyby każdy typ montażu okna po pełnej obróbce wewnątrz (tynk) z zewnątrz (styro, siatka, klej, struktura) był równie szczelny. Same straty na mostkach termicznych pomiędzy tymi technologiami to pewnie promil ogólnych strat ciepła budynku, który w przeliczeniu na oszczędności z tytułu ogrzewania nie zwróci się nigdy. A jeśli efekt ten sam to po co przepłacać? Biorąc pod uwagę że w sumie nikt, a zwłaszcza firmy sprzedające te bajery rzetelnie nie testują tych rozwiązań jestem wysoce sceptyczny. Ile było urządzeń elektrycznych z "mango" które można podłączyć do gniazdka i rzekomo mają obniżyć nam rachunki za energie elektryczną, lub grzejników elektrycznych które mają mieć 300% wydajności (wbrew fizyce). Mam nadzieje, że pociągniesz ten temat dalej :)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
będę drążył, ale jest jeszcze kwestia utrzymania wszystkich parametrów i właściwości na przestrzeni czasu i bardzo dobrej jakości i precyzji wykonania.... można by więc powiedzieć że to też kwestia nie tylko montażu, ale szczęścia i ram czasowych w jakich to rozpatrujemy....
@alancieslar9698 Жыл бұрын
Ta budowa Cię zmieniła
@ajeto2 Жыл бұрын
Będziesz pan zadowolony. Ale spoko przy następnym będzie lepiej
@SzadiB2 жыл бұрын
A nie przypadkiem BEZCZELNY ...? 5:49 Sam widzisz jaki ten "szczelny" montaż to pic na wodę ;)
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
to zabieg stylistyczny. temat będę drążył.
@krzysztofskrzypek8772 жыл бұрын
Ile płaciłeś za ten dym.
@holiboodzdrowydom2 жыл бұрын
to są jutuby - to nie ja płaciłem. 😜 Ale koszt takiego badania ok 2k.
@krzysztofskrzypek8772 жыл бұрын
@@holiboodzdrowydom Dzięki i pozdrawiam. Ale i tak Ci powiem że bardzo fajny kanał prowadzisz,dużo merytorycznej, praktycznej i mądrej wiedzy nam przekazujesz. Śledzę Ciebie od początku bo też się akurat w tym okresie zainteresowałem tematem budowlanym zewzględu na prowadzoną u mnie inwestycją.