Fényvédő: mi alapján & milyet válassz?

  Рет қаралды 34,881

Skinsmart Magyarország

Skinsmart Magyarország

Күн бұрын

Пікірлер: 119
@Pajzsmirigyprogram
@Pajzsmirigyprogram 3 жыл бұрын
Hajlamos a bőröm pigment foltokra. Kb 1 éve vagyok tudatos bőrápoló és a pigment foltok 90%-a teljesen eltűnt, de ehhez télen-nyáron spf50-t használok. Nyilván C-vitamint, aPAD-ot, niacinamidot is használok. Persze AHA-s hámlasztót, retinolt is. 🙂
3 жыл бұрын
De jó ezt olvasni, köszi a feedbacket! 💛
@Pajzsmirigyprogram
@Pajzsmirigyprogram 3 жыл бұрын
@ én meg köszönöm a Szuperjó videókat. Ezek segítettek. 🙂
@lillanagy4399
@lillanagy4399 3 жыл бұрын
Tok jó lenne, ha lennének teszt termékek, hogy ne kelljen egy egészet megvenni amíg nincs meg a tuti befutó 😊
@fanni5142
@fanni5142 3 жыл бұрын
vannak!:) gyógysztertába ha bemész és kérsz, adnak:)
@bartabori1671
@bartabori1671 3 жыл бұрын
@@fanni5142 gyógyszertárban nincs evy vagy altruist
3 жыл бұрын
Sajnos hogy melyik márka készít pici vagy teszt kiszerelést, az nem rajtunk múlik :( Az is van persze kicsit, hogy a bőrápoló termékek sokszor hosszú távon mutatják meg, mit is tudnak igazán, de ettől függetlenül megértjük, ha ezt hiányolod. A PC-nél egyébként sok termékből találsz utazó kiszerelést, ami egy hosszabb tesztre is elegendő, itt találod őket összeszedve: skinsmart.hu/egyeb/deluxe-minik.html
@fanni5142
@fanni5142 3 жыл бұрын
@@bartabori1671 ez igaz:/ de nem is azt mondtam hogy van:) azonban LRP, Bioderma es tarsai vannak:)
@KinGabyS
@KinGabyS 3 жыл бұрын
Bár mi is tesztelhetnénk már a GG fényvédőt! Nagyon jó előérzetem van vele kapcsolatban.
3 жыл бұрын
Reméljük még idén elkészül! 🤞🤞
@lauraevatoth9210
@lauraevatoth9210 3 жыл бұрын
A fényvédő és a naptej/napkrém között van egyáltalán valamilyen különbség? Vagy csak szinonimák?
3 жыл бұрын
Alapvetően szinonimák, bár tény, hogy a köznyelvben a naptejet és napkrémet inkább az egész testre való kiszerelésekre szoktuk használni. De alapvetően mindegyik ugyanazon az elven működik: fényvédő szűrőkkel, hidratáló összetevőkkel és esetleg plusz extrákkal.
@fanni5142
@fanni5142 3 жыл бұрын
Összeszedett, informatív videó mint mindig!!
3 жыл бұрын
Köszi :)
@kriszg7235
@kriszg7235 3 жыл бұрын
Csúcs szuper videó! Bárcsak minden kozmetikus fele ennyire lenne tájékozott a tudatos bőrápolásban, mint Ti!!! A fényvédelem körében lenne egy szokatlan kérdésem és rendkívül érdekelne a Ti, vagy akár általatok meghívott szakértő véleménye. Az UV sugarak a hajunk szerkezetében is képesek szemmel látható károkat okozni pl. száraz, sprőd tapintásúvá váló haj, őszülés ? Egészséges életmód mellett, egészséges emberként (32 éves nő) elképzelhető, hogy az egész évben jelentkező extra erős UV sugárzás ilyen változásokat idézzen elő? (természetesen nem magyarországi éghajlatra gondolok) Egyáltalán a hajunkat, fejbőrünket kell és lehet védeni az UV sugárzástól? A másik kérdésem - főleg mivel az utóbbi 2 évben több pigmentfolt alakult ki a karomon, mint az elmúlt 30 év alatt-, hogy amennyiben hosszú ujjú, vékony lenge ruházatot, inget viselünk, az elegendő az UV elleni védelemhez, vagy ebben az esetben is szükséges fényvédő használata? Mennyire hatásosak az un. UV szűrős ingek? Utolsó kérdésem, hogy az ablaküvegen átszűrődő UV csak a közvetlen napsugárzásra értendő, tehát amikor ténylegesen süti a nap az ablakot, vagy minden esetben, és mindig kell fényvédő a 4 fal között is? Köszönöm! És azt is, hogy nektek köszönhetően van egy jól összeállított reggeli és esti rutinom. Fantasztikusak vagytok :)
3 жыл бұрын
Szia :) köszönjük szépen, örülünk, hogy tetszett a videó
@adamradvanyi2426
@adamradvanyi2426 3 жыл бұрын
Szuperhasznos videó lett! Nekem eddig a PC Calm kombinált bőrre való fényvédője volt a kedvencem, de a PC Resist világoskékje letaszította a trónról. :c Most már én is értem mi ez a hatalmas hype iránta. 😂 Sajnos nekem arcra nem nagyon jöhetnek szóba a kémiai fényvédők, ugyanis úgy vettem észre, az Avebenzone nevű összetevő irritálja nagyon a szemem, még akkor is ha a szemkörnyéket kihagyom. 😞 Erre onnan jöttem rá, hogy az Uriage általános arcra való fényvédője volt az egyedüli kémiai fényvédő, ami nem okozott gondot és ugyebár az Avebenzone mentes, mert vmi modern, új filtert használnak UVA ellen. Mondjuk az Uriage-os sem rontott az aknémon , de túl fényes volt a finishe, így végleg lekörözték őt a PC fényvédői amik egy csodák! ☺️ Arról nem is beszélve, hogy megbízható a márka (Gondolok itt a Purito-s botrányra).
3 жыл бұрын
Köszi! :) Az avobenzone egy nagyon megbízható és az USA-ban is jóváhagyott UVA szűrő, sajnos előfordul, hogy valakinek a bőre nem bírja. 😞 Ilyenkor az ásványi fényvédők szuperek, vagy ahogy írtad is az Uriage-ról létezik néhány avo mentes, kémiai fényvédő is, ezekben egyébként az Uvinul A Plus nevű UVA filter van. :)
@kralikvikka3148
@kralikvikka3148 3 жыл бұрын
Kedves SkinSmart! Mit gondoltok,mennyire lehet megbízni manapság a fényvédőkben? Pl egy Lidl Cien SPF 50+ is lehet annyira hatékony mint egy DM Sundance SPF 50+ vagy egy drágább LRP 50+? Tudjuk hogy sok márka bukott le sajnos ,hogy nem ér semmit a termek..mit gondoltok erről? Köszönöm 🤗
3 жыл бұрын
Hát ez jó kérdés, sajnos nem tudom. Elvileg, ha egy fényvédőre SPF 50 van írva, akkor ártól függetlenül ugyanazt az UVB védelmet fogja adni. Az ár inkább ott mutatkozik meg, hogy mennyire kellemes használni a formulát, vagy esetleg mennyire tartós, vannak-e benne extra összetevők, mik a használt UV szűrők fajtái, milyen az UVA védelme stb. Sajnos biztosan nem lehet tudni, hogy egy terméket a gyártója mennyire alaposan tesztelt, de összességében ha az összetevő lista első felében látsz jópár UV szűrőt, a termék csillog és némileg kellemetlen, akkor valószínűleg elég jól véd is. :))
@kralikvikka3148
@kralikvikka3148 3 жыл бұрын
@ köszönöm szépen a választ!!:)
@qwertzlkjhgf
@qwertzlkjhgf 3 жыл бұрын
Nagyon-nagyon bizom benne, hogy nem lesz octocrylene a G&G fenyvedoben! Altruistoknak a PPD ertekuk eloszor eleg meggyozo volt, de kiprobalasnal rajottem, hogy kikesziti a szemem az octocrylene. Igy a kemiai PC-k is kiestek a ‘kiprobalom, hatha az lesz a kedvencem’ listabol.
3 жыл бұрын
A G&G octocrylene mentes lesz, igen! :) (De amúgy ha valaki nem érzékeny rá, akkor nincs gond vele, de az én szemem is kényes jópár régi-motoros kémiai szűrőre, szóval az egyik cél az volt, hogy olyan legyen a G&G, amit a legtöbben szem köré is nyugodtan tudnak használni.) - Judit
@qwertzlkjhgf
@qwertzlkjhgf 3 жыл бұрын
@ jaj, de jo ezt hallani, mar alig varjuk! :))
@anillabodo
@anillabodo 2 жыл бұрын
Én hálisten semmilyen irritációt nem tapasztaltam szem körül / szemhéjon használva az Altruist fényvédőket, úgyhogy nem kell megijedni, nem mindenki tapasztalja ezeket a dolgokat ☺
@vanessaathen3371
@vanessaathen3371 3 жыл бұрын
Nagyon jó kis videó lett, szeretem a videóitokat mert tényleg minden fontos infó benne van amit tudni kell és mégsem unalmas! Én annyit szeretnék megkérdezni, ugye szó esett arról ha nyáron pl. megyünk a strandra akkor mindenképp válasszuk az 50-es fényvédelmet. Főképp ha pigmentfoltokra is hajlamosak vagyunk. Épp ezért én is 50-est használtam jó pár éven át egészen tavalyig, nem is tudtam vele egy kicsit sem barnulni. De semmit! Nem hogy barnulni,de fehérebbnek látszottam,mint előtte. Fura,de tényleg! Mások is mondták. A bőröm egyébként Hála Istennek leégésre nem hajlamos. Szerinted használhatnék 30-as krémet, és sokkal több időt tölteni mondjuk ernyő alatt?
3 жыл бұрын
Egészséges barnulás sajnos nincsen, de persze egy szelet süti sem az, mégis néha jól esik az embernek. :) Szóval ha barnulni szeretnél, akkor használj nyugodtan SPF 30-at, kerüld el a déli (11-3-ig) legerősebb napsütést, illetve léteznek barnulást segítő termékek is, pl. nálunk ez az EVY: skinsmart.hu/markak/evy/daily-tan-activator.html, de vannak amúgy patikában olyan testre való fényvédők, amikben egyben "barnulást segítők", szóval érdemes lehet olyat választani. :)
@vanessaathen3371
@vanessaathen3371 3 жыл бұрын
@ köszönöm szépen,és az ajánlást is,ennek utána fogok járni! :-)
@szilvianagy9289
@szilvianagy9289 3 жыл бұрын
Nagyon tetszett a video, köszönöm! Egy információt hiányoltam - ha mégis elhangzott akkor elnézést - hogy a kémiai fényvédők a véráramba kerülve pajzsmirigy problémákat okozhatnak.
3 жыл бұрын
Néha hallanni azzal kapcsolatos riogatást, hogy az organikus szűrőket ilyenkor bizony kerülni kell, mert túl mélyre szívódnak, és gondot okozhatnak. A valóság azonban az, hogy a kémiai szűrők felszívódása is mindenféle káros határérték alatt van, az Amerikai Szülészorvosok és Nőgyógyászok Kollégiuma nem találta tudományosan megalapozottnak az ezzel kapcsolatos félelmeket, ezért pl. még várandósan is lehet őket tovább használni :)
@csilla9352
@csilla9352 3 жыл бұрын
Választ is kaptam egy kérdésemre, köszönöm Judit! 😊💖 Gondolkodtam, hogy milyen fényvédőm legyen a nyáron a mindennapokra (ami nem a strand). Bőrápolók között nagyon-nagyon push-olják, hogy nyáron csak és kizárólag spf50-es terméket lehet használni és a 30-as meg szóba se jöhet... Viszont nekem a PC ásványi alapú 30-as fényvédője tökéletes. Nem szárítja ki az arcom, nap végén is puha a bőröm (csak ásványi alapú krémeket kenek). Van itthon spf50-es krémem, de nagyon szárít, kevésbé szívesen használom (utálom, ha kiszárad az amúgy is száraz bőröm).
@cikkej2
@cikkej2 3 жыл бұрын
Szerintem ez egy kicsit komplexebb. Judit azt mondta, hogy a 30as fenyvedo egy jo kozep ut. Minden egyes lepes a fenyvedo fele egy erosites, hogy jobban hasson es vedjen az uva ellen. Tehat, a semminel a 30as is jobb, de a legjobb, ha 50eset hasznalsz es azt is naponta tobbszor kened. Ezert van az, hogy a tudatos borapolok ezt nyomjak, habar teny, hogy nem szabad raeroltetni masra ezt. Dontse el mindenki maganak, hogy mennyire szeretne vedeni a boret.
@csilla9352
@csilla9352 3 жыл бұрын
@@cikkej2 Meglehetősen érdekes értelmezése annak, amit Judit mondott: "Tehat, a semminel a 30as is jobb". Részemről, régóta vártam, hogy a skinsmartos lányok végre csináljanak ebben a témában is egy videót, hogy kicsit eloszlassák a kételyeket a nagy tudású bórápolók körében. Érthetetlen számomra, hogy lehet egy mondatot így félreértelmezni és azt éreztetni a másik emberrel, hogy nem jó, amit csinál. "Dontse el mindenki maganak, hogy mennyire szeretne vedeni a boret." Pontosan ezért nem szeretem a skincare community-ket. Tökéletesen fémjelzi az utolsó mondatod a problémát és a hibás hozzáállást, amit a tudatos bőrápolók "nyomatnak". Részletesen kifejtem neked ezzel kapcsolatban a gondolataimat. 1. Mint írtam, van spf50 krémem, de nagyon szárít (alá krémezve is). Többfélét próbáltam már, egyik se volt túl jó. Csak fizikai szűrős termékeket használok. Mint ahogy Judit is mondta, magasabb sfp = több/nagyobb arányú szűrő = kényelmetlenebb viselet. Az UV-n kívül tudod mi öregíti még a bőrt? A kiszáradás. Van értelme szétszárítani az arcbőrt nap végére? Nincs. Mindemellett, kényelmetlen érzés is (mint írtam, amúgy is száraz bőröm van). 2. Van az a mondás, hogy: "az a jó fényvédő, amit mindennap szívesen viselsz." Ha ez egy 30 faktoros termék és pont nem 50, akkor szerinted mi az ésszerű megoldás erre a problémára? 3. Sokakkal ellentétben én nem két borsónyi krémet rakok az arcomra és nem használok tavasszal-nyáron semmilyen AHA savat. 4. Sok sikert annak, aki a mai világnak, két fényvédős botrány között megmondja, melyik a megbízható termék. Én a PC-ben maximálisan megbízok és elhiszem nekik, hogy 30 spf van a tubusban. 5. Illetve, hordok kalapot, napszemüveget és nem a krémtől várom az egyedüli védelmet. Nem teszem ki magam a napra órákra, 50 faktoros krémmel se (lásd: lehet-e napozni, meg szolizni fényvédővel a nyáron című kérdés). Ennyit akartam neked írni. Üdv!
3 жыл бұрын
Örülök, hogy segített a vidi! A skincare community-ban én is úgy érzem, hogy kezdenek kicsit irreális elvárások lenni a fényvédelemmel kapcsolatban, ami a mindennapokban nem igazán megvalósítható (1.2g SPF 50+ 2 óránként újrakenve.....). A végső döntést mindig az ember maga hozza meg, de én a magam részéről egy reggel bőségesen kent SPF 30-ast tudok minden napra tartani és az ausztrál study alapján azt gondolom, hogy az előnyök nagy része így is megvan. - Judit
@csilla9352
@csilla9352 3 жыл бұрын
@ Köszönöm a válaszodat, kedves Judit! 😊 Viszonylag sokat olvasok/hallgatok a témában és arra jutottam, hogy ha már van reggel egy rendes "first application", már többet tett az ember a saját bőre védelméért, mint az átlag többség. Számomra ez egy élhető, megfizethető megoldás (meg ha mondjuk délután elindulunk, akkor előtte újrakenem).
@cikkej2
@cikkej2 3 жыл бұрын
@@csilla9352 Nem irtam es nem is ereztettem azt, hogy nem jo, amit csinalsz. Pont ezt irtam, hogy dontse el mindenki maganak. Ha neked eleg a 30as, akkor kend azt, de kar emiatt stresszben tartani magad, mert masok mit mondanak. A leirasod alapjan inkabb csak vartal arra, hogy valaki megerositse az igazad. A tenyek ellen viszont kar vitatkozni. Az 50es fenyvedo jobban ved, foleg, ha tobbszor kened.
@timeaholgye5977
@timeaholgye5977 3 жыл бұрын
Imádom a videóitokat! ❤️🙂 Nagyon sokat tanultam Tőletek!😊❤️😘
@timeafinta
@timeafinta Жыл бұрын
Sziasztok! A legnagyobb problemam, ha egy fényvédő zsiros -tapados allagu. Arcra a PC-t szeretem, viszont testre nyáron melyik lehet az, amelyik konnyed es nem erzem, hogy felkentem? Illetve az 5 eves lanyomnak is keresnek valami hasonlot. Ra sem szeretem kenni a ragacsos Biodermat pl.
Жыл бұрын
Ha a krémes állagokat nem kedveled, akkor nézzétek meg az Evy habokat, hátha a habos állagot kellemesebbnek érzed: skinsmart.hu/sunscreen-mousse-spf-50.html :)
@orsolyahamori3842
@orsolyahamori3842 3 жыл бұрын
Én szívesen kipróbálnék egy PC fizikait de nano méretűek a fényvédő részecskék, amik elvileg nehezen letisztíthatók és károsal, meghallgattam volna erről egy szakértői véleményt. Ill. sokat hallani, hogy az spf 10 nem harmadannyira hatásos, mint az spf 30, tehát nincs nagy különbség védelemben, ez is érdekelt volna. Remélem a GG fényvédő fizikai lesz és nem nano méretű, már várom :)
3 жыл бұрын
Azért nano méretűek szinte minden fizikai fényvédőben a részecskék, mert egyrészt úgy jobb az SPF védelem (minél nagyobbak a gömbök annál nagyobb lyukak maradnak közöttük, a kicsi gömbök pedig egyenletesebben fednek), másrészt sokkal kevésbé hagynak így fehéres réteget, illetve a tudományos konszenzus, hogy nem igazán szívódnak be a kicsi méret ellenére sem a bőrbe és biztonságosak. Az SPF 10 és 30v között nagy a különbség ha arról az oldalról nézed, hogy mennyi káros UV éri el a bőrt. SPF 10 esetén 100 egységnyi UV sugárzásból 10 egység eléri a bőrödet, SPF 30-nál pedig háromszor kevesebb, csak 3,33 egység, szóval a különbség jelentős. :) Ráadásul senki nem keni fel az "elvi mennyiséget", hanem sokszor csak a felét, így egy SPF 10-es termék tényleg nagyon pici gyakorlati védelmet fog adni. A G&G fényvédő egyébként kémiai lesz, de csak modern, gyengéd UV szűrőkkel.
@orsolyahamori3842
@orsolyahamori3842 3 жыл бұрын
@ köszönöm szépen a részletes választ :)
@kaszuzi354
@kaszuzi354 3 жыл бұрын
Sziasztok! :) Bár kicsit off-topic, de mivel eléggé bízom a szakismereteitekben, muszáj megkérdeznem..😅 Fokozott faggyútermelésre van bármilyen tippetek, illetve mit kell tudni az egészről, mi generálja egyáltalán? Mostanában nagyon durva a helyzet, nem csak az arcomon, a fejbőrömön, hátamon, mellkasomon is észrevettem, és fogalmam sincs mitől zsírosodok sokkal jobban egy ideje, nem igazán változott semmi, sem az rutinjaimban, sem az étkezésemben. Válaszotokat előre is köszi😊
3 жыл бұрын
Szia, Nézd meg ezt a két cikkünket, ezekben szedtünk össze mindent amit a témáról tudunk :) - skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/cat/borproblemak/post/tag-porusok-kezelese/ - skinsmart.hu/szakertoi-tanacsok/cat/borproblemak/post/viszlat-mitesszerek/
@sunflower719
@sunflower719 3 жыл бұрын
Nekem az Evy 30-astol konkretan potyognak a konnyeim, ugy csipi a szememet 😔, pedig allagra szuper. Tudnatok segiteni, melyik osszetevo okozhatja es ajanlanatok olyan kemiai fenyvedot, ami szem barat. Koszonom :)
@csillus21
@csillus21 3 жыл бұрын
Szerintem az Octocrylene lesz az, én is így jártam egy másik fényvédővel amiben ez volt, az Octocrylene mentes változatával viszont már nem volt gond. Remélem ez segít! :)
3 жыл бұрын
Egyéni érzékenység (vagy allergia) bármilyen összetevőre lehetséges, ezért sajnos nehéz megmondani, hogy a szemedet mi irritálhatja. Érdemes esetleg összevetni az összetevőket más használt termékkekel, különössen fényvédők összetevőivel, amikről tudod, hogy nem irritálnak. A megegyezőket kizárni, a maradékra pedig a közeljövőben extrán odafigyelni. Így szépen lassan le tudod szűkíteni a kört. :) Érzékenyebb szeműeknek pedig általában a PC Calm fényvédők be szoktak vállni, nézd meg esetleg őt: skinsmart.hu/calm-mineral-moisturizer-spf-30-kombinalt-zsiros-borre.html
@krisztinyulas-rajkai6568
@krisztinyulas-rajkai6568 3 жыл бұрын
Szia :) nagyon jó videó lett, nekem egy olyan kérdésem van, hogy az Octocrylene nem egy olyan összetevő amit kerülni kellene? Egyes oldalakon írják, hogy segíti a szabad gyökök felszabadulását, és a dermatitist (bőrgyulladás)t válthat ki gyerekeknél. Mi a véleményetek? Az ajánlott termékek nagy részében van ez az összetevő.
3 жыл бұрын
Van aki érzékeny az octocylene-re, de ha nem vagy az, akkor a tudományos konszenzus, hogy a fényvédőkben használt módon és mennyiségben biztonságos összetevő (ellenben az UV sugarakkal). De ha kerülni szeretnéd, akkor vannak persze octocrylene mentes formulák, nálunk az ásványi fényvédők ilyenek, illetve a G&G fényvédő is ilyen lesz. :)
@violettadanko1034
@violettadanko1034 3 жыл бұрын
Szuper video! Én a PC RESIST Fluid SPF 50-et használom zsíros(abb) bőrre és imádom! :) Én abban vagyok még tanácstalan, hogy mennyiségre mennyit kell használni a fényvédőből? Ebben tudnátok adni iránymutatást? Illetve ébredés után mennnyi időn belül kellene felkenni a fényvédőt, ha egész nap itthon vagyok? Ha mondjuk este 7-kor megyek el itthonról nem süt a nap, de még világos van is kell fényvédő? Kösznöm a válaszokat :)
3 жыл бұрын
Olyan jó ötforintosnyit használj, körülbelül akkorra érdemes időzíteni a dolgot, mikor fogat is mosol, szóval koránra :) Az UV egy része az ablaküvegeken is átjön sajnos. Ha még világos van, akkor jobb azért fényvédőzni, de este természetesen már nem kell.
@adriennorosz9428
@adriennorosz9428 3 жыл бұрын
Lehet olyat is hallani/olvasni, hogy napközben smink felett legalább egy spf arcpermettel érdemes megerősíteni a védelmet. Ezekről a termékekről mit gondoltok? Nagyon köszi és gratulálok a szuper videóhoz 🙂
3 жыл бұрын
A permetek felfrissítésre szerintem teljesen szuperek! Az velük a gond, hogy messze nem lehet kellő mennyiségben felvinni őket, emiatt "alap" fényvédőnek nem jók, de felfrissítésre, smink fölé klasszak (a strandon persze rendes fényvédővel érdemes frissíteni is). :)
@adriennorosz9428
@adriennorosz9428 3 жыл бұрын
@ Nagyon köszi 🙂
@agnesmolnar496
@agnesmolnar496 3 жыл бұрын
@ kedves judit, esetleg van konkret termek, amit ajanlanal, vagy ha nem szeretnel markat irni, akkor olyan szempont, ami alapjan erdemes valasztani? az arcomon smink van napkozben (de lagalabbis bb krem), regota gondolkozom, mi lehetne a megoldas... koszonom elore is a valaszt!
3 жыл бұрын
@@agnesmolnar496 hú, konkrétat most sajnos nem tudok mondani, de nézz körül a Krémmánián :) Illetve, smink fölött egyébként az EVY habok is jól működnek, legalábbis Boti elcsípett egy ilyesmi infót, egyelőre nem teszteltük, de fogjuk :)
@agnesmolnar496
@agnesmolnar496 3 жыл бұрын
@ koszonom, az szuper lenne, epp boti egy korabbi videoja ota hasznalok (kb egy eve) evy habot, most epp a sarga kupakosat, nagyon szeretem. de hogy sminkre kenve?? izgalmasan hangzik, varom :)
@minimancs
@minimancs 3 жыл бұрын
Sziasztok! Nagyon köszönjük ezt a hasznos videót, én a termékütközésekről kérdeznék. A fényvédő felturbózására reggel használom a c-vitamin szérumomat és mellé a PC pore purifier antioxidáns szérumát. Vízzel szoktam a c-vitamin előtt bepermetezni az arcom. Arra gondoltam, hogy a vizet leváltanám a NiOD SOD-jára, ezzel is fokozva az antioxidáns védelmet. De szembesültem vele, hogy a SOD nem fér össze a c-vitaminnal. Tényleg így van? Nem használhatom őket egymás után? Előre is köszönöm! :)
3 жыл бұрын
Ascorbic Acid-os C-vitamin szérumot használsz vagy C-vitamin száramzékosat? Ha az előbbi, akkor tényleg nem érdemes a SOD-t közvetlenül mellette használni, ha utóbbi, akkor lehet. De egyébként egy tiszta C-Vitaminos szérum és fölé még egy szélesebb spektrumú PC aox szérum nagyon szuper antioxidáns dózis, tökéletes páros reggelente! :))
@minimancs
@minimancs 3 жыл бұрын
@ Nagyon köszönöm a szérumom második összetevője az L-Ascorbic Acid, akkor ezt most elengedem, maradok a bevált termékeimnél, nagyon köszönöm a segítséget! :)
@juliannalamos4439
@juliannalamos4439 3 жыл бұрын
Szia Judit! Nagyon hasznos volt a videó! Köszönöm! Kombinált rosacea-s bőrre a felsorolt termékek közül melyiket javasolnád? Illetve igaz az, hogy fél diónyi fényvédőt kell fölvinni? Mennyi az a mennyiség, ami elegendő? Köszönöm, ha válaszoltok ☺️
3 жыл бұрын
Kombinált-rosaceás bőrre a PC Calm fényvédő vagy a PC Resist világoskék zinc oxidos fényvédő is szuper! :) A féynvédőből minél többet teszel, annál jobb, az SPF teszteknél valóban nagyon bőséges mennyiséget használnak. Arcra kb 1.2 g kell, ami kb 1/4 teáskanál vagy ahogy csíkba kinyomod a fényvédőt kettő ujjhossznyi mennyiség.
@juliannalamos4439
@juliannalamos4439 3 жыл бұрын
@ köszönöm szépen 💜💜💜
@erikabus3628
@erikabus3628 3 жыл бұрын
Szia Judit! Babáknak milyen fényvédőt ajánlanál?
3 жыл бұрын
Fél éves kor alatt az ásványi fényvédők ajánlottak, nálunk is aktuális a téma, de még nem néztem ki melyik legyen. A kémiai fényvédők fél éves kortól javasoltak, szóval ha kisebb baba, akkor a nap kerülése a legjobb persze, és szükség esetén cink/titanium dioxidos fényvédő. A francia patikai márkáknak szokott lenni. :)
@anettb.4860
@anettb.4860 3 жыл бұрын
Wooden Spoon bio naptej fizikai fenyvedo tisztan, ahogy olvastam csoportokban, sokan ezt kenik a babakra :)
@erikabus3628
@erikabus3628 3 жыл бұрын
Köszönöm szépen!
@evaengelhardt6033
@evaengelhardt6033 3 жыл бұрын
Szia! tudom, hogy 12 hónapon belül érdemes minden kozmetikai terméket elhasználni, de mi a helyzet pontosan a fényvédőkkel? Ha van még olyan fényvédőm amit kb 1,5éve vettem ill. kibontottam még elhasználhatom biztonsággal? Mennyi itő után veszit jelentősen minőségéből? Köszönöm a választ! :)
@boglarkavincze780
@boglarkavincze780 3 жыл бұрын
Rá van írva, egy kis dobozkaszerű képben, de én már kidobnám
@evaengelhardt6033
@evaengelhardt6033 3 жыл бұрын
@@boglarkavincze780 igen tudom hogy rá van írva, 90%ban mindenre az hogy 12 hónap, ezért kérdem.
3 жыл бұрын
@@evaengelhardt6033 A fényvédőnél érdemes a szavatosságot tartani és egy éven belül elhasználni. Bár nem tudom biztosra megmondani, hogy pontosan mennyit veszít a hatékonyságából, nem láttam még erre tanulmányt vagy konkrét adatot, de mivel fényvédő, jobb nem kockáztatni. :)
@zsofischmidt-podanyi3217
@zsofischmidt-podanyi3217 3 жыл бұрын
Kedves Judit! Mi/mik azok az összetevők, amik bizonyítottan ludasak a szem irritációjáért? A hagyományosak, mint az Octocrylene, vagy az újgenerációsak is ugyanígy képesek erre? Én egyébként sajnos nem csak a fényvédők esetében érzem, hogy csípne, hanem sok egyéb krémben is. :(
2 жыл бұрын
A régi motoros kémiai szűrők van akinél okozhatnak ilyet, illetve esetleg ha akív hatóanyagokból túl erőset kensz ide (pl. C vitaminból, retinolból). Az újgenerációs fényvédő szűrők nem szokták jellemzően irritálni, így érdemes akkor ilyen fényvédővel próbát tenned. Eze túl viszont ha egyénileg érzékeny vagy egyéb összetevőkre, akkor igen, lehetséges, hogy más formuláknál is irritációt tapasztalhatsz :/
@enikozigonekocsis5546
@enikozigonekocsis5546 3 жыл бұрын
Nagyon hasznos videó, köszi! Ezek után már csak azt nem értem, hogy hogy lehet egy SPF50-es fényvédő csak PA+++ (Nivea Japan UV super water gel)...vagy valamit félreértettem 🙃
3 жыл бұрын
Itt az EU-ban van az 1/3-os előírás, a világ többi részében nem vagyok teljesen biztos. De USA-ban szinte biztosan nincsen, illetve ha ez a japán Nivea fényvédő létezik, akkor esélyes, hogy Ázsiában sincs hasonló elvárás.
@anettilles3603
@anettilles3603 3 жыл бұрын
Sok helyen olvastam hogy nyáron tilos hámlasztani. Teljesen offoljam a rutinomban vagy lehet használni csak minimálisan.
@fanni5142
@fanni5142 3 жыл бұрын
Lehet, de mindenképp 50es fényvédővel:) bár függ attól milyen hámlasztó és milyen gyakran használod
3 жыл бұрын
Hámlaszthatsz, ahogy Fanni is írja, csak legyél fokozottan óvatos, vagyis figyelj oda a megfelelő fényvédelemre mellette. Ha erre odafigyelsz, akkor folytathatod, ahogy szoktad. Amit még jó tudni, hogy a bőr fényérzékenységét az AHA savak növelik, a BHA és a PHA nem. Ha nyaralni mész vagy sokat leszel napon, akkor előtte olyan egy héttel hagyd abba az AHA használatát, és akkor annyi idő alatt "visszaépül" a bőrre az az vékonyka elhalt hámsejtréteg, amitől egyébként tök jó megszabadulni, mert úgy frissebb és üdébb a bőröd, de ilyenkor egy minimális természetes védelmet ad.
@Barbara-ob2md
@Barbara-ob2md 3 жыл бұрын
Keratosis pilaris szal küzdve milyen fényvédőt ajánlanátok? Mivel használom a PC AHA és BHA hámlasztóit szükséges lenne. Előre is köszönöm 😊
3 жыл бұрын
Nem kell a KP miatt speciális fényvédő, de az AHA használat miatt érdemes inkább az SPF 50-esek közül választanod. Nálunk az EVY az, ami még kiemelkedően tartós is, szóval különösen ha sokat vagy napon, akkor szerintem egy SPF 50-es EVY habbal kapod a legszuperebb védelmet. :)
@davidhorvath6406
@davidhorvath6406 3 жыл бұрын
Mostanában az octocrylene-ről eleg sok negatív dolgot lehet hallani... mennyire biztonságosak ezt a filtert tartalmazó fényvédők?
3 жыл бұрын
A fényvédők a legjobban szabályozott kozmetikum kategória, és a tudományos egyetértés, hogy az UV sugárzás sokkal rosszabb a bőrnek, mint bármelyik fényvédő 🙂 Ha a nemrég megjelent francia kutatás miatt jött a kérdés, akkor nagyon érdemes megnézni Labmuffin videóját a témában (kzbin.info/www/bejne/pWalgaCphbWEeLc), hogy mennyi gond van vele. Emiatt semmiképp sem érdemes kidobni az octocrylene-s fényvédőt, ha egyébként nem vagy rá érzékeny és bevált a fényvédő vele 🙂
@davidhorvath6406
@davidhorvath6406 3 жыл бұрын
@ köszönöm a választ 😊 szuperek vagytok!
@martalucabalazs9527
@martalucabalazs9527 3 жыл бұрын
Az octocrylene károsítja az élövilágot (vagy legalábbis a gyanú megvan, ami nekem elég ahhoz, hogy ne bízzak benne), ugye minden fényvédö végül a tengerekben, óceánokban köt ki. Mivel mi emberek is az élövilág része vagyunk, minket is károsít. Hormonként viselkedik sok egyéb kémiai szürövel egyetemben, és legnagyobbrészt felelös a korallzátonyok tönkretételében. Egy valamirevaló natúrkozmetikumban sincs benne nem véletlenül. Én nem értek egyet azzal, hogy a nap többet árt, mint a káros fényvédö. A videó egyébként nagyon hasznos információkat közöl, de sajnos hiányos. Nem beszél például a nanotechnológiás fizikai fényvédökröl sem, amik szintén károsak az élövilágra.
@martalucabalazs9527
@martalucabalazs9527 3 жыл бұрын
Ha tudsz németül, kikerestem neked a berlini I+M Natúrkozmetikumok oldaláról a következöket: "Was ist so schlecht an chemischen UV-Filtern? Konventionelle Sonnencremes enthalten chemische Lichtschutzfilter, die in die Haut eindringen. Studien belegen den Verdacht, dass diese ein hohes Allergiepontial aufweisen und durch ihre hormonähnliche Wirkung dem Körper schaden können bis hin zum erhöhten Krebsrisiko. Besonders für Schwangere und Kleinkinder sind sie auf keinen Fall zu empfehlen. Zudem muss chemischer Sonnenschutz ständig erneuert werden, da er nicht photostabil ist, sich also bei Sonneneinstrahlung abbaut. Das bedeutet: nachcremen, nachcremen, nachcremen. Aber auch in der Flasche nutzt sich die Schutzwirkung ab und chemischer Sonnenschutz sollte nicht länger als eine Saison verwendet werden. Aber vor allem sind chemische Lichtschutzfilter höchst umweltschädlich. 14.000 Tonnen Sonnencreme werden jedes Jahr beim Baden in den Meeren dieser Welt zurückgelassen. Der Inselstaat Hawaii wird deswegen chemische Sonnenfilter ab 2021 verbieten, da man davon ausgeht, dass diese für das Korallensterben oder die Korallenbleiche mit verantwortlich sind. " Ha rákeresel, biztosan találsz magyarul is idevágó cikket.
3 жыл бұрын
@@martalucabalazs9527 köszönjük, mi ebben a témában Labmuffin álláspontját osztjuk, ő írt egy elég kimerítő cikket a témában, ha van kedved és időd, olvasd el :) labmuffin.com/is-your-sunscreen-killing-coral-the-science-with-video/
@barbarakovacs-toth1323
@barbarakovacs-toth1323 3 жыл бұрын
Az EVY 50-es fényvédőjére kenhetek Paula's Choice Resist SPF 30-as krémet? Az EVY-től kissé fénylik a bőröm, viszont nagyon érzékeny a napra, előtte a Paulas krémet használtam, ami egységesítette a bőrömet, mint egy BB krém, de nem védett eléggé... :(
3 жыл бұрын
Igen, rétegezd őket nyugodtan, az EVY hab után a színezett Resist jó lehet :)
@barbarakovacs-toth1323
@barbarakovacs-toth1323 3 жыл бұрын
@ Köszi a választ :) Már meg is rendeltem az újabb adagokat :)
@evavica4626
@evavica4626 3 жыл бұрын
Szia! Érdeklődnék hogy a Survival 30 elegendő fényvédőnek vagy kell még valami más is . Hogyan kell használni?
3 жыл бұрын
Ha bőségesen kened, és nem vagy pigmentfoltokra hajlamos, akkor a mindennapokban szerintünk elég, igen. :) A reggeli rutinod utolsó lépéseként bőségesen kend fel, ha sminkelsz is fölé, akkor érdemes 10 percet várni a fényvédő és smink között.
@evavica4626
@evavica4626 3 жыл бұрын
@ Köszönöm a választ!
@elizabet1289
@elizabet1289 3 жыл бұрын
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e értelme AHA savat használni az alkaron? Erre vonatkozóan semmilyen információt nem találtam angol nyelven sem, azonban szeretném mihamarabb elhasználni - még lejárat előtt - egy termékem.
3 жыл бұрын
Ha például pigmentációs problémával küzdesz a karodon, akkor persze, illetve anélkül is, segít puhábbá tenni a bőrödet :) Szóval használd nyugodtan, akár a lábadon is, csak amire figyelj, hogy utána, ha nem takarja ruha, akkor használj fényvédőt napközbenre.
@Maria.Treben
@Maria.Treben 6 ай бұрын
en is irtam nekik h jo lenne teszt. h ne kelljen mindent megvenni dragan
@sls6130
@sls6130 3 жыл бұрын
Szia🙂 Mi van akkor ha éjszakára dolgozom? Hogyan alakítsam a rutinomat? 🙂
3 жыл бұрын
Ha este dolgozol, akkor természetesen a fényvédőt ne használd, ő nappalra vonatkozik :)
@brendanagy8033
@brendanagy8033 2 жыл бұрын
Szia, nekem az lenne a kerdesem, hogy az 50 es es az 50+os kozott van különbség? Ha igen mi?
2 жыл бұрын
Szia, Itt Európában akkor 50+-os, hogyha legalább SPF 60 vagy nagyobb a fényvédő. (Az ázsiai fényvédőkre ez nem igaz, ott ha nagyobb mint 50, akkor is már 50+-os).
@melodysky1524
@melodysky1524 3 жыл бұрын
Nagyon sok hasznos dolog hangzott el viszont a legtöbb ajánlott fényvédőbe sajnos van octocylene ami csípheti a szemet.
3 жыл бұрын
Akinek csípi és érzékeny rá, igen, annak érdemes más típusút, például ásványi fényvédőt választani.
@melodysky1524
@melodysky1524 3 жыл бұрын
@ sun dance kids 50 es ásványi?
3 жыл бұрын
@@melodysky1524 Ha erre gonolsz: kremmania.hu/kremek/sundance-kids-sensitiv-sonnenmilch-50, akkor nem, ő nem ásványi teljesen, bár van benne fizikai szűrő is (titanium dioxide). :)
@melodysky1524
@melodysky1524 3 жыл бұрын
@ köszönöm , tudnál ajánlani jó ásványi fényvédőt?😊
3 жыл бұрын
@@melodysky1524 Persze :) A nálunk kapható PC ásványi fényvédők például szuperek, és mindenki megtalálhatja a bőrtípusának megfelelőt közöttük. Itt találod őket: skinsmart.hu/fizikai-fenyvedo.html?fbclid=IwAR2aqxh2q3ZOoJqPKKbhxkWWFj4_nfJzHqBT30V26--qxvkaSJ0VUlswtQs
Legjobb arclemosó bőrtípusonként + top tévhitek
16:06
Skinsmart Magyarország
Рет қаралды 16 М.
Retinol, Retinal, Granactive Retinoid: milyet & milyen erőset válassz?
16:13
Skinsmart Magyarország
Рет қаралды 13 М.
А что бы ты сделал? @LimbLossBoss
00:17
История одного вокалиста
Рет қаралды 9 МЛН
Fényvédelem? - SKINCARE GY.I.K. - LILULAND
10:50
Liluland
Рет қаралды 14 М.
KIPRÓBÁLTAM AZ ÖSSZES SKINSMART FÉNYVÉDŐT! | Evy, Altruist, Paula's Choice | TP Makeup
20:10
TP MAKEUP | bőrápolás, sminkelés, hajápolás |
Рет қаралды 42 М.
Top hatóanyag-kombinációk bőrproblémánként
14:05
Skinsmart Magyarország
Рет қаралды 20 М.
Sötét karikák a szem alatt - mit tehetsz ellenük?
13:23
Skinsmart Magyarország
Рет қаралды 10 М.
Magamra kentem az összes naptejemet..
31:57
Markó Rebeka
Рет қаралды 35 М.
Szemkörnyék ápolás - Így csináld jól!
15:35
Tindigo Szépségreceptek
Рет қаралды 10 М.
Top Sunscreen Recommendations 2024
29:21
Lab Muffin Beauty Science
Рет қаралды 266 М.
Tudatos anti-aging bőrápolás - mikortól, mit és hogyan?
15:58
Skinsmart Magyarország
Рет қаралды 44 М.
А что бы ты сделал? @LimbLossBoss
00:17
История одного вокалиста
Рет қаралды 9 МЛН