Konečně nějaké video, kde si člověk navymýšlí a je to tak jak to opravdu je! Děkuji! Je spoustu YT kanálů, kde říkají takové blbosti, že se nedivím, že jsou pak lidi ohledně letadel nevzdělaný. ❤ Díky za to co děláte!
@filipbiroscak982 жыл бұрын
Veľmi oceňujem tvoje videá, sú veľmi naučné, nie sú vôbec nudné a za toto jedno video som sa naučil viac ako za celý deň v škole.😁
@PetrHODAN-bo3ph6 ай бұрын
Hloupí a lži je tady asi každý fakt moooooc blbý
@jansotnar19212 жыл бұрын
V každom prípade poučné,vďaka.
@jirikozel38012 жыл бұрын
Výborný program !!!
@slavoryba86502 жыл бұрын
Super video..skoro nic z toho som nevedel..Taketo videa treba robit..nie hluposti na Tik Toku 🙂👍
@tobiasrck65882 жыл бұрын
1. Trojúhelníček nad oknem značí místo, kde je nejlépe vidět na křídlo a motor, ovšem na podvozek u většiny letadel není šance vidět z okna z kabiny, kontroluje se například malým okýnkem v podlaze letadla, nebo se nechá udělat průlet nad dráhou, kde se z věže kontroluje stav vysunutí podvozku. 2.kapitán nemá neomezenou pravomoc, má ji největší ze všech na palubě.
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
2.neasi
@holocronzvenator2 жыл бұрын
ale proč zminuje že pilot nesmí mit plnovous protože to může ohrozit to na životě když měl by řikat to protože musi mit vědomí běhěm dekomprese
@mareksensel55482 жыл бұрын
Stav vysunuteho/zlyhaneho vysunutia podvozku sa najcastejie nechava vizualne kontrolovat ATC, teda ludom v letiskovej vezi. Lietadlo za tymto ucelom po predoslej komunikacii pilot - veza urobi blizky prelet popri vezi. Nasledne veza poda info o stave podvozku pilotovi. Pripadne, ak sa chcu uistit, ze anomaliu videli spravne, ho poziada o dalsi prelet.
@DeaSunCZ2 жыл бұрын
2. ve videu zmiňuje, že nemá neomezenou.
@tobiasrck65882 жыл бұрын
@@mareksensel5548 ano, je to pravda, je to jedna z možností.
@erikvavra90052 жыл бұрын
Skvelé video, znova som sa dozvedel niečo nového :)
@hanasladka72132 жыл бұрын
Moc děkuji za velice zajímavé video
@vitezslavsedina45302 жыл бұрын
Hele, není ta ochrana posádky a kaštanů proti úderu blesku spíš přirozený fyzikální jev zvaný Faradayova klec, než nějaká "speciální konstrukce"? Jinak super video, díky za info, o kterých jsem neměl ani páru :-) . A bezpečný to lítání určitě je, ale strach z toho budu mít vždycky :-) .
@premyslvojnar4032 жыл бұрын
Odkazy na videa kanálů Captain Joe (06:08) a Mentour Pilot (10:44) jsou kde? A ještě Sam Chui (09:14).
2 жыл бұрын
Děkuji pěkně, moc zajímavé!
@henryzouhar90792 жыл бұрын
aer lingus ma zelena letadla...
@tomasauren9182 жыл бұрын
super, diky
@dominicSVK2 жыл бұрын
hodne zaujimave :)
@botnoob29452 жыл бұрын
naučne video určite davam odber a like a určite je to najbezpečnejšia doprava si myslim super video ešte raz
@d0m1nu272 жыл бұрын
Těmto informacím jako v ostatních bych moc nedůvěřoval, většinou je mnoho těchto informacích co ten robot čte špatně, jak můžete také vyčíst v komentářích.
@ZeptejSeFilipa2 жыл бұрын
díky
@erichkupec9 ай бұрын
6:07 chemtrails vs contrails - kondenzaci plynu
@petrjelinek14062 жыл бұрын
Pěkná tvorba. Já moc rád létám letadlem jako cestující. A šířím jednu takovou myškenku mezi kamarády a to takovou že je větší pravděpodobnost mít nehodu v autě na silnicích nežli v letadle ve vzduchu. Ale na druhou stranku když nějaké plně opsazené letadlo nějakou nehodou spadne tak v jednu chvílý umře třeba 350 lidí. To je pak hrůza a katastrofa. To u auta ní.
@paces73732 жыл бұрын
A víš kde je jěště vyšší pravděpodobnost nehody, než v autě? Paradoxně - na chodníku vedle silnice...
@susenka25352 жыл бұрын
ja nikdy letadlem neletel ale zajimalo me hodne spiraly dekuju...
@petobezdeda2 жыл бұрын
Skryté tajomstvá zverejnené na KZbin 😄
@paces73732 жыл бұрын
Nie sú skryté a nie sú to tajomstvá. Len o nich normálne nevieš.
@petobezdeda2 жыл бұрын
@@paces7373 ale na zadok som z tých tajomstiev nepadol
@kanalek67792 жыл бұрын
Dekuji za video,jelikoz obcas letam i mi pujci knipl,tak dost veci potvrzuji a to nejen u meho mot.rogalla ci horkovzduchu balonu od Kubicka Brno,ale i s Bellem vrtulnikem.Rendy
@E.L.Bernays2 жыл бұрын
7:25 Je potřeba upřesnit, že letadlo je statisticky nejbezpečnějším druhem dopravy pouze pro trasy nad 700 km. Na kratší vzdálenosti je nejbezpečnější železniční doprava. Důvodem je vyšší riziko nehody během vzletu a přistání oproti letu v letové hladině.
@mikeshinoda61082 жыл бұрын
Pořád je to letadlo, řekl bych že je to srovnatelný, jako plout s tankerem z bodu A do bodu B, moře je nevyzpytatelný a přesto prostě lidé převáží ropu pomocí tankerů, potom vznikají ty největší katastrofy, ale to jim vysvětlit to je jak kdybych mluvil do stromu, letadlo to samý, když je v nepříznivých podmínkách nebo v bouřce, tak je to prostě vodič, nebo na letadlu jsou tisíce věcí, který se můžou posrat, vím že letadla nepadají často, ale když jo tak s pořádným množstvím mrtvol což je nehezký, tyhle 2 způsoby dopravy jsou pro mě stupněm - Riziko, skoro až hazard
@pavelfridrich1832 жыл бұрын
@@mikeshinoda6108 kdyby jsi vedel kolik magoru jezdi naproti tobe v autech po silnici. tak by jsi letadlum verim vic.
@lil_markinos45192 жыл бұрын
A není to jedno? Vzlétáš i přistáváš pokaždý, nehledě na to, jestli to je 700km nebo 2500km. Napsal jsi úplnou trotlovinu.
@E.L.Bernays2 жыл бұрын
Lil_markinos Zkus se zamyslet nebo zeptat pilota dříve, než něco označíš za blbost. ;-)
@lukaszachoval9692 жыл бұрын
@@E.L.Bernays tak to spíš vypadá, že to oba počítáte jinak. Jeden na vzlety a přistání a druhej na uraženou vzdálenost. To je pak jasný, že se neshodnete :D Pokud bys čistě srovnával pouze leteckou dopravu, tak ty kratší budou z logiky věci bezpečnější. Letadlo není tak dlouho vystavováno aerodynamickým vlivům, namáhání materiálů, fyzice celkově, ale i třeba únava posádky atd..
@jiri87922 жыл бұрын
Video pěkné poučné,ale bát se stejně nepřestanu.
@janprokes11802 жыл бұрын
Docela pěkné, ale s těmi potápěčskými lahvemi je to jinak. Většina potápěčů dýchá obyčejný jenom hodně stlačený (20 - 30 MPa) vzduch zbavený vodního kondenzátu, částic oleje a zápachu z vysokotlakého kompresoru. V extrémních případech se používají plynné směsi. Nikdy ale kyslík, jak se pořád traduje.
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
O potápění se snad nebavíme ale o kyslíku v letadle při nečem kdy by mohl být potřeba .
@yettijilove2 жыл бұрын
maličko opravím. I čistý kyslík se používá v případě uzavřených okruhů, a u některých záchranné dýchací techniky....
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
@@yettijilove Tady mají stejná systém jako měli horníci ty záchrané láhve ne ?
@petrsedlak47612 жыл бұрын
@@yettijilove Maličko opravím. Čistý kyslík se používá k akceleraci dekomprese v hloubce do 6ti metrů. Celkem běžná věc při hlubších ponorech.
@petrsedlak47612 жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 Když uvádí potápění jako příklad, kde se kyslík používá, tak je to poněkud zavádějící. Je to všeobecně rozšířený nesmysl, že potápěči mají v láhvích (bomby mají teroristi) kyslík. V 99% případů bude v láhvi, kterou má potápěč na zádech, vzduch. Dobře, občas tam je přídavek kyslíku kdy z 21% (vzduch) se dělá 32, nebo 36% kyslíku, ale na to musí být výcvik a ve většině případů to je stejně jenom marketingová habaďůra na nezkušené potápěče.
@janjanousek33652 жыл бұрын
Zajímavé,ale pár věcí mi nesedí,mohu se zeptat zdroj informací?
@ElDiablo6669996662 жыл бұрын
JJ například to že v potápěčský lahvích se nepoužívá kyslík, ale stlačený vzduch. Kyslík ve směsi s heliem se používá pro hloubkové ponory.
@Jakub32112121212 жыл бұрын
Jenom pár? 😅
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
Co ti nesedí ?
@Jakub32112121212 жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 Třeba bezpečná část letadla, kterou je zadní část, proto taky jsou černé skříňky v této části. Jiné jídlo musí mít vždycky a né že si nějaká společnost řekne. A myslím si, že nejvíc bledne právě bílá. Používá se ale protože je nejlevnější.
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
@@Jakub3211212121 Jenže černá skřínka je stavěná na nějakou tu ránu a lidské tělo ne . Záleží na druhu nehody ale bezpečné místo opravdu není :D
@Hanus.airlines-oficial2 жыл бұрын
Hmmmmm zajímavé
@dexstudio56962 жыл бұрын
Problém tohohle kanálu je ten, že nevím čemu můžu věřit...
@michalkmet83512 жыл бұрын
O to zaujímavejšie video môžeš si tipovať čo je dobré a čo nie 😂
@dexstudio56962 жыл бұрын
Taky pravda 😬👍
@cedalto2 жыл бұрын
to je vlastně takový Věřte, nevěřte :D
@dexstudio56962 жыл бұрын
Líp bych to nenapsal 🤣
@xlosxlos2 жыл бұрын
Přesně tak ,člověk je tvor citlivej ,nemůžeš na něj vybalit hned všechno najednou...Pěkně postupně ,však vono mu to nakonec dojde... 😁
@tomassmetka94222 жыл бұрын
V potápěčských lahví není kyslík, ale stlačený vzduch (200 bar. v ocelových, 300 bar. v hliníkových). V lahvích je poměrně dost mastnoty, smícháním s kyslíkem by detonovaly, nehledě na fakt, že dýchat 100% kyslík vede k toxikaci. Jediná vyjímka je trimix / nitrox, kde je vždy směs plynů pro hloubkové potápění.
@XF4302 жыл бұрын
Až na pár detailů ( podstatných) vcelku správně.
@tomassmetka94222 жыл бұрын
@@XF430 Jakých? :)
@XF4302 жыл бұрын
@@tomassmetka9422 Já se nechci někoho dotknout. Ale v kostce. Kyslík se v potápění používá. Otrava kyslíkem nastává v momentě kdy přesáhne jeho parciální tlak hodnotu 1,6. Tzn. čistý kyslík se dá dýchat na hladině. Tam je parciál 1,0. Pod vodou do hloubky 6 metrů, kde dosáhne zmíněných 1,6. Takže se používá v technickém, v rekreačním se používá maximálně nitrox ( směs obohacená o kyslík). Nejčastěji to je EAN 32, což je 32% kyslíku. Ale tím se snižuje nasycení dusíkem na úkor hloubky, kterou lze dosáhnout(vzduch max. 66m., EAN 32 max. 40m.) Menší nasycení znamená delší bezdekompresní čas, případné zkrácení dekomprese. Nitrox se používá i v technickém jako dekompresní směs, ale většinou větší koncentrace(EAN 50) a to z důvodu rychlejšího vysycení. Naopak trimix je směs kde se kyslík nahrazuje heliem. Doufám nemusím psát proč. Toho by bylo na slohovku, tak pokročíme dále. Ocelová a hliníková lahev. Věřte, že rozdělení toho tlaku je celkem mimo mísu. I naše Vítkovice dělají ocel na 300 bar, test je na 450. Nejsem si teda jistej, že jsem kdy viděl hliník na 300. Tím netvrdím, že neexistuje. Pouze jsem se s tím nesetkal, ale s ocelovou celkem běžně. Další. Nevím teda jak kdo z kolegů, ale já bych rozhodně nechtěl mít uvnitř mastnou lahev. Lahve jsou uvnitř suché a z toho důvodu kompresory na plnění mají několik filtrů, aby se právě nekontaminovala lahev nečistotou. Například proniknutí jen stop oleje z kompresoru(špatná údržba, starý filtry atd.) může být v lepším případě pod vodou jen velmi nepříjemné. O tom se učí v základním kurzu. Ano kyslíkové lahve jsou trochu o level jinde. Třeba na kroužky je třeba speciální vazelína atd. Kostka byla trochu větší, ale to je opravdu jen zlomek všeho co potápění obnáší. Pokud bude zájem, není problém si u nás udělat i kurz. Můžeme o tom pokecat víc do hloubky a trochu se do toho ponořit. Takže opravdu jen pár detailů, ale jinak vcelku správně :)
@tomassmetka94222 жыл бұрын
@@XF430 Rozumím, děkuji za konstruktivní komentář :) - ohledně hliníkových flašek - kluci je běžně nechají plnit u HZS/DE základny na 300 bar (provozní tlak, nejčastěji dvojče), z ocelových běžně při a-testu po 5ti letech sypali bordel (rez), proto si neumím představit tam tlačit kyslík (možná špatné filtry, ale dle technika ve Varech běžná praxe). Ad nitrox/trimix - nemám s tím praktické zkušenosti (1x rebreather ponor, přišlo mi to nejpraktičtější), ale pokud je možnost si o tom pokecat / podívat, rád se někam stavím :-).
@pavelfischer50722 жыл бұрын
@@tomassmetka9422 Máte to přesně. U kyslíku byla hranice hloubky ponoru do 30 m, čas ponoru max. 5 min. Ve 3 m byla doba ponoru neomezená. Mechanismus intoxikace je následující: Člověka nenutí k nádechu nedostatek kyslíku, jak se laici domnívají. Plicní receptory reagují na zvýšenou hladinu CO2, čímž vás přinutí k nádechu. Při dýchání čistého kyslíku pod tlakem jsou receptory blokovány. Necítíte potřebu nádechu a v organismu roste hladina CO2.
@jakubsvoboda89112 жыл бұрын
Luxus videa
@FIFKO12 жыл бұрын
Cool 👍
@davidjanda77772 жыл бұрын
Super video
@josefhansl95322 жыл бұрын
Já si myslím že létání letadlem je určitě bezpečné. Super video
@user-fj7vm5lp7z Жыл бұрын
Infomace -je dobre, ale Na casu :4:37- jste pouzili video Beloruske letusky.. jestli jste se o tom domluvili..?
@videazvyletu8 ай бұрын
❤
@tomzdarsky2 жыл бұрын
Děkuji zajímavé video .
@pavelblazek12 жыл бұрын
1:09 Podvozku? Nebo je to jen přeřek?
@janblaskovic90592 жыл бұрын
Zajímavé, teď už bych se nebál cestovat letadlem.
@DeaSunCZ2 жыл бұрын
A z jakého důvodu ses vlastně bál? :)
@janblaskovic90592 жыл бұрын
@@DeaSunCZ ještě jsem v letadle neletel. Možná budu citit takový ten tlak nebo mi zalehnou uši. Z Prahy do Plzně otevřeli před pár lety železniční tunel a tam mi vždycky uši zalehli. Je to hned u Plzně.
@DeaSunCZ2 жыл бұрын
@@janblaskovic9059 Jo, ale to je hlavně při vzletu, ale tak snad to není důvodu pro to nelétat. Hlavně, když na plno trasách je to levnější, než autobus/vlak/auto.
@janblaskovic90592 жыл бұрын
@@DeaSunCZ jasně.. 😉 Děkuju za info. 😉 😀 😀
@exlegus2 жыл бұрын
11:20 To naozaj použiješ pojem "spravodajskí dôstojníci" pre policajtov alebo vojakov, ktorí zasahujú v lietadle? Veď to je väčšinou elitná zásahovka, žiadny spravodajskí dôstojníci.
@Opicak12 Жыл бұрын
To jsou teroristi
@leosverner110 ай бұрын
10:10 - co je "salon" osobního letadla? 11:20 - jací "zpravodajští" důstojníci? Snad členové zásahového komanda, ne?
@michaelsulka71562 жыл бұрын
Super video, ale kapitán nemá právomoc udeliť pokutu. A taká zaujímavosť, na palube každého lietadla s počtom sedadiel pre cestujúcich 30 a viac sa nachádza sekera. Je to jediné núdzové vybavenie, ktoré nie je v lietadle označené symbolom aby nemohlo byť zneužité agresívnym cestujúcim. Jeho polohu v lietadle pozná len posádka :)
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
To asi ne ale pokutu ti dájí po přistání :D
@jirikucaba57488 ай бұрын
Nevěřím, že kondenzační stopa zůstává několik dní. Obvykle zanedlouho mizí. Pokud ne, řekl bych, že je v tom nějaký háček.
@danipragaondraskova48122 жыл бұрын
Velmi zajimave 👍 Dekuji
@renatachybidziurova2044 Жыл бұрын
Ano
@PAANDERO2 жыл бұрын
Nejvíc mě zaujala informace o černých trojúhelnících,to jsem fakt netušil.
@milanstefanicka72562 жыл бұрын
Dobre video
@lordmst90892 жыл бұрын
spoustu zajímavých věcí
@VlastimilCech1 Жыл бұрын
Neporovnávejte počet zabitých cestujících u nehod letadel vhledem k překonaným kilometrům, ale vzhledem k počtu letů. A to se dostanete k jiným výsledkům. Kolik cestujících zahyne při 1000 letech?😮💨
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
11:12 . Okno na evakuaci pilotů ? Kapitán musí opustit letadlo jako poslední a tak evakuace není na místě :D
@mateskadett2 жыл бұрын
Já myslel že tahle parafráze patří k lodím. 😉
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
@@mateskadett Nejsem si jist ale kapitán jako kapitán .
@xlosxlos2 жыл бұрын
Votvírací vokno je tam na placení parkování na stojánce...přeci to nebudeš vobíhat... mysli vole mysli :D
@zdenkasvobodova19062 жыл бұрын
@@xlosxlos 😀😀😀
@mateskadett2 жыл бұрын
@@xlosxlos 🤣👍
@samostatnyspecialista60332 жыл бұрын
Zaujimavosti dobre, ale kondenzacna stopa a chemtrails su dva odlisne veci.
@Zidanek19912 жыл бұрын
Tak chválím že neřekl v potápěčských,, bombách,, 😃 ale kyslík určitě ne (pokud se tedy nebavíme o směsích) ale většinou rekreační potápěči dýchají obyčejný vzduch který je v dané lahvi stlačen přibližně na 200barů😉
@sotouszbudejovic96272 жыл бұрын
Vtipný že se baví o pilotech ne o potápěčích :D
@inflight18192 жыл бұрын
Miluji letadla.
@darkovbarbora2 жыл бұрын
Jak to děláš? Myslím tím to milování s letadly.👅👄👀🕳
@inflight18192 жыл бұрын
Normálně, že se mi líběj. Mám rád ty mezinárodní lety taky.
@xlosxlos2 жыл бұрын
kondenzační stopy skvěle vysvětleno 😂
@StathisElanon2 жыл бұрын
"Kondenzační stopy" byly, jsou a budou (na naší planetě) udržitelné v ovzduší řádově v minutách. Takže si dávat bacha at se "neprobudíme s rukou v nočníku".
@xlosxlos2 жыл бұрын
Stathis Michailidis (Στάθης Μιχαηλίδης) ___ "kondenzační stopy"(myšleno - dlouho přetrvávající stopy - v řádech hodin) jsou na naší planetě cca od roku 1998 ,před tímto rokem se na obloze (globální obloze) takové stopy nikdy nevyskytovaly ,je to fakt ,ke kterému je řada nesporných důkazů ,poslední dobou vlády začínají oficiálně přiznávat ,že se to děje účelově - pro naše "dobro" . "tolik dobra vole" _ 🤣 howgh
@StathisElanon2 жыл бұрын
@@xlosxlos Správné pojmenovávání čehokoliv přispívá k dorozumění. To co se drží na obloze dlouze je něco jiného (říkám tomu "čárkování" a pokusy s tímto začli rusáci v 50letech pod heslem poručíme dešti větru, kdy má pršet a kdy vát ) a určitě to nemá nic společného s tkz. "kondenzačními stopami" výfukových plynů z letadel za určitých podmínek. Ten co věří té dezinformaci z tohoto videa se opravdu jednou "probudí s rukou v nočníku".
@xlosxlos2 жыл бұрын
@@StathisElanon Rozhodně to nezačali Rusové ! To si načtěte a doplňte a nebo ne ,je mi to jedno... A co se týká masového postřiku ovcí tak to vzniklo nejdříve v USA před rokem 2000 a následně postupně v ostatních zemí planety Země... PS: "je to jen názor a názor je jako díra do prd@le,každý má nějakou" Nazdar
@StathisElanon2 жыл бұрын
@@xlosxlos Takže čtu, že máš značné díry ve znalosti problematiky a asi to bude tím, že jseš mladšiho ročníku. Jestli můžeš načti si literaturu na dané téma od roku 1947 a nedrž se jenom toho co Ti předhazuje "internet".
@Mocking692 жыл бұрын
It ’s a great job.
@SemtexIx Жыл бұрын
Mě vždycky zajímalo, proč některé kondenzační stopy mizí hned a jiné se drží hodiny. Kdyby je rozfoukal vítr bylo by to vidět. Snad nadmořská výška rozhoduje po jaké době se rozplynou a zmizí?
@my_models_oficial Жыл бұрын
určuje to hlavně vlhkost a teplota vzduchu, ono to ve videu nebylo úplně dobře popsané, ale je to to samé jako když dech v zimě zanechává páru
@sithslovakia2 жыл бұрын
Na to že je to preklad existujúcich zahraničných videí, miestami od slova do slova, tak je tam dosť chýb…
@damianlupino51362 жыл бұрын
Jako treba s popřením chemtreils...
@paces73732 жыл бұрын
@@damianlupino5136 No tak nám daj jeden jediný dôkaz chemtrails...
@damianlupino51362 жыл бұрын
@@paces7373 Zase ty... U minuleho sem ti napsal informaci az az.. Takze sup na stranky OSN a do te doby tady nepruď...
@annacermakova81172 жыл бұрын
docela
@eilienstudios33522 жыл бұрын
je to velmi bezpecnejší letet v lietadle ako v aute je to pravda
@arne8572 жыл бұрын
4:28 ten se povedl XDDDD
@xlosxlos2 жыл бұрын
Čekal jsem ,že na prvním místě to budou prachy a ne cestující... :D ___PS: "vojín Kefalín,lidí je jako sr@ček"
@arne8572 жыл бұрын
@@xlosxlos nás učili že bezpečnost je tak na 3 až 4 místě
@xlosxlos2 жыл бұрын
@@arne857 JJ ,v autoškole skupina "C" - instruktoři upozorňují ,že na 1.místě je svěřený náklad 😂
@arne8572 жыл бұрын
@@xlosxlos v letectví je to jen na oko aby se lidi cítili bezpečně ale když vidíš že ve fabrice na letadla je nejpoužívanější nástroj kladivo tak víš jak XD
@xlosxlos2 жыл бұрын
@@arne857 _____"kladivo v rukách odborníka je pro stroj lék" 👌
@theviktorurbanek2 жыл бұрын
LETALDA jsou zajímavá
@Honzas2112 жыл бұрын
ano
@Jelineli2 жыл бұрын
Kondenzační čára opravdu nevydrží několik hodin.
@TTTT-fu2fr2 жыл бұрын
Niekyore vraj hj
@darkovbarbora2 жыл бұрын
@@TTTT-fu2fr Ty s obsahem barya, aluminiových solí aj. zdraví škodlivých neřádů.
@frantisekbohac6992 жыл бұрын
Přesně , další lhaní ...
@TTTT-fu2fr2 жыл бұрын
@@darkovbarbora tak do tohto sa ti az tak nevyznam....
@Argon_022 жыл бұрын
@@darkovbarbora ach jo, někdo zase vymletý s hodně volného času.
@jankopacek96802 жыл бұрын
Potápěči nedýchají kyslík :D
@paces73732 жыл бұрын
A kdo tady mluví o potápěčích???
@pauliemazdaking15522 жыл бұрын
Od1. Autor mel zminit faradayovu klec… mohl si odpustit keci kolem… Od2. Ti co tu melou o chemtrails tak at zverejni technicke vykresy letadel ktere tohle umi… protoze ja jsem schopen dohledat pouze vykresy dopravnich letadel bez techto systemu…. A pokud neco zhazuji tak ukazou i zasobniky na chemikalie a dane rozprasovace….
@user-tt6bo8to6s2 жыл бұрын
ano, chemtrails je nejvetsi p*covina v oboru letectvi ktera snad existuje.. v letadlech sem byl nekolikrat jako soucasti letecke skoly a nic takovyho tam proste neni
@xlosxlos2 жыл бұрын
Přesně tak jak říkáte ,souhlasím ,je to konspirační teorie ,nečumím co kde lítá ,ale čumím jen na tv zprávy a je mi to všechno přeci ihned jasný no ne ? :D PS: oficiálně se k tomu přiznalo již několik zemí - že chemtrs. provádí na ochlazování planety před globálním oteplováním - tedy pro naše dobro,přeci... Voba jste joudové...
@user-tt6bo8to6s2 жыл бұрын
@@xlosxlos kondenzacni stopy sou jenom voda :||||||
@rastabasta54692 жыл бұрын
Chemtrails obsahuje už přímo palivo pumpované do nádrží.
@pauliemazdaking15522 жыл бұрын
@@rastabasta5469 pumpovane palivo do nadrzi musi vydrzet pres -50C moc chemikalii tam dedate kdyz povolene mnozstvi vody je 0,003% vahy.., kvuli zamrzani a spravnemu behu motoru…. Tudiz jedine chemtrails co jdou ven z motoru jsou prirozene splodiny spalovanim cisteho kerosinu… proste vyfukove pliny
@ondrakapalin9862 жыл бұрын
Na palubě se zhasíná také z důvodu snadného odhalení místa případného požáru.
@krkowitzfonmilowitz74002 жыл бұрын
JKistě taky el před úspornejma světlama byla proud při startu třeba potřeba pro jiné ůčeli i trouba a kafe mašiny se zapínali až nahoře
@vojtafryc2 жыл бұрын
Protože energie zdražily
@ThePoddy2 жыл бұрын
Ve videu je plno blbostí. Třeba to s těma vousama.. to si vymysleli v Air Canada, aby donutili piloty nemít vousy, protože zarostlej pilot, nevypadá důvěryhodně.
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
Když říkáš plno a nemyslíme teď vousy tak co dál?
@ThePoddy2 жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 třeba zhasínání kabiny kvůli úspoře energie..
@ThePoddy2 жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 s těmi blesky je to taky trochu jinak, ale to je na dýl.
@ThePoddy2 жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 video vypadá, že je pouze špatně přeloženo z nějakého nedůvěryhodného serveru. Každý letecký nadšenec vám to potvrdí.
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
@@ThePoddy Tak mě ale zajímá co je špatně protože třeba až na vousy mi to nepřipadá jako nesmysl , a vousy třeba vadí při respirátoru tak proč by né?
@tomsydney24302 жыл бұрын
Mno, par drobnych nepresnosti, ale nevim zda jste se ptali sa souhlas ze tam mate videa od Sam Chui, Captain Joe ci Mentour Pilot... To je kvalitativne o dva rady vyse a nemyslim si ze je fer tu davat ukazky z jejich videi bez uvedeni zdroje
@PANTOLK2 жыл бұрын
More ,nepindaj ,keď sa ti nepáči
@nsatymaty2 жыл бұрын
A co je nepřesné?
@AquariusYchtiander2 жыл бұрын
Rýchlo to niekam nahlásiť. 👍🏻
@tomsydney24302 жыл бұрын
@@AquariusYchtiander To si nemyslim ze je nutne. A treba se i ptali, co ja vim? Jsem cekal nejakou odpoved :-) Ale zeptat se muzu ne?
@AquariusYchtiander2 жыл бұрын
@@tomsydney2430 No, môžete. 👍🏻🙂
@stepankapustova3841 Жыл бұрын
🙂
@matejdebnarik2 жыл бұрын
V tej vyske je nerealne aby sa vytvorila kondenzacna stopa. Moze sa vytvorit tak do 2000mnm... Takze bud je lietadlo nizko, alebo sa to proste nedeje
@paces73732 жыл бұрын
A vieš ty vôbec, čo je to kondenzačná stopa? Asi nie! Prečo ti kondenzuje kotol na ohrev vody? Prečo máš pri zapnutej klíme v byte orosenú vodovodnú batériu, keď pustíš teplú vodu? Prečo ti od úst ide kondenz (nesprávne, hovorovo para), keď v zime dýchaš ústami? No kvôli rozdielnosti teplôt. Výduch z motora lietadla má 400-900°C. A keď je v lufte -40 - -50°C, automaticky sa vytvorí kondenz. Ktorý vzápätí okamžite zamrzne. Preto sa drží na oblohe rádovo niekoľko desiatok minút až dní.
@matejdebnarik2 жыл бұрын
@@paces7373 a vies ty vobec co su kondenzacne jadra? A ze bez nich ziadny kondenz nebude?
@Bl4cKD0gS2 жыл бұрын
9:28 do 4-3 tisíc metrů
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
no však to říkal .
@tomrous2 жыл бұрын
Piloti neprozrazují. Jo. A proto je hned v úvodu pilot ukazující k čemu je trojúhelník :D
@paces73732 жыл бұрын
Někteří piloti neprozrazují, protože sami nevědí. A ani nepotřebujou vědet. Vědět to musí personál, opraváři, technici, záchranáři, ...
@Vladankunka2 жыл бұрын
@@paces7373 Proč by to neměli vědět? - znají postupy, jak řešit případné potíže za letu, a k tomu patří i vizuální kontrola křídel v případě potřeby. Akorát běžný člověk se s pilotem nedostane běžně do kontaktu, natož aby se jej na něco ptal ;-)
@123Majdzi Жыл бұрын
Presne tam som sedel, videl som klapky, sloty atď
@jakub-fx4jb Жыл бұрын
chytraku ... me by spis zajimalo jak to funguje s prevozem zvirat v letecke doprave !! hmm ??? ted se ukaz :) kdyz si prevezu psa nekam 5 tisic km daleko? hmmm
@frantisekkoudelka9494 Жыл бұрын
Myslím že malého psa bys mohl vzít i mezi cestující když to nebude doga ..
@jakub-fx4jb Жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 to muzes ale vetsi pes ne
@Dron_Boy2 жыл бұрын
Letěl jsem MAXem8 asi 3 měsíce před tím než začaly padat :D
@xlosxlos2 жыл бұрын
takže si nebyl v tom co spadnul ? :D
@krkowitzfonmilowitz74002 жыл бұрын
Taky a byla jich škoda pěknej moderní interier i dobytčáku
@Pato2K42 жыл бұрын
Toľko kecu a ani jeden fakt
@xpaul7772 жыл бұрын
Teď už přežijete všechno :)
@paces73732 жыл бұрын
@@Pato2K4 Fakty maji byt ve videu, ne v polemikach
@Zifik-zq9fv Жыл бұрын
Jo
@michalhorak16932 жыл бұрын
Létám služebně často, ročně plus minus sto letů již přes dvacet let. Na malé černé trojúhelníčky jsem vždy čuměl a přemýšlel nad jejich významem - napadlo mě pouze označení konstrikčně nejslabšího místa trupu pro případ nouzové evakuace (prostě sem mázni sekerou). To, že označuje pouze nejlepší výhled z okna na kŕidlo a pohonnou jednotku mě nenapadlo.
@gyzmoTomyz2 жыл бұрын
Z vnější části trupu lze najít označené místo pro vstup zachraňujících jednotek. Poukazuje na místo, kde z vnitřní části nevedou žádné kabelové svazky a byl by umožněn průchod skrz.
@petobezdeda2 жыл бұрын
Len či je naozaj pravda o tých 🔺
@michalhorak16932 жыл бұрын
@@gyzmoTomyz dík za info. Z vnějšku není obvykle trup letadla vidět, tak aź to někde půjde, mrknu se, zda takový znak či symbol na vnějśim plášti uvidím. Nicméně je to samozŕejmě logické, že by takové místo mělo být pro nějakou Emergency sutuaci označeno.
@janseman97672 жыл бұрын
Menej chlastať na palube a viac si všímať trojuholníky. Ak spozoruješ dva trojuholníky blízko seba, tak treba prestať chlastať úplne.
@irebell528 Жыл бұрын
Nechápu, kdybych si toho všiml, tak se jednoduše zeptám
@chlopen12 жыл бұрын
když natřeli Concord na modro, kvůli reklamě na Pepsi colu, tak to letadlo už nemohlo létat nadzvukovou rychlostí ;) váha a odpor vzduchu byl pak hodně znát
@xlosxlos2 жыл бұрын
je to velká plocha - barva na dopravní letadlo - pokud se lakuje celé ,jsou to tuny(t) nátěru...
@ondrakapalin9862 жыл бұрын
Bílá barva je stejně těžká jako modrá a má stejný odpor vzduchu
@chlopen12 жыл бұрын
@@ondrakapalin986 :D tak jste mě donutili se na to podívat znova a vysvětlení je: Nadzvukový let způsobuje zahřívání povrchu letadla, které se kvůli tomu zvětšuje. Sériové ošetření speciálním bílým nánosem způsobovalo jen změny, na které byl Concorde připraven, modrá už teploty zvyšovala příliš. ... tak to se omluvuju :)
@xlosxlos2 жыл бұрын
@@ondrakapalin986 nejtěžší barva je přeci zlatá no né ? :D
@VladislavDuba2 жыл бұрын
@@xlosxlos ne, olověná přece 😀
@jakubkonecny73692 жыл бұрын
No nevim nevim jestli pancéřové dveře otevřeš sekerou :)
@michalhorak15862 жыл бұрын
Rám je dřevěný 😀
@tobiasrck65882 жыл бұрын
@@michalhorak1586 už dlouho ne😉
@tvs19972 жыл бұрын
slyšel jsem že v Eurowings to zkoušeli ale moc jim to nevyšlo...
@garminbreak2 жыл бұрын
@@tvs1997 Snad GermanWings 9525...
@paces73732 жыл бұрын
@@michalhorak1586 😂😂😂😂🤣
@prokophunca71022 жыл бұрын
Říkejte si co chcete mě do letadla stejně nedostanete.
@paces73732 жыл бұрын
A co když se utopíš třeba v Řecku na Rhodosu? Jak tě dostanou domů?
@RedidloS2 жыл бұрын
Kdo tě tam nutí? :D
@jakubsip58049 ай бұрын
Jednou když jsme letěli z Turecka tak do nás zasáhl blesk. A skoro nic to nebylo proste se na chvilku rosvítili okna
@hanatipova76302 жыл бұрын
Nevím, jestli bezpečné zvlášť teď, když tolik letadel nuceně víc jak 2 roky už stojí, zda těm, která jsou opět povolána do služby bude věnována pořádná údržba před létem speciálně u soukromých menších společností? Jedno he ale jiste, když už je havarka, tak vždy 100%ní, takže nás už další zajímavosti zajímat nemusejí. Vždycky lepší než třeba následný život na vozíku.
@jachymsedlacek98232 жыл бұрын
Ta letadla rozhodně nestojí, dělají se motorové zkoušky a povinné zálety každý měsíc i kdyby jen cargo let a nebo na prázdno. Piloti si musí podle EASA pravidel plnit 3 vzlety a 3 přistání za 90 dnů, to je další z aspektů proč nemohou letadla zůstat na zemi jen tak. Toto samoz. platí v případě, že nejsou předpisem uzemněna viz. aféra se systémem MCAS u B737 MAX 8-9
@hanatipova76302 жыл бұрын
@Gohodan TV víš, že ty lepší společnosti už mají při dlouhých letech postele na palubě? Takže když spíš a letadlo spadne, tak to bude jak?
@vojtechvalian80662 жыл бұрын
ve videu je spousta chyb
@michalzavrel682 жыл бұрын
Hej....chlapče...potápění vs kyslík.....neeee...neni standard....pouze někdy, ...tak ho sem neplandej.
@janurban21602 жыл бұрын
Ano je to bezpečné😀
@alexanderbezak84502 жыл бұрын
Veľmi hlúpe video
@adamhanzal22022 жыл бұрын
ted asi budu litat :D
@ReasCzCz2 жыл бұрын
6:37 vtipný jak neznalost lidí umí vytvořit masivní skupinu konspirátorů kteří za tímhle jevem vidí něco víc.
@GIO-8P2 жыл бұрын
poznám pár ľudí ktorý si myslia že nas postrekujú nejakým svinstvom aby sme boli chorý :DD
@marianvook22272 жыл бұрын
Geoinžinierstvo je oficiálny projekt .... V akom rozsahu sa vykonáva aktuálne už verejné nie je.... V minulosti boli lety za týmto účelom potvrdené aj oficiálne. Kondenzačné čiary samozrejme existujú a nikto ich nepopiera.
@marianvook22272 жыл бұрын
A mimochodom vtipné, ako nezanalosť ľudí dokáže vytvoriť obrovskú skupinu hlúpych ľudí, ktorí veria tomu, čo im povedia za účelom "ohlúpenia" .... A nedokážu uvažovať kriticky, čo sa mali naučiť v škole....
@tomasbrezina18622 жыл бұрын
to je GRC (Zámerné dezinformácie) - prirodzené kondenzačné čiary (bez bordelu) sa pri najhorších podmienkach rozplynú maximálne do 10 - 15 minút !!! všetko čo tam zostáva dlhšie je svinstvo -CHEM TRAILS... !!! Kto má zdraví rozum a sem tam pozrie hore .. TEN TO VIE !
@ReasCzCz2 жыл бұрын
@@tomasbrezina1862 tak tohle je aluminiovou čepičku.
@MODELARLUKAS2 жыл бұрын
ještě nikdy jsem dopravním letounem neletěl, utralightem jo a byla to pecka... Takže se těším na první let...
@mrazikcomp2 жыл бұрын
si najdi nejaky let d jinyho mesta a hned zas spatky treba pul roku dopredu , byvaji na to ,megaslevy a vyjde to treba na petikilo
@paces73732 жыл бұрын
@@mrazikcomp ryanarem máš letenku i za tři kila a dva dny před odletem...
@pavolkoren53352 жыл бұрын
Už jste si někdy poslechli, co vytváříte? Co vám říká pauza? Nepřetržitý tok slov je nepřirozený a zcela znehodnocuje celé video. Protože je to VELMI rušivé.
@karelhnizdil21542 жыл бұрын
hovno
@Opicak12 Жыл бұрын
Je bezpečný lítat letadlem to se budu klidně hádat
@dahoj66682 жыл бұрын
mas kopyrajtovou hudbu XD v 3:37
@alenapcolova54962 жыл бұрын
zaujmave veci
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
jako např co?
@loveprague88632 жыл бұрын
Hele to se mi fakt hodilo protože tenhle rok pojedem na dovolenou
@xpaul7772 жыл бұрын
Pro zbavení se strachu z létání doporučuju nainstalovat a hrát letecký simulátor.
@paces73732 жыл бұрын
@@xpaul777 ...a doufat, že i ve skutečnosti máš neomezený počet životů...
@jirioto60892 жыл бұрын
kdyby jenom pára, tak to máme jen ohřátou vodu, jenže s tím i obrovská kvanta dalších splodin, ze kterých bychom se ve městech těžko vyrovnávali, i tak je kerosin jedno z nejkvalitnějších paliv, ty splodiny jsou těžší než vzduch, tak co asi udělají
@jirkacrkal55632 жыл бұрын
Nezapomeň na chemtrails ;)).
@kulinko892 жыл бұрын
To na zaklade coho ste prisli na to ze splodiny su tazsie ako vzduch? 🤣😜
@Argon_022 жыл бұрын
@@kulinko89 též si někdy říkám…
@jachymsedlacek98232 жыл бұрын
Na toto téma doporučuji předpis L16/II. Po tom, co si ho projdete, rozhodně usoudíte, že kdyby podobná pravidla platila po celém světě pro automobily, tak se rozhodně s ničím horším než je plug-in hybrid a Škoda fabie 1.0 turbo euro 6 nesetkáte. A rovnou by jste mohl zapomenout na kontejnerovou dopravu ať už s kamiony a nebo mazutžrouty z Číny atd..
@paces73732 жыл бұрын
@@jirkacrkal5563 😂😂😂😂😂
@The_young_cameraman2 жыл бұрын
3:16 se dělá vždy kde se podává jídlo ne jenom u některých
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
Jak víš že se to dělá všude ?
@janvilimek35252 жыл бұрын
V letadle miluju to zrichleni z 0-600/800 km/h xd
@paces73732 жыл бұрын
Nápodobně. A taky turbulentí přepady. Většina lidí už myslí na katastrofu, já si ten krátký okamih bezváhovýho stavu užívám...
@kamilneklapil48282 жыл бұрын
To zrychlení na zemi je jen zhruba na 250, ve vzduchu zrychlení nepocitis
@vlcakhafak2 жыл бұрын
Tý en tý, bože už zase! :-(
@janondrouch43942 жыл бұрын
párkrát jsem letěl věřím že je nejbezpečnější dopravní prosředek vadími že rušej jídlo v ceně letenky
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
Tak nesmíš lítat z nejlevnější společností a nechápu kdo potřebuje bědem 2 hodinové letu jíst ?! Pokud letíš dál tak jídlo dostaneš :D
@xlosxlos2 жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 ___pane jste na omylu , na co jiného tu vlastně jsme ? Myšlení to nebude(stačí přečíst místní comenty) ,práce - no to je sporadické(pracuje se čím dál méně) na sex je tady pornh@b... Tak zbývá už jen to málo ,pořádně se nažrat ,doma před cestou ,s sebou řízky do kabelky ,pak na letišti - co kdyby náhodou - no a nedostat najíst zadarmo v letadle je přeci nehoráznost - co když spadnem a já nenajdu kabelu s řízkem - co pak ? 😁
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
@@xlosxlos Když spadneš tak 1. budeš mrtvej 2. najde tě zachranný tým . Nic mezitím není .
@xlosxlos2 жыл бұрын
@@frantisekkoudelka9494 tak za 1. když spadneš budeš spadnutej a za 2. a když to přežiješ budeš každopádně nasr@nej a (už jsem to psal) hladovej jak prase - a to je právě vono - je prostě nutné se nažrat a nebo raději nikam nelítat ,leda tak s čoklama po parku . Nazdar 😁
@frantisekkoudelka94942 жыл бұрын
@@xlosxlos Říkám že tě najdou a když né tak cca 14 dní vydržíš bez jídla .
2 жыл бұрын
Kyslík při potápění? A na to jste přišel kde? Ono od cca 16 metrů je kyslík toxický, čili při potápění se používá stlačený vzduch, a nebo směs inertních plynů (bez dusíku) s kyslíkem.
@lukasjelinek68082 жыл бұрын
-svodiče-vyzařovače -výstupní teplota plynů nemá 600 ale kolem 800 stupňů -cestující mají kyslík na 12-15 minut ale piloti mají kyslíkové nádrže se zásobou na minimálně 30 minut ...to je strašný...
@paces73732 жыл бұрын
Je to správně. Svodiče. Najdřív musí ten statický proud svézt. Pak se vybijí mezi konci svodičů. Výstupní teplota může mít třeba i nižší teplotu. Nebo i vyšší než 600°C. Záleží na výkonu motorů, průtoku nasávaného vzduchu, objemu nasávaného vzduchu, letové výšce, rychlosti, okolní teploty... Kyslík...chtěl bys to opačně? Ty jako cestující 30 a pilot 12-15 minut?
@frantisekkoudelka9494 Жыл бұрын
Dnes už nejsou nádrže na kyslík potřeba a používá se stejná věc jako mají horníci na výrobu kyslíku ..
@dech62502 жыл бұрын
podle mě je létání letadlem bezpečnější než přeprava autem