Олександр Авраменко сьогодні відповідає на ваші питання. Вікторія запитала пана Олександра, чи українське слово "ровер"? Відповідь - просто зараз. Сніданок з 1+1 у мережі Facebook / snidanok
Пікірлер: 15
@piercing_4ever5 жыл бұрын
...А в кінці ролику в епізоді на дошці написано з помилкою: "Чи українське слово ровер?". Слово "ровер" треба було написати в лапках або аргументуйте це. Дякую.
@lassiel60143 жыл бұрын
Ровер іншим шрифтом написано. Все гаразд
@Чёрнаямамба20155 жыл бұрын
а краватка связана с французским галстуком, ведь даже род сохранился?
@DemonBalansa4 жыл бұрын
Почему слово пришедшее с английского в украинский-диалект. А с русского я зыка - "Мовне смiття"? Либо это такой-же диалект как и с английского, либо оба пришедшие слова "мовне смiття"!!!
@Oleksandra_Melnychenko Жыл бұрын
тут сказано, що суржик - це мовне сміття, а не одне запозичене слово
@pleasedonotlikeme3460 Жыл бұрын
Повністю згоден, неінклюзивний підхід не робить честі справі відновлення національної ідеї. Тільки створює перепони
@pleasedonotlikeme3460 Жыл бұрын
@@Oleksandra_Melnychenkoтобто кілька запозичених слів з ,умовно, польської теж мовне сміття, а не діалектні слова?)
@Oleksandra_Melnychenko Жыл бұрын
@@pleasedonotlikeme3460 ні, бо всі ці слова можно знайти в словниках і вони не вживаються в випадковому порядку. Натомість, слова, на кшталт, «переписка» «співпадіння» немає в жодному укр. словнику і де та в якому регіоні вони вживаються, відповіді немає. А слова «ровер», «власний», «мешкати», які є полонізмами, можно без проблем знайти в укр. словниках. Та і за вашою логікою, якщо я кажу, наприклад, «мітична павза в озері», то я ромзволяю українсько-грецьким суржиком
@pleasedonotlikeme3460 Жыл бұрын
@@Oleksandra_Melnychenko саме так, ви праві) на мою думку між сміттям та діалектом всього-на-всього один крок! Визнання (думаю, якщо захотіти, можна на слобожанщині знайти системно адаптовані для вживання українською російські слова). Я - російськомовний українець, тому знаю яку фрустрацію викликають розумники по типу Авраменко у російськомовних людей які мають бізнес в нашій країні. Думаю, що всі російськомовні (не тільки бізнесмени) погодяться якщо я скажу, що зараз бути українцем в Україні і без того важко. А коли не тільки великими податками, а ще й штрафами на мовній основі заважають працювати бізнесу, який тримає цю країну: терпіти це сил не вистачає.
@panadolf26915 жыл бұрын
Може ще було сказати що, попри те що слово ровер має англійське походження, то в українських діалектах воно поширилось під впливом польської мови.
@panadolf26915 жыл бұрын
@Volodymyr Kovalenko Проблема сучасної української мовної політики така, що вона намагається змінити в мові все, що схоже на російську. На жаль, таким чином українська втрачає багато слів давньоруського походження.