Szemben néhány kommentelővel, szerintem ez egy baromi hasznos videó, nem tartom se kellemetlennek, se undorítónak. Szakiskolában vagyok szakmai gyakorlaton, ahol gyerekek/fiatal felnőttek részszakmákat tanulhatnak. Nem tudom mennyire vannak ezzel tisztában az ide keveredők, de szakiskolába nem azok járnak, akik később egyetemet végzett szaktekintélyek lesznek, vagy folyamatosan képezni akarnák magukat végzés után. Nem lustaságból, vagy az érdeklődés hiánya miatt, hanem mert a nagy részük enyhe értelmi fogyatékos, és/vagy több generációs munkanélküliek nevelték halmozottan hátrányos helyzetben. Olyan fiatalok, akik dolgozni akarnak, de sosem lesz belőlük ilyen-olyan menedzser, meg osztályvezető. Nekik igenis fontos az, hogy a szakmai ismeretek mellett megtanulják magukat eladni, hiszen a legtöbb munkavállalónál már alapból hátrányból indulnak majd. Ők azok, akiknek mindig keményebben kell majd dolgozniuk a társadalom elfogadásáért. Akiknek mindig udvariasabbnak, segítőkészebbnek kell lenniük, mint a többieknek, mert a legkisebb hibájuk is jobban szemet szúr. És az a helyzet, hogy ezeknek a fiataloknak sokszor nagyon jó érzékük van az "önpromózáshoz". Deriválni, integrálni nem fognak tudni megtanulni soha, de EZT, a saját maguk eladását a munkaerőpiacon, és ennek fontosságát, már sokkal előbb meg fogják érteni. Szóval én a magam részéről köszönöm szépen ezt a videót, valószínűleg be fogom vinni nekik pályaorientációs órára, de ha nem, akkor is beszélgetni fogok velük az elhangzottakról!
@laferrieere Жыл бұрын
“Azt fogom bemutatni, hogy miért nem éri meg akár éveket belefektetni a szaktudás pallérozásába, javításába, szemben azzal, hogy vki az értékesítési, marketinges készségeire helyezi a fókuszt.” Gellért, ez nagyon kellemetlen.
@zolee6597 Жыл бұрын
Teljesen igazad van. A JÓ bornak is kell manapság cégér. A szakmai háttér egy dolog, de ha nem tudod megmutatni, akkor senki sem fogja tudni rólad. Ezért is úgy mondják: munkaerő PIAC. A szaktudás majd abban segít, ha a munkában egy problémával találkozol. Ez a baj az oktatási rendszerrel, legyen az általános vagy felsőfokú- nem az életre tanítanak, csak tolják beléd a sok ismeretet szinte nuku gyakorlattal. Mikor meg kikerülsz az életbe akkor ott állsz h nem is tudsz semmi használhatót.
@nofengshui Жыл бұрын
Javasolnam a leendo videokban a hasonlo abrak elore elkesziteset, vagy massal megcsinaltatasat.
@davidgate578610 ай бұрын
Értékesítés.
@davidgate578610 ай бұрын
Marketing. Asszisztens. Végül nem lesz hova fejlődni egy cégen belül. Elmész máshová mert tanulni akarsz és nem vesznek fel mert nem adják át a tudást ,hogy később elkenj.
@norbertferenczi4243 Жыл бұрын
.
@pszichologiaintezet7819 Жыл бұрын
A címből se a videóból nem tudható meg, milyen munkakörről beszélsz. Azért azt jó leszögezni, hogy csak egy nagyon szűk rétegre és munkakörre igaz ez amit mondsz. És undorító az is ami a mondataid mögött van, hogy nem a tudás és a képességek számítanak, csak, hogy add el magadat jól, ergo verd át a felvételiztető bizottságot aztán majd lesz valami :)
@CVShark Жыл бұрын
LOL😄 Nézd újra, hátha sikerül megérteni a lényeget.
@pszichologiaintezet7819 Жыл бұрын
köszönöm 1x is sok volt :D@@CVShark
@istvanszabo538 Жыл бұрын
Akkor körülötted csak olyanok ülnek vezetöi pozícióban akiknek a szaktudása 10es és szakmájuk kiválóságai egytöl egyig?:) Biztos izgalmas lehet veletek egy teadélutàn..:)
@pszichologiaintezet781910 ай бұрын
Nem értünk egyet, de nincs kedvem vitázni önnel, ne haragudjon meg ezért rám túlságosan :D@@cassavates
@4dillusions10 ай бұрын
Sajnos a munkahelyeken ez megy, legalábbis sok helyen. A hangadó, de szakmailag nem annyira penge emberek a vezetőség szemében sokkal többet érnek, mint, akinek több évtizedes szaktudása van, de csendesebb, szerényebb típus. Szerencsére van kivétel, illetve külföldi, vagy multi cégeknél nem ez a trend általában és hamar lemorzsóladnak azok, akikről kiderül, hogy csak szájalnak, de produktum meg nincs mögötte, vagy éppen több kárt csinál, mint asznot, ha éles projecthz nyúl.