Bardzo miły i solidnie przygotowany film. Gwoli uzupełnienia/sprostowania: 4:58 - jest taka możliwość. Obszary robocze można dowolnie przesuwać względem siebie. Mogą się one stykać, a także przecinać, zatem, choć nie jest to automatyczne, jak w przypadku InDesigna, można je również zaaranżować w „rozkładówki”. Patrz: helpx.adobe.com/pl/illustrator/using/using-multiple-artboards.html 6:10 - co prawda obliczenia są trywialne, ale w pakiecie Adobe istnieje też możliwość dokonywania prostych kalkulacji bezpośrednio w polach, w które wpisuje się wymiary. W związku z tym można w pole szerokość wpisać „210-10” a Illustrator dokona obliczenia. Tutaj jest to może mało przydatne, ale w ogólnym przypadku bardzo pomaga. Bez podawania sufiksu jednostek obliczenia zostaną wykonane w domyślnych jednostkach dokumentu (w Polsce najczęściej w milimetrach). Można też podać inny sufiks (np. „pkt” w polskiej wersji językowej) aby przeliczyć podane jednostki na jednostki dokumentu.
5 жыл бұрын
Panie Bogdanie, bardzo dziękujemy za dopowiedzenia i wyjaśnienia. Cieszymy się, że nasze filmy oglądają także eksperci, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą! :)
@BogdanSzczurek5 жыл бұрын
@ Jest mi niezmiernie miło jeśli moje skromne porady mogą okazać się pomocne. Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu sukcesów!
5 жыл бұрын
@@BogdanSzczurek Dziękujemy i również serdecznie pozdrawiamy :)
@MrPhotojar5 жыл бұрын
@ Bez zaznaczenia lini cięcia w sektorze znaczniki jak zorientujemy się gdzie ciąć? Spady zostawiamy według In Designa jednak linie cięcia wydają się niezbędne.
5 жыл бұрын
@@MrPhotojar Wszystkie wymagane linie cięcia oraz inne znaczniki dodawane są podczas wykonywania impozycji zgodnie z standardami drukarni. Znaczniki nadane podczas generowania pliku w najlepszym razie nie przeszkadzają, ale w skrajnych przypadkach mogą być problemem. Dlatego w naszej drukarni preferujemy pliki bez jakichkolwiek znaczników, a optymalnym wyznacznikiem formatu netto jest dla nas prawidłowo ustawione w pliku pdf pole przycięcia (TrimBox).
@szanayoutube37033 жыл бұрын
teraz nie ma ustawień drukarskich w corelu... nie wiem czy wyjdzie bez nich
@wiktorgabriel22885 жыл бұрын
W korporacji jest dużo projektowania, ale utrzymywanie grafika na etacie wiąże się z dużym wydatkiem. Outsourcing jest dla nas korzystniejszy. Zamawiamy z biura graficznego Orchidea Group. Projektowali naszą stronę i stworzyli fantastyczne grafiki na każdą z zakładek, więc bez zastanawiania zdecydowałam się na ich usługi. Projektowanie do druku wymaga wiedzy i umiejętności. Jeżeli regularnie chcemy coś drukować, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, który także dopilnuje druku.